Stavenisse staat model voor samenwerking dienstverlening Wolvekamp blijft in Meulvliet en krijgt de Wellevaete erbij Jan van Moort zegeviert bij de 40-jarige Makreel 'De stoepen staan vol met afvalemmers' Huisartsenpraktijk met Rabobank in pand Castria m 350 OCCASIONS Geen Thools voor A4 geld Bureau voor scholen Tholen AU5ërvïcê_^. Ue^0%De Donderdag 2 december 2004 6 le jaargang no. 3 32É. t A--& Altijd meer dan kijk op www.autoteam.nl SGP en PvdA hoeven blauwe bak oud papier niet In verwachting? zie pagina 12 Stavenisse staat model voor een nieuwe vorm van dienstverlening. Een huisartsenpraktijk met apotheek en prikpost samen met een bankkantoor. Wethouder mevr. drs. M.A.E. Velthuis zet deze primeur dinsdagmiddag luister bij. Castria Wonen, huisarts Veldman en Rabo bank Tholen geven het voorbeeld hoe verschillende vor men van dienstverlening voor de dorpen behouden kun nen blijven. In de toekomst krijgt dit samen werkingsmodel navolging in Sint-Philipsland, Oud-Vos- semeer en Poortvliet. Ideale situatie Breed inzetbaar Kritiek inwoner Sint-Annaland op ZRD De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) kan het niet maken om ouderen en minder-validen tientallen meters met hun afvalbak te laten slepen. Dat hield C.A. Rijnberg uit Sint-Annaland maandag de commissie ruimte voor. Hij had nog meer klachten over de inzameling van het huis vuil met wat hij noemde 'de eenarmige bandiet'. De ZRD werkt inmiddels ongeveer een jaar op Tholen en daarom zou er geëvalueerd kunnen worden, vond PvdA'er J. Oudesluijs. Geen schop Charles Wolvekamp (42) uit Tholen blijft bij nader inzien toch beheerder van Meulvliet en krijgt de Wellevaete in Sint-Annaland er per 1 januari bij. Dat is de verrassende ontknoping van het beheer van de twee grootste sport- en gemeenschapscentra op het eiland. Het gemeentebestuur wilde eigenlijk privatiseren en had daarvoor het bedrijf Optisport op het oog. Met het aangaan van een contract voor twee jaar met Wolvekamp laten b. en w. de moge lijkheden voor privatisering in de toekomst nog open. Deze week - Serres kozijnen Zonwering Lichtkoepels Lichtstralen Garagedeuren Staal/Hout systeembouw cl\fc eo Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. .05 556, Giro 12 44 07 per halfjaar, 28,50 per 47,75 per jaar, allemaal incasso. voor dinsdag 16.00 uur. 0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Wat SGP en PvdA betreft, hoeft niet onderzocht te worden of er in de ge meente Tholen méér oud papier in gezameld kan worden. Het milieu programma 2005 maakt melding van een derde - blauwe - afvalcon tainer voor huishoudens om oud pa pier en karton in te doen. Dat zou dan ook huis aan huis ingezameld kunnen worden. Elders in Neder land worden daarmee 'zeer goede resultaten' behaald. „Nu halen verenigingen in onze ge meente het oud papier op, of ze heb ben een container staan waar het ge bracht kan worden. Dat loopt volgens ons goed, dus waarom zou het anders moeten", zei P.W.J. Hoek (SGP) in de commissie ruimte. Naast de grijze en groene ook nog een blauwe minicontainer bij de mensen plaatsen, hoeft voor zijn fractie niet. De PvdA denkt er het zelfde over. „Je brengt de verenigin gen in de problemen als je het ver andert. Ze hebben er extra inkomsten van en dat is welkom ze ker nu ze volgend jaar minder subsi die krijgen", aldus J. Oudcsluijs. De gemeente Tholen komt niet met geld over de brug voor de aanleg van het ontbrekende stuk van de A4, de verbinding tussen Bergen op Zoom en Dinteloord. „We hebben dat al verschillende keren verwoord en daar houden we aan vast", vertel de wethouder K.A. Heijboer maan dag in de commissie ruimte. Hij re ageerde op een opmerking van J.J. van 't Hof (ABT), die verwees naar een bericht hierover in een dagblad. Dat bericht klopt dus niet, aldus de wethouder. De provincie Noord-Brabant had in een persbericht gemeld dat zij 20 miljoen voor het ontbrekende stuk snelweg op tafel wil leggen. En dat de provincie Zeeland en de gemeen ten Tholen, Steenbergen en Bergen op Zoom samen zeven miljoen zou den willen bijdragen. Overigens is er dan altijd nog een tekort van 140 miljoen, wat van het rijk zou moeten komen. Wat Tholen betreft, klopt dat dus niet. En ook Steenbergen is niet tot meebetalen bereid, bleek onlangs in de raadsvergadering. Voor hel oplossen van de huisves tingsproblemen van de basisscholen in Tholen gaat de gemeente een ad viesbureau inschakelen. Dat zegt wet houder W.C. van Kempen van onder wijs. Het is de bedoeling dat in Tholen de methode gebruikt wordt die ook in Sint-Annaland is toegepast. Voor de twee basisscholen aan de Schoolstraat zijn enkele maanden ge leden een aantal mogelijkheden ge presenteerd aan de leden van de ad viescommissie samenleving, het schoolbestuur van de School met de Bijbel, de directies en schoolteams. In Tholen kampen de Regenboog en de Eben Haëzer met ruimtegebrek. Ze maken al gebruik van noodlokalen. Voor het volgend jaar is daarvoor 290.000 euro opzij gezet. Maandag ging de commissie akkoord met het huisvestingsprogramma voor 2005. J.J. van 't Hof (ABT) merkte echter op dat er een tekort is van ruim 31.000 euro (met een kapitaallast van ruim 3000 euro), door de bezuinigin gen die tussentijds zijn doorgevoerd. Rabobank-directeur Otto, huisarts Veldman en Castria-directeur Kloet v.l.n.r.) zijn blij met het gezamenlijke project in Stavenisse. „Dit heeft absoluut een meerwaarde voor de inwoners", zegt directeur J. Kloet van Castria Wonen. „We zijn dan ook heel blij, dat de Rabobank en dokter Veldman mee wilden doen. Overal waar de leefbaarheid in de dorpen speelt, willen we graag als partner optreden. De lijnen in Stavenisse waren snel gelegd. De vragen van de huisarts en de bank kwamen precies op het goede mo ment. Dit is een mooie combinatie. Het is eigenlijk het slim aan elkaar koppelen van wensen en samen aan de slag gaan. Dat wordt in Stavenis se in de praktijk gebracht." De Rabobank aan de Poststraat in Stavenisse was veel te groot gewor den. Het kantoor was ook maar één dag per week meer open. Huisarts Veldman zat aan de overkant met een eigen woning en praktijkruimte en zocht met het oog op de toe komst een huurpand. Het voormali ge bankkantoor kon grotendeels in tact blijven. Waar vroeger de bank biljetten over de balie gingen, wis selen nu de medicijnen van eige naar. Er is een royale wachtruimte met veel planten en rieten stoelen naast de bankzitjes die gehandhaafd zijn. „We zitten hier hartstikke fijn", vertelt mevr. Veldman, die al sinds april de nieuwe praktijk in ge bruik heeft. De apotheek is veel groter geworden in vergelijking met de oude praktijk. Achter de apo theek is een keuken met een 'zitje om koffie te drinken. In de voorma lige kamer van bankdirecteur R. Dingemans houdt nu dokter Veld man spreekuur. Ernaast beschikt hij over een onderzoekskamer. Verder is er nog een aparte ruimte voor de prikpost. De bankkluis is niet ge sloopt vanwege de hoge kosten die dat zou meebrengen. De huisarts gebruikt de kluis als archiefruimte. Voor de Rabobank is aan de rechter kant een aanbouw gerealiseerd. Zo wel voor de bank als de huisarts is er een gemeenschappelijke, royale hal die met automatische deuren opengaat. Hierin staat de geldauto maat. De bank beschikt daarnaast nog over een spreekruimte, waar al leen op dinsdag adviseurs zitting houden. 'Ideaal' noemt dokter Veldman de nieuwe situatie. „Het is keurig zo en ik werk ook lekker omdat ik meer ruimte heb. De mensen kunnen het goed vinden, al klopt er nog wel eens een enkele artsenbezoeker in onze oude praktijk aan de overkant aan, waar nu een kapsalon is geves tigd. Zo krijgen wij bankopdrachlcn in onze brievenbus, maar dat gaal wel over." Het echtpaar Veldman wilde de wo ning met praktijk verkopen met het oog op de toekomst. „Een woning met praktijk is niet gunstig voor een opvolger. Die wil een huurpand. Ons huis was privé veel te groot ge worden en voordat we zelf met de praktijk gaan stoppen, wilden we de zaak geregeld hebben. Dit doe ik dan ook niet voor mezelf, maar met het oog op de toekomst. De inwo ners van Stavenisse kunnen op deze maniereen huisarts houden." Volgens de dokter was het voorma lige bankgebouw een heel goede oplossing voor zijn probleem. „Met enkele aanpassingen was er van het pand een mooie praktijk te maken. De grote wachtruimte en het loket zijn gehandhaafd. En we hebben er een ruime parkeergelegenheid bij. Bijkomend voordeel van de bank is, dat iemand die zonder geld zit om medicijnen te betalen, met een paar stappen bij de geldautomaat is", al dus de huisarts uit Stavenisse. Castria-directeur Kloet zegt de ge meente dankbaar te zijn voor de snelle medewerking bij de aan bouw. „Die was nodig omdat de geldauto vlakbij de ruimte van de geldautomaat moet kunnen ko men." Kloet vindt het ook een plus punt dat het pand zo dicht bij woon zorgcentrum Elenahof ligt. De ouderen hoeven maar een paar stap pen te doen om bij de dokter en de bank te komen. Castria en de Rabobank hopen deze samenwerking in Stavenisse in an dere plaatsen te kunnen voortzetten. „We zijn nu met Sint-Philipsland bezig", zegt directeur Chr. Otto van Rabobank Tholen. Ook daar is het bankkantoor te groot en wordt het slechts één dag per week gebruikt. „We zoeken naar een bredere inzet baarheid", zegt Otto. Het pand is nu nog eigendom van de bank, maar Castria wil dat kopen, zoals dat ook in Stavenisse is gebeurd. Er zijn met twee kandidaten contacten gelegd, maar de Belgische huisarts De Cock die de praktijk van dokter Van Doesburg heeft overgenomen, is daar niet bij. Die huurt de ruimte van zijn voorganger. Ook voor win kels komen er volgens Castria mo gelijkheden. „Het is een zoektocht naar part ners", zegt Otto. Ook in Oud-Vos- scmeer en Poortvliet gaal hij kijken naar nieuwe mogelijkheden. „Het nieuwe dorpshuis de Vossenkuil duurt voor ons te lang. Ook in Poortvliet kunnen we niet wachten op uitbreiding van woonzorgcen trum De Poorthove", zegt de bank directeur. Zie ook pagina 9. Een aantal maanden geleden intro duceerde de ZRD in plaats van de traditionele vuilniswagens de zoge naamde zijladers. Sinds 1 november zijn de ophaalroutes gewijzigd en is het systeem aangepast: alle afval emmers moeten aan één kant van de straat gezet worden. In heel veel ge vallen betekent dat volgens Rijn berg dat mensen met hun emmers naar de overkant van de straat moe ten. Vooral voor ouderen en minder- validen kan dat bezwaarlijk zijn, ze ker in de winter als het glad is. Daar komt bij dat de emmers geconcen treerd staan bij de op de trottoirs ge schilderde rode stippen. „De stoe pen staan vol met emmers. Ik dacht dat ze voor voetgangers, invaliden en postbodes waren, maar die kun nen er niet meer langs", aldus Rijn berg tijdens het spreekrecht. De Sint-Annalander stoort zich aan de ongevraagd - „de wethouder wist er niet van, heeft hij gezegd" - en in zijn ogen willekeurig geplaatste ro de stippen: voor een uitrit, een deur of op een straathoek. „Ik heb er een voor mijn deur, waardoor er iedere week negen meter bak bij mij voor staat!" Hij woont in de Suzannaweg en daar worden nu ook rolemmers gebracht van de Molendijk en het Havenplein, zodat er méér staan dan voorheen. „En stonden ze altijd aan de overkant, waar allemaal schuren zijn, nu komt de ZRD-auto achteruit de straat in en moeten wij de em mers tussen de geparkeerde auto's zetten." Rijnberg vraagt zich ook af of de ZRD het kan maken om zijn emmer niet te legen als er een auto voor geparkeerd staat. „Ik zet mijn bak buiten en iemand anders kan er even later toch zijn auto voor zetten. Maar ik betaal wel afvalstoffen heffing." De Sint-Annalander vindt dat de ZRD niet kan uitmaken waar auto's moeten parkeren, dat is een zaak voor de politie. Het is hem ook al gebeurd dat zijn emmer niet bij de rode stip was teruggezet, maar een eind verderop. „De heren van de ZRD slepen honderden meters met je bak." In de Suzannaweg (een doodlopen de straat) is de veiligheid met de komst van de zijlader ook in het ge ding, weer volgens Rijnberg. De vuilnismannen stappen niet uit, ze laten een toeter klinken en rijden dan achteruit de straat in. „Denkt u dal die mannen vanuit de cabine spelende kinderen op straat kunnen zien?" Er zijn bakken die wel drie dagen buiten blijven staan. Dat ligt er .volgens Rijnberg aan dat de be woners niet weten op welk tijdstip de wagen langs komt. Hem hebben tal van klachten over het systeem bereikt. Melden bij het 0900-num- mer van de ZRD is volgens hem voor veel inwoners een stap te ver, dus dat doen ze niet. ZIE VERDER PAGINA 9 Henk van Maaren uit Sint-Anna land had eigenlijk per 1 oktober al ontslag gevraagd, maar op verzoek van de gemeente bleef hij aan om dat er nog geen oplossing gevonden was voor het beheer. Het ontslag- verzoek van Wolvekamp per 31 de cember kwam daar later nog bij, zodat b. en w. de gelegenheid aan grepen om te kijken naar het terug dringen van de lasten. Zowel Van Maaren als Wolvekamp zijn gedeel telijk in gemeentedienst, maar het college wilde gezien de noodzaak tot bezuiniging op arbeidskosten besparen. Daarom zou het dienst verband per 1 januari a.s. beëindigd worden. Wolvekamp verliest daar door de zekerheid van een vast ba sissalaris, zodat hij het volledig van de inkomsten als horeca-onderne- mer moet hebben. ZIE VERDER PAGINA Notaris Schot praat beleggingsstudiecluhs bij over erfrecht Dubbelslag combinatie Fonteijne bij duivententoonstelling in Vossemeer Perry Copier met rode kanarie jeugdkampioen bijVogelvreugd EN VERDER... Uitbreiding kerk Oud Geref. Gem. in Stavenisse gaat voorspoedig Boerenschuur basis voor ontwerp van nieuw Thools gemeentehuis DOOR SAMENWERKING WORDEN OOK DE ZWAKKEN MACHTIG Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Advertentie I.M. Hij vond dat dit van tevoren was te berekenen en vroeg zich af waar dit geld nu vandaan gehaald moet wor den. Volgens de wethouder is het geld er wel, maar is het niet genoemd in het stuk. Dat had volgens hem wel moe ten gebeuren. „Rente en afschrijving zitten er in. Afschrijven doen we van alle gebouwen. Die 3000 euro moet opgenomen worden in de kademota 2006." Slabbecoornweg 38 4691RZ Tholen Tel 01 66 60 64 83 info&allser vice.nl www.allservice.nl Sf°Q1 10*0° rnQ1 cwc^' Voor u een beslissing neemt kom dan eerst bij ons langs Services niet £Orfr£r cuwxdcccht Advertentie I.M. Het was spannend zaterdagmiddag aan de Willempolder in Anna Jacobapolder. De laatste clubwedstrijd van de veertigjarige zeehengelclub de Makreel uit Sint-Philipsland moest de kampioen opleveren. Zou het Jan Verwijs worden of Jan van Moort? De laatste had al twee vissen van 41 en 38 cm aan de haak geslagen toen hij opnieuw beet had. Glunderend haalde Van Moort zijn derde vis aan wal. De buit was binnen. Het familiefeest werd helemaal com pleet toen kleinzoon Arjan de titel bij de jeugd won. De veertigjarige Sint-Philipslandse visclub telt 118 leden onder wie 10 junioren. Aan de zeedijk bij de Willempolder ter hoogte van de windmolens kwamen daarvan zaterdag 25 vissers in actie: 19 senioren en 6 junioren. Beschut achter een groene paraplu beproefden ze tien meter uit elkaar hun geluk. Geduldig wachtend of het aas voldoende aantrekkingskracht heeft. „Vroeger haalden we hier wel 25 tot 30 kilo vis op een middag binnen, maar sinds de aanleg van de Philipsdam en de Ooster- scheldekering is dat maar 6 tot 7 kilo meer", vertelt controleur en secretaris Johan van Moort. In zijn oranje overall loopt hij met zijn meetlat de 25 deelnemers langs. „Duikers zeggen dat hier nog genoeg vis zit, maar we krijgen ze moeilijk te pakken", zegt penningmeester Sjaak van der Maas. De actieve leden van de Makreel beleven toch elke maand weer veel plezier aan hun hobby. „We hebben nogal wat ouderen in de vereniging en die willen niet ver rijden, zodat dit een ideale stek is", aldus Johan van Moort. „We trekken ook wel jongeren aan, maar er zijn weinig fanatieke vis sers bij. Tot hun zestiende doen ze nog wel mee, maar daarna zijn er weinig volhouders bij." Bestuurslid Jan Kaashoek behoort tot de mannen van het eerste uur. al behoort hij niet meer tot de 45 actieve leden die aan de elf competitiewedstrijden meedoen. Op de jaarlijkse feestavond in de Druiventros met de verloting en prijsuitreiking is hij altijd present. Zaterdag werd er ruim 10 kilo vis gevangen. Bij de senioren won Jan van Moort met 1795 punten voor Leen Reijngoudt met 1125 p en Ronnie Breeman met 935 p. Vierde werd Hans v.d. Ree met 825 en vijfde Ko Polderman met 805 p. Bij de junioren won Jorian van Duuren met 965 p voor Marco Glasbergen met 425 p. Daarna kon de eindstand worden opgemaakt, waarbij Jan van Moort clubkampioen werd bij de senioren met 6450 p. Hij had een royale voorsprong op Jan Verwijs, die 5585 p had. Gert-Jan Glasbergen werd derde met 5535 p. Bij de junioren werd Arjan van Moort eerste met 4830 p voor Jan Lennard Kempeneers met 2990 en Marco Glasbergen met 2875 p. Johan Geense had met 45 cm de langste vis. Bij de junioren deelden Arjan van Moort en Marco Glasbergen die eer met 39 cm. Jan van Moort was met twee vissen van 41 zaterdagmiddag nog een derde bij. 38 cm al zeker van de titel, maar hij ving er

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 1