THOLEN r r r r c c Akershoek r V.V. VOGELVREUGD CVAB A.V.O.-voetverzorging Adrie van Burgh V. v Oerlemans b.v. Totaal installateur Wij wensen iedereen een gezond en voorspoedig 2005 PODOLOGIEPRAKTUK MJ. KOT AngeliquE FIRMA C. LABAN Een voorspoedig 2005 toegewenst door cSQd Hoveniersbedrijf A J. Schot - H. Schot-Jansen Minheere Installatie Techniek IV EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 december 2004 wenst u een goed lopend 2005 Volleybalvereniging AVC '87 a wenst al haar vrienden, hekenden en klanten een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar wenst vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar Focwa Garantiebedrijf Fam. M.L. Poot-de Graaf Fam. Overbeeke woninginrichting Dalemsestraat 1 graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar. ^Veerweg 1 tel. 605166 Tholen Wenst u allen een Voorspoedig Nieuwjaar wenst familievrienden en bekenden gezegend 2005 toe. Wal 11 Tholen X^ X^ e*ge Bloem Woondecoratie wenst allen een gezond en voorspoedig 2005 Rinus en Anne Jansen ^^^^^^^EendmchtswegJ^TTolen^teLJ)1j36^602662 wenst vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toe. V Hoogstraat 29 Telefoon 0166-602618 Tholen Auto- en Autoschade bed rijf Ampèrestraat 1, 4691 RG Tholen, tel. 0166-603079 UITVERKOOP BIJ LEUNIS MAKELAARS 0l66-604522 VBO MAKELAAR ^Vaillant Oesterstraat 3, 4691 KV Tholen, dealer Tel. 0166-605142 wenst leden en begunstigers een gezond en voorspoedig nieuwjaar wenst u een diervriendelijk en voorspoedig 2005 10 jan. Lezing Roolandsedijk 2, Tholen. aanvang: 19.45 uur Edisonweg 4 Tel. 0166-602754 Fax:0166-602755 delta@deltabanketbakkerijen.nl www.deltabanketbakkerijen.nl e beste Wensen Voor 2005 Kon. Julianastraat 9 4691 GL Tholen tel. 0166-606971 wenst bekenden en klanten een goed 2005 Hofstraat 13, tel. 0166-604090 wenst haar trainers, leden, senioren, sponsors en donateurs een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Tholen jUWELIER-ATELIER wenst iedereen een voorspoedig nieuwjaar Botermarkt 18 Tholen Tel. 0166-602028 Een woonvoorziening voor verstandelijk gehandicapten is in februari gevestigd in een huis aan het Burg. Wagthoplein. Acht jongeren wonen er zelfstandig. Het complex heet 'De Klimroos', de naam die al op het huis stond en herinnert aan de kleuterschool die hier vroeger was. Castria Wonen ver huurt het pand aan Siloah, een stichting voor gehandicaptenzorg vanuit de Gereformeerde Ge meenten. De bewoners - die overdag op de Schutse te Oud-Vossemeer of de Betho te Goes zijn - hebben elk een eigen zit/slaapkamer. Daarnaast is er een gezamenlijke huiskamer en keuken. Naast de ingang is een kantoortje gemaakt voor de leiding. In mei opende de burgemeester de woon voorziening officieel, door samen met de bewoners een aantal klimrozen in de tuin te planten. In middels onderzoekt ook Sjaloom uit Dirksland de mogelijkheden voor een aangepaste woonvorm in de gemeente Tholen. LA B A N SCHILDERWERKEN Eendrachtsweg 13 4691 EK Tholen Telefoon (0166) 604923 wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2005 Prins Clauslaan 1, kamer 129 bezorger van de Eendrachtbode in wijk Buitenzorg en Stadszicht wenst alle lezers een gelukkig nieuwjaar Touwslagersdreel' 3 De bezoe kers van de caf etaria in de Voor straat kregen op een avond in oktober de schrik van hun leven. Een vreemdeling, vermoedelijk een Belg, loste op straat twee pistoolschoten en reed vervolgens samen met een vrouw weg in een gele auto. Omstanders zetten tever geefs de achtervolging in. De aanleiding voor het schieten bleef onbekend en er werd ook geen schade aangericht. Autobusondernemer Krijger uit Goes droeg in au gustus de lijndienst op Bergen op Zoom over aan de BBA. Landelijk werd het wenselijk geacht dat 25 bedrij ven hun lijndiensten zouden overdragen aan 14 grotere. Krijger, BBA en Van de Klundert uit Oud-Vossemeer vormden sinds een kwart eeuw samen de coöperatieve TAD. De onder nemer uit Goes had op Tholen zes chauffeurs in dienst en de over heid moest op de lijn Stavenisse-Bergen op Zoom jaarlijkse een flink bedrag bijpassen. wenst alle vrienden, bekenden en clientèle een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar Slabbecoornweg 3 4691 RZ Tholen tel.: 0166-60 23 25 fax: 0166-60 24 18 www.weggemans.info/oerlemans Staalconstructie Visserijtuigage Machinefabriek Onderhoud Reparatie Wals-en buigwerk Zwaaide de lagere technische school in SINT-MAARTENSDIJK directeur C.G. Meijer uit. Na negen jaar verruilde hij het Thoolse voor Terneuzen. Een nieuwe gymzaal, praktijklokaal metselen, vernieuwd machinepark voor de bouw, een depen dance in Scherpenisse en een afdeling motorvoertuigentechniek waren de wapenfeiten die Meijer in zijn Thoolse periode realiseerde. Twee leerlingen van de school - Kees Jan- sen uit Tholen en Jan Dorst uit Stavenisse - waren in Middelburg als Thoolse vertegen woordigers bij de officiële presentatie van het boek 'Zeeland 1940-1945 deel 1'. Het 7500e fokkalf - Jeltje 33 - in de fok- en controlevereniging Tholen en Sint-Philipsland (opgericht in 1962) werd gevierd op het bedrijf van de familie Noom aan de Provincialeweg. Actief lid van de vereniging, deelnemer aan zowel de melkcontrole, de fokregistratie als de kunstmatige inseminatie. De ondernemer bouwde dat jaar een nieuwe ligboxenstal om de veestapel uit te breiden van 30 naar 60 melk koeien. De Thoolse Beton Industrie slaagde er niet in om voldoende personeel uit de regio te betrekken. De ingebruik name van de uitbreiding moest daardoor zelfs uitgesteld worden. Directeur Rijnberg moest arbeiders uit het bui tenland aantrekken. Naast vier Marokkanen gingen er vijf Schotten en acht Fransen in zijn bedrijf aan de slag. De Hervormde Gemeente zag dominee J. Blom na 4,5 jaar vertrekken naar Ridderkerk. Bij zijn afscheid kreeg de predi- kant tal van cadeaus, waaronder een Statenbijbel met lezenaar en twee schilderijen van het interieur van de Maartenskerk. Duizend belangstellenden woonden de afscheidsdienst bij. Opvolger werd ds. J.G. van Loon uit Aalst. Joh. Lindhout was een halve eeuw lid van de vereniging van jachtopzichters, waarvan hij vijftien jaar provinciaal voorzitter was. Na zijn benoeming tot onbezoldigd rijksveldwachter was Lindhout als jachtopzichter in dienst bij achtereenvolgens ir. Van Haaren en de combinatie Geluk-Mol. Ook had hij voor Staatsbosbeheer het toezicht op de vogelbroedplaats in de Pluimpot. De politie pakte zes jongens op die betrapt waren toen ze brommers probeerden te stelen uit de garage bij het politiebureau aan de Pa rallelweg. Ze bekenden een inbraak in de bibliotheek, waarbij een geldkistje met 100 gulden was meegenomen. Ook vernielingen aan bus hokjes, straatlantaarns, een bloemenkas, doucheautomaten op camping de Oude Hoeve en auto's van campinggasten hadden ze op hun conto staan. Van de jongens, variërend in leeftijd van 15 tot 17 jaar, kwam er één uit het dorp. De andere vijf waren Brabanders die op camping De Muye verbleven. Huldigde de Hervormde Gemeente van SCHERPENISSE zijn gouden organist L. v.d. Werff. Deze begon ooit als orgeltrapper bij C. de Graaf en werd later zelf organist naast zijn werk op boerderij Wulpdal en bij de Betho. Vanwege het bijzondere jubileum kreeg Van der Werff de gouden speld van de vereniging van kerkvoogdijen. En daar kwam enkele weken later nog een zilveren koninklijke onderscheiding bij. Van der Werff was ook nog vier jaar gemeenteraadslid in zijn woonplaats, 24 jaar plaatselijk vertegenwoordiger alsmede tien jaar bestuurslid van de bedrijfsvereniging voor de landbouw. Het Holland Huis werd grondig verbouwd. De keuken en het toneel van het na de watersnood gebouwde dorpshuis werden verbeterd en de entree, garderobe en toiletgroep vernieuwd. Door middel van een geluidwerende vouwwand konden voortaan meerdere vergaderruimten gecreëerd worden. Met name van de keuken zou beheerster C.J. Geluk-Suurland veel gemak ondervinden. De heropening werd gevierd met een hobbytentoonstelling die ruim 200 bezoekers trok. Na 44 jaar voor de klas te hebben gestaan, ging onderwijzeres J. Hendrikse vervroegd met pensioen. Het bestuur van dechr. school bood de juf - die in Sint-Annaland woon de - een afscheidsreceptie aan. Bijna 12,5 jaar gaf ze les in het dorp en eerder 22 jaar in haar woonplaats, met tussendoor een uitstapje van 14 jaar naar Middelburg en Sint- Philipsland. Daarnaast gaf ze ook blokfluitles en leidde een kinderkoor. De vertrekkende onderwijzeres bood het schoolbestuur een geldbedrag aan, bedoeld om er de naam van de school in smeedijzeren letters op het gebouw te realiseren. In Sint-Annaland stopte de juf na 25 jaar ook als leidster van de zondagsschool. Voorzitter W.J. Potappel en penningmeester H. Poot stopten na respectievelijk 28 en 39 jaar in het bestuur van schietvereniging Prinses Juliana. Sportwethouder C.J. Moerland greep hun afscheid aan om de schietverenigingen aan te sporen, naar één gezamenlijke goede schietbaan te blijven streven. Het gebruik van oude scholen en soortgelijke gebouwen kon vol gens hem niet door blijven gaan. Potappel zei in een reactie, een schietaccommodatie met kantine niet te zien zitten. Hij wilde zo lang het kon het schieten in eigen dorp handhaven. Tïülbn HERENKAPSALON S. DE KORTE-VAN AST BAKSTRAAT 6 THOLEN mam Wij wensen allen een gezond en voorspoedig nieuwjaar toe! Graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar! www.leunis.nl Eendrachtsweg 11, 4691 EK Tholen Tel.: 0166-604522 Wij wensen u een gezegend en voorspoedig 2005 toe. Graag zijn we weer tot uw dienst in het nieuwe jaar!!! Wilt u uw woning verkopen? Wij komen ook in 2005 voor gratis taxatie. Dus huis verkopen, Leun is bellen! wenst klanten en bekenden een goed en gezond 2005. Ook in het nieuwe jaar hopen wij u weer van dienst te zijn. Voor centrale verwarming - gas - water sanitair - elektra - loodgieterswerkzaamheden en service en onderhoud gasgestookte toestellen fax 0166-606931 VCA* gecertificeerd VCA* Uneto-Vni E-mail: info@minheeremit.nl www.minheeremit.nl Centrum Voor Attitude en Begeleiding voor honden en katten Dierenpension en gedragscentrum Roolandsedijk 2 - 0166-612027 - Tholen www.cvab.net BANKET

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 18