Postbezorgers helpen met de kerstdrukte postbodes uit de brand Bewoners krijgen platanen en behouden alle parkeervakken Bomenrij taboe langs plantsoen Mossellaan Voor mode en wonen PLEUNE rtTrZ Varkens Nee! Risicogroep Donderdag 16 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Minder handwerk Kwaliteit Bewoners willen het houden zoals het is Het laanidee versterken door een rij bomen langs de straat te planten. Daar zitten de aan wonenden van het plantsoen aan de Mossellaan in Tholen niet op te wach ten, bleek woensdag op een informatiebijeenkomst. Het liefst zien ze dat alles blijft zoals het is. De gemeente wil aanpassingen, zodat er minder onderhoud nodig is. Maar de voorgerekende kosten kunnen volgens oud-chef van de plantsoenendienst M. van Loenhout een stuk lager zijn. De ambtenaren gaan dat eerst samen met hem be kijken, waarna er na de jaarwisseling opnieuw een avond voor de bewoners komt. Verruimd Minder onderhoud Met de kerstdrukte voor de boeg heeft TPG Post ook in Sint-Annaland de postbodes grotendeels vervangen door postbezorgers. Mannen gaan minder doen, vrouwen des te meer. Na een opleiding van twee weken gingen Ellen van Dijke, Stina Hage en Ria van Poortvliet vrijdag voor het eerst zelfstandig aan de slag. Arie den Braber en Wim Klippel volg den op de achtergrond hun verrichtingen en namen zelf genoegen met een paar straten. „Een fikse verandering", zegt Den Braber. Het aantal voltijdswerkers bij TPG Post zal op den duur aanzien lijk verminderen. Postbezorgers die in deeltijd werken, zullen de taken over gaan nemen. Bij voor keur zijn dat mensen uit het eigen dorp, die geen kilometers hoeven te maken om hun werk te berei ken. „In verband met de steeds toenemende concurrentie van Se- lektvracht en Sandd moeten we goedkoper gaan werken", legt Arie den Braber uit. „In 2007 wordt de postmarkt helemaal vrij, dus ook de brieven, en daarop wil TPG Post helemaal voorbereid zijn." Ontwikkelingen als internet, tele bankieren, e.d. hebben grote in vloed op het postverkeer. Het aan tal particuliere neemt af doordat er vaak een email wordt gestuurd. Ie dereen krijgt ook veel minder bankafschriften dan vroeger en nu per 1 januari ook de belasting dienst voor de loon- en omzetbe lasting overgaat tot elektronische aangiften, zal het aantal blauwe enveloppen drastisch verminde ren. „In 1990 zeiden we nog datje een slechte dag had wanneer de enorme stapel met bankafschriften erbij zat, maar zulke uitspraken hoor je tegenwoordig niet meer. Het volume wordt minder. Vroe ger had je een schoudertas nodig, tegenwoordig kun je de post onder je arm meenemen. Omroepbladen en kranten bijvoorbeeld worden via andere kanalen dan de post be zorgd. Alleen het reclamadruk- werk dat we bezorgen, neemt nog toe." Arie den Braber steekt niet onder stoelen of banken dat het een grote verandering teweeg brengt, want hoe lang kunnen de circa zestien postbodes op Tholen hun werk nog behouden? Via natuurlijk ver loop gaan er wel mensen weg, maar zakdat tempo in de toekomst voldoende hoog blijken te zijn? Een andere ontwikkeliqg is de au tomatisering bij TPG Post zelf. Naast de grote sortering in het Ex peditie Knoop Punt (EKP) Rotter dam, is er sinds dit jaar een fijn maziger sortering in Bergen op Zoom. Door de komst van die ma chines is een deel van het hand werk van de Thoolse postbodes vervallen. Mede om die reden sloot enkele maanden geleden al het bestelkantoor Sint-Maartens dijk aan de Noordpoort. De hele handmatige voorsortering gebeurt nu vanaf bestelkantoor Tholen aan de Dalemsestraat, waar de machi naal verwerkte post vanuit Bergen op Zoom aankomt. De Thoolse postbodes maken dan bundels op straat en huisnummer, maar dat le vert minder werk op dan tot voor kort. „Anders begonnen we om kwart over zes 's morgens en dan sorteerden we tot bijvoorbeeld tien uur voordat we met de bezor ging begonnen. Nu hoeven we pas kwart voor zeven te starten", legt Arie den Braber uit. De overblijvende postbodes krij gen meer binnen- in plaats van buitenwerk, want dat nemen de postbezorgers grotendeels over. „Werken we nu zo'n 4 uur binnen en 4 uur buiten, dat wordt 6 uur binnen en 2 uur buiten. Om de kwaliteit te waarborgen, blijft de sortering door vaste medewerkers gebeuren. De bezorging in het bui tengebied doen we ook nog zelf, evenals de pakjes en een beperkt aantal straten", zegt Arie den Bra ber. De postbodes regelen ook de buslichtingen 's avonds rond zes uur. En 's morgens brengen ze de post voor de bedrijven naar de postbussen in Tholen, Sint-Maar tensdijk, Stavenisse en Sint-Anna- land. De vijf auto's blijven daar om gehandhaafd voor de expe- ditieklussen, waaronder ook de bevoorrading van de postbezor gers valt. De machinale huisnummer-voor bereiding in Bergen op Zoom vergt de nodige tijd, zodat de ver schillende bezorgwijken in drie fasen in Tholen binnenkomen. Wanneer de laatste binnen is, gaat de auto pas rijden, zodat de inwo ners hun post later krijgen dan voorheen. Waren er in Sint-Annaland twee postbodes ieder 4,5 uur bezig om los te raken, de drie postbezorgers hebben elk 2,25 uur tot hun be schikking. „Wij blijven de Ring, Postbezorgers nieuwe stijl nemen voortaan op de fiets driekwart van de postbezorging in Sint-Annaland voor hun rekeningv.l.n.r. Stina Hage, Ria van Poortvliet en Ellen van Dijke. De postbodes Wim Klippel en Arie den Braber gaan meer binnen dan buiten werken. Voorstraat en het Havenplein doen met het zorgcentrum de Schutse", zegt Arie den Braber. „Op maan dagmiddag is er maar beperkt post en dan doen we heel Sint-Anna land zelf, maar helemaal opheffen zal nog niet gebeuren in verband met rouwbrieven e.d.. De postbe zorgers werken van dinsdag tot en met vrijdag, maar ook op zaterdag zullen ze in de toekomst steeds meer ingezet worden." De postbode met zijn karretje zal dus steeds meer uit het straatbeeld verdwijnen. In Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse is dat al gebeurd en nu ook in Sint-An naland. Het komt voor dat een postbode voortaan als postbezor ger door het leven gaat, zoals Joost van Houdt, die na een lang dienstverband afscheid heeft ge nomen bij TPG Post, maar zijn werk gedeeltelijk onder nieuwe voorwaarden blijft doen. De postbezorgers werken op de fiets en krijgen grote, rode fiets tassen om de post mee te nemen. Naast de drie dames is ook Dennis Riep in Sint-Annaland beschik baar. Er werken steeds drie post bezorgers. Eén is er reserve bij va kantie of ziekte. Ook postbodes kunnen dan nog ingezet worden. TPG Post zoekt in Sint-Annaland nog een garage, waar de fietsen gestald kunnen worden en de post wordt afgeleverd voor de postbe zorgers. Ria van Poortvliet is één van de nieuwe postbezorgers. Tot voor kort was ze een hele week thuis, maar de nieuwe baan trok haar wel aan en ze werkt op woensdag, donderdag en vrijdag. Mogelijk komt de zaterdag daar nog bij. „Lekker buiten en tot nu toe heb ben we nog steeds goed weer ge had. Bovendien kun je het bezor gen zelf indelen. Als ik om elf uur begin, ben ik om twaalf uur weer thuis als de kinderen uit school komen en dan ga ik kwart voor één weer beginnen. Je kunt dus thuis gaan eten. Als om vijf uur de post maar rond is, dan is het goed. Met de kerstpost worden we wel flink voor de leeuwen geworpen, maar het is leuk werk", aldus postbezorger Ria van Poortvliet. Inmiddels wordt 68% van de post in Nederland door een vrouw in de brievenbus geschoven. Volgens TPG Post is de grote belangstel ling bij vrouwen te verklaren om dat de functie van postbezorger goed is te combineren met het ge zinsleven. Zeker voor wie school gaande kinderen heeft. Werken in de buitenlucht en veel bewegen worden ook als positieve punten ervaren. In de krimpende postmarkt neemt het aantal banen toe door de groei van deeltijdwer kers. Dat aandeel is nu al 67% bij TPG. Stichting Varkens Nee bestaat nog steeds. Een actiegroep zijn we in het verleden ooit geweest. Als Stichting Varkens Nee vergaderen we iedere maand een keer. Ja zeker, wij zijn tegen varkensstallen nog steeds in de weer. Heeft u hierover vragen, dan kunt u bij ons terecht. Ook bij de Raad van State zijn we voor u in gevecht. Dus mensen op Tholen, denk niet: die club bestaat niet meer. Want bij melding van nieuwbouw of verbouw trekken wij van leer. Uw steun is onmisbaar, zeker van financiële aard. Namens Varkens Nee is uw bijdrage ons veel waard. Hebt u last van stank, bel dan de milieutelefoon. Want overlast van stank is zeker niet gewoon. Bel gemeente Tholen: 668336. En werkt die nie, dan provinciaal 0118-412323. Wij verstrekken graag een folder waarop de nummers staan. Laat het ons weten en de folder komt eraan. Maya Bungener, tweede secretaris. Tel. 652290, e-mail: bungener@zeelandnet.nl. Ik kan er niets aan doen, maar met de kerst in zicht ben ik altijd wat somber gestemd. De door velen als 'altijd zo gezelligbestempelde feestdagen aan het eind van het jaar kunnen mij persoonlijk gestolen worden. In mijn optiek kenmerken deze feestelijkheden zich vaak door geforceerde bijeenkomsten van gebrouilleerde familieleden en kennissen die elkaar de rest van het jaar links laten liggen. Om te voorkomen dat er stiltes vallen, en om ruzies te vermijden, wordt er gezorgd dat er genoeg te bikken valt, zodat iedereen zijn of haar mond constant vol heeft. Het onbehagelijke gevoel bekruipt me al in de weken die aan de feestdagen vooraf gaan. In huiselijke kring wordt het draaiboek van voorgaande jaren erbij gepakt. Daarin staat namelijk punctueel omschreven welke verplichte afspraken er eerste en tweede kerstdag moeten worden afgewerkt. Als ge huwd burgermannetje heb je namelijk twee families te vriend te houden. En dat is niet eenvoudig, kan ik u na bijna een kwart eeuw ervaring melden. Niet dat de gastheren en vrouwen zich niet genoeg uitsloven om het ons naar de zin te maken. Oh nee, integendeel. Je komt niets tekort en de kilo 's vliegen eraan tijdens de tweedaagse eet- en drinkmarathon. Maar ik heb eerlijk gezegd zelf altijd het idee dat ik kwijt loop in het hele kerstverhaal. Het liefst zou ik me dan ook onttrekken aan al die vercommercialiseerde drukte. Geef mij maar een goed glas cognac waarmee ik me geriefelijk on der de kerstboom kan nestelen. Kerstmis is een uniek moment om alles wat er het afgelopen jaar gebeurd is, nog eens rustig de revue te laten passeren. Wereldse zaken, politieke issues, de ontwikkeling van de kinderen, je relatie, je werk en de dingen die je verder op dat moment bezighouden. Voor de eco nomische malaise, de spanningen tussen islamieten en christenen, honger en armoede, terrorisme en de algemene normvervaging, heb ik geen paskla re oplossingen. Was dat maar waar. Daarom probeer ik mijn aandacht vooral te richten op de dingen die dicht bij mij gebeuren. Op zaken waar ik wellicht wél enige invloed op kan uitoefenen, of waar ik misschien tot steun kan zijn. Zo dwalen mijn gedachten deze dagen vaak af naar een van mijn zwagers. Hij ontmoette begin dit jaar Abraham, maar onlangs kwam aan het licht dat hij kanker heeft. Op zich helaas geen unicum. Maar omdat het iemand van 'eigenis, en omdat het de eerste uit onze groep schoonzussen en zwagers is die met zo'n levensbedreigende ziekte geconfronteerd wordt, houdt het je extra bezig. Wij behoren zachtjesaan allemaal tot de zogenoemde risico groep van 40- en 50-jarigen. Sla de krant open en je constateert dat er vrij wel dagelijks mensen van jouw leeftijd bij de overlijdensadvertenties staan. Als kind ging je er gemakshalve vanuit dat alleen heel oude mensen dood gingen. Maar met het verstrijken der jaren, en naargelang je zelf zo links en rechts al het een en ander hebt meegemaakt, verandert die gedachtegang. Ik ga steeds beter beseffen dat het niet iedereen gegeven is om (hoogbe jaard te worden. Intens genieten van de dingen om je heen en de mensen die je dierbaar zijn, is dus het devies. De excellente 'kerstcognac'is een trouwe makker bij mijn dagdromerij. Maar als de bodem van de fles bereikt is, het vuurwerk is verstomd en de kerstboom de deur uit moet, weet ik dat ook ik weer gewoon mee moet draaien in de op hol geslagen 24-uurs economie. Wat dat betreft is het wel fijn dat kerstmis en oud- en nieuwjaar een (tijde lijk) stokje steken voor al dat jakken en jagen. Als we nu al die verplichtin gen nog eens overboord kunnen zetten, komt het misschien toch nog wel eens goed tussen de kerstman en mij. Bewoners in de Albert Schweizerstraat en de President Kennedystraat in Sint-Maartensdijk kozen maandagavond nieuwe bomen en struiken voor hun straat. De huidige haagbeuken worden vervangen door plata nen en komen in de parkeervakken en niet meer in de stoep. Zonder dat het aantal parkeerplaatsen wordt verminderd. Voor de herinrichting van het groen in hun straten waren 64 adressen aangeschreven. Slechts veertien be woners kwamen naar de burgerzaal in het gemeentehuis om hun wensen kenbaar te maken. Het is de bedoeling dat in het voor jaar alleen de trottoirs opnieuw ge legd worden. Die waren toe aan her bestrating. Tegelijkertijd wil de gemeente het groen in de straten aanpakken. Nu staan er nog bomen in de stoep. De bomen groeien slecht doordat ze maar in een klein plantvak (50 bij 50 centimeter) staan en de tegels omhoogduwen. Door nieuwe bomen in de parkeer vakken naast de stoep te zetten, hoopt de gemeente de groenvoor ziening in deze straten te verbete ren. Dat gaat niet ten koste van par keervakken, zoals sommige aan wezigen eerst vreesden. In de Albert Schweizerstraat worden de plantvakken 1,90 meter bij 2 me ter, in de Pres. Kennedystraat iets kleiner: 1,40 meter bij 2 meter. Per plantvak kan een boom staan. Wet houder F.J. Goossen legde uit dat het aantal parkeervakken in de nieuwe situatie behouden blijft. „We komen niet aan de parkeervakken." In de Albert Schweizerstraat blijven er ten minste 24 aan de oneven zijde van de straat in de Kennedystraat ten minste twintig aan de oneven zijde. De bewoners konden kiezen welke soort boom ze in de straat terugge- plant willen zien: een plantaan of een Noorse esdoorn. De plataan (platanus orientalis minaret) wordt acht tot twaalf meter hoog, met een kruin van acht meter. In de Bloe- menlaan staan al dergelijke bomen. E. op den Brouw schrok wel van de hoogte. „Bij westenwind vangen ze veel wind. De bomen die er nu staan zijn ongeveer zes meter. Daar zijn er al heel wat van omgegaan. Nu pra ten we over eens zo hoog." Maar volgens ambtenaar M. Kole zal het zo'n vaart niet lopen in de zware Zeeuwse klei. De bomen staan ook nog eens in een verharding. „Als hij hier twaalf meter haalt, is het veel. Daar doet hij 25 tot 30 jaar over. Het wordt niet zo'n groot gevaarte." De Noorse esdoorn wordt tien tot twaalf meter hoog en krijgt een kruin van zes meter. Nu ondervin den veel bewoners last van luis die zich in de haagbeuk nestelt. Op den Brouw wilde weten of de plataan ook luizen aantrekt. Maar Kole zei dat dit niet het geval is. Wat de nadelen van de esdoorn op dit vlak zijn, wist ze niet. Ook uit de onderbeplating konden de bewoners een keuze maken. De kortbloeiende potentilla (halve me ter hoog, gesloten structuur, rood achtig) bloeien in juni en juli of de spirea (gouden prinses) die van mei tot oktober in bloei staat. De bewoners van de Albert Schwei zerstraat hadden drie keuzemoge lijkheden: 1: acht bomen en 28 par keerplaatsen, 2: tien bomen en 28 parkeerplaatsen en 3: dertien bomen en 26 parkeerplaatsen. Het aantal parkeerplaatsen in deze straat kan volgens ambtenaar J. Geers zelfs verruimd worden van 24 naar 28 door een stuk van de verbrede stoep ter hoogte van nummer 37 weg te halen en er een paar bij te maken bij het begin bij de Bloemenlaan. „We hebben het maximum eruit gehaald. U levert geen parkeervakken in," benadrukte ook Geers. Dat viel goed bij de bewoners omdat het aantal auto's toeneemt. Wel vroeg E. van Doeselaar of er in de par- keerstroken een onderverdeling kan worden gemaakt. Een aanduiding voor een parkeervak met een lichter gekleurde steen om te voorkomen dat er de auto's te veel ruimte bezet ten. Die suggestie werd overgeno men. Aan het begin van de Albert Sch weizerstraat (bij de Bloemenlaan) komt een inritplateau. Van Doese laar vroeg zich af waarom de drem pel daar komt te liggen en niet mid den in de straat om de snelheid van automobilisten beter af te remmen. „Je rijdt toch geen zestig kilometer door een bocht?" Volgens Geers is dat om aan te geven dat er maar 30 kilometer mag worden gereden. Volgens Doeselaar wordt dat al aan gegeven als je via de Sportlaan het dorp in komt rijden. Maar volgens Goossen hoort het thuis in het pro ject duurzaam veilig. En is het een verplichting om ze aan te leggen. In de Kennedystraat worden acht bomen gerooid. Er komen drie nieu we plantvakken in de parkeervak ken bij de uitgangen van de brand gangen tussen de blokken wo ningen. Ook hier gaan geen par keervakken verloren. Van Doeselaar wees ook nog op de drie 'boompjes met besjes' die op de hoek van de Kennedystraat met de Albert Schweizerstraat staan waar 'iedereen zich groen en geel aan ergert'. De besjes bevuilen de straat en de jeugd gebruikt ze om er mee te schieten. Hij stelde voor er parkeervakken te maken of struiken te planten. Ook dat zou bekeken worden. Maar parkeervakken op die plaats is niet wenselijk, zei Goossen omdat ze dan haaks op de straat zouden komen te liggen. J. Jong- mans vroeg of het grasveldje tegen over haar woning in de Albert Sch weizerstraat niet gebruikt kan worden voor parkeervakken. Nu wordt het gebruikt als hondentoilet. Vooral bij het maaien is het een troep, zo zei ze. De bewoners konden na het bekij ken van plattegronden van hun straat een keuze maken. Van de Al- bert Schweizerstraat was een bewo ner die 13 bomen en 26 vakken wil de, er waren er drie die 10 bomen en 28 vakken kozen en vijf die de voorkeur gaven aan acht bomen en 28 parkeervakken. De meeste stemmen gelden, dus wordt de laatste voorkeur uitge voerd. Als boom werd door de meerderheid de plataan gekozen. Voor onderbeplanting is potentilla gekozen. E. op den Brouw vroeg nog aan dacht voor een probleem in de riole ring ter hoogte van nummer vijf. „Als het aan de ene kant ontstopt wordt, dan wordt alles naar onze kant gespoten." Hij vroeg of er wat aan gedaan kan worden. Het driehoekige plantsoen met een oppervlakte van 750 vierkante me ter kent nu een begroeiing van lage en wat hogere struiken met slechts één boom erin. De gemeente wil het, samen met een stukje van 200 vierkante meter richting de Garna- lenstraat (rondom de transformator- kast), komend voorjaar aanpakken. „De sterke punten behouden, het openbare karakter benadrukken, de laan versterken door een rij bomen en een strak en onderhoudsarm plantsoen creëren", lichtte wethou der F.J. Goossen op een bijeen komst in Meulvliet de bedoelingen toe. Hij noemde verder een sterke variëteit aan plantensoorten, het op knappen en omvormen van de vak ken met sierheesters en brede gras stroken met daarin de bomenrij. De bewoners van zestien huizen (nummers 21 t/m 33 en 41 t/m 57) waren uitgenodigd en zeven hadden daaraan gevolg gegeven. Zij lieten blijken dat er, wat hen betreft, niets hoeft te veranderen aan 'het mooiste plantsoen van Tholen'. „We zijn over het algemeen zeer tevreden over hoe het plantsoen functioneert, hoe het groeit en bloeit", zei A.R van Elsacker, die tevreden was over de geboden inspraakmogelijkheid. Van Loenhout, die destijds zelf het plantsoen ontwierp, vertelde dat er dagelijks zeker 25 distelvinken tus sen het groen rondscharrelen. Hij zei ook, dat er waarschijnlijk een 10-kV elektriciteitskabel ligt op de plek waar de gemeente de bomenrij heeft gedacht. Dat zou deze aan plant onmogelijk maken. Een ande re bewoner wees erop, dat er in toe nemende mate mensen last hebben van allergie door bomen. Het onderhoud van het plantsoen kost op dit moment jaarlijks acht euro per vierkante meter en dat moet twee tot drie euro worden. „Dat is het taakstellend bedrag voor de toekomst. Niet alleen uit finan cieel oogpunt, maar ook omdat er door de groei van de woonkernen een uitbreiding plaatsvindt van het openbaar groen", aldus de wethou der. Hij wilde eigenlijk met de aan wezigen bekijken wat de ideeën voor herinrichting zijn, waarbij de kosten maximaal 9000 euro moch ten zijn. Maar zover kwam het niet. Van Loenhout had berekend dat een totale renovatie 18.700 euro exclu sief btw zou vergen. Hij hield de wethouder en de ambtenaren voor dat door het achterwege laten van onderhoud in de voorbije jaren, meerdere vakken in het plantsoen vernield of beschadigd zijn. Volgens de oud-ambtenaar kan de helft van de huidige beplanting intact blijven. Van de andere helft zou 275 vier kante meter herbeplant kunnen wor den terwijl 100 vierkante meter he lemaal nieuw aangelegd moet worden. De kosten zijn volgens hem 2470 euro. „Dan bespaar je zestien mille, daarvan kun je de ko mende acht jaar het onderhoud beta len." De door overheden gebruikte Imag-norm geeft volgens Van Loen hout aan dat het onderhoud van dit plantsoen zo'n 1200 euro per jaar zou kosten. De ambtenaren - die hun licht bij de gemeente Goes had den opgestoken - kwamen op een aanmerkelijk hoger bedrag uit. De wethouder leek het raadzaam om in tern eerst de verschillende bedragen maar eens tegen het licht te houden en daarna opnieuw over het plan te praten. Daarmee waren de aanwezi gen het roerend eens. Eén bewoner maakte nog een op merking over het rooien van bomen en struiken aan de achterzijde van zijn woning, de kant van de Jol- straat. De gemeente had dat niet aangekondigd en volgens de man was er een flinke rotzooi achterge bleven. Daar zou naar gekeken wor den, kreeg hij te horen. Verder is het de bedoeling om op die plek weer iets aan te planten. Wethouder F.J. Goossen (links) in gesprek met v.l.n.r. A. op den Brouw, E. van Doeselaaer en R. Wittersteyn. Wat de bewoners betreft blijft het plantsoen aan de Mossellaan in Tholen zoals het is. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ook voor de verenigingskas deed ze haar best. Alie Polderman-de Ruiter haalde donateursgeld op en dat was geen uitzondering, want ze verzorgde ook de collecte voor de brandwon denstichting. Een belangrijk onderdeel is de oplei ding van de jeugd. Vanaf 1997 geeft ze jeugd EHBO-A op de Rehoboth- school in Stavenisse. Districtsbe stuurslid Jos Uijtdewillegen was haar daarvoor erkentelijk. „We zijn blij dat je dit werk doet en je kunt het mis schien nog uitbreiden, want directeur Gerrit Goldeweijer van de Schalm heeft nu ook interesse getoond. Tevo ren had de openbare basisschool niet zo'n belangstelling voor de EHBO, maar je kunt nu mogelijk ook daar aan het werk", zei Uijtdewillegen. Hoofdbestuurslid Koole onderstreep te dat. „Het werken met de jeugd is ontzettend belangrijk, want dat is im mers onze toekomst." Koole was blij dat hij onder vreugdevolle omstandig heden in Stavenisse kon zijn, want een aantal jaren geleden moest hij in actie komen voor problemen in het bestuur. Stavenisse is nu een hechte club met 50 hele trouwe leden die de herha- lingslessen volgen. Van hen zijn er inmiddels 25 opgeleid voor het be dienen van de AED, het apparaat waarmee de levenskansen voor men sen met hartproblemen kunnen wor den vergroot. Elke veertien dagen komt de EHBO-afdeling op woens dagavond bij elkaar in de Stove, van oktober tot en met april. Een buiten oefening is altijd de finale van het seizoen. Het bestuur had de dorpshuiszaal woensdagavond voor de jubileum viering mooi aangekleed met gele EHBO-vlaggen en een heleboel an dere attributen, waaronder lesboek jes, ander informatiemateriaal, e.d. Alie Polderman kreeg naast de on derscheiding nog bloemen ter gele genheid van dit heugelijke feit. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7,4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3