Jong en oud samen in Maartenshof Plaatselijk nieuws Stuur oplossing van kerstpuzzel vandaag nog in 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 december 2004 Psalmzangavond Kerstviering met BZB 4 snelheidsovertreders Diefstal uit auto Loos alarm Schutse Post uit alle streken Vernieling ruit Muzikaal kinderkerstfeest Dominee beroepen Kerstbuffet voor dames Diaconie voltallig Sta op wordt verlicht Kerstfeest school Lampionnenoptocht Oudejaarswedstrijd schietvereniging Uitvoering kerstcantate Zware schade aan aanhanger Geslacht in eigen slagerij Zie dan onze scherpe acties in de winkel! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kleuters zingen bij Maartenshof Bestel-/Bedrijfsauto's Kwaak wint toernooi Rugzakken SDOK Kerstviering Oosterscheldeschool Excursie Plan Tureluur 1700 euro bij kerstmarkt Brandje naast supermarkt m Tholen In de Grote Kerk organiseert Stich ting de Ondergrondse Kerk (SDOK) op zaterdag 8 januari een psalmzangavond. De samenzang van psalmen zal op het orgel wor den begeleid door de jonge orga nisten Kriston van Bemmel en Marco den Toom. Ook zullen zij enkele solo's ten gehore brengen. De leiding van deze zangavond heeft SDOK-voorlichter T.W. Kruithof, die ook kort iets zal ver tellen over het werk van de stich ting en met name over de hulp aan christenen in Noord-Korea. Voor dit project zal tijdens de zang avond een collecte worden gehou den. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. De leden van de Plattelandsvrou wen kwamen enkele dagen voor Kerst bij elkaar voor een gezamen lijke maaltijd, die deze keer be stond uit winterse kost, zoals zuur kool, rode kool, hazenpeper en nog andere lekkernijen. Ook een glaas je wijn ontbrak niet voor de dames. Mevr. J. Deurloo las een eigentijds kerstverhaal voor. Vervolgens zong het koor BZB onder leiding van Sarien Bout diverse liederen. In verschillende talen klonken de kerstklanken, waarbij de zang af en toe werd begeleid door een ins trument. De 35 aanwezige leden konden terugzien op een geslaagde kerstviering. De eerstvolgende bij eenkomst van de Plattelandsvrou wen is op donderdag 27 januari. Dan wordt voor de pauze de jaar vergadering gehouden, waarna mevr. Werkman van apotheek Tho len is uitgenodigd om iets te ver tellen over het gebruik van medi cijnen. Op de Postweg hield de politie vo rige week woensdag tussen 11.00 en 13.15 uur een snelheidscontro le. Van de 831 automobilisten die de controle passeerden reden er vier te hard. In een geparkeerde auto, op de Machteld van Gelrestraat, is vorige week tussen dinsdagmiddag 16.00 uur en donderdagmorgen 9.00 uur ingebroken. Uit de auto werden parkeerkaarten weggenomen. Het brandalarm in dagactiviteiten centrum De Schutse aan de Veer- sQ"aat werd op 21 december niet veroorzaakt door personeelsleden die buiten stonden te roken, zoals wij vorige week meldden. De re dactie haalde per abuis twee be richten door elkaar. De melder aan de Veerstraat trad in werking toen de ovens in de bakruimte schoon gemaakt werden. Loos alarm dus voor de brandweer. Onder het thema 'Kerst, de wereld rond' vierden de leerlingen van Die Heenetrechtschool donderdag avond het kerstfeest, 's Middags waren de lokalen en gangen door het personeelsteam en veel ouders omgetoverd tot stemmige en sfeer volle ruimtes. In het schoolgebouw waren vele kerstwensen te bewon deren uit verre landen als Nieuw- Zeeland, Canada, Australië, China en de Filippijnen. De schoolkinde ren vierden eerst ieder in hun eigen groep het kerstfeest. Zelfgeschre ven verhalen werden afgewisseld met het zingen van kerstliedjes en het bespelen van diverse instru menten. Ondertussen werd in de gangen van de school alles in ge reedheid gebracht voor de kerst maaltijd. Door de inzet van leden van de ouderraad en de medezeg genschapsraad stond er een heer lijk buffet klaar met gerechten uit de verschillende werelddelen. Na !de maaltijd voerden de kinderen in de gemeenschapsruimte toneel stukjes op en werd er geluisterd naar gedichten en liedjes die door leerkrachten en leerlingen voor deze viering waren geschreven. De aanwezigen luisterden geboeid en iedereen kon terugzien op een ge slaagde afsluiting van het eerste deel van het schooljaar. Iq de nacht van zondag op maan dag werd van een winkelpand in de Voorstraat een etalageruit vernield. Van de vernieling werd aangifte gedaan bij de politie. Ruim 200 mensen waren op Eerste Kerstdag aanwezig bij het kinder kerstfeest dat door de Hervormde gemeente in het kerkgebouw werd georganiseerd. Kinderen van zon dagsschool De Zaaier, de Tiener club, VBK en de openbare basis school brachten in woord en lied de kerstboodschap. Esther Over- beeke heette met een gedicht de aanwezigen welkom. Het thema van de declamatie was 'Op weg naar Bethlehem'. De samenzang en het zingen door de verschillen de groepen werd door Joke van 't Hof begeleid op orgel en piano. Daarnaast speelde Natasja Polder man op dwarsfluit en Nanja Pol derman op bugel. Gewieke Brons vertelde een spannend verhaal over twee kinderen die vanuit Hongarije vluchtten naar Oostenrijk om daar het kerstfeest te kunnen vieren. Catecheet D. Lammers had de lei ding van deze bijeenkomst en overhandigde aan 14 kinderen uit groep 8 een bijbel met daarin een persoonlijke tekst. De overige kin deren kregen bij het weggaan een boek of dagboek uitgereikt en een zak met fruit. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. D. de Wit uit Nieuw-Beijerland. Tevens werd door de leden P.M. van Driel gekozen tot diaken. Hij heeft zijn verkiezing nog in beraad. De Plattelandsvrouwen vierden het kerstfeest in café restaurant Ha venzicht. De dames werden ont vangen met een welkomstdrankje. Na opening door mevrouw Van der Harst-Polderman werd het kerste vangelie voorgelezen door mevr. M. Erwich-Guiljam, waarna mevr. P. Goedegebuure-Goedegebuure enkele gedichten voorlas. Vervol gens viel een sfeervol warm en koud buffet bij de dames in goede smaak. Een optreden met zang en muzikale begeleiding door Ger- dien en Gerrian uit Stavenisse droeg zorg voor een gepaste om lijsting. In de pauze vertelde mevr. T. de Boer-Donia een kerstverhaal, waarna mevr. Van der Harst nog enkele gedichten las. Als afsluiting werd het Ere zij God gezongen, waarna een ieder met een kerst roosje huiswaarts keerde. Dhr. H.G. Gunter heeft zijn verkie zing tot diaken aangenomen. Hij neemt de plaats in van de vertrek kende J.L. van Dijke, waardoor het college van diakenen weer op sterkte is. In het kerkgebouw van de Her vormde gemeente was vrijdag avond goede belangstelling voor de kerstzang van de plaatselijke koren. Het thema van deze zang avond was 'Sta op wordt verlicht', waarover ouderling P.M. van 't Hof een meditatie hield en het zangkoor VZOS een kerstcantate zong. Het jeugdkoor The Young Voices zong een Spaans kerstlied en een Engels- en nederlandstalig nummer, waarbij de zang op key board werd begeleid door Cris Krijger. Het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van Heieen Troost zong met veel overtuiging een viertal kerstliederen, waarbij diverse instrumenten de zang be geleidde. Het mannenkoor Door Eendracht Verbonden kreeg even eens veel waardering voor hun uit voering van vier liederen. Lené de Graaf en Leen Heijboer begeleid den de zang op orgel en piano. On danks de geluidsversterking kwam de piano nog onvoldoende tot zijn recht. Met het zingen van het Ere zij God werd de kerstzangavond afgesloten. In het kerkgebouw van de Her vormde gemeente was grote be langstelling voor de kerstviering van de School met de Bijbel. De aanwezigen werden verwelkomd door een muzikaal intro, waarbij kinderen op fluiten en keyboards enkele kerstliederen lieten horen. 'Dit is geen avond van de school, maar een avond van het evangelie', aldus directeur Baaij in zijn ope ningswoord. Op de bijeenkomst stond het kerstevangelie centraal, waarbij de geboorte van de Heere Jezus werd verkondigd door decla matie, zang en schriftlezing. Alle groepen van de school mochten zingen en iets declameren. Gespro ken werd over de zondeval in het paradijs, de belofte van God en de vervulling van deze belofte door de komst van de Heere Jezus. In de vrije vertelling door juf Vijfhui zen, die jong en oud boeide, kwam de boodschap nog eens tot de aan wezigen dat er licht is gekomen in de duisternis. De laatste declama tie was een gebed om het kerst- wonder in het eigen hart. Voorzit ter Den Engelsman sloot de bijeenkomst af, waarna staande het Ere zij God werd gezongen. De kinderen kregen als kerstgeschenk een leesboek aangeboden. De leerlingen van de Casembroot- school kregen donderdagavond een kerstmaaltijd aangeboden op school. Terwijl de kinderen binnen aan het eten waren dronken de ou ders op het schoolplein warme chocolademelk of glühwein. Na de maaltijd kwamen de kinderen ook naar buiten voor een lampionnen- optocht door het dorp, waarbij een samenspeelgroep van Accelerando voor de muzikale begeleiding zorgde. Bij terugkeer op het schoolplein werden er onder lei ding van juf Carla Westdorp nog enkele kerstliedjes gezongen. Stavenisse De leden van schietvereniging Pr. Beatrix gingen maandag een on derlinge competitie aan in de ver schillende disciplines. Bij de oude jaarswedstrijd werd er geschoten met geweer, karabijn en pistool, terwijl voor de jeugd er een wed strijd was met luchtgeweer. Iedere deelnemer kreeg na afloop een prijs. De uitslagen zijn: Klein kaliber geweer klasse A/B: 1. H. v.d. Graaf 188 p.; 2. L. Hage 188 p.; 3. J. Neele 188 p.; 4. M.C. de Rooij 172 punten. Klein kaliber geweer klasse C/D: 1. J. v.d. Graaf 174 p.; 2. A. Goud zwaard 170 p.; 3. H. de Vos 168 p.; 4. A. Kolthoorn 158 p.; 5. B. Klip- pel 154 p.; 6. P. Priem 153 punten. Klein kaliber pistool A/B: 1. M.L. Dorst 173 p.; 2. M.C. de Vos 164 punten. Klein kaliber pistool F: 1. J. Buijs 145 punten: 2. A. Smits 133 p.; 3. J. van Dalsen 130 p.; 4. Leona v.d. Graaf 69 punten. Klein kaliber karabijn: 1. A.C. Knuist 183 punten; 2. L. Potappel 170 p.; 3. W. v.d. Zande 152 p.; 4. C. Bolier 139 punten. Jeugd: 1. Hilbert de Vos 130 p.; 2. André de Vos 127 p.; 3. Jan de Vosl 18 p.; 4. Leonard van Haaften 101 p.; 5. Han de Vos 94 punten. In de Hervormde kerk traden voor de jaarlijkse kerstzangavond de koren Laudate Dominum en het in terkerkelijk koor Vox Maris uit Yerseke op. Ouderling A.J. Zwerus verzorgde de opening en sluiting en hield een meditatie. Het koor Vox Maris onder leiding van Jac queline Maas bracht acht nummers ten gehore en het koor Laudate Dominum vier. Het plaatselijke koor onder leiding van Danny Let- zer sloot de bijeenkomst af met een uitvoering van de kerstcantate 'De starren blonken in de nacht' van G. Jellesma. Het orgel werd bespeeld door Naut Kurvink en Piet Priem. Naast koorzang was er ook ruimte voor samenzang met als slotlied het 'Ere zij God' wat met tegen stem van het koor Vox Maris werd opgeluisterd. Na afloop kwamen de koorleden gezellig bijeen in verenigingsgebouw De Schuil plaats, waarbij de voorzitter van het koor nog de medewerkers aan deze zangavond bedankte. Op dinsdag 4 januari start Laudate Do minum weer met de repetities. Het koor hoopt op deze eerste bijeen komst in het nieuwe jaar nieuwe gezichten te kunnen begroeten. Sint-Maartensdijk Op de Lage weg zijn vrijdag om streeks 12.10 uur een auto en een aanhanger zwaar beschadigd ge raakt. Een 62-jarige automobilist verleende geen voorrang aan een Donderdag, vrijdag Oud-en Nieuwjaarstip. jBieflappen 500 gr. ♦Varkens schnitzel 500 gr. ♦Soeppakket Vrijdag 31 dec. zijn wij om 15.00 uur 5 20 Gevulde stokbroodjes, saucijzen- 4^00 broodjes, kip-drummets, bamiballen. J 3^20 Gourmet-, fondue-, steengrill, hap-J jes- en saladeschotels enz. Gebraden gehakt 150 gram 1,00 Grillworst 150 gram 1,00 Gekookte worst 200 gram 1,20 Slagerij Slager en personeel wensen u een fijne jaarwisseling! Maandag 3 jan. staan wij weer voor u klaar op de normale openingstijden! Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. 64-jarige automobiliste, waardoor de auto botste tegen de aanhanger. De auto en aanhanger waren door hel ongeval zwaar beschadigd, maar de bestuurders van de auto's raakten niet gewond. In de gemeenschapsruimte van de Juliana van Stolbergschool vierden de kleuters met hun ouders en an dere genodigden het kerstfeest. Di verse kerstliederen werden gezon gen en ook werden teksten opgezegd.. Juf José de Klerk ver telde het bijbelverhaal over de ge boorte van de Heere Jezus. Na de pauze vertelde juf Willy Koopman een verhaal over jongens die ruzie kregen, maar aan het eind liep het toch nog goed af. Na afloop kregen de kinderen een boek en een zak met fruit en snoep. Op de laatste schooldag voor de vakantie brach ten de kinderen een bezoek aan Maartenshof, waar ze voor de ou dere mensen kerstliederen zongen. Ook kregen de bewoners van de kleuters zelfgekleurde kalenders. De leerlingen van groep 3 t/m 8 vierden het kerstfeest op de laatste schooldag. Het orgel werd be speeld door Jan Deurloo, Koen Knuist en Lennard Koopman. Elke groep zong een kerstlied en een aantal kinderen zei een gedicht op. Juf Marian Melis vertelde een ver haal over een kroonprins, die na vele avonturen precies wist hoe hij koning kon worden. Nadat de kin deren nog een boek en hun fruit en snoepzak hadden ontvangen begon de vakantie. Op www.jvan- stolbergschool.nl/kerst zijn foto's te zien van beide kerstfeestvierin gen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. S. Kwaak won het kerstklaverjas- toernooi dat georganiseerd werd door voetbalvereniging Smerdiek. Hij was met 5472 punten de beste van de 36 deelnemers aan deze kaartavond. De eerste tien in de uitslag waren: 1. S. Kwaak 5472 punten; 2. R. Kwaak 5438 p.; 3. L. Kampman 5389 p.; 4. A. Groene- wegen 5303 p.; 5. P. Bazen 5087 p.; 6. J. van Haaften 4968 p.; 7. J. Meijer 4946 p.; 8. J. Poot 4933 p.; 9. P. Opree 4908 p.; 10. A. van Damme 4895 punten. Kinderen en ouders van de prote stant christelijke Juliana van Stol bergschool hebben dit jaar een re cordaantal van 107 rugzakken gevuld voor de Stichting de Onder grondse Kerk (SDOK). Ouders en kindpren hebben de rugzakken ge vuld met schoolspullen, speelgoed, toiletartikelen en voedsel. De rug zakken gaan onder andere naar Roemenië, Oekraïne, Moldavië, Afghanistan, Pakistan en India. In veel van deze landen worden chris tenen vervolgd, gevangen geno men of gemarteld. Vaak zijn kinde ren ook slachtoffer. Als teken van meeleven krijgen deze kinderen een gevulde rugzak. Voor het transport moet voor iedere rugzak vijf euro worden betaald. De school heeft het zendingsgeld be stemd voor de vergoeding van de transportkosten. Scherpenisse In de Oosterscheldeschool werd don derdagavond het kerstfeest gevierd. Eerst kwamen de kinderen bij elkaar in de hal, waar er door elke groep op tredens werden gegeven. Zo werd door de leerlingen van groep 1 en 2 het kerstverhaal uitgebeeld, waarbij de kinderen waren verkleed. Ook Maria en Jozef werden uitgebeeld en er waren schapen en engelen en een ezeltje. De kinderen van groep 3 en 4 vertelden een letterspel en een ge dicht. De leerlingen van groep 5 en 6 speelden een kerstverhaal door mid del van een schimmenspel en groep 7 en 8 zongen bekende kerstliedjes. Na al deze activiteiten was het tijd voor de kerstmaaltijd. De kinderen kregen in hun eigen versierde klas broodjes, bolletjes, eierkoeken, drinken en een ijsje toe. Hierna kwamen de ouders binnen en werden verwelkomd door de ouderraad met een glaasje warme glühwein. Rond zeven uur 's avonds werd deze gezellige bijeenkomst af gesloten. Staatsbosheer organiseert samen met natuurvereniging Tholen in deze wintermaanden excursies langs Plan Tureluur in de Scherpe- nissepolder.Woensdagmiddag ging een gids van Staatsbosbeheer voor de eerste keer met natuurliefheb bers het gebied verkennen. De vol gende excursies zijn op 29 januari en 26 februari. Als er in het natuur gebied geen sneeuw en ijs ligt ver blijven er duizenden ganzen, een den en kustvogels in het gebied. Vanaf de hoger gelegen randen van het gebied zijn de vogels goed waar te nemen, zonder dat ze in hun rust worden verstoord. Deelnemers wor den geadviseerd om voor de excur sie een verrekijker mee te nemen. De tocht duurt ruim een uur en hon den mogen aangelijnd mee. Poortvliet De kerstmarkt, die de Gereformeer de Ontmoetingskerk enkele weken terug organiseerde, heeft netto 1700 euro opgebracht. Het geld wordt be stemd voor de aanbouw van de kerk. Al geruime tijd zijn kerkleden bezig om aan het bestaande kerkgebouw een extra zaal te bouwen. Deze nieu we ruimte zal gebruikt worden voor onder andere de kinderoppas. De ge meente groeit nog steeds, waardoor de uitbreiding noodzakelijk is. Meer informatie over de aanbouw is te vinden op www.aanbouw.cjb.net. Maandag 3 januari hoopt de zending oud papier op te halen, vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. Sint-Philipsland In de woning van de familie De Jonge aan de Achterstraat is don derdagmorgen een brandje ont staan. De brandweer rukte met twee groepen uit, ook Sint-Anna- land werd gealarmeerd. De woning staat naast de supermarkt en boven dien waaide het flink. De bewoners bleken niet thuis te zijn. Ze hadden een allesbrander laten branden, een daar vlakbij liggende handschoen was gaan smeulen en zo ontstond er brand. De brandweer wist het vuur snel te doven. De oplossingen stromen bin nen van de kerstpuzzel in de Eendrachtbode van 23 decem ber. Maar u kunt nog meedoen om in aanmerking te komen voor de tien prijzen. Ter gele genheid van 60 jaar Eendracht bode zijn dat dit keer tien di nerbonnen voor twee personen van 50 euro. Zorg ervoor, dat uw inzending uiterlijk zaterdag 8 januari bij ons binnen is: per briefkaart aan Eendrachtbo de, de Thoolse Courant, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. U kunt ook e-mailen naar kerstpuzzel@eendrachtbode.nl De briefkaart mag u ook in de bus stoppen van ons kantoor aan de Nieuwstraat 4 in Sint-Anna land. bi•mmmm I)e peuters van 't Hummetlje brengen bewoonster De Wilde-Nelisse een kerststukje, in de recreatiezaal van Maartenshof in Sint- Maartensdijk. Jong en oud kwamen donderdag middag samen in de recreatiezaal van Maartenshof in Sint-Maar tensdijk. Zestien peuters van 't Hummeltje brachten een bezoek aan de bewoners en de deelne mers van de dagverzorging. Het was de eerste keer dat de kleintjes - in de leeftijd van 3 tot 3,5 jaar - het woonzorgcentrum bezochten. Ze kwamen kerstliedjes zingen voor de ouderen, onder meer We gaan de boom versieren en O den- nebooni. Ze begeleidden zichzelf op xylofoon en met belletjes. Ze hadden ook kerststukjes meege bracht die ze zelf hadden ge maakt. Met zijn tweeën tegelijk boden ze de ouderen van de dag- verzorging een pot versierd met dennentakken, een kaars en ster ren aan. Maar ook de ouderen zongen op hun beurt voor de kleintjes: Komt allen tezamen, ju belend van vreugde. Voor de peuters was het niet ver lopen van de peuterspeelzaal naar Maartenshof. Beide gebouwen staan aan de Bloemenlaan, enkele honderden meters uit elkaar. Zoals de volwassenen klapten voor de kleintjes, klapten de kleintjes voor de volwassenen. De bewoners kregen 's morgens ook al bezoek. Van leerlingen van de afdeling verzorging van het Markiezaatcollege. Die brengen elk jaar koekjes, uit de eigen keu ken, van de vmbo-school aan Onder de Linden. Vrijdagochtend bezochten de kleuters van de Juliana van Stol berg het woonzorgcentrum. Ze doen dat elk jaar. De kleuters zon gen kerstliederen en vertelden een kerstverhaal. Ook zij brachten wat mee voor de aanwezigen, een tekening met een kalender. Predikbeurten vrijdag 31 december, zaterdag 1 januari en zondag 2 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Vernooij. za 9.30 u. ds. Vernooij. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Donken. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 17 u. ds. Joppe, Sint-Maartens dijk. za 9 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. zo 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18.30 u. ds. Oorschot, Tholen. HERV. GEM. IMMANUEL vr 19 u. mevr. Roggeband, Tholen. zo 10 u. ds. v.d. Heuvel, Oud-Be- ijerland. GEREF. KERK vr 19.30 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK vr 16.30 u. ds. Den Boer. za 9 u. ds. Den Boer. zo 10 en 18.30 u. ds. Van der Sluys, Nieuwpoort. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. De Jongste. za 10 u. ds. De Jongste. zo 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. V.d. Wiel, H.A. R.K.-KERK vr 19 u. gebedsviering. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Catsburg, Goes. zo 10 u. kand. Van Staveren, Utrecht. 18.30 u. drs. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK vr 19 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. zo ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Den Boer. za 11 u. ds. Den Boer. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. V.d. Sluijs. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. za 10 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 19 u. woord-, gebed- en com munieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. prof. dr. Verboom, Wad- dinxveen. za 10 u. ds. De Jong, Sliedrecht. 10 en 18 u. ds. Prins, Randwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 16.30 u. ds. Hoek. za 11 u. ds. Hoek. zo 11.30 u. ds. Kot. 16 u. ds. Joppe. GEREF. GEM. vr 19 u. stud. Van Maanen, Krab- bendijke. za 9 u. leesdienst. zo 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. za 9.45 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. kand. Kornaat, Strijen. za 10 u. ds. Catsburg, Goes. 11 u. ds. Vernooij, Tholen. 18 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) vr 16 u. ds. Gerritsen. za 14 u. ds. Gerritsen. zo 8.45 en 15 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Joppe. za 9.30 u. ds. Joppe. zo 9.30 en 14.30 u.(H.D.) ds. Den Hartog, Kesteren. wo 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes. zo 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. dhr. Van Welie, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. dhr. Zwartbol, Kinderdijk. GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Lohuis. za 9.30 u. ds. Lohuis. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Kaptein, 's Grevelduin Capelle. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. Brugge. za 9.30 u. ds. Brugge. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. vr 19 u. ds. Van der Sleen. za 9.30 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Blom. za 10 u. ds. Blom. zo 10 en 18 u. kand. Burggraaf, Veen. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Brandenburg, Bergen op Zoom. zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Zaadstra, St. Laurens. GEREF. GEM. vr 19 u. stud. Van Belzen, Arne- muiden. za 10 u. leesdienst. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. verwey, Yerseke. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. kand. mr. Kooij. za 9.30 u. kand. Rijm. zo 9.30 u. kand. Breugen. 17 u. ds. Molenaar. GEREF. GEM. vr 14.30 u. stud, van Belzen. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. ds. V.d. Meer. za 9.30 u. ds. V.d. Meer. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tan darts kunt u vernemen welke landarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 dec. t/m vrijdag 7 jan. donderdag 30 5.39 -18.02 vrijdag 31 6.12-18.35 zaterdag 1 6.42-19.12 zondag 2 7.19 -19.49. maandag 3 8.02 -20.42 dinsdag 4 8.57 -21.37 woensdag 5 10.02 -22.42 donderdag 6 11.07 - 23.52 vrijdag 7 12.17- ma 3/1 18.47 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Wielerronde. De jaarlijkse wieler ronde in Oud-Vossemeer staat vol gend jaar gepland voor zaterdag 19 maart. Dat is afgesproken op de ka lendervergadering van het KNWU- district Zuid-West. De wielerbond moet zijn goedkeuring nog geven. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr 19 u. ds. Kroeze, Steenbergen, zo 10 u. ds. Kerssies.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2