mD 0 Lampionoptocht is trekpleister Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 november 2004 Hij komt.... Genezing op schepen UW WONING ONZE ZORG! VAN DEN OUDEN Geslaagd Sint bij Plattelandsvrouwen Parkeerkelder Vijfhoek Aankoop Christengemeente Remmers Oudelandsedijk Verkerke wint klaverjassen Predikant beroepen Politie bij ruzie echtpaar Psalmen met bovenstem Weer kraan vernield Intocht sint Hoogste score J. Hommel Auto tegen boom Zangavond Geslacht in eigen slagerij Jubileumvogelshow Speeldgoed- en kledingbeurs Nieuwe bestuurder Activa Wijkteam politie Sinterklaasactie Après ski-party Bezoek sint Koor zingt in De Schutse Operatie schoenendoos Auto in brand Sint met EHBO-pieten Beste kerststol Natte lampionoptocht Herstraten Bloemenlaan Veel stroom en weinig vis Meijer beste klaverjasser ■2 Tholen Het is weer zover, zaterdag komt Sinterklaas met zijn pieten aan in de haven. De pakjesboot meert om twee uur af en een half uur later ontvangt de burgemeester de kindervriend uit Spanje op de kiosk op de Markt. Vervolgens gaat het gezelschap, be geleid door Concordia, naar Mcul- vliet waar de muziekvereniging en de ondernemersvereniging een kin derfeest organiseren. De christelijke vrouwenbond Passa ge stond op hun bijeenkomst stil bij het werk van de internationale inter kerkelijke organisatie Mercy ships. Spreekster Alize van de Wolf vertel de hoe ze samen met haar man werkzaam is op één van de hospi taalschepen. De schepen worden ge heel door vrijwilligers bemand en bieden hulp aan de allerarmsten in Afrika en Centraal-Amerika. Erva ren chirurgen voeren aan boord of aan wal operaties uit. Daarbij gaan blinden weer zien, worden scheef staande ogen rechtgezet en vele an dere operaties uitgevoerd. De teams van Mercy Ships bouwen samen met de plaatselijke bevolking ziekenhui zen, scholen en woonhuizen. Via landbouwprojecten stimuleert men tevens de plaatselijke bevolking om hun eigen» voedsel te verbouwen. Andere ontwikkelingsprojecten om vatten het aanleggen van sanitaire voorzieningen en waterpompen. Eén van de schepen, de Anastasis, was afgelopen zomer in Nederland. Vice- presidente mevrouw Westra over handigde na afloop van de indruk wekkende presentatie namens alle leden de opbrengst van het busje 'hef en leed' aan Alize van de Wolf. In haar openingswoord wees mevr. Westra op de Bijbelse opdracht tot liefde, waarbij zij naar aanleiding van 1 Korinthe 13 stilstond bij de verharding van de maatschappij en de echte liefde die de Heere Jezus geeft en voor ons als voorbeeld dient. Makelaars Taxateurs o.g. Botermarkt 5 Nieuw straat 18 469! CZ Tholen 4311 AN Bruinisse Tel. 0166-606926 Tel. 0111-420020 Fax 0166-606853 Fax 0111 -420055 VBO MAKELAAR Advertentie I.M. André van Luijk Jac.zn., voormalig inwoner en nu wonend in Capelle a-d. IJssel, is aan de hogere econo mische school in Rotterdam ge slaagd voor financieel adviseur. Sinterklaas bezocht tot verrassing van de leden de laatstgehouden bij eenkomst van de Plattelandsvrou wen. In het gebouw van de Neder landse Protestantenbond waren de leden al in de stemming gebracht voor het traditionele kinderfeest. Bij binnenkomst werden de dames ge trakteerd op warme chocolademelk, kruidnoten en speculaas, waarna de voorzitster uitleg gaf over het ont staan van het sinterklaasfeest. Daar na was er een quiz, waarbij de win naars werden verrast op nog meer lekkernijen. Vervolgens kwam Sint de zaal binnen met een zak met ca deautjes. Enkele leden sprak hij toe aan de hand van aantekeningen uit zijn boek. Nadat de dames sinter klaasliedjes hadden gezongen kreeg iedereen een chocoladeletter mee naar huis. De eerstvolgende bijeen komst van de Plattelandsvrouwen is de kerstfeestviering op woensdag 22 december. Voor het tijdelijk onttrekken van grondwater ten behoeve van de bouw van een parkeerkelder onder het appartementencomplex de Vijf hoek aan de Jan van Bloisstraat/Ten Ankerweg hebben gedeputeerde sta ten vergunning verleend. Dil was nodig op basis van de Grondwater wet. Behalve projectontwikkelaar ROM Marsaki te Goes zijn ook b. en w., landbouworganisatie ZLTO, nutsbedrijf Delta en waterschap Zeeuwse Eilanden van het besluit op de hoogte gesteld. Met de laagste inschrijver bij de aanbesteding, die een paar maanden geleden al plaats vond, is nog steeds geen overeen stemming bereikt. Het grondwater- niveau van de omliggende bebouwing mag niet verder worden verlaagd dan NAP - 1,5 meter. De te onttrekken hoeveelheid mag niet meer bedragen dan 25 m3 per uur en totaal niet meer dan 70.000 m3. Er moeten drie meetpunten komen aan de Jan van Bloisstraat, twee aan de Ten Ankerweg en twee aan de Mo- lenvlietsedijk. De meetpunten (een peilbuis met een filter) moeten op NAP - 5 m komen. In de gevels van enkele woningen moeten hoogte bouten worden aangebracht binnen 40 m van de bouwput. De invloed van de grondwateronttrekking strekt zich uit tot een afstand van ca 400 meter vanuit de bouwput. De kans op droogteschade voor in de omge ving gelegen particuliere tuinen wordt uitgesloten geacht. Gelet op de bodemopbouw zullen naar ver wachting slechts beperkte zakkin gen buiten de bouwput optreden. De bemaling om in het droge de par keerkelder te kunnen bouwen, duurt ongeveer vijf maanden. De technische staat van de nabijge legen bebouwing moet voorafgaand aan de bemaling worden opgeno men. Een gemeentelid van de Christenge meente heeft de voormalige drukke rij van NPN in de Slabbecoornpol- der met bedrijfswoning gekocht. Dit in afwachting van de toestemming door de gemeente voor wijziging van de bestemming. Hiervoor is een procedure nodig, maar omliggende bedrijven hebben al bezwaar aange tekend omdat ze overlast verwach ten. „Wij wachten op het tempo van de gemeente", zegt bestuurslid A.M.L. van der Wiel van de Chris tengemeente. Hij noemt het pand van NPN "heel erg geschikt' voor de kerk. „De mogelijkheden zijn buitengewoon groot. Er hoeft niet veel verbouwd te worden." Waterschap Zeeuwse Eilanden wil in 2005 snelheidsremmende maatre gelen bij woningen aan de Oude landsedijk aanbrengen. De uitslag van de laatstgehouden speelronde bij klaverjasclub Stad Tholen is: 1. Marie Verkerke 5056 punten; 2. Aad Volwerk 5050 p.; 3. Anita Aarnoudse 4899 p.; 4. Her man Oldenburg 4629 p. en 5. Moni que Kyzers 4587 punten. Ds. C. de Jongste van de Gerefor meerde Gemeente heeft een beroep ontvangen van de Gereformeerde Gemeente te Doetinchem. De politie heeft zaterdagmiddag een 51-jarige inwoner aangehouden op verdenking van het plegen van ge weld tegen zijn 48-jarige echtgeno te. Tijdens een woordenwisseling in hun woning zou de man zijn vrouw in haar rug geschopt hebben. De man is na het opmaken van een pro- ces-verbaal weer in vrijheid gesteld. In het kerkgebouw van de Gerefor meerde gemeente wordt zaterdag 27 november een psalmzangavond met bovenstem gehouden. Het orgel zal bespeeld worden door kerkorganist Bram Bout. Van de zangavond wor den opnamen gemaakt voor de uit gave van een dvd en cd. De Psalmen worden gezongen in de berijming van 1773. De samenzang komt in het nieuwe kerkgebouw goed tot zijn recht sinds de plaatsing van het Van Oeckelenorgel door orgelmake rij Stcendam. Ds. C. de Jongste ver zorgt de opening van de zangavond, terwijl ouderling Aarnoudse de slui ting gaat verzorgen. De aanvang is half acht. Vanaf zeven uur staan de kerkdeuren open. M. Oud-Vossemeer Onbekenden hebben afgelopen weekend de buitenspiegel en drie ruiten vernield van een hydrauli sche kraan. Het werktuig stond ach ter het trapveld aan de Patrijzen- weg. waar in opdracht van de gemeente een rioolwaterberging wordt aangelegd. De schade be draagt een paar duizend euro. Vier weken eerder zijn hier ook al ruiten van een kraan vernield. Sint en zijn pieten arriveren zater dagmiddag in het dorp. Om twee uur wordt het Spaanse gezelschap verwacht bij de Haven, waarna er een rondgang wordt gemaakt. Na een feestelijke intocht zal in de grote zaal van de Vossenkuil voor de kinderen van De Pluus en van groep 1 tot en met 6 van de basis scholen het feest worden voortge zet. Voor de pauze kunnen de aller kleinsten samen met de pieten een lied zingen voor sint. Ook is er een optreden van de pieten voor de kin deren. Ieder kind ontvangt aan het eind van het feest een snoepzak. Jos Hommel behaalde bij biljartver eniging Treffers met een gemiddel de van 2,80 de hoogste score. Met twaalf caramboles maakte hij te vens de hoogste serie. Arjan Hom mel speelde in 21 beurten de kortste partij. De uitslagen zijn: L. van Wezel-A. van Daalen 10-7,76; J. Hommel-P. Goossens 10-4,80; C. Burgers-A. Deurloo 4,62-10; P. de Leeuw-J. van Daalen 10-3,33; A. Hommel-N. Rooijakkers 10-9,16. Een 22-jarige automobiliste uit Ber gen op Zoom is met haar auto op de Oud-Vossemeersedijk in een slip geraakt en tegen een boom gereden. Dat gebeurde vorige week woens dagavond rond kwart voor elf. De bestuurster had geen letsel, maar haar auto raakte onherstelbaar be schadigd. Het Kerkkoor en de koren VZOS en The Young Voices uit Sint-Anna land verzorgen zaterdag een koor- en samenzangavond in de hervorm de kerk. De aanvang is half acht en de toegang is gratis. Wél wordt er gecollecteerd voor de stichting Cli- niClowns. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensda ♦Malse biefstuk ♦Kalkoenfilet Vogelvereniging Vogelvreugd orga niseert op 26 en 27 november haar jubileumshow - de vereniging be staat 50 jaar - in De Wellevaete. Er worden ongeveer 500 vogels inge zonden, variërend van kanaries tot papegaaien. Het publiek kan ze gra tis komen bewonderen, op vrijdag avond van 7 tot 9 uur en zaterdag van 10 tot 8 uur. Aansluitend zal burgemeester Nuis de kampioenen huldigen. De leerlingen van de basisscholen krijgen op vrijdagmorgen gelegen heid om de tentoonstelling te be zoeken, en 's middags zijn de be woners van De Schutse uitgenodigd. Voor de scholen is tevens een kleur- wedstrijd georganiseerd, met prij zen voor elke groep. De resultaten zijn tijdens de tentoonstelling te be wonderen. De Plattelandsvrouwen organiseert een speelgoed- en kinderkleding- beurs om de clubkas te spekken. De verkoop van het speelgoed en de kinderkleding vindt plaats op don derdag 25 november van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur in het zaaltje bij streekmuseum De Meestoof. Daar kunnen woensdag van twee tot vier en van zeven tot negen uur spulletjes voor de beurs worden in geleverd (na vooraf contact met hel bestuur, tel. 653212). Eventuele restanten kunnen op vrijdag tussen 2 en 3 uur worden opgehaald. Frans Lindhout is in het bestuur ge kozen van middenstandsvereniging Activa. Janneke Sturris, Theo Sla ger en Peter Dekker namen af scheid. Er blijven dus nog twee vacatures bestaan. Lindhout werd met 15 van de 17 stemmen geko zen; 1 was er voor Jos Verwijs en 1 blanco. Voorzitter Miranda Jansen bedankte Dekker als oude rot in het vak voor zijn tienjarige bestuurlijke medewerking. En daarvoor was hij ook al eens bestuurslid van Activa. Slager was er vier jaar bij. De voorzitter noemde het een erg gemis voor het dorp dat de schoe- 250 gr. 3,25 500 gr. 4,- ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. 4,50 jBij 500 gram shoarma a 4,- ♦nu 5 broodjes en saus GRATIS!! 6,- 4,- 0,70 Ham 100 gram 1.25 Fricandeau 100 gram 1,25 Snijworst 150 gram 1,20 Bamiballetjes 250 gram 2,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundvlees met randjel kg Rundergehakt 1 kg Spekjes 200 gr. Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Advertentie I.M. n^nzaak van Sturris in de Voorstraat gaat sluiten. „Ik hoop dat er wat voor terugkomt." In de kascommis- sie maakte Miranda Hommel plaats voor Coby den Engelsman. Rini Matthijssen en Wim Bazen van de Rabobank kwamen de leden van Activa informeren over de wijzigin gen bij de kastransacties na de lo pende verbouwing van de bank. TOF- voorzitter Wim Brevet infor meerde de aanwezigen over de acti viteiten van de Thoolse Onderne mers Federatie. Een verzoek van de peuterspeelzaal voor sponsoring van de aanleg van een zandbak werd afgewezen. Activa moet ook op de kleintjes letten. Zo werd de afgelopen braderie ook afgezien van de medewerking van Accele rando gezien de kosten van 140 euro. Dat geld is nu*benut voor een jeugdattractie. Penningmeester Maja Westdorp presenteerde de ver slagen, ook als waarnemend-secre taris. Een verzoek van de kermisex ploitanten om bij de gemeente te pleiten om de kermis tijdens de bra derie tot twee uur 's nachts open te houden, werd afgewezen. In het wijkteam van de politie zijn wijzigingen opgetreden. Wilfred Wilde en Collin van 't Hof zijn als nieuwelingen aangetreden. Zij ver vangen Arie Weijler en Gerrie van 't Slot. Middenstandsvereniging Activa houdt tot 4 december een Sinter klaasactie. Bij besteding van vijf euro krijgt men bij de deelnemende winkeliers een. bon, waarmee men kans maakt op honderd spelletjes. Woensdagavond 22 december vindt er van zes tot tien uur nog een ker stactie plaats, waaraan voor het eerst ook de horecabedrijven mee doen. In 2005 gaat Activa door met verschillende acties en mogelijk komt er ook een eilandelijke win kelactie in samenwerking met de Thoolse Ondernemers Federatie. Het afgelopen jaar was de ski-actie een groot succes omdat hierbij zowel consumenten als winkeliers samen optrokken. Alleen de geplan de stoepverkopen in de zomerva kantie gingen wegens gebrek aan belangstelling niet door. Wim Pleune complimenteerde de activiteitencommissie voor de gran dioze acties. In café Havenzicht organiseert J E entertainment uit Sint-Maartens dijk zaterdag 27 november de jaar lijkse après ski-party. De zaal wordt voor het feest omgetoverd in een winters en bergachtig landschap, waarbij een sneeuwmachine voor de nodige sneeuw zorgt. De mu ziek- en lichtshow begint om negen uur. Stavenisse f Sinterklaas vereert het dorp op za terdagmiddag 27 november met een bezoek. Hij arriveert met zijn knechten om drie uur in de haven. Begeleid door straatorkest De Neu- tekraekers wordt een rondje door het dorp gemaakt. In dorpshuis De Stove is er aansluitend een pro gramma met de sint voor de jeugd. Het christelijk gemengd koor Lau- datc Dominum onder leiding van dirigent Danny Letzer zong donder dagavond voor de bewoners van zorgcentrum De Schutse in Sint- Annaland. Na het welkomstwoord door de leiding van De Schutse werd de avond geopend met het samen zingen van Psalm 146 vers l, 2 en 8. Het koor zong voor de pauze vier bewerkte psalmen en vier gees telijke liederen. De koorzang werd afgewisseld door samenzang. Na de pauze droeg bestuurslid Marjo Knulst-Menheere een gedicht voor. Het laatste deel van de avond zong Laudate Dominum enkele algeme ne liederen. Vooral het lied 't Zon netje schijnt zo heerlijk schoon, dat in canon werd gezongen, viel bij de ouderen goed in de smaak. De sa menkomst werd afgesloten met het samen zingen van gezang 282 'Blijf bij mij Heer'. Na een dankwoord van de leiding was men nog gerui me tijd gezellig bijeen om onder het genot van een drankje nog wat na te praten over deze goed bezochte avond. Openbare basisschool De Schalm doet dit jaar mee aan de landelijke actie 'Operatie schoenendoos'. Het is de bedoeling dat de schoolkinde ren een schoenendoos vullen met speelgoed en schoolspulletjes voor kinderen in arme landen. Vorig jaar deden 2100 scholen en kerken aan de actie mee. De organisatie wil dit jaar landelijk 220.000 kinderen in schakelen bij de actie. q| j Sint-Maartensdijk Een personenauto van een mede werker van het waterschap Zeeuw se Eilanden raakte maandagoch tend omstreeks kwart over zeven in brand op het terrein bij de water zuivering. Waarschijnlijk door een versleten benzineleiding kwam er een vlam van onder de motorkap. De vrijwillige brandweer rukte uit en had het vuur snel onder contro le, maar de auto kon niet meer rij den. Sint brengt zaterdagmiddag een bezoek aan het dorp. Om half drie wordt hij verwacht bij de Molen dijk, waar hij wordt opgewacht door muziekvereniging Euterpe cn dweilband De Neutckrakers. Om kwart voor vier verwelkomt de burgemeester sinterklaas bij het gemeentehuis, waarna het feest in Haestinge wordt voortgezet. Sint heeft aan de organisatie laten weten dat hij dit jaar voor zijn komst enkele EHBO-pieten mee neemt. Het evenementencomité vraagt daarom aan de kinderen om voor het feest een verplegers- of verpleegstersmuts te maken, of toepasselijke kleding aan te doen. Ook kunnen er tekeningen of werkstukken worden gemaakt over bijvoorbeeld de ambulance. In de grote zaal is er voor de jeugd weer een kinderdisco, verzorgd door J E-partytime. Voor de kleintjes is er een pieten-pleister-plakdiploma. Ieder kind ontvangt bij afloop van het feest een verrassingszak. De intocht van Sint wordt georgani seerd door evencmcntencomité Smalstad in samenwerking met de middenstandersvereniging, de mu ziekgezelschappen en het Rode Kruis Tholen. Met zijn kerststol heeft bakker Cock Leijs de tweede prijs gewon nen in een Zeeuwse vakwedstrijd. De wedstrijd om de Zeelandtrofee werd in Middelburg gehouden en een vakjury beoordeelde van elke deelnemer drie producten: wit brood, harde broodjes cn kerststol. Smaak, kleur, volume, geur, struc tuur en vulling waren aspecten waarnaar werd gekeken. Met een beker en een certificaat voor zijn kerstbrood kwam bakker Leijs terug thuis. Zijn geheim: „De juis te ingrediënten en het enthousias me van de bakker." De lampionoptocht trof het zater dagavond niet met de weersom standigheden. De regen zorgde er voor dat een deel van de kinderen eerder terug naar huis ging. In to taal kwamen 150 kinderen een lam pion met batterij ophalen, die door de middenstand beschikbaar wer den gesteld. Onder muzikale klan ken van het fanfarekorps Euterpe werd een rondgang door het dorp gemaakt, waarbij de route ging langs Maartenshof. De ouderen zagen bijna 500 mensen passeren en genoten achter het glas van de slinger van lampjes die de stoet vormde. Buiten was het voor de Het blijft leuk om met een verlichte kleurige lampion in het donker door de straten te lopen. In de Doel weg in Tholen zijn za terdagavond tegen zevenen alle maal lichtjes te zien. Kinderen met lampions, en hun ouders, wachten op muziekvereniging Concordia. I)e kleurige papieren lampions zijn er in verschillende vormen. Naast de bekende vier kante (met ronde hoeken), is de bolvorm in trek. Het kaarsje van vroeger is allang vervangen door een lampje met een batterij. Dat waait tenminste niet uit en ook het risico van lampions die in brand vliegen, met huilende kinderen als gevolg, is nihil. De jaarlijkse lampionoptocht van de stichting christelijk jeugdwerk is in trek. Sommige kinderen heb ben zich voor de gelegenheid ver kleed. Ze spitsen de oren als ge trommel de komst van Concordia aankondigt. Het muziekgezel schap stopt even ter hoogte van de Ichthuskerk. De wachtenden slui ten aan en dan gaat het verder richting Vossemeersepoort. Dit keer wordt de stadskern getrak teerd op lichtjes en muziek. Onge veer 200 personen trekken achter de muziek door Tholen. Na wat regen onderweg, eindigt de tocht bij zorgcentrum Ten Anker. Con cordia speelt nog een deuntje voor de bewoners, waarna groot en klein geniet van warme choco lademelk met een taaitaaipop. „Het is gewoon een leuke activiteit en een manier om het christelijk jeugdwerk onder de aandacht te brengen", zegt Daniëlle Kaat van de organisatie. Het jeugdwerk stippelt de route uit, zorgt voor vrijwilligers op kruisingen, voor de chocolademelk en regelt de pu bliciteit. „Voor het eerst hebben we een vrijwillige bijdrage ge vraagd, ter bestrijding van de on kosten. En er zat een leuk bedrag in de bus die we hadden neerge zet." De stichting christelijk jeugdwerk Tholen kent zeven verschillende clubs, die om de week samenko men in Het Visnet. Dat gebeurt op maandagavond, woensdagmiddag en -avond en zondagavond. „We richten ons op de jeugd vanaf de basisschool tot 20, 21 jaar. Ik denk dat er op dit moment zo'n 140 tot 150 kinderen en jongeren meedoen." Iedereen is welkom, de kerkelijke achtergrond doet er niet toe. Activiteiten op de cluba vonden zijn lezen, zingen, knutse len en met elkaar praten over tal van onderwerpen. Op dit moment bereiden de clubs zich voor op het vieren van kerst. Een hele organi satie is het jaarlijkse kamp, dat volgend jaar op 10 en 11 april ge pland staat. Daar doen alle leef tijdsgroepen gezamenlijk aan mee. De stichting draait met een twintigtal vrijwilligers voor de clubs. Een aantal van hen vormt, met vertegenwoordigers van de Hervormde gemeente Immanucl en de Gereformeerde kerk, het bestuur. *4 Predikbeurten Zondag 21 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. 18.30 u. ds. Beider, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van de Bas. Woudenberg. 18.30 u. ds. Oorschot. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van de Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Velema, Nunspeet. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Ouweneel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Quist, Scheveningen. 18.30 u. ds. Vis, Meerkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Lemsom. Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Velema. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18 u. kand. Jongeneel, Alblasser- dam. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Gielen, Middelharnis. 16 u. ds. Ten Klooster, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9 en 14 u. ds. Harinck. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vernooij, Tholen. 18 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppc, (H.A.) HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 19 u. ds. ds. De Graaff, Mijnsheeren- land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 25/11 19.30 u. ds. v.d. Meer, St.- Philipsland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Dor drecht. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. (H.D.) ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider. 17 u. ds. de Wit. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Smits. deelnemers door de regen minder behagelijk, waardoor de stoet bij aankomst bij Haestinge een be hoorlijk stuk kleiner was als bij het vertrek. De deelnemers die de regen wel hadden getrotseerd wer den bij aankomst getrakteerd op warme chocolademelk en specu laas. Een gedeelte van de Bloemenlaan wordt maandag en dinsdag her- straat. Het betreft het gedeelte ter hoogte van Maartenshof. Door het bouwverkeer is destijds ter plaatste diepe spoorvorming ont staan. Gedurende de werkzaamhe den geldt voor een deel van de straat een parkeerverbod, zodat er een goede doorstroom van verkeer mo gelijk is. De tiende clubwedstrijd van hen gelsportvereniging De Oostcrschel- devissers werd zaterdag gewonnen door C. Andriesse. Van de 37 deel nemers vingen er slechts negen vis. Er was veel water en veel stroom, maar weinig vis. De uitslag is: 1C. Andriesse 524 punten; 2. J. van Hc- mert 390 p.; 3. Mevr. J. op den Brouw 318 p.; 4. G. v.d. Rhee 200 p.; 5. J. Noom 194 p.; 6. J. Suur- land 188 p.; 7. W. Vroegop 100 p.; 8. Iz. Lindhout en C. v.d. Velde met 50 punten. C. Meijer won vrijdagavond de clubwedstrijd van klaverjasvereni- ging De Pendelaars. De uitslag is: 1C. Meijer 5133 punten; 2. A. Ho- gendoorn 5071 p.; 3. G. van Ham 4692 p.; 4. J. Guiljam 4668 p.; 5. L. Kampman 4658 p.; 6. J. van Zetten 4409 p.; 7. J. van Splunter 4374 p.; 8. J. Geldhof 4008 p.; 9. R. van Putten 3919 punten. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o.. tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- sestraat 101-103, tel. 0164-259890; vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Vcrweij, Dahliastraat 96, Bergen op Zoom, tel. 0164-256690. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi- nistratic Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 nov. donderdag 18 7.22 - 19.52 vrijdag 19 8.17 -21.02 zaterdag 20 9.27 -22.22 zondag 21 10.47 -23.42 maandag 22 12.05 - dinsdag 23 0.52 - 13.07 woensdag 24 1.45 - 13.59 donderdag 25 2.32 - 14.42 vrijdag 26 3.07 -15.22 vr 19/11 6.52 EK vr 26/11 21.08 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 20 nov. Intocht sinterklaas. 27 nov. Afgifte hulpgoederen Dorcas, Rcgentessestraat 50, 9.30-12 u. 1 dec. Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Kuipersdreef 16,9.30 u. 2 dec. Lezing 'Vijf jaar Tholen' door burgemeester Nuis, Chr. ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 nov. Intocht sinterklaas. 20 nov. Koor- en samenzangavond, hervormde kerk, 19.30 u. 20 nov. Next-generation-feest, de Vossenkuil, 20 u. SINT-ANNALAND 20 nov. Inloopdag heemkundekring, koffiekamer Meestoof 10-12 en 13.30-16 u. 20 nov. Intocht sinterklaas, haven, 14.30. 26 en 27 nov. Tentoonstelling Vogel vreugd, de Wellevaete. 27 nov. Après-ski party J&E enter tainment, Havenzicht, 21 u. STAVENISSE 27 nov. Intocht sinterklaas, haven, 15 u. SINT-MAARTENSDIJK 20 nov. Intocht sinterklaas. 29 nov. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 30 nov. Vergadering comm. samen leving, gemeentehuis, 19.30 u. 1 dec. Vergadering comm. bestuur lijke aangelegenheden, gemeente huis, 19.30 u. SCHERPENISSE 20 nov. Intocht sinterklaas, Hoge Markt, 14 u. 20 nov. Alpha jeugdsoos, oude ge meentehuis, 20-23.30 u. 27 nov. Rommelmarkt Dorcas, Plat- tcweg/boerenschuur fam. De Groen, 9.30-12 u. POORTVLIET 20 nov. Theater 'Lijfspreuk' Kasper van Kooten, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 18 nov. Informatieavond Pronatura, de Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 4 dec. Foto-expositie fotogroep Nadir, verpleeghuis ABG. 18 nov. Concert Van Dingstee Kwar tet, Markiezenhof, 20 u. 20 nov. Disco Hollywood Music Hall, De Raayberg, 22 u. 21 nov. Concert Jos Verpoorten, St. Gcrtrudiskcrk, 16 u. 22 nov. Alzheimercaféavond, ABG, 19.30 u. 24 nov. Cabaretprogramma 'Revue!?', De Maagd, 20.15 u. 1 dec. Inloopspreekuur whiplash-pa- tiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. +film+++film+++film+++film+ ROXYI: Bridget Jones, The edge of reason - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za 13.45, 18.45 en 2115 u., zo 13.45, 18.30 en 20.45 u. Haaiensnaaier - za cn zo 15.45 u., wo 13.45 u. The incredibles - wo 13.45 u. ROXY II: Alien vs predator - za 18.45 u., zo 20.45 u., di en wo 20 u. Wimbledon - do en ma 20 u., vr en za 21.15 u., zo 18.30 u. A Cinderel la's story - vr 18.45 u., za en zo 13.45 en 15.45 u. CINEM'ACTUEEL: House of sand and fog - ma 20.30 u. Shrek 2 ov - zo 19 u„ di 20.30 u. The incre dibles - wo 20 u. Verrassingsvoor- premicre - do 20.30 u. Anacondas - do, ma en di 20 u., vr 21.15 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 21.15 u. Pluk van de Petteflet - vr 18.45 u., za en wo 13.45 en 15.30 u., zo 13.45 en 16 u. K3 Het magische medaillon - za cn zo 13.45 u., wo 15.30 u. Haaiensnaaier - za 13.45 en 15.30u., zo en wo 13.45 u. Alien vs. predator - vr en zo 21.15 u., za 21.30 u., wo 20 u. Bridget Jones, the edge of re ason - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 cn 2115 u., za 15.30, 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. The incredibles (nl) - wo 14.45 en 15.30 u. Shark talc - vr, za en zo 18.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2