Tholen spoort staf van Sint op Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 november 2004 Vandalen gepakt VERF NODIG? Laban Geen fietsverlichting Ongeluk op viskotter Klaverjassen Kerstfeest Philadelphia Herinrichting Hoogaarsstraat CD-opname samenzang Psalmen Kandidaten kerkenraad Verdacht van diefstal Diefstal bestelauto Catechisatielokaal Zeventien caramboles Reis naar Zuidpool UW WONING ONZE ZORG! Illll VAN DEN OUDEN Tweede verkiezingsronde Oliebollen voor kerk Bestel-/Bedrijfsauto's Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER SS Loos alarm Castria Anouk van Puijfelik leest het mooist Bouwlampen vernield Vermaas viskampioen Kampman wint klaverjassen Nieuwe ouderling I Intocht Sint Geslaagd Goudzwaard aan kop f Verkoping vrouwenvereniging Recreatief volleyballen ft Weihnachtsoratorium met Paul Heijboer Dc politie heeft maandag en dinsdag drie personen aangehouden voor het pmgooien van een bouwkeet op de Markt op 14 november. Het betreft inwoners van 22- en 25 jaar en een 26-jarige man uit Bergen op Zoom. Zij hebben inmiddels bekend het vandalisme te hebben gepleegd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeci tui Izaak Eendrachtsiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Op de Grindweg en de Eendrachts- weg hield de politie maandagmor gen omstreeks 7.15 uur een controle op fietsverlichting. In totaal kregen elf personen een bekeuring voor het niet voeren van de juiste fietsverlich ting. In de Deltahaven in Stellendam is vorige week donderdag een 20-jari- ge inwoner tijdens werkzaamheden op een viskotter gewond geraakt. Door onbekende oorzaak schoot een staalkabel los, die vervolgens in het gezicht van dc man sloeg. Met een schedelbasisfractuur werd hij ver voerd naar het Erasmus Medisch Centrum. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. De onderlinge wedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen is donderdag gewonnen door Anita Aarnoudse. Zij behaalde 5380 punten, zeventig meer dan Monique Kijzers. Derde was Maija Snepvangers met 4926 p, 4. Herman Perk 4901 p en 5. Aad Volwerk 4893 p. Op 18 december organiseert de vereniging een kerst toernooi. In verenigingsgebouw De Wingerd organiseert de catechesegroep Phi ladelphia op vrijdag 10 december de jaarlijkse Kerstfeestviering voor en met de verstandelijke gehandicapten in de regio. Het thema van de viering is: 'Post voor jou'. De organisatie heeft bewust ervoor gekozen om het Kerstfeest al op 10 december te vie ren. zodat de viering zo min moge lijk samenvalt met andere activitei ten rondom het Kerstfeest. De avond begint om 19.30 uur en is voor ie dereen vrij toegankelijk. De gemeente start volgende week met de herinrichting van het pleintje ter hoogte van Hoogaarsstraat 22 tot qn met 46. De aannemer legt een nieuw drainageriool, waarna het plein opnieuw wordt bestraat. De werkzaamheden zullen maximaal drie weken duren. Tijdens de aanleg van de riolering kunnen de bewoners wel gebruik blijven maken van het trottoir. In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente wordt zaterdag een psalmzangavond met bovenstem gehouden. Van de samenzang wordt een cd-opname gemaakt. Vorige week meldden wij ten onrechte dat er ook een dvd wordt uitgegeven. Bij de zangavond wordt het Van Oecke- len-orgel bespeeld door kerkorganist Bram Bout. De Psalmen worden ge zongen in de berijming van 1773. Ds. C. de Jongste verzorgt de ope ning van de zangavond. De bijeen komst wordt afgesloten door ouder ling Aarnoudse. De aanvang van de samenzangavond is 19.30 uur. Tien kandidaten zijn er zaterdag voor de kerkenraadsverkiezingen bij de Hervormde Gemeente. Door de kerkscheuring per 1 mei en door be danken om gezondheidsredenen fnoeten er vier ouderlingen bijko men. Hiervoor zijn vier dubbeltallen gesteld: 1. P.J. Boekhout, Herten kamp en L.M. van Dijke, Kuipers- dreef; 2. D.F. Duinc uit Oud-Vosse- meer en M. Polak, Garnalenstraat; 3. A.L. Molenaar uit Oud-Vossemeer en J.C. Schot, Binnenkamer; 4. P. van Belzen, Burg. van Berchem- straat en C. Hoogendoorn, Slabbe- coornweg. Er is ook nog een diaken- vacature en daarvoor zijn B. Geuze, Polderstraat en P. Kriger, Oranjerie de twee kandidaten. De Hervormde Gemeente houdt 7 december een ge meente-avond waarbij ook de zes- jaarlijkse stemming wordt gehouden over de manier waarop de kerken raad gekozen wordt. In de nacht van woensdag op don derdag werd vorige week een 25-ja- rige man uit Bergen op Zoom aange houden op de Ambachtsweg. De man reed met zijn auto op het indus trieterrein. Bij controle bleek dc man een hoeveel roestvrij staal in zijn auto te hebben liggen. De politie vermoedt dat het staal van diefstal afkomstig is. Vanaf een terrein aan de Hofstraat is vorige week een witte Volkswagen Caddy met het opschrift 'Stork' en het kenteken 77-VG-RH gestolen. De diefstal heeft plaatsgevonden tussen dinsdagavond 18.00 uur en woensdagmorgen 8.15 uur. De woning Hofstraat 4 wordt ver bouwd en uitgebreid tot een verga derzaal en catechisatieruimte voor dc Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Die heeft de kerkzaal net om de hoek in de F.D. Roosevelt- straat. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar verleend om het bestemmingsplan aan te passen. Volgens g.s. is het bouwplan niet strijdig met een goede ruimtelijke ordening. Het college is het eens met de beslissing van de ge meente om een ingediend bezwaar ongegrond te verklaren. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte J. Hom mel een serie van zeventien caram boles. A. van Daalen behaalde met 2,23 het hoogste gemiddelde en speelde in 22 beurten de kortste par tij. De uitslagen zijn: N. Rooijak- kers-A. van Daalen 5.50-10; J. van Daalen-C. Burgers 9,52-10; P. de Leeuw-A. Hommel 9.66-10; J. Hommel-K. Hommel 10-8,71; P. Goossens-J. Etiënne 6,40-10; A. Deurloo-L. van Wezel 10-7,50. Voor de Plattelandsvrouwenvereni ging 'Vrouwen van Nu' verzorgde mevrouw R. Geluk uit Nieuwerkerk een inleiding over haar belevenissen op Antarctica. Ze maakte een reis door het Zuidpoolgebied met 24 medepassagiers en 6 bemanningsle den met een driemastschoener uit 1917. met de naam De Oosterschel- dc. Ze vertrok uit Ushuaia in Argen tinië en eindigde in verband met zware ijsvorming de tocht bij Peter man Island. De Zuidpool is een onbewoonbaar gebied, maar er zijn wel verschillen de wetenschappelijke stations van diverse landen gevestigd. Onder steund door dia's en film gaf mevr. Geluk de aanwezigen een indruk van haar avontuurlijke reis. Met een klein bootje verkende men de baai en. waarin enkel mosgroei is waar te nemen. Het gebied staat bekend om de vele soorten pinguïns, maar ook leven er robben, walvissen, storm vogels en albatrossen. Er werden nog wrakken van schepen uit de pe riode van de walvisvangsten gezien en restanten van walvisfabrieken. Volgens wetenschappers leidt de vermindering van de hoeveelheid ijs tot minder algen, waardoor de %'oed- selvoorziening afneemt. Voortdu rend worden er onderzoeken gedaan naar de klimaatveranderingen en de gevolgen hiervan voor het Zuid poolgebied. Mevr. Geluk vertelde aan het einde van haar boeiende pre sentatie dat zij het mooie continent nog eens wil gaan bezoeken. Op 14 december komen de Plattelands vrouwen weer bij elkaar. Op deze bijeenkomst gaan de leden een kerstdecoratie maken. Makelaars Taxateurs o.g. Botermarkt S Nieuwstraat 18 46UI CZ Tholen 4311 AN Bniinisse Tel. 0IMv«)G926 Tel. 0111-420020 Fax 0106-606853 Fax 0111-420055 VBO (^MAKELAAR Advertentie I.M. De overgrote meerderheid van de leden van de Hervormde Gemeente heeft zich bij de zesjaarlijkse stem ming uitgesproken voor handha ving van het bestaande systeem voor kerkenraadsverkiezingen. Dat betekent dat de leden kandidaten kunnen indienen, de kerkenraad vervolgens een dubbeltal opstelt en de leden uit die twee namen een keuze kunnen maken. Honderd leden spraken zich voor dat sys teem uit, vier leden gaven de voor keur aan het systeem waarbij de lidmaten kiezen uit de aanbevelin gen die door tenminste tien leden zijn ingediend. De kerkenraad wil na de bevesti ging van oudcrling-kerkrentmees- ter P.M. van 't Hof en diaken J.H. Fase dit jaar nog een tweede ver kiezingsronde houden. Dit voor de verkiezing van een derde diaken nu J.L. van Dijke per 31 december tus sentijds aftreedt. Tot en met zater dag kunnen er kandidaten inge diend worden voor dc verkiezing op 18 december. De ouderlingen D. Quist en M. Polderman hebben ont heffing gekregen van de classis Zicrikzec om nog vier jaar aan te blijven. Als er voor hen geen tegen kandidaten ingediend worden, kun nen ze worden herbevestigd. In de nieuwe kerkorde wordt dc ambts termijn beperkt tot ten hoogste twee keer vier jaar. In het eerste kwartaal is de kerkenraad van plan nog een derde verkiezingsronde te houden voor de verkiezing van twee ouderlingen-kerkrentmeester en een vervanger voor ouderling W.P. Gocdegebuure, de secretaris van de kerkenraad. D.V. maandag 29 november wordt er door de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. Stavenisse Enkele dames van dc vrouwenver eniging van de Oud Gereformeerde Gemeente organiseren samen met enkele vrijwilligers op woensdag 1 december een oliebollenactie. Ver kopers komen met de lekkernijen langs de deur, maar de oliebollen kunnen ook worden afgehaald bij de schuur van J. Potappel aan de Pr. Bernhardstraat. De opbrengst van deze actie wordt bestemd voor de verbouw en uitbreiding van het kerkgebouw van de Oud Gerefor meerde Gemeente. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag ^MMaandag, dinsdag en woensda jMagere hamlappen 1 kg. 5,60 ♦Varkensschnitzels 500 gr. 4,00 ♦Bami- of nasivlees 500 gr. 2,50 ♦Biefstukreepjes 250 gr. 2,80 Gekruide beenham 100 gram 1,35 Eigen gekookte tong 100 gram 1,50 Ei/bieslooksalade 150 gram 1,20 10 Beckers frikandellen 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Malse riblappen 1 kg. Varkenshieltjes 1 kg. Magere speklappen 1 kg. Rundervinken 5 halen 4 BETALEN J Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De brandweer rukte zondagoch tend rond tien uur uit na een brand melding in het kantoor van Castria Wonen aan draven. Er was ech ter geen sprake van brand, zo bleek bij inspectie van het gebouw maar van een lek in de cv-installatie. In de cv-ruimte was een slang losge raakt waardoor er stoom vrij was gekomen die de alarminstallatie in werking zette. Het euvel kon een voudig worden hersteld en leverde verder geen schade op. De acht finalisten van de voorlees- wedstrijd op basisschool De Rie- burch beleefden dinsdag een span nende dag. In de voorronden deden 55 kinderen uit de groepen 4 t/m 8 mee en zij vormden het publiek voor de finale. De jury, gevormd door Marian Dusink van de biblio theek. Janny Deurloo van de ou derraad en oud-directeur Wim Bre vet, luisterde aandachtig aan de hand van de punten op de beoorde lingslijst. De volgorde van voorle zen was door loting bepaald. Meester Alex van Dal fungeerde als presentator. Hij stelde de deel nemers eerst op hun gemak waarna ze, zittend op een podium, hun voorleeskunsten mochten verto nen. Jasmijn v.d. Hoek uit groep 4, de jongste deelnemer, las prachtig voor uit 'Dc koekoek van Basel- berg'. Winnaar werd Anouk van Puijfelik uit groep 8, met een stuk uit 'Sjakie van de chocoladefa briek' van Roald Dahl. Ze kreeg een ingelijste oorkonde, een boek je en een boekenbon. De overige finalisten waren Carola Klippel (groep 8), Renske de Rooij (groep 7), Sharon de Viet (groep 7), Lind say Vermeulen (groep 6), Michelle Rouffaer (groep 5b) en Sanne de Viet (groep 5a). Zij kregen een oorkonde en een chocoladeletter. De voorleeswedstrijd was georga niseerd door de leerkrachten Ria Schrier en Anja Punt, die op De Rieburch verantwoordelijk zijn voor de boekenpromotie. In de nacht van maandag op dins dag werden op een bedrijfsterrein aan de Nijverheidsweg vier bouw lampen vernield. De schade be draagt enkele honderden euro's. R. Vermaas is viskampioen gewor den bij hengelsportvereniging Dc Oosterscheldevissers. Hij werd ge huldigd op de jaarlijkse feest avond. Bij de dames ging de eerste prijs naar mevr. B. v.d. Rhee. De beker voor de grootste vis ging naar Rini Neele. Eindklassement senioren: l. R. Vermaas 676 punten; 2. J. Noom 672 p,; 3. C. Andriesse 660 p.; 4. J. van Hemert 659 p.; 5. P. Polder man 652 p.; 6. S. Lindhout 645 p.; 7. R. Lindhout 644 punten. Uitslag dames: 1. Mevr. B. v.d. Rhee 633 punten; 2. Mevr. L. v.d. Velde 575 punten. Op zaterdag 11 december organiseert de hengelsportvereni ging tussen 13.30 en 15.30 uur een boutwedstrijd. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. L. Kampman 5113 punten; 2. M. v.d. Molen 4917 p.; 3. J. Guiljam 4913 p.; 4. J. van Splunter 4629 p.; 5. C. Meijer 4401 p.; 6. J. van Zetten 4229 p.; 7. R. van Putten 4133 p.; 8. A. Ho- gendoorn 4109 punten. Scherpenisse Dhr. A. Steenpoorte is door de leden van de Hervormde gemeente gekozen tot ouderling-kerkrent- meester en heeft zijn benoeming aanvaard. Poortvliet Op uitnodiging van het Activitei tencomité Poortvliet brengt Sinter klaas zaterdag een bezoek aan het dorp. Om 14.00 uur hoopt hij te ar riveren bij de gymzaal aan de Bur- gemeet, waarna hij onder muzikale begeleiding van muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk een rondrit zal maken door het dorp. Rond drie uur keren sint en zijn pieten weer terug bij de gymzaal, waar nog een bijeenkomst wordt gehouden met de peuters en de kinderen die nog op de basisschool zitten. Samen met de pieten zal er voor sint gezongen worden en ook kunnen de kinderen met sint op de foto. De gemaakte foto's kunnen later gekocht worden. Na afloop van het feest krijgt ieder kind een snoepzak mee naar huis. Na het kinderfeest bezoekt sinterklaas ook nog de ouderen die wonen in de Poorthove. Voor de ontvangst van sint in het dorp heeft het activitei tencomité medewerking gekregen van het Sint Nicolaas corfiité van Oud-Vossemeer Edwin de Rijke is aan het Groen College te Goes geslaagd voor het diploma Vakbekwaam Hovenier. C. Goudzwaard voert het tussen- klassement aan bij biljartvereni ging 't Centrum. Na een derde van de te spelen wedstrijden is Goud zwaard nog steeds ongeslagen. Op de tweede plaats staat titelverdedi ger J. Uijl. De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden zijn: R. Gebraad-J. van Dijke 10-6,61; M. Uijl-R. Elenbaas 6,43-10; R. Elings-C. Goudzwaard 7,80-10; G. de Jonge-R. Polderman 7,00-10; A. Schot-C. Nagelkerke 10-7,85; R. Elenbaas-J. van Dijke 2,35-10; C. de Jonge-C. Goudzwaard 7,67-10; R. Gebraad-M. Uijl 10-5,71; L. Bijl-A. Burgers 5,61-10; R. Pol- derman-J. Goudzwaard 10-5,70; M. Hage-J. Uijl 5,22-10; R. Elen- Pak even uw zakboekje THOLEN 27 nov. Afgifte hulpgoederen Dorcas, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 1 dec. Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Kuipersdrccf 16,9.30 u. 2 dec. Lezing 'Vijfjaar Tholen' door burgemeester Nuis, Chr. ouderenver.. De Wingerd. 14.30 u. 8 dcc. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 11 dec. Vogelen zuidwestkant van Tholen, vogelwerkgr. natuurvereni- ging, vertrek Meulvliet, 8.30 u. 15 dec. Kerstliturgie De Passage, Het Visnet, 19.45 u. 16 dec. Kerstviering Plattelands vrouwen. Oudelandsestraat 1120 u. OUD VOSSEMEER 17 dec. Da Vinei Trio, kerk Her vormde Gemeente, 20.15 u. SINT-ANNALAND 25 nov. Speelgoed- en kinderkleding- beurs Plattelandsvrouwen, Meestoof, 9-12 en 14-17 u. 26 en 27 nov. Tentoonstelling Vogel vreugd, Wellevacte. 27 nov. Après-ski party J&E enter tainment, Havenzicht, 21 u. 14 dec. Kerstdecoratie maken Platte landsvrouwen, Wellevacte, 19.30 u. STAVENISSE 27 nov. Intocht Sinterklaas, haven, 15 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 nov. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19 u. 30 nov. Vergadering comm. samen leving, gemeentehuis, 19 u. I en 7 dec. Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 19 u. 8 dec. Kerstmarkt, Markt, 17 - 22 u. SCHERPENISSE 27 nov. Rommelmarkt Dorcas, Plat- teweg/boerenschuur fam. De Groen, 9.30-12 u. II dec. Alpha jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 4 dec. Foto-expositie fotogroep Nadir, verpleeghuis ABG. 27 nov. Klucht Een dolle zaterdag, hotel De Draak, 19 u. 1 dcc. Inloopspreekuur whiplash-pa- tiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. 2 dec. Klucht 'De Tante van Char lie', De Maagd, 20.15 u. 3 dec. 4-ish: street-brcak-skatedan- ce, De Maagd, 20.15 u. 7 en 9 dec. Magic of the dance. De Maagd, 20.15 u. 8 dec. Klucht 'De Po', De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXYI: Bridget Jones, The edge of reason - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u.,za 13.45, 18.45 en 21.15 u., zo 13.45, 18.30 en 20.45 u. Haaiensnaaier - za en zo 15.45 u., wo 13.45 u. The incredibles - wo 13.45 u. ROXY II: Alien vs predator - za 18.45 u., zo 20.45 u., di en wo 20 u. Wimbledon - do en ma 20 u., vr en za 21.15 u., zo 18.30 u. A Cinderel la's story - vr 18.45 u., za en zo 13.45 en 15.45 u. CINEM'ACTUEEL: Gegen die Wand - ma 20.30 u. Super size me - zo 19 u. en di 20.30 u. The incredi bles (nl) - do en ma t/m wo 20 u., vr en zo 18.45 en 21.15 u., za 18.45 en 21.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Anacondas - vr en zo 21.15 u., za 21.30 u. Pluk van de Petteflet - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. K3 Het magische medaillon - za, zo en wo 13.45 u. Haaiensnaaier - za en wo 16 u. Alien vs. predator - za 18.45 u., wo 20 u. Bridget Jones, the edge of reason - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u.,za 18.45 en 21.30 u.,zo 16, 18.45 en 21.15 u. The incredibles - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Op de kade in Tholen werd de Sint zaterdagmiddag opgewacht door veel kinderen en (groot)ouders. Aan boord van de Spanje van sleepvaart bed rijf Jansen is Sinterklaas zaterdagmiddag in de haven van Tholen aangekomen. Aan de wal ston den weer veel kinderen met hun ouders, grootouders en andere belang stellenden te wachten. De voorzitter van de ondernemersvereniging Tholen, A. Molenaar, verwelkomde de Sint met zijn medebestuurders L.M. Tichem en M. van Tienen. Sint en Zwarte Piet schudden een hele boel handen op de steiger, voordat ze het rijtuig bereikt hadden dat op de kade gereed stond. De koninklijke harmonie Concordia speelde on dertussen diverse Sinterklaasliedjes. In het rijtuig vergezelde burge meester W. Nuis de Sint om hem wegwijs te maken in Tholen. Tot zijn verrassing zag de hoge gast uit Spanje dat er in de baai van Duivendijk nogal wat veranderd was. „Het werk voor mijn Zwarte Pieten wordt er niet gemakkelijker op met zulke hoge gebouwen en dan ook nog aan het water", zo sprak de Sint zijn bezorgdheid uit tegenover de burgemees ter. Die stelde hem echter gerust, want zwembad de Spetter in Tholen blijft open, zodat de Zwarte Pieten altijd zwemlessen kunnen volgen voordat ze aan het Waterfront hun pakjes bezorgen. De rondgang met Concordia leidde naar de Markt, waar de burge meester de Sint officieel welkom heette. Hij riep iedereen op om te hel pen de staf van Sinterklaas terug te krijgen, want die was bij een eer der optreden gebroken. Na enig zoeken lag er een stuk van de staf bij een winkelier binnen. Alleen het bovenstuk ontbrak nog, maar ook dat kwam nog boven water, zodat de Sint in Tholen weer helemaal op zijn gemak werd gesteld. In Meulvliet organiseerde Concordia nog een kin dervoorstelling met een goochelaar, zodat het zaterdagmiddag weer volop genieten was voor de Thoolse jeugd. Predikbeurten Zondag 28 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 15 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse (H.D.). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Duinker, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. woord- gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. evang. Van Wely, Rotterdam. 18.30 u. ds. De Kievit, Zuidland. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Stehouwer. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Harteman, Hilversum. 18 u. ds. Meijer, Yerseke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 2/12 19.30 u. stud. Van Belzen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Noordam, Nieuwerkerk a/d IJssel. 18 u. ds. Middelkoop, Klundert. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 1/12 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Biemond, Lage Zwaluwe. 19 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 30/11 19.30 u. ds. Rijken, Game ren. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSL A ND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kolijn. 17 u. ds. Burger. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen. baas-R. Polderman 10-7,50; L. Bijl-C. Goudzwaard 6,83-10; J. Uijl-J. van Dijke 10-5,89; R. Elen- baas-R. Elings 10-6,34; R. Ge- braad-S. de Wit 7,50-10; R. Poot- C. Goudzwaard 6,57-10; M. Uijl-W. Bijl 5,36-10. Sint-Philipsland Vrouwenvereniging 'Rondom het Woord' houdt zaterdag haar jaar lijkse verkoping in het jeugdge- bouw van de kerk. Tussen 10.00 en 13.00 uur worden onder andere kaarten, cadeauartikelen en hand doeken te koop aangeboden. De opbrengst van de verkoping gaat naar het gehandicaptenwerk van de Bond van de Hervormde vrou wenverenigingen op gereformeer de grondslag. De recreatieve volleybalvereni ging DKV '95 zoekt nieuwe leden van 14 jaar en ouder om op de donderdagavond in dorpshuis De Wimpel te sporten. Tussen 20.00 en 22.00 uur kan iedereen vrijblij vend een kijkje komen nemen bij de vereniging. Na een warming-up en technische oefeningen worden er partijtjes gespeeld. Enkele keren per jaar neemt de vereniging deel aan een recreatief toernooi. De clubavonden die dit jaar nog op het programma staan worden gehouden op 25 november en op 2, 9 en 30 december. Voor meer inlichtingen kan contact opgeno men worden met Peter Quist, tel. 573371. Boek herstelbemiddeling. De stichting Bureau Zeeland krijgt 8700 euro van de provincie voor een boek en een conferentie over het project herstelbemiddeling. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerps estraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Vos, Kaaij 14, Tholen, tel. 0166-602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen vcrpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di. wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-2295%. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 nov. t/m vrijdag 3 dec. donderdag 25 2.32 -14.42 vrijdag 26 3.07 -15.22 zaterdag 27 3.47 - 15.57 zondag 28 4.22 -16.35 maandag 29 4.52 - 17.07 dinsdag 30 5.22 -17.42 woensdag 1 5.55-18.15 donderdag 2 6.25 - 18.47 vrijdag 3 6.57 - 19.27 vr 26/11 21.08 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). In dc Grote- of Maria Magdalena- kerk te Goes wordt zaterdag het Weihnachtsoratorium uitgevoerd door COV 'Te Deum Laudamus? onder leiding van de Thoolse diri gent Paul Heijboer. In het concert worden de eerste vier cantates van Bach's Weihnachtsoratorium uitge voerd. Naast de koorgedeelten zijn er veel recittieven te beluisteren waarin de letterlijke bijbelteksten klinken en de meer beschouwende aria's door vier solisten. Medewer king wordt verleend door het West- Nederlands Bachorkest. Het concert begint om 19.30 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2