Smash krijgt het lastig in hoofdklas Tholense Boys heeft titelkans niet meer in eigen hand na 0-1 verlies van WC Delta worstelt met de administratie en communicatie r Vijf medailles voor turners uit Sint-Annaland Prinsentuin met dans en drama Donderdag 27 januari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Jeugd SPS 2 loopt verder uit Zege voor WHS 3 Thol. Boys 4 houdt lang stand Thol. Boys 5 krijgt klop Karin Bijl wint alles Drie eerste prijzen Pole Position wint derby Voor zowel WHS als Tholense Boys eindigde de zater dag in een grote teleurstelling. WHS verloor kansloos bij lijstaanvoerder GPC Vlissingen (5-0) en zag meteen de kansen op de tweede periodetitel danig slinken. Tholen se Boys moest op eigen terrein buigen tegen erfvijand WC, de nog altijd ongeslagen koploper in de derde klasse B. In een turbulente partij wonnen de bezoekers uit Halsteren met 0-1. Voor de Tholenaren lijkt het kam pioenschap daardoor een utopie en rest enkel nog hoop op het bereiken van de nacompetitie. Afstraffing WHS Onrechtmatige prijsverhogingen Controleerbare prijzen Kandidaten voor klantenadviesraad Reorganisatie iet- afdeling Delta Stemmen van lezers Tafeltennis Na twee wedstrijden is het Smash '76 al duidelijk dat het lastig wordt om hoofdklasser te blijven. De debutant uit Sint-Annaland trof in Den Bosch een sterke te genstander. Dat de schade tot 7-3 beperkt bleef, daar waren de Sint- Annalanders achteraf gelukkig mee. Het tweede en derde team wonnen hun wedstrijden, maar Smash 4 leed een nipt 6-4 verlies. Tegen Never Despair 2 kwam het vlaggenschip van Smash met 3-0 achter te staan. Door het dubbelspel te winnen verkleinden Anné van Dijkc en Christian van 't Hof de achterstand tot 3-1. Daarna kwam Smash er niet echt meer aan te pas en er leek een forse nederlaag aan te komen. Maar zover kwam het niet. Bij een 7-1 tussenstand wist Van 't Hof, na een 0-2 achterstand in ga mes, zijn tegenstander met 3-2 te kloppen. En in de allerlaatste partij verraste Van Dijke door de sterkste speler van dc Bosschenaren te ver slaan. Zodoende nam Smash nog drie punten mee naar huis. Maar sa men met Belcrum 4 behoren de Sint-Annalandse tafeltennissers tot de degradatiekandidaten. Smash 2 heeft dc eerste stap gezet terug naar de tweede klasse. In Oudenbosch schoof het Vice Versa 4 met 7-3 opzij. Remco Vroegop bleef ongeslagen. Harm Westdorp en Peter Bazen wonnen ieder twee keer. Het dubbelspel werd verlo ren. Ook Smash 3 begon sterk, met een 7-3 zege op ODT 7. Voor eigen publiek won Mathijs v.d. Graaf alledrie zijn partijen. De andere Tuinstraatbewoners, Kees van Poortvliet en Mamix v.d. Graaf, pakten ieder twee zeges. In Steenbergen was TCS 4 iets te sterk voor de vierde keus van Smash, het werd 6-4 voor de Brabanders. Jacob Elenbaas won twee partijen, Anky Vroegop en Leen Guiljam iederéén. Bij de Smash-jeugd speelde het eerste team in de Wellevaete gelijk tegen Yer- seke: 5-5. Jochem v.d. Klooster was goed op dreef en schreef twee punten op zijn naam. Zijn oudere broer Martijn kwam, evenals zijn nichtje Alieke Vroegop, niet verder dan één keer winst. Het dubbelspel was eveneens voor de Sint-Annalanders. Smash 2 ging in Breda met 7-3 onderuit tegen Belcrum. De sterke Eric Bruijn- zeel moest door ziekte verstek laten gaan en nu kwam alleen Jan-Willem van Vossen goed voor de dag. Hij bleef on geslagen en tekende dus voor alledrie de punten. Eveneens in Breda gaf Smash 4 thuisclub Breda met 10-0 een flink pak slaag. Diezelfde uitslag, maar dan als neder laag, zag Smash 5 op het scorebord ver schijnen. De beginners troffen in Wes- terzicht uit Vlissingen een veel te sterke tegenstander. Programma zaterdag: Smash-Belcrum 4, Smash 2-Middelburg 6, Witac 3-Smash 3 (27/1), Smash 4-Smash '70 4; Middel burg-Smash jeugd 1, Smash 2-Markie- zaat, Smash 3-TCS, Smash 4-Tanaka, Vi ce Versa-Smash 5. De thuiswedstrijden in de Wellevaete beginnen om twee uur. llUITk. Turnen De vijf Sint-Annalandse turners die zaterdag deelnamen aan de regiona le kampioenschappen van de" KN- GU regio Zuidwest-Nederland be haalden een prima resultaat. Ze kwamen alle vijf met een medaille naar huis. Diederik Elenbaas van WIK behaal de in de categorie pupil 2 los 6 een eerste plaats met 49,40 punten. Het was voor het eerst dat Diederik uit kwam op dit niveau, zodat hij voor een mooie prestatie zorgde. Zijn cij fers waren: vloer 7,8; voltige 8,7; ringen 8,5; sprong 8,7; brug 7,10 en rek 8,60. Jacky Suurland behaalde in de cate gorie pupil 2 los 6 een gedeelde der de plaats en bronzen medaille met 46,25 punten. Zijn onderdelen wer den gewaardeerd met: 7,7 vloer, 8,3 voltige, 6,5 ringen, 9,2 sprong, 6,2 brug en 8,35 rek. Martijn Mosselman veroverde een zilveren medaille voor zijn tweede plaats met 47,9 punten in de catego rie instap los 8. Zijn cijfers: vloer 8,1; voltige 7,8; ringen 7,5; sprong 9,5; brug 8,9; rek 8,9. Daan Hage, inmiddels ex-WIK om dat hij uitkomt voor de turncombi- natie Zuidwest-Nederland, behaalde in categorie instap C een tweede plaats met 52,20 punten. Vloer 8,4; voltige 9,5; ringen 8,3; sprong 9,0; brug 7,40; rek 9,60. Melissa Scherpenisse, ook ex-WIK en uitkomend via de turncombinatie ZW-Nederland, was goed voor een zilveren medaille in de categorie pu pil 1 topsport met 34,6 punten. Haar individuele resultaten waren: sprong 9.5; brug 9,1; balk 7,9 en vloer 8,25. Reserve derde klasse In een enververende wedstrijd behaalde het reserveteam van SPS een 2-1 over winning op Papendrecht. In de eerste helft kreeg SPS al de beste kansen, waarbij de aanvallers Sjaak Quist en René van Vossen een plaag waren voor de tegenstander. De 0-0 bleef echter lang op het scorebord staan. Tien minuten voor rust nam Papendrecht verrassend de leiding met een afstandschot, maar direct daarna scoorde Sjaak Quist de ge lijkmaker. In de zesde minuut van de tweede helft bracht René van Vossen de thuisploeg op een 2-1 voorsprong. Hij rondde een pass van Comé v.d. Male fraai af. Bij de 2-1 voorsprong werd het spel wat harder en moest de scheidsrechter met het trekken van enkele gele kaarten de gemoederen weer tot rust brengen. Papendrecht kreeg nauwelijks kansen, zodat de zege voor SPS niet meer in gevaar kwam. Door de ze zege blijft SPS koploper. Klundert staat op vijf punten achterstand, maar de Brabanders hebben nog wel twee wed strijden meer te spelen. Reserve vierde klasse De derde keus van WHS won in Sint-An naland met 3-1 van Colijnsplaatse Boys 2. In de openingsfase hielden de teams elkaar redelijk in evenwicht en waren er weinig uitgespeelde kansen. WHS trok naarmate het duel vorderde steeds meer het initiatief naar zich toe. Kansen kwamen er voor Ri chard de Jonge en Marco Scherpenisse. Daartegenover stond dat Colijnsplaatse Boys met gevaarlijke uitvallen twee keer oog in oog stond met keeper Amé van Vossen, maar Colijn faalde in de afwer king. Door een doelpunt van Richard de Jonge kwam WHS halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna de groen-wit- tcn diverse kansen kregen om de score te vergroten. John Keur en Richard de Jonge wisten echter hiervan niet te profiteren. De 1-0 leek dan ook als ruststand te worden genoteerd, maar vlak voor rust profiteer den de bezoekers van slecht uitverdedigen bij WHS en werd dc gelijkmaker ge scoord. In de tweede helft probeerden de Sint-An nalanders in een hoger tempo te spelen. Kopballen van Abby Hommel en Marco Scherpenisse misten nog net het doel, maar even later was het wel raak. Marco Scherpenisse rondde een aanval over links netjes af en bracht WHS op een 2-1 voor sprong. Kort daarna werd Richard de Jon ge onderuit gehaald. De goed leidende scheidsrechter Piet Ridderhof twijfelde geen moment en wees resoluut naar de stip. Richard de Jonge verzilverde zelf de strafschop en bepaalde daarmee de eind stand op 3-1. De score had gezien de vele kansen in de slotfase van het duel hoger moeten uitvallen. Tholense Boys 4 verloor thuis met 2-5 van Vrederust 3. De kampioenskandidaat wist in de tweede helft van de wedstrijd pas af stand te nemen van de Tholenaren. Tho lense Boys zorgde in de eerste minuten voor een verrassing door met een vroege treffer de bezoekers op achterstand te zet ten. Na een half uur spelen scoorde Vrede rust de gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd leek John Nieuwkoop Tholense Boys weer op voorsprong te brengen, maar zijn schot belandde op de lat. In de zesde minuut van de tweede helft nam Vrederust de leiding, maar Tholense Boys kwam weer snel langszij en had ver volgens de pech dat een schot op de paal belandde. Lange tijd had de thuisploeg zicht op een goed resultaat, maar in de slotfase bleek Vrederust toch een maat te groot te zijn. De Halsterse ploeg maakte nog drie treffers en zorgde voor een klin kende overwinning. Met een 1 -6 nederlaag viel er voor Tholen se Boys 5 weinig eer te behalen tegen het elfde team van Unitas. De tegenstander kwam al snel op een 0-2 voorsprong, waarna Marco v.d. Wielen de aansluitings treffer maakte. Doordat doelman Alex Op- ree nog een strafschop keerde bleef Tho lense Boys uitzicht houden op een goed resultaat. In de tweede helft kwam Tholen se Boys er echter niet meer aan te pas. Unitas liep eenvoudig uit naar een 1-6 overwinning. Tennis De enige dame in het gezelschap was za terdag in Sint-Maartensdijk alle tennis sers te slim af. Karin Bijl won al haar partijen in het toernooi voor speelstcrkte 5 en 6. De wedstrijden konden, net als een week eerder, onder prima weersom standigheden afgewerkt worden. Op 5 februari organiseert Jacoba van Beieren opnieuw een toernooi, nu voor 50-plus- sers. En KNLTB-leden kunnen al in schrijven voor hel lente Smalstad open, dat van 12 t/m 20 maart wordt gehouden. Paardensport Twee leden van de Eendrachtruiters kwa men zondag in actie op een concours hip- pique in Oude Tonge. Carlijn Geluk uit Oud-Vossemeer pakte met haar pony Capriole twee winstpunten en een eerste prijs in de B-dressuur. Haar proeven wer den met respectievelijk 156 en 166 punten beloond. In de M2-dressuur kwam Jo- landa Breure met Hilton aan de start. Zij behaalde twee eerste prijzen en ook een winstpunt, door 159 en 152 punten te ver zamelen bij haar proeven. Darten De Thoolse derby in de eredivisie, tus sen De Babbelaar 1 en Pole Position, is door laatstgenoemde met 2-8 gewonnen. Pole Position blijft koploper met twee punten voorsprong. De Babbelaar staat zesde. De overige Thoolse uitslagen in de Roosendaalse dartsfederatie zijn als volgt: Divisie IA: d'n Overkant 1-Wapen van Nassau 2 8-2. IB: New Flyzone-Game Over 7-3. 2B: Hof van Holland 2-d'n Overkant 3 5-5. 3A: Zaal Koch 3-Heije Piele Bieje 2-8. 3B: The Oldies B-Distel 4 3-7, 't Baeken-De Babbelaar 2 6-4. 3C: Noad-The Oldies A 4-6. 3D: Sol 2- DVW 3 4-6. Ronnie de Graaf, op de hielen gezeten door een WC-speler, gaat voor de bal, terwijl scheidsrechter Piet Usseveld uit Poortvliet het duel in de gaten houdt. Derde klasse Mistroostig keek invaller Hicham Benhammou na het 0-1 verlies te gen WC voor zich uit. „Het hele seizoen voor niks gespeeld. Ik wil de kampioen worden." Benham mou besefte dat de titel, met een achterstand van zeven punten, vrij wel buiten bereik is. Weliswaar hebben de Tholenaren nog een in haalwedstrijd tegoed, maar gezien de matige vorm van de ploeg lijkt ook dat idee nauwelijks perspectief te bieden. Aanvoerder Michael de Jong klampte zich nog wel aan de strohalm vast. „Er komen nog een handvol ploegen in aanmerking voor het kampioenschap. Dat bete kent dat er wekelijks concurrenten tegen elkaar moeten en punten zul len verliezen. Ons programma is relatief makkelijker, met nogal wat wedstrijden tegen teams uit de on derste helft van de ranglijst. Daar om is nog niet alles verloren. Maar we zitten natuurlijk wel in de wachtkamer." Eén Thoolse supporter juicht al en secretaris Piet van der Vlies en Bap Leunis zitten nog in spanning, maar ook Niels Hopmans zorgde niet voor de gelijkmaker. Het waren de bespiegelingen na een akelig slechte wedstrijd, zeker van Thoolse zijde. WC, met ex- Smerdiekspeler William de Bie in de gelederen, kon zich in ieder ge val nog beroepen op een hecht col lectief dat vol overtuiging de duels inging. Ook de Halsterse ploeg wist echter niet te overtuigen op sportpark De Bent. Scheidsrechter Lisseveld uit Poortvliet deelde in de malaise door enkele buitenspel situaties verkeerd te beoordelen en het spel van te grote afstand te vol gen. Ook liet Lisseveld zich te wei nig gelden bij intimiderende acties en tijdtrekken door de bezoekers, zodat er al snel een explosief sfeer tje in het veld ontstond. De eerste kans was voor WC, overigens na dat de voorzet duidelijk vanuit een offside-positie voor de goal werd geslingerd. Gelukkig voor Lis seveld kopte de Halsterse aanvaller in vrije positie over de lal. Op dat moment was er al ruim een halfuur gespeeld, zonder dat het talrijk op gekomen publiek ook maar een fat soenlijke aanval had gezien.Wil liam de Bie werd vrijgespeeld in de punt van het zestienmetergebied, maar vuurde op de benen van de uitlopende keeper Marius Bal. In de 40e minuut opende WC, niet onverdiend, de score. Na doorkop pen van een lange bal van achter uit, kreeg de Halsterse spits vrije doorgang van de Thoolse verdedi ging. In de korte hoek werd Bal ge passeerd: 0-1. Na rust maakte Benhammou na een macht over het eigen bloedeloze spel een uitweg zocht. Gedurende de hele wedstrijd hing er achter een van de doelen een door supporters gemaakt spandoek, waarin trainer Niemantsverdriet een hart onder de riem werd gestoken. Niemantsver driet moet op het eind van het sei zoen vertrekken, omdat hij volgens een deel van de spelersgroep en het bestuur op langere termijn niet voor voldoende motivatie en disci pline zou kunnen zorgen. Winnaar William de Bie had er allemaal geen boodschap aan. In zijn eerste Halsterse jaar lijkt de titel, en daar mee promotie naar de tweede klas se, in het verschiet. „Ik heb nooit eerder tegen Tholense Boys ge speeld. Als je dan wint is dat na tuurlijk leuk. Een mooie wedstrijd was het zeker niet. Tholense Boys tikt beter dan wij. Er zit meer voet- tig dc hielen zien. De wegens een armblessure niet beschikbare Lean- der Vroegop werd in de defensie no; de gemist. Mogelijk had hij met zijn snelheid gaten kunnen dichten die nu in de openingsfase om de haver klap vielen. Na een korte hoekschop werd de voorzet door een inkomen; de GPC-spcler vol op de pantoffej genomen: 2-0. De onder druk gezet te Michel Mosselman verstuurde een foute pass en na de onderschep ping volgde weer een snelle aanval: 3-0. Na dat overdonderende begin wist WHS zich enigszins te herpak ken. Hans Leune was bij de eerste paal dicht bij een treffer die de partij wellicht nog een ander aanzien had kunnen geven. Ook met schoten uil de tweede lijn en een hoeveelheid comers probeerden de bezoekers de bakens te verzetten. Het lukte echter niet om Egbert Moerland in stelling Thoolse supporters betuigden op spandoeken hun steun aan trainer Gaby Niemantsverdriet, waarmee het bestuur na overleg met de spelers geen contractverlenging wilde. blessureperiode zijn opwachting. Dc hoop dat er daardoor meer lijn in het Thoolse aanvalspel zou ko men bleek ijdel. Na een uur spelen moest WC met tien man verder, na een tweede gele kaart wegens een overtreding op de verder on zichtbare Reinier de Groen. Ter verdediging van de jonge aanvaller kon worden aangevoerd dat hij met een gekneusde rib de grasmat be trad. Johan Schot (geblesseerd) en Arie Draaijer (vakantie) ontbraken geheel op het appèl. Met een man netje meer wist de thuisclub einde lijk wel het gewenste veldover- wicht af te dwingen. De Groen kreeg na een uitgespeelde aanval de beste kans van de middag. De Halsterse keeper reageerde attent en hield de nul op het bord. Ook het inbrengen van Mourad Tihani als extra aanvaller leverde niet het beoogde effect op. De beste kans was bij een uitval zelfs voor de be zoekers. Oog in oog met Bal schoot de Halsterse spits ditmaal naast het doel. In de slotfase bracht trainer Gaby Niemantsverdriet met Mohammed Eljilali nog meer aan vallende impulsen op het veld. On danks het offensief bleven de kan sen schaars. Alleen een afstandschot van Niels Hopmans, onderweg aangeraakt door Michael de Jong, leverde nog gevaar op. Gescoord werd er niet meer, zodat Tholense Boys afhankelijk is ge worden van de concurrentie. Na af loop was er nog een klein opstootje op het veld, waarbij de Thoolse on- ballend vermogen in die ploeg. Niettemin hebben we vandaag een belangrijke stap in de goede rich ting gezet." WC '68 14 30 35-15 JPS 14 29 31-18 Kogelvangers 14 24 31-23 Tholense Boys 13 23 33-15 Klundert 13 21 25-22 Rust Roest 14 20 29-39 Seolto 14 19 29-26 DVO '60 12 18 32-21 The Gunners 14 16 29-31 Baronie 14 14 32-51 Dongen 14 10 17-36 Internos 14 5 21-47 Na een week van fel trainen in bar baarse omstandigheden was WHS vol goede moed afgereisd naar Vlis singen om titelkandidaat GPC te be kampen. Ook de nodige supporters wilden met eigen ogen zien hoe de Setallanders het eraf brachten in het duel waar de tweede periode op het spel stond. Groot was dan ook de te leurstelling toen de ploeg van Kees Stoutjesdijk na een kwartier al tegen een kansloze 3-0 achterstand aan keek. In de derde minuut ging het al mis. Een vrije trap verdween recht streeks in het doel van Anton Elen baas: 1-0. De aanvallers van GPC beschikten over de nodige snelheid en lieten hun tegenstander regelma te brengen en verdere kansen af te dwingen. Halverwege de eerste helft liep de thuisclub zelfs uit naar 4-0. Kort daarop moest de niet fitte Vincent de Jonge naar de kant, de jonge Andreas Vroegop was zijn vervanger. Tijdens de rust was het muisstil in de WHS-kleedkamer en het kostte Stoutjesdijk alle moeite om zijn pupillen nieuwe moed in te spreken. Gelukkig voor WHS nam de thuisclub in het tweede deel gas terug en werd het een evenwichtigè partij. Leune raakte dc paal en ook werd nog een inzet van de Walcher- se doellijn gehaald. De eretreffer was WHS echter niet gegund. In de slotfase maakte de thuisclub er zelfs nog 5-0 van. Stoutjesdijk was re alistisch na de afstraffing. „Hel blijkt dat we in dit soort wedstrijden tekort komen. Onze kwetsbaarheid kwam aan het licht, ook al omdal GPC in goeden doen was en voof ons in die vorm gewoon een maatje te groot. Dankzij hun snelheid dwongen ze dc fouten bij ons af. Zelf konden we eigenlijk bijna geen kansen creëren, iets wat anders al tijd lukt. Het is echter mooi dat je dit soort wedstrijden kunt spelen. Zaterdag tegen Dauwendaele wacht alweer een nieuwe wedstrijd van de waarheid. We moeten ons proberen te richten op de derde plaats op de ranglijst." Carlo Heijboer wordt tot de orde geroepen door scheidsrechter Lisseveld. Er was zaterdag veel strijd, maar weinig voetbal. Toen de Thoolse gelijkmaker uitbleef, kreeg de arbiter met de nodige frustraties te maken. De administratieve en communicatieve problemen bij de energiebedrijven zijn nog niet opgelost. Ze worstelen met dc organi satorische splitsing van leverings- en net werkbedrijven en de administratieve af handeling daarvan. Het softwarepakket kan dat moeilijk, zoniet onmogelijk ver werken. Vorig jaar heb ik de minister van economi sche zaken, dhr. Brinkhorst verzocht om bij de energiebedrijven aan te dringen op een goede administratie en meer duidelijk heid. Ook verzocht ik, om ter compensatie van de prijsverhogingen het btw-percenta- ge op de levering van gas en electra te ver lagen naar 6%. Dit zijn immers eerste le vensbehoeften. De minister heeft wel de energiebedrijven op het matje geroepen, maar de btw-verlaging zat er vanwege Eu ropese afspraken niet in. De consumenten bond wil de verantwoordelijke directeuren ontslaan. Dal vind ik niet terecht, omdat de minister alleen verantwoordelijk is voor de liberalisatie van de energiebedrijven. Vorig jaar heb ik Delta gevraagd om duide lijker met dc klant te communiceren. Voor de tarieven huishoudelijk kleinverbruik vanaf 1-1-2005 heeft elke klant van Delta een folder thuis gestuurd gekregen. Daarin zie ik dat enkele adviezen opgevolgd zijn. Zo is de folder iets duidelijker leesbaarder dan de folders van de tariefswijziging 1-7- 2004. Ook zijn de meeste tarieven nu in clusief btw, wat begrijpelijker is voor con sument. Toch is de folder nog te klein van lettertype en kunnen dc mensen de prijsop- bouw en prijsontwikkeling niet volgen. Voor de liberalisatie had elk huishouden controle op de maandelijkse kosten voor de Delta. Nu is de controle verminderd. Men weet niet meer waar men voor betaalt. Met de administratieve problemen van Delta is de eindafrekening voor iedereen ook nog eens onduidelijk. Het moet beter. Ik hoop dat dit artikel enige duidelijkheid geeft. Delta stelt, evenals andere energiebedrij ven, dat de prijsverhogingen per 1-1-2005 veroorzaakt zijn door de stijging van de olieprijs. De prijsverhogingen van de ener giebedrijven zijn echter niet in verhouding met de prijsstijging van de olie en de koersdaling van de Amerikaanse dollar. De koers van de euro ten opzichte van de dol lar is met 11% gedaald, terwijl de olieprijs van bijvoorbeeld de Dubai-olie met 16% gestegen is. Per saldo een stijging van 5%. De totale stijging van de Delta tarieven vanaf 1-1-2004 bedraagt voor het losse ta rief 17%. Dat is 12% prijsverhoging te veel, als de prijsverhoging ontstaan zou zijn door de olieprijsverhoging. En waar is de prijsverlaging door de libera lisatie, die ons belooft is? Als je voor je verbruik overgaat op een andere leveran cier, dan zie je door de bomen het bos hele maal niet meer. Met de invoering van de li beralisatie zagen we dat de grote energiebedrijven op de losse afname met 6-8% de prijzen verhoogden. Hoe komt het dat dit een vrijwel gelijke verhoging was per 1-7-2004? Een duidelijk voorbeeld van kartelvorming. Waar is de waakhond tegen kartelvorming? Delta stelt in zijn folders voor tarieven huishoudelijk kleinverbruik, dat het leve ringstarief ten opzichte van het voorgaande kwartaal nimmer meer dan 15% hoger zal zijn. Waarom stijgt het gasverbruikstarief dan met 17% en het gasnetwerktarief met 24%? De stijgingen van de elektra meter- huur (61%) en de MEP heffing (41%) zijn buitensporig hoog. Voor de prijsstijging op het Milieukwaliteit Electriciteits Productie (MEP) tarief is de minister van economi sche zaken Brinkhorst verantwoordelijk. Je kunt de DELTA prijsontwikkeling con troleren. De prijzen voor gas, elektra en water kun je net als vroeger splitsen in een verbruikprijs en een vaste prijs. Dc meeste Zeeuwen zijn bij de Delta gebleven. Ook zullen de meeste huishoudens minder dan 10.000 kWh elektra, minder dan 300 m3 water en minder dan 5.000 m3 gas per jaar verbruiken. Een eenvoudige, begrijpelijke prijsberekening en vergelijking voor de Delta is dan mogelijk. De meeste huishoudens willen een contro leerbaar maandelijks bedrag en een goede jaarlijkse afrekening. Ik heb dhr. Luteijn van de Delta in januari 2005 een voorbeeld folder voor huishoudelijk kleinverbruik toegezonden. Een groter en duidelijker let tertype en de tarieven met een indeling volgens de oude indeling met een ver- bruikbedrag en een vast bedrag kan het voor iedereen begrijpelijk maken. Neem als voorbeeld mijn persoonlijke be rekening voor het Delta maandbedrag van af 1 juli 2004. Omdat ik meestal minder af neem dan het vorig jaar, heb ik de Delta verzocht om het maandbedrag in te stellen op 150 euro per maand. Dat heeft de Delta uitgevoerd. De vermindering van de Gas unie korting zie ik per 1-1-2005 niet meer terug in de Delta folder. Ook de mogelijk heid om het basis kabelpakket te nemen is vervallen. Iedereen kan zelf het maandbedrag voor 2005 met de tarieven die gelden vanaf 2005 uitrekenen. Ook voor mensen die een ,vast' tarief hebben afgesproken is het ver standig om dit zo uit te rekenen. Want de tariefswijzigingen zoals netwerktarieven, meterkosten, MEP, energiebelasting en de afschaffing of verandering van de vermin dering Gasunie en electriciteitsaansluiting is ook voor dc huishoudens met een 'vast' tarief van toepassing. De pakketkortingen zijn afhankelijk van uw pakketkeuze. Per woning met een electrici- teitsaansluiting is er een vermindering van 230,86 euro per jaar. Als men in plaats van de pakketkeuze korting de powerpoints heeft, dan kan men de Delta pakketkorting niet op de afrekening verminderen. Overeenkomst electra+gas +water +kabel -i-internet Delta Voordeel - 45,00 - 70,00 - 95,00 (2 jaar) 7.000PP 11.000PP 5.000PP Delta Extra - 85,00 - 120,00- 155,00 (3 jaar) 13.000PP 19.000PP 24.000PP lk vind dat de consumenten wachten op dui delijkheid en zelfcontrole. Ik hoop, dat dit artikel daartoe een bijdrage gegeven heeft. Wie het Excel rekenblad wil. wat ik ge bruikt heb voor de berekeningen, kan het gratis opvragen via wboogaart@hetnet.nl, men krijgt het dan per email toegezonden. Wim Boogaart, Oud-Vossemeerder te Nieuwerkerk. Leerlingen van het Prinsentuin college uit Halsteren geven zater dag tijdens de open dag uitvoerin gen die zij hebben ingestudeerd bij het vak dans- en drama. Ook zelfingerichtc etalages zijn er te zien van de leerlingen handel. In het dierenlokaal zijn naast diverse knaagdieren het nieuwe aquarium te bewonderen waarin kleine schildpadjes huizen. De open dag aan de Buurtweg 39 (Rode Schouw) is van 10 tot 16 uur. In Halsteren volgen 300 leerlingen de gemengde en theoretische leer weg vmbo. In 2006/2007 komt er een nieuw gebouw aan de Koe straat in Halsteren. Delta heeft aan 19 organisaties uitno digingen gestuurd om kandidaten te leveren voor de klantenadviesraad. De leden, die voor drie jaar zitting krijgen, moeten tenminste twee pro ducten/diensten van Delta afnemen. Uitnodigingen zijn verzonden naar het CNV, Syntens, Rccron, Anbo, ZL- TO, provinciale Raad van Kerken, FNV, MKB, Bureau voor Toerisme Zeeland, Het Klaverblad Zeeland. Zeeuwse Sportraad. Scoop, Prote stants Diensten Centrum, Maatschap pelijk werk Oosterscheldcregio, Zorgstroom en woningbouwvereni ging Middelburg. Vanuit Delta zullen algemeen directeur D. Luteijn en di visiedirecteur comfort P. Prop de bij eenkomsten van de klantenadviesraad bijwonen. Delta voert overleg over een reorga nisatie, waarbij 30 tot 35 medewer kers van de automatiseringsafdeling overgaan naar een ander bedrijf. Delta wil daarvan diensten inhuren voor de automatiserings- en facture ringsproblemen. Philadelphia Zorg Zeeland opent deze maand in Goes een logeerhuis met plaats voor negen cliënten. Voor verstandelijk gehandicapte kinderen wordt er maandelijks een identiteitgebonden weekend loge ren aangeboden. De geloofsbele ving staat daarbij centraal. Snelheidscontrole. Vandaag houdt de politie een snelheidscontrole in de gemeente Tholen. UN IS 0166 601522 .H AAKS i,„i Jaben Kortland torent hoog boven drie WC-spelers uit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15