Bieb en muziek in Markiezaat college Deel van opbrengst kerstmarkt boodschappenprojeet Rode Kruis Regiokapper Leen Rijstenbil volgt trends op de voet Jan Kettelerij exposeert in Middelburg Van Gelder waarnemer in Azerbeidzjan Tholen Jeugdvissers naar Egypte 9 Nieuwe saxofoon cd van Ties Mellema Allévo werkt samen met Emergis b gemeente Tholen Bekendmaking voorkeursrecht gronden aan de Grindweg, de Edisonweg, de Wattstraat, het Slachtveld en de Kruittoren te Tholen Als je net als kapper Leen Rijstenbil al meer dan veertig jaar in het vak zit, kunnen ze je over haarverzorging niet veel meer wijsmaken. Toch blijft de Oud-Vossemeerse ondernemer de nieuwste haarmodetrends en haarverzor- gingsproducten op de voet volgen. Het werk blijft nog steeds een grote uitdaging. In zijn moderne heren- en da meskapsalon aan de Molenstraat 31 in Oud-Vossemeer komen klanten uit heel Tholen en Sint-Philipsland, even als uit West-Brabant. „En met de feestdagen voor de deur is het extra druk. De mensen willen hun kapsel of de kleur van hun haren toch graag aanpassen aan de fees telijke kleding die ze met kerst en oud en nieuw gaan dragen", weet Rijstenbil. Donderdag 9 december 2004 Geen verslagen raadsvergadering meer op papier EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Concentratie bij middelbare school Tholen Bij of in het nieuwe Markiezaat college in Tholen komen mogelijk ook de bibliotheek en een oefenlokaal voor muziekvereniging Concordia. Daar wordt serieus naar gekeken, meldde wethouder Velthuis dinsdag in de com missie bestuurszaken. Zowel de bibliotheek als Concor dia staan positief tegenover het idee, maar de toekomst moet leren of het er inderdaad van komt. Concordia Trendy dorpskapper Knippen op afspraak Oud-Tholenaar Ties Mellema heeft een nieuwe cd uitgebracht met zijn Amstel saxofoonkwartet. De groep heeft dit jaar al de Kersjes van de Groenekan Prijs met een geldbe drag van 50.000 euro gewonnen, zodat 2004 al succesvol was. En daar komt nu de nieuwe cd nog bij, uitgebracht door Amsterdam Music Management, waarvan Mellema ook deel uitmaakt. De eerste cd van het saxofoonkwartet kwam in 2002 uit en ontving toen lovende reacties in de internationale pers. Ontmoe tingen met het publiek na diverse concerten bepaalden het program ma voor de tweede cd, waarvoor de opnamen werden gemaakt in de Hervormde Kerk te Rhoon, die een mooie akoestiek heeft. Ties Melle ma is er trots op, dat alle werken op de cd voor of door henzelf bewerkt of geschreven zijn. Het Amstel saxofoonkwartet werd na een toer- nee met het nationaal jeugdorkest in 1997 opgericht door vier jonge Jan Kettelerij uit Tholen doet met diverse andere kunstenaars mee aan een tentoonstelling in de Vleeshal op de Markt te Middelburg. De or ganisatie berust bij de Zeeuwse kunstkring, die het thema ,over- Thuiszorgorganisatie Allévo en Emergis gaan samenwerken. Van middag wordt daarvoor een over eenkomst ondertekend door mevr. I. Dekker van Allévo en directeur J.M. Elenbaas van Emergis. De doelen van de hulpverlening worden voor taan in overleg met de cliënt en me dewerkers van beide instellingen af gestemd. Dit heeft als voordeel, dat de mensen in hun eigen, vertrouwde thuissituatie kunnen blijven. In veel Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder treedt op als hoofd van een delegatie waarne mers bij de gemeenteraadsverkie zingen in Azerbeidzjan op 17 de cember. Eerder dit jaar was hij al waarnemer bij de parlementsver kiezingen in Kosovo. De Zeeuwse commissaris gaat van 11 tot en met 20 december naar Azerbeidzjan, waar hij toeziet op een eerlijk ver en enthousiaste musici: Tics Melle ma op baritonsax, Remco Jak sopraansax. Olivier Sliepen altsax en Bas Apswoude tenorsax. Het kwartet maakte furore en won de Almere kamermuziekprijs, het Gu- stav Bumcke concours in het Duitse Dortmund, the chamber music yel- lowsprings competition in het Ame rikaanse Ohio en de eerste Uit markt publieksprijs. Het Amstel saxofoonkwartet nam dit jaar deel aan het grachtenfestival in Felix Merites en trad ook op in Japan, Duitsland, Ierland. Luxemburg, België, de Verenigde Staten. Tsje chië en Polen. Tics Mellema speel de ook met het Concertgebouwor kest en het Residentieorkest. De nu uitgekomen cd is bekroond met de excellentia award van muziekblad Pizzicato in Luxemburg. Over en kele weken komt er nog een derde cd uit: Baltica met muziek van componisten uit de Baltischc sta ten. vloed supplement MX6' aan de expositie heeft gegeven. Overvloed in de decembermaand met zijn vele feestdagen, terwijl steeds meer winkels vol staan met zogenaamde voedingssupplementen. Vanaf za terdag 18 december tot en met 2 ja nuari is de tentoonstelling te be zichtigen van elf tot vijf uur. Er doen totaal zestien kunstenaars mee aan de expositie, waar verschillen de stijlen, vormen en technieken te zien zijn. gevallen wordt opname voorkomen. De samenwerking betreft voorna melijk afstemming over hulp aan cliënten met tijdelijk of langdurig psychische problemen of een psy chiatrisch ziektebeeld. Emergis werkt in heel Zeeland, Allévo op Tholen en Sint-Philipsland. de Be- vclanden en Schouwen-Duiveland. Door de zorg van beide instellingen naadloos op elkaar aan te laten slui ten, wordt voorkomen dat wachttij den of overlap in de zorg de cliënten frustreren of demotiveren en de be handeling vertraagt. loop van de verkiezingen namens de Raad van Europa. Het land is sinds 1991 onafhankelijk. Azer beidzjan, buurland van Georgië in de zuidelijke Kaukasus, kent ver kiezingsfraude, corruptie, geweld tegen leden van de oppositie en de media. Subsidie broemcursus. De provin cie heeft de gemeente Tholen 759 euro subsidie gegeven voor het or ganiseren van een broem-cursus voor ouderen het afgelopen najaar. Het geld komt uit de pot stimulering verkeersveiligheid. Er waren 33 deelnemers waarvoor 23 euro per persoon wordt betaald. Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken op grond van artikel 8a, eerste lid, juncto artikel 4, eerste lid, van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij ingevolge het bepaalde in artikel 8a Wvg op 7 december 2004 hebben besloten de raad van de gemeente Tholen voor te stellen om op grond van artikel 8 Wvg gronden die gelegen zijn aan de Grindweg, de Wattstraat, de Edisonweg, het Slachtveld en de Kruittoren te Tholen (gedeelte gebied Noord) aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Genoemd besluit (voorstel aan de gemeenteraad) ligt, tezamen met de verdere bijbehorende bijlagen, bevat tende kadastrale kaarten en een lijst met daarop de aan gewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. be perkt zakelijk gerechtigden alsmede overige relevante gegevens, met ingang van 9 december 2004 dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, met uit zondering van de maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur, ter inzage in de publieke leesruimte van het ge meentehuis, Markt 1-5 te St. Maartensdijk. Het voor keursrecht op de aangegeven percelen treedt in werking op 9 december 2004. De eigenaren c.q. beperkt zakelijk gerechtigden ontvangen hierover afzonderlijk bericht. Op grond van artikel 9a Wvg wordt het voorstel aan de raad aangemerkt als een besluit, zodat daartegen inge volge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep openstaat. Ingevolge de Awb kunnen belangheb benden gedurende een termijn van zes weken, ingaande de dag na dagtekening van deze bekendmaking, een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te 4695 CE St. Maar tensdijk. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: naam en adres van de in diener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Als u als belanghebbende bezwaar heeft ge maakt kunt u tevens een voorzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5012 te 4330 KA Middelburg. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de gemeenteraad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden worden belanghebbenden gelet op artikel 4:8 Awb in de gelegenheid gesteld om tot en met 29 december 2004 schriftelijk dan wel mondeling hun zienswijzen ten aanzien van het raadsvoorstel naar vo ren te brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen te wor den gericht aan de raad van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE St. Maartensdijk. Indien belangheb benden hun zienswijzen aan de raad mondeling ken baar wensen te maken dient dit te geschieden via me vrouw V.J. Marinissen, telefoonnummer 0166-668245. St. Maartensdijk, 8 december 2004. Burgemeester en wethouders van Tholen, De secretaris, De burgemeester, 5. Nieuwkoop W. Nuis. Advertentie I.M. was. En de klandizie was na korte tijd al zo groot, dat ik in 1981 mijn intrek in het huidige pand aan de Molen straat nam. Ik heb van begin af aan veel aandacht besteed aan de uitstra ling van mijn kapsalon. Naar mijn mening moet je je in een trendgevoe lige branche als de onze. steeds duide lijk profileren. Sommige klanten wil len niet teveel poespas. Gewoon wassen, knippen of scheren is voor hen genoeg. Geen enkel probleem na tuurlijk. maar wij zijn ook gespeciali seerd in het aanmeten van een totaal nieuwe coupe en het geven van kleur- behandelingen. Daarvoor heb ik twee dameskapsters in dienst die zowel qua advisering als behandeling erg goed thuis zijn in wat er op dit moment op haarmodegebied allemaal mogelijk is. Zij volgen met regelmaat workshops bij bekende vakspecialisten, zoals on langs nog bij top-visagist en hairsty list Leco van ZadelholT. Je bent in ons Leen Rijstenbil ging al op 14-jarige leeftijd als kapper aan de slag. Hij was ambitieus, leergierig en vastbe sloten om later een eigen zaak te be ginnen. In 1980 nam hij die stap en hij opende in eerste instantie een kleine herensalon. Rijstenbil: „Al snel bleek echter dat er in Oud-Vossemeer ook behoefte aan een goede dameskapper Martijn Westdorp en Arjan Heijboer uit Sint-Annaland doen volgend jaar september mee aan het wereldkam pioen kustvissen in Egypte. Onlangs classificeerden beide leden van hen- gelsportvereniging De Zeebaars uit Scherpenisse zich voor dit evene ment. De wereldkampioenschappen wor den gehouden in Alexandrië. Dat ligt in Noord-Egypte.aan de Middel landse Zee. ..Maar het kan ook zijn dal we in de Rode Zee gaan vissen. Aan het einde van dit jaar wordt al les definitief bekendgemaakt." Westdorp eindigde vorige week za terdag. tijdens de classificatieweds- tijd die uitzicht gaf op deelname, op de vijfde plaats. Heijboer werd vier de. „In totaal gaan er tien mensen mee. Coaches van de NWS, de or ganisatie waarbij De Zeebaars is aangesloten, maken uit wie er mee gaat. De eerste vijf, zo is het de af gelopen jaren geweest, plaatsen zich automatisch." De kosten van de reis worden gedragen door de NWS. Westdorp had ook vorig maand suc ces. Op 6 november werd hij tweede bij de Nederlandse kampioenschap pen. Die werden gehouden aan de Noordzeekust tussen Vlissingen en Zoutelande. In totaal haalde hij 97 centimeter vis boven water, waaron der een bot van 38 cm. Heijboer werd daar dertiende. De Setallandse zoutwatervissers zijn twee van de 936.000 mannen die vo rig jaar hebben gevist. Dat betekent dat een op de tien mannen in Neder land met enige regelmaat een hen geltje uitgooit. In totaal telt Neder land 1,5 miljoen sportvissers. Dat is bijna tien procent van de bevolking. Het reglement van orde voor de raadsvergaderingen wordt aange past. Vanavond beslist de raad of het mogelijk wordt dat tijdens het vragenuur aan het begin van de vergadering de leden ook elkaar vragen stellen, in plaats van alleen aan b. en w. Verder zal vanaf volgend jaar niet langer een bijna letterlijk verslag van de raadsvergaderingen op pa pier worden gemaakt. In de plaats daarvan komt een actie- en beslui tenlijst - met vermelding van min derheidsstandpunten - én een op name op cd. De SGP pleitte in de commissie bestuurszaken bij mon de van M.J. Klippel voor een tus senvorm met een uitvoerige be sluitenlijst. En P. van Belzen (CU) waarschuwde dat de verkorte weergave niet tot verwarring aan leiding mag geven. J.J.P.A. Bou logne (ABT) wil de cd's graag thuis ontvangen en dat leek griffier A.G. van de Sande geen probleem. Sinds de gemeenteraad afgelopen zomer instemde met de verplaat sing van het Markiezaat college van Sint-Maartensdijk naar Tho len, werkt de gemeente aan de voorbereidingen. Het bestem mingsplan moet aangepast, wegen en leidingen aangelegd. De mid delbare school moet achter Meul- vliet in de wijk Stadszicht komen en zou in 2006 gereed moeten zijn. De projectgroep vergadert volgen de week en dan zal de mogelijke integratie met de bibliotheek en de muziekvereniging besproken wor den. „Wat daar uit komt, weten we nog niet", was het enige dat mevr. Velthuis in de commissie kwijt wil de over de plannen die nog in een pril stadium verkeren. In januari zal, aldus onderwijswethouder Van Kempen, het programma van eisen voor de nieuwe school er liggen. De bibliotheek werkt momenteel, op grond van het beleidsplan en de financiële situatie, aan het opzetten van een nieuwe structuur. Daarbij is een gecertificeerde bibliotheek voorziening het uitgangspunt. Het huidige onderkomen in de Dalem- sestraat - dat van de gemeente ge huurd wordt - biedt daar onvol doende ruimte voor, zegt directeur W. Otterman. „We hebben al rond gekeken naar kantoorruimte, maar veel mogelijkheden zijn er niet. Buurman TPG Post wil niet mee werken." Bij de nieuwe school kan er volgens Otterman een goede bibliotheekvoorziening gebouwd worden. Hij noemt het een ideale plek, vlakbij de beide middelbare scholen en de basisscholen én bij een nieuwe woonwijk. Dat het cen trum van Tholen door de verplaat sing een voorziening kwijt raakt, vindt hij jammer. Ook muziekvereniging Concordia zit momenteel erg krap in het on derkomen aan de Oudelandsepoort. „We blijven nog net onder het maximum aantal muzikanten dat er van de brandweer in mag", zegt secretaris W. Geuze. De muziek vereniging groeit behoorlijk en lelt inmiddels 115 leden. „Als we met de hele groep tegelijk willen oefe nen, doen we dat nu al regelmatig noodgedwongen in Meulvliet." Concordia kijkt dus al langer uit naar een ander onderkomen, te meer omdat de huidige ruimte oud is. „We stonden met andere vereni gingen op voor een muziekoefenlo- kaal, maar dat is als gevolg van de bezuinigingen geschrapt." Wanneer er dus iets bij het Markie zaat college komt, is dat welkom voor de muzikanten. „Het zal ech ter ook een zaak zijn van wat we nodig hebben en wat er mogelijk is. Want nu repeteert er iedere avond wel een groep en ook op di verse middagen wordt er geoe fend", aldus Geuze. De vereniging zou eventueel een bijdrage kunnen leveren in de vorm van zelfwerk zaamheid, denkt hij. Maar zelf een gebouw aankopen, kan Concordia niet. „We hebben alleen de contri butie van onze leden.' De stadskern van Tholen verliest na de Cl000 opnieuw een voorziening als de bibliotheek uit de Dalemsestraat vertrekt. Een deel van de kerstmarkt die gisteravond in Sint-Maartensdijk werd gehouden, gaat naar het boodschappenprojeet van het Ro de Kruis. Het Rode Kruis wil het project uitbreiden. Nu rijdt de bus in Tholen waar mensen vervoerd worden naar een van de super markten, maar het bestuur wil ook in andere dorpen deze dienst gaan aanbieden. Alleen is de bus wel aan vervanging toe. De kerstman ging dan ook met een kleine melkbus rond om geld in te zamelen voor het goede doel. Op de kerstmarkt van de onderne mersvereniging Smalstad stonden zo'n dertig standhouders. Met ar tikelen en producten die bij de feestdagen horen; kerstversiering, kaarsen, wenskaarten, wijn, sie raden en cadeau-artikelen. Maar ook kleding, schoeisel, fietsen, sleetjes, vogelhuisjes en sneeuw scheppen, bloemen en kerststuk jes. Om vijf uur kwamen er al be zoekers om een kerstboom uit te zoeken. Toen ging ook de kerstmu- ziek en de feestelijke verlichting aan. Voor het gemeentehuis was een overdekt terras gemaakt, daar naast en podium voor optredens van het jongerenkoor Clarity en blaaskapel Dak d'r af. Om half ne gen werd de winnaar bekend ge maakt van de hoofdprijs, een jaar gratis rijden in een auto. De deel nemers waren gevraagd een slag zin te bedenken waar de woorden koop en middenstand in voor moest komen. Een jury koos 25 slagzinnen uit, waaruit de win naar werd getrokken. De eerste belangstellenden op de kerstmarkt in Sint-Maartensdijk bij de kraam met kerstversiering. vak nu eenmaal nooit uitgeleerd", al dus de 56-jarige kapper. Rijstenbil houdt zich zelf met het knippen van heren bezig en ook zijn echtgenote Wilma draagt als gastvrouw haar steentje bij in de zaak. De toevoeging .Regiokapper' en he.t gegeven dat de klantenkring van Rijs tenbil zich over heel de gemeente Tholen en ver daar buiten uitstrekt, doel vermoeden dat er na al die jaren niet veel meer van de kleinschalige en gemoedelijke opzet van de Oud-Vos- semeerse kapperzaak is overgeble ven. Niets is echter minder waar vol gens de eigenaar. „Wij zijn een trendy dorpskapper, regionaal bekend en gewaardeerd door onze professio nele aanpak en de durf om eens iets anders met een kapsel te doen. Maar onze salon ademt nog steeds de intie me en knusse sfeer zoals ik die bij de start van mijn bedrijf - bijna 25 jaar geleden - voor ogen had. Een kopje koffie, een persoonlijk gesprekje en altijd een luisterend oor voor jong en oud. Bij ons in de stoel komen klan ten helemaal tot rust. Tijdens het knippen ontstaan vaak boeiende ge sprekken en ik maak het regelmatig mee dat ik door trouwe klanten in ver trouwen genomen word. Ik ben hier zelf geboren en getogen en naast kap per ben ik natuurlijk ook gewoon een sociaal betrokken dorpsmens. Soms vertel je een goeie mop en een andere keer slik je inwendig een traantje weg. Door die intensieve contacten geeft het me extra veel voldoening als de klanten met een goed gevoel de zaak uitgaan. Tevreden klanten zijn tenslotte de beste reclame voor ieder bedrijf." Als professionele dames- en heren kapper werkt Leen Rijstenbil uitslui tend met haarverzorgingsproducten van het Amerikaanse topmerk Matrix. „Als je je op het gebied van haarmode wilt profileren als trendvolger en daarnaast een adviserende rol vervult voor mensen die met haarproblemen of vragen over haarverzorging zitten, moet je terug kunnen vallen op pro ducten waarvan je zeker weet dat ze erg goed zijn. De klanten zijn tegen woordig veeleisender en mondiger dan vroeger, het is dus aan ons om ze steeds weer tevreden te stellen." Bij Regiokapper Leen Rijstenbil kunt u voor behandelingen alleen op af spraak (tel. 0166-672563) terecht. De kapsalon aan de Molenstraat in Oud- Vossemeer is van dinsdag tot en met donderdag van 8 tot 6 uur geopend. Op vrijdag is de zaak tot 's avonds 8 uur open en 's zaterdags kunt u zich tussen 8 en 2 uur laten knippen.'s Maandags is de kapsalon gesloten. „Gezien de extra drukte voor de ko mende feestdagen is het echter wel zaak om tijdig een afspraak te ma ken", adviseert Rijstenbil. Tussen kerst en nieuwjaar is de kapsalon ge sloten. Meer informatie over de Regiokapper vindt u op www.rijsten- bil.nl (Advertentie I.M.) Regiokapper Leen Rijstenbil mag zich samen met zijn vrouw Wilma en de kapsters Marieke den Engelsman (linksvoor) en Danielle van Kuyk in een grote en trouwe klantenkring verheugen. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9