Verburgh Aanpassing banken voor veiligheid Popje Adrie den Engelsman betovert jury Vogel vreugd Plan Bam voor eerste seniorenstad op Tholen mag u gezj 0j| wor Geld alleen in de automaat; overal nog wel advies Sint-Annalander zegeviert op jubileumtentoonstelling BADKAMERTELEVISIE Donderdag 2 december 2004 Eerst huiswerk Pracht sport Uitslagen vochtbestendig b.v. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Rabobank Tholen wil in 2005 alle vestigingen aangepast hebben in verband met de nieuwe veiligheidseisen. Be halve in de geldautomaten zal er aan de loketten geen geld meer verkrijgbaar zijn. „De veiligheid is een heel belangrijk aspect voor deze wijziging", zegt directeur Chr. Otto. Stavenisse krijgt dinsdag a.s. de primeur. Goede moment Buispalen Man verzet zich tegen radarcontrole van politie Kerstmarkt jeugdwerk Rabo Tholen en Steenbergen doen geen concessies Jubileum vrouwenvereniging Plattelandsvrouwen creatief Fase beste visser Dronken man aangehouden Vader en zoon Hage viskampioen Op Tholen moet ie komen te liggen: de eerste Nederlandse seniorenstad. Dat meldt dagblad Trouw naar aan leiding van een gesprek met Rob de Jong, directeur van Bam Vastgoed. Hij heeft al een schets gemaakt. In het midden staat een piramidevor mig appartementencomplex. Daar omheen liggen bungalows, patio- woningen en tal van voorzieningen, tot en met een golfbaan en een jachthaven. Deze watercity' is de poldcrvariant van Sun City, zoals de al vele jaren bestaande ouderendor- pen in Amerika worden genoemd. Of watercity ooit werkelijkheid wordt, is nog even de vraag. Maar veel ouderen willen best in zo'n se niorenstad wonen, bleek in septem ber uit een enquête van het steden bouwkundig adviesbureau Inbo. In Hilversum is donderdag over het idee doorgepraat voor een gehoor van vastgoedondernemers, advies bureaus, woningstichtingen en en kele gemeenten. Zij werden voor het plan warm gemaakt op de klan ken van David Bowie's Golden Ye ars, ofwel gouden jaren. Bowie (1947) behoort inmiddels ook tot de doelgroep. De seniorenstad, betoogt initiatiefne mer Alex Sievers van Inbo, is bij uit stek geschikt voor gezellige, actieve, betrokken ouderen. Dat komt goed uit, rekent Kees Penninx van het Ne derlands Instituut voor zorg en wel zijn hem voor. Ouderen zijn er in soorten en maten, van mensen die het liefst hun eigen boontjes doppen tot echte .samenlevers.' In die laatste categorie valt 20 procent van de ou deren, weet Penninx, maar dat zal de komende decennia hand over hand toenemen. De jongeren van de jaren zestig en zeventiger zijn kennelijk echte gezelligheidsdieren. Het NIZW is al enige jaren bezig met buurtprojecten om ouderen en jongeren met elkaar in contact te brengen: voorleesprojecten op ba sisscholen in Almelo, Bredase jon geren die computerles geven aan se nioren. Staat een buurt voor alle leeftijden dan niet haaks op de seni orenstad? Valt mee, zegt Penninx. Het een sluit het andere niet uit. Toch is dat wel een punt, vindt Frenk Wiersma van het ministerie van volkshuisvesting. Het rijksbe leid is nu juist om allerlei groepen - naast ouderen ook gehandicapten en psychiatrische patiënten - zoveel mogelijk kleinschalig, in gewone wijken te huisvesten. Neemt niet weg: in 2015 moeten er een kleine 400.000 extra huizen beschikbaar zijn voor ouderen. Als de initiatief nemers van de seniorenstad een deal met Zeeland weten te sluiten, dan kunnen ze daar een mooie bijdrage aan leveren. Al blijft Wiersma zich afvragen wie in die stad het gras maait en de krant bezorgt. Of derge lijke huiselijke problemen zich in de seniorenstad voordoen, hangt na tuurlijk samen met de omvang. Rob Maas van de Amsterdamse wo ningstichting Rochdale ziet meer een aangenaam buurtje voor zich, naar Engels model. De Jong van Bam Vastgoed toont tekeningen van seniorensteden die bestaan uit drie appartementenblokken of een groot complex van zo'n 250 huizen. Het prettige van meer senioren bij el kaar is wel dat meer voorzieningen mogelijk zijn, aldus dagblad Trouw. Algemeen Belang Tholen opperde tijdens de begrotingsbehandeling ook een idee voor zo'n senioren stad. Gisteren vond er daarover een discussiemiddag plaats in theater de Mythe te Goes. VERVOLG VAN VOORPAGINA Maar bij hem kunnen ze terecht met hun verhaal. De commissieleden Oudesluijs en Chr. Koopman (SGP) herkenden een aantal van de door Rijnberg ge noemde zaken. „En emmers dagen lang laten staan, dat doet de ge meente niet. Daar moeten we elkaar als inwoners op aanspreken", zei de PvdA'er. Beide raadsleden had den ook andere geluiden gehoord, van inwoners die juist te spreken zijn over het systeem van de zijla der. En er zou daardoor, anders dan voorheen, geen rommel meer op straat terecht komen. Rijnberg weersprak dat laatste. „De ophalers hebben niet eens een schop of be zem bij zich om dat op te ruimen. Ik heb ze het al met hun handen zien doen", schamperde hij. Of in woners een particuliere afvalinza- melaar in kunnen schakelen om hun emmers te komen legen, legde hij in het midden van de commissie weg. J.J. van 't Hof (ABT) viel hem bij ten aanzien van het ongemak voor oudere en minder-valide in woners. De afvalinzameling hoort tot de portefeuille van wethouder F.J. Goossen, maar die was niet bij de commissievergadering aanwezig. Zijn collega Heijboer zei dat de vragen en opmerkingen doorge speeld zullen worden. Bedrijven en maatschappij Scoop moet 23.269 euro terugbeta len aan de provincie omdat het pro ject 'Bedrijven en maatschappij' is ingetrokken. Scoop mag een bedrag van 1531 euro houden. Het vrijko mende budget van 29.469 euro wil de provincie besteden aan het ont wikkelen van een visie op het socia le domein. „Geweldig, zo hoog heb ik nog nooit gespeeld!" Algemeen kampioen Adrie den Engelsman was zelf verbaasd over zijn hoge score bij de ju bileumtentoonstelling van de vijftigjarige vogelkwekersvereniging Vo gelvreugd. Met een rode druppelastrilde kreeg hij 93 punten en de wis selbeker. „Adrie heeft alles wat er te winnen viel, ook de derbytitel", zegt secretaris Leo Quist. De Sint-Annalander is de tel een beetje kwijtgeraakt, maar het moet zijn vijfde of zesde titel zijn. „In Oud-Vossemeer, waar ik ook lid ben van de Vogelvrienden, heb ik ook al eens gewonnen. En verder ben ik Zeeuws kampioen geweest. Deze vogel had op de tentoonstel ling in Oud-Vossemeer 92 punten en hier in de Wellevaete 93. Zij is echt in topconditie dankzij het le vend voer: wormen en miereitjes, zoals de vogels dat ook in de natuur vinden." Den Engelsman heeft altijd met mannen gespeeld, maar hij deed dat nu voor het eerst met een popje (vrouw). „Popjes kun je bijna ner gens krijgen, die zijn echt zeld zaam. Ik ben ook al benaderd om ze te verkopen, maar ik doe ze niet weg. Op de beurs in Boskoop werd 120 euro per koppeltje betaald, maar na vandaag is de algemeen kampioen natuurlijk meer waard. De stippen op deze druppelastrilde zijn mooi rond, prachtig egaal." Den Engelsman heeft weinig infor matie kunnen achterhalen over dit uit Oost-Afrika afkomstige vogel tje, maar het resultaat van tien jaar eigen kweek mag er zijn. „De baas moet het tenslotte doen." Voorzitter K.A. Bicker beaamt dat. „Adrie den Engelsman is gigan tisch goed uit de bus gekomen, maar hij heeft er ook flink voor moeten knokken. Hij probeert elk jaar te experimenteren, waardoor hij soorten presenteert die hij nog nooit heeft gehad." De Sint-Annalander sleepte met zijn 14 vogels op de tentoonstelling 4 prijzen in de wacht, waaronder twee met 93 punten. Naast de alge meen kampioen scoorde ook de blauwgroene papegaaiamadine wildkleur pop zo hoog. Vogelvreugd had met 480 inzendin gen meer vogels dan het gebruike lijke aantal van zo'n 400, maar de jubilerende vereniging had op meer gerekend. „Het viel bij ons tegen omdat we er ter gelegenheid van ons 50-jarig bestaan een open ten toonstelling van gemaakt hadden", vertelt secretaris Leo Quist. „Ook niet-leden van Vogelvreugd moch ten dus meedoen, maar dat waren er maar vijf omdat er tegelijkertijd een tentoonstelling in Vlissingen was. Het liefst hadden we de districtsten toonstelling georganiseerd, maar Nieuw Namen jubileerde ook en kreeg het Zeeuws kampioenschap." Laat de kwantiteit dan te wensen over, de kwaliteit zeker niet. „Er zijn veel vogels met hoge punten, want 93 is toch bijzonder. Ook de kwaliteit van de kanaries was heel goed", constateert Leo Quist tevre den. De 13-jarige Perry Copier uit Tho len werd met een rood intensief ka narie jeugdkampioen. De jury gaf hem 90 punten. Hij wist wel dat hij goede vogels had, maar dit was toch zijn eerste jeugdtitel in de zes jaar dat Perry lid is van Vogel vreugd. Zijn vader heeft het mo menteel te druk om zelf te kweken, al begeleidt hij zijn zoon wel bij de ze hobby, evenals oma Copier. Ook het broertje van Perry heeft al een paar vogels. De Thoolse jongens hebben interesse in dieren en in de natuur in het algemeen. Perry, die in de brugklas van 't Rijks te Ber gen op Zoom zit, duikt als hij uit school komt niet direct de volière in. „Eerst mijn huiswerk en dan de vogels", zegt Perry, die ook nog graag buiten speelt of achter zijn computer zit. Het 110 leden tellende Vogelvreugd moest voor deze tentoonstelling weer heel wat tijd opofferen. „Maandagavond spullen laden in Tholen en dinsdag opbouwen in Sint-Annaland", vertelt penning meester Wim Zoetemeijer. Woens dag kwamen de inzenders met hun vogels naar de Wellevaete, donder dag kwamen de keurmeesters in ac tie. C. Schrauwen uit Oudenbosch en W. Yzermans uit Steenbergen voor de kleur- en postuurkanaries. Voor de tropische vogels, parkieten, duiven en grondvogels waren er vier keurmeesters: M.H. v.d. Broek uit Sint-Maartensdijk, J. Balemans uit Kruisland, PA. Seymoer uit Ar- nemuiden en J.H.M. Ligtenberg uit Stampersgat. Vrijdag kwamen alle 426 leerlingen van de twee Sint-Annalandse basis scholen op bezoek plus nog 20 be woners van zorgcentrum de Schut- se. Zaterdag was het ook heel druk en Vogelvreugd verkocht in de foyer van de Wellevaete weer de traditio nele eitjes voor vijftig eurocent om de kas te spekken. Begeleid door het gezang van de vogels dankte voorzitter Bicker 's avonds de sponsors die deze tentoonstelling mede mogelijk hadden gemaakt. „We zijn een gezonde, bloeiende vereniging dankzij de inzet van on ze leden en het bestuur." Burgemeester W. Nuis, die voor het eerst in zijn Thoolse periode een vogeltentoonstelling bezocht, was verrast. „Ik ben zeer onder de in druk van deze prachtige vogels", vertelde Nuis. Toen hij pas ge trouwd was, woonde hij naast een vogelkweker. „Die man stak er heel veel tijd in: 's morgens vroeg en 's avonds laat. Het is heel bijzonder om nu deze tentoonstelling mee te maken. Het is een pracht sport. Ik vind het ook fantastisch dat jonge mensen deze hobby hebben. Van de rondleiding hier heb ik echt geno ten en ik zal zeker nog een keer te rugkomen", verzekerde de burge meester. Ter gelegenheid van het gouden ju bileum had hij twee taken. Ten eer ste de trekking van de loterij met een half varken, reiskoffer en gour metstel als drie hoofdprijzen. Ver volgens reikte de burgemeester de prijzen uit en dat was een lange lijst. Voor het bestuur van Vogel vreugd zat het werk er toen nog niet op. Dc tentoonstelling moest nog afgebroken worden en dat is ook al tijd nog een karwei. Vele handen maken wel licht werk, maar de planken zijn nog behoorlijk zwaar. Daarom staat de aanschaf van lich ter tentoonstellingsmateriaal op het verlanglijstje van de vijftigjarige vogelkwekersvereniging. Generaal kampioen: A. den Engels man uit Sint-Annaland, rode drup pelastrilde, 93 p. Hij won ook de wisselbeker bij de tropische vogels. Die bij de kanaries ging naar A.W. de Vlieger uit Nieu- werkerk met gloster gladkop, 92 p. De wisselbeker bij de parkieten was voor J.M. Walhout uit Sint-Anna land (de generaal kampioen van vo rig jaar) met een brui noorparkiet, 93 P- Kampioenen: J.P.M. van der Male uit Tholen, wit recessief, 91 p; T. Winkels uit Oud-Vossemeer met geel ivoor intensief 92 p, rood in tensief 93 p en zwart rood intensief 92 p; B. Jeroense uit Oud-Vosse- meer mpt zwart geel intensief, stam 372 p; J.C. van der Male uit Tholen met bruin geel schimmel 92 p: M. Giljam uit Putte, agaat geel inten sief schimmel 91 p en zwart pastel geelivoor schimmel 92 p; J. Neele uit Oud-Vossemeer, geel mozaiek 93 p; A.W. de Vlieger uit Nieuwer- kerk, agaat geel mozaiek 91 p, agaatopaal geel mozaiek 91 p en gloster gladkop 92 p; J.D. Geelhoed uit Oosterland, five fancy 92 p; J.J.C. Hage uit Sint-Annaland, grijs man 91 p; H.J. van Halderen uit Sint-Maartensdijk. Japanse meeuw zwartbruin 90 en rijstvogel wit ook 90 p; A. den Engelsman uit Sint- Annaland, binsenastrilde wildkleur 92 p. blauwgroene papegaaiamadi ne wildkleur pop 93 p, rode drup pelastrilde 93 p en zwartkop groen- ling 92 p: J. Heil uit Tholen, Europese groenling 90 p; K. Moer land uit Yerseke, hemelsblauwe grasparkiet 90 p; M.C. Goedege- buure uit Sint-Annaland, grijsrug- dwergpapagaai lichtgroen stam 363 p en blauwvlcugel dwergpapagaai lichtgroen enkel 92 p; M. van der Jagt uit Halsteren, agapornis licht groen 92 p; J.M.Walhout uit Sint- Annaland, bruinoorparkict 93 p; R. Praat uit Tholen, bourksparkiet wildkleur 92 p; M.C. Andriesse uit Stavcnisse 92 p; W. Zoetemeijer uit Tholen, blauwkroon lori 92 p. Derby: A. den Engelsman met blauwgroene papegaaiamadine wildkleur 93 p. Klasssement 5 beste vogels A- kweker: A. den Engelsman 462 p, T. Winkels 461 p, J. Neele 460 p, B. Jeroense 459 p. M.C. Goedege- buure en J.J. den Engelsman 457 p. B-kweker: H.J. van Halderen, C.P. Dorst, M.L. Hage en J.M. van Dijkc 448 p, P. Copier 447 p. C-kweker: R. Praat 444 p. W. Zoe temeijer 443 p. P. Potappcl 442 p. Jeugd: Perry Copier uit Tholen met rood intensief 90 p; A.W. Lindhout uit Sint-Maartensdijk met groen- stuitdwergpapagaai 90 p. Open klasse: M.P. v.d. Sande uit Sint-Annaland met Stanley rosella wildkleur groen 92 p. Kijk ook op www. verburgh. nl Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.xerburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. VERVOLG VAN PAGINA 2 ^§5 «f Waarom zou u mël mtiïdFr OPTIEK-OOf MEETKUNDIG CENTRU*** 1 genoegen nemen 27? Grote Kerkstraat 5-13 Steenbergen telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. Cliëntadviseur Nancy Akershoek (v.l.n.r.), medewerkster transacties Coby Suurland en teamcoördinator Carolien den Braber voor het nieuwe kantoor van de Rabobank in de Poststraat te Stavenisse. Cliëntadviseur Monique Prince staat niet op deze foto, maar houdt om de veertien dagen evenals haar collega Nancy Akershoek op dinsdag zitting in Stavenisse. Ook oudere inwoners die zelf niet pinnen, maar nog contant geld opne men aan de balie, hebben dat deze week voor het laatst kunnen doen in de noodhuisvesting aan de Post straat. „Vanaf volgende week kan men alleen nog uit de geldautomaat geld halen. Eventueel gebeurt dat on der begeleiding van een bankmede- werkster die daarvoor een speciale pas van de bank gebruikt. Het perso neelslid hoeft dus de pincode van de klant niet te weten", legt directeur Otto uit. De bankhal in Sint-Maartensdijk is al eerder aangepast, in Sint-Anna land is men ermee bezig en Tholen krijgt in 2005 zijn beslag. Overigens houden die drie grotere kantoren meer mogelijkheden dan de kleinere. De vestigingen die maar l dag per week open zijn, worden evenzeer aangepast, zoals Sint-Philipsland, Oud-Vossemeer en Poortvliet. Dit in afwachting van definitieve oplossin gen zoals in de laatste twee dorpen in de nieuwe Vossenkuil en Poorthove. Het nieuwe beleid van Rabobank Tholen is om de gebouwen af te sto ten. „Wij zijn geen onroerend goed maatschappij. Je moet het bouwen en beheren van kantoren aan een specialist overlaten en dat is Castia Wonen", zegt Otto. Hij is grote voorstander van gezamenlijke pro jecten. „Al onze kantoren, behalve in Sint-Maartensdijk, zijn aan de ruime kant. Toch willen we als lokale en betrokken bank in alle woonkernen toonaangevend blijven. Dan zoek je partijen om de gebouwen breder in te zetten. Wat kun je in een kantoor doen en met wie. Het moeten multi- servicecentra worden." In Stavenisse begon de Rabobank in januari 2003 met Castria te praten. In december van dat jaar sloot huis arts Veldman aan die op zoek was naar huurruimte. „Toen kwam het in een stroomversnelling", herin nert Otto zich nog. „Het was precies op het goede moment", onder streept ook Castria-directeur Kloet. „Daardoor is er nu een mooie com binatie ontstaan." De Rabobank zit in Stavenisse al leen op dinsdag, maar de geldauto maat is de hele week dag en nacht beschikbaar. „Maar we volstaan niet alleen met de gea", zegt Otto. „Ook voor advies en kleinschalige transacties zijn we op dinsdag op af spraak beschikbaar. Voor de andere dagen zoeken we nog een invulling van het kantoor, want echt nodig hebben we het niet." Als er op dinsdag mensen die een afspraak bij de bank hebben moeten wachten, kunnen ze eventueel in de wachtkamer van de huisarts gaan zitten, waar ze o.a. de kast met be kers van de EHBO-vereniging kun nen bewonderen. „Ze mogen best even in de wachtkamer en wie een goede uitslag van de dokter krijgt, kan gelijk naar de geldautomaat om thuis te tracteren", lacht huisarts Veldman. Om de aanbouw van het nieuwe bankkantoor zo geruisloos te laten verlopen, paste Castria een speciale techniek toe, vertelt opzichter Wil lem Jongeneelen van Castria Wo nen. Er werd gekozen voor het las sen van stalen buispalen als fundcringssysteem. Dit om de over last voor de huisarts, patiënten, be woners van Elenahof en andere om wonenden, alsook de schade aan de belendende percelen te voorkomen. Met een kleine heistelling werden er dunne, ronde buizen van circa 3 me ter de grond in geslagen. Die buizen werden aan elkaar gelast en later volgestort met beton. De harde laag waarop gefundeerd werd. lag op een diepte van dertien meter. Het gezamenlijk project wordt dins dag gevierd met een open dag van de Rabobank en een open middag bij de huisarts. Wethouder Velthuis verricht om vier uur de officiële opening, waarna er aansluitend toe spraken zijn van de wethouder de Rabobank en Castria in het nabijge legen woonzorgcentrum Elenahof. Burgemeester Nuis reikte de prijzen uit aan Perry Copier en Adrie den Engelsman. Vermeulen noemde zijn bank voor de toekomst ,een maatje te klein' gezien de verzwaarde wet- en re gelgeving en hogere eisen. Steen bergen maakte in 2003 ,een enor me groei' door. Ondanks dat het vorig jaar landelijk economisch slechter ging, schetste de Steen- bergse bankvoorzitter 2003 als ,een uitstekend jaar met een prachtige winst.' „Wij zijn wel honderd jaar, maar nog springle vend." Voor 2004 gaf directeur Peter Heesakkers echter ,een winstwaar schuwing.' Dit jaar zullen de re sultaten naar verwachting een stuk minder zijn. Daarvoor zijn tal van oorzaken, waaronder de nog ver der verslechterende economie. Van 2003 was er echter nog vol doende over voor enkele bijdragen uit het coöperatiefonds aan ver enigingen/instellingen, optredens van de theatergroep Cameleon en de big band The Persi Swing Col lection en een mandje met lokale producten. 15. Ton de Baat 440 p.; 16. Jos Kruis 435 punten. Op zaterdag 11 december organi seert de hengelsportvereniging haar jaarlijkse boutwedstrijd, waarna het seizoen wordt afgesloten met een erwtensoepmaaltijd. De wedstrijd begint om 12.00 uur en wordt geor ganiseerd bij de zeedijk te Stavenis» Een 50-jarige inwoner werd maan dagmiddag door de politie aange houden op de Zeelandweg West bij De Heen. De man was tijdens een controle van het verkeershandha- vingstcam opzettelijk voor een rar darstraal gaan staan en belemmerde daardoor de snelheidscontrole. ToeQ de man door de politie werd ge* vraagd om weg te gaan weigerde hi] hieraan gehoor te geven. Hij gaf aad dat hij het niet eens was met deze verkeerscontrole. Aangezien de man niet weg wilde gaan moest de politie de man uiteindelijk aanhou» den, waarbij hij zich hevig verzette» Na verhoor werd de man weer heenr gezonden met een proces-verbaa] op zak. Dat zijn actie uiteindelijk niet heeft geholpen, blijkt uit het feit dat er die middag 53 bestuurd ders zijn bekeurd voor het oveti schrijden van de maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. De vraag is nog wel of de man zelf ook tot de snelheidsovertreders behoort. Het jeugdwerk De Kelder organi seert weer een kerstmarkt in De Wimpel. Zaterdag 11 december tus» sen twee uur 's middags en acht uur 's avonds wordt in het dorpshuis de sfeer opgeroepen van de negen tiende eeuwse Engelse schrijver Charles Dickens. Verschillende middenstanders zijn met een stand aanwezig, zodat een scala aan din gen te koop zal zijn: van etenswareó tot sieraden, kleding en ook Israël- producten. De heemkundekring, de vrouwenvereniging en het Rode Kruis hebben ook een stand. En her neden in de Kelder is het restaurant, waar erwtensoep en warme chocoj lademelk verkrijgbaar zal zijn. Het jeugdwerk verkoopt onder meer kerststukken en organiseert een ver* loting en een raadspel. De kerst» markt wordt muzikaal geopend door het samenspelgroepje van Concord dia. Later in de middag en in de avond zingt het kinderkoor De Re genboog. Om vier uur komt de kerstman, waarmee de kinderen op de foto kunnen. Voor de kleintjes is er trouwens ook een speelhoek, met onder andere de ballenbak. „De op zet van de kerstmarkt is groter dan vorig jaar en belooft een succes té worden", zegt Mieke Kot van hel jeugdwerk, die verschillende spon sors vond voor het evenement. De opbrengst wordt bijvoorbeeld ge» bruikt voor de knutselclub. De fusiebesprekingen tussen dc Rabobank Steenbergen en Rabo bank Tholen verlopen zeer stroef. „De beide banken houden vast aan hun eigen verlanglijstjes, waarop de belangen van hun leden en klanten hoog genoteerd staan." Dat zei voorzitter Peter Vermeulen van de Rabobank Steenbergen op de 99ste algemene vergadering, die door meer dan 200 leden werd bezocht, zo meldt de Steenbergse Courant. De Steenbergse voorzit ter hield de deur echter open. „Naar de mening van ons bestuur is Tholen een goede mogelijke fu siepartner. We doen er onze uiter ste best voor om elkaar te vinden. Mocht dit echter niet lukken, dan zal Rabobank Steenbergen verder praten met de andere Rabobanken in het marktgebied." De Hervormde vrouwenvereniging viert haar 50-jarig bestaan. Op don derdag 9 december wordt het jubi leum herdacht met een bijeenkomst in verenigingsgebouw De Hoek steen. De aanvang is om 19.45 uur. De leden van de Plattelandsvrou wen kwamen bijéén voor een cre atieve avond. Met de versiering van een notitieboekje en het maken van kerstkaarten werd er naar hartelust geknutseld. Aan het einde van de bijeenkomst waren de resultaten heel gevarieerd. Vice-voorzitter Rick Bijl bedankte de leden voor hun komst en wees hen op de kerst viering die donderdag 16 december wordt gehouden. De laatste bekerwedstrijd van het seizoen bracht de 36 vissers van de Zeebaars zaterdag niet veel geluk. Samen vingen ze aan de Moggers- hilpolder maar 4490 gram vis. Win naar werd Han Fase met 1005 pun ten. De verdere uitslag: 2. A. Arts 655 p; 3. W. de Graaf 490 p; 4. me vr. D. Poot 450 p; 5. D. Opree 370 p; 6. mevr. T. Deurloo en L. Poot 340 p; 8. Arnold v.d. Werff 325 p (eerste jeugd); 9. G. Bijl 315 p; 10. K. de Graaf, C. v.d. Werff, J. van Tiggele en Jeromy van Houdt 50 p. In de Stoofstraat is maandagavond om 18.50 uur een 52-jarige inwoner door de politie aangehouden we gens openbare dronkenschap. De man lag dronken op de rijbaan en kreeg een bekeuring van 25 euro. Op de jaarlijkse mosselavond van hengelsportvereniging De Knor haan werd Jacco Hage gehuldigd als clubkampioen. Zijn zoon Jurian won de titel bij de jeugd. De beker voor de grootste platvis ging naar Kees van 't Hof, die bij één van de viswedstrijden een bot van 37 centi meter had gevangen. Eindklassement 2004: 1. Jacco Ha ge 486 punten; 2. Rien Konings 478 p.; 3. Rinus Lisseveld 475 p.; 4. Wim Quist 471 p.; 5. Kees van 't Hof 470 p.; 6. Jurian Hage 469 p.; 7. Johan v.d. Bleek 466 p.; 8. Fred Michels 461 p.; 9. Erik Brasz 461 p.; 10. Hans de Bruin 459 p.; II. Piet de Jong 456 p.; 12. Micha Mi chels 455 p.; 13. Remie Godfried 449 p.; 14. Talitha Michels 445 p.;

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9