in iinnin i Smash derde keer hoofdklasser Tribune van WHS is weer vol D2 van SPS kampioen AfButterflY Raad verdeeld over garantie geldlening voor Eegedima Tóch loods voor fruitteler Roggeband Eerste winst dames 2 AV C Ouder worden Tweede prijs Patricia Knop 15 Uitzondering voor tennisvereniging De raad is verdeeld over de garantie die de gemeente wil verlenen aan de bank. voor de geldlening van 20 mille euro aan tennisvereniging Eegedima in Tholen. PvdA, ABT en D66 bleken maandagavond in de adviescom missie samenleving voor het verlenen van de garantie, SGP. CU tegen. De VVD is tegen het verlenen van bank garanties, maar wilde dit keer een uitzondering maken. De fracties willen er in ieder geval een debat over in de raad van volgende week donderdag. Donderdag 2 december 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Komend voorjaar speelt Smash '76 weer in de top van het Zeeuwse en Brabantse tafeltennis. De Sint-Annalan- ders pakten zaterdagmiddag de titel in de eerste klasse, in een directe confrontatie met Middelburg 3. Het beslis sende vijfde punt kwam op naam van Anné van Dijke. Het wordt de derde keer dat Smash in de hoofdklasse uitkomt. De feestvreugde werd zaterdag enigszins ge temperd door de degradatie van zowel het tweede als het vierde team. 64 punten Anné van Dijke maakte beslissende punt; Christian van Hof ongeslagen Degradanten Ongeslagen titel Tholense B. F1 Afgebrand Minivolleybal »??!5S?j;;ï8Sï;»*f!Srfe De strijd om het kampioenschap werd in De Wellevaete een heuse kraker met volop strijd. Vooraf was bekend, dat Smash aan een gelijk spel (5-5) genoeg zou hebben, doordat in de andere wedstrijd Bel- crum 5 al teveel vcrlicspuntcn had opgelopen. Tijdens een liefst 4,5 uur durende partij was de spanning bij spelers en publiek te snijden. Christian van 't Hof begon tegen een Middelburger die vooraf als de zwakste speler was ingeschat. Hij trok de eerste twee games simpel naar zich toe, waarna de opponent beter in het spel kwam en het 2-2 in games werd. De beslissende vijfde game besliste Van 't Hof als nog in zijn voordeel. Daarna trad Merijn v.d. Klooster aan tegen de sterkste speler van Middelburg. Ondanks goed spel wist hij op de beslissende momenten het verschil nét niet te maken, en verloor zo doende. Anné van Dijke moest in zijn partij ook een 2-0 voorsprong in games prijsgeven, maar bleek in de vijfde game technisch en vooral mentaal de betere. Toen het vaste duo Van 't Hof en Van Dijke zon der al te veel moeite het dubbelspel won, stond het 3-1 voor Smash. Zijn tweede partij verloor Van de Klooster opnieuw nipt. Bij deze 3- 2 tussenstand steeg de spanning. Van 't Hof had vervolgens grote problemen met het zeer aanvallen de en snelle spel van zijn tegen stander. Weer moest een vijfde ga me de beslissing brengen en door het spel van zijn opponent zoveel mogelijk te ontregelen, wist Van 't Hof het vierde punt voor Smash in de wacht te slepen. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de Sint- Annalanders. Maar vervolgens had Van Dijke te weinig grip op het sterke defensieve spel van zijn te genstander en verloor in vier ga mes. Van de Klooster begon sterk aan zijn derde wedstrijd en pakte de eerste game. Maar vervolgens zette de tegenstander het duel naar zijn hand en won. waarmee het 4-4 was geworden. De bevrijding bij de thuisclub kwam, toen Van Dijke het beslissende vijfde punt scoor de. Blije gezichten bij de Smash'ers, die door de zege van Van 't Hof in de laatste partij uit eindelijk met 6-4 wonnen. Van 't Hof bleef deze middag als enige ongeslagen, al was zijn spel niet groots. Van Dijke boekte twee overwinningen en het vaste duo pakte eveneens het dubbelspel. Van de Klooster wist niet te scoren. Maar de debutant in het eerste team toonde deze competitie aan, men taal sterk te zijn en zich goed aan het niveau te kunnen aanpassen. Na de wedstrijd huldigde Smash- voorzitter Kees Vroegop de kam pioenen in de sportzaal en hoofd sponsor bakkerij W. Slager verraste hen met roombotcramandelletters. De 39-jarige Christian van 't Hof bewees deze competitie opnieuw dat hij nog altijd van grote waarde Van 't Hof en Van Dijke in actie tijdens het dubbelspel. Merijn v.d. Klooster, Anné van Dijke, Christian van 't Hof genieten van hun boterletter van de Sint en het kampioenschap. is voor Smash. Van zijn 27 partijen verloor hij er slechts twee, een score van 93%, en werd daarmee de sterkste speler van deze klasse. Gezien het aantal wedstrijden dat hij tot nu toe in de hoofdmacht speelde, en de behaalde successen, zou Van 't Hof de titel 'Mister Smash '76' niet misstaan. Van Dij ke en Van de Klooster eindigden op respectievelijk 56% en 40%. De 20-jarige Van de Klooster kan al leen nog maar groeien. Smash gaat het voor de derde op eenvolgende voorjaarscompetitie in de hoofdklasse proberen. Beide voorgaande keren degradeerden de Sint-Annalanders meteen weer. Van 't Hof en Van Dijke waren er beide vorige keren bij. Datzelfde geldt voor Gabriël Gunter, die af gelopen wedstrijdenreeks een stap terug deed omdat hij door tijdge brek niet meer kon trainen. Gezien die omstandigheden begon Smash in september met de doelstelling om lekker mee te draaien en zich in de eerste klasse te handhaven. Na een nipte nederlaag tegen favo riet Middelburg en een gelijkspel tegen Belcrum wonnen de Sint- Annalanders echter vijf wedstrij den op rij en ze deelden de eerste plaats met beide genoemde tegen standers. Van de acht ploegen stre den er in de nacompetitie vervol gens vier om de titel en vier om behoud. Gezien de kleine onder linge verschillen was de vraag of Smash, met een gemiddelde leef tijd van 27 jaar het jongste team in de poule, de druk aan zou kunnen. Na drie gewonnen wedstrijden (6- 4, 7-3 en 6-4) kan vastgesteld wor den dat dit is gelukt. Smash ein digde met 64 punten bovenaan, Belcrum 5 volgt met 61 punten, Middelburg 3 heeft er 60. Eind ja nuari gaat de nieuwe competitie van start. In schril contrast met de vreugde bij het vlaggenschip stond zater dagmiddag de domper die Smash 2 te verwerken kreeg in de tweede klasse. Tegen Middelburg 4 móest een goed resultaat neergezet wor den, maar dat ging al vanaf het be gin fout. Peter Bazen, Remco Vroegop en Harm Westdorp kon den het niet bolwerken, ze verlo ren met 8-2. Alleen Bazen en Vroegop pakten een punt. Achteraf was een gelijkspel voldoende ge weest voor behoud, maar nu werd Smash laatste en degradeert zo doende. Dat dit gebeurt met liefst 45 punten, geeft aan hoe klein de verschillen in deze poule waren. Smash 4 was vrijdagavond al ge degradeerd uit de vijfde klasse. Het verloor met 9-1 van Hotak 10 uit Hoogerheide, dat daardoor kampioen werd. De Sint-Annalan ders wonnen alleen het dubbelspel. Het derde team, dat in de vierde klasse niets meer kon halen, ver loor vrijdag in Roosendaal met 6-4 van kampioen ODT 6. Smash is derde geworden. Naast het dubbel spel scoorde Marnix v.d. Graaf twee punten in het enkelspel en Kees van Poortvliet één. Smash 5 ging tegen Kapcllc 8 op jacht naar de tweede plaats, die recht gaf op een promotieduel in de zesde klas se. Het 6-4 verlies betekende ech ter, dat de Sint-Annalanders daar voor één punt tekort kwamen. Jacob Elenbaas won drie partijen. Piet van Dijke één. Laatstgenoem de zette na zo'n 25 jaar een punt achter zijn carrière als competitie- tennisser. Als blijk van waardering kreeg hij bloemen van de voorzit ter en een boterletter van zijn teamgenoten. Bij de jeugd van Smash staan het tweede en derde team onderaan in hun poule. Zaterdag moet blijken of zij erin slagen het vege lijf te redden. Beide andere teams gaan in de middenmoot eindigen. Smash 1 krijgt Yerseke op bezoek, Smash 4 ontvangt Hotak. Beide wedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete. Smash 2 gaat naar TCS en Smash 3 naar Irene. Dit jaar staan op zaterdag 18 de cember nog de Thoolse kampioen schappen tafeltennis voor zowel senioren als jeugd op het program ma. De vereniging doet een beroep op de gemeente om zo een deel van de kosten van de herbouw van de kan tine met kleedkamers mogelijk te maken. Het nieuwe complex werd deze zomer geopend. De Rabobank is bereid een lening van 20.000 euro te verstrekken als de gemeente zich garant stelt. Die zekerheid wil het college wel geven, maar P. van Bel- zen (CU) vroeg zich af of het garant staan door de gemeente nog wel past in deze tijd. Rijk, provincie en gemeenten gaan juist op afstand staan, zo zei hij. Ook K. Saris (VVD) vroeg zich af of dit nog wel kon. Maar E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vond dat het geen pas geeft om naar andere gemeenten of overheden te kijken. „De vereniging probeert zo goed mogelijk zaken te regelen. We gaan ervan uit dat ze het zelf kunnen be talen." De SGP liet bij monde van H.W. van Eenennaam weten tegen het voorstel te zijn omdat er op zondag tennis wordt gespeeld. D. Suijker- buijk (D66) vond dat het verzoek wel gehonoreerd moet worden. „Zeker als er straks meer verenigin gen willen privatiseren, dan moeten ze ruimer in hun jasje zitten." Hij zag het als een stimuleringsmaatre gel: „Laat het geld rollen, dat doet de vereniging het voor de rest zelf wel." Voor Van Belzen was het echter een 'verkapte subsidie'. „Als het scheef gaat, dan zijn wij wel het bedrag kwijt." Van der Wal was daar echter niet bang voor. „We schatten in dat Zonder één verliespunt zijn de Fl- pupillen van Tholense Boys kam pioen geworden. Wouter Leem- reijze, Damian Groenewegen v.d. Weijden, Raymond ten Voorden, Corné Geuze, Laurens Verkam man, Danny van Haaften, Nordin de Korte, Bart Nieuwkoop en Luc v.d. Berg behaalden 27 punten uit 9 wedstrijden, ze maakten 72 doelpunten en kregen er slechts vier tegen. Zaterdag is het pupil- lenteam gehuldigd na de wedstrijd tegen Nieuw-Borgvlict. De kam pioenen werden toegesproken door de jeugdvoorzittcr, ze kregen bloemen, een diploma en een me daille, waarna in de kantine het kampioensmaal (friet met wat er- de gevolgen heel klein zijn voor de gemeente. Het is in het belang van de vereniging. Hel dient geen per soonlijk belang." Saris vroeg zich af of alle sportver enigingen om een garantie van de gemeente kunnen vragen. Volgens Van Eenennaam en Van Belzen is dit het geval. Wethouder W.C. van Kempen wees echter nog eens op de aanleiding van het verzoek van de tennisclub. „De kantine en de kleedkamers zijn vorig jaar afgebrand. Eegedima kreeg de financiering niet helemaal rond. Daarom wil ze een garantie stelling. Over de aanleiding hoor ik hier niets." Volgens Suijkcrbuijk kan bij een positief besluit afgesproken worden dat het geenszins de bedoeling is dat elke vereniging bij de gemeente aan kan kloppen. Ook Saris vond dat er wel een uitzondering ge maakt kon worden, maar verklaar de zich tegenstander van het verle nen van gemeentegaranties. Van Belzen wilde de kwestie verbreden en de vraag bespreken of de ge meente daar mee door moet gaan. Van Kempen stelde dat de gemeen te al erg voorzichtig is met het ze ker stellen van een lening. „Maar voor klcedaccommodaties is het niet ongebruikelijk. Het zijn kapi taalintensieve investeringen. We moeten niet vergeten dat verenigin gen een maatschappelijke functie hebben." bij) gereed stond. Het duel tegen Nieuw-Borgvliet - een fysiek sterke ploeg met een prima keeper - werd met 0-4 ge wonnen. De eerste Thoolse treffer kwam van Bart Nieuwkoop, de tweede werd uil een hoekschop van Nordin de Korte door een Bergse verdediger in het eigen doel gekopt. Na de rust gaf Luc v.d. Berg de bal het laatste tikje na een schot van Nordin de Korte, wat 0-3 betekende. Nieuw-Borg- vliet was ook gevaarlijk, maar doelman Wouter Leemreijze, paal en lat voorkwamen tegentreffers. De vierde treffer was de mooiste van de wedstrijd. Een hoekschop van Bart Nieuw koop werd door Nordin de Korte met een soort halve omhaal, han gend in de lucht, op het doel ge schoten en door Luc v.d. Berg ver lengd. Voorzitter Anco Fase (links), sponsor Frans Lindhout en bestuurslid Laban Hage rechts). Als je ouder wordt en je komt lucht tekort. En je ademnood is soms zo groot, dan denk je: „Toen kon ik alles doen. Voor dag en voor dauw in hitte en kou. Wind en regen je kon er wel tegen. Je stopte niet gauw, het moest en het zou. Nu wil je als toen vanalles nog doen. Maar je kan 't niet behappen, moet langzamer stappen. Nog is er de wil. Maar je staat telkens stil, omdat.... inderdaad, wat je wil, niet meer gaat. Dat valt soms niet mee. Maar ik denk: wees tevree. Want elke dag weer 't zij minder of meer door 't heel langzaam te doen, lukt het toch... net... als... toen! L. Wessels, Halsteren. Frans Lindhout van doe-het-zelf- zaak Multimate en installatiebe drijf Lindhout Sanitair zorgde er voor dat de tribune van voetbalvereniging WHS in Sint- Annaland weer volledig bezet is. Met een dubbel reclamebord na men de twee bedrijven de plaats Dc dertienjarige Patricia Knop uit Anna Jacobapolder reed zaterdag haar eerste dressuurwedstrijd in Stad a.h. Haringvliet. Bij de paar den in de B-klasse was ze de jong ste deelnemer aan deze onderlinge wedstrijd. Patricia reed twee proe ven met Odessa. De eerste was met 162 punten goed voor de vierde prijs, de tweede leverde een puntje meer op en dat betekende de tweede prijs. Met dat resultaat was Patricia Knop zeker tevreden. in van de inmiddels opgeheven drankenhandel Rien Rijnberg. Voorzitter Anco Fase en bestuurs lid sponsoring Laban Hage be dankten de nieuwe sponsor zater dagmiddag voor zijn bijdrage. „We zijn hier heel blij mee", al dus voorzitter Fase. „We wisten al De maatschap A.J. en P. Roggeband zal alsnog een loods kunnen bouwen aan de Vecrweg in Tholen. Dc ge meente is bereid het bestemmings plan Buitengebied te herzien en een bouwvlak van een halve hectrac te creëren voor het fruittccltbcdrijf. Dc ondernemer probeerde dit eerder te vergeefs voor elkaar te krijgen. Een negatief advies van dc provinciaal dat Frans Lindhout de voetbal sport een goed hart toedraagt ge zien zijn activiteiten bij Smerdiek en Stavenisse, zowel als actief voetballer als bestuurder. Hij staat echter ook positief ten op zichte van de Sint-Annalandse ge meenschap. Dat bewijst ook zijn opererende agrarische adviescommis sie (AAZ) - er zou geen sprake zijn van een volwaardig bedrijf - blok keerde de goedkeuring. Een nieuw advies, gevraagd op aandringen van de gemeenteraad, luidt anders. De AAZ meent nu dat er gesproken kan worden van 'een aanzet tot een vol waardig agrarisch bedrijf'. „Hoe kan dat advies nu zo anders zijn?" vroeg PvdA'er J. Oudesluijs maandag in de commissie ruimte. Afdelingshoofd bouwkundige zaken G. Vos zei dat ook de ambtenaren daarvan vreemd hadden opgeken. Hij zocht de oor zaak in het dtxir de ZLTO over de be drijfsontwikkeling ingediende advies- recente bestuurslidmaatschap van middenstandsvereniging Ac tiva. Wij zijn Multimate en Lind hout Sanitair zeer erkentelijk voor deze steun." Anco Fase on derstreepte die woorden met een boeket bloemen. (Advertentie I.M.). rapport. De ommezwaai van de AAZ is voor de gemeente in ieder geval aanleiding om dc maatschap Rogge band planologisch medewerking te verlenen. Wél is het zo. dat de bouw van een bedrijfswoning pas wordt toegestaan als er inderdaad sprake is van een volwaardig bedrijf. Jaar van de slavernij. De stichting cultureel erfgoed Zeeland krijgt 11.000 euro van de provincie voor een literaire tocht in het kader van het jaar van dc slavernij in 2005. In beginsel zijn gedeputeerde staten ook bereid om 50.000 euro subsidie te verlenen voor een theaterproject. Het tweede damesteam van AVC klopte vrijdag in Vlissingen VVS '92 4 met 4-0. Het was dc eerste ze ge van dc Thoolse vol ley halsters dit seizoen. Ze staan nu negende en ne men het zaterdagmiddag op tegen de nummer tien in de poule. AVC opende de eerste set goed met een aanval en vervolgens een blok, wat het eerste punt opleverde. De eerste en de tweede set werden re delijk gemakkelijk binnen gehaald. Ook in de derde set ging het goed. Jolanda van Tilburg serveerde zó goed, dat AVC op een 19-5 voor sprong kwam. Ook die set werd ge wonnen en daarmee was de Thoolse winst een feit. Maar nu was het zaak om er een 4-0 zege van te maken. De blijdschap over de winst maakte echter, dat AVC dc vierde set slecht begon. VVS pakte meteen de servi ce en maakte een aantal punten, ter wijl AVC door foute servicepasses geen aanval wist te maken. Uitein delijk pakten de Tholenaren het spel weer op. Spelverdeler Sonja Neder- lof speelde een goede set-up, waar na buitenaanvaller Caroline Bluch- ner met een tactische bal de service terughaalde. AVC kwam 10-9 voor te staan en bleek toen toch de betere ploeg. VVS viel terug en daarmee pakte AVC ook de laatste setwinst. Zo'n honderd kinderen kwamen za terdagmorgen in Meulvliet te Tho len in actie bij het minitoernooi vol leybal, dat AVC voor de eerste keer organiseerde in het kader van de Zeeuwse minicompetitie. Het was dc vijfde van in totaal tien speelron den, waarbij elke ronde een toer nooi is met winnaars aan het einde. Er wordt op vier niveaus gespeeld, zodat kinderen vanaf zes jaar in een mooie opbouw volleybal leren. Het spel is daardoor veel toegankelijker geworden voor de jeugd. Bij niveau 1-2 mogen alle ballen nog gevangen worden; bij niveau 3 moet de eerste bal onder- of bovenhands gespeeld worden en gevangen worden door een medespeler; bij niveau 4 moet al van achter de achterlijn geser veerd worden en moet verplicht in drie keer gespeeld worden; niveau 5-6 tenslotte is al echt volleybal, waar geen ballen meer gevangen mogen worden. Het was een gezellig druk toernooi in Tholen en het fanatisme was er bij de allerkleinsten zeker niet min der om. De wedstrijden worden op tijd gespeeld. En tegen het einde van de speeltijd gaat het tempo nog wat omhoog om toch vooral niet te verliezen. In de klasse niveau 3 kaapte AVC 2 de zege weg, terwijl AVC 1 als tweede eindigde. De win naars van elk niveau kregen een me daille, terwijl er voor alle deelne mers nog een presentje was. Bijna ging het kampioensfeestje van de D2-pupillen van SPS zaterdag niet door. In De Heen bleek tegen stander Val Aan van de gedachte dat ze vrij waren. In allerijl werden de voetballertjes opgetrommeld, zodat de wedstrijd met een kwartier vertraging als nog kon beginnen. Veel supporters waren meege reisd om de jeugdige SPS'ertjes aan te moedigen. Die hadden danig last van zenuwen, zodat de ballen van de voeten stuiterden en veel passes niet aankwa men. Er waren wel doelkansen, maar die werden niet benut. De scheidsrechter, die voor het eerst een wedstrijd leidde, Hoot liefst tien minuten te vroeg voor de rust. Zijn voorstel om er de tweede helft vijf minuten bij te trekken, wezen de SPS-leiders af: zij wilden er tien minuten bij en dat gebeurde. SPS werkte na de hervatting keihard en dat werd be loond met een doelpunt van Artjan Hage. Na die treffer waren de zenuwen weg en bij vlagen speel den de rood-witten prima voetbal. Door een onop lettendheid in de verdediging kwam Val Aan nog te rug in de wedstrijd, maar SPS bleef voetballen en dat leverde een ruime 1-7 overwinning op. Justin van Tiggele, Rajko Kranendonk, Davey Visser en Artjan Hage (3x) maakten de doelpunten. Na het laatste fluitsignaal kregen de kampioenen een snoepzak van Val Aan en een zakje chips van hun leiders. In de kantine werd nog even een polo naise ingezet op de klanken van 'We are the cham pions'. Terug in Poortvliet reed men toeterend nog een ereronde door het dorp. In de SPS-kantine stond vervolgens de friet met frikandel of kroket ge reed. De kampioenen van SPS, v.l.n.r. Thiemo Heijboer, Hamza Khuder, Martin van Vossen, Joost v.d. Werf, aanvoerder Patrick Houke, Cas Heijboer, Davey Visser, Justin van Tiggele, Rajko Kranendonk, Artjan Hage en Jurn Zijlmans (Joris Polderman ontbreekt). Achter hen staan v.l.n.r. de leiders Alexander van As, Arno Anthonisse en Arjan Dijke.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15