m Smash na degradatie in voorjaar voor derde keer hoofdklasser Nieuw gezicht Linda v.d. Velde verrast met goud bij kustvissen Vier teams in dartbeker Duivenshow bij De Reisduif F Thol. Boys A2 bestraft in zaal Veel animo voor schoolschaken Koersballen Euterpe speelt met Reinders i Donderdag 6 januari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Is uw partner een (fiscale) steun voor u? Turnen, wielrennen en vissen zijn de sporten waarin Tholenaren het afgelopen jaar individueel uitblonken. Linda v.d. Velde deed van zich spreken met goud bij haar debuut op het nationaal kampioenschap kustvissen. Jan Verhees pakte brons bij het bootvissen. Wielrenner Tim Dees kwam met zilver terug van het Nederlands kam pioenschap en werd derde op het districtskampioen schap. En de broers Joost en Bart de Wilde pakten diver se prijzen in de finale van het N.K. turnen. Leontien Gestopt In teamverband deden Thoolse sporters afgelopen jaar nationaal van zich spreken bij darten en rolstoelhockey. Danny Steijn won met het Vossehol de landelijke dartbe ker en sleepte eveneens het landelijk kampioenschap in de wacht. Biso '65, waarin de tweeling Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland speelt, vierde het kam pioenschap in de landelijke hoofdklasse. Regionaal wa ren er titels voor de tafeltennissers van Smash '76 en voor tennissers van De Ruucstoppelen - de dames pro moveerden naar de hoofdklasse - en Sint-Annaland. Derde keer hoofdklasser Kunstgras Succes darter Danny Steijn en broers Van Dijke met rolstoelhockey Stijf onderaan Turner Joost de Wilde sluit turncarrière af met goud op landelijke toestelfinale Kleiduiven Darten Nog vier Thoolsc dartteains zitten in het bekertoernooi. Volgende week wordt een ronde afgewerkt, waarna er zestien teams overblij ven. De eredivisionisten Pole Posi tion en De Babbelaar 1 nemen het op tegen respectievelijk Jupkes (di visie IA) en Peperbus 1 (divisie 1B). 't Baeken en De Babbelaar 2, die beide in de derde divisie uitko men, treffen tegenstanders uit de eredivisie. Respectievelijk Vossehol XL en Café Today's zijn de tegen standers. Voor de jaarwisseling zijn nog een aantal competitiewedstrijden ge speeld. Koploper 't Baeken besliste in divisie 3B de Thoolse derby te gen De Babbelaar 2 met 6-4 in zijn voordeel. En in 3C was er winst voor lijstaanvoerder Haestinge te gen Obelix (3-7), terwijl The Oldies A met 6-4 verloor van Jansen Jansens 5. The Oldies B verloor in 3B met 3-7 van Distel 4. In divisie 3A won The Pub 2 met 3-7 van Pon- derosa en Heije Piele Bieje speelde gelijk tegen Donkenhof 2 (5-5). Sol 2 klopte in 3D Bonte Os 5 met 6-4. In divisie IA verloor The Pub 1 met 6-4 van Trefpunt 1. Duivensport De duivcnclub De Reisduif houdt op zaterdag 15 januari de jaarlijkse tentoonstelling. In het clublokaal aan de Veerdijkseweg te Scherpe nisse. Van 's middags drie tot 's avonds tien uur is het publiek wel kom om de ingezonden duiven te bewonderen. Dan draait ook het rad van avontuur, waarmee fraaie prij zen zijn te winnen. Deelnemers aan de tentoonstelling kunnen hun vo gels vrijdagavond vanaf zeven uur brengen, waarna ze zaterdagmorgen door een keurmeester worden be oordeeld. Mculvliet en De Wellevaete waren vorige week drie dagen lang het do mein van de Thoolse voetbaljeugd. In Tholen kwamen de junioren in actie, in Sint-Annaland de pupillen, smurfen en jeugdleiders. Een aantal uitslagen publiceerden we vorige week al. De resterende treft u hier bij aan. Bij de A-junioren is de wed strijd tussen Tholense Boys 2 en WHS na overleg tussen wedstrijd leiding en scheidsrechters omgezet van een 1-0 zege in een 3-0 neder laag voor de Tholenaren. Dit nadat was gebleken, dat de elftalleiders de beste speler van het Al-team had den ingebracht. Door deze maatre gel won WHS de poule, overigens zijn aan dit toernooi geen prijzen verbonden. A-junioren: 1. WHS 10 p, 2. Thol. Boys 2 9 p, 3. Thol. Boys 1 4 p, 4. SPS 3 p, 5. Noad 2 p. B-junioren. Poule A1. Smcrdiek 12 p, 2. Noad 9 p, 3. SPS 6 p, 4. Thol. Boys 3 p, 5. Vosmeer 0 p. Poule B: 1. Thol. Boys 9 p (doel saldo +8), 2. WHS 9 p (+7), 3. SPS 9 p (+6), 4. Smerdiek I p (-8), 5. Vosmeer 1 p (-13). E-pupillen. Poule 1: 1. WHS 1 12 p, 2. Noad 9 p, 3. Smerdiek 6 p. 4. WHS 2 3 p, 5. Thol. Boys 0 p. Poule 2: 1. Smerdiek 12 p. 2. SPS 9 p, 3. Thol. Boys 2 6 p, 4. Thol. Boys 3 1 p (-10), 5. Noad 1 p (- 11). Poule 3: 1. Noad 10 p, 2. WHS 4 8 p. 3. WHS 3 7 p, 4. Vosmeer 3 p, 5. Smerdiek 0 p. Poule 4: 1. Smerdiek 12 p, 2. Vo smeer 10 p (+6), 3. Stavenisse 10 (+5), 4. WHS 6 p, 5. Thol. Boys 4 p. 6. WHS 6 1 p. Smurfen: 1. Vosmeer 2 13 p. 2. SPS 11 p, 3. Vosmeer 1 9 p, 4. WHS 1 7 p, 5. Smerdiek 3 p, 6. WHS 2Op. Jeugdleiders: 1. Stavenisse, 2. Thol. Boys, 3. Thoolse voetbalfe deratie, 4. Vosmeer, 5. Noad, 6. Smerdiek, 7. SPS, 8. WHS. Het schooldam- en schoolschaak- toernooi kent dit jaar een recordaan tal deelnemers. Organisator Oscar Huiskamp meldt dat er 32 teams zijn ingeschreven. „21 damteamsen elf schaakteams. Dat laatste is meer dan ooit tevoren." De uitbreiding komt dus voor rekening van de schakers. Het toernooi wordt op twee woensdagmiddagen gespeeld, op 19 en 26 januari in Mculvliet te Tholen. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Tholen stad: 1. N. Moerkerken 32 p; 2. L. Soomers 30 p; 3. mevr. F. Schellinger 21 p; 4. mevr. R. Nagte- gaal 20 p; 5. mevr. R. Burrows 17 p: 6. D. Schellinger 12 p; 7. R. v.d. Houten 7 p. Sint-Maartensdijk: I. W. Bijl 27 p; 2. W. Lutt en L. Wielaard 26 p; 3. M. Dane en J. Bijnagte 24 p; 4. B. Bijnagte en C. van Mierlo 21 p; 5. C. Breure en A. Wielaard 13 p; 6. C. van Gorsel en T. Breure. Braekbaar, is de titel van het mu ziektheater van Gé Reinders. De Limburger treedt zaterdag 15 ja nuari op in Haestinge in Sint- Maartensdijk. Hij zingt in dialect liedjes over de belangrijke onder werpen van het leven. Reinders won afgelopen jaar de Limburg Award en was genomineerd voor een Edison. Bij een aantal num mers - waaronder het bekende Bloasmuziek - wordt hij begeleid door de plaatselijke muziekvereni ging Euterpe, waarvoor dit optre den een nieuw hoogtepunt is. Reinders trad al eerder op Tholen op, toen werkte Accelerando uit Sint-Annaland mee aan zijn uit voering. 'Braekbaar' begint om kwart over acht en is een voorstelling van Uit op Tholen. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint- Maartensdijk, bij boekhandel Die- leman in Tholen en - zolang de voorraad strekt - aan de zaal. Allereerst maak ik hierbij gebruik van de mogelijkheid om u en de uwen voor het jaar 2005 (en uiteraard ook voor de vele jaren er na) het allerbeste toe te wensen. Bij de totstandkoming van de wet op de inkomstenbelasting 2001 heeft de wetgever een aantal zaken, welke voor hem een doorn in het oog waren geworden, willen aanpakken. Eén daarvan was het aangaan van een samenwerkingsverband (vennootschap onder firma of maatschap) tussen gehuwden/partners. De wetgever was - en is - van mening dat die vormen van samenwerking met name om fiscale redenen worden aangegaan. Het voordeel van zo'n samenwerking zit hem dan vooral in het twee keer "genie ten" van de zelfstandigenaftrek, de startersaftrek en de mogelijk heid om twee keer te doteren aan de Oudedagsreserve. Tevens bestaat bij een toekomstige staking van de onderneming ook twee keer recht op de stakingsaftrek; tel uit je fiscale winst. In artikel 3.6 van de wet op de inkomstenbelasting 2001 heeft de wetgever bepaald dat bij een samenwerkingsverband tussen "verbonden" personen, de ene partner geen recht heeft op de zelfstandigenaftrek, et cetera, als sprake is van: - werkzaamheden, welke van ondersteunende aard zijn en - het ongebruikelijk is dat ook niet-verbonden personen zo'n sa menwerkingsverband aangaan. In de fiscale praktijk betekent dit dat een firma tussen man en vrouw, waarbij bijvoorbeeld de man over vakdiploma's beschikt en de vrouw geen gelijkwaardige diploma's heeft, de belasting dienst de zelfstandigenaftrek, etc. niet verleent. Inmiddels hebben ook verschillende rechters de belastingdienst gelijk gegeven! Voorbeelden van (voorlopig) niet-geaccepteerde samenwerkings verbanden zijn: - makelaar en zijn partner - metselaar/lijmer en zijn vrouw - wegtransporteur en zijn vrouw - technisch installateur en zijn vrouw Bij deze voorbeelden kwam het voor dat de vrouw heel veel werk zaamheden deed, zoals de administratie, besprekingen met verte genwoordigers, debiteuren- en crediteurenbeheer, bijhouden van zakelijke agenda's, doen van bestellingen, overleg met accoun tant, en ga zo maar door. Desalniettemin oordeelde de belasting dienst en de fiscale rechter dat al die werkzaamheden "slechts" van ondersteunende aard waren. Bij samenwerkingsverbanden in de land- en tuinbouwbranches is de belastingdienst aanmerke lijk clementer. De wetgever vindt namelijk dat het in die branches wel gebruikelijk is dat de partner in de onderneming meewerkt!! Inmiddels is duidelijk dat de belastingdienst het beoordelen van samenwerkingsverbanden tussen partners als een speerpunt van haar controlebeleid heeft gemaakt. We gaan dus ongetwijfeld ve le en vooral ook pittige discussies met de belastingdienst krijgen. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep Oud-Vossemeer, telefoon (0166) 678250 e-mailjansen@derijke-partners.nl Advertentie I.M. 'Sportjaaroverzicht 2004 de nieuwelingen stemde Tim Dees uit Tholen in augustus tevreden. Het was de bekroning op een sterk sei zoen waarin de jonge renner meer dere prijzen pakte. Bij de districts kampioenschappen werd Dees derde, terwijl hij bij het tijdrijden de vijfde stek opeiste. De Tholenaar - die op zware parkoersen in zijn ele ment is - pakte verschillende eerste prijzen. Ook in België waar hij re gelmatig rijdt. De uit Sint-Annaland afkomstige John den Engelsman werd in de dis trictswegwedstrijd tweede bij de eli te. En Lauran de Winter uit Oud- Vossemeer, die bij de junioren uitkomt, pakte bij de tijdrit in het district de vijfde plek. De Winter studeert in Deventer, waar de hbo- school een nauwe samenwerking kent met een wielerschool. Zo kan de Vossemeerder studie en sport combineren. In Oud-Vossemeer, de enige nog overgebleven wielerkoers op Tho len - hij prijkt voor 19 maart alweer op de kalender - reden twee Thoolse renners zich in de kijker bij de eli te/beloften. Marco van Haaften uit Stavenisse werd vijfde, plaatselijk favoriet Piet Fase zesde. De wed strijd was bijzonder omdat bij de dames voor de laatste keer Leontien Zijlaard-van Moorsel aan het ver trek stond. De internationale crack zette na de olympische spelen in Athene een punt achter haar impo sante wielercarrière. En natuurlijk won ze in maart in Vossemeer. Was er in 2003 sprake van een Thoolse hegemonie op het Neder lands kampioenschap kustvissen, een jaar later was daar weinig meer van over. Verrassend pakte Linda v.d. Velde uit Scherpenisse in no vember de titel bij de dames. Ze vist nog maar twee jaar in wedstrijdver band bij de Oosterscheldevissers, maar in Zoutelande gaf ze alle ge vestigde namen het nakijken. Bij de naselectie voor het W.K. in Italië bleef Linda op de elfde plaats ste ken. Voor dit toernooi plaatste Mi randa Koop uit Oud-Vossemeer zich wél, haar dorpsgenote Ilonka Rijn berg is eerste reserve. Uonka's man Arjan won eveneens de naselectie voor Italië. Het N.K. zelf verliep voor de Thoolse heren teleurstel lend met als beste klassering Jan Verhees op de zestiende plek. Bij het bootvissen deed de secretaris van 't Scharretje het beter, met de derde prijs op het N.K. Emiel Lear- buch uit Sint-Maartensdijk deed in deze tak van sport mee aan het W.K. in Portugal, waar hij op de achttien de plaats de beste Nederlander was. Het W.K. kustvissen bij het Engelse Weymouth leverde ons land bij zo wel de heren als de dames de zeven de plek op. Arjan Rijnberg en zijn zus Clarinda v.d. Zande, de Thoolse inbreng in de teams, waren de best geklasseerde Nederlanders. Op het W.K. voor korpsen in Sicilië werd de ploeg van de Oosterscheldevis sers laatste. Bij de jeugd was Linda v.d. Veldes 15-jarige zoon David met zijn vijfde plek de beste Tholenaar in de B-ca tegorie op het N.K. kustvissen. In de A-groep was het zilver voor Mar lijn Westdorp uit Sint-Annaland. Deze maakte het afgelopen jaar ook deel uit van de nationale jeugdploeg die laatste werd op het W.K. in Spanje. Inmiddels heeft Westdorp zich, samen met dorpsgenoot Arjan Heijboer (beiden zijn lid van de Zeebaars), geplaatst voor de mon diale titelstrijd in Egypte, in sep tember. De zilveren medaille op het N.K. bij Joost de Wilde uit Sint-Maartens dijk nam in juni weloverwogen het besluit om met de turnsport te stop pen. Zijn Cios-studie in Goes is las tig te combineren met het trainen in Rotterdam, bovendien beperken zwakke enkels en knieën hem in zijn prestaties. De 17-jarige junior 2 nam afscheid met twee medailles op de nationale toestelfinale in Bergen op Zoom. Hij prolongeerde zijn titel op brug en pakte het zilver bij de voltige. Joosts drie jaar jongere broer Bart plaatste zich bij de jeugd C - via een play-off - eveneens voor de finale en veroverde brons aan de rekstok. Daan Hage debuteerde op landelijk niveau, maar wist de halve finale niet te bereiken. Bij de regio nale toestelfinale pakte Tom van Dijke uit Sint-Annaland de eerste prijs op brug. Turnster Melissa Scherpenisse kreeg de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen. Het achtjarige ta lent uit Sint-Annaland werd afgelo- Net als vorig jaar won 't Vossehol uit Willemstad de nationale dartbeker. Dat gebeurde in een zinderende fina le, waarin de laatste pijl beslissend was. Danny Steijn maakt deel uit van dit dartteam, de Sint-Philipslander kreeg in het begin van het jaar de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen. Als kampioen van de eredivi sie in de Roosendaalse dartsfederatie mocht 't Vossehol ook naar het Ne derlands kampioenschap en wist daar de titel te behalen. Dubbel feest dus voor Steijn, die op dit moment met het team tweede staat in de competi tie. De dartssport is populair op Tho len, momenteel komen 17 teams uit in competitieverband. Pole Position uit Tholen, 't Baeken uit Sint-Anna land en Haestinge uit Sint-Maartens dijk zijn op dit moment koploper in respectievelijk de eredivisie en de di visies 3B en 3C. Een marathon van het team de Zeester leverde dit voor jaar 1250 euro op voor een goed doel. Villa Pardoes bij de Efteling. En in Haestinge deden 67 mensen mee aan het open Thools kampioenschap, dat werd gewonnen door Van der Rassel uit Hoogerheide bij de heren en Vrij ers bij de dames. Patrick van Mark van Dijke werden al eerder samen kampioen bij het rol stoelhockey en dat lukte hen in mei opnieuw in de hoofdklasse. Hun team Biso '65 pakte de titel overigens zonder Mark, want die moest wegens een buikgriep noodgedwongen aan de kant blijven. Hij belandde ook nog in het ziekenhuis, waardoor de in zijn woonplaats geplande muzikale hulde moest worden uitgesteld tot een late re datum. Smash '76 bereikte voor de derde keer de hoofdklasse tafeltennis. In april degradeerden de Sint-Annalan- ders nog, maar eind oktober herwon nen ze het verloren gegane terrein. In een directe confrontatie met Middel burg 3 pakte Smash de titel, waarbij Anné van Dijke het beslissende vijf de punt maakte. Christian van 't Hof bleef in de kraker ongeslagen en hij sleepte drie weken later ook nog eens voor de vijftiende keer de Thoolse ta- feltennistitel in de wacht. Smash 2 en 4 degradeerden in de najaarscompeti tie, het vijfde team werd in het voor jaar kampioen. Bij een andere zaalsport, volleybal. was het damesteam van AVC '87 succesvol. Het dwong promotie af naar de tweede klasse, dankzij een 4- 0 zege op Smash Breda en het feit dat concurrent Cometo één punt ver speelde. In de nieuwe competitie staan de dames nu op de achtste plaats. De heren van AVC slaagden er dit najaar in, door te dringen tot de kwartfinale van de bekercompetitie. Bij het schoolvolleybal ging De Rie- burch 1 uit Sint-Maartensdijk met de hoogste eer strijken bij de basisscho len, terwijl jongens 1 van het Prinsen tuincollege Steenbergen won bij de middelbare scholen. In het korfbal zagen de reserves van Emergo de titel in de veldcompetitie nét aan hun neus voorbijgaan. In de laatste wedstrijd was winst nodig om kampioen te worden, maar de Thole naren bleven op een gelijkspel ste ken. De hoofdmacht kwam in de vierde klasse reserve niet verder dan de voorlaatste plaats. Inmiddels is de zaalcompetitie begonnen en daarin acteert Emergo 2 sterk met vier over winningen op rij. Bij een springtoemooi voor de DE- lijn pakte een meisjesgroep van gym vereniging Spido Oud-Vossemeer de eerste prijs op het onderdeel kast/springplank. Olympia Tholen werd tweede op de minitrampoline en Excelsior Poortvliet derde op de lange mat. Van de Thoolse tennisclubs beleefden er twee een mijlpaal. Jacoba van Bei erten te Sint-Maartensdijk nam een kunstgrasbaan in gebruik, waardoor de 160 leden het hele jaar door kun nen spelen. De vereniging organi seert komende zaterdag vanaf half elf een toernooi voor herenkoppels in de sterkte 7 en 8. Eegedima in Tholen beschikt weer over een eigen ge bouw, nadat in 2003 de accommoda tie door brand verloren ging. Op sportief gebied waren er successen in Sint-Philipsland en Sint-Annaland. Het eerste damesteam van De Ruuc stoppelen werd kampioen en promo veert naar de hoofdklasse. Ook da mes 3 pakte de titel. In Sint-Annaland vierde het tweede mixed team een feestje. Het eindigde ongeslagen bovenaan in de tweede klasse en pakte de titel dankzij één gewonnen set meer dan concurrent Hontenisse. Degradatieleed was er Christian van 't Hof en Anné van Dijke hopen dat de gemeente de tafeltennis toch een keer eert. voor de Sinl-Annalandse heren, die in de zesde klasse geen potten kon den breken. Ook het eerste mixed team van de club kon het niet bolwer ken in de eerste klasse. De drie Thoolse schietverenigingen streden zoals gebruikelijk om de kringbekers. Die gingen op de pis- toolbaan en bij de jeugd naar Prinses Juliana uit Sint-Annaland. terwijl de gelijknamige vereniging uit Scherpe nisse de sterkste was op de onderde len karabijn en geweer. Bij het schoolzwemmen sleepte De Regenboog uit Tholen de meeste be kers in de wacht. Ze domineerde met name op de schoolslag en de estafet te. Eerste prijzen waren er verder voor Ter Tolne en De Kraal uit Tho len en De Rieburch uit Sint-Maar tensdijk. Het grootste recreatieve sportevene ment in de gemeente, de Zevendor- pentocht, brak opnieuw een record. Vanuit Oud-Vossemeer wandelden 1901 mensen een lange of een korte route over Tholen. De deelnemers kwamen uit het hele land en uit de ei gen gemeente deden er 352 mee. Het concours hippique van de Een- drachtruiters verregende in augustus compleet. In het uitgedunde deelne mersveld pakten vijf leden van de or ganiserende vereniging een eerste prijs bij de dressuur. Voetbal blijft nog steeds de meest be oefende sport in Tholen. Maar aan sprekende successen waren er afgelo pen jaar nauwelijks. Weliswaar won het gedegradeerde Tholense Boys een pcriodctitel, maar het verspeelde eerst de titelkansen en ging daarna in de nacompetitic onderuit. Zodoende lukte het niet om na één seizoen terug te keren in de tweede klasse. Momen teel heeft het elftal opnieuw zicht op een periodetitel. In de tweede klasse wist Noad '67 op de laatste competi tiedag het vege lijf te redden. Maar dat lijkt er dit seizoen niet in te zitten, de Sint-Philipslanders staan stijf on deraan. WHS staat er nu prima voor in de derde klasse, maar had er alge- lopen seizoen beslissingswedstrijden voor nodig om aan degradatie te ont snappen. De Sint-Annalanders won nen wél het toernooi om de Tholen- cup. In de vierde klasse spelen de streekvertegenwoordigers Smerdiek. SPS en Stavenisse op dit moment geen rol van betekenis. Vijfdeklasser Vosmeer is in de vijfde klasse aan een opmars bezig. Een dieptepunt was het tussentijds opstappen van Stave- nisse-traincr Soomers. die zich in ok tober na een training bedreigd voelde door een speler. Bij de reserve-teams won Noad 2 de nacompctitie in de tweede klasse, maar het verloor de promotiewed strijd. De derde keus van de Sint-Phi lipslanders degradeerde, evenals Smerdiek 2. De reserves van SPS werden met overmacht kampioen in de vierde klasse. Een niveau hoger doen de rood-witten het goed, ze staan op de tweede plaats. In het damesvoetbal bracht Smerdiek een tweede elftal op de been. Het standaardteam - winnaar van de Thoolse sportprijs - bereikte de dis trictsfinale van de beker en werd daarin uitgeschakeld door Braakhui zen 2. Het treffen in de smalstad met de Engelse landskampioen Arsenal (de Engelsen wonnen met 1-3) was een hoogtepunt voor Smerdiek. dat in de nieuwe competitie met een fikse voorsprong aan de leiding gaat in de tweede klasse. Voor komende zater dag om half drie staat voor de dames een bekerwedstrijd tegen Steen op het programma. Bij het jaarlijkse schoolvoctbaltocr- nooi waren zowel de jongens als de meisjes van De Regenboog uit Tho len het sterkst. pen jaar twaalfde op het Nederlands kampioenschap in Valkenswaard. Met name sprong en brug werden met 9,575 en 9,45 punten hoog ge waardeerd. Melissa turnt bij de turncombinatie Zuidwest-Neder land en onlangs voldeed ze ruim schoots aan de limiet om toegelaten te worden tot de Oranje jong-talent- selectie van de KNGU. Zwemmer René van Oudenaarde uit Sint-Annaland prolongeerde de Zeelandbekcr op de 2000 meter schoolslag in open water. In zijn eerste seizoen bij de heren werd hij bovendien derde op de 1 (X) meter schoolslag bij de Zeeuwse kam pioenschappen. Voor deze wedstrij den wordt de provinciale zwemtop uitgenodigd. Zoë Braai uit Tholen hoort daar ook bij, zij pakte er de tweede prijs op zowel de 100 meter vlinderslag als de vrije slag. Een talent in de dop. maar dan op motorcrossgebied, is Mark Goede- gebuure uit Tholen. De negenjari ge, die met een 65 cc schakelmotor rijdt, werd tweede in de landelijke DMX-finale categorie kleine wie len. Mark doet nu twee jaar mee aan wedstrijden en besteedt prak tisch al zijn vrije tijd aan de motor sport. Biljarter René Koetsier won in zijn woonplaats Oud-Vossemeer het tweede toernooi om de Hof van Hollandbokaal, een wedstrijd waarin acht spelers het tegen el kaar opnemen in de disciplines bandstoten en driebanden. Wim Geluk uit Scherpenisse wist Thools kampioen kleiduivenschie- ten te worden. Het was de eerste keer in de 36 jaar dat hij aan de wedstrijd meedoet, dat hij de titel veroverde. En boogschutter Hans Kloet werd koning van schutters vereniging Cloveniersgilde door met één pijl de vogel van de staan de wip te schieten. In de duivensport waren er ook weer Thoolse successen. Zo had Ko van Dommelen uit Sint-Phi lipsland de snelste duif van heel Zeeland op de overnachtvlucht vanuit het Franse Bordeaux. Jacco Vaders was met 20 doelpun ten de meest scorende voetballer bij de Thoolse standaardelftallen. De Vosmeer-spits, die in Bergen op Zoom woont, werd voor het eerst in zijn carrière Jhools top scorer. Bij toerclub De Bidon bereikte het vierde lid de mijlpaal van 50.000 gefietste kilometers. Wim van Gorsel werd daarvoor na 23 jaren lidmaatschap in het zonnetje gezet door zijn clubgenoten. Bij haar eerste optreden op een N.K. pakte visser Linda van de Velde uit Scherpenisse meteen de titel bij de dames. Bij de naselectie voor het wereldkampioenschap viel ze echter buiten de boot.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 11