Ango eert zilveren oud-voorzitter F. Zoeteweij met gouden speld Bewoners de Annewas tijdelijk in De Schutse voor verbouwing complex Consultatieteam moet scholen helpen bij kind met probleem Voor mode en wonen PLEUNE style Dichte mist over Tholen, maar volgens b. en w. helder Winkeldieven in kraag gevat Sanering bodem voor Waterfront Nieuwjaarsduik Bergsediepsluis Analyse-tijdperk W 11 Elf mensen krijgen een eigen woonkamer, douche en toilet Bergenaar in de smalstad gestoken Drie units MCI zijn uitgebrand Abonnementen Donderdag 30 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT *R u Mt f K 1Étf Advisering wordt steeds belangrijker voor gehandicaptenorganisatie Jongeren Bezuinigingen Trappenhuizen Een consultatieteam voor nul- tot twaalfjarigen moet vanaf volgend jaar basisscholen en peuterspeelzalen ter zijde staan die te maken krijgen met kinderen met soci aal-emotionele problemen. Nu bestaat er iets dergelijks, onder de naam buurtnetwerk, voor Sint-Maartensdijk. Maar dat verdwijnt als er een team voor de hele gemeen te komt. Vroeg stadium Stemmen van lezers Tot grote schande en spijt moet nu ook, naast de vele andere burgers uit de gemeente, de porgroep bakzeil halen. De mooie 'beloften' door b. en w. en de gemeenteraad aan bur gers en porgroep gedaan, (waaraan wethouder Goossen zich ergert, maar burgers ergeren zich ook!) blijken nu allemaal voorwendsels geweest te zijn om de illusies van de colleges niet te blokkeren. Bij de eerste reacties in 2001 werd 'kamerbreed' ingestemd eerst de her bestemming van alle af te danken ge bouwen te regelen alvorens een be sluit te nemen over de nieuwbouw van een gemeentehuis! Ook dit bleek slechts een .slogan' te zijn en een slogan wordt nooit ernstig genomen of waargemaakt, zo ook bij onze plaatselijke overheid! De oproep aan de burgers om in gesprek te blijven met de gemeenteraad is massaal be antwoord, maar is - zoals voorspeld - enkel schijn geweest. De porgroep bevestigt dat. Die schrijft: We krij gen geen enkele ruimte, maar de ge meente draait erom heen zonder vooruitzichten dat er ooit iets zal ge beuren ten gunste van de samenle ving. Dhr. Goossen vindt de naam por groep onder de maat, omdat hij geen steuntje in de rug wil. Hier komt uit wat hij ooit zei: ,Ik speel graag baas je.' Maar, klopt dat wel met de voor gewende inspraak'? Hij vindt ook dat de burgerij te ongeduldig is, maar vergeet de 'zwabber' politiek van de VVD wel-niet-nieuwbouwen) waar mee de burgers om de tuin werden geleid. Is dat niet beneden de maat? Daarmee schoffeert hij ook de por groep nog omdat hij ontkent het ver band met voorzieningen in de dorps kernen en het te verspillen geld aan de nieuwbouw! Je moet maar dur ven! Toch spreekt hij over democra tie, hoewel hij zich niets aantrekt van de kiezers. Burgers, onthoud dat tot de verkiezingen! Zijn opmerking: 'Je moet realistische en haalbare plannen hebben..' gold blijkbaar niet voor zijn nieuwbouwplannen! En Van Belzen doet er nog een schepje bovenop door te stellen: 'Als je de bestuursopdracht maakt, moet je ook de financiële gevolgen accepteren.' Waar blijft Kleur Bekennen dan? Worden al deze vergaderingen niet getekend door: we zeggen maar wat. Kijk naar het raadsprogramma 'Kleur bekennen', dat wordt per week ingekort. Maar dhr. Bout 'smeert' het uit over jaren! Ja, dan klopt je programma, maar ook hier voor heb je dan de burgers met een kluit in het riet gestuurd. Wordt er dan nooit nagedacht over gesproken woorden en voorgenomen plannen!? Dat blijkt ook weer uit het overzicht van Meerman in de EB van 9-12- 2004, hoewel de 'bestuurders' deze aanmerking weer gewoon in de prul lenbak gooien, ze weten 'beter.' Overmoed hebben voor nieuwbouw gaat ten koste van de moed voor toe zeggingen aan de burgers! SGP vond vóór de verkiezingen dat het beleid wat transparanter moest zijn, en is het dat geworden? Als we een ver wachting zouden vragen aan Erwin Krol, zou die kunnen luiden: In het ZW van het land zwaar bewolkt en dichte mist over Tholen. Maar voor de colleges lijkt het onbewolkt te zijn, helder, transparant! En als klap op de vuurpijl volgt dan op de voor pagina gewoontegetrouw 'een voor spoedig 2005' voor de burgers! Hoe vat je dat op, terwijl de colleges una niem de lasten verhogen? Zit die las tenverhoging inbegrepen in de 'voorspoed' die gewenst wordt? C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. Een bebost terrein aan de Schelde- Rijnweg bij Tholen blijkt ernstig verontreinigd te zijn. Sanering is ur gent omdat hier woningen met tui nen gebouwd gaan worden als on derdeel van het plan Waterfront. Het terrein is een voormalige stort plaats. De waarden voor lood, zink, polycyclische aromaten en minerale olie in de bodem worden overschre den, terwijl er plaatselijk ook asbest is aangetroffen. In het grondwater is bij slechts één van de zes geplaatste peilbuizen een lichte verontreiniging geconstateerd. De vervuiling dateert al van voor 1987 en de afdeklaag van de stortplaats is schoon. Binnen vier jaar moet met de sanering be gonnen worden, het plan daarvoor is door de provincie goedgekeurd. Dat voorziet erin om op de bouwkavels een voldoende dikke schone afdek laag - met drainage - aan te brengen en voorzieningen te treffen die het infiltreren van regenwater voorko men. De bestaande afdeklaag wordt afgegraven, het zich daaronder be vindend sterk verontreinigd stortma teriaal afgevoerd en de afdeklaag weer als leeflaag teruggebracht. De ze laatste laag zal minimaal één me ter dik zijn. In de toekomst blijft er de beperking dat graafwerkzaamhe den niet dieper mogen gaan dan die ene meter. In de nabijheid van de oude stort plaats ligt een oesterput, die in het bestemmingsplan de bestemming 'groenvoorziening, cultuurhistori sche waarden' heeft. Verplaatsen of dempen kan dan ook niet. Wél zal de drainage er op worden aangesloten. Om twaalf uur 's middags op nieuwjaarsdag duiken bij de Berg sediepsluis een aantal 'diehards' in het frisse Oosterscheldewater (de watertemperatuur ligt momenteel rond de vier graden). De nieuw jaarsduik, afgekeken van Scheve- ningen, is vorig jaar voor het eerst georganiseerd door duikvereniging Fundiving. Bij de sluis is een om- kleedcabine geplaatst, verder is er gezorgd voor muziek, oliebollen en erwtensoep om de sfeer te verho gen. Het is niet de bedoeling dat de deelnemers - iedereen kan gratis meedoen - in hun duikpak te water gaan. Maar andere creatieve uitin gen juicht de organisatie toe. Vanaf kwart over elf is het verzamelen, waarna om kwart voor twaalf de warming-up begint. Stipt om twaalf uur duikt iedereen dan het water in. We zijn hard op weg om de eenentwintigste eeuw de boeken in te laten gaan als de 'analysetijd'. De moderne benaming steekt misschien wat schril af tegen eerdere perioden uit de geschiedenis, maar als we zo doorgaan wordt deze typering door onze nakomelingen toch echt in één adem genoemd met de oertijd, steentijd, bronstijd of ijstijd. Alles wat er in het leven gebeurt, moet tegenwoordig immers uitvoerig geanalyseerd worden. En niet alleen schokkende gebeurtenissen, zaken die de wereldpolitiek beheersen of de gang van zaken op de handelsbeurzen worden tot in den treuren nage kauwd. Ik zal mijn stelling met enkele herkenbare voorbeelden toelichten. Jaren terug had je gewoon één weerman van het KNMI, die dagelijks zon der franje vertelde hoe het weer er bij ons uit zou zien. Heden ten dage heeft ieder lokaalradio- en tv-station een eigen weervoorspeller in dienst. Bij SBS 6 heeft de Friese dorpsclown Piet Paulesma zelfs zijn beroep gemaakt van een dagelijks weerpraatje van hooguit drie minuten. De goede man ver telt 's avonds laat niet alleen precies na wat de weerdeskundigen van het KNMI de hele dag al wereldkundig hebben gemaakt. Nee, Piet gaat veel verder. Hij geeft het 'strandweer, terrasweer, watersportweer en - last but not least - het barbecueweerZeg nu zelf, het is toch erg fijn dat we bij een temperatuur van hooguit 10 graden Celsius, niet meer zelf na hoeven te denken of we de barbecue op het buitenterras nog wel aan kunnen steken. 'Oant moarn Ander voorbeeld. Sport is een leuke bijzaak in het leven, en dat moet vooral zo blijven. Maar sinds hij door de jonge generatie van achter de presenta tiedesk van Studio Sport is verbannen, valt sportprofeet Mart Smeets ons bijna iedere avond voor het slapen gaan lastig met eindeloze analyses. De drie geijkte vragen van Mart zijn: Wat gebeurt er met een mens als je daar staatHoe beleefje zoiets als sporter? Wat ging er door je heen? Het frap pante is dat de ervaren presentator in zijn interviews vrijwel altijd zelf aan het woord is. Hij stelt de vraag en geeft vervolgens zelf het antwoord. De sportman of -vrouw die Smeets als gast heeft uitgenodigd, hoeft alleen hier en daar iets aan te vullen. Volgend voorbeeld van onze 'analysedriftis het verschijnsel -kenner We blijken in ons land voor ieder actueel vraagstuk een 'kenner'of 'deskun dige in huis te hebben. Zo schuift er bij het tv-journaal tegenwoordig met regelmaat een wapenexpert, Afrika-kenner, middenoosten-deskundige of andere geleerde aan om zijn of haar analyse te geven. Typisch is het ook al tijd dat die wijsneuzen geïnterviewd worden met een wand vol boeken op de achtergrond. Dit moet blijkbaar illustreren dat ze al die wijsheid niet van zichzelf hebben. Om mijn verhaal sluitend te maken, noem ik tot slot de parlementaire en quêtecommissies. Heeft er zich weer eens een politiek schandaal voorge daan of is er sprake van grootschalige fraudezaken, dan springt er tegen woordig geheid een zyvare delegatie commissieleden bovenop om de onderste steen boven te krijgen. Gelukkig kunnen we als burgers via de tv li ve meegenieten van de keiharde verhoren. Naast paginadikke rapporten le vert al die analysedrift feitelijk weinig op, maar een kniesoor die daar op let. In mijn fantasie hoor ik de geschiedenisleraar van het koningin Amalialy- ceum in het jaar 2150 al vragen. „En jongens en meisjes, wat gebeurde er in het begin van de eenentwintigste eeuw?" Het slimste jongetje van de klas staat op en zegt:Eigenlijk niks meneer. Maar over wat er gebeurde werd wel onnoemelijk lang nagepraat door allerlei mensen die er verstand van dachten te hebben. -•>. g A8CÖEF GHi Tri. Frans Zoeteweij is een kwart eeuw lid van de gehandicaptenorganisatie Ango. F. Zoeteweij uit Tholen is onderscheiden niet de gouden speld van de gehandicaptenorganisatie Ango. De oud-havenmeester is een kwart eeuw lid. Districtsvoorzitter YV.H. Eindhout reikte Zoeteweij de speld uit tijdens de jaarlijkse kerstbijeenkomst in Meulvliet. Hij verving lan delijk voorzitter S.P. de Paauw uit Sluiskil, die door ziekte verstek moest laten gaan. Anib - algemene Nederlandse inva- lidenbond - heette de organisatie nog toen Zoeteweij er eind 1979 lid van werd. Hij kwam in het bestuur van de afdeling Tholen en was een aantal jaren voorzitter. De Tholenaar herinnert zich dat het een actieve club mensen was, die zich onder meer intensief bezighield met leden werving. „Op een gegeven moment waren we met 240 leden de grootste afdeling van Zeeland." Met de ge meente werd druk overlegd over de toegankelijkheid van gebouwen voor mindervaliden. En de kerstbij eenkomst was een echte happening, een drukbezocht uitje voor het hele gezin. „De bingo was een hoogte punt. Overal klopten we als bestuur aan voor de prijzen." Na een aantal jaren droeg Zoeteweij de voorzittershamer over aan de heer Damen. En toen hij haven meester was geworden, raakte de Anib bij hem op de achtergrond. Wél bleef hij al die tijd lid. De Tho lenaar is nog altijd overtuigd van het nut van de organisatie. „Toch zeker op dit moment, nu wao'ers met her keuringen geconfronteerd worden en met alles wat daarbij hoort." Het viel Zoeteweij bij de kerstbij eenkomst op, dat daar hoofdzakelijk ouderen aanwezig waren. Lindhout, die secretaris is van de afdeling Tho len én voorzitter van het district Zuidwest-Nederland, beaamt dat. „De ouderen zien een meerwaarde in dit traditionele samenzijn. Naast de betekenis van het kerstfeest, de geboorte van Jezus Christus de Za ligmaker, die zeker niet uit het oog verloren mag worden, is het ook een weerzien van bekenden en een ge zellig samenzijn." Er zijn wel jonge ren lid van de Ango, maar dat zou den er meer kunnen zijn. „Binnen de landelijke organisatie is er veel aan dacht voor jongeren met een functie beperking. Bij een voldoende aantal jonge leden zou dat in onze afdeling ook zeker het geval zijn", aldus Lindhout. Hij roept jongeren met een functiebeperking dan ook op om lid te worden. De Ango in Tholen, zo'n dertig jaar geleden begonnen, is nog altijd de grootste afdeling in de regio, zij het dat het ledental nu rond de 180 ligt. Ze heeft in mevrouw K. 't Hart een eigen sociaal adviseur, terwijl een tweede in opleiding is. „Juist gezien een steeds formeler en juridischer wordende maatschappij is dat een meerwaarde waar de organisatie ei genlijk niet buiten kan. Te zien is dat de organisatie zich steeds meer op advisering richt." Lindhout wees er, in zijn toespraak tijdens de lunch, op dat de leden niet moeten schromen om met hun vragen de sociaal advi seur te raadplegen. „Vanuit mijn ei gen praktijk als advocaat zie ik van dichtbij hoe een enkele verkeerde brief, die bijvoorbeeld de uitkerings instantie UWV niet aanmerkt als een bezwaarschrift omdat dit onvol doende uit de inhoud zou blijken, ernstige gevolgen kan hebben. En ertoe kan leiden dat een onterecht genomen beslissing vaststaand is." Met betrekking tot de bezuinigings plannen van de gemeente in het ka der van de wet voorzieningen gehan dicapten (WVG) heeft de Ango zich het afgelopen jaar nadrukkelijk laten horen, zei Lindhout. Dat heeft ertoe geleid dat geen concrete bezuini gingsvoorstellen in de begroting voor 2005 zijn opgenomen. „Wél zal zeer alert gereageerd dienen te wor den op eventuele afwijzingen van aanvragen in het kader van de WVG die de sociaal adviseur onterecht lij ken te zijn en die mogelijk het ge volg zijn van aangescherpt beleid." Na de huldiging van de zilveren jubi laris, waarbij er bloemen waren voor mevrouw Zoeteweij, zette het be stuur drie echtparen in het zonnetje die 50 en 45 jaar getrouwd waren. Verder verzorgde mevrouw 't Hart een presentatie, waarbij ze nogmaals benadrukte om alert te zijn. Gezinsvervangend tehuis de Annewas vlakbij de ijsbaan in Sint-Annaland krijgt met een gewijzigd trappenhuis een ander vooraanzicht tijdens de verbouwing in 2005/2006. De stichting Het Gors en Castria Wonen voeren een haalbaarheidson derzoek uit voor verbouwing van het gezinsvervangend tehuis de Anne was, vlakbij de ijsbaan in Sint-Annaland. De elf bewoners krijgen een meer zelfstandige huisvesting. Tijdens de verbouwing in 2005/2006 gaan de mensen tijdelijk naar de noodgebouwen van zorgcentrum de Schutse aan de F.M. Boogaardweg die a.s. zomer vrij komen. Castria wil daar ook de bewoners van de Ten Ankerflat tijdelijk onderbrengen tijdens de nieuwbouw in Tholen. De Annewas is eind tachtiger jaren opgezet door Philadelphia. De toen malige woningstichting Beter Wonen bouwde 12 appartementen. Vier wer den er verhuurd aan particulieren en van de overige acht werden twaalf wooneenheden gemaakt voor de An newas. „In samenspraak met de ou ders gaan we het complex nu terug brengen in de originele staat", zegt B.J. Ruijsink, hoofd wonen van Het Gors. „De elf mensen kunnen meer op zichzelf gaan wonen, met meer privacy en met behoud van de gezel ligheid." Volgens Ruijsink geeft zo'n verandering moeite en zorg, maar de huidige situatie is ook niet ideaal. „Zeven dagen per week, 24 uren per dag samenwonen met mensen waar voor je niet gekozen hebt. is ook las tig. Je hebt bewoners met een geeste lijke beperking van een hoog en van een wat lager niveau. Mensen van 30 en 60 jaar met verschillende achter gronden, dames en heren door elkaar, de een houdt van Frans Bauer, de an der van klassieke muziek. Men zit nu in twee huiskamers met elk zes men sen. Met een eigen woning met een woon- en slaapkamer en een douche/toilet, kan men meer op zich zelf wonen. Nu maakt men met meer dere mensen van dezelfde douche en het toilet gebruik." De opzet van de verbouwing is zeker niet, dat de vereenzaming toeneemt. „Er komt een centrale ontmoetings ruimte voor de elf appartementen. En van de vier woningen die nu aan par ticulieren verhuurd zijn, proberen we er van Castria in de toekomst ook te huren. Eén van de vier bewoners is al verhuisd, zodat we dat appartement er al bij kunnen krijgen." Ruijsink geeft aan, dat de bewoners elkaar op de sociale werkplaats al zien of in het dagverblijf en wanneer dat ook 's avonds en op zaterdag en zondag nog het geval is, kan dat te veel van het goede zijn. „De huidige opzet heeft zijn langste tijd gehad. Een soortgelijke verbouwing hebben we in Goes al uitgevoerd en in febru ari verhuizen de bewoners aan de Touwbaan in Zierikzee tijdelijk naar een ander gebouw. Na de verbouwing gaan we daar van 17 naar 12 mensen. Ook in Sint-Annaland moeten we er tijdelijk uit, want de Annewas kun je niet verbouwen terwijl de bewoners er nog zijn. De mensen zien er altijd wel tegenop om twee keer te verhui zen, maar dit is toch de beste oplos sing." Maandag is het schetsplan gepresen teerd aan de bewoners, ouders en cliëntenraad. In februari komt er een vervolg wanneer de plannen zijn doorgerekend. Dan moet blijken of de verbouwing kan doorgaan. Het vooraanzicht van de Annewas zal iets gewijzigd worden omdat de trap penhuizen worden doorgetrokken naar de zolder. Daar komen de perso neelsruimten. Het gezinsvervangend tehuis in Sint-Annaland telt twintig medewerkers, die veelal in deeltijd werken. Ook na de verbouwing komt er een keuken terug, zodat het ontbijt en de warme maaltijd in de Annewas bereid kan blijven worden. Volgens Ruijsink zullen er geen hogere kosten ontstaan door de verbouwing, al zal Castria de bouwkosten in de huur wil len doorberekenen, maar die ruimte is er bij Het Gors omdat de ziektenkos- tenverzekeraar dat zal vergoeden. Ook bij meer zelfstandige opzet van het wonen zal er niet met minder per soneel gewerkt worden. „Verzorging en personele inzet blijven op hetzelf de niveau", aldus het hoofd wonen van Het Gors, Bernard Ruijsink. In het periodieke overleg over het achterstandenbeleid bleek dat een meerderheid van de Thoolse scho len behoefte heeft aan zorgstructu- ren in alle woonkernen. Nu moeten kinderen met sociaal-emotionele problemen vaak door interne bege leiders van de scholen geholpen worden. Die hebben een taak op zich genomen, maar het is van hun persoonlijke inzet en contacten af hankelijk in hoeverre zij deskundig heid opgebouwd hebben. De interne begeleiders kunnen geen beroep doen op een bestaand netwerk waar binnen afspraken zijn gemaakt en taken verdeeld, wat hun taak zwaar maakt. Daar komt bij dal de proble matiek bij kinderen vaak de taak en de mogelijkheden van de school overstijgt. Want vaak is hulp nodig in de thuissituatie en leerkrachten hebben onvoldoende mogelijkheden om die te bieden. De gemeente wil de zorgstructuur opzetten voor het basisonderwijs, omdat het voortgezet onderwijs al over eigen zorgstructuren beschikt. Bovendien zitten veel Thoolse mid delbare scholieren buiten de eigen gemeente op school. De bedoeling is een consultatieteam te vormen dat externe deskundigen raadpleegt en eventueel korte, snelle acties uit voert. Ouders dienen toestemming te geven of worden er actief bij be trokken. Tijdens overleg in het team kan besloten worden een ho ger niveau te kiezen. Namelijk een nadere diagnose door een externe deskundige, wat uitmondt in een aanpak op school of binnen het ge zin, of een andere vorm van hulp verlening. Daarbij kan tevens in een vroeg stadium het bureau jeugdzorg betrokken worden. Doel van het inzetten van een con sultatieteam is te komen tot een goede diagnose ten aanzien van de problemen, en sneller tot een con sultatie of een advies te komen. Daardoor is er ondersteuning rich ting de leerkrachten, waarbij de kinj deren direct gebaat zijn. Zodoende gaat van de inzet een preventieve werking uit. In de optiek van de ge meente kan vanuit het consultatie team ook directe hulpverlening plaatsvinden. Het is de bedoeling dat GGD, consultatiebureau en al gemeen maatschappelijk werk elk ten hoogste drie gesprekken voeren met ouders en kinderen om te pro beren de problemen in een vroeg stadium op te lossen. Is dat onvól- doende. dat wordt er doorverwezen. De drie genoemde instanties zoudet) als vaste partners in het consultatie? team - dat tien keer per jaar gaat vergaderen - moeten participeren. Als de situatie dat vereist, zouden politie of huisarts erbij kunnen aan sluiten. De scholen hebben de ge meente ook gevraagd om de moge lijkheden te onderzoeken voor schoolmaatschappelijk werk. Dat is volgens de gemeente een kostbare zaak, bovendien is het de vraag of dit een gemeentelijke taak is. Wél denkt men erover het maatschappe lijk werk, de vraag voor te leggen voor een wekelijks inbclspreekuun zodat scholen tussentijds advies kunnen vragen. De coördinatie zog bij het bureau jeugdzorg moeten ko men. Vijftien basisscholen (1700 kinde ren) en de peuterspeelzalen (350 kinderen) zullen van het consultatie- team gebruik gaan maken. Zes re formatorische basisscholen (met 1200 kinderen) hebben er geen be hoefte aan. Zij hebben vanuit hun schoolbegeleidingsdienst en eigen structuren voldoende ondersteuning. De gemeente schat de kosten op 29.000 euro, wat betaald kan wor den uit de pot voor jeugdzorg. Bij de provincie is subsidie gevraagd via het beleidskader sociale zorg. Middelburg heeft 15 mille gereser veerd, maar dat krijgt Tholen alleen als ze vóór 1 januari een projectplan met gespecificeerde begroting in' dient. De politie kon donderdag net na het middaguur op de Schelderijnweg in Tholen twee winkeldieven in de kraag vatten. De 17-jarige inwoners van Bergen op Zoom hadden bij de Marskramer in de Kerkstraat een dvd-speler en een douchekop weg genomen, met een gezamenlijke waarde van 55,98 euro. Een minderjarige jongen uit Sint- Maartensdijk is woensdag op het Zonneplein in Bergen op Zoom aan gehouden, waar hij samen met een leeftijdgenoot uit Rotterdam snoep uit een winkel had meegenomen zonder te betalen. Op het politiebu reau kregen de jongens een waar schuwing van de parketsecretaris, waarna ze door hun ouders zijn op gehaald. Een woordenwisseling in een ho- recapand in Sint-Maartensdijk liep op kerstavond uit op een steekpar tij. Een 36-jarige inwoner van Ber gen op Zoom is door een bekende, een 29-jarige Rotterdammer, met een scherp voorwerp in de schou der gestoken. De dader meldde zich op het politiebureau en is ver hoord. De Bergenaar kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis. Bij de brand in het bedrijfsverzamel gebouw in Sint-Maartensdijk zijn volgens de politie twee tot drie units van MCI, Macro coating industrie, uitgebrand. De rest van het complex liep rook-en waterschade op. De brandweer heeft vorige week woens dagmiddag om twaalf uur de zaak overgedragen aan de politie. De tech nische recherche kwam donderdag om te onderzoeken wat de oorzaak van de brand is geweest. Dat onder zoek was voor de kerst nog niet afge rond omdat er nog een aantal mensen gehoord moesten worden. Dat zou deze week gebeuren. De toegang tot MCI, waarvan de deuren waren ver nield, is met damwandplaten voor driekwart dichtgemaakt. Het andere bedrijfsverzamelgebouw aan de Nijverheidsweg dat los staat van het complex waar de brand uit brak, voldoet bijna geheel aan de brandveiligheidseisen, zo licht brandweercommandant L. Haver- mans toe. „Daar zjn al de nodige voorzieningen getroffen, zoals brandvertragende scheidingswanden en deuren. De staanders in het ge bouw zijn ook bekleed met brandwer rend materiaal. Er zijn nog een aanta) klienc puntjes, maar die worden ofV gelost. Maar het is voor de brand weer evilig te beueden." Dit complex. Ondernemerscentrum Sint-Maartensdijk bv, is eigendom van een investeringsmaatschappij in Zaandam. De nieuwe abonnementsprijzen voor 2005 zijn als volgt samengesteld: - bezorgabonnement automatische incasso 15,65 euro per halfjaar en 28.75 euro per jaar; een jaarabonnement is dus 3,10 euro goedkoper! Eigen overschrijving of acceptgirokaart 1,50 euro meer. - bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en Sint-Philips- land automatische incasso 37,50 euro per jaar; eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. - postabonnementen automatische incasso 49,10 euro per jaar; eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. Wij nemen aan, dal abonnees die een machtiging tot automatische over schrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgen de afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonne-. mentsperiode schriftelijk bij de Ecndrachtbode gemeld te worden. De uitgever. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3