THOLEN Buys Partners c j AutomafiseringsCentrum Wen Schipper f OAZ wensen u een voorspoedig nieuwjaar dJ 3MI X r CONCORDIA Z HAN OVERBEEKE Fa. van't HOF aluminium X:* O.N.S. Computers DE BLOEMENHAL Wenst alle clientèle, familie, vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar r Wij wensen alle donateurs, begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe v.v. THOLENSE BOYS Donderdag 30 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT III Administratiekantoor J.M. ZOETEWEIJ-VAN GORSEL wenst u een voorspoedig nieuwjaar GGN Wenst u een voorspoedig en financieel gezond 2005 Tevens gevestigd te Goes, Zierikzee en Schoondijke Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een voorspoedig 2005 diervoeders bij u thuis en c.s.M. bietenagent Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN wenst u allen een gelukkig 2005 Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder Fam. Van der Jagt bezorger van de Eendrachtbode in het centrum wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar J&k wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar ook in 2005 staan wij weer voor u klaar Mevr. C. Moeliker-Quist Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 V ijzerwaren gereedschappen wenst klanten, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR AUTOBEDRIJF wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Ohmstraat 2 Tholen Witteveenweg 4 4612 RA Bergen op Zoom Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging V THOLEN Mevr. M.A. Lindhout-van de Ree wenst ledendonateurs reanimatieleden en bekenden een voorspoedig en gezond 2005 toe e beste Wensen b.v. Tholen Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Tel.: 0166-601020 info@buyspartners.nl Fax: 0166-601030 www.buyspartners.ggn.nl Dieleman Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholen Tel. 0166-602597, Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2005 Ten Ankerweg 78 Tholen Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 Sinds de zomer weten bezoekers aan het centrum bij de Molenvlietsestraat twee dreigende vuur monden Op zich gericht. De 79e eeuwse kanonnen - een presentje van een aannemingsbedrijf - moeten de sfeer terugbrengen van de vesting die Tholen tot 1814 was. Datzelfde geldt voor de brug die is gemaakt over de vest. De voormalige stadsgracht is in ere hersteld: het in de jaren der tig van de vorige eeuw gedempte stuk is weer opengegraven (ten koste van het aanwezige speel terrein) en beide stukken van de vest met elkaar verbonden. Dat is gebeurd in verband met het wa terbeheer en het creëren van waterberging. Het aanzicht van Tholen is op deze plaats in ieder geval een stuk fraaier geworden. Onder grote belangstelling zijn de kanonnen in september afge vuurd. Dat gebeurde door Gijs Craushaupt en Frans Boogaart, twee inwoners die lid zijn van de Nederlandse Kanonniersvereniging. De happening was aan de vooravond van de open monu mentendag. Aan die dag zou de gemeente financieel best weer wat mogen doen, zei de burge meester bij deze gelegenheid. Tholen telt een flink aantal monumenten, de vesten en de wallen staan al ruim twintig jaar op de rijksmonumentenlijst. Bij de begrotingsbehandeling in november schrapte de gemeenteraad in het kader van de bezuinigingen de post voor monumentendag. Bakstraat 11, Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2005 Slabbecoornweg 21 0166-604140 4691 RZ Tholen wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 Grindweg 15 Tel. 0166-607050 Sint-Maar tensdijk. Maar het zou nog acht f jaar duren voor er één Thoolse volleybal club kwam, het huidige AVC '87. Op de hoek van de Molenstraat en de Cornelis Frankenstraat viel de uit 1944 daterende gemeente- schuur ten prooi aan de slopershamer. De grond was verkocht aan fam. Klippel- Roggeband die er een nieuwe supermarkt bouwde ter vervanging van de winkel in de Ka- lisbuurt. De Voordeelmarkt Vosmeer werd in no vember geopend. Het orgel van de r.k. Willibrorduskerk - daterend uit het einde van de 18e eeuw - was één van de drie Thoolse or gels waarvan opnamen werden gemaakt voor een grammo foonplaat (wie heeft deze plaat nog??). Ook de orgels uit de Grote Kerk in Tholen en de hervormde kerk in Poortvliet waren te beluisteren op 'Historische orgels in Zeeland 2', van de werkgroep muziek van het koninklijk Zeeuwsch genootschap der wetenschappen. ZVU Tholen - organisator van culturele activiteiten - vierde het tweede lus trum met een avond in de Vossenkuil. Daar traden de cabaretgroep Don Quishocking en The South Jazzband op. De 200 bezoekers die er op af kwamen, waren volgens de krant een prachtcadeau voor de ZVU die qua belangstelling al heel wat teleurstellingen moest ervaren. Het aanstaande echtpaar Piet Steijns en Trudie de Koning kreeg van de Zeeuwse hoofd ingenieur-directeur volkshuisvesting de sleutel van hun huis aan de Marehoekstraat, één van de 12 in het dorp gebouwde beschutte-sfeerwoningen. Koopwoningen die via woning- corporatie Beter Wonen werden gerealiseerd met een rijksbijdrage van 5200 gulden per woning. Op heel Tholen werden 72 van deze huizen gebouwd, namelijk nog 10 in Sint-Maartensdijk, 9 in Sint-Annaland, 6 in zowel Poortvliet, Scherpenisse als Stavenisse, en 10 in Tholen. Deze laatste, aan de Venkel- en de Bosstraat, waren eigenlijk voor de verhuur bedoeld maar de huurprijs zou te hoog zijn geworden. De kopers van de 72 huizen kwamen voor een maandlast van 320 tot 350 gulden te zitten, ter wijl dat voor nieuwe huurwoningen toen al 400 gulden was. In Vossemeer ging er nog wel wat mis, want door een meetfout vielen de kavels kleiner uit zodat de schuurtjes dichter bij de huizen kwamen dan de bedoeling was. In SINT-ANNALAND vierde zangkoor VZOS het veertigjarig bestaan met een jubileumuitvoering die 700 belangstel lenden trok. Kees Scherpenisse was als enige nog vanaf de oprichting lid. Hij vervulde in die periode de functies van se cretaris en voorzitter en fungeerde ook verschillende perioden als dirigent. Tijdens de jubileumreceptie speldde burgemees ter Baerends hem een koninklijke onderscheiding op. Bij de restauratie van molen De Vier Winden raakte oud-molenaar L.A. Verhage uit Poortvliet gewond. Hij was bezig met schilder werk, toen een vijf kilo wegend ijzer losraakte en zijn hoofd raakte. Verhage werd met een hoofdwond en een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Het dorp kreeg een peuterspeelzaal. Deze zou in een vrijkomend lokaal van de De Casembrootschool beginnen, maar dat kwam niet be schikbaar als gevolg van veranderde regelgeving. Daarom werd een noodlokaal geplaatst achter de brandweerkazerne, het meubilair kwam van de chr. kleuterschool. Lien Gleym en Dini de Groen waren de eerste leidsters van Ollekebolleke - zoals de peuterspeelzaal werd gedoopt. De start was met dertig kinderen. De speeltuin moest verhuizen van de Hoenderweg naar de hoek van de Schoolstraat en Crooswijck, waar ze nog steeds zit. De gemeente betaalde de Verhuizing, nodig omdat op de hoek Hoenderweg/Langeweg een sportzaal en eventueel ook een dorpshuis gebouwd zou worden (de huidige Wel- levaete). In verband met dat plan was ook de ijsclub al verhuisd naar de Annewas. Won het EHBO-team van STAVENISSE de provinciale wedstrijd met 37 punten voorsprong, wat hen de districtsbeker opleverde. Leider M. de Rijke en de dames De Rijke en Scherpenisse plaatsten zich voor de landelijke finale in Winschoten, waar ze de vierde prijs in de wacht sleepten. Het team begon het wedstrijdseizoen met het winnen van de Thoolse kringbeker, die na een drievoudige prolongatie definitief in de prijzenkast gezet mocht worden. Het plan voor een sportvissershaven werd omgezet in een sportvis-jachthaven, met 169 in plaats van 171 ligplaatsen. Er werden meer boxen gereserveerd voor grote re schepen. De haven werd met 640 vierkante meter uitgebreid. Door ze iets verder uit te baggeren, kwam er meer ruimte om te verhuren, tegen een tarief van dertig gulden per vierkante meter. Op verzoek van Schuttevaer werden voor de beroepsvaart twee extra meerpalen geslagen. De vernieuwde haven - de eerste aan de Oosterschelde die geschikt was voor gehandicapten - werd in juli officieel geopend door het lid van gedeputeerde staten Van Geesbergen. Schuttevaer greep de gelegenheid aan om burgemeester Baerends te benoe men tot erelid. Voetbalclub SC Stavenisse deed het uitstekend. Zowel het eerste als het tweede elftal werden ongeslagen kampioen in hun klasse. De promotie naar de eerste klasse van de KNVB afde ling Noord-Brabant betekende een sportief hoogtepunt voor de club en trainer Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer. wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2005 Verhuisd van: Ten Ankerweg 50 naar: Zorgcentrum Ten Anker, Stelberg 1, kamer 54, 4691 ZA Tholen wenst al haar klanten, vrienden en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Dalemsestraat 4 Tholen Tel. 0166-600440 www.onscomputers.nl I c wenst allen een sportief en gelukkig 2005 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 8 januari vanaf 16.00 uur wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig nieuwjaar Ten Anker, kamer 019 4691 ZA Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17