Thoolse vrijwilliger Corrie de Jong vindt dat anderen de titel verdienen Opruume Lae mae, lae mae, kè't alanka, mooiste uitdrukking in 't Zeeuws Verburgh y Jury kiest voor platte zeuge maar die borstel kent niet iedereen Donderdag 25 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ze was er helemaal be duusd van, kon geen woord uitbrengen. Corrie de Jong uit Sint-Maartens dijk is vrijdagavond uitge roepen tot Thools vrijwilli ger van het jaar. Zelf vindt ze het vrijwilligerswerk dat ze op de Juliana van Stolbergschool doet, hele maal niet bijzonder. Maar die instelling kenmerkt de meeste vrijwilligers, zei burgemeester W. Nuis. Hij huldigde ook de verraste voorzitter van de jeugd raad, Hermen Geluk uit Sint-Philipsland, als vrij williger van de toekomst. Staande ovatie Voorzitter Hermen Geluk van jeugdraad eerste vrijwilliger van de toekomst Eigenlijk verkeerd Doorzettingsvermogen Wwintuséj -• Gemeentehuis 'mooi bouwwerk' Thailand Dichtgeplakt Katholieken Bezoek 26, 27 en 28 november deB O Show bij Jacobs wooncenter te Roosen daal b.V. Voor de vierde keer organiseerde de gemeente een avond om de vele vrijwilligers die op Tholen en Sint- Philipsland actief zijn, in het zonne tje te zetten. „Als een stuk waarde ring en blijk van erkenning", zei Sander Westdorp, die in De Welle- vaete te Sint-Annaland samen met Jan-Dries Reitsma de presentatie voor zijn rekening nam. De sport zaal was flink gevuld met Tholena- ren die op enigerlei manier vrijwilli gerswerk doen. „Zonder u draait het in Tholen niet, dat is de gemeente zich heel goed bewust. Eigenlijk komt u allemaal in aanmerking voor de titel", kregen ze te horen van wethouder mevrouw M.A.E. Velt huis. Ze vond het jammer dat maar weinig kandidaten waren aange meld - 14 of 15 in totaal, terwijl dat vier jaar geleden nog dik 40 was - maar stelde dat de kwaliteit er be slist niet minder om was. Omdat de voorgaande drie keren de titel 'Thools vrijwilliger van het jaar' steeds terecht kwam bij een ouder iemand met een respectabele staat van dienst (achtereenvolgens T.J. Heijboer uit Sint-Annaland, J. van Zetten-Sturris uit Tholen en M.K. Voshol uit Poortvliet), zocht het organisatiecomité naar een mo gelijkheid om ook jongeren te berei ken. „Want we hebben jonge vrij willigers hard nodig. Met de titel 'vrijwilliger van de toekomst' wil len we hen die enthousiast begon nen zijn, stimuleren. En jongeren die nog geen vrijwilliger zijn, aan sporen om het te worden", legde de Iwan en Marcel de Jong zijn trots op de uitverkiezing van hun oma als Thools vrijwilliger van het jaar, maar zelf vindt Corrie de Jong dat er anderen zijn die het méér verdienen dan zij. wethouder uit. De verscheidenheid van het vrijwil ligerswerk in Tholen werd in beeld gebracht met een voor deze gele genheid gemaakte korte film. Drie leden van de jeugdraad Joth inter viewden en filmden vrijwilligers bij scoutinggroep Heenetrecht, stich ting christelijk jeugdwerk Tholen, het hospice in Sint-Annaland (ter minale zorg), toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht en gymnastiekvereniging Spido. De makers, en Wim Scherpcnisse die de montage deed, werden bedankt met een bloemetje. Het publiek kreeg verder een muzi kaal programma voorgeschoteld. Eerst traden de Citroentjes voor het voetlicht. Een groepje dames uit Sint-Annaland, voor de gelegenheid aangevuld met drie heren, dat twee nummers playbackte uil De Jantjes. De mannen van het Schorrekoor zorgden voor sfeer met Nederlandse zeemansliedjes en enkele Ierse nummers. Met Jeanine Vroegop zou het Sint-Annalandse aandeel in deze avond nog groter zijn geweest, maar de zangeres moest wegens een zwa re verkoudheid verstek laten gaan. Na de pauze was het de beurt aan leerlingen van de vijf Thoolse mu ziekverenigingen. Liefst 110 van hen hadden dezelfde nummers inge studeerd, die ze 's middags gedu rende twee uren voor het eerst geza menlijk repeteerden onder leiding van dirigent Pierre van Broekhoven. Het megaorkest vulde de grote zaal met fraaie klanken. Onder meer mu ziek uit The Lion King en andere Disney-films stond op het program ma. De uitsmijter was 'Fascinating Drums' waarin het slagwerk de hoofdrol vertolkte, met enkele im ponerende drumsolo's. „Voor de toekomst zit het wel goed bij de Thoolse muziekverenigingen", con cludeerde Sander Westdorp, nadat de zaal de jeugdige muzikanten had beloond met een staande ovatie. Het amusementsgedeelte van de vrijwil- ligersavond was, anders dan andere jaren, volledig door Thoolse men sen verzorgd. De wethouder be dankte hen allemaal voor hun in breng. „Er zijn mensen die beter werk doen dan ik. Wat dat betreft is de benoeming eigenlijk verkeerd ge vallen", reageert Corrie de Jong op haar verkiezing als Thools vrijwilli ger van het jaar. Ze hoeft niet zono dig in de schijnwerper te staan. Ze was er vrijdag al niet gerust op, maar toch verraste het haar toen de wethouder haar naar voren riep. Vervolgens was mevrouw De Jong zo beduusd, dat ze geen woord wist uit te brengen. Bij de kandidaten die worden aan gemeld, valt volgens de wethouder op dat steevast bijzondere omstan digheden worden genoemd waarin iemand verkeert die vervolgens tóch klaar staat voor anderen. Mevrouw De Jong verdient volgens haar de benoeming mede omdat ze een sti mulans is voor anderen en altijd nét dat beetje extra doet. „Ze komt ook helpen als ze niet is ingeroosterd en is nooit te beroerd om op school hand- en spandiensten te verrich ten." In de afwegingen van burge meester en wethouders staat dat de Sint-Maartcnsdijkse een voorbeeld is van een buitengewoon vrijwilli ger met 'uitzonderlijke, drukke, da gelijkse werkzaamheden in haar ei gen gezin'. „Ofschoon het in haar leven niet altijd even gemakkelijk is gelopen, doet ze het vrijwilligers werk met een onvoorstelbare opge wektheid. Ze kan goed stimuleren, maar ook op lijd corrigeren", las de burgemeester voor. Corrie de Jong is al heel lang als vrijwilliger actief op de Juliana van Stolbergschool. De maandag is haar vaste dag. „Maar als ze me nodig hebben, dan weten ze me te vin den." Ziekte van haar jongste kind was destijds de aanleiding om met het vrijwilligerswerk te beginnen. „Ik ging mee naar gym- en zwemles om hem te helpen." Ze begeleidt de groepen nog altijd, helpt kinderen zonodig bij het omkleden, regelt gymkleding als die vergeten is en plakt een pleister wanneer dat nodig is. Verder is ze ook bij de computer lessen actief. „Ik doe het graag. Maar de waardering moet er eigen lijk zijn voor anderen. Want als de kinderen hier op school binnen ko men, kunnen ze geen letter lezen", aldus de vrijwilliger van het jaar 2004 Corrie de Jong uit Sint-Maar tensdijk. Als voorzitter van de jeugdraad en medewerker aan de film over vrij willigerswerk was Hermen Geluk vanzelfsprekend in De Wellevaete aanwezig. Nietsvermoedend zat hij achterin de zaal. Toen de wethouder bij de bekendmaking van de vrijwil liger van de toekomst sprak over een startende jonge vrijwilliger, ie mand die staat voor zijn afspraken, die weieens een brandje helpt blus sen en zijn leeftijdgenoten steunt, had de 17-jarige Sint-Philipslander nóg niet in de gaten dat het over hem ging. Mevrouw Velthuis meld de dat er uitvoerig over de benoe ming was gediscussieerd. „Die lag misschien wel erg voor de hand, maar anderzijds rechtvaardigt het functioneren van de uitverkoren vrijwilliger het." In de overwegingen van het ge meentebestuur wordt genoemd dat Hermen Geluk als voorzitter van de jongerenraad regelmatig onder vuur komt te liggen. 'Maar hij gaat daar voortreffelijk mee om. Ook als het niet gemakkelijk is. Het getuigt van doorzettingsvermogen'. Vanuit zijn functie wordt hij voor tal van andere activiteiten gevraagd, zoals de al genoemde film. Verder is hij als vrijwilliger betrokken bij het zo merkamp dat vanuit het jeugd- en jongerenwerk enkele jaren geleden is opgezet om Thoolse kinderen een leuke vakantieweek te bezorgen. Ook is Hermen lid van de jeugd brandweer in zijn woonplaats. „Ik ben gewoon sprakeloos", reageerde de Sint-Philipslander op zijn uitver kiezing, nadat hij van de burge meester het door Veronie Rens uit Tholen ontworpen beeldje had ge kregen. Aan het einde van de avond verraste voorzitter Jack Westdorp van de Thoolse Bond van Muziekgezel schappen Riet Daverveldt van het servicebureau Voor Elkaar met een boeket. Zij tekende voor de organisatie van de vrijwilligers- avond. Westdorp noemde haar een professionele vrijwilliger. „Namens de Thoolse Bond heb ik een be scheiden boeket voor je. Dat moet wel, gezien de 10% korting op de gemeentesubsidie volgend jaar. Maar het komt recht uit ons hart." Dat hij vrijwilliger van de toekomst werd, was voor Hermen Geluk een complete verrassing. Reacties t/ruc 1 I lexers op-de- rubriek zijn urelkonobij de dialectgroep- Tholen,, tel. 0166-602226 Wat gaat de tijd toch snel. Nauwelijks heb ik m'n ver haaltje voor de rubriek Werèntug aangeleverd, of ik ben wéér al aan de beurt. Er zouden meer dialectschrij vers mee moeten doen, dan zit iedereen wat ruimer in zijn of haar tijd. Hloave julder dat noe écht, hlo- af je noe écht da je ööit ruumer in je tied kom te zitten? J' öör ie deréén toch klaehe, 't is vrêêd, wat hae alles rap verbie. Zo is 't Paese en zo zit je in 't kortste van de daehen. Ma hoet, ik most mit verkansie, dus ik docht bie m'n ei he doe 't noe anêêns, anders zit je d'r anoudend an te dienken. En a 'k haen zitte, is 't in 'n ommedroai hebeurd. Een probleem bij het schrijven van dat stukje voor de krant is het onderwerp. Kijk, als je ge woon voor een krant werkt, journalist bent zogezegd, dan heb je het niet zo moeilijk. Er ge beurt elke dag wel wat op Tho len. Volgens mij moet de redac tie de laatste tijd op gaan letten dat ze zelf hun kopij nog kwijt kunnen met al die ingezonden stukken! Maar goed, een onderwerp, hoe kom je daar aan. Soms is het met een modern woord 'brain stormen'. Andere keren valt het gewoon op je bord. Zo oak deze kêêr. Opruume, stae t'r bovenan. Want dae deu kreeg 'k de hêêst. 'k Was m'n kasjes an 't opruumen. Alleran- de diengen kwaemen boven waeter. 'n Kittienkje van aere- pelschiefjes die at an 'n plestiek draedje herehe waere, ze zaeten nog verpakt in 'n eihehemaekt pepiere döösje. Van de kleuter- schole en hekrehe van m'n zeu- ne op 'n moederdag, zo'n 30 ja- er heleje. Oak 'n pae teke- niengen, mit koppoters, julder kenne dat wè. D'r was t'r één bie mit 'n vrouwe mit 'n ööd in de vurm van 'n drie'oek. 'k Weet nog wat at 'n zei: kiek mamma dat bin u. Je zei toch altied: ik kriehen 'n puntóöd van je! Te- hen zovee logica kon ik nie op. De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik geen echte be- waarmoeder was. Veel van de spullen die op school werden gemaakt, zijn weggegooid. Soms heb ik daar nu spijt van. Want ooit hadden ze een project over 'Pluk van de Petteflat' van Annie M.G. Schmidt. Ik heb ge hoord dat ze daar nu een film van willen maken. Nou, men zou het materiaal dat de jeugd toen bij Juffrouw Koeman maakte, nu goed kunnen ge bruiken. Maar ja, 't is weg. Blaejen, tiedschriften dus, be- waer ik oak hraeg. Om iets d'r uut te knippen over blommen, of over allerande recepten of over 'n kunstenaer, of 'n schrie- ver. Dan zèhhen ze, dat staet toch oak op internet. Ma kiek, dae ka je niks uutknippe. Aloe- wel, je zou 't kunne printe. Allé, die blaejen oak de deure uut, mit de meziek mee! Maar kijk nu eens. Een oude Eendrachtbode van september 1966, met verslagen van het grootste feest dat we ooit vier den: Tholen 600 jaar Stad. Wat emmen toen leut h'ad. Be- kant allemae ad den m'n ouwe dracht an. D'r was stik vee te doen. Vö de jeugd van toen 'n fêêstaeved mit 'n êêle jonge André van Duijn op tonêêl in de hallen van Schot. Dae kom noe de C1000, 'n echt multifunctio neel hebouw dus. Al degenen die indertijd in Tho len woonden zullen zich deze feestweek zeker herinneren. Wat gaat de tijd toch snel, dae bin 'k m'n verhaeltje mee be- honne. En kiekend in die ouwe, bruun verkleurde krante, weet ik 't zeker, 'k Zien 'n trouwadver- tentie van Tonny Kwist en Ja cob Duijzer. Ja, diezelfde Jacob die at mien achter m'n hêêren zit, a 'k 'n stikje in mot levere. Julder heloave toch nie da 'k al die spullen opruume... 'k Doen alles hauw trug in m'n schuuve vö a 'k spiet kriehe. D'r is a vee te vee opgeruumd in Thoole! En ik kan 't wete, 'k ommers allerande boeken mit ouwe pla- etjes van Thoole. En die ruum ik nööit op, die bin vö mien vees te vee waerdll! Jopie Meerman, Tholen. Het nieuwe gemeentehuis in Tholen wordt volgens wethouder F.J. Goos- sen een mooi bouwwerk. Maandag avond kregen de raadsfracties in het gemeentehuis een toelichting van ar chitect Sturm bij tekeningen van het nieuwe onderkomen voor ambtena ren en bestuur dat aan de Luchten- burgseweg in Tholen moet verrijzen. „Het past in de Zeeuwse architectuur en heeft in de beeldvorming raak vlakken met de wijk Stadszicht. Het is mooi ingepast aan de weidsheid in het landschap." Maar niet alleen de vormgeving valt in de smaak volgens de wethouder die het nieuwbouwproject bestuurlijk leidt. „Ook voor de praktische zaken ziet het er heel goed uit. Het plan moest aangepast worden toen de raad besloot om het oud-archief in het ge meentehuis te houden. En daar is de archtitect heel goed in geslaagd." In januari wordt aan de gemeenteraad gevraagd het voorlopig-ontwerp goed te keuren. Platte zeuge en lae mae, lae mae, kè 't alanka werden za terdag op de viering van het 75-jarig bestaan van de Zeeuwse vereeniging voor dialectonderzoek gekozen als het mooiste woord en de mooiste uitdrukking in het Zeeuws. Er waren 800 woorden en nutstuuksels inge zonden voor de dialectwedstrijd. Taalkundigen kozen er vijftien uit en uit die lijst bepaalde een jury van meer en minder bekende gastsprekers in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg de top vijf. Kees Slager uit Poortvliet maakte de uitslag aan het eind van de dag be kend. Gemakkelijk was het niet ge weest, zei hij. Eerst had zich een werkgroep over de inzendingen gebo gen, toen een groep wetenschappers uit den lande en uiteindelijk mocht het panel van Zeeuwen die als gast sprekers aanwezig waren de ranglijst bepalen. Slager toonde het gehavende woordenboek van de Zeeuwse taal die hij had 'kapotgelezen,' aan de on geveer 150 belangstellenden in de au la. „D'r was nog een probleem. Waere aolle woorden wè Zeeuws? Barre biesjes bevobbeld kom ok in de rest van Nederland vo." Iemand naar de barrebiesjes wensen is iemand naar de hel wensen. En het woord eutebeuten staat niet in het woordenboek, zei Sla ger eerder op de dag tijdens de lunch toen hij punten verzamelde onder de panelleden. Als jury hadden ze er uiteindelijk de aardigste uitgekozen. „We oopten mae dat 't nie Hosternokke zou worre. 't Zou toch wat weze dat in deze hod- vrezende provincie een vloek as mooiste woord in 't Zeeuws zou wor re gekozen." Bij de inzendingen werd het woord namelijk het vaakst ge noemd, 31 keer. Gevolgd door pim- pampoentje lieve heersbeestje, 20 maal. Het panel viel uiteindelijk voor platte zeuge een woord dat op Walcheren gebruikt wordt voor een harde borstel die de vorm heeft van een pissebed zeuge. „Het panel is d'r vo gevalle." Het kreeg 28 punten van de jury die bestond uit Zeeuwen die binnen maar vooral buiten de provincie carrière maken of maakten: bioloog dr. ir. R. Wijffels komt uit IJzendijke, weer vrouw drs. M. de Hond uit Tholen, beeldend kunstenaar J. van Dricl uit Axel, drs. C. Vis uit Middelhamis (lid van de raad van bestuur van publieke omroep), schrijver K. Slager uit Scherpcnisse, officier van justitie mr. A. Flikweert uit Nieuwerkerk, drs. C. P. Vogelaar uit Anna Jacobapolder (voorzitter van de raad van commis sarissen Unilever), componist D. Manneke uit Kruiningen en cineaste Karina Meeuwse uit Middelburg. Met afstand en met een gelijk aantal punten van 14 volgden ruugóót en va- nessentetuien ragebol en van begin tot eind. Op vier kwam verabbezak- ken verwaarlozen en op nummer vijl' eindigden maar liefst drie woorden: murpel, kakkernisje en hosternokke dialect voor knikker, nakomeling/op- dondertje en potverdorie. Bij de uitdrukkingen was er weinig discussie. Met verve ging Lae mae, lae mae, kè 't alanka met de meeste punten strijken. Ook door de inzen ders was de uitdrukking het vaakst genoemd: 32 maal. Op twee eindigde Mokokè moet ik ook hebben (13 maal ingezonden) en drie werd Oe- moemenoe hoe moeten we nu? (11 keer genoemd). Op vier eindigde Bèl bèl bèl 't is toch vrêêd Tjonge, tjonge, het is toch erg hè en op vijf Kwa, zei buure en ze bleef nog 'n uure. Kom, zei de buurvrouw en ze bleef nog een tijdlang. Het bestuur van de vereniging kon dan ook nog geen winnaars bekend maken. Voorzitter Kees Martens zei dat ze het 'op 't gemakje' zouden be kijken en vond de dag zo geslaagd dat hij er nog wel zo een zou willen hou den. De zaal was het daar wel mee eens. Voor het symposium was de zaal volgeboekt. Er waren 150 zit plaatsen (met wat extra stoelen) maar meer mogen er niet in. Zo'n 35 be langstellenden die zich vantevoren hadden aangemeld moesten worden teleurgesteld. De dag was voor ieder een toegankelijk, dus ook voor niet- leden van de vereniging die zo'n 800 leden telt. Het was een dag met veel variatie. Bezoekers moesten steeds kiezen naar welke spreker ze toe wilden tijdens de parallcllezingen die 's ochtends en 's middags werden gehouden. Voor de lezing van Maijon de Hond was veel interesse. Er moesten stoelen bijgezet worden. Zij verhaalde over haar af komst en het gebruik van het dialect van haar Zuid-Bevelandse moeder (Nieuwdorp) en Thoolse vader, uut 't land van de hoage boamen. Domi nant blijft echter de taal die ze van haar moeder meekreeg, zo vertelde de weervrouw van het Nos-joumaal. Zegt haar moeder tegen tafel tifel haar vader heeft het over taefel. En de tifel anzette roept nog steeds verwar ring op bij haar vriend die denkt dat er een aan- en uitknop aan het meubel zit. Bovendien hoort hij in haar uit spraak ook iets anders namelijk: tefal. Marjon vertelde vooral onderhou dend. Aan de hand van anekdotes uit haar privéleven maar wel gezien met het oog van een weervrouw. Ze ge bruikte de columns die ze voor het Weermagazine heeft geschreven en die ook op haar website zijn te lezen. Maar zette de in ABN geschreven teksten ter plekke om in het dialect. Dus met Zuid-Bevelandse en Thoolse tongval. Over hoe ze met de urine van een van haar katten naar de dierenarts moet omdat het dier niet goed meer kan plassen. Buiten verwacht ze dat het die dag zal gaan onweren omdat er 's ochtends 'raefelige watjes' in de lucht hangen (altomcumulus floccus). De kat blijkt gezond en heeft nier- steengruis uitgeplast. Op de radio ver telt haar collega Erwin Kroll dat het die dag niet zal gaan onweren (Mar jon zit er naast) maar dat het gaan miezeren. „Blaesgniusweer, roep ik 'ard tegen 'm. Dat noemen we vanaf noe blaesgruusweer. Vermakelijk is om te horen hoe het dialect mensen die het niet machtig zijn, op het verkeerde been kan zet ten. Zo vertelt ze over haar opa die op een veijaardag vertelt dat iedereen op het eiland Tholen Marjon kent. Haar vriend vraagt vervolgens aan haar. „Waarom kennen ze jou ook op Thai land?" Ella Vogelaar gaat terug naar haar jeugd in De Polder. Ze heeft tien ou de foto's opgezocht om een beeld te schetsen van het gehucht op Flupland en de omgeving waar ze tot haar 17de woonde. Maar ze heeft ook haar jongere zus Nel Menger-Vogelaar uit Dronten meegenomen die haar moet corrigeren als ze te veel ABN spreekt. Nel is met een Fluplander getrouwd. Ze spreekt het nog steeds ook al woont ze al dertig jaar niet meer in Zeeland. Het heeft een ko misch effect, maar de zaal zou haar nog meer hebben gecorrigeerd dan haar zus deed. Ella verhaalt van het verschil tussen De Polder en het dorp Sint-Philips land. „In de Polder voelden m'n an ders. Van Flupland wier gezeid dat het dichtgeplakt was mee krantepe- pier. In De Polder stong ook een ge reformeerde karekke, op Flupland stong de strengen. Ons zeiden die bin van de zwarte kousekarekke." De boerderij waar ze opgroeide heette Zelden Rust. Die heette al zo toen haar ouders er na de ramp op kwa men. „Dat paste absoluut. Toen mien ouwers behin jaeren zeventig nae de Flevopolder veruusden en daer 'n ostie kregen, kreeg 't naem Het leven is strijd. Zelden Rust was een gemengd be drijf. Een bijzonder gegeven in een omgeving met voornamelijk akker bouwers. De hofstede was eerst geen eigendom van de familie maar van de Zuurstoffabriek Vis uit Vlaardingen, 'die waeren de baes.De naam van de fabriek kwam ze elders in het land nog vaak tegen. Haar moeder wilde dat Ella door ging leren. „Mien opa had altied gezeid: vrouwen bin d'r om kroten te koken en luuren te wassen, maar mien moe der vond dat eur kinders zelfstandig moste wezen.Haar moeder zorgde er voor dat ze al een jaar eerder op de HBS in Zierikzee terecht kon. Op een van de foto's is ze te zien in de stal met een pak Delfia rundvee koekjes, onderdeel van Calvé Neder land. Die foto is ook gebruikt als re clame voor de kalverbrokjes. „Noe ik voorzitter bin van de raed van conunissaerissen van Unilever Ne derland dienken sommigen dal 't zo is gekomme. Calvé is noe onderdeel van Unilever, mae 't veevoer is d'r uut.Er is nog een link, zegt ze. De bekende margarinemerk Zeeuws Meisje wordt ook door Unilever ge maakt. Het Zijpe speelde een belangrijke rol in haar leven. Kinderen leerden eerst zwemmen bij 'de schelphoek', dan pas mochten ze bij het veer het diepe water in. Weinigen konden naar de overkant zwemmen vanwege de ster ke stroom. Zes jaar lang nam ze de boot over 't Ziepe. In de winter met de bus op de grote boot van kapitein de Keizer, in de zomer met de fiets met het kleine bootje van de gebroe ders Maas. Ze kwam er Brabander te gen die op weg waren naar Schou wen om aan de Deltawerken te werken. Een ander slag mensen. Ka tholieken die ze ook kende als melk- koeriers die bij de boerderij de melk kwamen ophalen. Die hadden het maar makkelijk, dacht ze toen. „Ze haen even nae de karekke, biechten en aalles is opgelost. De zonden die ons begaen kon je niet zomae op biechten. Op haar 17de vertrok ze uut De Pol der. De wereld in, zei ze. „Mae het is abseluut nie zo da 'k niet mee plezier terugdienke an de Polder. Ik voel me altied nog een Zeeuwse boeredoch- ter. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 227940 Fax 245260 www.eerburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Beeldhouwer Co van Drie! boetseert de kop van Marjon de Hond tijdens het symposium In 't Zeeuws kan 't ok. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9