Dorcas wil gezinnen in Atjeh helpen 'Niet hakketakken over meevallers' Thoolse bedrijven werken samen bij bouw mobiele zeefmachine Gemeenteraad steunt onderscheidingen Bemiddelen bij aankoop, maar ook een waakhond voor woonomgeving 'Quads maken minder lawaai dan verkeer' Acht bouwbedrijven voor drie percelen Vroonstede Verburgh Van Dijke Zeeland boort markt aan buiten agrarische sector Erwin Gijzen uit Poortvliet schoeit makelaardij op nieuwe leest Donderdag 27 januari 2005 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 5 Van Dijke, Bolier en Deurloo ingeloot Bouwbedrijf J. van Dijke uit Sint-Annaland kwam giste ren bij de loting voor drie percelen bouwgrond in Vroon stede in Sint-Annaland als eerste uit de bus. Van Dijke was een van de acht Thoolse bouwbedrijven die zich bij de gemeente hadden ingeschreven. Wethouder K.A. Heijboer verrichtte de loting in het gemeentehuis. Slechts twee aannemers kwamen een kijkje nemen. Werkhaven Koopcontract 'Roesden' Alarmsignaal Actiedag hulporganisatie Scherpenisse Verkoping en bewegen Verschil van mening CDA en ABT De bestemming van 544.518 euro heeft in de commissie bestuurszaken geleid tot een aanvaring tussen CDA en ABT. Burgemeester en wethouders willen het geld, dat vrijkomt doordat voor de bestrijding van wateroverlast rijkssubsidie wordt verkregen, gebruiken om de fondsen voor onderhoud aan gebouwen en wegen te voeden. Het CDA wil bij de bespreking van de kadernota beslissen waaraan het geld besteed wordt. „Want er zullen meer speerpunten zijn", zei fractievoorzitter J.P. Bout. Het was een bijzondere opdracht voor Van Dijke Zee land. Het bedrijf in Sint-Philipsland ontwikkelde een mobiele zeefmachine voor het zeven van stenen. Het 80.000 ton wegende gevaarte is dinsdag op drie diepla- ders vervoerd naar Kekerdom bij Millingen aan de Rijn, maar is bedoeld voor een steengroeve in het Duitse Trechtingshauzen ten zuiden van Koblenz. Vier andere Thoolse bedrijven zijn bij het bouwen van de machine betrokken geweest. De gemeente Tholen wil quadrijden en paintballen toestaan op de Speelmansplaten, maar wordt gedwongen er handha vend tegen op te treden. De Raad van State heeft het verzoek om het bestemmingsplan goed te keuren namelijk afgewe zen. Ondernemer M. Verweij van het dagrecreatieterrein is ondertussen ontevreden dat het allemaal zolang duurt eer hij met nieuwe activiteiten aan de slag kan. Lawaaisport Erwin Gijzen uit Poortvliet gooit het roer om maar ver brandt geen schepen achter zich. De 39-jarige Gijzen is consultant in de procesindustrie maar sinds kort ook ma kelaar. Het lange reizen beu, richt hij zich meer op zijn eigen omgeving als aankoopmakelaar maar ook als waakhond voor de woonomgeving. Het dikke half miljoen kan wat het CDA betreft voorlopig in de alge mene reserve vrij besteedbaar ge parkeerd worden, waarna er in mei of juni beslist kan worden. Bij mon de van P. van Belzen had de CU nóg een andere besteding. Hij herinner de eraan dat b. en w. bij de begro tingsbehandeling een motie van de SGP hebben overgenomen om geld te reserveren voor sehoolgcbouwen ouder dan veertig jaar. „Dus dat fonds moet minimaal een deel krij gen van dit bedrag. Welke prioriteit heeft deze motie bij het college", aldus Van Belzen. J.J.P.A. Boulogne (ABT) zei hevig verbaasd te zijn over wat hij had ge hoord. Volgens hem is immers afge sproken dat de onderhoudsfondsen voor gebouwen en wegen bij inci dentele meevallers worden aange vuld omdat ze - in het kader van de bezuinigingen - tijdelijk minder zou den krijgen. „We kunnen de gebou wen al bijna niet onderhouden. En dat van de scholen is er later bijgeko men." Bout voelde zich aangespro ken en verweel de ABT'er dat deze niet goed had geluisterd. „Ik stel niks „Op den duur heb je zoveel soorten lintjes, dan zie je door de bomen het bos niet meer", zei J.J.P.A. Boulog ne (ABT). Hij wilde geen onder scheid en stelde voor alleen een ere penning in het leven te roepen. „Iemand heeft iets gedaan voor de gemeenschap, dal kwam uit zijn hart en daar krijgt hij dan misschien iets voor." M.A.J. v.d. Linde (Pv dA) viel hem bij. „Met gradaties maak je het jezelf moeilijk. De waarde van de onderscheiding zit in hoe je er als gemeente mee om gaat." Hij vond het een prima zaak dat ook organisaties, verenigingen of stichtingen onderscheiden kun nen worden. Dat laatste sprak ook J.P. Bout (CDA) aan. Hij wilde voor die categorie de medaille van ver dienste reserveren. Voor personen stelde hij het ereburgerschap voor, want een gradatie hoeft voor het CDA niet. D66 ontbrak bij de com- uit." Boulogne reageerde dat de ge meentelijke gebouwen belangrijk zijn voor het voorzieningenniveau in de dorpen en daar hecht zijn fractie aan. Daarom wil hij eerst het gebou wen- en wegenfonds voeden en pas daarna geld uittrekken voor de scho len. „We hebben geen volgorde afge sproken", zei Van Belzen die in stemde met het voorstel van b. en w. Dat deden ook SGP. VVD en PvdA (D66 was afwezig). „We zullen de beide fondsen op niveau moeten houden", aldus M.A.J. v.d. Linde. De scholen volgen wat hem betreft zo spoedig mogelijk, als er geld vrij komt. De PvdA'er denkt daarbij aan de winsten uit bestemmingsplannen. Hij riep zijn medecommissielcdcn op om niet te gaan hakketakken bij iedere meevaller. Bout bemerkte dat hij voor zijn idee geen steun kreeg en schaarde zich toen ook achter het voorstel van b. en w. Wethouder K.A. Heijboer bracht de perspectievennota onder de aan dacht. Daarin staat dat de bezuinigin gen op het gebouwen- en wegen fonds uiterlijk in 2008 gerepareerd moeten zijn. missievergadering. De voorgestelde gradatie heeft te maken met 'de te decoreren persoon en de aard van de geleverde presta tie', staat er in het voorstel. Burge meester Nuis wees op de randgeval len die er zijn voor een koninklijke onderscheiding. Met het instellen van de onderschei dingen wordt de situatie hersteld van vóór de samenvoeging van Tholen en Sint-Philipsland (1995). Tholen kende vanaf 1977 het crc- burgerschap, de erering en de ere- pennihg. In 1981 werd de regeling herzien: de erering werd afgeschaft en verder werd bepaald dat de erete kens na overlijden teruggegeven moesten worden. Die laatste bepa ling ontbreekt in de nu voorgestelde regeling. Destijds was de erering van goud en de penning van brons. De nieuwe onderscheidingen wor den allebei van zilver. „Een dergelijk apparaat is in Europa niet eerder gemaakt", vertelt Harm- Jan van Dijke. De machine is voor Verenigde bedrijven De Beijer b.v.. De door Van Dijke ontwikkelde mo biele bollenwasser was voor de on derneming reden om contact te zoe ken met het Sint-Philipslandse bedrijf. „Dan kan een mobiele zeef- machine toch ook, was hun redene ring." De leveranciers van dergelijke machines in Oostenrijk, Duitsland en Ierland hebben om de een of andere reden nooit een mobiele uitvoering ontworpen. Maar in Sint-Philipsland gingen Harm-Jan van Dijke en Hans Goede- gebuure aan de slag, nadat ze afgelo- „De makelaardij verschilt niet zo veel van wat ik in de consultancy doe: je praat met mensen over wat ze willen en waar de behoeften liggen." Gijzen maakte voor zijn werk lange dagen. Reisde er voor naar Delfzijl en Maastricht. Helpt bedrijven op weg om aan kwaliteitsverbetering te doen. De chemisch technoloog zoekt het nu dichter bij huis. In zijn woning aan de Molenstraat 44 heeft hij zijn kantoor voor de makelaardij inge richt. „Ik was veel reistijd kwijt en ben via mijn schoonfamilie in de ma kelaardij terecht gekomen. Ik heb nu een diploma voor makelaar/taxa- pen zomer de opdracht kregen. „Er stond niets op tekening, dus we moesten het allemaal zelf uitvin den." De zeefmachine verwerkt 400 ton voorbewerkte stenen per uur. Via een zeef worden ze op grootte gesor teerd. Dat zeefgedeelte, met een ge wicht van 17,5 ton, trilt voortdurend. Het ontwerp vergde het nodige re kenwerk, waarbij terdege rekening moest worden gehouden met de enorme krachten die erop komen. Er is veel hydrauliek toegepast en de machine is radiografisch bestuurbaar. Nieuwe technieken zijn gebruikt en er is veel aandacht geweest voor de veiligheid. „Er loopt een lifeline om heen en als je daaraan trekt, krijg je leur." Gijzen heeft een aantal ijzers in het vuur. Een daarvan is de aankoopma kelaardij. „Bij het kopen van een huis lopen mensen meer risico dan ze den ken. Een huis kan je met een mooi praatje verkopen, maar als er niets bekend is over de omgeving bij de koper, dan kan die wel eens voor ver rassingen komen te staan. Wat ge beurt er met het mooie weiland waar het huis op uitkijkt? Vaak blijkt dat de gemeente daar plannen vexir heeft. Als verkoper hoef je dat niet te ver tellen als de koper er niet naar vraagt. Ik wil mensen behoeden voor die ri- een noodstop." De machine staat op rupsbanden van zeven meter lengte. Waar Van Dijke andere bedrijven no dig had. profiteerde hij van de con tacten opgedaan bij het Ondernemer Overleg Tholen (OOT). Zo is het be- sturingstechnische deel door Van Meer uit Tholen gerealiseerd. Voor het frame mocht tweedehands mate riaal gebruikt worden. Dus kocht Van Dijke schroot op, waarmee hij bovendien de prijs wist te drukken. Straalbedrijf Geuze in Sint-Maar tensdijk kwam eraan te pas en voor laswerk werd een beroep gedaan op Van Beek constructie in Sint-Anna land. In ingeklapte staat kon een deel van de machine nét in de fabriekshal. „Maar de bunker kon er niet op. Staat die erop, dan is het apparaat aiim 5,5 meter hoog." Tijdens de bouw kwam het OOT een kijkje ne men en bij die gelegenheid sprak wethouder Heijboer van economi sche zaken zijn waardering uit voor wat Thoolse bedrijven gezamenlijk voor elkaar kunnen krijgen. Vorige week is de zeefmachine uit- sico's." Gijzen biedt ook garantie op verbor gen gebreken. Hij is aangesloten bij de stichting Zeker Wonen. Na een bouwkundige keuring loopt de garan tie drie jaar. Gijzen beseft dat zijn aanpak niet gebruikelijk is. „De meeste mensen denken dat ze het zelf wel kunnen. Ze vragen een kennis om advies. Dat kost ook niets extra's, maar door mijn onderhandeling kan de koper al snel enkele procenten ex tra op de koopprijs besparen. De be geleiding is juist het gebied waar ik me als een vis in het water voel om dat het raakt aan het consullancywerk dal ik ernaast doe. Op dat gebied kan ik iets voor de mensen betekenen." Gijzen heeft ook diensten ontwikkeld om klanten te ondersteunen bij het maken van een verantwoorde keuze als ze een huis willen kopen. „Doen getest om eventuele gebreken en kinderziektes vóór aflevering te ver helpen. Op het bedrijventerrein Prins Hendrikpolder kon dat niet en daarom week Van Dijke uit naar de werkhaven aan de Krabbenkreek- weg. „In uitgeklapte toestand is de machine 27 meter lang en 15 meter breed." Voor de opbouw werd op nieuw een Thoolse ondernemer in geschakeld: kraanbedrijf Tholen van Jordy Weggemans uit Sint-Anna land. Voor Van Dijke Zeeland betekent het bouwen van dergelijke machines een nieuwe markt, want tot nog toe was het bedrijf - waar twintig men sen werken - vooral op de agrarische sector gericht. „Maar dat wordt alle maal minder. Hoewel het in de bol lenteelt nog goed gaat, dankzij de specialistische machines die we ma ken", zegt Harm-Jan van Dijke. Van het specialisme, het ontwikkelen van zaken moet Van Dijke Zeeland het hebben. „Wal een ander niet aan durft, moeten we gewoon probe ren." De Sint-Philipslandse onder nemer probeert de productie van de mobiele zeefmachine in ieder geval een vervolg te geven. we het of doen we het niet? Ik pro beer me te verplaatsen in de koper. Bepaal de waarde en oordeel de bouwkundige staat. Vluchtig, goed en goedkoop, het budgetpakket. Wil len de klanten een compleet en onaf hankelijk taxatierapport, plus drie jaar garantie, dan kunnen ze een ze kerheidspakket nemen. Of eentje die nog meer biedt zoals het beoordelen van het koopcontract, de privaat- en publiekrechtelijke aspecten. Hoe is liet met de tuin van de buren, hoe zijn vergunningen geregeld, wat zijn de plannen van de gemeente? Voor nieuwkomers kan ik informatie ge ven over scholen, kerken en het win kelaanbod bijvoorbeeld." Een andere dienst die Gijzen wil leve ren is de waakhondfunctie voor de w(X)nomgeving. Je leest het vaak. De gemeente legt een pad aan. Bewoners weten van niks. Het wordt een hele toestand. Voor de mensen heel verve lend. Maar <x>k voor het imago van de Nummer twee was timmer- en aan nemersbedrijf M. Bolier uit Oud- Vosscmecr en nummer drie P.J.J. Deurloo uit Tholen. Van Dijke mag aangeven welke perceel hij wil gaan bebouwen. Bolier kan dan kiezen uit de twee die overgebleven zijn. Voor Deurloo rest dan het laatste overgebleven perceel. Ze krijgen een optie van twee maanden op de grond. De overige vijf komen op een wachtlijst. Mocht een van de eerste drie afhaken, dan komt de volgende op de lijst aan bod. Het gaat om drie percelen, aan Tjalk voor vier twee-onder-een kapwo- ningen, aan Smalschip voor twee- ondcr-ecn kapwoningen en aan de Bierensstraat voor twee onder-een- kapwoningen. In totaal tien halfvrij- staandc woningen. Daarmee is de grond voor de eerste fase van het nieuwe bestemmingsplan Vroonste de met ongeveer 50 woningen uit gegeven. Er was beduidend minder belang stelling van de Thoolse bouwwereld dan enkele jaren geleden toen de laatste fase van de Muyepolder in Sint-Maartensdijk via loting werd gemeente terw ijl die juridisch aan alle voorwaarden heeft voldaan in het be stemmingsplan. Waarom gaat het mis? Omdat mensen het niet weten ook al hadden ze het kunnen weten via de voorlichtingsrubrick bijvoorbeeld. Met de waakhond woonomgeving ga ik al die zaken bijhouden. Bestem mingsplannen bekijken, bouwaanvra- gen, de welstandsnota. Mensen kun nen daar een abonnement voor afsluiten. Zodra er zich iets voordoet, stel ik ze op de hoogte. Waarom wor den de bomen gerixxd in de straat? Wat zijn de buren van plan bij de ver bouwing? Hoe ver gaat het industrie- uitgegeven. Volgens mr. G. Vos wa ren het er toen 17 of 18 aannemers: „Er zijn ook aannemers die nu niet meedoen omdat ze werk genoeg hebben." De percelen zijn verschillend van grootte. Het eerste perceel aan Tjalk is 1098 m2, het tweede aan Smal schip 1304 nr en het derde aan de Bierensstraat 869 m2. De prijs van de grond bedraagt 175 euro per vierkante meter (exclusief 19 pro cent omzetbelasting). A. Bogert uit Tholen en A. Rijnberg uit Sint-Annaland waren aanwezig bij de trekking. Bogert mocht de en veloppen in de groene bus eerste 'goed roeselen' voordat Heijboer de eerste envelop trok. Na de trekking van de drie eersten werden ook de andere vijf getrokken: 4 bouwbe drijf J.K. Krijger uit Poortvliet, 5 bouwbedrijf Bogert uit Tholen, 6 bouwbedrijf Hans Weggemans uit Sint-Annaland, 7 bouwbedrijf A. Rijnberg v.o.f. uit Sint-Annaland en 8 bouwbedrijf De Korte uil Tholen. terrein uitbreiden?" Gijzen geeft een 'alarmsignaal' aan de abonnees als er wat dreigt te verande ren in de woonomgeving. En zorgt voor voorbeeldbrieven als bewoners protest aan willen tekenen. „Betrok kenen kunnen er op die manier op tijd op reageren. Je kan beter slapende honden wakker maken zodat ze er goed mee omgaan. Beter dan dat er later een actiegroep komt, die protes ten gaat organiseren. Voor het imago van de gemeente is het ook beter." „Met de opbrengst hopen we vijftig gezinnen voor een half jaar verder te helpen." Bij voorzitter Witte Andriesse van de werkgroep Tholen van Dorcas Hulp Nederland zijn de verwachtingen hoog gespannen. Zater dag organiseert de werkgroep een actiedag ten behoeve van de slacht offers van de tsunami in Atjeh op Sumatra. Vanaf half tien zijn er in Scherpenisse activiteiten voor alle leeftijden. Dorpsomroeper Gatze de Moed uit Stavenisse zal het programma in het hele dorp aankondigen. Bij de interkerkelijke organisatie 664421). Gelijktijdig begint een ver- Dorcas staat hulpverlening met een bijbelse boodschap centraal. „Een christelijke hulpinstelling fieeft de morele verplichting om in actie te komen bij een extreme rampsitu atie", vindt Andriesse. De netto-op brengst van de actiedag gaat naar een Dorcasproject in de zwaar ge troffen Indonesische provincie At jeh. Daar wordt, in samenwerking met de lokale partner World Vision, hulp geboden aan 5000 gezinnen. Op de langere termijn blijft Dorcas er actief met aandacht voor weder opbouw, persoonlijke begeleiding en psyeho-sociale zorg. Er zijn op Sumatra inmiddels bijna 174.000 doden geteld, hele dorpen zijn weg gevaagd en steden liggen volledig in puin. „Met de opbrengst van onze actie dag kan Dorcas mogelijk vijftig ge zinnen voor een halfjaar verder hel pen. We denken daarbij aan de herbouw van huizen en het herstel len van sanitaire voorzieningen en wegen", legt Witte Andriesse uit. „In de hulpverlening gaat het om kleine aantallen. Als je de hele ramp bekijkt, is onze actie misschien niet zo spectaculair. Maar voor de men sen die we wél kunnen bijslaan, ont staat er een mooiere toekomst." De Scherpenissenaar hoopt dat meer mensen gaan nadenken over de situ atie in de wereld. „Rampen zijn vanuit de Bijbel te verklaren. Dor cas wil dat aspect zeker niet verge ten, vandaar dat in Atjeh de geeste lijke zorg veel aandacht krijgt. De hulpverleners ter plaatse valt het op dat veel nabestaanden houvast en kracht vinden in hun geloof." In het Holland Huis aan de Laban Deurloostraat wordt zaterdagmor gen om half tien het startsein gege ven voor een kinderrommelmarkt. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de familie Andriesse (tel. koping met onder meer boerderij- producten, stoffen, fruit, snoep, bloemstukjes, 'creaspullcn', huis- en tuindecoraties en boeken. De stand houders mogen zelf bepalen wat ze aan Dorcas afstaan voor de actie. Vanaf twee uur is er een spelletjes middag voor het hele gezin in het dorpshuis. Sjoelen, minivoetbal, rad van avontuur, enveloppen trekken en ballen gooien zijn activiteiten waarmee men zich kan vermaken. Verder zijn er vanaf half twee huif- karritten door het dorp. Het Thoolse vrijwilligersteam van Doreas staat met een informatiestand in het Hol land Huis. De nieuwste Dorcasvi- deofilm is er te zien, maar ook een bijbelquiz, kalenders en pennen zijn er verkrijgbaar. Mensen die zich op een sportieve manier willen inzetten, kunnen zich tussen tien en drie uur in het dorps huis melden voor deelname aan een sponsorwandel- of fietstocht. Er zijn routes van vijf en vijftien kilometer uitgezet rond het dorp en richting Poortvliet en de Schclphoek. De werkgroep hoopt dat naast individu ele deelnemers ook groepen en be drijven zich zullen aanmelden. In vijf Thoolse supermarkten houdt Doreas een statiegeldacie: Meer- markt in Stavenisse en Sint-Philips land, Albert Heijn Tholen, Plus Oud-Vossemeer en Nagelkerke in Sint-Maartensdijk. Zaterdagmorgen tussen half tien en twaalf uur kunnen bij het hoofdde pot van Doreas, de schuur van De Groen aan de Platteweg, hulpgoede ren worden ingeleverd voor de ver schillende projecten van de hulpor ganisatie. Naast voorzitter Andriesse bestaat de werkgroep Tholen uit se cretaris Annelien Andriesse, pen ningmeester Tiny Goerec, Diek v.d. Velde (voedselactie) en Neeltje Houke (algemene zaken). Zo'n vijf tien vrijwilligers assisteren dit team bij de activiteiten die door het jaar plaatsvinden. Op een winderig en koud haventerrein is de zeefmachine uitgetest door(v.l.n.r) Leo v.d. Reest, Leo van Strien, Erwin van Duuren, Bart Steijn. Piet van Tilburg, Hans Goedegebuure en Harm-Jan van Dijke. Nog geen recreatiebestemming Speelmansplaten Volgens Verweij heeft miscommu nicatie met de gemeente tot vertra ging geleid. Maar wethouder W.C. van Kempen zei in de commissie bestuurszaken dat er van weerskan ten intensief overleg is geweest en dat er een projectgroep is met me vrouw Van Toor als aanspreekpunt. „De heer Verweij is jong en enthou siast. maar hij heeft de regelgeving in Nederland onderschat", stelde G.J. Hoek (VVD) vast. En J. Ou- desluijs (PvdA) zei dat de oorzaak van de vertraging bij de provincie en de Raad van State ligt. Leden van de commissie zijn op uit nodiging van Verweij op de Speel mansplaten gaan kijken. De onder nemer wil een outdoor- en recreatiebcdrijf ontwikkelen met ac tiviteiten als quadrijden en paintbal len, en verblijfsrccreatie. Probleem is, dat het terrein grenst aan het na tionaal park Oosterschelde, en het Zoommeer dat valt onder de Euro pese vogel- en habitatrichtlijn. De provincie weigerde de recreatiebe stemming (in het bestemmingsplan Buitengebied) voor de Speelmans platen goed te keuren omdat de ge volgen voor het natuurgebied on voldoende onderzocht waren. Bij de Raad van State probeerde de ge meente via een voorlopige voorzie ning die recreatiebestemming als nog voor elkaar te krijgen. Maar dat rechtscollege vond daar onlangs geen dringende reden voor aanwe zig. Door de uitspraak van de Raad van State heeft de Speelmansplaten op dit moment de bestemmingen 'water' en 'waterstaatswerken'. In de loop van dit jaar zal een uit spraak volgen in de bodemprocedu- „Waarom is dit in het bestemmings plan buitengebied opgenomen? Want bijvoorbeeld alle campings vallen daar buiten", vroeg Hoek in de comqiissie. De wethouder legde uit dat dit de snelste manier zou zijn geweest om het planologisch te re gelen. Voor de campings worden af zonderlijke bestemmingsplannen gemaakt. Dat kon niet voor de Speelmansplaten omdat vorig jaar nog een herziening liep van het to tale bestemmingsplan, vulde ambte naar G. Vos aan. Nu is het uitgangs punt dat voor het recreatieterrein een deel van het bestemmingsplan wordt gewijzigd, in verband met nieuwe zaken zoals quadrijden en vèrblijfsrecreatie. De gemeente wil dat Verweij een deel van de kosten van de procedure draagt. „We wachten op zijn opdracht om verder te kunnen gaan. Er ligt een offerte", zei de wethouder. De ondernemer zei bij het spreekrecht, met de offer te akkoord te kunnen gaan tot en met het vooroverleg met de provin cie. Want als dat voor hem negatief uitvalt, komt er geen vervolg. Vos bood enige ruimte door te wijzen op een eerste voorgesprek dat met ambtenaren van de provincie plaats vindt en wat al duidelijkheid zou kunnen geven. De planherziening is onder meer nodig omdat quadrijden (een vier wielige motor) als lawaaisport wordt aangemerkt. J. van den Don ker (D66) begreep daar niets van. Hij had tijdens het bezoek aan de Speelmansplaten geconstateerd, dat de quads niet te horen waren omdat het over de aangrenzende autoweg passerende verkeer méér lawaai produceerde. Verweij onderschreef dat. Voor een geluidsmeting met de quads moest namelijk een moment afgewacht worden dat er nauwelijks of geen verkeer was. „Het is heel triest dat de regelgeving in ons land zo vertragend werkt. Dat ontmoe digt ondernemers", vond Van den Donker. De gemeente houdt aan de hele gang van zaken eveneens een ontevreden gevoel over, liet de wet houder blijken. Er is een meerderheid in de Thoolse gemeenteraad voor het instellen van drie gemeentelijke onderscheidingen: ereburgerschap, erepenning en medaille van verdienste. SGP, CU en VVD - samen goed voor tien van de negentien zetels - schaarden zich in de commissie bestuurszaken ach ter het voorstel van burgemeester en wethouders. De andere partijen zijn niet tegen, maar zij zien liever een onderscheiding zonder gradaties. Makelaar E. Gijzen houdt kantoor aan huis in de Molenstraat in Poortvliet. Electronica dealer van 'Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www. verburghnl Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5