B Dertigste decor Leen Moerland 'in orde' Plaatselijk nieuws VERF NODIG? "J Vogels kijken zuidkant Tholen Tegenstem CU signaalfunctie EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 januari 2005 Boom als co Vrouw houdt stuur niet recht Diefstal laptop Auto tegen verkeersbord Rijbewijs ingevorderd Concert kamerkoor Jubilarissen bij Vogelvreugd Informatie borstvoeding Perk wint klaverjassen Verkoop boeken Laban Carnavalsviering in kerk Rijverbod wegens alcohol Brandweerkazerne Zeeuwse verhalen voor Plattelandsvrouwen Benoeming Setalland anders Geslacht in eigen slagerij Cursus AED Vrouw niet nuchter achter stuur Autokraken Diefstal afdekplaten Jeugddienst Bestel-/Bedrijfsauto's Van Zetten wint Vergunning voor renovatie Beroep ds. Lohuis Plattelandsvrouwen vieren 45-jarig bestaan Bomen vernield Ongeval door hazen 2 Tholen De familie Bakker en* Waal krijgen beide een boom van de gemeente. Op die manier hoopt het gemeentebestuur de onvrede over de aanleg van een voetpad langs het Hertenkamp te compenseren. Verder zal de gemeente een kapvergunning aanvragen voor de bij de aanleg ver wijderde boom die volgens wethou der F.J. Goossen dreigend overhing. Hij deed de bewoners deze voorstel len en wacht hun reactie af, meldde hij woensdag in de commissie be stuurszaken. Op de Eeweg trok zaterdagavond het rijgedrag van een 72-jarige inwoon ster de aandacht van de politie. Rond kwart over acht reed ze met haar auto langzaam in de berm, waarbij ze bijna in de sloot belandde. Uit een afgenomen blaastest bleek ze teveel alcohol te hebben gedronken. Zij kreeg een boete en een rijverbod van drie uur. In een bedrijfspand aan de Slabbe- coornweg is tussen zondagmiddag twaalf uur en maandagmorgen half twaalf ingebroken. Uit het pand werd een laptop meegenomen. Op de Oud-Vossemeersedijk reed donderdagmorgen om vijf voor zeven een 37-jarige man met zijn auto tegen een verkeersbord. De man verloor in een bocht de contro le over zijn voertuig. De auto en het verkeersbord raakten door het een zijdig ongeval beschadigd. Op de Oesterdam moest donderdag middag een 42-jarige inwoner zijn rijbewijs inleveren. Hij werd door de politie betrapt, toen hij met een snel heid van 155 kilometer per uur over de Oesterdam reed. De snelheidsli miet op deze weg is 100 kilometer per uur. Het kamerkoor Chantez a Dieu geeft 'op zaterdag 19 februari een concert in de Koorkerk van de Grote kerk. Zij verzorgen samen met het Project- mannenkoor De Troyesangers te Borssele een optreden. Een dag eer der geven beide koren hetzelfde con cert in de Koorkerk te Middelburg. Eric Quist begeleidt beide koren op orgel en piano. Het concertprogramma bevat een doorsnede uit de koormuziek van de afgelopen vier eeuwen. In het twee de deel van het concert worden voornamelijk Engelstalige nummers gezongen en negro-spirituals. Beide koren zullen gezamenlijk te horen zijn in achtstemmige composities van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Het christelijk kamerkoor bestaat uit 25 leden die afkomstig zijn uit Tho len en Zuid-Beveland en staat sinds 1987 onder leiding van dirigent Paul Heij-boer. Het Projectmannenkoor bestaat uit zestien zangers uit Wal cheren en Zuid-Beveland. Zij zingen hun nummers rondom het thema Vergankelijkheid en Vertrouwen. Het concert begint om 20.00 uur. Vogelvereniging Vogelvreugd orga niseerde vrijdag in Meulvliet haar jaarlijkse feestavond. Voor de leden was er een gourmet en ook werden er enkele ronden bingo gespeeld. Tijdens de feestavond werd door dis trictsvoorzitter D. Verburg van de NVVB enkele jubilarrisen gehul digd. Dhr. Walhout werd gehuldigd wegens zijn 40-jarig lidmaatschap van de bond. Ook twee bestuursle den werden in het zonnetje gezet. Dhr. Zoetemeijer is 25 jaar als pen ningmeester bij de vereniging actief en dhr. De Graaf zit al 27 jaar in het bestuur. Aan dhr. Nuiten werd een speldje uitgereikt wegens 25-jarig lidmaatschap van de NVVB. Ook dhr. Dorst en dhr. Eskes zijn 25 jaar lid van de bond, maar wegens afwe zigheid konden zij niet worden ge huldigd. Op de ledenvergadering zullen zij alsnog het speldje ontvan gen. De borstvoedingsorganisatie LLL organiseert op het adres Stoofstraat 8 vier informatiebijeenkomsten voor moeders en aanstaande moeders. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezigen krijgen ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen of ervaringen te vertellen. De bijeen komsten worden gehouden op 10 fe bruari, 10 maart, 7 april en 12 mei en duren van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Ria Verheul, tel. 606333. Uitslag clubavond klaverjasvereni- ging Stad Tholen: 1. Herman Perk 5579 p.; 2. Henk Snepvangers 5403 p.; 3. Edward Tazelaar 5388 p.; 4. Leen Hage 4713 p.; 5. Marie Verker- ke 4718 punten. t Oud- Vossemeer neer In de bibliotheek, die sinds 1 januari gesloten is, worden vrijdag en zater dag diverse boeken te koop aange boden. Een deel van de collectie met boeken is opgenomen in het boeken bestand van de andere bibliotheken. De overige boeken, bestaande uit ro mans, kinderboeken, strips en infor matieve boeken worden verkocht tegen het speciale tarief van drie boeken voor een euro. Voor de ver koping is de voormalige bibliotheek vrijdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. iO Advertentie I.M. In de Heilige Willibrorduskerk wordt zaterdagavond de jaarlijkse Woaidaehenviering gehouden. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de gezinsvieringsgroep en de Vrolijke Kwakertjes. Wat vijf jaar geleden begon met een carnaval lied je aan het einde van de viering, is nu uitgegroeid tot een viering die ge heel in het teken staat van de carna val. Het thema van de viering is 'Ie dereen is wel eens bang', wat aansluit bij het motto voor de carna valsdagen 'Ik voel ut an m'n water'. Peter Hoefnagels is de voorganger en het kinderkoor De Vrolijke Kwa kertjes zal een aantal liederen ten ge hore brengen. Ook dweilband Oem- ommenoe treedt op. Prins Weyte zal met zijn gevolg de viering eveneens bijwonen. De bezoekers van de vie ring worden gevraagd om in carna valskleding naar de kerk te komen. Op de Oud Vossemeersedijk is zon dag rond 2.30 uur een 20-jarige au tomobilist aangehouden voor het rij den onder invloed van alcohol. De jongeman kreeg een rijverbod van een uur en een boete. Sint-Annaland De afstand tot andere bebouwing vormt een probleem bij het plan voor een nieuwe brandweerkazerne aan de Langeweg. Ambtenaren van de gemeente studeren druk op een weerlegging van de bezwaren die de provincie heeft, zei wethouder K.A. Heijboer vorige week in de commis sie bestuurszaken. Het plan had er al moeten liggen, maar is doorgescho ven omdat de leiding van de brand weer er onvoldoende tijd voor had. De wethouder kon niet zeggen wan neer het plan nu komt. D.V. maandag 31 januari wordt er door de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De leden van de Plattelandsvrouwen kwamen woensdag in café-restau rant Havenzicht bij elkaar voor de jaarlijkse ledenvergadering. Van de 41 leden waren er 33 dames aanwe zig. Voorzitter mevr. v.d. Harst heet te iedereen welkom, waarna mevr. Keur het jaarverslag voorlas. Ook het financiële verslag kreeg de in stemming van de leden en een nieu we kascommissie werd benoemd. Na de pauze hield het echtpaar Min- naard uit Heinkenszand een lezing. Mevrouw Minnard droeg verschil lende zelf geschreven Zuid-Beve- landse verhalen en gedichten voor. Haar echtgenoot gaf uitleg over Zeeuwse woorden en gebruiken, welke eveneens met grote aandacht werden gevolgd. Na een dankwoord door de voorzitter werd de avond ge sloten. Op 1 februari brengen de Plattelandsvrouwen een bezoek aan de Bruijnzeel fabriek en showroom in Bergen op Zoom. Dhr. G. Kleinveld is benoemd tot lid van de commissie van bijstand van de Hervormde Gemeente. Hij volgt dhr. Ligtendag op die kerkvoogd is geworden. Er is nu nog 1 vacature omdat J. Fase, die diaken is gewor den, nog geen opvolger heeft. Setalland anders is de naam van het vierde feest dat voetbalvereniging WHS en de koninklijke fanfare Ac celerando samen organiseren. Drie keer werd het in de Wellevaete geor ganiseerd, vrijdagavond 4 maart is het in café Havenzicht. Het is dus een andere plaats, maar ook een ander feest, zij het wel met een Setal lands karakter met vermaak van eigen bodem. De talentenshow met wedstrijdelement ontbreekt. Het Schorrekoor doet mee, Lennard Hage en Jeanine Vroegop die vrijdag nog allemaal tijdens de benefiet avond voor het weeshuis in Sri Lanka in de Wellevaete waren te horen. Maar 4 maart treden ze naast hun gebruikelijke repertoire ook an ders op, maar dat blijft nog een ver rassing. Kaarten zijn vanaf 14 febru ari te koop bij bockhandel Heijboer en de twee verenigingen hopen dat de zaal net als voorgaande jaren vroeg uitverkocht zal zijn. Staven isse Donderdag, vrijdag en zaterdag mMMaandagdinsdag en woensda «Haaskarbonade jRibkarbonade ♦Rosbieflapjes ♦Soeppakket 1 kg 1 kg 500 gr. 6,- 5,50 5,20 3,20 Malse riblappen Varkenshieltjes Vet spekblokjes 1 kg 1 kg 200 gr. Bacon 100 gram 1.25 Gebraden Fricandeau 100 gram 1,25 Cornedbeef 150 gram 1,20 Sellerysalade 150 gram 1,- Iedereen die over een geldig rcani- matiediploma beschikt, kan in dorpshuis de Stove de cursus AED- training volgen. De automatische externe defribilator zal in steeds meer openbare gebouwen, winkels, bedrijven, e.d. geplaatst worden om bij hartproblemen meer levens te redden. In afwachting van de ambu lance kan met een AED goede hulp verlening worden gegeven. De Hart stichting/reanimatie werkgroep eiland Tholen organiseert de cursus, die 1 lesavond van zeven tot tien uur omvat. Opgave is mogelijk via 692870 of 692705. Dinsdag 1 februari wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie LM. Sint-Maartensdijk Van een 42-jarige vrouw uit Dinte- loord werd in de nacht van zaterdag op zondag haar rijbewijs door de po litie ingenomen. Om 3.00 uur werd zij op de Nijverheidsweg aangehou den door de politie voor een alcohol controle. Uit de blaastest bleek dat ze ruim drie maal de toegestane hoe veelheid had gedronken. Zij werd met een dagvaarding op zak en ach terlating van haar rijbewijs weer in vrijheid gesteld. In de nacht van zondag op maandag werden twee auto's opengebroken. Uit een auto aan de Oostvest werd een gps-systeem ter waarde van en kele honderden euro's weggenomen. Uit een auto in de Ds. de Bresstraat verdween geluidsapparatuur, even eens met een waarde van enkele honderden euro's. Vanaf de Oudelandseweg zijn vorige week een aantal aluminium afdek platen en andére stukken roestvrij- staal weggenomen. Van de diefstal werd aangifte gedaan bij de politie. De waarde van de gestolen goederen is niet bekend. In de Rehobothkerk wordt zondag avond om zeven uur een jeugddienst gehouden. Ds. Broere uit Tholen zal Kom vrijdag vanaf 10.30 uur onze heerlijke SOEP PROEVEN!! en profiteer van onze super soep aanbiedingen Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 3: 6,80 l 3,- 0,70 Rundervinken 5 halen 4 BETALEN X Advertentie LM. spreken over het thema 'Prepaid', waarin hij gaat uitleggen hoe God contact zoekt met mensen. Ook de zanggroep d' Accord uit Tholen treedt op. Na de dienst kunnen jon geren elkaar ontmoeten onder het genot van koffie en thee. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. J. van Zetten won de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging De Pendelaars. De eerste tien in de uitslag waren: 1. J. van Zetten 5403 punten; 2. M. v.d. Molen 5222 p.; 3. R. van Putten 4916 p.; 4. J. van Sp- lunter 4657 p.; 5. M. den Haan 4469 p.; 6. G. van Ham 4193 p.; 7. A. Ho- gendoom 4159 p.; 8. L. Kampman 4060 p.; 9. P. Bazen 3939 p.; 10. A. van Zetten 3666 punten. Mevrouw Lopez heeft van de Pro vincie toestemming gekregen om haar woning aan de Oudeland- sestraat te verbouwen en te renove ren. Scherpenisse Ds. J. Lohuis heeft een beroep ont vangen van de hervormde gemeente te Sirjansland. Het is voor ds. Lohuis zijn eerste beroep. In Siijansland ontstond na de vorming van de PKN een scheur in de gemeente. Ds. Joppe, die momenteel verbonden is aan de Hersteld Hervormde gemeen te te Sint-Maartensdijk, ging met een deel van de gemeente uit de kerk. Voor de achterblijvende hervormde leden was ds J. Lohuis al enige tijd als consulent aan de Hervormde ge meente te Sirjansland verbonden. Op de jaarvergadering van de Platte landsvrouwen zijn diverse leden in het zonnetje gezet. Hulde was er voor: Nan Moerland 45 jaar lid, Sieni v.d. Reest 45 jaar, Corrie Breu- re 44 jaar, Willy de Korte 40 jaar, Janncke Versluijs 40 jaar. Bap Hage 34 jaar, Tonny van As 31 jaar, Betsy Bijnagte 29 jaar, Lina v.d. Hoek 29 jaar. Noortje Kok 29 jaar, Adric Vroegop 29 jaar. Margriet Westdorp 28 jaar, Nelly Slager 28 jaar en Nelly van Haaften 27 jaar. Zij ontvingen allen een attentie. Op de jaarverga dering/werd stilgestaan bij het 45- jarig bestaan van de vereniging. In 1960 werd de eilandelijke vereni ging gesplitst in zeven plaatselijke afdelingen. De afdeling startte met 40 leden, die 6,50 contributie moesten betalen. Eens per jaar werd een gezinsmiddag georganiseerd en later werden er onder andere cursus sen bloemschikken en handwerken gehouden. Tot ongeveer 20 jaar terug werden de bejaarden van het dorp met de kerstviering uitgeno digd. Vrijwilligers van de Zonnebloem zorgden voor een feestelijke afslui ting van de vergadering. Er was een playbackshow, waarbij veel werd gedanst en er als slot een polonaise werd gehouden. Ook werd er een verloting gehouden. De voorzitter bedankte alle leden voor hun komst en nodigde de dames uit om op 16 februari te komen naar de lezing over Bach-Bloesemtherapie. Poortvliet Aan de Polderdijk zijn dooj onbe kenden achttien bomen vernield. Elf bomen zijn omgezaagd en zeven bomen zijn omvergetrokken. De bomen, die ongeveer vijf jaar oud zijn, hebben elk een waarde van en kele tientallen euro's. De vernielin gen zijn gepleegd tussen donderdag 13 en woensdag 19 januari. Sint-Philipsland Een groep hazen die zondagmorgen omstreeks half acht de Rijksweg overstak was de aanleiding van een eenzijzig verkeersongeval, waarbij de auto van een 33-jarige inwoner volledig vernield raakte. De man zag de dieren oversteken en probeerde ze te ontwijken, waarbij hij de macht over zijn stuur verloor. In de sloot kwam de auto tot stilstand. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Pak even uw zakboekje THOLEN 27 jan. Jaarvergadering plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11 3 feb. Lezing over Natuurmonumen ten, Chr. Ouderenver., De Wingerd 14.30 u. 9 feb. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 10 feb. Informatieavond borstvoe ding. Stoofstr. 8, 20-22 u. SINT-ANNALAND 1 feb. Excursie naar Bruynzeel Bergen op Zoom. Plattelandsvrouwen. Ring, 13 u. 4 feb. Ledenvergadering tafeltennis- ver. Smash '76, Wellevaete 19.30 u. STAVENISSE 2 feb. Kindervoorstelling De Land haai. De Stove, 14.15 u. 16 feb. Open huis peuterspeelzaal 't Stavertje, Schoolstraat, 10-11 u. SINT-MAARTENSDIJK 27 jan. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 2 feb. Bijeenkomst Vomi, Haestinge, 13.30 u. SCHERPENISSE 29 jan. Actiedag Dorcas voor Z.O. Azië, Holland Huis, 9.30-16 u. 29 jan. Excursie plan Tureluur, Scherpenissepolder, 10 u. POORTVLIET 29 jan. Toneelavond plattelands vrouwen en Ons Voordeel, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 feb. Expositie Mien Paridaans (beelden) en Nick Seijkens (schilde rijen) Stuart Galerie Z.Z. Haven, do 11-17 u„ vren za 12-17 u. t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 27 jan. Matangi Kwartet, Hofzaal Markiezenhof, 20 u. 27 jan. Ashton Brothers-Ballyhoo +6, De Maagd, 20.15 u. 28 jan. Tom Gabel The Young Si natras, De Maagd, 20.15 u. 1 feb. Themaochtend Borstkanker- ver., aula ziekenhuis Lievensberg, 10- 11.30 u. 2 feb. Informatieochtend whiplashpa- tiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Incredibles (NL) - za, zo en wo 13.45 u. Princess diaries: the royal engagement - za en zo 16 u. Blade Trinity - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u. ROXY II: Lemony Snicket's: Ellen dige avonturen - za, zo en wo 13.45 u. Alexander - do, ma en di 19.30 u. National Treasure - vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 20 u., wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: AE Fond kiss - zo 19 u„ di 20.30 u. National treas ure - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 18.45 en 21.15 u. Ocean's twelve - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u. Pluk van de Petteflet - za en zo 13.45 u. Floris - za en zo 13.45 u., wo 16 u. Erik of het klein insectenboek (Ned. gespr.) - za en zo 16 u. Bridget Jones: The edge of re ason - vr en za 18.45 u., zo 16 u., wo 20 u. The incredibles (Ned. gespro ken) - za 13.45 en 16 u., zo en wo 13.45 u. Blade Trinity - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16, 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. Eternal sunshine of the spotless mind - ma 20.30 u. Verras singsvoorpremière - do 20.30 u. Lepel wo 13.45 en 16 u. Spongebob squarepants - wo 13.45 en 16 u. Subsidie NPV. De Nederlandse Pa tiënten Vereniging krijgt 3575 euro subsidie van de provincie voor bij scholing van vrijwilligers. Na de laatste voorstelling van 'Een rondje balkon voor meneer'zette Sint Joseph decorman Leen Moerland rechtsin het zonnetje. Links naast hem Jan Egberts (rekwisieten) en Peter Uijtdewilligen, rechts Carolien Uijtdewilligen (grime). Bij het bedanken van alle medewerkers aan de toneeluitvoering van Sint Joseph, sloeg pen ningmeester Rien Wessels zaterdag één naam over. En niet zonder reden, want voorzitter Al fred Vis richtte de schijnwerper op Leen Moer land die al drie decennia betrokkken is bij het maken van het decor. Vis memoreerde dat de schilder niet op een uur kijkt als hij voor de to neelclub aan het werk is. Hij maakte fraaie cre aties en ook dit jaar zag het er weer prima uit, aldus de voorzitter. „Het was in orde", haalde hij een stopwoord van Moerland aan, die hij vervolgens voor zijn inzet en betrokkenheid be dankte met een boeket en een cadeaubon. Vijf jaar geleden kreeg I^en Moerland de zil veren NCA-speld voor zijn 25-jarig lidmaat schap van Sint Joseph. Hij begon in de decor- ploeg toen de vereniging in 1976 voor het eerst in het nieuwe dorpshuis De Vossenkuil speelde. Frans Hommel had het te druk met zijn baan en vroeg Moerland om bij de bouwploeg te komen. Deze leerde vooral veel van regisseur Jan Kruijk, die enorm gespitst was op de de tails en die niet gauw tevreden was. Tot 1985 werkte de Vossemeerder samen met Geert Timmermans, die bijzonder creatief was. Moerland zoekt in vakbladen en tijdschriften naar een geschikte achtergrond om te maken. Als het timmeren, boren, schroeven en behan gen klaar is, komt zijn beurt. Het schilderen doet hij het liefst alleen, zodat hij op zijn gemak kan werken en op de uren dat het hem uitkomt. Dat kan avond- of nachtwerk beteke nen, maar ook weieens 's morgens vroeg. In de periode dat het decor gemaakt moet worden, is het in Moerlands eigen schilderbedrijf altijd wat rustiger met werk, dus dat komt goed uit. Ook hij is kritisch en het kan zijn dat er tot een kwartier voor de generale repetitie nog veran deringen aangebracht worden. Moerland be nadrukte dat het maken van een decor team werk is. Hij doet dat samen met Piet Hommel, Peter Uijtdewilligen en Marco Goedegebuure. Het decor voor 'Een rondje balkon voor meneer' was het laatste dat gemaakt is in het huidige dorpshuis. De Vossenkuil gaat name lijk over enkele maanden tegen de vlakte om plaats te maken voor een nieuw complex. Predikbeurten Zondag 30 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. 18.30 u. Van Lingen, Kinderdijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. kand. Diepenveen, Stellen dam. 18 u. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Sluijs. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. Cossée, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. Woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Beek, Puttershoek. 18.30 u. ds. Reijnders, Yerseke. GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapol- der. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Ham. 18.30 u. ds. Aarnoudse. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 carnavalsviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kunz, Dordrecht. 18 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 14 u. ds. Brugge. 9 en 18.30 u. leesdienst. do 3/2 19.30 u. ds. De Wit. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Meijer, Yerseke. 18 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Rotterdam. 19 u. ds. Broere, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 3 feb. 19.30 u. ds. Klok, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. wo 2/2 19.30 u. ds. Pater, Opheus- den (tijdrede S.G.P.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Groot, Numans- dorp. GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Puttershoek. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Meeuse, Bilthoven. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Pater. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt. Het natuurontwikkelingsgebied in de Scherpenissepolder, aan de zuid kant van Tholen, is zaterdagmorgen het decor van een excursie van Staatsbosbeheer en de natuurvereni- ging Tholen. Het gebied, onderdeel van 'plan Tureluur', wordt in de winter door duizenden ganzen, een den en kustvogels gebruikt om zich voor te bereiden op de naderende koudeperiode. Vanaf de hoger gele gen randen van het gebied is dat heel goed te zien zonder dat de vo gels worden verstoord. De excursie gebeurt onder leiding van een des kundige gids van Staatsbosbeheer. De tocht begint om tien uur en duurt ruim anderhalf uur. Honden mogen aangelijnd mee, deelnemers wordt geadviseerd zich warm te kleden en een verrekijker mee te nemen. Zij kunnen een kaartje kopen bij het VVV-kantoor aan de Haven in Sint- Maartensdijk. De organisaties hebben de excursie de naam 'Turegluren' gegeven. Ook op 26 februari en 26 maart zijn er dergelijke uitstapjes. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tan darts kunt u vernemen welke tandarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau lel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 jan. t/m vrijdag 4 febr. donderdag 27 4.49 -17.12 vrijdag 28 5.22 -17.45 zaterdag 29 5.55 -18.17 zondag 30 6.27 -18.49 maandag 31 6.57 -19.25 dinsdag 1 7.32 -20.07 woensdag 2 8.17 -20.55 donderdag 3 9.12-21.57 vrijdag 4 10.22 -23.12 wo 2/1 8.28 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland te levisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). De verklaring dat zijn fractie aan on derdelen van de begroting niet wil hebben meegewerkt, heeft slechts een signaalfunctie voor de gemeenteraad en de eigen achterban en verder geen legitieme status. Dat zei CU-fractie- voorzittcr P. van Belzen woensdag in de commissie bestuurszaken. J.J.P.A. Boulogne (ABT) wilde weten hoe het erbij stond, nadat de SGP in de raads vergadering van december iedereen verbaasde met de mededeling dat be paalde onderdelen van de gemeente begroting niet zouden zijn aangeno men. SGP en CU hebben jaarlijks een lijstje met punten waar ze principieel tegen zijn, maar dit keer stemden ABT en D66 tegen de complete be groting en dat leverde dus voor die onderdelen een meerderheid op. De SGP had nog geen uitsluitsel gekre gen van het partijbureau, maar hoopt dat vanavond in de raadsvergadering wél te hebben, zei M.J. Klippel tegen Boulogne. Krijgt de SGP'er gelijk, dan brengt hij wethouder van finan ciën K.A. Heijboer - zijn partijgenoot - in de problemen. Heijboer ging in de commissie niet op de zaak in.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2