Politiemotor rijdt paar voor i Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT Donderdag 9 december 2004 Politie zoekt getuigen Plantsoen Mossellaan Predikant blijft Gereedschap gestolen Geen verlichting Volkskerstzang Kerstconcert Concordia Kerkenraad voltallig Winnaars winkelactie Kerstoratorium Kersttoernooi bij klaverjasclub Stad Tholen Optreden Kaz Lux Diefstal minikraan VERF NODIG? Kerstmarkt en sponsorloop Jos Hommel aan kop Piet in pyjama Verkiezing diaken Blom in Vroonstede Sopraan bij Accelerando Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Sint slaapt op school Jubilaris EHBO Rijbewijs kwijt Oliebollen voor zending Volkskerstzang Blikschade bij aanrijding Verkoping kerstdecoratie Kruispunt afgesloten Klaverjastoernooi Brancard nodig bij feest Spelletjesavond bij Plattelandsvrouwen Van Tiggele kampioen Zeebaars Pepernotenboom Ze is lid van de politie motorclub, maar vrijdagmid dag liet lionka van Vossen zich met haar bruidegom Arjan Rijnberg in een auto naar het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk rijden. Wel reed collega Paul Ze- gers op een politiemotor met loeiende sirene de bruidstoet voor. Met kort daarachter Lesley Konings (van de Bergse reservepolitie) en Rianne Boogert (vriendin van Ilonka's moeder) op gewone motoren. Niet verwonderlijk want de 24-jarige bruid werkt bij de politie in Bergen op Zoom. In haar vrije tijd rijdt ze graag op haar motor en is ze net als de bruidegom een fervent hengelaar bij 't Scharretje in Oud-Vosse- meer. Ze was nationaal kampioen kustvissen. De bruidegom maakt deel uit van het Nederlands team dat naar de wereldkampioenschappen gaat. Rijnberg (eigenaar bouwbedrijf) is ook voorzitter van de ver eniging. Toen het bruidspaar naar buiten kwam, vormden collega's van de bruid dan ook een erehaag met werphengels. Het echtpaar woont in Oud-Vosse meer. Schoorsteenbrand Bromfietser onderuit Bestel-/Bedrijfsauto's Tholen De politie is op zoek naar een auto mobilist die op dc Rcimerswaalse- weg tegen een lantaarnpaal is gere den. De lantaarnpaal is dermate beschadigd dat waarschijnlijk ook dc auto aardig wat schade heeft op gelopen. Getuigen van het ongeluk kunnen bellen met de politie: 0900- 8844. Gisteravond gaf wethouder F.J. Goossen van openbare werken een toelichting bij de herinrichting van het plantsoen in de Mossellaan. Dc bewoners kregen vervolgens in Meulvliet gelegenheid om hun wen sen kenbaar te maken. Aan dc hand van die wensen kan een ontwerp worden gemaakt dat in het voorjaar van 2005 uitgevoerd wordt. Het groenstructuurplan van de gemeente dient als uitgangspunt voor de herin richting. Ds. C. dc Jongste heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente te Doetinchem op hem had uitgebracht. Uit een bedrijf aan de Stevinstraat is bij een inbraak onder andere een ge- reedschapstas ontvreemd. De dief stal heeft plaatsgevonden tussen maandagavond 20.30 uur en dins dagmorgen 6.45 uur. De schade die door de inbraak is ontstaan bedraagt enkele honderden euro's. Op de Molenvlietsedijk werd dins dagmorgen bij een verkeerscontrole een fietser bekeurd, omdat hi j zonder verlichting op zijn tweewieler reed. Ook werd een bromfietser bekeurd die neonverlichting onder zijn voer tuig had aangebracht. Een andere bromfietser kreeg een boete, omdat hij geen verzekeringsplaatje en gele platen op zijn snorfiets had. In de Grote Kerk wordt vrijdag 17 december een volkskerstzangavond gehouden, waarbij er samenzang is van bekende kerstliederen en koor zang van verschillende koren uit dc regio. Medewerking verlenen het christelijk mannenkoor Door Een dracht Verbonden uit Sint-Annaland onder leiding van Rinus van Gorsel, het gemengd koor Com nu met sangh uit Oude-Tonge. Vox Humana uit Rilland Bath en het hervormd ge mengd koor Immanuël onder leiding van Mariëlle Klavers. Het orgel wordt bespeeld door Maddy Hage en Leen Heijboer. Meditatieve momen ten zullen worden gesproken door dhr. RM. van 't Hof uit Sint-Anna land. die pastoraal werker is van dc hervormde gemeente. De zangbij eenkomst begint om 19.30 uur. Na afloop is er voor belangstellenden koffiedrinken in verenigingsgebouw De Wingerd. De harmonie van Concordia heeft een afwisselend programma voorbe reid voor het kerstconcert op zater dag 18 december. In de Rooms-Ka- tholieke kerk kan het publiek genieten van stukken als de Pavane van Fauré en het Adagio for Strings, gearrangeerd voor harmonieorkest. Solo's worden vertolkt door Andrea Slabbekoorn op klarinet en Arnold van Bavel op bugel. Het concert is vrij toegankelijk en begint om acht uur. In één verkiezingsronde zijn de vijf vacatures in de kerkenraad van de hervormde gemeente opgevuld. De •vier ouderlingen en de diaken die door de leden werden gekozen heb ben allen hun verkiezing aanvaard. Binnenkort worden tot ouderling be vestigd: dhr. L.M. van Dijke, dhr, D.F. Duine uit Oud-Vossemeer, dhr. J.C. Schot en dhr. C. Hoogendoorn. P. Kriger gaat het college van diake nen versterken. 5. Bestman heeft de hoofdprijs ge wonnen van dc Sint-Nicolaasactie. Hij ontvangt voor 400 euro aan waardebonnen, die in te leveren zijn bij de deelnemende winkeliers. De volledige uitslag is: 1. S. Bestman. Abr. Crijnssenstraat 39; 2. E.M. Sla ger uit Axel (200 euro): 3. Marjolein Deurloo, Meanderlaan 21 (100 euro); 4. E. Bout-Geuze, Simon Lindhoutstraat 28 en Annemieke van Zetten, Regcntessestraat 2 (50 euro); 6. Hegto. Hoogaarsstraat 31; Ellic Smits, Stavenisse; J. v.d. Reest (Scherpcnisse); J. IJzerman, Oranje rie 5; L. Deurloo. Meanderlaan 21 en M. Almekinders, Mossellaan 7 (20 euro); 11. W.J. Luilwieler, Kui- persdreef 92; C. Almekinders, Mos sellaan 7; Barzilay, Pr. Beatrixstraat 11: fam. Slabbecoorn, Molenvliets- estraat 42 en D. Boxhoorn, Stoof- straat 6 (10 euro); 16. J.P. van der Welle, Burg. v.d. Hoevenstraat 14; J. de Jonge, Kon. Julianastraat 53; W. van Vossen. Oudelandsepoort 6; J. Kegge, Hofstraat 31; A. de Groen, Mossellaan 3; H.P. Aalbrechtse- Huissen. Doelweg 56; Westelijn. Grindweg 60; Jolanda Deurloo (2x), Venkelstraat 28 en Kousemaker, Hoogstraat 41a (fles wijn). In de Rooms Katholieke kerk wordt zondag 19 december een uitvoering gegeven van het modern Kerstorato rium 'Als appelbloesem in de win ter'. Het oratorium is geïnspireerd door de woorden uit psalm 19 en zal worden uitgevoerd door het koor Amicante uit Zevenbergen en het Ojé koor. De herders zijn in dit mu ziekwerk de zoekers en zieners, de mensen die zo willen leven dat ze openstaan voor de binnenkant van de dingen. Gezongen wordt over de steeds weer gebeurende geboorte van vrede, hoop en licht en over God onder ons in dc verschijningsvorm van een pasgeboren kind dat het beste in ons losmaakt. De uitvoering begint om 11.00 uur. Klaverjasclub Stad Tholen organi seert zaterdag 18 december een kerstklaverjastocrnooi. In café Jan Jansen begint de wedstrijd om 19.30 uur. Bij het toernooi zijn verschillen de prijzen te winnen, zoals een dvd- speler, een senseo-apparaat, vis en waardebonnen. De klaverjasvereniging speelde don derdagavond weer een wedstrijd voor de clubcompetitic. De uitslag is: 1. Peter Luien 5526 punten; 2. Edward Tazclaar 4860 p.; 3. Julian Pool 4506 p.; 4. Anita Aarnoudse 4481 p.; 5. Marja Snepvangers 4480 punten. In eetcafé The Sixties treedt zondag middag Kees Schipper samen op met Kaz Lux. Beide muzikanten maken een mini-tour langs verschil lende kroegen in Belgic en Tholen. Oude hits als Dark Rose en Sum mertime zullen op zeer eigen wijze ten gehore worden gebracht, maar ook laat men nieuwe nummers horen. Het optreden begint om 16.30 uur en is gratis toegankelijk. Oud- Vossemeer Vanaf een werkterrein aan de Hikse- dijk is tussen zondagmiddag 16.00 uur en maandag 10.30 uur een oran je minikraan van het merk Peljop ge stolen. De dagwaarde van de kraan wordt geschat op rond de 30.000 euro. Onze mengmachine maakt uw wens kleur terwijl u wacht. Histor, Ramho, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie hehang en raamdecoraties GRATIS KLEURADV1SERING Schilderspeciaalzaak Eendracht Hiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Voetbalvereniging Vosmeer organi seert zaterdag een kerstmarkt en een sponsorloop op het sportpark. De deelnemers aan de sponsorloop hol len vanaf half twee hun rondjes rond het veld. De markt duurt van één tot zes uur. Er zullen allerhande soorten kerstartikelen te koop zijn: kaarsen, gerookte paling, wild en salades. Voor de kinderen is er een kerst- workshop en ze kunnen met de kerstman op de foto. De opbrengst van de middag, die wordt georgani seerd door de jubileumcommissie, is bedoeld voor de viering van het zestigjarig bestaan van de club. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers gaat Jos Hom mel aan de leiding. Hij behaalde in dc eerste elf wedstrijden 108 pun ten. Op de tweede plaats staat Sjaak Etiënne met 102 punten. Op de derde plaats volgt Karei Hommel met 101,29 punten, waarna Arjan Hommel en Arno Deurloo met ruim 98 punten de vierde en de vijfde plaats innemen. Karei Hommel heeft in de eerste helft van de com petitie met 23 caramboles de hoog ste serie gemaakt. Koploper Jos Hommel scoorde met 4,67 het hoog ste gemiddelde in een partij en speelde ook in vijftien beurten de kortste partij. De uitslagen van de laatste cluba vond zijn: K. Hommcl-P. de Leeuw 10-3.80; S. Etiënne-C. Burgers 10- 2.74: A. van Daalen-P. Goossens 10- 8,20; J. Hommel-L. van Wezel 10- 8,60; N. Rooyakkers-J. van Daalen 8,50-10; A. Dcurloo-A. Hommel 7,10-10. Op Die Heenetrechtschool en de Sint Anthoniusschool werd vrijdag het sinterklaasfeest met de kinderen gevierd. Voorafgaande aan de komst van sint en zijn pieten hadden zich in beide schoolgebouwen vreemde dingen voorgedaan. In de klasloka len troffen de leerlingen allerlei voorwerpen aan die daar niet thuis hoorden, zoals een landkaart, een koksmuts en een oorring. Het mys terie werd bij het sinterklaasfeest opgelost door piet Pedro. Hij vertel de aan de kinderen hoe piet Alfonso allerlei spulletjes in de klaslokalen had verstopt om de andere pielen te foppen. Sint wilde Alfonso graag ter verantwoording roepen, maar de on deugende piet was niet meegeko men. Met behulp van de kinderen werd Alfonso toch gevonden, maar tot grote hilariteit van dc kinderen had deze piel zijn pyjama nog aan, met een slaapmuts en rode sloffen. Hij vertelde aan sint dat zijn zwarte pictenpak uit de kast was verdwe nen. Eén van de kinderen wist te vertellen dat piet Pedro dit had ge daan. Sint liet vervolgens piet Al fonso een cadeau uitpakken en daar in vindt hij zijn eigen zwarte pietenpak. In de Sint Anthoniusschool voerden de kinderen van groep 1 en 2 een to neelstukje voor sint op en de leerlin gen van groep 3, 4 en 5 zongen een lied. Groep 5 en 6 sloot het feest af met een Spaans liedje met banjo's, waarbij zij ook enthousiast mochten stampen met hun voeten en klappen met hun handen. Sint en piet brach ten vervolgens nog een bezoek aan de leerlingen van groep 7 en 8, die het feest vierden met pakjes en sur prises. Op Die Heenetrechtschool was er voor de leerlingen tot en met groep 4 een feestelijke bijeenkomst in dc zaal, terwijl de oudere leerlin gen pakjes aan elkaar gaven met ge dichten en surprises, 's Middags mochten de jongste groepen van klei iets maken, terwijl groep 5 tot en met 8 naar de film Shreck 2 keken. Sint-Annaland Voor de verkiezing van een nieuwe diaken heeft de kerkenraad van de Hervormde gemeente dhr. H.G. Gunter (Tuinstraat) en dhr. T.J. He ijboer (Molendijk) op het dubbeltal gezet. Dc belijdende leden kunnen zaterdag 18 december hun stem uit brengen in verenigingsgebouw Het Trefpunt, Tweede Kamerlid Luuk Blom krijgt alsnog een kavel in het nieuwe be stemmingsplan Vroonstede. Bij de loting voor de acht vrijstaande ka vels was hij als negende net buiten de boot gevallen. Aangezien er één van zijn voorgangers is afgevallen, viel Blom als eerste reserve alsnog in de prijzen. Maandag 13 december haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De mezzosopraan Ellen Zimmer werkt mee aan het kerstconcert van Accelerando op zaterdag 18 decem ber. Zij vertolkt, begeleid door de fanfare en dirigent Steven Wické op piano, bekende kerstliederen. Zowel de fanfare als de slagwerkgroep - die onder leiding staat van Thieu Rie- vers - brengen sfeervolle kerstmu- ziek. Vier nieuwe slagwerkers treden voor dc eerste keer voor het voet licht. Het concert vindt plaats in de Sakofahal, waar het aantal zitplaat sen beperkt is. De toegang is gratis en de uitvoering begint om half acht. Donderdag, vrijdag en zaterdag J^Maandag, dinsdag en woensda jHaaskarbonade ♦Ribkarbonade ♦Rosbieflapjes ♦Soeppakket 1 kg 1 kg 500 gr. 6,20 Schouderkarbonade 1 kg 3,80 J 5,70 Magere varkenskluiveni kg€ 3,80 5,20 Varkenslever 500 gr. 1,60* 3,20 Blinde vinken 5 halen Schouderham 100 gram 1,00 Boterhamworst 100 gram 1,00 Mosterdrollade 150 gram 1,00 Beckers vleeskroketten 10 stuks 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. De schoolleiding van De Casem- brootschool kreeg van Sinterklaas een verzoek om een nacht op school te blijven slapen. Met behulp van de leerlingen werd van de speelzaal van de kleuters een slaapvertrek ge maakt. Sint werd door de kinderen verwend met een warme kruik, een ontbijt en een kaarsje bij zijn bed. Een behagelijkc slaapplaats zo bleek de volgende dag. Terwijl 270 kinde ren op sint stonden te wachten, sliep de oude man nog als een roos. Zachtjes liepen de kinderen naar zijn bed en zongen hem wakker. Daarna werden pyjama en slaapmuts ver ruild voor mijter en tabberd en kon het sinterklaasfeest voor de leerlin gen tot en met groep 4 beginnen. De kinderen van groep 5 tot en met 8 vierden het sinterklaasfeest in hun eigen lokaal met cadeaus en surpri ses. Stavenisse Op dg ledenvergadering van de EHBO-vereniging kreeg gisteren avond Alie Polderman-De Ruiter de dr. C.B. Tilanus jr. onderscheiding uitgereikt wegens haar 25-jarig lid maatschap van de vereniging. Hoofdbestuurslid dhr. A. Koole en Zeeland districtbestuurder Jos Uit- tenwillegen brachten haar de hulde. Alie Polderman zette zich voor de EHBO in bij het ophalen van het do- nateursgcld, het collecteren voor de Brandwondenstichting en was regel matig van de partij bij oefeningen en brandweerwedstrijden. Ook is zij sinds 1997 docente jeugd EHBO-A op de Rehobothschool. Sint-Maartensdijk Op de Provincialeweg vorderde de politie in de nacht van donderdag op vrijdag het rijbewijs in van een 46- jarige automobilist. Omstreeks 0.20 uur werd de man aangehouden voor een alcoholcontrole. Uit de blaastest bleek dat de automobilist bijna vier keer te veel alcohol had genuttigd. De dames van dc Zendingskrans van de Hersteld Hervormde gemeente organiseren dinsdag een oliebollen- actie. Tussen 's morgens negen uur en 's middags twee uur zijn de olie bollen verkrijgbaar in de garage naast dc pastorie in de Hazenstraat. Voor de 23ste keer wordt zaterdag 18 december in Haestingc de volks- kerstzang gehouden. Medewerking wordt verleend door muziekvereni ging Euterpe en het Smalstads Man nenkoor. Ook is er in het programma veel ruimte voor samenzang van be kende kerstliederen. Burgemeester W. Nuis spreekt het openingswoord en pastoor A.J. van Brüle en ds. Rienk Lanooij houden een korte overdenking. De declamatie wordt verzorgd door Bea Fondse. Dc avond begint om 19.30 uur, maar vanaf 19.15 uur verzorgt muziekver eniging F.uterpe al het voorprogram ma. Aan het einde van de bijeen komst wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Op de kruising Nijverheidsweg/ Schakelweg vond zaterdagmorgen omstreeks 11.50 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 21-jarige automobiliste verleen de geen voorrang aan een 28-jarige automobilist uit Tholen. Er was enkel blikschade. De dames van de bloemcndicnst van dc Hervormde gemeente Rehoboth organiseren zaterdag tussen 9.30 en 12.30 uur weer een 'groen' verko ping in de hal van het kerkgebouw aan de Westvest. Voor een decoratie ve (kerst)versiering worden er diver se spulletjes te koop aangeboden, zoals kerststukjes en kransen. De op brengst van de verkoping gaat naar de eigen kerk. De dames van de bloemendienst verzorgen het gehele jaar op zon- en feestdagen een bloemschikking in de kerk. De rijbaan van hel kruispunt Bloe- menlaan/Gladiolcnstraat wordt vanaf woensdag tot en met vrijdag herstraat. Tevens wordt er een inrit- contructie aangelegd. In verband met deze werkzaamheden is het kruispunt deze dagen afgesloten. Klaverjasvereniging De Pendelaars organiseert op vrijdag 17 december een kerstklaverjastoernooi in café De Zeeuwse Babbelaar. De wed strijd begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kunnen de deelnemers zich inschrijven voor het toernooi. De uitslag van de laatstgespeelde clubwedstrijd is: 1. J. van Zetten 5423 punten; 2. A. Hogendoorn 4899 p.; 3. J. van Splunter 4765 p.; 4. P. Bazen 4667 p.; 5. R. van Putten 4541 p.; 6. C. Meijer 4379 p.; 7. M. v.d. Molen 4143 p.; 8. L. Kampman 4087 punten. Sint en zijn pieten kregen vrijdag op de openbare basisschool De Rie- burch een hartelijk ontvangst. Onge veer 300 kinderen zongen enthou siast voor het belangrijke bezoek. Tot ieders schrik klonk er plotseling gejammer vanaf het dak. Eén van de pieten was op het dak uitgegleden en had pijn aan zijn been. Met een trap werd hij van het dak gehaald en op een brancard gelegd. In dc hal van de Kubus behandelden EHBO-pic- ten de ongelukkige piet aan zijn ver wondingen. De kinderen van de kleutergroepen zongen voor sint ver schillende liedjes, waarna sint en zijn pieten een bezoek brachten aan de groepen, 's Middags bezocht hij de kinderen van groep 3 en 4, waar bij de leerlingen een show opvoer den met dansjes, liedjes en rijmpjes. Sint werd op deze manier duidelijk gemaakt dat er op De Rieburch veel gewerkt was aan muziek en poëzie. De leerlingen van groep 5 tot en met 8 vierden het sinterklaasfeest in hun eigen groep. Aan het eind van de dag kregen de leerlingen nog een film te zien. Dc leden van de Plattelandsvrouwen vermaakten zich op de laatste bij eenkomst met oud-Hollandse spelle tjes, zoals sjoelen, ringwerpen, dar ten. spijkervissen en blikgooien. Ook sint en enkele pieten bezochten de gezellige spelletjesavond. Zij kwamen speciaal om hulde te bren gen aan het bestuur van de Platte landsvrouwen. Deze bijeenkomst werd georganiseerd door de dames, die vorig jaar de spelavond hadden gewonnen. Besloten werd dat de verliezende ploeg bij de oud-Hol landse spelletjes volgend jaar de or ganisatie op zich moet nemen. Scherpenisse Tijdens de jaarlijkse feestavond van visclub De Zeebaars zijn vrijdag in het Holland Huis dè kampioenen ge huldigd. Bij de heren won J. van Tiggele met 663 punten, vóór M. Westdorp met 655 punten en D. Westdorp met 654 punten. Kam pioen bij de dames werd A. Bijl-Jan- sens met 641 p, gevolgd door E. van As-de Graaf 620 p en T. Deurloo- Bos 597 p. Winnaar bij de jeugd was Jeromy van Houdt met 588 p, 2. Freek Fase 579 p en 3. Jeroei] den Engelsman 573 p. Verder won M. Westdorp met zestien vissen de Hoogestegertrofee en kreeg D. Westdorp de prijs voor de grootste vis (een zeebaars van 1270 gram). De aanmoedigingsprijs ging naar M. Kooijman. Voorzitter R. Anemaet reikte de bekers uit. Verder genoten dc aanwezigen van een warm en koud buffet en muziek van J&E par- tytime. Ook is nog een verloting ge houden. Sinterklaas bezocht vrijdag de Oos- terscheldeschool. Daar hadden de kinderen tevoren zaadjes gekregen om pepernotenplanten te kweken, maar dat was niet gelukt. De sint, Motoren begeleiden het bruidspaar lionka van Vossen en Arjan Rijnberg naar het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Het bruidsmeisje is Marissa Tak en de bruidsjongen Sven van derZande. Predikbeurten Zondag 12 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.). en 18.30 u. ds. Vernooij. vr 17/12 15.30 u. ds. Vernooij, (huw. bev.). HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 15 u. ds. Koppelaar, Abbcnbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Dc Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Dc Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. 19.30 u. gebedsdienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. ds. Hoffman, Halsteren. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEM F E R HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Schroten. Meerkerk. 18.30 u. ds. Catsburg, Goes. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Vegt, Oud-Beijer- land (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. Van Harten, em. pred. Rid derkerk. 18 u. ds. Klein, Hei-en Boeicop. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9. 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Van Meijeren, Dirksland, (H.A.). 18 u. ds. Van Bennekom, Sommcls- dijk. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 1430 u. ds. De Groot, Nu- mansdorp. wo 15/12 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda (H.D.). 19 u. drs. Schipper, Kerkwerve. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 15/12 19.30 u. ds. De Jong, Leerbroek. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis wo 15/12 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Oostende, Kapelle. GEREF. GEM. do 19.30 u. ds. Schipper, 's Graven polder. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHII.IPSI. AND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Molenaar, (H.A.). 17 u. ds. Noordam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. onbekend. gearriveerd achterop een scooter en vergezeld van een piet op een brom mertje, wist raad. Hij belde met zijn gsm een bevriende boer, waarop een tractor met aanhanger verscheen met daarop een boom waaraan zakjes pe pernoten hingen. Die werden door de pieten geplukt en op het plein uit gedeeld aan de verzamelde leerlin gen en peuters van de Scarpejaan- tjes. Aansluitend bezocht de sint in de school alle groepen nog afzonder lijk. Op Sinterklaasavond 5 december om kwart voor negen rukte de brandweer van Sint-Maartensdijk uit voor een schoorsteenbrand in de Langeweg. Het bleek niets met pakjesavond te maken te hebben, maar met de open haard. Bij het vegen van de schoor steen kwam de brandweer de nodige troep tegen, waarna het euvel was op gelost. Er was rook- en roetschade. Poortvliet Een 16-jarige jongen kwam vrij dagmiddag omstreeks 12.30 uur met zijn bromfiets ten val. Hij kwam uit de richting van Scherpenisse en minderde te wei nig vaart bij de rotonde Poortvliet- sedijk/Lange Zandweg. Met zijn voorwiel reed hij tegen de midden geleider aan, waardoor hij onderuit ging. Met schaafwonden en kneu zingen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. Een 16-jarige jon- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tan darts kunt u vernemen welke tandarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en enladmi- nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plcin 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, lel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 14/12 CWI, Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 dec. donderdag 9 0.42 - 13.07 vrijdag 10 1.37 -13-55 zaterdag 11 2.27-14.45 zondag 12 3.15-15.32 maandag 13 4.02 - 16.22 dinsdag 14 4.49 -17.12 woensdag 15 5.35 -18.00 donderdag 16 6.25 - 18.52 vrijdag 17 7.15-19.47 zo 12/12 2.29 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. gen die bij hem achterop zat, bleef ongedeerd. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2