THOLEN r rs r J. VAN BINSBERGEN r ■Dieleman ■DiQ,,aa' .imovi hans aarnoudse r r r Administratieburo Moerland vy <9 THOOLSE BIBLIOTHEKEN V foundations b.v. Knook Schot ZEEVISHANDEL DE EENDRACHT V.d. Velde, zonen en dochters v. H.S.V. DE PIETERMAN De WD afdeling Tholen en Sint-Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar KOT, HAGE VAN DE GEIJN SLAGERIJ J.A. GEILINGS wenst ieder een voorspoedig nieuwjaar II EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 december 2004 FINANCIEEL ADVISEURS wensen u een gezond en voorspoedig 2005 wenst U een voorspoedig en gezond 2005! Voorstraat 14 4675 CB Sint-Philipsland tel. (0167) 573495 EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen f Scharreleier- en fruitbedrijf wensen cfientèfe en kennissen een gefukkig nieuwjaar Edisonweg lüenst u een voorspoedig nieuzvjaar Directie en medewerkers van Digitaal DTP Drukkerij wensen u allen een succesvol 2005 Wenst u een voorspoedig nieuwjaar Vossemeersepoort 13, Tholen Tel. 0166-602304 wenst familie, vrienden en klanten een voorspoedig nieuwjaar De bestuursleden en alle medewerkers van de wensen u ook in 2005 veel leesplezier wenst alle leden, donateurs en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Tholen Jan P.M. Overbeeke Ten Ankerweg 72, Tholen Website: www.overbeeke.nl Telefoon: 0166-602888 E-mail: info@overbeeke.nl directie en medewerkers wensen u een voorspoedig nieuwjaar e beste utensen door 2005 Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon 0166 - 606424 Fax 0166 - 605356 notarissen Het sloeg in als een bom. Op zoek naar mogelijkheden om het gemeentelijk huishoudboekje op orde te krijgen, kwam het gemeentebestuur in april onder meer met het voorstel om zwembad De Spetter te sluiten. De inwoners gaven lucht aan hun verontwaardiging en steunden massaal een handtekeningenactie die Natasja Radings en Elga van der Zande opzetten. Binnen enkele weken waren ruim 7000 steunbetuigingen binnen en bij een vergadering van de gemeenteraad betoog den zo'n 200 inwoners luidruchtig bij het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De bezwaren richt ten zich meer algemeen tegen het verdwijnen van allerlei voorzieningen, terwijl de lasten alsmaar stijgen. Het idee van het gemeentebestuur was om het bad in Tholen (volgend jaar toe aan het zesde lustrumte sluiten en de 128.000 euro die daar jaarlijks mee wordt bespaard, te gebruiken om het vijfjaar oudere bad in Sint-Maartensdijk te verbeteren (een overdekt bad zit er daarbij niet in). Dat moest mede een compensatie zijn voor het verdwijnen van het gemeentehuis, het CWI en het Markiezaat college naar Tholen. Geen enkele fractie in de gemeenteraad wilde er zijn vingers aan branden, want in een informele vergadering lieten ze allemaal weten dat het zwembad in Tho len moet blijven. Inmiddels blijkt uit een financiële tussenrapportage dat de inkomsten van De Spetter dit jaar zeven mille hoger uitvallen dan was begroot, terwijl het bad bij Haestinge 9700 mille minder binnen kreeg dan vooraf was geraamd. HoogstraaM^^ wenst iedereen een voorspoedig 2005 Mosselhoekseweg 2 Tel. 602992 Tholen Oudelandsestraat 9 4691 BJ Tholen Was de stem ming rond het Thoolse gemeente huis heel wat positie ver dan de afgelopen maanden het geval was. In Sint-Maartensdijk kwam het nieuwe onderkomen voor de ge meente gereed, ruim zeven jaar na de herindeling. De redactie van deze krant was daarbij toen overigens van mening, dat met de keuze van de smalstad als vestigingsplaats het ambtelijk apparaat het had gewonnen, omdat de omgeving van Poort vliet voor de inwoners centraler zou zijn geweest. Gemeentewerken en oud-archief verhuisden uit Tho len naar Sint-Maartensdijk, waar voortaan ook de ge meenteraad vergaderde. Aannemer Uytdewiligen betrok de nodige Thoolse onderaannemers bij het project. Het eerste voorbereidingskrediet was al begin 1975 door de gemeenteraad beschikbaar gesteld. Uiteindelijk bleef de bouw - waar meer dan 70 ambtenaren een werkplek vonden - binnen de raming van 5,5 miljoen gulden (bijna 2,5 miljoen euro). Commissaris van de koningin C. Boertien verrichtte in juni de officiële opening. Tussen de twee- en drieduizend men sen kwamen een kijkje nemen tijdens de open dag, die door de vier Thoolse muziekverenigingen met een taptoe werd afgesloten. De Plattelandsvrouwen borduurden een wandkleed voor in het nieuwe gebouw, waarvoor 65 dames in 760 uren bijna een half miljoen steken maakten. Het gemeentehuis was enkele weken na de opening een controlepunt voor de Avro-rally en dat leverde 3300 bezoekers op. Voor het eerst konden de inwoners van Tholen en Sint-Philipsland stemmen voor het Eu ropees parlement. De animo was met een opkomst van 55,8% op Tholen en 62,9% in Sint-Phi lipsland niet echt groot en dat is de afgelopen kwart eeuw ook nauwelijks veranderd. In beide ge meenten kregen respectievelijk de PvdA en de SGP de meeste stemmen. De zeventigste verjaardag van koningin Juliana werd gevierd met een manifestatie van Oranjesteden bij paleis Soestdijk. Gezien de titel vrouwe van Sint-Maartensdijk was er ook een Thoolse delegatie die 26 personen (waaronder zeven leerlingen van beide lagere scholen) telde. Zij beeldden de inning van tien den uit. Ko Brooijmans leidde de paarden voor een Axelse boerenwagen waarin de jarige vorstin een rijtoer maakte buiten de paleishekken.De gemeenteraad van Sint-Philipsland trok duizend gulden uit om elk kind een le peltje met een kleurenportret van de koningin te kunnen schenken. Op provinciaal niveau kwam de PvdA met een discussiestuk over gemeentelijke herindeling. De samenvoeging van Sint-Philipsland en Tholen werd daarin 'denkbaar' genoemd vanwege de geringe omvang van eerstgenoemde ge- meente. De Sint-Philipslandse gemeentereaad besloot echter juist om de samenwerking met gemeentewerken Tholen te beëindigen en om te zien naar een andere partner. Aan de zuidkant van Tholen werd in het Tholensche Gat, op de Molenplaat, een werkeiland aangelegd in verband met de bouw van de Bergsediepsluis en de Oesterdam. Leerlingen weg- en waterbouw kunde van de mts in Terneuzen maakten een maquette van het Oesterdamcomplex. THOLEN, BRUGSTRAAT 19-21, TELEFOON (0166) 602321 SINT-MAARTENSDIJK, DS. DE BRESSTRAAT 10, TELEFOON (0166) 662167 Tel.0166-604150 Fax 0166-604085 website: www.dieleman-limovi.nl e-mail: info@dieleman-limovi.nl Kerkstraat 5-7, tel. 0166-604167 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Wij hebben alles op het gebied van gordijnen - vitrage - textielhobby stof-, wol- en handwerken - speelgoed Tevens uw adres voor al uw kledingreparaties en stomerij Quickynette Kocht de gemeente in THOLEN bijna 4,6 hectare grond van mevrouw Geluk-Geluk (gepacht door gebr. Moeliker) aan de Zoekweg voor de bouw van een sporthal en gemeenschapscentrum, inclusief een broodnodige gymzaal voor de scholen. Ook de toekomstige uitbreiding van het sportpark had men daarbij in het achterhoofd. Het plan vergde 4,8 miljoen gulden. Tandarts E. van Tuyn kwam in het nieuws toen hij te hulp werd geroepen om in de Zoo van Antwerpen een gorilla van zijn tandpijn te verlossen. Acht tanden en kiezen trok de tandarts met een speciaal geconstrueerde extractietang bij de mensaap. Dit voorval inspireerde de tekenaar van de Suske-en-Wiske-strip om het in één van zijn albums in beeld te brengen. De door de verhuizing naar Sint-Maartensdijk vrijgekomen houten gebouwen van gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk kregen een nieuwe be stemming. Een deel werd kleuterlokaal voor de Eben-Haëzerschool, terwijl een ander deel onderdak ging bieden aan de peuters van de Fabeltuin. De peu terspeelzaal was tot dan gevestigd in een voormalige cafetaria aan de Eendrachtsweg. Dat zou in het kader van het bestemmingsplan gesloopt moeten wor den. Maar het staat er nog altijd, tegenwoordig is het een bloemenwinkel. Een schoolgebouw, de voormalige CNS aan het Schuttershof (de Bosjesschool), werd het onderkomen voor de Toetssteen. De school voor moeilijk lerende kinderen verhuisde vanuit Sint-Maartensdijk en kreeg een nieuwe naam: de Veste. Ze telde 42 leerlingen en W. Peeks was teamleider. Nog meer onderwijsnieuws, want aan de openbare lagere school Ter Tolne beëindigde onderwijzeres Meerman-Steenpoorte haar loopbaan na veertig jaar. Ze werkte 23 jaar in Tholen, maakte er de verhuizing mee naar de Zoekweg en de komst van de eerste buitenlandse leerlingen (uit Algerije). Eerder gaf de juf acht jaar les in Stave- nisse, waar tijdens de watersnood vier kinderen uit haar klas verdronken. Haar opvolger werd M. Renes-Overbeeke uit Oud-Vossemeer, die in Sint-Annaland overcompleet was geworden door terugloop van het aantal leerlingen aan de De Casembrootschool. Het bestuur van Ten Anker kwam met een plan om de capaciteit van het verzorgingsdeel van het bejaardentehuis op het oude peil van 27 te brengen. Er zouden twaalf eenper soonskamers en twee tweepersoonskamers bijgebouwd worden. De kosten van de verbouwing werden geraamd op 2,3 miljoen gulden. Kreeg in OUD-VOSSEMEER de volleybalvereniging Amigos een nieuwe voorzitter. Penningmeester Gerrit Vis nam de hamer over van Jan Loof. Als nieuwe man voor de financiën werd Rien van Dijke gekozen. De vereniging telde 91 leden, maar kende veel verloop door studie. Om tot een hoger spelpeil te komen, begon het bestuur fusiebesprekingen met Veronica '74 te Erkend installatie- en onderhoudsbedrijf van: Ten Ankerweg 98 4691 GZ Tholen Telefoon (0166) 604296 Fax (0166) 606005 water gas verwarming sanitair dak- en zinkwerk Alle verzekeringen Assurantiekantoor .Hypotheken n.v.a. - assurantieadviseui O Financieringen Pensioenen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 16