Gemeente laat illegale chalets toe op pare de Krabbenkreek Vierde oecumenische dienst van 4 Thoolse kerken trekt 550 mensen If Ver burgh Miranda Morelli begint als kapper aan huis Rechter geeft palingrokerij Scherpenisse gelijk Brandtrappen bij scouting direct en consequent handelen Zephyrus trekt coaster vlot Hoe ijdel is ons metselwerk, maar blijf werken aan Gods droom Donderdag 20 januari 2005 Het gemeentebestuur van Tholen handelt niet volgens de regels bij de aanleg van chaletparc de Krabbenkreek in Sint-Annaland.- De gemeenteraad heeft nog geen aange past bestemmingsplan vastgesteld en daarom mochten er geen bouwvergunningen voor de chalets worden ver leend. De Middelburgse rechtbank stelde palingrokerij Scherpenisse b.v. en P.M. Scherpenisse privé in het ge lijk tijdens een kort geding dat beiden hadden aange spannen tegen de gemeente Tholen. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Politieke tijdbom Advies weggemoffeld Al ruim 30 jaar 5 Niet toegestaan Dienstverlenend Bedrijfsadviseur Rotsvast geloof Ander collectedoel Wees terughoudend met lastenverzwaring Een en ander kan vreemd overko men gezien hel bericht in de Een- drachtbode van 6 januari ter gele genheid van de opening van het chaletparc: .Bezwaren van palingro kerij Scherpenisse zijn opgelost.' Dit had betrekking op een akkoord lus sen projectontwikkelaar P. de Visser en Ad Slieker met zijn compagnons. Slieker is eigenaar van de grond en de gebouwen van de palingrokerij, maar niet van de woning van de fa milie Scherpenisse. Palingrokerij Scherpenisse b.v. huurde de gebou wen van Slieker, maar augustus vo rig jaar is die huur beëindigd, nadat in maart/april de rokerij-activiteiten al waren geminimaliseerd. „Maar of ik nu een miljoen kilo pa ling verwerk of nul kilo, dat doet voor het bezwaar niet ter zake", zegt Peter Scherpenisse. „Mijn b.v. kan overal gevestigd zijn en bovendien ben ik privé belanghebbende. En of er nu veel of weinig gebeurt, het vrijwaart de gemeente niet om zo te handelen als met het chaletparc is gebeurd. Je vraagt je af, hoe de ge meente dit politiek kan verantwoor den. Iemand wiens serre een halve meter te groot is, moet die afbreken. En hier laat de gemeente toe dat er zonder geldig bestemmingsplan cha lets worden gebouwd. Het staat er il legaal. De gemeente lapt alle regels aan zijn laars!" Volgens Peter Scherpenisse deed zich in Middelburg ,iets unieks'- voor. „De rechter schorste de zitting voor twintig minuten om ons in staat te stellen tegen vijf chalets die al ge plaatst waren, alsnog beroep aan te tekenen. De rechter was zeer kritisch ten opzichte van de gemeente. Zo noemde hij het een smoesje, dat de chalets mobiel zijn. Uit foto's blijkt, dat voor zover een as- en wielstelsel aanwezig is, dat wordt ingegraven. Dat versterkt de stelling dat er spra ke is van een permanent, grondge bonden recreatiewoningen in plaats van een stacaravan, zoals die op het voormalige kampeerterrein de Krab benkreek stonden. De rechter vond de chalets dan ook duidelijk woon eenheden in plaats van kampeereen- heden. Het klopt gewoon niet wat er allemaal is gebeurd. Het moet vol gens de wettelijke regels, maar de gemeente laat de projectontwikke laar'zonder artikel 19 procedure maar doorgaan. Je vraagt je af, wat hier achter zit? Is het de subsidie zo als die voor de uitbreiding van de jachthaven geldt? Het valt allemaal onder de structuurvisie die voor de haven is opgesteld, maar waarvoor toch eerst goedgekeurde bestem mingsplannen moeten zijn. Ik stop dan ook niet en elke stap die ze doen, volg ik en ligt zo nodig bij de rechtbank, want er is me al zoveel onrecht aangedaan!" De strijdvaardige Peter Scherpenisse spreekt over 'een politieke tijd- bom.'„De gemeente is illegaal bezig en mijn bezwaren zijn eerder zonder argumenten door b. en w. ongegrond verklaard. Er wordt een spelletje ge speeld. Je rilt wat er allemaal kan gebeuren in de gemeente Tholen." Een voorbeeld daarvan noemt Scherpenisse het wegmoffelen van een advies dat de gemeente waar schijnlijk slecht uitkomt. Naar aan leiding van een zitting over de be zwaren van Scherpenisse op 5 november, had wethouder Van Kem pen aangekondigd dat hij advies zou vragen aan Marcus consultancy. Het college heeft dat later ontkend. Uit de notulen van de hoorzitting is de passage die daarop betrekking heeft, weggelaten. De raadsman van Scherpenisse, mr. P. Groeneveld van Borsboom Hamm advocaten uit Barendrecht, hield de Middelburgse rechter voor, dat b. en w. het advies openbaar dienen te maken. Het moet bij de behandeling van het bezwaar schrift betrokken worden. Voor Groeneveld stond het vast, dat b. en w. ten onrechte bouwvergun ning heeft verleend voor de bouw van chalets. „Die vergunningen zijn in strijd met het bestemmingsplan, terwijl daarvoor geen vrijstelling is verleend. Het college is daaraan on gemotiveerd voorbijgegaan. Even min is de uitbreiding van het chalet parc getoetst aan het streekplan, de flora- en faunawet en de habitat- en vogelrichtlijn. Het besluit is geno men in strijd met het motiveringsbe ginsel. De bezwaren van Scherpe nisse zijn gegrond. Ik verzoek u de verleende bouwvergunningen te schorsen tot dat op het bezwaar is beslist." Dat pleidooi van mr. Groeneveld vond gehoor bij de rechter, die Scherpenisse in het gelijk stelde. Scherpenisse had bezwaren inge diend tegen de weigering van b. en w. handhavend op te treden tegen de verleende bouwvergunningen voor het plaatsen van chalets d.d. 4, 5 en 8 november. Daar kwamen de be zwaren tegen de bouwvergunningen op 25, 27 en 30 augustus nog bij. De rechter schorste voor zes weken, na dat in bodemprocedure over de zaak is beslist. De zaak wordt dus ver volgd. De vertegenwoordiger van de ge meente, mr. H.S. Weeda, bracht in Middelburg naar voren, dat tegen 5 van de 12 in augustus afgegeven vergunningen bezwaar was aangete kend, maar b. en w. hadden die 14 december ongegrond verklaard. Te gen 3 in november afgegeven ver gunningen was ook bezwaar inge diend, maar op de hoorzitting van 10 januari verscheen Scherpenisse niet. Weeda stelde de rechter voor om Scherpenisse niet ontvankelijk te verklaren ten aanzien van de 5 zaken uit augustus wegens het ontbreken van beroep, maar de rechter bood Scherpenisse daarvoor direct de ge legenheid. Weeda vond dat palingrokerij Scher penisse geen belanghebbende meer is, want de bedrijfsactiviteiten zijn al enige tijd volledig beëindigd. Er is nu sprake van een kleinschalige zalmrokerij, waarvoor op grond van de milieuwetgeving aanmerkelijk geringere afstanden tot het chalet parc gelden dan bij een palingroke rij. Ook privé is dhr. Scherpenisse volgens de gemeente geen belang hebbende, want zijn woning ligt op ca. 200 m van de bestaande cam ping. Daarnaast is het huis ruim schoots achter de rooilijn van de naastliggende bedrijfsgebouwen ge legen. Vanuit de woning bestaat geen enkel zicht op de camping. Van een juridisch belang kan dan ook niet worden gesproken, aldus Wee da. Hij bracht verder naar voren, dat camping de Krabbenkreek al ruim 30 jaar beslaat. Al in 1972 stonden er stacaravans, waarvoor nimmer een bouwvergunning is afgegeven. Het terrein blijft onder de wet open luchtrecreatie vallen en volgens die wet zijn voor stacaravans geen bouwvergunningen nodig. Weeda maakte wel een verschil voor twee ledige caravans, die in twee of meer dere delen worden aangevoerd. Volgens de gemeentelijke raadsman gaat het om de hcrontwikkeling van een bestaand kampeerterrein, zoals opgenomen in de november 2002 door de gemeenteraad vastgestelde structuurvisie. Daarbij behoort ook de uitbreiding van het kampeerter rein in westelijke richting. Ter nade re uitwerking van de structuurvisie is inmiddels een ontwerp-bestem mingsplan opgesteld, zei Weeda. Hij wees op de belangen van de Krab benkreek. Het komende zomersei zoen willen de nieuwe eigenaren ge nieten van hun plaats en stacaravan. Weeda benadrukte, dat de bestaande camping al in de gcurcirkel van de voormalige palingrokerij viel. Voor de uitbreiding van de Krabbenkreek is de milieukwestie inmiddels ook opgelost, zodat niets een uitbreiding van de camping in de weg staat. Weeda concludeerde, dat de ge meente zorgvuldig is omgegaan met de belangen van de Krabbenkreek en Scherpenisse. „Er is op correcte wijze tot vergunningverlening voor de plaatsing van de stacaravans overgegaan. Geen chalets, want die worden door de gemeente be schouwd als gebouwen en staan dus niet op een chassis met wielen. En voor chalets in de zin van bouwwer ken worden geen bouwvergunnin gen afgegeven omdat het bestem mingsplan hier nog niet in voorziet." De raadsman van Scherpenisse ci teerde een brief van b. en w. van 11 september 2003, waarin stond dat niet alleen bouwvergunningen zijn vereist, maar tevens herziening van het bestemmingsplan. „Chalets zijn nu niet toegestaan. Dat laat dus aan duidelijkheid niets te wensen over. Eerst herziening bestemmingsplan, dan pas kan een bouwvergunning worden verleend voor plaatsing van chalets." Ook de provincie heeft volgens mr. P. Groeneveld op 1 augustus 2002 bedenkingen geuit tegen de uitbrei ding van de camping. Dit in verband met de palingrokerij, maar ook het natuurgebied, de Vogelrichtlijn en de Flora- en Faunawet. „B. en w. staan nu allerlei bouwactiviteiten toe, zon der enige toetsing aan het bestem mingsplan of door de provincie genoemde regelgeving. Aan project ontwikkelaar Grotenhuis is alle bu reaucratische rompslomp niet be steed. In strijd met de vergun- ningvoorwaarden zijn er bomen ge kapt en bezwaren daartegen hebben b. en w. achteraf behandeld en ongemo tiveerd terzijde geschoven. Weeda bracht daartegen in, dat er wel een kapvergunning was verleend. Groeneveld vond, dat de gemeente bestuursdwang moest toepassen om dat de chalets illegaal zijn geplaatst. „Chalets zijn geen caravans, waar voor een eis van mobiliteit geldt. De in het geding zijnde chalets zijn ge zien de vorm. omvang, oppervlakte, uiterlijk en aanzien, alsmede gelet op het plaatsgebonden karakter, niet als een (sta-)caravan aan te merken. Omvang en uiterlijk geven meer de indruk van een permanent recreatie verblijf dan van een (semi-) mobiel kampeermiddel. B. en w. hebben ten onrechte bouwvergunning verleend voor de chalets", concludeerde mr. Groeneveld en hij kreeg gelijk van de Middelburgse rechter. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Bij onzekerheid en spanning re ageert het paard. Vele spiergroepen, die normaal gesproken onaangeroerd blijven, worden nu onbewust in be weging gebracht. Hierdoor worden blokkades zichtbaar en door hier sa men met de therapeut aan te werken, ontstaat er een positieve ontwikke ling. Je gebruikt het fysieke om het psychische te ontwikkelen." Equitherapic kan helpen bij concen tratie- en gedragsproblemen, ver- moeidheidsklachtcn en angsten. „Het paard houdt de mens een spiegel voor", zegt Eefke Bastianen. „Je wordt je bewust van je eigen hande len en van wat je naar de buitenwe reld uitstraalt. Het paard zal namelijk hetzelfde gedrag vertonen. Ben je angstig, dan zal het paard zenuwach tig worden. Ben je vrolijk en vol zelf vertrouwen. dan zal het paard dit uit stralen. Door tijdens de omgang met paarden dit te benoemen en vooral te ervaren, zal het zelfbewustzijn zich ontwikkelen. Het paard dwingt je tot direct en consequent handelen." Eefke Bastianen werkt met technie ken uit de klassieke rijkunst als Cen tered Riding, Tteam en Natural Hor semanship. Maart vorig jaar meldde ze zich aan naar aanleiding van een oproep via omroep Zeeland, die samen met de Kamer van Koophandel het project Nieuw Zeeland organiseerde. „Ik re kende al nergens meer op, totdat ik in november werd gebeld en nu win ik nog een prijs ook." Kijkers konden via e-mail stemmen wat ze de beste Zeeuwse starter vonden. De num mers 1 en 2 wisselden nogal eens stuivertje, maar uiteindelijk kwam Equimio toch als winnaar uit de bus. „Totaal 100 mensen hebben op mij gestemd en van de organisatoren hoorde ik. dat het dienstverlenende karakter vooral aansprak. Mijn be drijf werd niet zozeer gezien als een commercieel iets. Twee mensen die op mij gestemd hadden, Linda en Joost van Liere, kregen nog een di nerbon." Eefke Bastianen werkt 2,5 dagen per week als docente sociaal-pedago gisch werk bij het ROC in Goes, waar jongeren worden opgeleid voor kinderdagverblijven, de gehandicap tenzorg, e.d. Daarnaast heeft ze nog twee kinderen: Jelle van 5 en Sanne van 1 jaar. Bovendien is Eefke Bas tianen nog politiek actief. Namens de PvdA maakt ze deel uit van de raads commissie samenleving, evenals Han van 't Hof van ABT, die een eindje verder woont in de Tolweg. „Ik ben dus een drukbezette vrouw en behalve de zondag, plan ik de hele week vol. Als ik voor de equitherapie meer deelnemers krijg, wil ik na de zomervakantie een halve dag minder gaan werken bij het ROC. Volgens de Kamer van Koophandel zijn mensen benauwd om te starten met een be drijf. Zelf ben ik er ook lang mee be zig geweest, maar uiteindelijk heb ik de stap toch gewaagd." Ter gelegenheid van haar uitverkie zing als beste Zeeuwse starter krijgt Eefke Bastianen een bedrijfsadviseur toegewezen om haar verder op weg te helpen en ze mag ook nog naar een voorlichtingsbijeenkomst over een sociaal-economisch onderwerp. Van paarden hoeft ze weinig meer te leren, want als echte liefhebber en als lid van de Eendrachtruiters weet de Sint-Annalandse daar al heel veel van. Voor de equitherapie wordt met een haflinger en een muildier ge werkt. Gewone paarden met een na tuurlijke communicatie. In de meeste gevallen zal het paard aan de longe lopen, in een lange cirkel aan een lijn. Een uur equitherapie. inclusief voor gesprek, kost 65 euro. Naast indivi duele therapie behoort groepsthera pie tot de mogelijkheden. Aan de twee gebouwen van scou ting Heenentrecht op de voormalige oesterputten aan de Boschstraat in Tholen komen brandtrappen. De welstandscommissie beoordeelde donderdag de aanvraag, maar schrok van de uitvoering. De stalen constructies van drie me ter hoogte maken het zicht op de ge bouwen vanaf de dijk er niet fraaier op, zo stelde architect H. Groenen wegen vast. Burgerlid (en oud brandweerman) L. Deurloo was het daar mee eens. „Wat functionaliteit betreft zal het moeten, maar fraai is het niet." Volgens Groenenwegen passen de stalen trappen niet bij de houten onderkomens voor de pad vinders. Deurloo stelde voor er een 'scou tingachtige' uitvoering aan te geven door ook hout te gebruiken. Groe nenwegen vroeg zich af of de trap pen niet binnen de gebouwen kun nen worden aangebracht. Ook hij zocht een oplossing in de combina tie van staal en hout. „Bekleden met hout, zodat het meer een relatie krijgt met het gebouw." Ook zou het geheel in een donker kleur uit gevoerd moeten worden zodat het minder opvallend wordt. Volgens Groenenwegen zou er van de trap (aan de open onderzijde) nog een soort klimrek gemaakt kun nen worden voor de scouts. Deurloo opperde het idee om het aan de on derzijde dicht te maken als een 'soort klompenkotje.' De commis sie adviseerde negatief. De sleepboot Zephyrus van bergings bedrijf Van den Berge uit Stavenisse was donderdag betrokken bij het vlot brengen van de kustvaarder Urker- land. Dit zeeschip, met een loods on derweg van Rotterdam naar Temeu- zcn. voer 's nachts om drie uur bij de Postbrug op het Kanaal door Zuid- Beveland op een grote meerpaal. Toen het schip vervolgens langs de verkeerde kant van de scheefstaande paal wilde, kwam het omhoog te zit ten in de stenen glooiing. Samen met een sleepboot uit Hansweert trok de Zephyrus de coaster om zeven uur 's morgens vlot. Vervolgens sleepten ze de Urkcrland naar de werf in Hans- weert. De waterpolitie onderzoekt hoe het ongeval heeft kunnen gebeu ren. De Middelburgse bestuursrechter heeft de ontwikkelingen op chaletparc de Krabbenkreek stilgezet. Stacaravans mogen er komenmaar geen grondgebonden recreatiewoningen waarvan het as- en wielstelsel - voor zover aanwezig - ingegraven is. De gemeente moet snel zorgen voor een goed bestemmingsplan. De kinderen hadden tekeningen gemaakt van huizen die op rotsen en op zand zijn gebouwd. „Vergeef ons dat kerken vaak de afzondering zoeken en weigeren een zegen te zijn voor elkaar. Geef ons een nieuwe kans om aan eenheid te werken." Ds. M. v.d. Poll van de Hervormde Gemeente Immanuël bracht dat zondagmorgen in Meulvliet naar voren tijdens de oecumeni sche viering in de week van gebed voor de eenheid van de christenen. Alle 550 liturgieën waren uitgegeven. Niet alleen de sportzaal, ook de tribune was goed bezet. 'Christus, het ene fundament' uit 1 Korinthe 3:11 was het thema voor de gezamenlijke dienst van de Gere formeerde Ichtuskerk, de roomska- tholieke parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, de vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB en Im manuël. Voor de vierde keer gebeur de dat in Meulvliet. nadat twee keer de Ichtuskerk te klein was gebleken. De NPB en de r.k. kerk in Tholen namen acht jaar geleden het initia tief voor de oecumenische dienst, die later werd uitgebreid met nog twee kerkgenootschappen. De koninklijke harmonie Concordia o.l.v. Marcel Hartendorp werkte zondag voor de tweede keer mee aan het programma en nam de bege leiding van de samenzang op zich. Daarnaast trad er een groot gelegen heidskoor op, samengesteld uit zes verschillende verenigingen: Canti- cum o.l.v. D. Letzer, Cantorij o.l.v. C. van Dis, d'Accord o.l.v. M. Geu- ze-Deurloo, Oje-koor o.l.v. mevr. A. Sautcr, Passagekoor o.l.v. D. Letzer en Piux X o.l.v. P. van Tillo. „Zo'n gevulde ruimte werkt heel in spirerend", zei ds. D. Peters van de NPB in zijn openingswoord. Hij vertelde hoe er bij de voorbereiding van deze dienst gebruik was ge maakt van informatie van de Raad van Kerken, waarbij de kerk in Slo wakije dit keer een extra accent kreeg. „De wereld is in beweging en meer dan ooit hebben we elkaar nodig", zei ds. Peters. „Onze kracht ligt in wat we met elkaar delen: Christus als het ene fundament, als de rots van de gelovigen. Niemand kan een ander fundament leggen dan er al ligt: Jezus Christus zelf." Ds. P. Broere van de Gereformeerde Kerk verzorgde de lezingen uit Ge nesis 28:10-17 en 1 Korinthe 3: 10- 23a over de droom van Jacob die een ladder zag die vanuit de hemel naar de aarde liep en over Paulus, die bouwt op het fundament dat door Christus is gelegd. Dat laatste kwam ook in de samenzang naar voren, zoals Psalm 118: De steen, die door de tempelbouwers verachl- lijk was een plaats ontzegd, werd tot verbazing der beschouwers, ten hoeksteen door God zelf gelegd. Ook in een ander lied kwam het the ma naar voren: ,0 Geest, Gij mortel van Gods kerk, hoe ijdel is ons met selwerk. De tekst voor de preek was uit Mat- thcus 7: 24-27 waarin het ging over de verstandige man die zijn huis op een rots bouwt en de domme man. wiens op zand gebouwd huis in stort. Pastor P. Hoefnagels nam de preek voor zijn rekening en wees er op, dat bolwerken verdwijnen en kerken naar de marge verschuiven. „Het christelijk geloof is niet meer vanzelfsprekend, maar toch zijn mensen ook op zoek naar de zin van het leven." De pastor wees erop, dat in het moderne heidendom ikke, hebben, eigen rechter spelen voorop staan. „Genieten ten koste van de ander. Paulus, die scheuringen in de gemeenschap van Korinthe wilde voorkomen, heeft het over funda menten. Nu moet een fundament geen fundamentalisme worden, maar vanuit een rotsvast geloof staat hij zijn mannetje. Leef in Christus naam; het gaat er niet om wie de slimste, de handigste of haantje de voorste is. Paulus sloeg soms door ten aanzien van vrouwen en navolging van regels. Principe en praktijk gaan soms uit elkaar. Wat gisteren goed was, kan vandaag averechts uitpakken. Sommige re gels en dromen vragen andere inter pretaties. Dromen we nog ergens van, zoals Jacob, die een glimp van het hemelse rijk opving, waar de ge brokenheid is geheeld. Als de situ atie erom vraagt, moeten wij ons standpunt herzien, maar God houdt woord. Hij houdt Zijn verbond. God geeft ons de basis onder de voeten, Jood en Griek, man en vrouw, meester en slaaf. God roept tot lief de en brengt mensen bij elkaar. Stel je daarom open en laat je raken door Gods goede geest. Kruis en dood hebben niet het laatste woord; ver wacht sjaloom in je hart." De pastor zei dat kerken en gelovi gen elkaar hard nodig hebben. „Doodmakende krachten hebben niet het laatste woord. Wordt daar om opnieuw zichtbaar in de samen leving en blijf werken aan de droom van God: hemel op aarde zijn'. We hebben elkaar hard nodig, want mensen zijn op zoek naar zingeving van het leven, want velen zijn de weg kwijt", aldus pastor Hoefna gels. Staande spraken de 550 aanwezigen de geloofsbelijdenis van Nicea uit en de belangstellenden wensten el kaar met een handdruk ook vrede. Volgens het programma zou er een collecte voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië zijn, maar dat werd gewijzigd. Ds. Peters vertelde dat er inmiddels al zoveel geld voor die hulpverlening is binnengeko men. dat het ten koste kan gaan van andere goede doelen. Daarom be sloten de vier Thoolse kerken de collecte voor andere mensen in nood te bestemmen, via het fonds Wilde Ganzen van de gezamenlijke kerken in Nederland, die elke week een ander project heeft. In Meul vliet kwam er voor de Wilde Gan zen 784.70 euro binnen en de twee de collecte voor de onkosten van deze oecumenische viering bracht 503,73 op. dealer van Electronica Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AC Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Uw thuiskapster Miranda Morelli. Onder die naam is Miranda Morelli uit Sint-Maartensdijk een eigen onderneming begonnen als ambulant kapster. Na drie jaar parttime in Sint-Philipsland te hebben gewerkt, trok het zelfstandig ondernemerschap toch weer, vertelt Miranda die eerder samen met haar schoonouders een modezaak had in de smalstad. Er is een markt voor kappers aan huis, zegt Miranda Morelli. „Twee verdieners die weinig tijd hebben, ouderen die moeilijk ter been zijn. Allemaal vinden ze het gemakkelijk als de kapper thuis komt." Naast het gemak telt volgens de onderneem ster ook het prijsvoordeel in verge lijking met een kapsalon. „Ik heb immers geen pand te huren, ik stap gewoon in m'n autootje en rijd overal heen." Bovendien heeft de kapster in de loop van de jaren erva ren dat het uiterlijk vooral voor vrouwen steeds belangrijker is ge worden. Daardoor zijn ze ook be wuster bezig met zaken als het kap sel. Hoewel er in de regio meer thuiskappers actief zijn, is er mede daardoor volgens haar nog voldoen de vraag om een klantenkring te kunnen opbouwen. Ze werkte drie jaar lang met veel plezier in Sint- Philipsland. „Maar het ondernemer schap bleef trekken. En ik kan dit gemakkelijk combineren met mijn gezin." Na een pittige, maar gedegen oplei ding aan de kappersacademie in Rot terdam werkte Miranda Morelli ze ventien jaar lang bij Henning in Bergen op Zoom. Daarna stapte ze over naar de modezaak van haar schoonouders in de smalstad. „Maar ik ben altijd cursussen blijven volgen en ik kapte familie en vrienden." Het op peil houden van de kennis, de ontwikkelingen in het kappersvak blijven volgen, daar hecht Miranda veel waarde aan. Regelmatig volgt ze opleidingen aan de Sanké-acade- mie in Antwerpen. „Ik pas me na tuurlijk zo goed mogelijk aan de wensen van de klant aan. Maar het is natuurlijk een uitdaging om eens iets anders met het haar te doen, het moet geen sleur worden." Miranda is niet een kapster voor alleen maar extre me of hippe coupes. „Wie trendy wil, kan dat krijgen. Maar ik ben van alle markten thuis. Ik heb ook alle di ploma's gehaald die er mogelijk zijn." Het mooie van het vak vindt Miran da Morelli de band die je als kapster met een klant opbouwt. „Je leeft mee met mensen, bijvoorbeeld bij ziekte. Je hoort allerhande verhalen. Er is een binding, vertrouwen." Heel Tho len en Anna Jacohapolder worden het werkgebied, maar ook een stukje West-Brabant tot en met Halsteren. „Mensen die vandaag bellen, willen morgen geholpen worden. Ik zal pro beren zoveel mogelijk aan hun wen sen tegemoet te komen", aldus de nieuwe thuiskapster Mirdanda Mo relli uit Sint-Maartensdijk. De voortdurend stijgende heffingen van gemeenten en waterschappen baren de Kamer van Koophandel zorgen. Voorzitter ir. L.A. van Gel der deed maandag in zijn nieuw jaarsrede een beroep op gemeenten en waterschappen om zeer terughou dend te zijn met elke vorm van las tenverzwaring. „In de regel zijn de verhogingen van de heffingen aan merkelijk hoger dan de prijsinflalie." Zelf gaal de KvK de bedrijfskosten aanzienlijk verlagen door de inzet van automatisering en verbetering van werkprocessen. „De kwaliteit van producten en diensten blijft na tuurlijk minstens even goed. Helaas gaat wel enige werkgelegenheid op onze beiden kantoren verloren." Ondernemersprijs. Broadcast Partners uit Terneuzen heeft de prijs voor creatief ondernemer schap 2005 van de Kamer van Koophandel gewonnen. De direc teuren Van der Hoeven en Hame link ontvingen de prijs, een kunst werk van Cees van Oostmalle uit Burgh-Haamstede, maandagavond in de Grote Kerk te Goes uit han den van KvK-voorzitter ir. L.A. van Gelder. De ondernemersprijs, die eerder werd gewonnen door de Thoolse bedrijven Timpa. Goedhart en Budelpack, werd voor de 23ste keer uitgereikt. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5