Start kabelkrant Omroep Tholen Nieuwe inzamelmethode leidde alleen in Tholen tot verwarring mn FINANCIERING? 1 ZLM INBOEDEL VERZEKERING? www.rabobanktholen.nl x Bekeuringen lichten, gordels en te hard rijden Nieuwe bedrijven Provincie volgt op afstand nota perikelen Delta Geen vliegveld aan Türkseweg Donderdag 9 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Geen permanente bewoning van recreatiewoningen Concert Tholen levert 2898 euro op voor zendingsvliegers Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Met de muis klikte maandagavond om acht uur 's avonds burgemeester W. Nuis het kanaal voor de kabelkrant van Omroep Tholen aan. Op het grote scherm in de hal van de studio aan de Voltstraat verscheen het eerste nieuws bericht: de schoorsteenbrand aan de Langeweg in Scher penisse van zondagavond. Daarmee is de kabelkrant van de lokale omroep een feit. Voorzitter Erik Tichem zei trots te zijn om naast radio en internet nu ook een TV-ka naal aan de Thoolse bevolking aan te kunnen bieden. Zeeuwse reinigingsdienst krijgt meeste vragen over de rode stippen Bij het invoeren van het nieuwe ophaalsysteem voor huishoudelijk afval en groente-fruit en tuinafval op 1 no vember hebben zich alleen in Tholen-stad en in mindere mate op Sint-Philipsland problemen voor gedaan. Meer dan negentig procent van de bakken stond in de gemeen te op de eerste dag op de goede plaats. De Zeeuwse rei nigingsdienst (ZRD) kreeg sinds de invoering 500 tele foontjes, de meeste vragen gingen over de rode stippen die op de stoepen zijn geschilderd. Er komt geen nieuwe voorlichtingscampagne. Oud-Vossemeer Politiebureau in Tholen uitvalsbasis controle vuurwerk 59 snelheidsovertreders UW WONING ONZE ZORG! Hulde brandweerploeg uitgesteld Eindejaarsconcert VAN DEN OUDEN Meterkast Bandiet Uitgangspunt van provinciaal be leid is, dat recreatiewoningen in principe dienen voor recreatief verblijf. Door bestemmingswijzi ging ontstaan geen nieuwe behoef ten aan recreatiewoningen. De enkele complexen waarvoor een bestemmingswijziging wordt voor gesteld. dragen niet bij of zijn nau welijks van belang voor de recre atiesector. Dat besluit hebben gedeputeerde staten van Zeeland dinsdag nog eens vastgesteld en in een brief aan de minister ver- 1 woord. Van de 13 Zeeuwse gemeenten zijn er 9 waar permanent bewo ning van recreatiewoningen slechts in geringe mate voorkomt. Deze gemeenten kiezen voor handhaving en gedogen. In Schou- wen-Duiveland, Hulst, Kapelle en Middelburg komen complexen voor waar in grote mate permanent wordt gewoond. Met uitzondering van complexen in Scharendijke en Arnemuiden (Oranjeplaat) wordt met de bestemmingswijziging in gestemd. De provincie zette op verzoek van de minister de puntjes op de i om aan de onzekerheid bij alle betrokkenen een eind te ma ken. Van permanent wonen kan al leen sprake zijn, als het een com plex betreft dat aansluit bij een woonkern of bebouwd gebied. Tholen wordt niet expliciet ge noemd in het stuk. Acht bekeuringen schreef de politie maandag tussen drie uur 's middags en tien uur 's avonds uit bij diverse verkeerscontroles op het eiland Tholen. Twee voor hel niet dragen van de autogordel, een voor het niet gebruiken van de rijbaan, een voor het voeren van verkeerde verlich ting, een voor het voeren van mist lampen terwijl er voldoende zicht was, een voor het niet voeren van een achterlicht op een bromfiets, een voor het niet hebben van een koplamp op een fiets en de achtste boete was voor het niet hebben van een achterlicht op een fiets. Zaterdag deelde de politie vier be keuringen uit tijdens verkeerscon troles in Poortvliet, Sint-Maartens dijk en Tholen. Het rijden zonder rijbewijs, zonder gordel, zonder juiste kentekenplaat op een aan hanger en parkeren bij een doorge trokken gele streep werd beboet. Donderdag deelde de Brabantse politie maar liefst 122 bekeuringen uit voor tfe hard rijden op de Zee- landweg Oost bij De Heen. Op de ze verbinding tussen Steenbergen en Sint-Philipsland reden tussen twee uur 's middags en kwart over acht 's avonds veel pendelaars op weg naar Oud-Vossemeer, Sint- Philipsland en Sint-Annaland. Ge durende ruim zes uur werden er 1021 automobilisten gecontro leerd, waarvan er 122 harder dan 80 km reden. ,,Een fantastische opbrengst", noemt Daan Schot van de stich ting Wereld Wijde Zending de 2898 euro die het concert 9 okto ber in de Nederlandse Hervormde Kerk te Tholen opbracht. Het Thools mannenkoor Rehoboth en het Urker visserskoor traden toen samen op ten bate van van de MAF-zendingsvliegers. „Het was ook een prachtige avond, waar het evangelie ook heeft geklonken in zowel woord als zang", zegt Schot. Hij heeft hel volgende concert al weer gepland in Tholen. Zaterdag 17 december 2005 zingt het jong Urker mannenkoor Soli Deo Glo ria o.l.v. J. Kramer en het jonge renkoor Jigdaljahu uit Baren- drecht o.l.v. W.A. den Hertog in de Grote Kerk. Medewerking ver lenen dan Marco den Toom op or gel en piano en Henk-Jan Drost en Maurice Veldman op trompet. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand november 2004. Imtech Industry, Slabbecoornweg 68, het ontwerpen, aanleggen en uit voeren van technische installaties, het vervaardigen van en de handel in goederen, meer in het bijzonder technische goederen en de vertegen woordiging van binnen- en buiten landse ondernemingen, alsmede het optreden als telematica-installateur, 33 personeelsleden, nevenvestiging van Imtech Industry b.v./Mano- therm Services te Wormerveer. Homefront, Kettingdijk 10, detail handel en advisering in gewichtsbe- heersings- en huidverzorgingspro ducten, het geven en organiseren van hobbycursussen, o.a. het maken en ontwerpen van sieraden, onder houdsbedrijf, het geven van compu tercursussen aan particulieren, een manszaak van mevr. A.A.J. Pruissers, gevolmachtigde R.R.M. Bollee uit Zoetermeer. Onderzoeks- en adviesbureau Salix, Oudelandsestraat 5, het geven van biologisch advies aan bedrijven en particulieren aangaande de flora- en faunawet, adviseren in ontheffings- en subsidieaanvragen, adviseren en begeleiden van de uitvoerende werkzaamheden aangaande de bio logie, vennootschap onder firma van R.F. van der Laan en G. Wester weel, beiden beperkt bevoegd. Nederlof dienstverlening, Oester straat 7, dienstverlenings- en ad viesbureau op het gebied van civiele technisch, pijpleidingen, bedrijfsor ganisatie, bedrijfspromotie en huis houdelijke en technische bijstand, eenmanszaak van A.J. Nederlof. Hovenier Den Boer, Machteld van Gelrestraat 62, hoveniersbedrijf, eenmanszaak van NJ.W. den Boer. Bea's Thuis Zorg, Weelhoekstraat 12, verlenen van huishoudelijke hulp, eenmanszaak van mevr. B. van Gorsel-da Silva Vieira. De Baat timmerwerken. Ring 27, onderhoudsbedrijf, eenmanszaak van V.A.M. de Baat. Snuffel Knutsel Jomarijofa, Burg. Baasstraat 32, het geven van creatieve workshops, kleinhandel en ambulante (markt)handel in hob by-artikelen en ongeregelde goede ren, het organiseren van snuffel- markten, eenmanszaak van mevr. M.J. Fase-van den Berg. Klusbedrijf Peute, Vier Meistraat 1, klussenbedrijf, eenmanszaak van K.G.L. Peute. Kieffer Cleaning Service, Winston Churchillstraat 38, glazenwassers-, schoonmaak- en gevelreinigingsbe drijf, eenmanszaak van M. Kieffer. l l'l fotografie en rondleidingen. Lage Markt 12, fotografisch bedrijf, model- en modefotografie, alsmede het geven van rondleidingen in Den Haag, eenmanszaak van C.F. Schram. Advertentie I.M. Assurantiekantoor Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 A a r a R11 k a n t r Ja» P.M. Overbcckc Ten Ankerweg 72 -Tholen - Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M. Naast tekst worden er ook foto's ge plaatst. Zo is het voorontwerp van het nieuwe gemeentehuis te zien, maar ook (na een minuut of tien) de openingshandeling van de burge meester. Want elk moment van de dag zijn de berichten aan te passen, legde Tichem uit. Er is een redactie van vier vrijwilli gers die de 'gebeurtenissen continue bijhouden.' Het TV-kanaal van om roep Tholen brengt nieuws, sport, weer en agendaberichten. „Het is een uniek middel om de contacten tussen burgers onderling, en tussen burgers en politiek tot stand te bren gen," aldus de voorzitter. De burgemeester noemde de start van de uitzendingen een heuglijk moment. Hij bracht de felicitaties over van het gemeentebestuur. En noemde het TV-kanaal een stap in de professionalisering van de opmrocp en een bredere verspreiding van nieuws. Op de kabelkrant is ook plaats voor adverteerders. „Tholen TV is ook commercieel interessant. Ik hoop dat dit in de toekomst mag blijken. Ik hoop dat ondernemers de weg naar Tholen TV zullen vinden." Nuis blikt kort terug in de historie van de omroep die in 1985 werd op gericht, als een van de eerste, zo niet de eerste zendgemachtigde lokale omroep in Nederland. En al enkele keren is verhuisd, van de Rcgentes- sestraat naar de Botermarkt en nu in de Voltstraat. Nuis heeft de omroep al vaak bezig gezien om verslag te doen van verschillende evenemen ten, maar ook om de rechtstreekse uitzending van de gemeenteraads vergadering te verzorgen. „U ver vult een functie in de samenleving, maar er is ook een discussie geweest over de populariteit, de luisterdicht heid van uw omroep en over de sub sidie. Ik heb wel gezien dat u niet bij de pakken neer bent gaan zitten. En dal de opluchting groot was toen de subsidie werd toegekend." Met de tekstpagina's zal de omroep volgens Nuis 'een grote groep kij kers die behoefte heeft aan steeds meer nieuws' tegemoet komen. „De samenleving heeft behoefte aan in formatie. Die behoefte is bijna niet te bevredigen. Voor u is een multi- mediarol weggelegd." Hij feliciteer de de bestuurders van de stichtings- raad en de medewerkers. „Petje af voor omroep Tholen. U probeert uzelf te profileren. Maar u zult ook steeds een kwaliteitsslag moeten maken want zo werkt dat in een be drijf. Ik hoop dat u snel gevonden mag worden. En dat u additioneel, extra, aan mag schuiven bij de schrijvende pers." De start van het kanaal werd door de ongeveer dertig belangstellenden met applaus begroet. Onder hen wa ren enkele raadsleden: J.P. Bout en R. Ligtendag (CDA), K. Saris (VVD) en J.J.P.A. Boulogne (ABT). De champagneflessen werden ont- krukt om de start een feestelijk tintje te geven. Volgens Tichem gaan vier tot vijf medewerkers de redactie voeren. Wessel van Hunnik en zijn moeder Cecile van Hunnik zullen op dins dag, woensdag en donderdag tussen 11.00 en 13.00 uur de berichten ver versen. Daarnaast zijn er volgens de voorzitter enkele oud vrijwilligers gevraagd om bij te springen. Delta NV heeft in de gemeente Tho len 8864 kabelaansluitingen, het aantal abonnees bedraagt iets meer dan 7000. -T' - - **-<* - - yt «4 v - if v A- De Zeeuwse reinigingsdienst leegt de groene emmers aan de Westpoort in Sint-Maartensdijk Dat bleek gisterochtend tijdens de door de gemeente. ZRD en de Del ta (de ZRD is onderdeel van het nutsbedrijf) belegde persconferen tie in het gemeentehuis. Het me rendeel van de telefonische reacties die bij de ZRD sinds 1 november binnenkwamen, gingen over de ro de stippen, zo legde mamager F. Fossen van de ZRD uit. „Er waren klachten over de plaats van de stip pen. Mensen moesten tien meter verder lopen dan ze gewend waren. Mensen vroegen ook waarom er geen rode stip in hun straat was aangebracht. Of melden dat er een auto voor de rode stip stond gepar keerd." Alle klachten waren volgens Fos sen ongegrond en zijn inmiddels afgehandeld. Meer dan 90 procent is 'samen met de mensen' opgelost. In de meeste gevalllen door de bij rijder op de wagen, die door de ZRD de 'corrigeerder' wordt ge noemd. Hij zette enkele weken voor het invoeren van het nieuwe ophaalsysteem de bakken al op een plaats waar de grijper er bij kon om ze te kunnen legen. Alleen stonden de bakken toen nog niet bij elkaar en reed de wagen twee keer door de straat om ze aan beide zijden op te halen. De rode stippen bracht daar verandering in. De bakken kwamen op een rijtje bij elkaar te staan aan een zijde van de straat. Het aantal telefoontjes dat de ZRD vanaf 1 december bereikt van be woners uit onze gemeente bedraagt drie per dag, zegt Fossen. „Dat is het normale patroon." Vaak willen de bellers informatie. Bijvoorbeeld over het ophalen van grof vuil, zegt Fossen. „Het aantal telefoontjes van 500 op de massaliteit van 9000 bakken valt weg. Het is ons ontzet tend meegevallen. De bereidwillig heid van de Thoolse bevolking is heel groot gebleken." Alleen op de eerste inzameldag in de stad Tholen waren er proble men. Daar stonden verkeerde con tainers op de straat: 30 procent groene emmers en 70 procent grij ze. Terwijl er volgens de planning groen afval opgehaald zou worden. De inwoners hadden daar bericht over gekregen, maar waren toch in verwarring. „We moesten voor het nieuwe systeem twee weken achter elkaar dezelfde bak ophalen. Maar in Oud-Vossemeer was er niets aan de hand. Daar stond de juiste con tainer aan de straat." Volgens Fos sen werd het ritme doorbroken en was dat niet goed overgekomen. „Het is niet goed gelezen of men sen zijn door buren in de war ge bracht die een andere bak dan be doeld was op de stoep zetten. We hebben het probleem dezelfde dag nog opgelost door een extra ronde te maken." Het andere punt van enige verwar ring was het buitengebied van Sint- Philipsland. Daar is een westelijke en oostelijke route. „Daar waren wat onduidelijkheden over. Terwijl het al jaren zo werkt. Maar zelfs bij de ZRD was er verwarring over," zo vertelde Fossen. Ook ambtenaar P. van Zijst die jarenlang de inza meling voor Tholen onder zijn hoede had, kon toen geen uitsluit- Niet de provincie, maar de gemeen te zelf is verantwoordelijk in het kader van de wet milieubeheer voor de tijdelijke opslag van in beslag genomen vuurwerk bij het politie bureau in Tholen. Dat laten gede puteerde staten weten aan b. en w. van Tholen, die de provincie ver antwoordelijk achtten voor de situ atie. Het politiebureau aan de Si- rqon Lindhoutstraat in Tholen blijkt dit jaar uitvalsbasis te zijn voor het zogenaamde Joint Investigation Vuurwerkteam (jiv) van diverse po litieregio's en de marechaussee. Het jiv-team neemt vuurwerk in be slag dat wordt aangetroffen in au to's. Op de binnenplaats van het Thoolse politiebureau is een speci aal voor de opslag van vuurwerk geprepareerde container geplaatst met een maximum opslagcapaciteit van 300 kilogram. Deze container staat er voor maximaal drie maan den. Het in beslag genomen vuur werk wordt maximaal 24 uur en in het weekeinde 48 uur opgeslagen in de container. Met uitzondering van zaterdag en zondag wordt het vuur werk elke dag door een erkende transporteur afgevoerd naar een de fensieterrein. Het politiebureau valt onder het be sluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer, waarvoor de gemeen te bevoegd gezag is. Het gaat im mers om een incidentele activiteit. Er is geen sprake van wijziging van de aard van de inrichting. Alleen wanneer er van een blijvende op slag van vuurwerk in het politiebu reau sprake zou zijn, zou de provin cie de eerste toezichthouder zijn. „Het is primair de verantwoorde lijkheid van de directie van Delta om de problemen met de fakture- ring op te lossen.Wij hebben in onze hoedanigheid van grootaandeelhou der bij de raad van commissarissen wel aangedrongen op het oplossen van de problemen. Daar kampt Del ta nu al bijna een jaar mee en die zijn hardnekkiger dan aanvankelijk was gedacht. Er is niet één oorzaak, maar er zijn verscheidende oorza ken aan te wijzen." Dat antwoord geven gedeputeerde staten van Zeeland op vragen van de CDA-statenleden Van Bcveren en Saman. Volgens g.s. is de druk op Delta niet alleen groot door de klachten, maar ook door de vele vragen van klanten. „Veel werk om tot een oplossing te komen, is reeds gedaan, maar er zal ook nog veel moeten gebeuren. Voorts is van be lang, dat de medewerkers van Delta hard werken aan een oplossing en dat de factureringsproblemen voor de groepsdirectie de hoogste priori teit hebben." De provincie laat zich niet uit over de door het CDA gewenste korting in plaats van de zogenaamde power points voor reductie op benzine of recreatieve voorzieningen. Dat mag Delta als zelfstandige vennootschap zelf bepalen. De raad van commis sarissen heeft op dat terrein belang rijke bevoegdheden, want die raad houdt toezicht op de bedrijfsvoe ring. De aandeelhouders (provincie en gemeenten) beperken zich tot de hoofdlijnen van het beleid. Het op lossen van de notaproblemen kost extra geld en daarom zal de provin cie daar op de eerstvolgende verga dering van aandeelhouders vragen over stellen. Delta zal het eersté kwartaal van 2005 nog nodig heb ben om op de reguliere verwerking stijd te komen. Om de achterstand van klachten/vragen weg te werken, zal een extra team worden opgezet. De bereikbaarheid van het informa tienummer is de laatste weken fors verbeterd, aldus g.s. VERVOLG VAN PAGINA 2 Op de Postweg richting Tholen pas seerden donderdagmorgen 1132 au tomobilisten de radarcontrole. In to taal reden er 59 bestuurders te hard. ziekvereniging Concordia op zater dag 18 december een eindcjaarscon- cert. Op deze bijeenkomst zal ook een gelegenheidskoor van openbare basisschool De Luyster optredend Het slotgedeelte van het gevarieerde concert staat in het teken van het kerstfeest. Het eindejaarsconcert begint om 19.30 uur en is vrij toe gankelijk. De huldiging van de juniorenploeg van de jeugdbrandweer in het ge meentehuis is woensdag niet door gegaan. In verband met het overlij den van prins Bernhard is de feestelijke bijeenkomst uitgesteld tot 22 december. De juniorenploeg werd in oktober landskampioen. In Dorpshuis De Wimpel geeft mu- Makelaars Taxateurs o.g. Botermarkt 5 Nieuwstraal IK 469I C7. Tholen 4311 A.N BruinisM- Tel. 01 66-606926 Tel. 0111 --420020 lax 0166-606X53 Fax 0111 -420055 VBO MAKELAAR Advertentie I.M. Agrarische grond aan de Türkseweg in Tholen mag niet meer worden ge bruikt voor het opstijgen en landen met micro lichte vliegtuigen. Het gemeentebestuur moet erop toezien dat er bij de Türkseweg geen vlieg bewegingen meer plaatsvinden. In september hadden b. en w. de in spectie van het ministerie van Vrom ingelicht over het .vliegveldje.' Ge deputeerde staten van Zeeland con stateren dat het gebruik van agrari sche grond door lichte vliegtuigen in strijd moet worden geacht met streek- en bestemmingsplan. Tevens is op korte afstand van het terrein een weidevogelgebied gelegen. Het gebruik als vliegterrein kan in dat opzicht een verstorend effect heb ben. De Vrom-inspectie heeft het gemeentebestuur inmiddels ver zocht om handhavend op te treden aan de Türkseweg. sel geven. Inmiddels is de route nogmaals op papier gezet. „Er zijn drie mensen geweest die hebben gebeld om te vragen of ze in de oostelijke of westelijke route za ten." Volgens voorlichter P. Nelemans van Delta is er dan ook geen enkele aanleiding om opnieuw folders te gaan verspreiden over de gewijzig de manier van inzamelen. „Het is een kwestie van gewenning. Is er onduidelijkheid, dan kunnen de mensen bellen naar de klantenser- vice.( tel.0900 4433333) De rode stippen die in oktober op de stoepen waren geschilderd, wekten bij veel inwoners verba zing. Van alle projecten van de ge meente steeg de nieuwe inzamel methode met stip, zei wethouder F.J. Goossen naar aanleiding van de reacties van burgers. Er is van- tevoren geen voorlichting over ver strekt. Fossen noemt dat nu 'een punt van aandacht,' juist omdat het nogal wat vragen opriep. In de eerste twee weken werden aan alle bakken een kaart bevestigd waarin de bewoners werd gevraagd de container aan één kant van de straat neer te zetten. Fossen: „Dat had al veel effect. Er stonden al een hoop containers op of bij de rode stip. De derde week is huis-aan- huis een folder bezorgd met een nieuwe inzamelkalender. Met per- foratiekaart zodat hij in de meter kast kan worden opgehangen." Bij het verspreiden van het voor lichtingsmateriaal deden zich ook nog enige problemen voor, bij be woners aan de rand van de be bouwde kom en het buitengebied en andersom. „Al met al is het doel van de campagne geslaagd: meer dan 90 procent bood op de eerste dag de goede container aan."' In de commissie ruimte waren er vragen en opmerkingen van C.A. Rijnberg uit de Suzanneweg in Sint-Annaland. Onder meer over de loopafstand naar de containers. Volgens Fossen mag de loopaf stand naar de rode stip ten hoogslé 75 meter bedragen. „Dat is wette lijk voorgeschreven, maar bij be jaardenwoningen bijvoorbeeld zijn meer rode stippen aangebracht dan in een gewone woonstraat. Er is steeds gekeken naar de plaatselijke situatie." Over het feit dat rolstoel gebruikers of moeders met kinder wagens niet meer over de stoep kunnen rijden omdat er containers staan, was geen klacht bij de ZRD binnengekomen. Mensen die slecht ter been zijn of invalide kunnen dat echter wel melden als ze hun bak op een andere plaats willen aanbie den omdat ze niet in staat zijn de container naar de overkant van de straat te brengen. „Wc moeten dat wel zeer kritisch toetsen." Doordat de bakken nu op een rijtje aan een kant van de straat staan, is het straatbeeld veranderd. De ZRD kreeg daar een positief e-maillje over, zei Fossen. „De bewoner vindt het nu veel rustiger: voorheen stond alles schots en scheef." Sinds 2003 zamelt de ZRD afval in op Tholen en Sint-Philipsland. Sinds 1 november met de nieuwe wagen die over een automotische grijper beschikt. Volgens Rijnberg de 'eenarmige bandiet.' Deze arm zit aan de rechterzijde van de auto en pakt twee containers in één be weging op. In Reimerswaal wordt al tien jaar volgens dit systeem ge werkt. In de laadbak van de wagen kunnen 500 containers worden ge lost. De volle wagen met restafval rijdt naar Heerle waar AVR Cop- pens de container overneemt en naar de afvalverbrandinstallatie in Moerdijk brengt. Groente- fruit- en tuinafval wordt naar Compostering Zeeland in Nieuwdorp gebracht. De rode stippen zullen naar ver loop van tijd vervagen, maar dan is iedereen er aan gewend om de bakken op die plek neer te zetten, zo verwacht de ZRD en de wet houder. Burgemeester W. Nuis (tweede van links) stelt het TV-kanaal van Omroep Tholen in gebruik. Naast hem voorzitter E. Tichem.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15