Leen Eerland uit Tholen viert zilveren jubileum bij Bruynzeel FNV Bouw huldigt trouwe leden B Verburgh De Gouden Leeuw weer bij 500 beste restaurants Celine mode sluit in Tholen Uitbreiding varkenshouderij Assortimentsbeheerder bij Bergse keukenfabriek Jongerenfeest zonder alcohol Asbest vrij na brand berging Cello en piano in stadhuishal Van Kooten met Lijfspreuk Open huis bij kinderopvang Extra klanten boodschappenbus Donderdag 18 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Maurice en Tanja de Coninck doen het goed „Dit geeft een enorme stimulans." Dat zegt Tanja de Co ninck van de Gouden Leeuw uit Scherpenisse. Het res taurant is voor het tweede achtereenvolgende jaar door het tijdschrift Lekker uitgeroepen tot één van de 500 beste eetgelegenheden van ons land. „Voor ons is dit heel belangrijk", aldus mevr. De Coninck. Astrid de Ronde neemt hotel Zeeland van Bram Vonk over Vrijwilligers met muziek in zonnetje Kerkelijk werk Informatiezuil zuidkust Tholen Vlam in de pan Playbackshow voor sint Rommelmarkt Dorcas Ringmiddag vrouwengroepen Westdorp meeste vis Geslaagd Geen gordel om Slechte visvangst Inbraak drogisterij Vier kilo vis Bezoek 19, 20, 26, 27 en 28 november de B O Show bij Jacobs wooncenter te Roosen daal b.v. Zeeland scoort goed in de restau rantgids, want restaurant Oud Sluis uit het Zeeuws-Vlaamse Sluis is door de kritische deskundigen als beste eetgelegenheid van Nederland uitgeroepen. Bij de top honderd staan acht Zeeuwse restaurants. De Gouden Leeuw hoort bij de overige 400 die het prcdicaat 'aanbevolen' hebben gekregen. „Patron-cuisinier Maurice de Coninck kan niet alleen goed koken, hij heeft ook passie voor wijnen", zo staat er in het rap port van de deskundigen. „De stijl van de keuken is een fijne mix van verantwoorde vernieuwing en gede gen klassiek. Alle gerechten zijn heerlijk en van goede kwaliteit. Ik heb in Nederland al zeker tien jaar geen lamvlees meer gegeten dat zo echt naar lam smaakt. En dan de prijs: geen cent te veel hoor!", zo besluit het rapport met de reclame leus van het inmiddels opgeheven margarinemerk Zeeuws Meisje. Het meisje' van de Gouden Leeuw, Tan ja de Coninck, wordt in de beoorde ling 'op en top gastvrouw' genoemd. „Wc hebben geen idee wanneer de rapporteurs geweest zijn", vertelt mevr. De Coninck. „Ze komen een paar keer per jaar en beoordelen dan hoe wij werken. Als de restaurant gids met de beoordeling naar buiten komt, is het altijd heel spannend, want de juryleden kunnen ook ont zettend negatief zijn." Des te blijer zijn Maurice en Tanja de Coninck met de positieve beoor deling van hun restaurant aan de Hoge Markt in Scherpenisse. Zeker in een voor de horeca ook moeilijke tijd door de economisch minder gunstige situatie, waardoor bedrij ven en particulieren scherper op de kosten letten. „De krenten zijn wel uit de pap, maar onze hotelbezetting is uitstekend met een gemiddelde van 85%. Dat is heel hoog", zegt Tanja de Coninck. De Gouden Leeuw huurt het voor malige gemeentehuis in Scherpenis se, dat aan het restaurant grenst. Dat biedt mogelijkheden voor partijen, vergaderingen en bedrijfspresenta ties en trainingen. Richting de Spuidamstraat bestaan er al geruime tijd grootse uitbreidingsplannen. „Die zijn nog actueel", verzekert mevr. De Coninck, „maar er zijn ook nieuwe ontwikkelingen waar over ik nu nog niets kan zeggen." De Gouden Leeuw in Scherpenisse krijgt met de vermelding bij de 500 beste restaurants positieve landelij ke aandacht die altijd welkom is. De 65-jarige Bram Vonk gaat hotel restaurant Zeeland aan de Kaay in Tholen overdragen aan Astrid de Ronde-Fontijne en Paul van Taten- hove uit Oud-Vossemeer. Na de kerst krijgt de overdracht zijn be slag en de heropening is in de loop van januari gepland. „We willen er een eigen zaak van maken, zodat er het een en ander zal veranderen. Daarvoor zullen we een aantal weken op werkdagen dicht zijn, maar in de weekends blijven we open." Astrid de Ronde had samen met haar man Pierre vele jaren een win kel in de Voorstraat te Oud-Vosse- meer. Na een uitstapje in Zeeuws- Vlaanderen kwamen ze weer terug naar het eiland Tholen. Astrid de Ronde (43) keek uit naar mogelijk heden om een horecabedrijf over te nemen. „Een cafeetje bijvoorbeeld, maar toen zagen we op internet ho tel Zeeland in Tholen te koop staan. Mijn man zag er wel iets in, maar ik ben geen kok, dus ik dacht: daar ga ik mijn vingers niet aan branden. Tot ik me realiseerde, dat een hele goede kennis, Paul van Tatenhove (47) uit Oud-Vossemeer, kok is van beroep. Hij heeft bij restaurant Le Bouleau in Bergen op Zoom ge werkt. Samen hebben we er heel veel zin in om hotel Zeeland over te nemen." Bram Vonk blijft eigenaar van het pand en verhuurt dat aan de vennootschap onder firma van De Ronde en Tatenhove. Naast het res taurant zijn er vier hotelkamers en een penthouse. Vonk heeft nu nog twee koks in dienst, vanwie er 1 bij de nieuwe eigenaren blijft. Na het winterseizoen gaat Celine de winkel in de Hoogstraat te Tholen sluiten. „Het afgelopen jaar is steeds duidelijker gebleken, dat de combi natie van zelfstandig ondernemer, huisvrouw en moeder voor mij te veel werd", zegt Lianne van Voorst- Verhage. Bijna 4,5 jaar geleden opende ze de winkel op de hoek van de Hoogstraat/Visstraat. Ze was ge specialiseerd in jonge damesmode en hoeden. „Met heel veel plezier heb ik mij 4,5 jaar ingezet voor het bedrijf. De samenwerking met de klanten was fijn, maar de combinatie van alles werd toch teveel, zodat we hebben besloten om na het winter seizoen met de winkel te stoppen." Cellist Jaap ter Linden en fortepia nist Bart van Oort verzorgen op 10 december een concert in het voor malige stadhuis in Tholen, op uitno diging van de stichting Anthonie Keldermansconcerten. Barokspe- cialist Ter Linden voert de zesde suite voor violoncello solo van J.S. Bach uit en speelt samen met Van Oort één van de sonates voor cello en fortepiano van L. van Beethoven. Van Oort is solistisch te beluisteren in twee rondo's van Van Beethoven. Het slotstuk is een kamermuziek werk uit de vroege Romantiek, na melijk de Arpcggione Sonate van F. Schubert. Het concert in Tholen begint om kwart over acht. Toegangskaarten reserveren kan telefonisch (0166- 603544) of via e-mail (a.kelder- mans.concerten@hetnet.nl). Twee vrijwilligers staan morgen cen traal op de Thoolse vrijwilligers- avond in Sint-Annaland. Niet alleen wordt er een vrijwilliger van het jaar gekozen, maar voor het eerst ook een vrijwilliger van de toekomst. Dit laat ste is speciaal gericht op jongeren die vrijwilligerswerk doen. De bijeenkomst in De Wellevaete te Sint-Annaland wordt verlevendigd door een aantal muzikale optredens. Zo vormen meer dan honderd leerlin gen van de vijf Thoolse muziekver enigingen één groot gelegenheidsor kest. „Een cadeautje voor de Thoolse gemeenschap en in het bijzonder voor de vele Thoolse vrijwilligers", zegt voorzitter Jack Westdorp van de Thoolse Bond van Muziekgezel schappen. Hij spreekt van een 'bij zonder orkest van de toekomst'. Het staat morgen onder leiding van Pierre van Broekhoven. Hij leidt ook het Schorrekoor, dat eveneens optreedt. Het zingt vooral shantymuziek. Ver der brengen De Citroentjes en Janinc Vroegop-PIeune enkele liedjes. De jongerenraad heeft, samen met het lo kaal comité vrijwilligers en het servi cebureau Voor Elkaar, een korte film gemaakt die een indruk geeft van de veelzijdigheid van het vrijwilligers werk in Tholen. De avond in Sint- Annaland begint om acht uur. 'Lijfspreuk' heet het programma dat cabaretier Kasper van Kooten zat- rerdag voor Uit op Tholen brengt in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Zijn levensverhaal aan de hand van fysieke herinneringen betekenen meteen zijn theaterdebuut. Kasper is minstens zo talentvol als zijn va der Kees van Kooten (van het duo Koot en Bie). Van hem erfde hij het spitsvondige taalgevoel en de klasse van het persifleren. Hij maakt grap pen, maar is daarnaast een goede muzikant. 'Op een bedje van mu ziek, een kistje en een oude home trainer verkent Kasper van Kooten de spelonken van onze lichaams taal', aldus Uit op Tholen. De voorstelling in Poortvliet begint om kwart over acht. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Die- leman in Tholen en aan de zaal. Stichting Kobalt houdt morgen open huis. Geïnteresseerden in kinderop vang zijn tussen tien en vijf uur wel kom bij het dagverblijf Puk en Muk en de buitenschoolse opvang Villa Kakelbont in Tholen, dagverblijf Kids Co in Oud-Vossemeer en dagverblijf Yuppies in Sint-Maar tensdijk. Bezoekers worden rondge leid en krijgen informatie over de uitgangspunten de manier waarop kinderen begeleid worden. Ouders of werkgevers die vragen hebben over de financiering en de administratieve procedures, zijn welkom op het cen traal bureau van de stichting in de Drebbclstraat in Bergen op Zoom. Gedeputeerde stater, hebben een mi lieuvergunning verstrekt aan Britt b.v. voor uitbreiding van de varkenshou derij aan de Groene of Hokseweg tus sen Oud-Vossemeer en Tholen. De aanvraag blijkt al 20 januari 1997 bij de gemeente ingediend te zijn, maar door procedurele oorzaken vindt de afhandeling nu pas plaats. Het gaat om een uitbreiding van 1800 vlees varkens en opslag van propaan. In de cember 1994 was al een vergunning verstrekt voor 6720 mestvarkens. Twee besluiten van b. en w. werden echter door de Raad van State vernie tigd. De provincie verleent nu voor 10 jaar vergunning voor de opslag van bijvoederproducten en voor onbe paalde tijd voor de overige activitei ten. De in december 1994 verleende vergunning wordt gewijzigd ten aan zien van hel geluidsniveau. Leen Eerland uit Tholen heeft het na 25 jaar trouwe dienst nog altijd prima naar zijn zin hij Bruynzeel keukens. Hij kwam in augustus 1979 als uitzendkracht bij Bruynzeel in Bergen op Zoom binnen, en behoudens zijn diensttijd is Leen Eerland er altijd blijven werken. Op 1 november was de 44-jarige Tholenaar precies 25 jaar in vaste dienst van het voormalige familiebedrijf. In de loop der ja ren heeft hij er veel interne veranderingen meegemaakt en ook qua keukentrends dienen zich doorlopend nieuwe dingen aan. „Dat maakt het werk ook juist zo leuk", vindt de jubilaris zelf. In zijn eerste werkweek bij Bruyn zeel kwam Leen Eerland in de fa briek terecht waarin demontabele wanden voor kantoren werden ge maakt. Maar al snel verkaste hij naar de keukenfabriek. Zijn inzet beviel klaarblijkelijk goed, want op 1 november 1979 kreeg de uitzend kracht een vaste aanstelling als pro ductiemedewerker. Een baan die hij na een half jaar al weer tijdelijk op moest geven voor het vervullen van zijn dienstplicht. Bij zijn terugkeer in de burgermaatschappij (mei 1981) pakte Eerland echter direct de draad weer op bij zijn oude baas. Eerland: „Er stond toen net een grote reorganisatie voor de deur bij het Bruynzeelconcern. Door over heidsbezuinigingen in de woning bouw en door felle concurrentie van keukenfabrikanten uit met na me Duitsland verloor Bruynzeel het marktleiderschap. Het opsplitsen van het bedrijf in kleine zelfstandi ge divisies - potloden, kasten, deu ren, vloeren en filtersystemen - bleek noodzakelijk. De keukendivi sie werd in 1982 overgenomen door scheepsmagnaat Smits en nadat de nieuwe eigenaar flink geïnvesteerd had in ons bedrijf, ging het geluk kig weer crescendo. Zelf werkte ik inmiddels op de afdeling inkoop handelsartikelen. Ik was belast met het bestellen van allerlei artikelen die bij het plaatsen van een nieuwe keuken komen kijken. Je moet hier bij denken aan inbouwapparatuur, verlichting, kranen, spoelbakken en accessoires." In 1995 kreeg Eerland de leiding over het distributiecentrum van de keukenfabriek. maar dat werk sprak de geboren Stavenissenaar niet zo aan. Hij was dan ook blij toen hij drie jaar later de kans kreeg om naar de afdeling assortimentsbeheer over te stappen. „Ik werd daar on der meer betrokken bij het invoeren van een nieuw computersysteem voor het hele bedrijf. Dat was een fantastische uitdaging vond ik. Zo groeide ik door de jaren heen eigen lijk steeds meer naar een bureau functie. Ik houd me nu bezig met het opstellen van prijslijsten en het up-to-date houden van de artikel en prijsbestanden in ons computer systeem. De keukenbranche is nu eenmaal trendgevoelig, er komen steeds nieuwe dingen op de markt. Dit werk doe ik samen met twee collega's. Via het bedrijf heb ik en kele cursussen kunnen volgen en veel leer je ook gewoon in de prak tijk." Als het even kan, rijdt de zilveren jubilaris op de fiets vanuit Tholen naar zijn werk in Bergen op Zoom. Het geeft hem direct wat ontspan ning, net als het werk dat hij en zijn vrouw Karina als beheerder van het hervormd verenigingsgebouw De Wingerd verrichten. „Er is met re gelmaat wat te doen in het vereni gingsgebouw en dan moeten mijn vrouw of ik aanwezig zijn. En het gebouw moet natuurlijk ook schoongehouden worden. Veel tijd voor andere hobby's schiet er niet over, maar daar heb ik ook niet zo'n behoefte aan. Ik ben vrij actief in het vrijwilligerswerk voor de Her vormde Gemeente Tholen. Zo as sisteer ik koster Chris Donken re gelmatig en ik ben van 1996 tot 2003 lid geweest van de zendings commissie. In die hoedanigheid ben ik in 2003 samen met 12 andere vrijwilligers drie weken in Kenia geweest voor een project. Samen met de lokale bevolking hebben wc daar twee kerken gebouwd. Die trip heeft me veel voldoening gege ven." Op zijn werk en binnen de kerk in zijn woonplaats is Eerland tevens lid van het EHBO-team. Om zijn 25-jarig dienstverband te vieren, kreeg de jubilaris een recep tieboden door zijn werkgever. „Het is een leuke mijlpaal zo'n jubileum, maar als je net als ik je werk met plezier doet, vliegt de tijd voorbij." In het veld is nog niet altijd duide lijk dat de Oosterschelde een na tionaal park is. Terreinbcbording kan daaraan een belangrijke bij drage leveren. In overleg met de terreinbeheren de organisaties Staatsbosbeheer, Zeeuws Landschap en Natuurbe heer pakt het Nationaal Park Oos terschelde de terreinbebording ge zamenlijk aan. Op vierzijdige zuiltjes is ruimte voor informatie over het nationaal park en voor specifieke informatie over de plaats. Deze vorm biedt ruimte voor de huisstijl van zowel Natio naal Park Oosterschelde als de ter reinbeherende organisatie. De pro vincie Zeeland is bereik infor matie te geven over de toepassing van de Natuurbeschermingswet. De zuiltjes komen te staan op mar kante plekken, waar mensen het gebied in trekken. In het gebied zelf komen thema-panelen te staan met informatie in de huisstijl van de desbetreffende beheerder. In 2005 komt er in samenwerking met Staatsbosbeheer zo'n infor matiezuil aan de zuidkust van Tholen. Twee andere zuilen ko men op de Neeltje Jans en op Noord-Beveland. De totale kosten zijn 7500 euro. Ook met een kwartetspel, vlaggen, relatiegeschenken, alsmede bij dragen aan tentoonstellingen en manifestaties van derden wil het Nationaal Park Oosterschelde de herkenbaarheid vergroten. Voor deze laatste activiteiten is volgend jaar 9702 euro uitgetrokken. Het eerste in een reeks van drie fees ten voor jongeren wordt zaterdag avond in Oud-Vossemeer (in dorps huis De Vossenkuil) gehouden. Op 22 januari volgend jaar is Poortvliet aan de beurt en op 19 februari Sint-Maar tensdijk. Deze Next-generation-fees- ten, bedoeld voor jongeren van 12 tot 16 jaar, zijn een idee van de jongeren- raad Tholen. Ze worden opgezet met medewerking van J&E Entertainment dat de muziek verzorgt. Er wordt geen alcohol geschonken en ook is er toezicht aanwezig, waardoor de jeugd er op een veilige manier kennis kan maken met het uitgaan. De jongerenraad denkt met feesten voor deze leeftijdsgroep in een be hoefte te voorzien. Ze organiseerde eerder een alcoholvrij feest, na de ne gen-kernenslag in Tholen. De jonge ren waren daar positief over en de ou ders vonden het een veilig idee dat geen alcohol werd geschonken. Alledrie de feesten beginnen om acht uur en duren tot middernacht. Het verloop ervan zal bepalend zijn voor de vraag of er een vervolg moet ko men. De jongerenraad overweegt om ze tweemaandelijks in één van de Thoolse woonkernen te organiseren. Prijslijst Lievensberg. Ziekenhuis Lievensberg uit Bergen op Zoom publiceert op de website lievens berg.ziekenhuis.nl de prijzen van de diaganose behandelcombinaties. Het gaat hier om 10% van het zor gaanbod. Voor de overige 90% van de medisch-specialistische zorg gel den voor 2005 nog de landelijk vastgestelde uniformen tarieven. Negen van de 22 jubilarissen waren op de huldigingsavond aanwezig. De afdeling Tholen van FNV Bouw huldigde onlangs een aantal leden tijdens de jubilarissenavond. In de Dorpsherberg te Nieuw-Vossemeer legde de afdelingsvoorzitter uit, dat men op deze manier aan ledenbin ding wil doen. „Onze waardering uiten naar de leden die de vakbond trouw zijn gebleven." Van de 22 jubilarissen waren er negen op de liul- digingsavond aanwezig: vijf die 25 jaar lid zijn, twee van 40 jaar en twee van 50 jaar. De overigen zullen door het bestuur thuis op passende wijze gehuldigd worden. Een halve eeuw lid van de vakbond zijn: D.A. Eindhout en C.F. Zee man uit Oud-Vossemeer; H. Poot uit Sint-Maartensdijk; P. de Witte uit Sint-Annaland; W.A. Schot uit Tholen en J. Hommel uit Halsteren (voorheen Oud-Vossemeer). Veertig jaar lid zijn: I.L. Lindhout en A. v.d. Ree uit Sint-Maartensdijk; J.P. Opree uit Scherpenisse. En 25 jaar lid zijn: J.A. van Vossen en H. de Vogel uit Sint-Annaland; A. Goedege- buure, H. Boer, J.A. Capelle, P.M. van Treijen, W. van Dijke en G.A. Schot uit Oud-Vossemeer; C. van Gorsel en A. Achahbar uit Sint- Maartensdijk; W. Polderman uit Stavenisse; F. Noorthoek en K.A. Reijngoudl uit Sint-Philipsland. Bij een brand in een schuurtje aan de Bloemenlaan 180 in Sint-Maar tensdijk is dinsdagmiddag asbest vrijgekomen. Dat gebeurde toen door de hitte een asbest golfplaat op het dak kapotsprong. De brandweer heeft met een lint een deel van het wandelpad achter de woningen af gezet. De directe buren werd ge vraagd niet achterom te lopen, maar voorlangs hun huizen in en uit te gaan omdat er asbestdeeltjes in hun tuinen werden aangetroffen. De stichting Salvage zal de resten op ruimen. M. Rijnberg die in zijn volkstuintje achter de Bloemenlaan aan het spit ten was, zag rook uit de berging ko men en haastte zich naar de brand. Hij wist spullen die buiten stonden zoals kinderfietsjes bij de schuur weg te halen. Samen met voorbij ganger W. Scherpenisse haalde hij de spullen uit het schuurtje van de buren en samen probeerden ze met een tuinslang de vlammen te doven. Dat lukte niet. De inmiddels gearri veerde brandweer bestreed de brand met een hogedruk spuit. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een storing in de wasdroger die in de hoek van de schuur stond. Het Thoolse Rode Kruis denkt dat er een groter beroep gedaan zal worden op de boodschappenbus in Tholen. De verhuizing van de ClOOO-supermarkt van de Een- drachtsweg naar de Postweg zal naar verwachting leiden tot meer aanmeldingen. In dat geval gaat de bus twee keer per ochtend rij den. Op dit moment wordt er weke lijks op donderdag met een achttal vaste gasten gereden, waarvoor de deelnemers een eigen bijdrage van een euro betalen. Ze zijn tevreden, het is praktisch en vooral ook ge zellig om samen met anderen én met vrijwilligers de boodschappen in huis te halen. Het Rode Kruis denkt momenteel over het opzet ten van een dergelijk project in andere woonkernen. Deze week viert de boodschap penbus de eerste verjaardag. Na een jaar sponsoring door de Rabo bank heeft het Rode Kruis voor een vervolg inmiddels contact ge legd met nieuwe sponsors. De vaste gasten en de vrijwilligers vieren het eenjarig bestaan én de verlenging van het project bij het meldpunt vrijwillige thuiszorg in Sint-Maartensdijk, waar wekelijks de aanmeldingen voor het gebruik van de bus binnen komen (tel. 663784, op werkdagen van 10 tot 12 uur). Ook gaan ze samen eten in het res taurant van het Markiezaat colle ge. VERVOLG VAN PAGINA 2 Scherpenisse Bij de familie Elenbaas aan de West- kerkseweg sloeg dinsdagmiddag rond half vier de vlam in de pan. Het vuur sloeg over op de afzuigkap. De pan had mevrouw Elenbaas snel gedoofd, maar met de kap lukte dat niet zodat de brandweer werd gewaarschuwd. Nog voor die arriveerde, slaagde een buurman er in om de brand te blussen. De schade bleef zodoende beperkt tot roetaanslag in de keuken en nog wat in de kamer. De brandweer contro leerde of het vuur nergens tussen was gekropen en gisteren zorgde Salvage dat alles werd schoongemaakt en op geruimd. Sinterklaas arriveert zaterdagmiddag om twee uur op de Hoge Markt. Na een rondrit door het dorp gaat hij naar het Holland Huis, waar een gezellige middag voor de kinderen wordt geor ganiseerd met onder andere een play backshow. Sint heeft beloofd om voor alle kinderen tot en met tien jaar een cadeautje en een snoepzak mee te ne men. De intocht van sinterklaas wordt georganiseerd door Oranjevereniging Willem Alexander en de Dorpsge meenschap. In het depot van Dorcas Tholen aan de Platteweg wordt zaterdag 27 no vember tussen half tien en twaalf uur een rommelmarkt georganiseerd. In geleverde spullen, die niet op de lan delijke goederenlijst van Dorcas staan worden te koop aangeboden. Daar naast worden er tuinbeelden en creati- viteitsspullen verkocht. In de boeren schuur van dhr. De Groen kunnen ook hulpgoederen en oude mobiele tele foons worden ingeleverd. De op brengst van de rommelmarkt gaat naar het Dorcasproject 'mobiele kli niek in Moldavië'. De Hervormde vrouwengroepen af deling Tholen en Zuid-Bcveland kwamen in Holland Huis bijéén voor de jaarlijkse ringmiddag. Presidente mevrouw Dekker opende de bijeen komst met gebed en een korte medita tie, waarna de jaarverslagen volgden. Vervolgens werd een video vertoond over het eiland. Na de pauze vertelde dhr. W. van Dijk over het werk dat de stichting Lumen Maris uit Temeuzen verricht onder zeevarenden. Samen met zijn vrouw en enkele medewer kers probeert dhr. Van Dijk het evan gelie te brengen aan zeevarenden. Zijn gloedvol verhaal ondersteunde hij met dia's. Ook zijn vrouw gaf uit leg over het werk en liet ondermeer zien hoe namens de stichting er mut sen waren uitgedeeld aan de zeelui. Om deze actie voort te zetten werden de aanwezigen opgeroepen om wol in te zamelen. De stichting Lumen Ma- ris is telefonisch bereikbaar onder het nummer 0115-612323. Martijn Westdorp is met 1746 pun ten winnaar geworden van de tiende bekerwedstrijd van visclub De Ma kreel. De 35 deelnemers vingen za terdag bij Moggershil goed tien kilo vis. Tweede werd Hans Dijke met 1430 punten; 3. A. Heijboer 1025 p; 4. J. van Poortvliet 1025 p; 5. J. den Engelsman 770 p; 6. J. Bijl 730 p; 7. G. Bogert 530 p; 8. D. Opree 520 p; 9. D. van Vossen 500 p; 10. AMun ter 480 p; 11. J. v.d. Broek 425 p; 12. W. van Popering 315 p. Poortvliet Carola van der Slikke is aan de uni versiteit van Wagcningen geslaagd voor de studie bedrijfs- en consu mentenwetenschappen. Op de Postweg kreeg vrijdagmid dag om 14.50 uur een 59-jarige au tomobilist uit Tholen een bekeuring wegens het niet dragen van de auto gordel. Bij de achtste klassementswedstrijd van hengelsportvcreniging De Knorhaan werd slechts door twee deelnemers vis gevangen. Fred Mi- chels werd winnaar met een bot van 32 centimeter. Jacco Hage eindigde als tweede. Zaterdag organiseert de hengelsportvereniging een boot wedstrijd, waarna op vrijdag 26 no vember de jaarlijkse feestavond wordt gehouden, waarbij tevens de kampioenen van het afgelopen sei zoen worden gehuldigd. Op zater dag 11 december wordt het seizoen afgesloten met een boutwedstrijd, waarna alle deelnemers getrakteerd worden op erwtensoep. Sint-Philipsland In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in het winkelpand van drogisterij Jansen in de School straat. De toegang tot het pand werd geforceerd, waarbij een ruit werd vernield. Er is voor een onbekend bedrag aan rookwaren meegeno men. De leden van hengelsportvereni ging De Makreel vingen zaterdag 4 kilo vis. Jan van Moort haalde de meeste vis boven water. Bij de jeugd ging de overwinning naar Marco Glasbergen. De uitslag bij de senioren is: 1. Jan van Moort 1115 punten: 2. Piet Kleppe 415p.; 3. Krijn v.d. Berg 385 p.; 4. Thijs Geuze 325 p.; 5. Jan van Kolthoorn 325 p.; 6. Jan Verwijs 275 punten. De uitslag bij de junioren is: 1. Marco Glasbergen 715 punten; 2. Jan Lennard Kcmpeneers 285 pun ten. ..s* Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fan 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9