Provincie Zeeland Fiets/voetveer in bedrijf Hoofdlijnen voor het eerste Zeeuwse omgevingsplan VAN MEER e-mail: j.meer@home.nl te. - Landschaps verordening - md Officiële Mededelingen van het waterschap Donderdag 2 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 49/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Op 8 oktober 2004 hebben Provinciale Staten de hoofdlijnen vastgelegd voor het nieuwe omgevingsplan Zeeland. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten Benoeming leden Reken kamer Provincie Zeeland 4 Diversen Ontheffing Flora- en faunawet Budelpack verkoopt voor miljoen machines CDA-Kamerlid spreekt in Tholen Abdij Nieuws De Fast Ferry Vlissingen-Breskens is vier maanden in gebruik. Voor de overdracht aan de beheersor ganisatie van de provinciale directie Infrastructuur en Vervoer is zowel de bedrijfsvoering als de voorbereiding van het project geëvalueerd. Uit de evaluatie blijkt dat de SWATH's Prins Willem-Alexander en Prjnses Maxima voldoen aan de eisen die de provincie bij de bouw heeft gesteld. Natuurlijk hebben zich in deze beginperiode diverse storingen en mankementen voorgedaan. Voor een groot deel zijn deze toe te schrijven aan aanloopproble men of kinderziektes, die vooral vervelend waren vanwege de overlast voor de passagiers. De aanlandingsvoorzieningen, die uit bruggen, pontons en bijbeho rende installaties bestaan, bleken tekortkomingen te hebben. De constructie was niet bestand tegen extreme weersomstandig heden en de ponton in Breskens was zo beweeglijk dat in- en ont schepen niet meer verantwoord was, zelfs als windkracht negen nog lang niet bereikt was. Aan de oplossing van deze pro blemen wordt momenteel gewerkt. Hoewel de dienstverlening goed georganiseerd is, wordt ernaar gestreefd het aantal vertragingen onder de vijf procent te krijgen. De wijzigingen in de voortstuwing van de schepen moeten dit getal positief beïnvloeden. Ook wordt gekeken naar een reserveringssysteem voor vaste klanten, omdat afgelopen zomer is gebleken dat onvoldoende capaciteit beschikbaar is op be paalde uren tijdens het toeristen seizoen. Een gegarandeerde plek kan de oplossing zijn. Informatieblad Van de rapportage die Gedeputeerde Staten heeft uitge bracht aan Provinciale Staten is een samenvatting gemaakt in de vorm van een informatieblad. Behalve de hierboven genoemde zaken wordt een overzicht ge geven van de aanloop naar het fiets-/voetveer, de bouw van de schepen en hoe alles in de prak tijk heeft uitgepakt. Er wordt een opsomming gegeven van de kos ten en hoe de exploitatie door BBA tot stand is gekomen. Het blad is te bestellen bij het informatiecentrum van de provin cie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4300 LA Middelburg, tele foon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Al vanaf 1 mei 1997 zijn er in Zeeland nieuwe regels van kracht ter bescherming van het land schap. Toen is ook meteen inten sief handhavend opgetreden om een eind te maken aan de wild groei van reclameborden in het buitengebied. Bij een evaluatie bleek dat er onvolkomenheden in de verordening zaten. De rege ling is in april 2000 aangepast en in 2001 is de Landschaps verordening opnieuw ingevoerd. Op 1 januari 2005 wordt de Landschapsverordening Zeeland 2001 gewijzigd voor wat betreft de borden voor verkoop van agrarische streekproducten. Aangezien aantasting van het landschap bijna alleen buiten de bebouwde kom plaatsvindt, vallen borden die binnen de bebouwde kom geplaatst zijn buiten de regeling, net als borden op be drijventerreinen buiten de be bouwde kom. Wel moet rekening gehouden worden met eventuele regelgeving van de betreffende gemeenten. Onder omstandigheden kan de aantasting aanvaardbaar zijn. In de regeling zijn nu categorieën borden, vlaggen en spandoeken opgenomen die niet onder het verbod vallen. Er zijn wel voorwaarden verbon den aan deze vrijstellingen, zoals locatie, aantal en maatvoering. Brochure De aangepaste tekst van de ver ordening met een toelichting per artikel is verschenen in nummer 19 van de milieureeks onder de titel "Landschapsverordening Zeeland 2001". De gratis brochure kan aange vraagd worden bij het informatie centrum van de provincie. In het nieuwe Zeeuwse omge vingsplan worden het huidige Streekplan, het milieubeleidsplan en het waterhuishoudingsplan opgenomen. Door het vaststellen van de hoofdlijnen zijn de kaders bekend waarbinnen de ontwikke ling van de Zeeuwse omgeving de komende tijd vorm moet krij gen. Het tweesporenbeleid staat daar bij voorop. Dat wil zeggen een evenwichtige verdeling tussen groei van de economie enerzijds en bescherming en behoud van de groenblauwe oase anderzijds. De provincie stelt het plan niet alleen op, maar doet dat in nauw overleg met partners als ge meenten, waterschappen en belangenorganisaties. Zij zullen immers ook verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van het nieuwe beleid. Overleg zorgt niet alleen voor het creëren van het beno digde draagvlak, maar kan ook maatwerk op regionaal niveau opleveren. Met de gemeenten zullen regionale agenda's worden opgesteld, met de waterschap pen zullen afspraken worden gemaakt over de uitvoering van beleid en met diverse belangen organisaties zal tijdens themabij eenkomsten van "gedachten wor den gewisseld. Kaderstelling In de kaderstelling van het plan worden diverse onderwerpen aan gegeven. Voor bedrijventerreinen bijvoorbeeld zal samen met gemeenten een nieuwe strategie ontwikkeld worden. Hierbij zal onderscheid gemaakt worden tussen lokale en regionale bedrij venterreinen. Voor de landbouw zijn de toe komstperspectieven onzeker. Wel zal de komende jaren een belang rijke rol zijn weggelegd voor land schapsbeheer. Aan de hand van kansenkaarten kunnen onderne mers snel zien waar welke ont wikkelingen plaats kunnen vinden en welke bijdrage de provincie daarin kan leveren. De recreatiesector zal zich voor al op vernieuwing moeten rich ten, ook als dat gepaard gaat met extra ruimtebeslag. Bij wonen wordt uitgegaan van een gematigde groei van het aan tal inwoners. Gezien de bevol kingsprognoses zullen hiervoor inwoners van buiten de provincie aangetrokken moeten worden. Dat maakt een hogere woning bouwproductie noodzakelijk. Bij milieu wordt prioriteit gegeven aan thema's die direct gevolgen hebben voor de gezondheid en veiligheid. Inspraak Rond oktober 2005 verschijnt het ontwerp van het Omgevingsplan Zeeland, waarna de formele inspraakprocedure zal starten. Eerst zal er, nog voor de zomer, een eerste concept van het plan beschikbaar zijn. Op basis van dit conceptplan kunnen, samen met de regionale partners, de puntjes op de i gezet worden en kan terugkoppeling plaatsvinden naar de belangenorganisaties en Provinciale Staten. Verdere informatie is te vinden in "Zeeuws Palet", de informatie krant over het Omgevingsplan en in "Hoofdlijnen voor het eerste Zeeuwse omgevingsplan". Beide kunnen besteld worden bij het informatiecentrum van de provin cie Zeeland. Zeeland ■■■■■■hb De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstel lenden zijn van harte welkom op de publieke tribune de debatten bij te wonen. Datum: vr 10 december Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10, Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn Statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Cultuurnota 2005-2008 - Streekplanherziening Rondom het Veerse Meer - Kwaliteitsbeleid beheer infra structuur - Kredietaanvraag Stichting Ago gisch Zorgcentrum Zeeland - Beleidskader jeugdzorg 2005/ 2008 - Sociale agenda 2005/2008 - Algemene vergadering van aan deelhouders Delta n.v. inzake besluitvorming Sloecentrale - Mogelijke splitsing energie bedrijven - 7e t/m 10e wijziging begroting provincie 2004 - Ie wijziging begroting 2005 - Herzien reglement Commissie van Onderzoek i.v.m. instelling Rekenkamer Zeeland - Controleprotocol regelgeving t.b.v. accountantscontrole 2004 - Mandaat Zeeuwse delegatie Algemene Vergadering IPO - Initiatiefvoorstel inzake Bomeneffectanalyse - Initiatiefvoorstel inzake Zeeuws Initiatief Educatief Netwerk Door invoering van het dualisme, is iedere provincie verplicht op 1 januari 2005 een rekenkamer te hebben. Deze rekenkamer doet onderzoek naar de effectivi teit en efficiency van het gevoer de beleid door het provinciale bestuur en brengt daarover ver slag uit. In Zeeland wordt hier inhoud aan gegeven door als enige provincie in Nederland een eigen onafhan kelijke Rekenkamer van drie leden in te stellen, bijgestaan door een ambtelijk secretaris. De leden worden voor een periode van zes jaar benoemd. In de statenvergadering van 10 december a.s. wordt voorgesteld om de heer mr. J.J.I. Verburg, jurist, te benoemen tot voorzitter en de heren drs. L.L. Geleijnse, econoom, en dr. P. Castenmiller, politicoloog, tot leden van de Rekenkamer Zeeland. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. ■1 Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan de Faunabeheereenheid Zeeland (FBE) te Goes voor het doden van grauwe gans en kol- gans en daarbij gebruik te maken van het hagelgeweer. De ont heffing wordt verleend voor de periode van heden tot 1 april 2005 van een half uur voor zons opkomst tot 12.00 uur. De ont heffing heeft betrekking op scha- degevoelige percelen met kwets bare akkerbouwgewassen, volle- grondsgroenteteelt en grasland ingezaaid na 1 augustus 2004 gelegen binnen het werkgebied van de FBE, met uitzondering van de Bescherminszones, zoals op de bij het besluit behorende kaar ten aangegeven, de gebieden die krachtens de Natuurbescher mingswet zijn aangewezen als Staats- en Beschermd natuur monument, Vogelrichtlijngebieden en Ramsargebieden, gelegen in de provincie Zeeland. De ontheffing is verleend op basis van een deel-faunabeheer- plan voor (overwinterende) grau we gans en kolgans. Met het ver lenen van de ontheffing hebben Gedeputeerde Staten tevens goedkeuring verleend aan dit deelplan voor de periode waar voor ontheffing wordt verleend (tot 1 april 2005). Bezwaar De ontheffing en het deel-fauna- beheerplan liggen van 3 decem ber 2004 tot en met 13 januari 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 13 januari 2005 schriftelijk bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Pak even uw zakboekje THOLEN 2 dec. Lezing 'Vijf jaar Tholen' door burgemeester Nuis, Chr. ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 8 dec. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 10 dec. Kerstviering catechesegroep Philadelphia, De Wingerd, 19.30 u. 10 dec. Kerstconcert met Zeeuws mannenensemble. Grote Kerk. 20 u. 15 dec. Kerstliturgic De Passage, Het Visnet, 19.45 u. 18 dec. Kerstconcert strijkersensem ble Plan B, stadhuis, 20.15 u. 18 dec. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Rcgentessestraat 50, 9.30- 12 u. 22 dec. Kerstviering Plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 1120 u. OEI) VOSSEMEER 11 dec. Kerstmarkt en sponsorloop v.v. Vosmeer. 17 dec. Da Vinei Trio, kerk Her vormde Gemeente, 20.15 u. SINT-ANNALAND 14 dec. Kerstdecoratie maken Platte landsvrouwen, Wellevaete, 19.30 u. 18 dcc. Thoolse kampioenschappen tafeltennis, Wellevaete, 9-18 u. 21 dec. Kerstviering ouderen, Het Trefpunt, 14.30-16.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 dec. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19 u. 8 dec. Kerstmarkt, Markt, 17-22 u. 9 dec. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 11 dec. Alpha jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis 20 u. 18 dec. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Platteweg boerenschuur fam. De Groen, 9.30-12 u. SINT-PHII.IPSLANI) 11 dec. Kerstmarkt jeugdwerk. De Wimpel, 14-20 u. BERGEN OPZOOM t/m 4 dec. Foto-expositie fotogroep Nadir, verpleeghuis ABG. 2 dec. Klucht 'De Tante van Char lie', De Maagd, 20.15 u. 3 dec. 4-ish: street-break-skatedan- ce. De Maagd, 20.15 u. 7 en 9 dcc. Magic of the dance, De Maagd, 20.15 u. 8 dec. Klucht 'De Po', De Maagd, 20.15 u. 10 dec. Muziektheater 'Mambo Kings', De Maagd, 20.15 u. 11 dec. Ballet 'Sleeping Beauty', De Maagd, 20.15 u. 12 dec. Kabouter Plopshow, De Maagd, 13 en 15.15 u. 12 dec. Orgelconcert door Willem Jan Cevaal, St. Gertrudiskerk, 16 u. 14 dec. Comcdymusical 'Love me just a little bit more'. De Maagd, 20.15 u. 18 dec. Kerstconcert Capella St. Pe tersburg, De Maagd, 20.15 u. 18 dec. t/m 9 jan. IJsbaan Grote Markt (25 dec. gesloten), 10 u. 21 dec. Concert 'The Celtic Tenors', De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: La Finestra di Fronte - ma 20.30 u. Les Choris- tes - zon 19 u., di 20.30 u. The in- crcdibles (originele versie) - do, ma, di en wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. Verrassingsvoor première - do 20.30 u. Anacondas - vren zo 21.15 u„ za 18.45 en 21.30 u„ wo 20 u. Pluk van de Petteflet - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. K3 Het magische medaillon - za, zo en wo 13.45 u. Haaien- snaaier - za en wo 16 u.. Bridget Jo nes: the edge of reason - do, ma, di en wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16 u„ 18.45 en 21.15 u. The incredibles (Nederl. gesproken) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Budelpack heeft voor een miljoen eu- .ro overbodige verpakkingsmachines verkocht. Het is voor het eerst dat het verpakkingsbedrijf zo'n uitverkoop heeft gehouden. „Je kunt verouderde machines naar de stortplaats brengen of ze een tweede leven geven. We hebben voor dat laatste gekozen door een open dag te organiseren en dat is een groot succes geworden", zegt André Schaap van Budelpack Equip ment Engineering (E&E) te Bergen op Zoom. Er kwamen 120 mensen van 70 bedrijven uit heel Europa op de uitnodiging af. Onder de bezoekers werd nog een weegmachine verloot, die gewonnen werd door een verte genwoordiger van een Noors verpak kingsbedrijf. E&E heeft een over schot aan machines omdat het eigen machinepark in de 10 fabrieken in 7 landen steeds vernieuwd wordt, ver telt Schaap. „Veel kleine verpakkers kunnen pas ontwikkelde, nieuwe ma chines niet betalen. Nu zijn ze bij ons een tiende van de nieuwprijs kwijt, dus machines van twee ton kopen ze nu voor 20.000 euro." Budelpack heeft ook de inventaris van de inmid dels opgeheven vestiging Bodegra ven goed kunnen verkopen. De sham- polijncn waar voorheen Andrélon werd geproduceerd, gaan 6 december per schip naar Iran. De containers staan al gereed. Strengere controle oppervlakte water. Waterschap Zeeuwse Eilan den gaat met andere overheden in Zeeland strengere regels hanteren bij de handhaving van de milieuwet geving. Dit is nodig om aan de vorig jaar landelijk vastgestelde kwali teitscriteria te voldoen. Frequentere controles en strengere handhaving zullen in 2005 vast beleid zijn. Het Zeeuws-Vlaamse Tweede-Ka merlid drs. Myra Koomen is maan dag 13 december te gast bij het CDA Tholen. Mevrouw Koomen zal tekst en uitleg geven over de hervormings agenda van het kabinet Balkenende, en over de standpunten en keuzes van met name de CDA-fractie in de Tweede Kamer. Belangstellenden die vragen hebben of hun mening kwijt willen, zijn welkom om met de politi ca in gesprek te gaan. Onderwerpen waaraan valt te denken zijn hervor mingsbeleid en toekomstvisie, veilig heid en terrorismebestrijding, veran deringen in vut, prepensioen, AWBZ, zorgstelsel, de 'nieuwe wet maat schappelijke ondersteuning (WMO). De bijeenkomst in Meulvliet in Tho len begint om half acht. HET WORDT WEER TIJD!!! Om eens aan uw CV-installatie te denken. Met de winter voor de deur is het noodzakelijk dat uw verwarming en warmwaterinstallatie uptodate is. Maak daarom nu met ons een afspraak voor Nu met GRATIS klokthermostaat DE SCHERPSTE AANBIEDING Wij leveren Vaillant, Remeha en Nefit ketels. Met een installatie voor u op maat gemaakt ËSVaiM Honeywell ËpW INEFIT Voor vakman en doe-het-zelver... AJVVy\ ,t zonnet? Badkamers Centrale verwarming Zonnehemels Lievevrouwestraat 56, naast Gevangenpoort, Bergen op Zoom, tel. 0164-240951 uV in f*uli Lozingsvergunning bronnering Brigdamseweg te Middelburg Van Evides N.V. te Rotterdam ontvingen wij op 15 juli 2004 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het afvalwater is afkomstig van de bronnering ten behoeve van de aanleg van een opjager aan de Brigdamseweg te Middelburg. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verlenen onder het stellen van voorschriften. Ter inzage De aanvraag, het besluit en andere bijbehorende stukken liggen vanaf 6 december 2004 tot en met 17 januari 2005 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (0118-621360), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; op de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 te Middelburg van 9.00 tot 16.00 uur Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 20.1, eerste lid Wet milieubeheer in samenhang met artikel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van bovenvermelde termijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. ------ De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepstermijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State in samenhang met titel 8.3 Algemene wet bestuursrecht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Hoofdkantoor gesloten Op donderdag 9 december wordt het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg officieel geopend. Na 12.00 uur is het hoofdkantoor van het waterschap daarom niet meer open voor het publiek. Op vrijdag 10 december is het hoofdkantoor ook vanaf 12.00 uur gesloten voor publiek. Externen kunnen op deze dagen geen gebruik maken van de vergaderfaciliteiten in het kantoor. Op maandag 3 januari is het kantoor pas vanaf 10.30 uur geopend. Wij zijn in dringende gevallen te bereiken onder het telefoonnummer 0118-621000. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 19