Auto's botsen op berucht punt Plaatselijk nieuws m t Jongerenfeest in Poortvliet 2 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT Donderdag 20 januari 2005 Tochthal Kotterstraat Dakopbouw hoekpand Groene gevel Kerkstraat Vingersteigers vernieuwd Cor Elenbaas 103 210 euro boete voor belediging agenten Rijbewijs ingenomen Auto in de sloot Diefstal accu Toch dakje garage Drukke woaidaehen Drie auto's botsen Biljarten Dorpsgemeenschap zoekt bestuursleden Regio Bank Sint-Annaland woensdag 26 januari a.s. GESLOTEN REGIOvii^BANK ^7 M. Giljam Nederlands kampioen Flessen voor nieuwbouw De Schutse Afsluiting Oude Zeedijk Geslacht in eigen slagerij I X Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER 5 Kaarten bi j WHS Predikant bedankt Koopwoningen Castria Inbraak bij bedrijf Van Ham wint klaverjassen Herstraten Westkerkseweg Klaverjaswedstrijd Gasten in eigen huis Snelheidsmaniak op motor Auto vernield Oranjefeest Dammen Dorpsweg Mini-expo in bieb r Auto schept fietser Inbraak in vrachtauto De welstandscommissie is het niet eens met de bouw van een tochthal aan de Kotterstraat 6 in 'trespa'. Dat bleek donderdag toen de commissie zich over de aanvraag boog. De be woner wil het halletje dat nu binnen in de woning staat, tegen de voorge vel aanbouwen. In 1997 was er al een bouwplan voor alle woningen aan de Kotterstraat van de woning stichting. maar die trok het plan in. Nu wil een bewoner de hal tegen de pui aanzetten, maar de commissie is het niet eens met de materiaalkeuze. Volgens architect J. Roelofs wordt de tochthal met zulk materiaal een kille doos. Zijn collega H. Groenen wegen stelde voor om het uit te voe ren in metselwerk, zoals is toegepast in de bestaande gevel van de wo ning. Burgerlid L. Deurloo kon zich daar ook in vinden. Roelofs: „Zeker als er straks meer aanvragen komen. Hiermee voorkom je dat er wild groei ontstaat." De welstandscommissie kan geen medewerking verlenen aan het bou wen van een dakkapel aan de voor- en achterzijde van het hoekpand Ko ningin Julianstraat 5. Volgens de commissie leent de woning zich niet voor zo'n dakopbouw. Dat komt omdat de bestaande kap van de wo ning flauw is; de opbouw zou er als een 'zoutvaatje' op komen te staan. Architect J. Roelofs: „Dit type wo ning leent zich er niet voor." Vol gens burgerlid L. Deurloo zou het al leen kunnen als er aan het hele blok woningen een hogere gevel zou wor den gemaakt. De commissieleden zochten wel naar mogelijke oplossingen. Groe nenwegen bekeek of er boven aan de achterzijde nog mogelijkheden waren, maar zag daar geen kans toe. ..Als je meer ruimte wil om te wonen, dan moet je het achter de woning uitbreiden en het niet in de hoogte zoeken. Bijvoorbeeld een kamer aan de achterkant realiseren." De welstandscommissie is donder dag akkoord gegaan met de groene kleur aan de gevel van Kerkstraat 8. De aanvraag was in de monumen tencommissie behandeld. De gevel heeft een antieke kleur groen, maar architect H. Groenenwegen schrok van de felle kleur op de bijgeleverde print van de woning. In werkelijk heid is de kleur echter veel zachter, zo werd uit een andere foto duide lijk. Omdat het pand valt onder het beschermd stadsgezicht is een aan vraag voor het schilderen van de ge vels verplicht. In de jachthaven worden 30 vinger steigers vervangen en nog eens 13 krijgen een nieuw dek. Dit gebeurt in één keer, omdat gefaseerde uit voering niet verantwoord is gezien de staat van de steigers. De nieuwe steigers worden van kunststof en het werk wordt gedaan door Rombouts Kunststoftechniek. Door zelfwerk zaamheid levert de watersportver eniging een bijdrage van 55.110 euro inclusief btw. Dan resteert een investering van 115.000 euro. Uit het onderhoudsfonds jachthaven wordt vijftien mille gehaald. De rest wordt verrekend door in 2005 en 2006 de posten 'onderhoud stei gers/drijvers' en 'toevoeging onder houdsfonds' te verlagen, en in 2006 en 2007 de huursom aan de inflatie aan te passen. De uit Tholen afkomstige Cor Elen baas heeft in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen haar 103e verjaardag gevierd. Ze is geboren en getogen op de Markt, maar sinds haar 56ste tvoont 'tante Cor'in Vlissingen, waar ze in het Bethesda-ziekenhuis in het laboratorium werkte. Een paar dagen nadat ze honderd werd. brak ze tijdens een val haar dijbeen, maar mevr. Elenbaas is goed hersteld. Ge zien haar hoge leeftijd heeft ze geen enkele reden tot klagen. Een 25-jarige man uit Bergen op Zoom kreeg dinsdagmiddag een boete van 210 euro wegens het bele digen van politieagenten. De man reeds omstreeks 14.35 uur over de Nieuwe Postweg en stak zijn mid delvinger op naar tegemoetkomende agenten. De politie zette de achter volging in en hield de man staande om een proces-verbaal op te maken. De Bergenaar was het hier niet mee eens en liet zich beledigend uit ten opzichte van de agenten. Hierop werd de man meegenomen naar het politiebureau. Na overleg met de Of ficier van Justitie werd besloten om de man een boete te geven van 210 euro. Een 27-jarige inwoner moest zondag zijn rijbewijs inleveren bij de politie. Hij reed met 168 kilometer per uur over de Oesterdam, terwijl hier de li miet 100 kilometer per uur is. Een 40-jarige inwoner raakte don derdag omstreeks 10.05 uur op Wal cheren met zijn auto in de sloot. Hij kwam vanuit de richting van Vrou wenpolder en verloor op de N57 ter hoogte van Serooskerke de controle over zijn voertuig. De auto raakte in de slip en tolde om de as en kwam in een sloot tot stilstand. Voor zover bekend bleef de automobilist onge deerd. Door het eenzijdig ongeval raakte de auto wel beschadigd. Uit een geparkeerde auto aan de Burgemeester v.d. Hoevenstraat werd tussen zaterdag- en zondag middag een accu gestolen. In de nacht van vrijdag op zondag is ingebroken in een woning aan de Kuipersdreef. Uit de woning werd kleding gestolen. De welstandscommissie wil dat er toch een dakje op de garage komt bij de bewoners van Onder de Molen 38. Daar was al eerder een vergun ning voor verleend, maar dat gold voorde vorige eigenaar. Inmiddels is er een nieuwe eigenaar en die wil een garage zonder puntdak. Maar de commissie stelde donderdag dat er in de directe omgeving allemaal puntdaken voorkomen. Bovendien zou de garage met een plat dak mis staan naast het huis met de gebroken kap (mansarde). De garage zou vol gens architect H. Groenenwegen daar 'zomaar als een doos' in de dijk schuiven. „Het is er allemaal heel kleinschalig. We stellen voor om een deel te ovekappen, zodat vanaf de straat toch een kapje zichtbaar is. De kap zou een helling van 40 gra den moeten krijgen. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers begint zaterdagmiddag het 'woaidaehenseizoen'. Tijdens het Endjesdurpbal in café Hof van Hol land worden het jeugdnarretje en - prinsesje gekozen, ballonnen opge laten door de jeugd en de borden aan de ingangen van het dorp geplaatst. De naam Endjesdurpbal is bedacht door Merijn Laban, blijkt uit het za terdag verschenen blad Ut Vlööien- krantje. Zaterdag 29 januari is om half zes de carnavalsmis in de Willi- brorduskerk en 's avonds om half negen begint in de Vossenkuil het Bitterbal. Groepen en individuen krijgen daar de ruimte om zich met een creatieve act te presenteren. De activiteiten voor de jeugd krijgen vrijdag 4 februari een vervolg. Prins Weijte. boer De Rieke, pliesie Witte en de nieuwe nar Kobus Kwarre be zoeken met hun gevolg peuterspeel zaal De Pluus en de basisscholen. Om kwart over zés vertrekt vanaf de Stasse Mispit (pleintje aan de Ring bij de Vierwindcnstraat) de lampion optocht door het dorp. Tevoren wordt de winnaar bekend gemaakt van de geveltrofee. En om half negen is bij Hof van Holland het Polderkoaitjesbal. Zaterdag 5 febru ari is de dag van de sleuteloverhan diging door de burgemeester en aan sluitend de optocht. Het Vlooien circus voor de jeugd in de Vossen kuil en het Woaidaehenbal zijn ook vaste onderdelen, 's Nachts om elf minuten overeen sluit het vellen van de roos op de Stasse Mispit het car naval van dit jaar af. Op de Mareweg waren vorige week woensdag drie auto's betrokken bij een aanrijding. Een 63-jarige Thole- naar remde af om met zijn voertuig linksaf de Palrijzenweg in te rijden. Een 72-jarige automobilist uit Helle- voetsluis reed achter hem en minder de eveneens vaart. Een achteropko mende auto, die bestuurd werd door een 21-jarige Tholenaar bemerkte dit te laat en botste op de auto, waar na het voertuig van de man uit Hei- levoetsluis weer botste tegen de ach terzijde van de auto van de 63-jarige man. Er was door de kop-/staartbot- singen alleen materiële schade. Jos Hommel was op dreef bij biljart vereniging De Treffers. Hij speelde in 21 beurten de kortste partij, no teerde met twaalf caramboles de hoogste serie en had met 3,34 het beste gemiddelde. De uitslagen: A. van Daalcn-J. Etienne 5,71-10; C. Burgers-P. Goossens 10-6,8; A. Deurloo-J. Hommel 5,16-10; N. Rooijakkers-P. de Leeuw 10-9,16; J. van Daalcn-L. van Wezel 10-9.58; K. Hommel-A. Hommel 10-8,14. Koninginnedag wordt weer gevierd op zaterdag 30 april a.s. en ook aan de dodenherdenking wordt woens dag 4 mei aandacht besteed. Priori teit bij de Dorpsgemeenschap heeft op dit moment de vervulling van twee vacatures. „Als er geen nieuwe bestuursleden bijkomen, moeten wij drieën ook stoppen", zo hield voor zitter Tjid Heijboer de vertegen woordigers van elf aanwezige ver enigingen woensdagavond in de Wellevaetc voor. Zelf is hij aan zijn laatste zittingsjaar bezig en penning meester Coby den Engelsman en be stuurslid Hanna Moerland kunnen het ook niet alleen. Tijdens deze jaarvergadering nam Wim Heijboer afscheid, die 30 jaar secretaris is geweest. De voorzitter bedankte hem met een geschenkbon en bloemen. De vertrekkende secre taris vond het tijd voor een nieuwe impuls. Hij bewaarde met name goede herinneringen aan de vierin gen van bevrijdingsdag, waarbij een keer het bevrijdingsvuur uit Wage- ningen werd opgehaald om verder aan de Ring te laten branden. Heij boer hoopte dat het vlammetje van de Dorpsgemeenschap ook in de toe komst zal blijven branden als over koepelend orgaan van het plaatselijk verenigingsleven. Na een uitgebreide discussie over de rol en het functioneren van de Dorpsgemeenschap werd besloten om half februari weer te vergaderen, nadat iedere vereniging goed heeft rondgekeken en mensen heeft bena derd om minimaal twee nieuwe be stuursleden te vinden. In elk geval een secretaris en ook nog een opvol ger voor Koos van Poortvliet, die en kele jaren geleden al gestopt is. Advertentie I.M. M. Giljam van vogelvereniging Vo gelvreugd is met een kanarie Neder lands kampioen geworden. In Apel doorn was zijn bijzondere vogel te bewonderen op het nationaal kam pioenschap van de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers. Zijn kanarie zwartpastel geel kreeg van de jury een beoordeling van 93 pun ten, wat een gouden medaille ople verde. Hiernaast won hij met een stam kanarie zwartpastel geel van 368 punten goud, terwijl de tweede stam kanarie zwartpastel geel van 364 punten goed was voor een bron zen plak. Over enkele weken neemt M. Giljam ook deel aan de wereld show die in Duitsland wordt gehou den. Het personeel van Zorgcentrum De Schutse houdt een lege flcssenactie ten behoeve van de nieuwbouw van de Schutse. U kunt flessen met sta tiegeld tot en met 12 maart inleveren bij de balie van De Schutse. Aannemersbedrijf Scherpenisse uit Bergen op Zoom is deze week be gonnen met de wegwerkzaamheden aan de Oude Zeedijk. Ter hoogte van de Havenweg/Spuistraat werd het verkeer via rijplaten omgeleid over het fietspad. Wegens de hevige sneeuw- en regenbuien werd dins- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensda jMalse biefstuk ♦Varkensfilet ♦Spareribs 3,25 Schouderkarbonade 1 kg 4,50 Magere speklappen 1 kg 4,50 Kalkoen roerbakreepjes 1,59 250 gr. Hamburgers 5 halen 250 gr. 500 gr. 1 kg ♦Verse kippebouten 1 kg Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Eigen gekookte tong 100 gram 1,50 Eigen gekookte ham 100 gram 1,35 Leverkaas 150 gram 1,- Rauwkostsalade 150 gram 1,- 3,80 3,80 2,25 4 BETALEN Advertentie I.M. dag besloten om de Oude Zeedijk uit veiligheidsoverwegingen geheel af te sluiten. In de kantine van voetbalvereniging WHS wordt vrijdag 28 januari de tweede kaartavond georganiseerd in dit winterseizoen. De deelnemers kunnen zich inschrijven voor klaver jassen, petoeten en jokeren. Met de kaartavond zijn verschillende prij zen te winnen. Ook wordt er een al gemeen klassement opgemaakt, waarbij de twee beste uitslagen mee tellen. De kaartavond begint om 20.00 uur. Ds. D. de Wil heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Ge meente op hem had uitgebracht. P.M. van Dricl nam zijn verkiezing als diaken aan. Stavenisse Castria Wonen gaat aan de Koning Haakonstraat en de Graaf van Loon- straat twee woningen bouwen. Ze komen schuin tegenover elkaar te staan op de hoek van beide straten. De welstandscommissie boog zich donderdag over een aangepaste teke ning van de huizen. Op de eerste was de goothoogte van de woningen te hoog. Volgens het bestemmingsplan mag die hier niet hoger zijn dan vier meter. De woningen krijgen een erker in de hoek van de gevel en worden uitge voerd in donkere stenen (paars/rood) en een zwarte doorgestreken voeg. De niet gemetselde delen bestaan uit eterniet. De kleuren passen volgens de commissie bij de donkere kleuren van de Noorse woningen die in de wijk staan. De commissie ziet graag gebakken oranjerode pannen op de daken in plaats van een pan van beton. Archi tect H. Groenenwegen: „Het is kleinschalig. En gelet op de situatie moetje daar zuinig op zijn." Sint-Maartensdijk In de nacht van zondag op maandag is er bij een bedrijf aan de Nijver- heidsweg ingebroken. Een onbeken de hoeveelheid roestvrij staal werd ontvreemd. In de competitie van klaverjasver- eniging De Pendelaars won G. van Ham de laatstgehouden clubavond. De uitslag is: 1. G. van Ham 5038 punten; 2. R. van Putten 4743 p.; 3. J. van Splunter 4742 p.; 4. A. Arts 45'$? p.; 5. L. Kampman 4462 p.; 6. A. van Zetten 4450 p.; 7. A. Hogen- doorn 4095 p.; 8. J. van Zetten 4045 punten. Scherpenisse Aannemersbedrijf Gcbr. Van Vossen uit Sint-Annaland begint volgende week met het herstraten van de Westkerkseweg. Ter hoogte van de splitsing met de Beatrixlaan wordt een plateau aangebracht. Ter hoogte van huisnummer 55 wordt tevens een poortconstructie aangelegd. De werkzaamheden duren tot 18 febru- Klaverjasclub De Roemers organi seert vrijdag 28 januari een vrije wedstrijd. Klaverjasliefhebbcrs kun nen zich tot 27 januari voor deze wedstrijd inschrijven bij Wim van Haaften. tel. 662261. De wedstrijd begint om 20.00 uur in café Zee- lands Welvaren. De helft van de deelnemers krijgt een prijs en ook is er een marsen- en poedelprijs. Poortvliet De toneelgroep van de plattelands vrouwen en landbouwvereniging Ons Voordeel brengt op 28 en 29 januari het blijspel 'Gasten in eigen huis' op de planken. De voorstel ling op vrijdag is alleen voor de leden van beide verenigingen be doeld. zaterdag is iedereen wel kom. Dan begint de uitvoering om acht uur. De spelersgroep bestaat uit Aad Broekhuizen, Wini Timmermans, Esther den Engelsman. Henri Bun- gener, Martie Lindhout, Daan Goense en Kees Droogers. De regie is in handen van Anja Hage. Een 33-jarige Tholenaar kon zon dagmiddag zijn rijbewijs bij de po litic inleveren, nadat hij door de po litie was staande gehouden. Met zijn motor reed hij met een snelheid van 157 kilometer per uur over de N286, terwijl de limiet 80 kilometer per uur is. De snelheidsmaniak hield zich tevens niet aan hel in- haalvcrbod. De politie constateerde hoe hij over de doorgetrokken streep ging om een auto in te halen. De motorrijder wacht een stevige bekeuring voor zijn onverantwoord rijgedrag. ln de nacht van zaterdag op zondag zijn aan een geparkeerde personen auto op de Markt voor enkele dui zenden euro's vernielingen aange bracht. Bij de auto werden de linkerbuitcnspiegcl, de antenne en de ruitenwissers afgebroken. Ook we'rd de wagen met een scherp voorwerp bekrast. De eigenaar van de personenauto schakelde de poli tie in voor een onderzoek naar de dader(s). In de Burgemcct zijn vrijdagmorgen tussen 7.00 en 9.00 uur twee alumi nium inspectiedeksels gestolen. De deksels lagen op de inspectieputga- ten van het bergbezinkbassin tegen over de gymzaal. De deksels dienen als bescherming voor mens en dier, zodat deze niet in het onderliggend bassin kunnen vallen. Het Oranjecomité wil de komende Koninginnedag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. 's Middags wordt er een optocht met versierde fietsen en wagens gehouden, die als thema heeft het 25-jarig jubileum van Koningin Beatrix, 's Avonds wordt er een zeskamp georgani seerd. De feestelijke dag wordt af gesloten met een Oranjebal in 't Ouwe Raed'uus. Sint-Philipsland De gemeente heeft de aanleg aanbe steed van drie tijdelijke dammen aan de Dorpsweg, ten behoeve van bouwverkeer voor de nieuwbouw wijk Vroonstede. De dammen zul len in de toekomst door bruggetjes worden vervangen. Drie bedrijven schreven in, waarvan Aarts Steen bergen met 15.755 euro de laagste was. Moerland en Dorst te Steen bergen wilde het werk uitvoeren voor 19.400 euro en C.A. Scherpe nisse Zn. te Bergen op Zoom schreef in voor 21.654 euro. ln de openbare bibliotheek in De Wimpel is vanaf vandaag, tijdens de openingsuren, een mini-tentoon stelling te zien over de geschiedenis van de Zeeuwse gezondheidszorg. Beelden van ziekenhuizen, kruis werk en ouderenzorg zijn te zien, bijeengebracht door het Zeeuws Documentatiecentrum. De biblio theek is open op woensdag van twee tot drie uur en van kwart voor zeven tot kwart over acht. en op donderdag van kwart voor zeven tot kwart voor acht. Op het kruispunt Rijksweg/Oostdijk te Sint-Philipsland botsten vrijdagmiddag twee auto's tegen elkaar. Rechts de auto van een 19-jarige bestuurder uit Anna Jacobapolder, links de auto van een 58-jarige inwoner van Bergen op Zoom. Twee automobilisten werden licht gewond nadat ze vrijdagmiddag om twaalf uur op het kruispunt Rijksweg/Oostdijk in Sint-Philipsland tegen elkaar botsten. Een berucht punt, waar al meerdere ongelukken zijn gebeurd. Een 19-jarige automobilist uit Anna Jacobapolder kwam vanaf de watertoren over de Rijksweg, waar hij een 41-jarige bestuur der, eveneens uit de Polder, inhaalde. De jongeman zag daarbij een uit de tegenovergestelde richting komende 58-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom over het hoofd. „Ineens zag ik lichten opdoemen", vertel de de tweede elftalspeler en jeugdleider El van voetbalvereniging Noad '67. „In een reflex w ilde ik nog uitw ijken door tussen de beide auto's te sturen, maar toen kwam de klap. Ik was niet buiten westen en zag door het raampje Cora v.d. Ree, die ervoor zorgde, dat ik aan de passagiers-1 kant de auto kon verlaten." De jonge bestuurder klaagde over pijn in de borst, maar kon met be hulp van Rienie Reijngoudt naar huisarts De Cock in de Z.ijpestraat. Die gaf hem een titaanspuit en verbond de verwonding aan zijn knie. Ter controle bracht een ambulance hem nog naar het Sint Fransiscus- ziekenhuis te Roosendaal, waar hij tot zaterdagavond moest blijven. Zijn kaakbeen was links en rechts gebroken, evenals een tand. Zijn hoofd en knie waren dik en de ribben van de jonge automobilist deden overal zeer Maandag moest de jongen terug naar de kaakchirurg. Personeel van de eerder gearriveerde ambulance ontfermde zich over de 58-jarige Bergenaar, die kneuzingen en snijwonden had. De man kon zelf naar de ambulance lopen. De linker kanten van zowel de rode Vec- tra als de zilverkleurige VVV Golf werden zwaar beschadigd. De zwarte Opel die was ingehaald, werd licht beschadigd en kon zijn weg vervol gen. Het doorgaande verkeer werd tijdelijk over de Oostdijk omgeleid. Bergingsbedrijf Faasen uit Steenbergen haalde de vernielde auto's op, nadat de verkeersdienst van de Zeeuwse politie nader onderzoek had verricht. De Thoolse politie was met vier mensen paraat, terwijl ook de brandweer van Sint-Philipsland nog was uitgerukt voor opruimings werkzaamheden. Zondag 23 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 cn 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Oorschot. 14 u. ds. Kot, Schoonrewoerd. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. (H.A.). GEREF. KERK 10 u. mevr. Slot-de Haan, Maasland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse (H.D.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Hoek, Papendrecht. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF KERK 10 cn 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meijer, Yerseke. 18 u. dr. Van Spanje, Ooltgcnsplaat. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Kot, Schoonrewoerd. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. 18 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. OUD GEREF GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. Van der Heide, Dirksland. 19 u. ds. mevr. Graafland, Rotcrdam. OUD GEREF GEM. 9.30. 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 cn 14.30 u. ds. Lohuis (H.D.). GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Slecn. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Tholen. 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Ginkel, Goes. 17 u. ds. Van der Ploeg, Rotterdam. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Timmer. Een 23-jarige inwoner schepte zater dagmiddag op de rotonde van de Markiezaatsweg tc Bergen op Zoom met zijn auto een 46-jarige fietser uit Bergen op Zoom. Omstreeks 13.15 uur wilde hij met zijn auto met aan hanger rechtsaf slaan, waarbij hij de fietser over het hoold zag. De fietser maakte een salto door de lucht en bleef vervolgens gewond op de weg liggen. Er werd gevreesd voor een beenbreuk, maar bij observatie in het ziekenhuis bleken de verwondingen mee te vallen. De fietser kwam er vanaf met enkele kneuzingen en ver rekkingen. Zijn gewonde been werd wel in het gips gezet. In de nacht van woensdag op donder dag werd vorige week ingebroken in een vrachtauto die geparkeerd stond aan de Haven. Uit de vrachtauto wer den diverse goederen weggenomen, waaronder navigatieapparatuur, mo biele telefoon en bccldapparatuur. In Poortvliet is er zaterdag een 'Next- generationfecst' voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. In 'l Ouwe Raed'uus ver zorgen dj's van J E entertainment de muziek. Op het feest wordt geen alco hol geschonken en er is toezicht aan wezig. Het is een initiatief van de jon- gerenraad (Joth), die jongeren op een veilige manier kennis wil laten maken met uitgaan. Op 19 februari is er weer een 'Next-gencrationfeest', in Haestin- ge tc Sint-Maartensdijk. Als de feesten aanslaan, wil de jongcrcnraad er mee doorgaan. Dan zou er elke twee maan den in een andere woonkern een derge lijk feest georganiseerd moeten wor den. Het feest in Poortvliet begint om acht uur en duurt tot middernacht. Het voorlopig ontwerp voor de nieuwbouw gemeentehuis wordt op 27 januari ter goedkeuring voorge legd aan de gemeenteraad. B. cn w. kunnen daarna aan de gang met de verdere uitwerking van het defini tief ontwerp, de bcstcksbcschciden en bouwvoorbercidingsactiviteilen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- scstraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28. za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tan darts kunt u vernemen welke tandarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022.. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 jan. donderdag 20 11.32 - vrijdag 21 0.22 -12.47 zaterdag 22 1.27 - 13.52 zondag 23 2.22 -14.42 maandag 24 3.09 -15.27 dinsdag 25 3.45 -16.02 woensdag 26 4.17 -16.35 donderdag 27 4.49 -17.12 vrijdag 28 5.22 -17.45 di 25/1 11.33 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 jan. Verrassingsavond door en voor leden De Passage. Het Visnet, 19.45 u. 26 jan. Literatuur (Anna Enquist) en muziek (Ivo Janssen) Uit op Tho len. Meulvliet, 20.15 u. 27 jan. Jaarvergadering plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11 OUD-VOSSEMEER 21 en 22 jan. Uitvoering toneelver. Sint Joseph. Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND 1 feb. Excursie naar Bruynzeel Bergen op Zoom, Plattelandsvrouwen, Ring, 13 u. STAVENISSE 2 feb. Kindervoorstelling De Land haai, De Stove, 14.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 27 jan. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 22 jan. Jeugdsoos Alpha, zolder oude gemeentehuis, 20-23.30 u. 29 jan. Excursie plan Tureluur, Scherpenissepolder. 29 jan. Actiedag Dorcas voor Z.O. Azië, Holland Huis, 9.30-16 u. POORTVLIET 21 jan. Optreden power-metalband Over the Edge, café 't Centrum, 21.30 u. 22 jan. Next-generation feest, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 29 jan. Toneelavond plattelands vrouwen en Ons Voordeel, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 jan. Ei... oe is 't, in het Bergs Carré, de Stoelemat, 20.15 u. t/m 5 feb. Expositie Mien Paridaans (beelden) en Nick Seijkens (schilde rijen) Stuart Galerie Z.Z. Haven, do 11-17 u., vr en za 12-17 u. t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland. Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 20 jan. Musical De Jantjes, De Maagd, 20.15 u. 21 jan. Cabaretière Sara Kroos, De Maagd, 20.15 u. 24 jan. Musical Starlights, De Maagd, 20.15 u. 26 jan. Comedy Slippers, De Maagd, 20.15 u. 27 jan. Matangi Kwartet, Hofzaal Markiezenhof, 20 u. 27 jan. Ashton Brothers-Ballyhoo +6, De Maagd, 20.15 u. 28 jan. Tom Gabel The Young Si natras. De Maagd, 20.15 u. 1 feb. Themaochtend Borstkanker- ver., aula ziekenhuis Lievensbcrg, 10- 11.30 u. 2 feb. Inloop spreekuur whiplashpa- tiëntcn. Ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Incredibles (NL) - za, zo cn wo 13.45 u. Princess diaries: the royal engagement - za en zo 16 u. Blade Trinity - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 2115 u., zo 18.15 en 20.30 u. ROXY II: Lemony Snicket's: Ellen dige avonturen - za, zo en wo 13.45 u. Alexander - do, ma en di 19.30 u. National Treasure - vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16 en 20 u., wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: Simon - zo 19 u.. di 20.30 u. Nation al treasure - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 2115 u. Ocean's twelve - vr en za 21.30 u„ zo 21.15 u„ wo 20 u. Pluk van de Petteflet - za, zo en wo 13.45 u. Floris - za. zo en wo 13.45 u. Erik of het klein insectenboek (Ned. gespr.) - za, zo en wo 16 u. Bridget Jones: The edge of reason - vr en za 18.45 u., zo en wo 16 u. The incre dibles (Ned. gesproken) - za en wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. Blade Trinity - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16, 18.45 en 21.30 u.. zo 16, 18.45 en 21.15 u. Elephant - ma 20.30 u. Verrassings- voorpremière - do 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2