Van Hemert en J. Benningshof mooiste duiven bij De Zwaluw Fakkel brandt op, strijd gaat door Melissa Scherpenisse in jong talent selectie KOOPZONDAG Eerste plaats Red Devils bij zeevissen in Kenia Inzet Smerdiek wordt beloond Koersballen Ruim honderdharige vereniging in Sint-Maartensdijk Van 't Hof aast op wisselbeker Verburgh Donderdag 16 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 te* Damesvoetbal SPS en Thol. Boys delen punten Reserve vierde klasse Smerdiek 2 aan kop Koploper te sterk voor Thol. Boys 5 Ruime winst Emergo 2 New Flyzone haalt uit De kwaliteit was hoog bij de tentoonstelling die postdui venvereniging De Zwaluw uit Sint-Maartensdijk zater dag in Haestinge hield. Illustratief voor de schoonheid van de 157 tentoongestelde duiven en duivinnen is het feit dat zowel de mooiste doffer als de fraaiste duivin maar liefst 92,5 punten kreeg van keurmeester Sinke uit Yerseke. Het winnende mannetje komt uit de kooi van melker H.T. van Hemert en het mooiste vrouwtje be hoort aan J. Benningshof toe. Gemeenschappelijke hobby Uitslagen „Er zijn plaatsen genoeg in de wereld waar met de rech ten van de mens lichtzinnig wordt omgesprongen. Daar kan zeker een keer per jaar extra aandacht aan geschon ken worden." Dat zei wethouder W.C. van Kempen die vrijdagavond in de Kerkstraat in Tholen deelnam aan de fakkelwake van mensenrechtenorganisatie Amnesty In ternational. Ambassades Kees Geluk en Adrie de Viet uit smalstad Ze hadden er niet op gerekend. Maar Adrie de Viet en Kees Geluk uit Sint-Maartensdijk werden onlangs in Ke nia samen met T.A. van Heiligerberg eerste bij het vijfde open Nederlands kampioenschap 'big game' vissen. Vo rig jaar werd het tweetal onder de naam de Red Devils derde. Troostprijs Zondag 19 december van 12.00 - 17.00 uur Smerdiek dames heeft Berkel met 0-3 geklopt. Zaterdag nemen bei de ploegen het in de smalstad op nieuw tegen elkaar op, dankzij een ingelast inhaalprogramma. De blauw-zwarten staan in de tweede klasse inmiddels zeven punten los op Barendrecht (dat een steek liet vallen) en Zwaluwen. Smerdiek kreeg al snel na het be- ginsignaal de kans op een doelpunt. Maar Anne Hage schoot zelf in plaats van af te geven op de vrij staande Ilse Polderman, en de kee per kon de inzet makkelijk keren. Ook enkele vrije trappen in de be ginfase leverden Smerdiek niets op. Na een half uur verkoos Angelique Hage eveneens het eigen succes bo ven het betrekken van de opnieuw vrijstaande Polderman in het spel. En ook nu was de bal een prooi voor de keeper. Berkel was met uit vallen enkele keren dicht bij een treffer. Vlak voor rust kwam Ilse Polderman, bij een hoekschop van Josca Jansen, goed voor de verdedi ging en kopte de bal binnen: 0-1. Na de hervatting rondde Tina Du- jakovic - de laaststc weken dé uit blinker bij de Tholenaren - een dieptepass van Tamara van Boven af en dat betekende 0-2. Ramona van Tiggele had bij de bezoekers de zieke Claudia de Frel vervangen. Enkele minuten na het tweede doel punt knalde Emmy Molhoek de 0-3 binnen uit een schitterende aanval. Anne Hage ging door op rechts en legde de bal breed op Polderman. Die gaf een voorzet op Dujakovic en zij legde op haar beurt het leer terug op Molhoek. Uit een vrije trap was Berkel dicht bij een doelpunt, maar de bal belandde op de lat. Aan de andere kant raakte ook Polder man de lat. Vlak voor tijd kreeg de spits van Berkel de bal op vijf meter van het doel er niet in. De koploper speelde deze middag geen beste wedstrijd, maar liet zien dat met in zet en hard werken veel bereikt kan worden. De jeugdige Naomi Kross van het tweede elftal viel in de tweede helft verdienstelijk in. De reserves van SPS en Tholense Boys hebben zaterdag de punten gedeeld: 2-2. De rood-witten keken binnen de minuut tegen een achterstand aan. Daarna ont spon zich een duel tussen twee gelijk waardige ploegen. SPS had een wat beter veldspel, maar kon niet de juiste toon vinden voor de Thoolse doelman. Tege lijkertijd zetten de geel-zwarten met vlijmscherpe tegenaanvallen de rood witte verdediging regelmatig onder druk. Bij SPS was Niek Westdorp al na een half uur geblesseerd uitgevallen en ver vangen door Hans Hage die in de achter ste linie werd geposteerd. Ook Peter Noordijke ontbrak deze middag wegens een blessure. Na de hervatting zette SPS de thuisclub zwaar onder druk en zag het eigen veldspel beter en beter worden. Na een kwartier verscheen Wim de Groen, uit een pass van A.P. v.d. Belt, alleen voor het Thoolse doel en schoot met een bekeken stiftbal de gelijkmaker binnen over de glijdende doelman. SPS bleef drukken en Tholen moest zich tot coun ters beperken. Dat leverde kansen over en weer op. Tot dat Berrie Hage in het strafschopgebied de keeper omspeelde en deze hem neerhaalde om een treffer te voorkomen. De bal ging op de stip en Hans Hage bracht SPS op voorsprong (1- 2). In de laatste minuut kreeg Tholense Boys een hoekschop. Volgens SPS een onjuiste beslissing en men ging dan ook in conclaaf met de leidsman. De Thole naren wachtten daar niet op, nemen de comer snel en kopten het leer uiterst ef fectief binnen. De bezoekers probeerden nog wel om de zaak recht te trekken, maar daarvoor was de tijd te kort. Door het gelijkspel gaat niet SPS 2 maar Klun- dert 3 als koploper de winterstop in. Dankzij de 4-0 winst op Colijnsplaatse Boys 2 begint Smerdiek 2 als lijslaan- voerder aan de winterstop. De blauw zwarten lijken mét ZSC uit te gaan ma ken wie er kampioen wordt in deze klasse. Smerdiek was van meet af aan de betere ploeg, ondanks dat het nogal wat vaste krachten miste. Rens de Viet kreeg de eerste mogelijkheid op een doelpunt. In plaats van de bal af te spelen op Niels Hage, zocht hij het eigen succes en faal de jammerlijk. Uit counters verscheen Colijnsplaat enkele keren voor het Smerdiek-doel, maar Alex Hogendoom hield dat schoon. Frans Ista opende de score uit een voorzet van Marcel Baan. Hij nam de bal in de lucht aan en ver schalkte de Bevelandse goalie met een snoeihard schot. De 2-0 kwam van Niels Hage, die een pass van Peter van Ast af rondde. Tevoren hadden Hage en Baan verschillende kansen onbenut gelaten. Na de thee - met Ramon Bijl in de ploeg voor Gert-Jan Snip - was het spelbeeld een kopie van de eerste helft. Smerdiek forceerde wederom twee treffers. Eerst onderschepte De Viet een bal, die via Ista en Hage door Baan werd ingescho ten. Vervolgens was Hage de sluitpost van de bezoekers in een onderlinge con frontatie de baas: 4-0. Snip kwam een kwartier voor tijd weer terug in de ploeg, hij verving Gert-Jan van Ham. De vijfde keus van Tholense Boys kon het tegen koploper Vrederust 3 niet bol werken en verloor met 1 -4. De geel-zwar- ten misten de vaste spitsen, waardoor Jan v.d. Vlies het diepste aanspeelpunt was. De Bergenaren waren sterker, maar Van der Vlies opende de score voor de thuis ploeg. Die voorsprong bleef lang over eind dankzij standvastig verdedigen en goed keeperswerk van Alex Opree. Bij de rust stond het 1-1. Ook in de tweede helft toonde Tholense Boys veel strijd. Maar het had onvoldoende veerkracht om de tegenstander van zich af te houden. Vre derust was de beter voetballende ploeg en scoorde nog drie keer. Emergo 2 heeft zaterdag de nummer laatst uit de competitie, Ado 6, met liefst 17-8 verslagen. In de eerste helft was van het krachtsverschil nog weinig te merken in de score. Tot 3-3 ging het ge lijk op, daarna sloegen de Tholenaren een gat van drie doelpunten om met een 6-4 stand te gaan rusten. In de tweede helft kwamen de rood-zwarten goed op gang. De dames benutten de vele kansen die ze kregen en dat leidde tot een 12-6 voorsprong. De winst kwam geen mo ment in gevaar en de score werd nog verder opgevoerd. De Thoolse doelpun ten kwamen van Marian Bazen (4x), An- nemiek Bentschap Knook (3x), Maddy Muis (3x), Marianne Rombouts (3x), Gerrie Anthonisse, Ad Farla, Arie Jansen en Jaco Rip. Tegen het sterke Zevenbergen had de B- jeugd van Emergo het moeilijk. Tegen het scherpe verdedigen en de snelheid in de Brabantse aanval viel weinig te be ginnen. De bezoekers leidden bij de rust met 1-4 en voerden na de hervatting de druk nog op. Incidenteel kwamen de rood-zwarten er goed uit, maar over het algemeen was Zevenbergen heer en meester. Het won dan ook met 2-14, waarbij Rick Bazen en Pascal Farla scoorden voor de thuisploeg. De B-meisjes van Emergo en die van Movado waren aan elkaar gewaagd, waardoor een spannende wedstrijd ont stond. Pas na de rust werd er gescoord, eerst door de bezoekers. Maar Emergo knokte zich terug en pakte via treffers van Chantal Bentvelsen en Lisa Hage de winst (2-1). De C-meisjes maakten togen Juliana de kansen niet af. De ploeg uit Oud-Gastel nam vervolgens het heft in handen en won met 0-7. Door een gebrek aan scorend vermogen krijgt Emergo E niet vaak wat het ver dient. In de thuiswedstrijd tegen Terda was dat niet anders. De rood-zwarten waren op dreef, maar pas net voor de rust wist Renske de Rooij te scoren. On danks veel kansen veranderde die stand niet in de tweede helft en uiteindelijk scoorden de Bredanaars nog tegen (1-1). De welpen speelden een spannende wedstrijd tegen ELKV. Het ging tegen elkaar op en beide teams konden aan spraak maken op de overwinning. Het werd 1-1, waarbij Tim Franke scoorde voor Emergo. Ook de strafworpen wer den eerlijk verdeeld: 8-8. Programma zaterdag: Ondo 2-Emer- go, Ventura Sport 6-Emergo 2; DVS- Emergo B, Keep Fit-Emergo B meisjes, DSO-Emergo C meisjes, Springfield- Emergo E, Vios-Emergo W. In de eerste divisie B van de Roosen- daalse dartsfederatie heeft New Flyzo ne uit Tholen flink uitgehaald. Het klopte het laaggeklasseerde Arrows met de maximale 10-0 score. De verde re uitslagen zijn: IA: The Pub 1-Jup- kes 5-5, Trefpunt 1-d'n Overkant 1 7-3. 2A: de Promillekes-Sol 1 9-1. 2B: d'n Overkant 3-Kefeeke 2 6-4. 2C: de Ou de Danserije-Dartcentrum 7-3. 3A: The Pub 2-de Rammers 2-8, Jansen Jansens-Heije Piele Bieje 4-6. 3B: de Spinooltjes 2-De Babbelaar 2 6-4, The Oldies B-'t Baeken 4-6. 3C: The Ol dies A-Jansen Jansens 4 4-6, de Fen- dertse Hoeve-Haestinge 6-4, Obelix- Noad 6-4. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den van Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mier- lo 25 p; 2. mevr. L. van Poortvliet 17 p; 3. mevr. N. Minheere 15 p; 4. mevr. J. van Houte 14 p; 5. W. Bijl 12 p; 6. mevr. J. Roggeband 7 p. Tholen stad: 1. R. v.d. Houten 21 p; 2. mevr. R. Burrows en L. Soomers 20 p; 4. N. Moerkerken 15 p; 5. mevr. R. van Driel en D. Schellinger 11 p; 7. mevr. F. Schellinger 10 p; 8. mevr. C. Wilsing 5 P- Meulvliet: 1W. Schot en T. Goode 46 p; 2. J. Bos 41 p; 3. R. Bolier en G. Bo- lier 32 p; 4. B. Schot en R. Vroegop 25 p; 5. W. Bijl en L. Verschoor 18 p. Sint-Maartensdijk: 1. M. Dane en L. Wielaard 45 p; 2. C. van Mierlo en A. Wielaard 34 p; 3. C. van Gorsel en C. Breure 33 p; 4. T. Breure en W. Lutt 25 p; 5. J. Nijstad en W. Bijl 20 p. ABS en -jlrtoags Airco mot aut. temp rogol"ig Bosch navigatie systeem met 6 CO-vM- daar 16 8x2-sp.-iaks Sctitmetalen velgen Lederen bekiedmg (geperforeerd) en ->g ongo'oofl|k veel meet Difoga Bergen op Zoom Bredasestraat 25 0164-25 02 OO Open tot 18.00 uur. Vrijdag tot 20.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur Advertentie I.M. Penningmeester Joop Benningshof en Heieen van Hemert poseren met de doffer en duivin waarmee ze de eerste prijzen op de tentoonstelling van De Zwaluw in Sint-Maartensdijk behaalden. Met de jaarlijkse tentoonstelling sloot de duivenvereniging uit de smalstad een goed seizoen af. De perikelen rond de vogelpest, die het voorgaande jaar roet in het eten van de duivenmelkers gooi den, zijn door de 25 leden inmid dels al weer vergeten. Aanspre kende resultaten op nationaal of regionaal niveau vielen er volgens penningmeester Joop Bennings hof dit jaar niet te noteren, maar in verenigingsverband verliepen de wedstrijdvluchten prima. „Je verzorgt je dieren een heel jaar door met veel liefde en dan wil je ze ook graag op de vluchten kun nen inzetten. Ik hield al op mijn negende jaar duiven, maar door allerlei omstandigheden stond de duivensport later bij mij op een laag pitje. Eindjaren negentig heb ik mijn passie voor de duiven sport weer opgepakt. Ik was in middels gepensioneerd en hier door had ik volop tijd voor de verzorging van mijn duiven", vertelt de 76-jarige oud-Rotter dammer. Benningshof voelt zich helemaal thuis bij De Zwaluw en met zijn fanatieke instelling - 'ik wil altijd het maximale resultaat met mijn duiven behalen' - is hij een steun pilaar binnen de dorpsclub. De prijs voor de mooiste duivin stemt hem dan ook zeer tevreden. „Vo rig jaar was ik eerste bij de hok- kenshow van onze vereniging. Bij zo'n show gaat het om de totaal score van een jonge en oude dui vin en jonge en oude doffer. Ik heb momenteel zo'n veertig dui ven bij mij thuis in het hok. Ze speciaal prepareren voor tentoon stellingen doe ik niet. Aan andere tentoonstellingen doe ik ook nooit mee, maar hier bij onze eigen ver eniging vind ik het wel leuk om enkele duiven te presenteren." Naast het baasje van de mooiste duivin zit Heieen van Hemert te glimmen van trots. Uit het hok van haar en haar man Rien komt de winnende doffer. Het Smur- diekse echtpaar beleeft veel ple zier aan de duivensport. Zij deden dit keer voor het eerst sinds jaren weer eens mee aan de tentoonstel ling. „En dan gelijk een eerste prijs, prachtig natuurlijk. Wij kunnen toch al terugkijken op een goed jaar met onze duiven. De goede klasseringen bij de vluch ten leidden tot de tweede plaats bij het generaal kampioenschap." Een deel van het succes wordt ook in dit geval toegeschreven aan de vele uurtjes die kunnen worden vrijgemaakt om de duiven te verzorgen. „Rien zit in de vut en dat betekent dat hij zich veel met onze hobby bezig kan hou den", aldus de duivenmelkster. Tijdens de tentoonstelling werd er met het rad van avontuur en door de verkoop van duiven en bonnen (voor jonge duiven) geld bijeen gebracht voor de clubkas. Klasse 1 oude doffers: 1H.T. van Hemert; 2. J. Moerland; 3. A. Scher- penisse 4. H.T.' van Hemert; 5. A. Gebraad; 6. A. Scherpenisse. Klasse 2 oude duivinnen: 1. A. Ge braad; 2. Combinatie Hoek; 3. J. Walpot; 4. Combinatie Hoek 5. J. Moerland. Klasse 3 jarige doffers: 1C. Pot- appel; 2. J. Walpot; 3. A. Scherpe nisse; 4. Combinatie Hoek; 5. J. Benningshof. Klasse 4 jarige duivinnen: 1. J. Benningshof; 2. J. Moerland; 3. Combinatie Hoek; 4. L. van de Ber ge- Klasse 5 jonge doffers: 1Combina tie Hoek; 2. A. Gebraad 3. J. Moer land; 4. J Heijboer; 5. J. Heijboer; 6. A. Scherpenisse; 7. J. Walpot. Klasse 6 jonge duivinnen: 1. A. Scherpenisse; 2. J. Benningshof; 3. J. Walpot; 4. L. van de Berge; 5. J. de Rijke; 6. Combinatie Hoek; 7. J. Moerland. Klasse 7 late jonge doffers: 1. J. Moerland; 2. J. Walpot. Klasse 8 late jonge duivinnen: 1. J. Benningshof. Mooiste doffer: H.T. van Hemert. Mooiste duivin: J. Benningshof. Het kostte enige moeite om de fak kel van de wethouder tot ontvlam men te brengen, maar eenmaal bran dend volgden ook al snel de fakkels van de andere deelnemers. Ze stel den zich bij het tafeltje op waar voorbijgangers een handtekening konden plaatsen om regeringen op te roepen het geweld tegen vrouwen te stoppen. De actie is vorig jaar al in gezet en duurt twee jaar. Er waren in de Wereldwinkel al honderd hante- keningen verzameld. Tijdens de fak kelwake komen daar nog eens tien tallen bij. Al loopt het niet storm aan de tafel. Sommige voorbijgangers komen spontaan tekenen, anderen lopen door. Het is voornamelijk winkelend publiek. Matjo van Liere spoort mensen aan te tekenenen. Soms heeft het succes. Het groepje fakkeldragers groeit tot acht. Van Kempen neemt waar voor wet houder M.A.E. Velthuis die verhin derd is. Er is geen Thoolse afdeling van Amnesty. De leden haken aan bij de werkgroep in Bergen op Zoom waar ook maandelijks een schrijfavond wordt gehouden. Vol gens Van Liere zou dat ook in de Gasthuiskapel kunnen. „Je hebt niet meer nodig dan een tafeltje. De brie ven zijn voorbeeldbrieven." Hij vraagt het aan de wethouder. „Daar valt over te praten. Bij ons in de Ichthuskerk aan de Doelweg gebeurt het ook regelmatig dat mensen brie ven tekenen. Dat hoeft niet altijd voor Amnesty International te zijn." De wethouder blijft tot de fakkel is opgebrand. De strijd gaat echter door. Het is de vijfde fakkelwake die in Tholen wordt gehouden. Jan en Charlotte Nanning bereidden de actie voor. Dit jaar werd er- een be stuurder uitgenodigd om mee te doen. Het idee kwam van Willemi- ne Spek die jarenlang in Den Haag actief was in Amnesty en sinds een jaar in Tholen woont: „We vroegen vaak publieke figuren om mee te doen. Zo is Johan Stekelenburg een keer geweest. Het geeft wat meer cachet aan de wake." De handtekeningen gaan naar het hoofdkantoor in Amsterdam. Dat zendt ze naar ambassades van lan den waar de schendingen van de rechten van vrouwen plaatsvinden. „En dat zijn er veel. Te veel om op te noemen," zegt Nanning. Toen werd vooral op tijgerhaaien gevist. In totaal werden vorig jaar 34 tijgerhaaien gevangen. Dit jaar lieten deze roofvissen zich voor de kust van het Oostafrikaanse land niet zien. De meeste punten bij de 'African Bill fish cup 2004' waren nu binnen te halen met zeilvisscn, vissen met een indrukwekkende rugvin die aan een zeil van een schip doet denken. Naast zeilvisscn werd er in de wateren van de Indi sche Oceaan ook tonijn, marlijn, barracuda en wahoo gevangen. De wedstrijden worden georgani seerd door Red Sea Fishing uit Nieuwendijk. Er namen acht teams deel aan het kampioenschap voor de kust van Malindi, zo'n 120 kilome ter ten noorden van Mombasa. De ploegen gaan elke ochtend om 7 uur de zee op en varen anderhalf tot twee uur naar hun visstck. En dat vijf dagen achtereen. De Viet: „Er waren teams bij, die hadden veel eigen vismateriaal meegebracht. Wij gebruikten ge woon de spullen van de boot en wonnen. Het was onverwacht. Elke avond wordt de score bekendge maakt. Op de derde dag hadden we de meeste punten en we zijn aan kop gebleven." De Red Devils be haalden 817 punten, nummer twee Karambezi 789 punten en nummer drie 549 punten. Er werden door de deelnemers in totaal 97 zeilvisssen gevangen en 64 tonijnen. De wedstrijden worden gevist vol gens de regels van de IGFA, de in ternational game fish association. Een van de regels is dat degene die de vis aanslaat, de vis ook binnen moet zien te halen. Hulp van ande ren is niet toegestaan. De meeste vis wordt losgelaten nadat ze van een merkje is voorzien. De kapitein van de boot bepaalt wat er met de vis gebeurt. Als de vis bij de boot is, wordt het gewicht geschat door de helpers aan boord, dat wordt ver meerderd met een bonus van 50 procent. De vis die aan wal wordt gebracht, wordt op het strand gewo gen. „We hebben ook tussen de scholen met vis gevaren, maar dan vang je helemaal niks. Dan jagen de roof vissen op spierinkjes. Maar ben je even buiten de school en je werpt dan uit, dan maak je goede kans om beet te hebben. Waarschijnlijk zijn dat de wat zwakkere exemplaren." Roofvissen worden gevangen met stukken vis. Het aas gaat aan een haak van 25 centimeter lang die aan een stuk staaldraad van zes meter is bevestigd. De vislijn is van nylon. Het binnenhalen van zo'n vis in de tropische wateren is zwaar. „Zo'n zeil vis gaat recht op zijn staart staan en duikt dan de diepte in. Een machtig gezicht. Dan is het de kunst om hem binnen te halen. Soms kun je het niet aangedraaid krijgen. Je moet de vis onder druk houden en het helemaal zelf doen. Zo gauw de vis mee gaat zwemmen, laat hij het aas los en ben je hem kwijt. Als je echt van vissen houdt, dan is dit het mooiste." De omstandigheden waren wisse lend. De eerste drie dagen was de zee onrustig, zegt De Viet. Er stond veel wind. De laatste twee dagen was de deining van de golven rustiger. De zeil vis en de tonijn die Geluk (57) en De Viet (55) aan de haak sloegen, wogen (geschat) 23, 25 of 28 kilo. Maar De Viet ving ook een vis van 1,4 kilo. Hier zou dat een flinke knaap zijn. maar een vis van bijna drie pond mag daar geen naam hebben. „We kwamen terug aan wal en toen moest dat visje worden ge wogen en gemeten. Ik begreep er niks van. Maar bij de prijsuitreiking werd ik naar voren geroepen omdat ik de kleinste vis had gevangen. Ik kreeg een klein molentje als troost prijs. Achteraf was dat wel mooi." Volgens De Viet speelt geluk ook een rol. „Op een keer hadden we twee keer beet, op hetzelfde moment een andere boot ook. De lijnen zijn toen over elkaar gekomen. Er staat zo'n spanning op dat de lijnen kun nen breken. Dat is gebeurd bij de an dere ploeg. Die van ons bleven heel." Vijf dagen achtereen zijn de ploe gen van 's ochtends zeven tot 's avonds vijf op het water. „Daar is het tenslotte een visvakantie voor. We zijn nu eerste geworden. Dat is ons als 55-plussers toch maar ge lukt. De eerste prijs is een dag gra tis vissen. We zouden volgend jaar de titel kunnen verdedigen, maar ik ga niet meer terug naar Kenia. Ik wil nu wel eens kijken op de andere wereldzeeën om daar te proberen een prijsje te halen." Evenwichtsbalk was een van de onderdelen van de turntest. Melissa Scherpenisse uit Sint-An- naland wordt toegelaten tot de Oranje jong talent selectie van de KNGU. Bij de jaarlijkse test in Beekbergen voldeed ze ruim schoots aan de limiet: ze scoorde 166 punten, terwijl 130 voldoende was voor selectie. Vooral op het onderdeel 'kracht' behaalde de Sint-Annalandse turnster veel punten. Deze kwaliteit kwam goed van pas bij het onderdeel 'brug turnen', dat eveneens een hoge score opleverde. Melissa Scherpenisse turnt bij de stichting Turncombinatie Zuid West Nederland. De topsporters van deze stichting zijn dit seizoen gestart met een vierdaagse school week om zo de 25 trainingsuren beter over de week te kunnen ver delen. Zoveel trainingsarbeid is nodig om op topsportniveau mee te kunnen. Christian van 't Hof is zaterdag de te kloppen man tijdens het Thools tafeltenniskampioenschap. Veertien keer inmiddels won de Sint-Anna- lander het toernooi, waarvan de laatste vijfjaar op rij. Komt hij za terdag opnieuw als de sterkste uil de bus, dan kan hij de wisselbekcr de finitief in zijn prijzenkast zetten. Vanaf twee uur 's middags komen de heren en dames, verdeeld in ver schillende klassen naar speelsterkte. in actie in sportzaal De Wellevaete in Sint-Annaland. De finales staan rond vijf uur gepland. De jeugd tot 16 jaar staat vanaf ne gen uur 's morgens achter de tafel, eveneens ingedeeld in diverse klas sen. Bij voldoende deelname zal er zelfs een aparte klasse zijn voor be ginners. Bij de jongens verdedigt Martijn v.d. Klooster uit Sint-Anna- land de titel, bij de meisjes is dat Cindy v.d. Klooster. De prijsuitrei king is aansluitend aan de finale, die om twaalf uur gepland staat. De toegang voor het publiek is gra tis bij dit kampioenschap, dat wordt georganiseerd door Smash '76. In de Kerkstraat in Tholen wordt voor de vijfde maal een fakkelwake gehouden, rechts wethouder W.C. van Kempen, naast hem Jan Nanning en Matjo van Liere. Electronica ÏAntwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fox 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15