fflïï Rommelmarkt Dorcas brengt 517 euro op, vergunning wordt duur Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Donderdag 2 december 2004 940 donateurs S.T.A.D. Virtuoze violoncello Bakstraat 3 Tholen is zaterdag open van 11 tot 16 uur voor een uniek schilderij Advertentie LM. Presentatie kabelkrant Tanken zonder betalen Ambtsdragers gekozen Kerstconcert met het Zeeuws ensemble Concert strijkers ensemble Geen verlichting aan Ons Boeregoed in kerkdienst Zonder autogordel Tazelaar wint klaverjassen Ploegleiders wagen mag op Parallelweg Afsluiting Patrijzenweg Boete voor bumperkleven Nieuwe Hervormde pastorie Deurloo kortste partij Kleurwedstrijd Vogelvreugd Herbestrating Hoenderweg Auto in sloot Brommer tegen auto GBS presenteert bijbel Geslacht in eigen slagerij moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Sint bij WHS Vrijwilliger Heijboer Verlichting in orde Hek bij Schalm Verkoop dameskleding Jeugdkerk UW WONING ONZE ZORG! VAN DEN OUDEN Klaverjassen Bellen achter stuur Skatebaan Pluimpot De rommelmarkt van Dorcas heeft zaterdagochtend 517 euro opgebracht. Dat was meer dan vorig jaar. De op brengst gaat naar mobiele klinieken in Moldavïe. De rommelmarkt is een centenkwestie, maar de vergunning van de gemeente wordt duurder, van zes naar vijftig euro. Garages Langeweg Niet nuchter achter stuur Rijden zonder licht Ds. Brugge krijgt beroep Tholen De stichting Samen Thoolse Activi teiten Doen (S.T.A.D.) groeit nog steeds. Met medewerking van de in woners is onlangs de ledenstand bij gewerkt. In totaal staan er nu ruim 940 donateurs ingeschreven. De stichting organiseert diverse activi teiten op Koninginnedag, waaronder de versierde stratenwedstrijd en het Rommelpotfestival. Daarnaast heeft men als doelstelling om een multi functionele ijsbaan op de voormali ge oesterputten te realiseren. Met de uitbreiding van de woonplaats streeft de stichting ernaar om de 1000 donateurs te overschrijden. Het telefoonnummer voor aanmelding als donateur en het verkrijgen van meer informatie over de stichting is: 604872. De cellist Jaap ter Linden en de for tepianist Bart van Oort concerteren zaterdag 10 december in het voor malige stadhuis op uitnodiging van de stichting Anthonie Keldermans concerten. Beide musici zijn zowel solo als samen te horen. Uitgevoerd worden de zesde suite voor violon cello van J.S. Bach, een sonate voor cello en fortepiano van L. van Beet hoven en de Arpeggionc Sonate van F. Schubert. Het concert begint om kwart over acht. Kaarten kunnen te lefonisch gereserveerd worden, 0166-603544. Burgemeester W. Nuis verricht maandagavond de officiële inge bruikname van de kabelkrant van de lokale radio. Er zijn nu al testuitzen dingen te zien op kanaal 68 van het kabelnet. Omroep Tholen wil daar mee op de televisie nieuws- en agcndaberichtcn, sport en gemeen telijke informatie brengen. Al vanaf vorig jaar november is men met de plannen bezig. Recent kwam de ge meenteraad met 6000 euro subsidie per jaar over de brug, wat de lokale radio uit de financiële nood hielp. Sloth hoopt 7500 euro aan reclame inkomsten uit de kabelkrant te halen. Bij tankstation Bal aan de Wattstraat tankte zaterdagmiddag omstreeks 15.55 uur een onbekende automobi list voor 66,92 euro aan brandstof. Zonder te betalen vervolgde de per soon zijn reis. De eigenaar van het tankstation deed van de diefstal aan gifte bij de politie. De leden van de Hervormde ge meente hebben zaterdag hun stem uitgebracht voor de verkiezing van vier ouderlingen en een diaken. Tot ouderling zijn gekozen: dhr. L.M. van Dijke. dhr. D.F. Duine uit Oud- Vossemeer, dhr. J.C. Schot en dhr. C. Hoogendoorn. Laatsgenoemde zit reeds in de kerkenraad, maar was na een periode van dispensatie aftre dend. In de vacature voor een diaken kreeg dhr. P. Kriger het vertrouwen van de gemeenteleden. De gekozen personen moeten nog beslissen of ze hun verkiezing aannemen. In de Grote Kerk geeft het Zeeuws Mannen Ensemble onder leiding van Jan van den Bos vrijdag 10 decem ber een kerstconcert. De zang wordt begeleid door het Zeeuws instru mentaal ensemble bestaande uit twee violen, twee dwarsfluiten en een trompet. Mark Christiaanse speelt op de piano en Marien Schou ten is organist. Het concert begint om 20.00 uur. In het Stadhuis geeft zaterdag 18 de cember het strijkorkest Plan B een kerstconcert. Het ensemble staat onder leiding van dirigent Ricn Hil- lebrand en bestaat uit zes violen, twee altviolen, 2 cel li en een contra bas. Het strijkersorkest voert werken uit van Bach, Handel, Van Wassena- er, Mozart, Cornelius en Mendels sohn. Aan het kerstconcert verleent ook bariton Peter Wondergem zijn medewerking. Daarnaast is er tevens een optreden van een vocaal kwartet. Het concert begint om 20.15 uur. De politie controleerde donderdag diverse fietsers en brommers op ver lichting. Op de Grindweg, Koningin Julianastraat en de Eendrachtsweg kregen zeven fietsers en een brom fietser een boete. In de Gereformeerde Ichthuskerk treedt zondagmiddag het koor 'Ons Boeregoed' in Zeeuwse klederdracht op. Ons Boeregoed is een vereniging tot instandhouding van het Zeeuwse cultureel erfgoed. De vereniging is in 1990 opgericht in Kruiningen en heeft als hoofddoel om de unieke klederdracht van Zeeland voor het nageslacht te bewaren. Vanuit deze vereniging komt een koor geestelij ke liederen zingen. Tijdens de zang- dienst leest mevr. Heuseveldt een bijbelgedeelte voor in 't Zeeuws. Ook Gerda v.d. Graaff en organist Corncel Droogers verlenen mede werking aan deze zangdienst. De bij eenkomst begint om 17.00 uur en voor de kinderen is er oppas aanwe zig. Op de Ten Ankcrweg kreeg een au tomobilist een bekeuring voor het niet dragen van een autogordel. De laatstgehouden clubavond van klaverjasclub Stad Tholen is gewon nen door Edward Tazelaar. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1Edward Ta zelaar 5199 punten; 2. Julian Poot 5066 p.; 3. Peter Luten 4896 p.; 4. Sonja Doelman 4705 p.; 5. Marie Vericerke 4679 punten. Op zaterdag 18 december houdt Stad Tholen haar jaarlijkse klaverjastoernooi in café Jan Jansen, waarbij diverse prijzen zijn te winnen. Deelnemers kunnen zich inschrijven aan de bar of zich telefonisch aanmelden via het num mer: 606330. Wielervereniging De Zuidwesthoek te Hoogerheide heeft toestemming gekregen om van januari tot en met april met een ploegleiderswagen over de Parallelweg van de Oester- dam te rijden. De vereniging organi seert iedere zaterdagochtend trai- ningsritten en wil met de auto de renners begeleiden. Op de Parallel weg geldt een verbod voor auto's, maar voor het begeleiden van de trainingsritten is door de provincie Zeeland ontheffing verleend. Oud- Vossemeer De Patrijzenweg is vanaf de Bou Kooij manstraat afgesloten wegens het grondtransport van de groene berging naar het bedrijventerrein te Sint-Maartensdijk. De werkzaamhe den duren tot en met vrijdag 10 de cember. Gedurende het grondtrans port wordt het verkeer omgeleid via de Mareweg en de Dorpsweg. Op de Oud Vossemeersedijk kreeg donderdagmiddag een automobilist een bekeuring wegens bumperkle ven. De man reed te dicht op zijn voorganger en had daardoor onvol doende zicht, toen hij wilde inhalen. Verschillende keren reed hij half op de linkerrijbaan. De politie hield de bestuurder staande en gaf hem een bekeuring voor bumperkleven en voor het niet voldoende rechts hou den. De Hervormde gemeente heeft de woning aan de Martin Luther Kings- traat 10 gekocht als nieuwe pastorie. Nu de woning voor de predikant er is kan de gemeente verdere stappen ondernemen om te komen tot hel be roepen van een predikant. Op de ge meenteavond, die door 68 leden werd bezocht werd de begroting voor 2005 gepresenteerd. Bij de komst van een fulltime-predikant is er een tekort begroot van 1248 euro. Ook werd op deze bijeenkomst be kend gemaakt dat de kerkenraad op Nieuwjaarsmorgen geen kerkdienst belegd. Bij biljartvereniging De Treffers is een inhaalronde afgewerkt. Arno Deurloo speelde deze avond de kort ste partij in 23 beurten, hij maakte met tien caramboles de hoogste serie en had met 2,61 het beste gemiddel de. De uitslagen: K. Hommel-J. Etienne 10-5,65; N. Rooijakkers-J. Etienne 7-10; N. Rooijakkers-A. Deurloo 4,66-10; A. van Daalen-C. Burgers 10-6.5. Sint-Annaland De kleurwedstrijd die Vogelvreugd organiseerde tijdens de jubileumten toonstelling in de Wcllevacte heeft zestien prijswinnaars opgeleverd. De winnende tekeningen waren vrij dag ook te zien toen alle leerlingen van de twee basisscholen een bezoek brachten aan de 480 vogels. Van elke groep kreeg er een leerling van De Casembrootschool een prijs en een van de School met de Bijbel. ,De prijswinnaars waren: groep I: 1. Je remy de Witte 2. Ronald Sturris; groep II: 1Roos Wichertjes 2. Brian Saarloos; groep III: 1. Anneloes Dekker 2. Sanne-Snoep; groep IV: 1. Eugenia den Ouden 2. Ruud v.d. Klooster; groep V: 1. Tommie Geluk 2. Cora Verburg; groep VI: 1. Ma- riëlle Dekker 2. Elmaska Bajrami; groep VII: 1. Remco Schcllinger- hout 2. Kirsten Heijboer; groep VIII: 1. Simone Snoep 2. Marius Besse- ling. Het gedeelte van de Hoenderweg tussen 's Gravenkreek en de Stoof- weg is afgesloten voor het doorgaan de verkeer. Het gedeelte van de rij baan aan de kant van de woningen wordt opnieuw bestraat. De werk zaamheden duren tot en met vrijdag 10 december. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Een 20-jarige inwoonster belandde donderdagavond omstreeks 23.00 uur met haar auto in een sloot. Op de Bartelmeetweg verloor zij ter hoogte van de bocht met de Broekseweg de macht over het stuur. Haar auto raak te in de slip en kwam in een sloot tot stilstand. De jonge vrouw werd met nekklachten en een pijnlijke rug voor onderzoek overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Haar auto is vermoedelijk total loss. Op de kruising Spuistraat/Domi neeshof vond zaterdagmiddag om 14.30 uur een aanrijding plaats tus sen een 18-jarige automobiliste en een 16-jarige bromfietser. De auto mobiliste wilde net met haar auto vanuit de Spuistraat wegrijden, toen de brommer achter haar naderde. De bromfietser probeerde nog langs de wegrijdende auto heen te rijden, maar beide voertuigen kwamen toch nog met elkaar in botsing. Door het ongeluk liep zowel de brommer als de auto schade op. Het comité Tholen van de Gerefor meerde Bijbelstichting heeft in haar depot aan de Schoolstraat 24 zater dag een nieuwe bijbel (formaat 32x22 cm) met kanttekeningen in één deel gepresenteerd. In de nieuwe uitgave is de Statenvertaling ge bruikt, maar in de huidige taal en spelling. De kanttekeningen bij de bijbelteksten zijn gebaseerd op de Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensda jMalse bieflappen 500 gr. 500 gr. 400 gr. ♦Nasi/Bami 5,20 1,75 2,40 Vetspek Hadieevlees 1 kg 500 gr. 500 gr. 3,20 2,00 X Voor Sinterklaasavond: Worstletters, Vleesschotels, Vleescheque, Gourmet Fon due, Hapjes, Saucijzenbrood jes, Gehaktstaafsalades. Gegrilde ham 100 gram 1,35 Casselerib 100 gram 1,25 Leverkaas 150 gram 1,- St. Nicolaas salade 100 gram 1,- enz Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. uitgave van Ravensteyn uit 1657. De uitgave is in de boekhandel verkrijg baar. Sinterklaas bracht vrijdagavond in de kantine van voetbalvereniging WHS een bezoek bij de smurfen en de F-pupillen. De vijftig aanwezi ge kinderen genoten eerst van een poppenkastvoorstelling, waarbij een zwarte piet een beroep deed op een tovenaar toen hij ontdekte dat hij de snoepzakken was vergeten. Aan het einde van deze voorstelling kwam sint met twee pieten de kantine bin nen. Nadat de kinderen voor sint hadden gezongen werd er een pauze ingelast. Na deze onderbreking werd de avond voortgezet met een spelle tjescircuit met als onderdeel een be zoek aan sint in de bestuurskamer. Sint had voor ieder kind wel iets leuks te vertellen. Na de spelletjes wilde sint de cadeaus gaan uitdelen, maar de pieten zagen hun kans en probeerden met de cadeaus de kantine te verlaten. De kinderen schreeuwden de pieten weer terug in de kantine, waarna de cadeaus uitge pakt konden worden. Aan het einde van het feest kreeg ieder kind nog een zakje chips. Zowel de reactie van de kinderen als die van Sinter klaas waren positief, zodat de activi teitencommissie terug kan kijken op een geslaagd feest. Als eerste vrijwilliger van het jaar is drie jaar geleden G.A. Heijboer ge kozen. En niet T.J. Heijboer, zoals wij vorige week meldden in het ver slag van de in De Wellevaete gehou den vrijwilligersavond. Beide heren Heijboer zijn bijzonder actief ge weest in de EHBO-vereniging. Stavenisse Op de Provincialeweg controleerde de politie de voertuigen op de ver lichting. Tussen 7.15 en 7.45 uur bleek bij alle passanten de verlich ting in orde te zijn. In de commissie ruimte heeft J.J. van 't Hof (ABT) aandacht gevraagd voor vandalisme en vernielingen aan openbare basisschool De Schalm. In het nieuwe bestemmingsplan Post- straat-Zuid is een voetpad gedacht vanuit die wijk langs de school. Van 't Hof vroeg om een hek te plaatsen langs hel schoolterrein en op die ma nier de gemeentelijke eigendommen te beschermen. De kosten kunnen wat het raadslid betreft op het be stemmingsplan drukken. Wethouder K.A. Heijboer liet in een reactie weten dat dit ontsluitingspad de aan dacht heeft. Het nieuwe bestemmingsplan voor ongeveer zeventig woningen kreeg maandag de volledige instemming van de commissie. P.W.J. Hoek (SGP) toonde zich tevreden over de gefaseerde gronduitgifte - 'want in bijvoorbeeld Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer wordt nu te veel ge bouwd' - en drong er bij burgemees ter en wethouders op aan, er strin gent de hand aan te houden. CDA'er J. Bijl wilde dat laatste juist niet. hij pleitte voor meer soepelheid. W. Mol (CU) vroeg aandacht voor de verschillende doelgroepen: starters, ouderen, de afspraak om 25% voor Castria te reserveren. Ook J. Oudes- luijs (PvdA) noemde starterswonin- gen. Dat komt allemaal in de woon- visie, zei de wethouder. Van 't Hof brak tenslotte nog een lans voor het stimuleren van de toepassing van zonne-energie in bestemmingsplan nen. Sint-Maarterfsdijk De charitatieve instelling De Klomp organiseert donderdag 9 december een verkoop van tweedehands da meskleding in Maartenshof. De op brengst zal ten goede komen aan Roemenië. De verkoping begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. De Hervormde gemeente Rehoboth organiseert zondagmiddag 12 de cember een samenkomst van de jeugdkerk. Het thema is: 'Komt laten wij aanbidden'. Met de jeugd wordt nagedacht wat het aanbidden betekent en gewezen op de centrale plaats die de Heere Jezus in hun leven moet innemen. Ook wordt er veel gezongen onder leiding van de band SaxxuS uit Bergen op Zoom. De jeugdkerk begint om 15.00 uur en wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Westvest. Na afloop is er voor de jongeren gelegenheid om elkaar te ontmoeten en samen wat te drinken. De dienst is bedoeld voor iedereen van 14 tot 30 jaar. Meer in formatie over de jeugdkerk is ver krijgbaar via Jaap Hage, tel. 603089. Makelaars Taxateurs o.g. Botermarkt 5 Nicuwstraat 18 46') I CZ Tholen 4311 AN Bminisse Tel. 0166-606926 Tel. 0111 -420020 Fax 0166-606853 Fax 0111 -420055 VBO MAKELAAR Advertentie I.M. M. den Haan won met 5070 punten de inhaalwedstrijd in de clubcom petitie van klaverjasvereniging De Pendelaars. De uitslag is: 1. M. den Haan 5070 punten; 2. M. v.d. Molen 4980 p.; 3. L. Kampman 4658 p.; 4. J. van Splunter 4510 p.; 5. A. Arts 4450 p.; 6. R. van Putten 4330 p.; 7. J. van Zetten 4184 p.; 8. C. Meijer 3982 punten. De politie hield woensdag een grote verkeerscontrole op de Pro vincialeweg en in Rilland. Tussen 8.00 en 17.30 uur kregen bij deze controles zeven automobilisten een bekeuring voor het niet dragen van een autogordel. Drie automobilis ten werden betrapt op het niet handsfree bellen via de mobiele te lefoon. Ook werd een automobilist bekeurd, omdat hij scherpe uitste kende delen aan zijn auto had zit ten. Het college heeft naar vier plaatsen in het dorp gekeken voor de aanleg van een skatebaan, maar vihdt het Pluimpotterrein de geschiktste lo catie. De baan voor de jeugd zou aan de zijde van de Spuidam komen te liggen, in de buurt van het nieuwe pompstation van A. Duine. H.W. van Eenennaam (SGP) vroeg zich Bezoekers kijken in de schuur aan de Platteweg in Scherpenisse tussen de spulletjes of er iets van hun gading bij is. In de schuur van De Groen aan de Platteweg staan rond negen uur de eerste bezoekers al te wachten tot de deuren open gingen. Het zijn vooral belangstellenden die op zoek zijn naar speciale voorwerpen of artike len. Zo komt er elke jaar een man uit Bergen op Zoom om hoeden te kopen. Ook deze keer was het assor timent groot. Boeken en spelletjes, huishoudelijke artikelen (zoals een broodrooster) en kerstversiering, kleedjes, knuffels, koffers een ledi kant en een box, bloempotten en glaswerk. Het zijn de spuflen die wel afgeleverd zijn op het depot, maar niet geschikt zijn voor de pro jecten van Dorcas. Ze staan niet op de zogeheten landelijke goederen lijst die de hulporganisatie hanteert. Die lijst hangt ook aan een van de balken in de schuur waar Dorcas kleding sorteert en opslaat. Zodat de vrijwilligers maar ook degenen die spullen komen brengen, weten wat de bestemming is. Elke laatste za terdag van de maand kunnen er spullen gebracht worden. Dat ge beurt ook tijdens de rommelmarkt. Behalve bezoekers uit de eigen ge- 1 meente komen er ook mensen uit West-Brabant en de Zeeuwse buur gemeente Reimerswaal. Ook ma nager Aric van Wingerden van de regio Zeeland en Zuid-Holland is vanuit zijn woonplaats Oud Alblas een kijkje komen nemen bij de ver koop van de spullen die binnen en buiten de schuur staan opgesteld. Mevrouw Andriesse van Dorcas: „Wc willen de spullen graag weg- hebben want hier kunnen we niets mee doen in de landen waar we hulp verlenen. Knuffels bijvoorbeeld mogen we niet meer aanleveren van wege de hygiëne. Ze nemen ook veel ruimte in beslag. Maar ook breekbaar goed en boeken in het Ne derlands gaan niet naar de projecten. Ook geen speelgoed op batterijen want daar hebben de kinderen niets aan. Belangrijk zijn de eerste levens behoeften, zoals kleding." T Het is het vierdejaar dat Dorcas de rommelmarkt in de schuur aan de Platteweg houdt. Om de verkoping te mogen houden is een vergun ning nodig van de gemeente. Die kost zes euro, maar b. en w. hebben aangekondigd het tarief te verho gen naar 50 euro. „Dat is ontzet tend veel. We doen dit allemaal met vrijwilligers en verkopen de spullen voor een paar centen om er vanaf te komen. Ik weet niet hoe we dat op moeten lossen. Het is al lemaal maar centenwerk. Er gaan spullen voor tien of twintig euro cent weg." Volgend jaar bestaat de Thoolse af deling vijf jaar. Landelijk bestaat Dorcas dan een kwart eeuw. Of er op Tholen extra activiteiten zullen plaastvinden is nog niet bekend. Wel wordt in het voorjaar weer een rommelmarkt gehouden. Predikbeurten Zondag 5 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij 18.30 u. ds. Vernooij HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Verheul, Amers foort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. Zangdienst m.m.v. 'Ons Boere goed'. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van den Berg (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Vlies, Rotterdam 18.30 u. ds. de Graaf, Waalwijk GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 9.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bakker. Bodegraven 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. GEREF. GEM. do 2/12 19.30 u. stud. Van Belzen. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Gerritsen, Oud Alblas 18 u. ds. Quist, Groot-Ammers OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Joppe 14.30 u. ds. Joppe HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. De Jong, Rotter dam. 19 u. ds. Van Oostende, Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis 14.30 u. ds. Lohuis GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Theunissen, Melissant 18 u. ds. Beider, Dordrecht GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Bok 17 u. kand. Visser GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 8/12 19.30 u. ds. Van Alst, Klaas waal. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies. dinsdagavond in de commissie sa menleving af of er ook gekeken is naar een plek aan de andere kant van het terrein, 'in de richting van Sint-Maartensdijk' Maar volgens wethouder M.A.E. Velthuis is de skatebaan bedoeld voor de jeugd van Scherpenisse en niet voor de jeugd uit de smalstad. Er was dan ook niet naar die mo gelijkheid gekeken. Volgens Van Eenennaam zal de porgroep (die Sint-Maartensdijk en Scherpenisse op wil krikken) niet blij zijn met de keuze. Maar vol gens de wethouder is er in Sint- Maartensdijk al een speelveld (aan de Hogeweg met trapveldje, bas- ketbalpaal en tafeltennistafel) aan gelegd. „Dit keer is Scherpenisse aan de beurt. Volgens E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) is de ska tebaan bij de Spuidam ook voor jongeren uit Poortvliet beter be reikbaar. Aannemer J. Knop uit Anna Jaco- bapolder wil veertien garages bou wen aan de Langeweg. Ze komen op het terrein waar de gebouwen van aannemersbedrijf Suurland zijn gesloopt, achter vier nieuw ge bouwde huizen. Omdat de grond de bestemming 'bedrijven' heeft, is het plan in strijd met het bestem mingsplan Kom. Het bouwplan voldoet echter aan de huidige planologische inzichten en daarom wil de gemeente vrijstelling verle nen en het bestemmingsplan aan passen. Op de Westkerkseweg werd zater dagavond om 23.55 uur een 51-ja rige automobilist betrapt op het rij den onder invloed van alcohol. Bij een blaastest bleek hij meer dan 2x de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. De man Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tan darts kunt u vernemen welke tandarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Rcgentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 dec. donderdag 2 6.25 -18.47 vrijdag 3 6.57 -19.27 zaterdag 4 7.42 -20.12 zondag 5 8.32 -21.17 maandag 6 9.42 -22.32 dinsdag 7 11.02 -23.47 woensdag 8 12.12 - donderdag 9 0.42 - 13.07 vrijdag 10 1.37 -13.55 zo 5/12 1.55 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. Bij een verlichtingscontrole van de politie op de Randweg werden vier bekeuringen uitgedeeld aan fietsers voor het rijden zonder licht. Ds. A.A. Brugge van de Gerefor meerde Gemeente heeft een be roep ontvangen van de Gerefor meerde Gemeente te Bodegraven. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2