Chaletparc Krabbenkreek moet dorpseconomie stimulans geven EEN KUNSTSTOFKOZIJN MAG ER ZIJN! SCHILDER 1 IMOOM rifE #111 te koop!! AANNEMINGSBEDRIJF GEBR. MOERLAND B.V. Bezwaren van palingrokerij Scherpenisse zijn opgelost Graansilo en bungalowpark wachten op gemeentebestuur Hoofdaannemer van alle grondwerken, rioleringen en verhardingen Wilt u ook genieten op de Krabbenkreek? Familie Mosselman gefeliciteerd met het prachtige chaletparc en veel succes in de toekomst w <C Ruime kavels €120 per m2 excl. btw Jan en Marja Mosselman beheren in de eindfase 146 huizen Proficiat directie en medewerkers met het fraaie chaletparc Krabbenkreek en veel succes in de toekomst Rabobank Scherpenisse Tel. 0166-663804 www.schildernoom.nl schilderwerk wandafwerking restauratie beglazing Donderdag 6 januari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Met een nieuwjaarsreceptie voor de bewoners en de aan nemers vieren Jan en Marja Mosselman morgenavond de officieuze opening van chaletparc Krabbenkreek in Sint- Annaland. Inmiddels staan er 26 chalets op het nieuwe recreatiepark, maar in de eerste fase moeten er uiteinde lijk 81 komen, waarvan er nu 60 zijn verkocht. Fase II omvat nog eens 65 chalets, waarvan er 13 in optie zijn uitgegeven. Zo'n 300 recreanten kunnen er in de aan staande zomervakantie vertoeven vlakbij het strandje aan de Krabbenkreek. Havenzicht Verhuur Grond-, water-, wegenbouwkundige werken Cultuurtechnische werken, burgerlijke- en utiliteitsbouw Deze maand beginnen we aan de tweede fase j Kantooradres: Bierensstraat 13 4697 GC Sint-Annaland Correspondentieadres: Postbus 12, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon (0166)652854 Telefax (0166)652928 RabobankTholen Tel.: (0166)66 53 00 www.rabobanktholen.nl KUNSTSTOF KOZIJNEN, SERRES, DAKKAPELLEN, GEVELBEKLEDING, KUNSTSTOF GOTEN ROLLUIKEN, ZONNESCHERMEN, GARAGEDEUREN, DUBBEL GLAS massnm Renovatie MR ook uw leverancier van CARAVANS (van kunststof) TEVENS NOG ENKELE KAVELS OP HET PARK TE KOOP De specialist van Zuid-West Nederland Showroom geopend van BlurasnO op nieuw chaletparc in Sint Annaland Prijzen vanaf Zon, zee. rust cn ruimte is de slo- gan van het nieuwe recreatieter rein, dat de voormalige camping met veelal vaste gasten vervangt. Jarenlang verbleven de families uit Brabant, België en Zuid-Holland er in hun stacaravans, maar het ge bied heeft een totale metamorfose ondergaan. Voor 130 tot 145 euro per m2 wordt men eigenaar van een perceel grond van 250 tot 300 m2, waarop men een chalet naar keuze mag bouwen. Een comforta bele zespersoons houten woning met een keuken die van alle ge makken is voorzien of een eenvou dige tweepersoons chalet dat alleen wordt gebruikt om te slapen. Cha let- en wagenbouwer Donkervoort uit Ede kocht zelf 23 kavels voor de verkoop en wist zich daarmee tevens verzekerd van de levering van evenzovele chalets. Ook plaatselijke bedrijven zien er brood in. MR kunststoffen en rol luiken kocht vier kavels, restaurant Havenzicht drie. Na de sluiting van hotel de Gouden Leeuw in Sint- Annaland komt er toch regelmatig vraag naar overnachtingsmogelijk heden en Havenzicht kan die mo gelijkheid nu aanbieden in drie chalets. Gegeten kan er dan wor den in het eigen etablissement aan de Voorstraat. Voorbeelden van mogelijkheden om via de recreatie de plaatselijke economie een sti mulans te geven. Het chaletparc krijgt geen winkel, zodat de recre anten voor hun boodschappen ook volledig op de winkelvoorzienin gen in Sint-Annaland zijn aange wezen, zoals ook veelal plaatselij ke aannemers en installateurs het recreatieterrein hebben aangelegd of nog verder compleet maken. Een bewuste keuze van de beheer ders Jan en Marja Mosselman, die begin mei in het diepe van het re creatie-avontuur sprongen. „We zijn allebei 40 jaar en dal is een mooie leeftijd om nog wat nieuws te beginnen. Je hebt levenservaring en onze drie kinderen zijn al wat groter", vertelt het paar. Jan werkt bijna twintig jaar bij si- garettenfabrick Philip Morris in Bergen op Zoom, waar hij nieuwe medewerkers een technische oplei ding geeft. Eerder voer hij op de wereldzeeën bij de Koninklijke Marine. Marja is twee jaar ver koopster bij Woonboulevard Poort vliet. Beiden houden hun baan in loondienst nog aan, zij het Jan voor vijftig procent. In de opbouwfase van het chaletparc willen ze dat nog combineren, maar als hel re creatieterrein helemaal volgroeid is, moeten ze er hun handen vol aan hebben. ,,Na zolang tussen vier muren ge werkt te hebben, was ik al langer op zoek naar wat anders, maar ik had toch niet verwacht in de recre atieve sector terecht te komen", vertelt Jan Mosselman. ,,Het was een toevalstreffer. Via, via hoorden we dat de projectontwikkelaar een beheerder zocht en binnen veertien dagen hadden we het besluit geno men. In augustus zijn we verhuisd en hebben we het pand nog wat verbouwd met een extra slaapka mer en een kantoor. De voormalige kantine van de camping is veran derd in een bar-restaurant met 50 zitplaatsen. Er is een hele nieuwe keuken ingezet en een toiletgroep. Het centrale gebouw is eigendom van het echtpaar Mosselman- Schipper, dat de eigen woning in de Bierensstraat heeft verkocht. „We moeten het nu hebben van het basisloon van de vereniging van ei genaren - alle bewoners zijn daar van verplicht lid - en van de hand en spandiensten voor de verhuur cn het onderhoud. En natuurlijk van de inkomsten van het horecage deelte." Jan en Marja Mosselman willen de verhuur sterk gaan ontwikkelen. „Niet alleen voor de recreatie in de zomervakantie, met Pasen, Hemel vaartsdag en Pinksteren, maar ook voor bedrijven die huisvesting voor tijdelijk personeel zoeken. We heb ben ook al een verzoek gekregen van iemand wiens nieuw huis nog „De problemen met de palingroke rij zijn in goed overleg met de nieuwe eigenaren opgelost." Dat zegt P. de Visser van projectont wikkelaar Grotenhuis, initiatiefne mer van de ontwikkelingen rond de haven zoals chaletparc Krabben kreek. „De milieucirkel wordt te ruggebracht door de indeling van het bedrijf in een andere milieu- klasse." Lange tijd werd de uitbrei ding van het recreatieterrrein ge blokkeerd. Grotenhuis wilde grond van de familie Sturris naast de vroegere camping de Krabben kreek kopen om het chaletparc een breder draagvlak te kunnen geven. De palingrokerij kwam met een milieucirkel in die uitbreiding en dat vormde een probleem, dat nu is opgelost. De Visser overlegde met Ad Slicker, oud-directeur van de Rabobank in Sint-Annaland, die met een aantal compagnons van een financiële instelling uit Slie- drecht eigenaar is van de grond en de bedrijfsgebouwen van de pa lingrokerij in Sint-Annaland. Jan en Marja Mosselman willen de verhuur van het chaletparc Krabbenkreek sterk gaan ontwikkelen. niet klaar is en die als tussenstation hier drie maanden een chalet wil huren. Het park biedt daar volop mogelijkheden voor. Gas, water, licht cn kabeltelevisie ligt er bij alle percelen. Alleen een vaste telefoon aansluiting is er alleen bij ons in het kantoor, maar met de mobiele tele foons is dat voor de chaletbewoners ook geen probleem." In de zomer maanden juli en augustus kan men een tweepersoons chalet huren voor 455 euro per week, een vier per- soons voor 495 en een zes persoons voor 595 euro. Rond Pasen, Hemel vaart en Pinksteren zijn er speciale arrangementen. Buiten het seizoen kan men voor een midweek of een weckend een chalet huren. De bar-restaurant krijgt een kleine kaart, maar in de toekomst willen de beheerders dat onderdeel nog verder uitbouwen. „Ook buffetten zijn er hier mogelijk en voor fami liebijeenkomsten van enkele bewo ners hebben we al enkele evene menten gehad. We willen ook thema-avonden organiseren en een paar drie gangen menu's op de kaart zetten. We hebben twee koks achter de hand om a la carte te bie den en laten we hopen dat we ze nodig hebben. In de bediening kun nen onze twee dochters meehel pen', vertelt Marja. „Er komt veel op je af", vult Jan aan. „Het leggen van stelplatcn, de aanleg van riolering, de verkoop van kavels cn van chalets. We zijn er al aardig thuis in en elke zater dag is er ook wel iemand van Don kervoort aanwezig." In tegenstelling tot de bewoners van de vroegere camping is er nog geen enkele Belg onder de nieuwe eigenaren. Veel Brabanders en Zuid-Hollanders naast een aantal Sint-Annalanders die de chalets voor de verhuur hebben gekocht. In fase II hebben drie Duitsers een optie op een perceel. Dit gebied komt links van de vroegere cam ping en betekent een uitbreiding van het recreatiegebied. Palingro kerij Scherpenisse maakte daar tot nu toe tevergeefs bezwaar tegen omdat gevreesd werd voor belem meringen voor de bedrijfsvoering. De bedoeling is dat 17 januari het grondwerk voor fase II begint: de aanleg van de wegen en nutsvoor zieningen. In tegenstelling tot de eerste fase mogen in fase II deels vaste funderingen komen met hout- skeletbouw. Jan en Marja Mosselman zien de ontwikkeling van hun nieuwe be drijf met vertrouwen tegemoet. „We hebben allebei een horecacur- sus gevolgd en leren elke dag in de praktijk. Voor het zomerseizoen zal ook de tuin verder aangelegd wor den. Er komt nog een jeu de bou- lesbaan en fietsers die hier even willen pauzeren voor koffie of fris drank, zijn altijd welkom, zoals ook de Sint-Annalanders zelf een kijkje mogen nemen bij de Krab benkreek", aldus Jan en Marja Mosselman. Het gemeentebestuur van Tholen is aan zet ten aanzien van de plannen voor de bouw van appartementen op de plaats van de graansilo en vakan tiewoningen in de kleine Suzanna- polder te Sint-Annaland. „We wachten op het college van b. en w.. want onze plannen zijn ingediend", aldus P. de Visser van projectont wikkelaar Grotenhuis. Wanneer de gemeente positief reageert, dient ook de provincie nog groen licht te geven. „Alles bij elkaar kan het dus nog wel zes maanden duren voordat we verder kunnen. Aan de ontwik keling van het gebied rond de haven heb ik nu zes jaar getrokken en we hopen dit jaar wal meer te kunnen gaan doen. Zoiets kost altijd meer lijd dan je wil", zegt De Visser. De graansilo van de CZAV is in middels eigendom van Grotenhuis. Het appartementenplan wordt met de kleine Suzannapolder onderge bracht in een aparte b.v. zoals dat ook met het chaletparc Krabben kreek is gebeurd. De sloop van de graansilo zou voor de opening van het watersportseizoen zijn beslag nog moeten krijgen. Het karwei vergt zeker zeven weken cn daarbij komt zo'n 5000 ton puin vrij. Frans den Engelsman legt de laatste hand aan zijn schuurtje vlakbij de zeedijk aan de Krabbenkreek. r -y Nieuwbouw Eigen servicedienst, eigen montage, eigen fabricage CAN ADAWEG 6 4661 PZ HALSTEREN Tel. 0164-663425 Fax 0164-665756 Veilingweg 11 4697 RB St. Annaland E-mail: mr.rijnberg@intcr.nl.net» info@mr-groep.nl Internet www.mr-groep.nl maandag t/m vrijdag 06.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur 's avonds op afspraak, tel.: 06-22261796 y# Op alle producten 10 jaar keurmerkgarantie SCHILDER GLASZETTER BEHANGER ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF zon zee rust ruimte CHALETPARC In januari is met succes gestart met de realisatie van de eerste fase welke in mei 2004 zal worden opgeleverd. Van de 80 kavels in de eerste fase zijn er reeds 45 verkocht waarvan enkele aan leveranciers van prachtige mobile homes. Deze kavels zijn te koop inclusief mobile home. Pare Krabbenkreek is pal aan het open water gelegen slechts gescheiden door een zeewering, op 40 meter van de mooie jachthaven. Het gehele jaar geopend Beheerder aanwezig Verhuur mogelijkheden Complete infrastructuur (gas,water, riool, electro, CAI) Aantrekkelijke financiering Eigen chalet of compleet met chalet van onze leveranciers Geen erfpacht! Gehele week geopend vanat 10.00 uur, ook op zaterdag en zondag Informatie: Krabbenkreek b.v. Tel. 0166 - 657 009 w ww.parc-krabbenkreek.nl mobiel: 06 -30 80 70 99

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13