Smerdiek en SPS met zege winter in Sponsorloop Vosmeer 1141 euro Tholense Boys maakt geen fout tegen Dongen: 2-0 Noad na rust door de knieën in Zaamslag KORTINGEN Oerlemans P, OerlemansU Vosmeer bedwingt Robur 2 0 0 4 WINTERSALE Onze uitverkoop is begonnen! Monsterscore Setallanders in slijtageslag met SKNWK Donderdag 16 december 2004 Zowel Smerdiek als SPS pakten zaterdag in de vierde klas se de volle winst. Smerdiek versloeg het hoger geklasseer de Vrederust met 2-1SPS bleef voor de derde maal op rij ongeslagen door het sterke Chrislandia in de slotseconden met 1-2 het nakijken te geven. SPS heeft nu al meer punten verzameld dan vorig jaar over het hele seizoen. Stavenisse verweerde zich kranig tegen subtopper ZPR, maar kon een vroeg opgelopen achterstand nooit meer goed maken: 0-2. Smerdiek spannend Opening fataal voor Stavenisse Winst kansrijk WHS 3 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Punt voor Noad 2 WHS deed zaterdag goede zaken. De ploeg van Cees Stoutjesdijk toonde tegen SKNWK andermaal aan dat het maken van doelpun ten dit seizoen geen pro bleem is. Het werd op De Waaje maar liefst 7-3 in het voordeel van de thuisclub, die daardoor nog volop in de race is voor de tweede periodetitel. Tholense Boys won magertjes van het zwakke Dongen: 2-0. De Tholenaren blijven wel ste vig in de kopgroep in de derde klasse B. Tholense Boys niet betoverend In een sensationele wedstrijd versloeg Vosmeer in Goes de nummer twee Robur met 3-4. De winnende treffer van Jac- co Vaders kwam in de laatste seconden tot stand. In de eer ste helft had John Vroegop de aandacht op zich gevestigd met een loepzuivere hattrick. De thuisclub beëindigde het duel met negen man na twee rode kaarten. Bij Vosmeer werd invaller Pascal Zwegers van het veld gestuurd. On danks het prima resultaat had trainer Sjaak Istha zo zijn vraagtekens. „Op deze manier winnen geeft te denken. We geven met twee man méér een voorsprong weg. Ik was blij dat er werd afgefloten. Het was ronduit onplezierig." 0 Voetbal -1 Uitslagen Tweede kl.: Zaamslag-Noad 4-0. Derde kl.: WHS-SKNWK 7-3, Thol. Boys-Dongen 2-0. Vierde kl.: Smerdiek-Vrederust 2-1, Chrislandia-SPS 1-2, Stavcnisse-ZPR 0- 2. Vijfde kl.: Rohur-Vosmeer 3-4. Dames: Berkel-Smerdiek 0-3, Smerdiek 2-Wolfaartsdijk 1-0, Thol. Boys-SVD 0- 0. Eerste kl. res.: Meeuwen 2-WHS 2 4-1. Tweede kl. res.: Pelikaan 3-Noad 2 1-1. Derde kl. res.: Thol. Boys 2-SPS 2 2-2. Vierde kl. res.: SKNWK 3-WHS 3 0-3, Smerdiek 2-Colijnspl. Boys 2 4-0, Dui- veland 3-SPS 3 7-3. Cortgene 1-Thol. Boys 3 3-1, Stavenisse 2-Thol. Boys 4 1-1, Thol. Boys 5-Vrede- rust 3 1-4, Noad 3-WC 3 afgelast. Vijfde kl. res.: SVD 2-Vosmeer 4 1-3, Noad 4-Dinteloord 5 6-4. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Steenbergen 4 2-0, BSC 13-Vosmeer 3 14-1. Jeugd: Smerdiek B-Dintcloord 1-13, Smerdiek Dl-HSC 2-4, Steenbergen- Smerdiek D2 14-1, Steenbergen-Smer- diek F1 3-2, Stecnbergen-Smerdiek F2 13-0; Vosmeer C-SVC 2-0; Roosendaal- Thol. Boys A 2-7, WVV-Thol. Boys B 9-1, Halsteren-Thol. Boys C 4-4, Grens- wachters-Thol. Boys Dl 1-2, Thol. Boys D2-Moc 1-5, Thol. Boys meisjes-Krui- ningen 2-3, Thol. Boys E2-Smerdiek E2 15-1, Thol. Boys E3-Stavenisse E 13-3, Thol. Boys F1-Halsteren 3-2, Thol. Boys F2-Sleenbergen 1-2, Thol. Boys F3- NVS 1-1; Wernhout-Noad A 2-3, Noad C-Welberg 2-3, Val Aan-Noad F 3- 3; WHS A-Noordhoek 3-2, WHS Dl- WVV 4-1, WHS El-Dosko 5-1, WHS E2-Steenbergen 15-3, WHS E3-Zwijn- drccht 0-3, NVS-WHS Fl 0-2, WHS F3- Thol. Boys F4 3-3, WHS F4-Steenber- gen 0-14; BSC-SPS B 3-4, SPS C-Divo 5-0, SPS Dl-WHS D2 3-4, SPS D2- Rimboe 16-1, Dintcloord-SPS F 1-6. Zaterdag 18 deeeniber uur Noad-ZSC(vr.) 14.30 WHS-Rhoon(vr-) 14.00 Vrederust-Thol' Boys(vr.) 14.00 Smerdiek da.-Berkel(Pleune) 14.30 Thol. Boys da.-GPC 12.30 Thol. Boys 3-Duiveland 3 14.30 Thol. Boys 5-Noad 3(Smits) 12.30 WHS 4-Smerdiek 3 14.30 Noad 4-Virtus 7 13.30 WHS 2-Rhoon 2(vr.) 14.00 Dinteloord 2-Thol. Boys 2(vr.) 12.30 Egbert Moerland (WHS) John Vroegop (Vosmeer) *«M Tijs Nijmeijer (SPS) v Hans Leune (WHS) Ronnie de Graaf (Thol. Boys) 7 Nordin Aehabar (Smerdiek) De verschillen blijven klein, maar bo venin het topscorerklassement is het stuivertje wisselen geblazen. Egbert Moerland en John Vroegop zijn de nieu we koplopers, zij scoorden afgelopen weekeinde ieder drie doelpunten. Hans Leune schoot zich naast Tijs Nijmeijer op de gedeelde derde plaats. En op de vijfde plaats moet Ronnie de Graaf nu Nordin Aehabar naast zich dulden. Bij SPS tekende Wiljan Lisseveld voor bei de doelpunten. Nieuwkomer in de lijst is Leander Brinkman van Smerdiek. SPS trad in Heijningen aan zonder kwam al vroeg in de wedstrijd op doelman Dennis Boer die verplichtin gen had op zijn werk. Oudgediende Peter van der Male moest daardoor de keepershandschoenen aantrekken. Van der Male kreeg verrassend ge noeg weinig te doen, maar liet zien het kunstje nog niet verleerd te zijn. Topscorer Tijs Nijmeijer kwam on danks een hamstringblessure wel aan de start. SPS liet in de Brabantse pol der het meest verzorgde spel zien, waar de thuisclub het vooral zocht in lange trappen naar voren en soms bik kelharde overtredingen. Jom Elen- baas was het voornaamste slachtoffer van de dadendrang van Chrislandia en moest nog voor de pauze met een enkelblessure afhaken. Hilbert van Akkeren kwam voor hem in de ploeg. Slecht wegwerken van een comer door Leo Vroegop leverde de thuis club een 1-0 voorsprong op. SPS was na die tegenslag even de richting kwijt, waardoor het rustsignaal als ge roepen kwam. Na de hervatting pak ten de bezoekers het eigen spelletje weer op. Een dieptepass van Danny Bijl, verlengd door Nijmeijer, zette Wiljan Lisseveld vrij voor de keeper: 1-1. Chrislandia lukte het niet om echt gevaarlijk te worden, ook al omdat de voorste lijn van SPS en met name rou tinier Jaco Jansen er bovenop zat. De aanvoer naar de Brabantse aanval stok te daardoor in een vroegtijdig stadium. Amo Anthonisse kwam binnen de lij nen voor de aangeslagen Johan Uijl. Een kwartier voor het einde kreeg SPS een ideale mogelijkheid op een voor sprong dankzij een gemakkelijk gege ven penalty. Nijmeijer miste, zodat de partij leek af te stevenen op een remise. Diep in blessuretijd gebeurde het on verwachte. Van Akkeren zette met een prima actie een aantal Brabantse ver dedigers in de wind en Wiljan Lis seveld zorgde voor het vervolg: 1-2. De vreugde over de succesvolle ont snapping was groot bij SPS. „We heb ben het beleefd als een kampioen schap", aldus een opgetogen trainer Gerard van Zalinge. „We gaan met op geheven hoofd de winterstop in." Smerdiek maakte het tegen Vrederust vooral zichzelf moeilijk. In de slotfa se stond de thuisclub bij een 2-1 voor sprong een tijd met de rug tegen de muur. Onnodig, vond trainer Ruud Linders. „We hebben zelf teveel kan sen gemist. Dan roep je die hectische momenten over jezelf af." Smerdiek moest het zaterdag doen zonder Ad Pipping (ziek), Jelle Rinses (school) en de geschorste Alfred van Vossen. Daan de Viet begon vanwege discipli naire redenen op de bank. Hilbert Brinkman en Tijmen van der Kleijn startten in de basis, waarbij met name de eerder dit seizoen naar de reserves verbannen Brinkman zich in positieve zin onderscheidde. De thuisclub voorsprong. Het was Jordy Hage die met een diepe bal Nordin Aehabar aan het werk zette en na een fraaie in dividuele actie kwam de 1-0 op het bord. Vrederust wist in het eerste deel slechts sporadisch gevaarlijk te wor den. Bij de beste kans voor de bezoe kers trad doelman Alex Stoutjesdijk uitstekend op. Kort na de hervatting bracht Leander Brinkman, op aange ven van Mohammed Allali, zijn ploeg met een rake kopbal op een 2-0 voor sprong. Daan de Viet kwam in de ploeg voor Bart Stoutjesdijk, om de fensief iets sterker te staan. Niettemin trokken de bezoekers het initiatief naar zich toe, ook al omdat Allali op het middenveld in verdedigend op zicht verzaakte. De druk op het doel van Stoutjesdijk werd groter en hal verwege de tweede helft werd het op fraaie wijze 2-1Linders bracht de er varen Frans Ista binnen de lijnen voor Allali, om de linies beter te laten slui ten. Vrederust speelde voluit op de aanval en bij counters miste Erik van Haaften enkele prima mogelijkheden op de bevrijdende derde treffer. In een spannende slotfase bleef Smerdiek echter zonder verdere averij overeind. In feite wist Stavenisse zaterdag al na tien minuten dat het een verloren par tij speelde. Weer liet de ploeg van trainer Rien Smits en elftalleider Adrie Knuist zich in de openingsfase verrassen. Bij een scrimmage in de 2e minuut nam ZPR de leiding, even la ter gevolgd door een verdedigingsfout die met een stevige uithaal werd afge straft: 0-2. Stavenisse, dat in de laatste uren voor de aftrap Erik de Rooij en Bcnnart de Rijke vanwege ziekte had zien afhaken, ging met de moed der wanhoop op zoek naar een beter re sultaat. Hoewel ook de fysiek sterke Peter de Rijke en Marco Klippel ont braken, werden verrassend veel duels gewonnen. Voorin wist het trio Peter Eerland, Jeremy Gierman en Marco Oosdijk echter geen potten te breken. Ook in de tweede helft creëerde de thuisclub een veldoverwicht. Leen Lemson en Mattias Moerland losten Gierman en Patrick van Haaften af. In het Bergse doel sleepte de keeper zijn ploeg door diverse hachelijke mo menten heen. Met name diens reactie op een schot van invaller Moerland getuigde van grote klasse. Zonder loon naar werken moest de thuisclub na negentig minuten de kleedkamer opzoeken. Niettemin zag Adrie Knuist na afloop lichtpuntjes. „Voor de groep is het goede spel van van daag een opsteker. Jammer dat het geen punten heeft opgeleverd. Over alle afwezigen praten we maar niet meer. We moeten ons hier maar aan vastklampen." WHS 3 heeft de derde keus van SKNWK met 0-3 geklopt. De groen- witten begonnen fel en dat leverde al snel een doelkans op voor Richard de Jonge. Maar hij raakte uit een lange pass van Rien den Engelsman de paal. De ene kans volgde op de andere voor de bezoekers, De Jonge, Patrick Quist en Abby Hommel waren echter slordig in de afwerking. WHS had de hulp van de SKNWK-keeper nodig om op voor sprong te komen. Rien den Engelsman gaf een voorzet vanaf rechts en die werd door de doelman op onnavolgba re wijze in het eigen doel gewerkt. WHS was veel sterker en voetbalde geconcentreerd, SKNWK kwam er af en toe gevaarlijk uit. Een aanval die over heel wat schijven liep, werd door Richard de Jonge afgerond en zo stond het met de rust 0-2. Voor de tweede helft kwamen John Keur, Edwin Geu ze en Peter Westdorp in het veld voor Patrick Quist, Niels Kodde en Peter Wielaard. WHS zette de thuisclub vast en het wachten was op het derde doel punt. Dat kwam binnen een kwartier tot stand. Edwin Geuze, die eerder een prima kans miste, gaf een voorzet die door Richard de Jonge simpel inge kopt kon worden. Kodde en Wielaard kwamen nog terug in het veld, zij ver vingen Siem Snoep en Abby Hommel. Doordat Kodde en De Jonge de Nieu- werkerkse verdediging vaak te snel af waren, greep deze af en toe keihard in. WHS gaf verdedigend weinig weg, kreeg nog mogelijkheden om de score uit te breiden, maar het bleef 0-3. Reserve vierde klasse 19 december koopzondag 12.00-17.00 uur 30-70% Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167 - 563 430 Openingstijden winkel: Maandag 13.00 -17.30 uur; Dinsdag t/m donderdag 09.00 - 17.30 uur; Vrijdag 09.00 - 20.30 uur; Zaterdag 09.00 -17.00 uur De jongste voetballertjes van v.v. Vosmeer worden door de kerstman op pad gestuurd voor hun rondjes voor de sponsorloop. In januari 2006 viert voetbalver eniging Vosmeer het 60-jarig be staan. Om voor de festiviteiten in dat jubileumjaar geld bijeen te brengen, worden er door de jubi leumcommissie tal van activitei ten georganiseerd. Zaterdag werd hiermee een begin gemaakt met een sponsorloop en kerstmarkt. De jeugdleden en senioren liepen een bedrag van 1141 euro bij el kaar en de kerstmarkt leverde nog eens 1000 euro op. Op het hoofdveld van sportpark De Vossenberg was een parcours uitgezet waar de voetballers hun rondjes tegen betaling af konden leggen. De sporters werden mo reel gesteund door ouders en an dere belangstellenden langs de kant. Dweilorkest De Lamsöören zorgde voor een gezellige sfeer en de aanmoedigingen van de kerst man gaven de lopers zoveel ener gie dat de stempelkaarten steeds voller raakten. Bij de jeugd on derscheidden de E-pupillen Jes- per Hommel (50 rondjes) en Daan Sijl (34 rondjes) zich en bij de se nioren spanden doelman Michel Nelen en speler/grensrechter Ar no Deurloo met respectievelijk 50 en 40 rondjes de kroon. Trainer Sjaak Istha gaf het goede voor beeld door zelf ook een aantal rondjes hard te lopen. Het spor tieve resultaat stond deze middag echter niet centraal en voor iedere deelnemer was er een herinne ringscertificaat. Na de sponsor loop vermaakten de aanwezigen zich nog prima op de kerstmarkt die in en om de kantine op het sportpark werd gehouden. Advertentie I.M. 0* Reserve I j tweede klasse Tegen Pelikaan 3 pakte Noad 2 zaterdag in Zwijndrecht een punt: 1-1. Dankzij het niet doorgaan van de wedstrijd van het derde elftal konden de Sint-Philips- landers met twaalf spelers afreizen, waaronder drie keer twee broers: Den nis en Robin Kot, Leo en Hans Polder man en Sven en Remco Buijs. Aanvan kelijk was het aftasten en ook de samenstelling van het team gaf moeite. De eerste kans was voor Pelikaan, maar doelman Van Herk (die de geblesseerde Kees Ligtendag verving) redde goed. Gaandeweg ging Noad beter voetballen. Na een half uur spelen verscheen Ro nald den Braber alleen voor de keeper, maar deze redde ten koste van een bles sure bij Den Braber. Voor hem viel Peter van Oudenaarde in. Na tien minuten in de tweede helft klopte Sven Buijs - aan gespeeld door Hans Polderman - ieder een op snelheid en scoorde voor Noad (0-1). Meteen hierna verscheen hij nog twee keer alleen voor het doel, maar zonder resultaat. Later kon Hans Pol derman op aangeven van zijn broer Leo doorgaan en scoren. Maar de treffer werd afgekeurd wegens buitenspel, wat het volgens Noad niet was. De bezoe kers kwamen flink onder druk te staan, hoekschop na hoekschop vuurde Peli kaan op het doel af. Maar keeper Van Herk stond zijn mannetje. Met nog tien minuten op de klok ging een tegenstan der gretig liggen na een duel met Den nis Kot in het strafschopgebied. Via de handen van de Noad-keeper verdween de toegekende strafschop in het doel (1- 1). Kot kreeg de kans op de winnende treffer, maar kopte uit een voorzet van Sven Buijs nonchalant over, na het ho ren van een fluitsignaal dat echter op een ander veld bleek te zijn. In de slot minuut schoot Leo Polderman de bal in de kruising. Via de vingertoppen van de keeper en de onderkant van de lat kwam de bal terug in het veld. waar de inlo pende Sven Buijs deze over het doel schoot. '#i Derde klasse I Het zag er zaterdag aanvankelijk niet naar uit dat WHS een mon steroverwinning zou gaan behalen. De bezoekers uit Nieuwerkerk openden sterk en kregen in het eer ste kwartier diverse kansen om de leiding te nemen. Gelukkig voor WHS waren de Schouwse aanval lers niet al te trefzeker. Verder dan een treffer in de 5e minuut, een on verwacht schot dat doelman Anton Elcnbaas verraste, kwam SKNWK niet. Halverwege de eerste helft volgde de ommekeer. Egbert Moerland stond aan de basis van de gelijkmaker door op de rechter vleugel zijn directe tegenstander los te schudden en op maat in de voeten van de scherp opgestelde Hans Leune te spelen: 1-1. Even later ging de doelman van SKNWK in de fout hij een hard af standsschot van Dennis Oosdijk. De inkomende Patrick van Schet sen nam de losgelaten inzet vol op de pantoffel: 2-1. Beide partijen speelden tot aan de pauze onbe kommerd op de aanval en SKNWK kwam na een half uur weer verdiend op gelijke hoogte. Het op papier met Hans van den Ouden cn Leon de Witte toch ste vige centrum liet de spits van de bezoekers frank en vrij inkoppen: 2-2. Door de bank genomen toon de WHS zich voor de goal echter koelbloediger. Met name de in vorm zijnde Egbert Moerland liet zich moeilijk beteugelen. Met een rake schuiver zorgde de linkerspits voor de doorbraak (3-2), om nog voor de pauze met een gevoelvolle stift de 4-2 aan te tekenen. Tussen beide treffers door kreeg ook Hans Leune een prima mogelijkheid om te scoren. Zwaar gehinderd schoot de opvolger van Patrick Ketting naast. Op slag van rust mochten ook de bezoekers weer vrij op keeper Elenbaas afgaan, zonder dat het net nog bolde. In de tweede helft werd WHS in de verdediging gedrongen. Tot tweemaal toe kreeg de schaduwspits van de bezoekers de kans om de aansluitingstreffer op het bord te brengen. Pas in de 65e minuut werd het echter 4-3 met een kopbal in het doelgebied, een treffer die Elenbaas zich mocht aanrekenen. Bij de volgende De oprukkende Jan de Graajf (rechts) probeert een doelpunt te forceren voor Tholense Boys. aanval kwam SKNWK bijna langs zij en ook redde Elenbaas nog een keer met de voet bij een doorbraak. De 5-3 van weer Egbert Moerland voelde dan ook als een bevrijding. Moerland kreeg op links de ruimte en schoot snoeihard binnen, via de binnenkant van de paal en een vreemde curve. Beide teams liepen in de slotfase van de slijtageslag op hun tandvlees. Bij WHS werd de moegestreden Vincent de Jonge af gelost door Corné van Tilbeurgh. De mooiste aanval van de middag moest toen nog komen. De prachtige 6-3 kwam tot stand na een combina tie over een handvol schijven, met een opvallende rol voor de 16-jarige Patrick van Schetsen en een ietwat gelukkige afronding door Dennis Oosdijk. In de laatste minuut mocht aanvoerder Leon de Witte, na een vermeende overtreding van SKNWK in het strafschopgebied, van elf meter aanleggen. De benutte penalty leverde de geflatteerde 7-3 eindstand op. Cees Stoutjesdijk sloot zijn ogen niet voor de realiteit. „We scoren makkelijk, maar ook on ze zwakke punten zijn vandaag aan het licht gekomen. Onze verdedi ging raakt nog veel te snel in paniek. We moeten dan ook met de voetjes op de grond blijven staan." Hoe dan ook winnen en als het even kan lekker voetballen. Zo on geveer luidde de opdracht van trai ner Gaby Niemantsverdriet. Na twee nederlagen moesten dc pun ten tegen staartploeg Dongen in ie der geval op Dc Bent blijven en dat gebeurde ook. Betoverend spel was er echter niet te zien. Nie mantsverdriet had ook de zwakke elementen gezien. „Tot aan de rand van het zestienmetergebied liep het goed. De laatste pass ont brak echter te vaak en ook waren we voor het doel niet koelbloedig genoeg. Achterin waren sommige jongens bovendien kwetsbaar."De Bergse trainer had voor het duel met Dongen gekozen voor het klassieke concept met twee spitsen en vier middenvelders. In deze op stelling kon Johan Schot door schuiven naar het middenveld en namen de vlcugelbacks Carlo Heijboer en Jeroen Nieuwkoop de mandekking op zich. Voorin waren basisplaatsen voor Ronnie de Graaf en Reinier de Groen, met Michael de Jong als aanspeelpunt kort daarachter. De felle start van de thuisclub leidde tot een schot op de buitenkant van de paal door Ronnie de Graaf. Reinier de Groen mikte na een knappe solo juist langs de verkeerde kant van de staander. Aan de overzijde kroop Tholense Boys voor de pauze een maal door het oog van de naald na een fout van doelman Marius Bal bij een hoekschop. Ternauwernood kon de losgelaten bal van de lijn worden gehaald. Voor de rest was het enkel Tholense Boys dat de klok sloeg. In de 42e minuut kwam de verdiende openingstreffer op het bord. Het was Johan Schot die met een bekeken pass Michael de Jong in kansrijke positie laveerde en met een diagonale inzet werd het 1-0. Het duurde tot de 78e mi nuut, voordat het eenrichtingsver keer een tweede treffer opleverde. Johan Schot kopte binnen nadat eerst Ronnie de Graaf de paal had geraakt en Reinier de Groen zijn inzet van de lijn zag worden ge haald. Mourad Tihani kwam in de ploeg voor de in de basis begonnen Niels Hopmans en Mohammed El Jilali loste Johan Schot af. Bijna scoorde de gretig ingevallen Tiha ni de derde en alles beslissende treffer. Het schot ging echter juist naast. Hoewel de motor kuren be gint te vertonen, is Niemantsver driet tevreden over het verloop van de eerste competitiëhelft. „Als we onze inhaalwedstrijd tegen DVO winnen, pakken we de eerste pe riode en staan we meteen ook weer bovenaan. Het is ook gunstig dat er een handvol ploegen meedoet voor de bovenste plaatsen. Als er meer kapers op de kust zijn, laat elke ploeg op zijn tijd steekjes val len.Ik ben niet ongerust. Wc gaan nog steeds voor het kampioen schap." JPS 12 25 27-15 WC '68 12 24 30-13 Tholense Boys 11 22 32-13 Rust Roest 12 20 26-30 Kogelvangers 12 18 24-21 Klundert 12 18 20-22 Seolto 12 16 23-24 The Gunners 12 15 27-27 DVO 60 10 14 26-16 Baronie 12 11 27-46 Dongen 12 7 14-30 Internos 11 5 15-34 Noad '67 kan zich na de winterstop rustig gaan voorbereiden op de derde klasse. De Fluplanders verloren zelf met 4-0 van Zaamslag en za gen de concurrentie punten pakken. Het team van Peter van Poortvliet ging in Zeeuws-Vlaanderen pas na rust door de knieën. Van Poortvliet wilde zich ondanks het verlies niet neerleggen bij degradatie. „Daar voor is het nog veel te vroeg. Na de winterstop moeten we direct tegen Zwaluwe, onze belangrijkste concurrent. Dat kan een vliegende start van de tweede helft van de competitie betekenen. Voor de carnaval ge ven we ons zeker niet over." Vooraf had Istha zich ook al kritisch getoond. Benjamin Suurlant, Pascal Zwegers en Mike van Gasteren ble ven disciplinair op de bank na niet afmelden voor de training. Die prin cipiële maatregelen leidden tot een pittige voorbespreking en de nodige omzettingen in de opstelling. Zo startte Niels Havermans als rechter middenvelder en namen Arjen Ver kamman (rechts) en Mark Mosch (links) de backposities voor hun re kening. In het eerste kwartier was goed te merken dat Vosmeer naar de automatismen zocht en Robur was in deze fase veruit het gevaarlijkst. Met name over de rechterkant kwam de Goese ploeg goed door en verdiend werd het 1-0. Het Vosmeer van dit seizoen beschikt over veer kracht en demonstreerde dat in het vervolg van de eerste helft. Met goed voetbal en prima aansluitende linies namen de bezoekers het ini tiatief. Uit een onderweg aange raakte vrije schop maakte John Vroegop gelijk. Een combinatie met Jacco Vaders leverde de 1-2 op en nog voor de pauze sloeg Vroegop een derde keer toe. Het geïrriteerde Robur kwam geladen de kleedka mer uit voor de tweede helft en gooide alle middelen in de strijd. Bij een ingooi ter hoogte van de Vossemecrse dug-out werd de op punt van invallen staande Mike van Gasteren plots het middelpunt van een opstootje, dat Robur twee rode kaarten opleverde. Ondanks de nu merieke meerderheid kwam het team van Istha in de problemen. De organisatie viel weg en in de duels werden de beduusde bezoekers op fysieke kracht afgebluft. In korte tijd kwam de thuisclub langszij tot 3-3. Istha, die in de rust Zwegers al in de ploeg had gebracht voor Mosch, stuurde ook Suurland binnen de lij nen voor Hossain Almahmoudi. Mi ke van Gasteren werd uit veilig heidsoverwegingen verder aan de kant gehouden.Vijf minuten voor het eind kon Zwegers inrukken met een rode kaart wegens natrappen. In de slotseconden volgde nog een goe de uitval van Vosmeer, ingeleid door Vroegop en afgerond door zijn maatje Jacco Vaders: 3-4. Door de overwinning heeft Vosmeer zich in de subtop genesteld en zijn zelfs de bovenste plaatsen onder handbereik gekomen. Istha gaat dan ook tevre den de winter in. „We liggen op koers. Als de groep wil, is er iets moois mogelijk." Noad trof in Zaamslag in feite een oude bekende. Beide elftallen pro moveerden in het seizoen 2002- 2003 naar de tweede klasse, de Zeeuws-Vlamingen als kampioen. Zaamslag lijkt ondertussen zijn plek te hebben gevonden op dit niveau, waar Noad het kind van de rekening dreigt te worden. In dc eerste helft toonde het geplaagde team van Van Poortvliet verbetering, met positieve rollen voor Martijn Reijngoudt aan de linkerkant van het middenveld en Jasper van Dijke als rechtsachter. De kansen waren tot aan dc pauze schaars. Zaamslag schoot omstreeks het halfuur juist voorlangs en aan de overkant werd Corné dc Frel een maal in schietpositie gemanoeu vreerd. Na dc thee verloren de Flup landers de slag op het middenveld. In de 47e minuut was het al raak. Menno Fonteijnc taxeerde een hoge bal verkeerd, John van Splunter werd in het duel gepasseerd en ook keeper Leander Rouw had het nakij ken: 1 -0. Noad probeerde het even wicht te herstellen, maar moest na een uur spelen buigen bij een schit terend schot in dc kruising: 2-0. John van Splunter liep vanwege commentaar op de leiding een twee de gele kaart op en kon vertrekken. Een directe vrije trap voor Zaamslag leverde de 3-0 op. Tien minuten voor het einde kreeg Dc Frel nog een prima kans op dc eretreffer, maar oog in oog met de doelman wist de Fluplandse aanvalsleider niet te scoren. In de slotfase maakte de thuisclub er na balverlies van Ar jan Moerland zelfs nog 4-0 van.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13