c DLL ja cirji t Project verdronken dorpen in Zeeland Pas verbouwde vakantiewoning uitgebrand op de Pluimpot Het heeft ontbroken aan leiding en regie Jack Hommel als nar Kobus Vossemeerse woaidaehen in Accelerando ook met fanfare eerste Met onze worden Smalststads mannenkoor benut goede akoestiek Op Groot Pesööt voelen ze 't an dur waeter Boek, monument en symposium Brandweer Sint-Maartensdijk en Stavenisse lang in actie Donderdag 18 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Meer dan 500 voedselpakketten bij actie Dorcas Geen bestuurders met slok teveel op )iabetes Grote verrassing Met de presentatie van het boek 'Sluimerend in Slik', op 5 november in Middelburg, gaf de stichting cultureel erf goed Zeeland (Scez) het startsein voor activiteiten rond de verdronken dorpen - dorpen die verdwenen als gevolg van een overstroming - in onze provincie. De datum was niet toevallig gekozen. Op 5 november 1530 trof een stormvloed ons land, de dag is sindsdien bekend als 'Sint-Felix quade saterdach'. Het grondgebied van de provincie Zeeland telt minstens 117 verdronken dorpen en steden, waaronder Reimerswaal, Moggershil, Stave- nisse en Sinte Philipslandt. Sint-Philipsland Al dertig jaar Arie van derZwan uit Poortvliet: Dijk weg, haven terug Mooi resultaat na instabiele periode In navolging van solisten en het koperkwintet heeft ook de koninklijke fanfare Accelerando zelf een eerste prijs behaald op het KNFM-bondsconcours in Sas van Gent. De Sint-Annalandse muziekvereniging haalde zaterdag in de derde divisie (voorheen afdeling uitmuntendheid geheten) 81,25 punten. „Een mooie eerste prijs", zegt voorzitter Jack Westdorp. „We zijn blij met dit succes, ook voor onze nieuwe dirigent Steven Wiché." Ruim honderd pakketten meer dan de 440 van vorig jaar leverde de voedselactie van Dorcas op. De werkgroep Tholen van de christelij ke hulporganisatie hield de actie niet alleen op Tholen en Sint-Phi- lipsland. maar ook in Halsteren en Roosendaal. Mede door de grote in zet in laatstgenoemde plaats kon het oude record fors worden verbeterd. De ingezamelde goederen worden nu in 's-Gravenpolder gesorteerd, waarna de voedselpakketten begin december naar hun bestemming worden vervoerd. Via hulporganisa ties ter plaatse worden ze verspreid onder de allerarmsten en ouderen in Oost-Europa. „We kunnen terugzien op een mooie voedselactie", zegt coördi nator Dick van de Velde uit Tholen. Naast de supermarkten, vrijwilli gers en sponsors van vervoer be dankt hij de inwoners die ruimhar tig hebben gegeven. Bij een grootschalige alcoholcon trole heeft de politie afgelopen weekeinde geen enkele overtreding geconstateerd. Tussen half acht za terdagavond en vijf uur zondagmor gen werd 180 bestuurders een blaastest afgenomen. Op de Molen- vlietsestraal en de Ten Ankerweg in Tholen moesten 107 bestuurders blazen, in Sint-Annaland en Sint- Philipsland bij elkaar nog eens 73. Niemand, van hen had teveel alco hol gedronken, zo bleek. Ook de Brabantse politie contro leerde, op de Randweg Noord in Bergen op Zoom en de Tholense- weg en Halsterseweg in Halsteren. Zaterdagavond tussen tien uur en half een moesten daar 232 bestuur ders blazen. Slechts één van hen, een 47-jarige Bergenaar, had teveel gedronken. De collecte voor het Diabetesfonds heeft in Sint-Annaland 1101,88 eu ro opgebracht. Borstrockrln zaal 't Wagenhuis te Nieuw-Vossemeer wordt zaterdag de jaarlijkse Borstrock-party gehou den. Optredens zijn er van de metal- rockcoverband 'Over the Edge' en de band 'Stone cold heels'. De feestavond begint om 20.30 uur De spanning was te snijden toen prins Weijte en consorten zater dagavond het podium in café De Hoop in Oud-Vossemeer betra den. Wie zou de opvolger zijn van de vorig seizoen teruggetreden nar Baptist (Erik van Hees)? De ze vraag hield de carnavalslief hebbers op Groot Pesööt al we kenlang bezig. Tijdens de 11-11 viering kwam de nieuwe paljas uit zijn schulp gekropen. Het bleek Jack Hommel te zijn, al ja renlang bassist in dweilorkest Oemommenoe. Zijn eerste officië le daad was het bekendmaken van het carnavalsmotto voor dit jaar: ik voel ut an mun waeter. Je kon merken dat de leden van de Vlooientrappers erg nieuwsgierig waren naar wie de nieuwe rechter hand van prins Weijte zou worden. Het dorpscafé van D.H. Vaders aan de Ring barstte bijna uit zijn voegen door de grote belangstelling voor de aftrap van het dertiende waoidae- henseizoen. En de carnavalsvierders werden niet teleurgesteld door wat prins Weijte, pliesie Witte en boer De Rieke hen voorschotelden. De prins dreef in zijn openingswoord de spanning nog iets verder op door eerst een aantal namen uit het ge ruchtencircuit te noemen, die het dus niet geworden waren. En ook aan de gezichten van de boerenploe- gleden viel dit keer niets af te lezen. Zij waren namelijk allemaal als nar geschminkt. „Omdat jullie dc laat ste tijd zo aan het vissen waren naar wie onze nieuwe nar zou worden, zijn wij dat ook maar gaan doen", sprak de leut vorst tot zijn onderda nen. Op een groot beeldscherm kon den de mensen vervolgens meege nieten van de capriolen die de drie nog overgebleven protocolleden hadden meegemaakt tijdens een dagje vissen. Met de prins aan het roer was het trio het water opgegaan om zich tijdens het vissen te bezin nen op een waardige opvolger voor Baptist. Na de nodige kwinkslagen en hilarische taferelen die zich af speelden op het water, kregen de vissers een grote kist in het vizier. Deze dreef bij het polderkaoitje, een plaats net buiten Oud-Vosse- meer waar vroeger veel gezwom men werd. Met de loodzware kist aan boord werd koers gezet naar de wal, waar pliesie Witte de kist met een breekijzer openmaakte. Uit de kist kwam de nieuwe nar tevoor schijn. Met een grote grijns op zijn geschminkte gezicht keek de carna valsclown vanaf het witte doek naar de vlooien in het café en sprak: Ik, ik bin nar Kobus! Tot ieders verbazing bleek de 43- jarige Jack Hommel het geworden Behalve een boek komt er ook een monument voor de verdronken dor pen. Het idee daarvoor komt van de Thoolse schrijver/journalist Kees Slager en is opgepakt door de provin cie. Gedacht wordt aan een multidis ciplinair kunstwerk, met aandacht voor nieuwe media, dat november volgend jaar gereed moet zijn. Op 26 november is er een symposium over de dynamiek van het landschap in het kustgebied. Dat is een week na de 600e verjaardag van de Sint-Elisa- bethsvloed, een natuurramp die op 19 november 1404 dorpen en stadjes (zoals IJzendijke) in de golven deed verdwijnen. Tenslotte staat deze maand de erfgoedmobiel van de Scez in Rilland. De verrijdbare tentoon stellingsruimte, ontwikkeld voor scholen, sluit met het thema 'archeo logie' aan op het onderzoeksproject Oud-Rilland van dc archeologische werkgemeenschap (AWN). In 'Sluimerend in Slik' wordt het on derwerp verdronken dorpen van ver schillende kanten benaderd. Archeo logie en geschiedenis van het verdronken land komen uitgebreid aan bod, maar ook de relatie met Zeeuwse 'gekrompen dorpen' waar van de neergang niet door het water is bewerkstelligd. Verder wordt de blik gericht op de verschillende ma nieren waarop in dc afgelopen eeu wen met deze materie is omgegaan. Het boek beperkt zich niet tot Zee land, maar kijkt ook naar het aan grenzende Vlaanderen, Brabant en Holland, alsmede naar hel gebied van de Wadden- en dc Lauwerszee, Noord-Duitsland, Cornwall en Bre- tagne. Extra aandacht is er voor Val- kenisse op Zuid-Bcveland. Deze plaats, in 1682 verlaten, is het best onderzochte Zeeuwse verdronken dorp. Bovendien kreeg het een wette lijke én fysieke bescherming. 'Slui merend in Slik' bevat bijdragen van verschillende auteurs, waaronder provinciaal archeoloog Van Dieren- donck en consulent regionale ge schiedbeoefening Dc Klerk. Het boek - verschijnt als nummer 3 in de Historische Reeks van uitgeverij Den Boer/De Ruiter. Sint-Felix quade saterdach trof ook het eerste Sint-Philipsland zwaar. Twee jaar later stond de polder op nieuw onder water, zodat de bewo ners eiland en dorp verlieten. Dat staat te lezen in het jongste nummer van de Cronicke, het blad van heem kundekring Philippuslandt. Van Die- rendonck beschrijft daarin de archeo logische vindplaatsen rond het voormalige eiland. Hij komt tot de conclusie dat het verdwenen Sinte Philipslandt ten zuidwesten van het huidige dorp (gesticht na de herbedij king van 1645) moet hebben gelegen. De vloed van 1530 verzwolg ook Oud-Rilland. Dat is eeuwen later te ruggevonden en momenteel een ar cheologisch onderzoeksproject van de AWN. De opzet is om de laatste overblijfselen van het dorp in kaait te brengen. Daarnaast worden er ar- cheologielessen gegeven op de vier Rillandse basisscholen. Het heeft er toe geleid dat er een expositie is inge richt in het dorpshuis: 'Oud-Rilland. Verzwolgen, verdwenen, gezocht en teruggevonden'. Ter gelegenheid hiervan zette Scez de erfgoedmo biel (mobiele tentoonstellingsruim te) voor het eerst in het basisonder wijs in. Onder de titel 'Uit de put' zijn de vitrines in de wagen voor het eerst ingericht met archeologische voorwerpen. Verder zit er een on derzoekslaboratorium in, waar de schooljeugd uil Rilland archeologi sche voorwerpen of scherven kun nen determineren en restaureren. De stormvloed die de Zeeuwse en Vlaamse kusten in 1404 trof, staat bekend als de 'eerste' Sint-Eliza- bethsvloed. Historici, geografen en archeologen die samenwerken in het Vlaams-Nederlandse onderzoekspro ject 'Verdwenen cultuurlandschap pen in het grensgebied van Vlaande ren en Nederland' staan op een studiedag 600 jaar later stil bij de dy namiek van het landschap in het kust gebied, de interactie tussen mens en natuur, de rol van economische en politieke verschuivingen, de moge lijkheden en beperkingen van het his- torisch-geografisch en archeologisch onderzoek, alsmede het actuele land schap. Medewerkers van dc universi teiten van Gent en Wageningen en van de Scez zullen tijdens het sympo sium nieuwe onderzoeksresultaten openbaar maken. Waarom zou u met minder genoegen nemen Over een oud vakantiehuisje was onlangs een grote woning gebouwd. Na de brand bleef er van beide weinig over. Een bijna geheel vernieuwde vakantiewoning op camping de Pluimpot van de familie Zwikker te Scherpenisse is donderdagavond uitgebrand. „Ik was er apetrots op dat het zo mooi geworden was na de verbouwing en nu dit", vertelde eigenaar Kees van Rijckevorsel uit Breda, terwijl brandweerlieden uit Sint-Maartensdijk en Stavenisse nog volop aan het blussen waren. De brand werd rond kwart over acht ontdekt. Twee mannen die nog aan de verbouwing bezig waren ge weest, hadden net gegeten. De een zat in de douche, de ander was met de afwas bezig. Toen ze wat roken en een deur opentrokken, sloegen dc vlammen eruit. Ze probeerden zelf nog wat te blussen, waarbij een van de mannen een brandwondje opliep, maar het bleek onbegonnen werk. Ze belden de eigenaar, die de brandweer alarmeerde. Toen de brandweer van Sint-Maar tensdijk op de bijzonder modderige Gorishoeksedijk (er waren oogst- werkzaamheden aan de gang) reed, was al snel duidelijk dat het om een middelbrand ging, zodat ook Stave nisse werd gewaarschuwd. Ook de ambulance uit Sint-Maartensdijk werd gealarmeerd. Toen de eerste brandweerlieden arriveerden, hoor den ze van bewoners van de Pluim pot dal er twee mensen moesten zijn en daar werd eerst naar gezocht. De twee werden al snel in de tuin van de vrijstaande woning aangetroffen. In het kantoor van de Pluimpot kon den ze op verhaal komen. De brandweer beschikte slechts over 1 brandkraan en dat was aan de magere kant voor dc uitslaande brand. „De vlammen kwamen uit het dak en er was ook veel vlieg vuur op dc camping, zodat diverse brandweerlieden op onderzoek uit gingen of er toch geen uitbreiding kon ontstaan", vertelt commandant Koos de Feijter. Door de hitte in de houten bovenverdieping kwam er veel stoom vrij, zodat er een grote rookontwikkeling was. Er stond vrijwel geen wind. Sint-Maartens dijk zette drie stralen lage druk in en Stavenisse aan de andere kant van de woning twee. Om negen uur werd het sein brand meester gege ven, maar nog tot half één 's nachts werd er nageblust, nadat Stavenisse rond kwart over tien al was vertrok ken. Sint-Maartensdijk kwam vrij dagmorgen om zeven uur nog met een paar brandweerlieden terug om verder na te blussen, maar om ne gen uur werd geconstateerd dat het vuur echt helemaal uit was. Toch moest de blusgroep Sint-Maartens dijk zondagmiddag om half een nogmaals uitrukken omdat er nog een rookpluim uit de puinhopen kwam. Burgemeester W. Nuis nam donder dagavond een kijkje bij de brand en sprak ook met eigenaar Van Rijcke vorsel, die al 30 jaar op camping de Pluimpot komt. „We hadden een oud huisje waaraan zoveel onder houd moest gebeuren, dat we een paar jaar geleden besloten om over het oude huisje een volledig nieuwe woning te bouwen", aldus de eige naar van een hoveniersbedrijf in Breda. „Zelf een huis bouwen was altijd al een ideaal van me. En sa men met familie en kennissen zijn we er in maart aan begonnen, nadat we anderhalf jaar bezig waren ge weest om de bouwvergunning te krijgen. Er moesten zelfs heipalen in van 11,5 meter. In de woning van 10 x 9 meter kwamen boven twee grote slaapkamers met een douche en w.c.. De verwarming zat er ook al in en boven moesten alleen dc raamko zijnen nog aangebracht worden. El ke dag reed ik wel heen en weer uit Breda om materialen te brengen en te helpen. We konden steeds in het oude huisje overnachten en daar zijn we ook de hele zomer geweest van vrijdag- tot zondagavond." Van Rijckevorsel weet nog niet wat de oorzaak is van de brand. „We hadden een allesbrandcr in het oude huisje, maar die was voorzien van een goed rookkanaal. Aan kortslui ting denk je ook, maar de leidingen waren allemaal vernieuwd." „Het heeft de afgelopen tijd ontbroken aan leiding en regie." Dat schrijft prof.dr. Arie van der Zwan uit Poortvliet zaterdag in NRC Handelsblad, waar in de bijlage Opinie Debat wordt ingegaan op de ontwikkelingen na de moord op Theo van Gogh. Volgens de bijzonder hoogleraar management aan de universiteit Nyenrode zijn draaiboeken om aanslagen te voorkomen een fictie, maar draaiboeken voor het be heersen van de situatie na een aanslag zijn dat zeker niet. „Uitgerekend het gezagsapparaat heeft er de afgelopen weken blijk van gegeven niet goed op zo'n taak berekend te zijn. Niet in de aanstu ring en evenmin in de uitvoering. Het belang uit een oogpunt van vei ligheid en openbare orde is zo cruci aal, dat het onbegrijpelijk is dat het kabinet niet onmiddellijk besloten heeft gedurende de eerste weken die het meest kritiek zijn, moskeeën en islamitische scholen van adequate bewaking te voorzien. Als politiek en kabinet een voorbeeld voor het gezagsapparaat moeten geven, dit moeten voorgaan in besluitvaardig heid en onverzettelijkheid, dan vormde hun optreden in de afgelo pen weken een magere vertoning." Van der Zwan vindt dat in crisissitu aties waarin uitgerekend de rechtsor de in het geding is, ook in een demo cratie prioriteitsstelling en timing tot hun recht kunnen komen. „De poli tiek moet zeker aan bod komen, maar achteraf. Mee regeren is in zul ke situaties wel het laatste wat wen selijk is. Wie in crisissituaties leiding wil geven - en de premier is daartoe de aangewezen figuur - die moeten binnen het bestuursapparaat geen en kele twijfel over laten bestaan wat er eerst komt. Veiligheid en openbare orde zijn niet alleen de onvervreem- bare kerntaken van een overheid. De cohesie die Balkenende zo ter harte gaat, staalt of valt ermee", aldus Van der Zwan in NRC Handelsblad. Het Smalstads Mannenkoor uit Sint-Maartensdijk hield zaterdag een gevarieerd jaarconcert in de Nederlandse Hervormde kerk van Oud-Vossemeer. De voorgaande jaren werd dit con cert steeds gehouden in dorpshuis De Vossenkuil. Aangezien dit ge bouw niet op twee aaneengesloten avonden beschikbaar was, week men uit naar de kerk. Voor de kof fie in de pauze en de bekende nazit werd wel gebruik gemaakt van De Vossenkuil. De meer dan tweehon derd belangstellenden konden ge nieten van een zeer gevarieerd pro gramma. De goede akoestiek van de kerk was voor dirigent Kees van Dis aanleiding om dit jaar ook en kele klassieke nummers op het pro gramma te zetten. Een podium en extra verlichting zorgden ervoor dat de negen zangers van het koor zeer goed hoorbaar en zichtbaar waren. Na het ingetogen Adoramus te van Matteo Asola klonk Psalm 26 van Jan Pieterszoon Sweelinck erg overtuigend. Ook Matona mia Cara van Orlando di Lasso - een I6e eeuws lied over een verliefde huur soldaat - werd zo te horen door het publiek erg op prijs gesteld. Het mannenkoor is op muzikaal ge bied van vele markten thuis. Dit bleek ook uit de vertolking van een aantal liederen gearrangeerd door de bekende Kingis Singers. Met name het sfeervolle Good night, goodnight beloved en Jenksis Vegetable Compound oogstten veel applaus. Bij dit laatste lied over de geweldige geneeskrachtige groen- tenmix verzorgde bas Arie van de Ree de solopartij. Men is gewend, dat het koor voor de nodige afwisseling elk jaar ver rassende gasten meebrengt. Na de mandolines van vorig jaar viel nu de keus op het Vivaldi Gitaar Kwartet uit Zuid-Holland. Dit en semble speelde onder leiding van gitaardocent Tom A-Tjak voor de pauze werken van John Dowland, Telcmann. Handel en Largo en Al legro uit het Concert in D van de naamgever van dit kwartet Antonio Vivaldi. Na de pauze luisterde men geboeid naar onder andere de Carmen Suite van Bizet en naar dc Violentango van de sinds het huwelijk van kroonprins Willem-Alexander en Prinses Maxima bekende Argen tijnse componist Astor Piazzolla. Dc enthousiaste reacties van het publiek na afloop voor de prestaties van dit Gitaar Kwartet bevestigden de goede keus van het koor. Zelf zongen de mannen nog drie liederen van The Comedian Har monists, een bekende en populaire zanggroep uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Bij Ich kusse Ihre Hand, Madame viel op dat de man nen verzorgd Duits zongen, dat Tom van Gurp stimulerend piano speelde en dat Kees van Dis het ge heel met schwung in goede banen leidde. Zoals gewoonlijk gaf Jan Fondse bij elk nummer een korte toelich ting. Na een dankwoord van voor zitter Van Gurp zong het koor als slot The Way You Look Tonight, niet alleen een liedje voor dc eigen geliefde, maar ook een hommage aan het publiek: Wat zie je er van avond geweldig goed uit! De nieuwe nar van Groot Pesoot (Kobus) werd zaterdagavond met veel enthousiasme in Oud-Vossemeer onthaald. Het protocol is zo met prins Weijte, pliesie Witte en grootste boer De Rieke, weer op volle sterkte. te zijn. Hommel is als muzikant van dweilorkest Oemommenoe al jarenlang een bekend gezicht tij dens de carnavalsfestiviteiten in Oud-Vossemeer. „Maar toch werd zijn naam nooit genoemd als er op het dorp gespeculeerd werd over de nieuwe nar", vertelt Ivo Slokkers. De secretaris van de Vlooientrap pers vindt het schitterend dat dit geheim zo goed bewaard is geble ven. „Er waren maar enkele men sen bij de aanstelling van de nieu we nar - die al in maart plaatsvond - betrokken, dat scheelt natuurlijk. Maar ook Hommel zelf heeft het spel prima meegespeeld. Zelfs zijn mede-bandleden van Oemom menoe wisten nergens van. Als bassist heeft hij onlangs zelfs nog meegespeeld bij de opnames van de carnavals-cd van dit jaar. En ook vanavond speelde hij zijn deuntje mee alsof er niets aan de hand was." Met de bekendmaking van nar Ko bus was de koek echter nog lang niet op voor de carnavalsvierders in Grööt Pesööt. Boer De Rieke (Bas Quist) werd ter ere van zijn elfjarig jubileum opgenomen in de orde der bijzondere vlooien. Prins Weijte speldde hem de hierbij be horende versierselen op. Uit han den van zijn voorganger boer Smits (Alfred Vis) kreeg Dc Rieke een fles jenever, zijn lijfdrankje tijdens het carnaval. Na deze plichtplegingen was het de beurt aan pliesie Witte (Tim van Mierlo) om in actie te komen. Hij kwam ten tonele in een compleet nieuw veldwachterspak, inclusief de bijpassende helm. Nadat de prins zich hardop afvroeg waarom ze op 't Veer eigenlijk nog altijd tegen zo'n hoge dijk aan moesten kijken. Er is immers al jaren geen eb en vloed meer in het Schelde-Rijnka- naal. Wij zouden op die plaats veel liever weer gewoon een gezellig ha ventje hebben net als vroeger,ont hulde de pliesie het carnavalsmotto voor dit jaar: Ik voel ut an mun wae ter! Het was een leus die er snel in zat bij de mensen in het snikhete café, want het nieuwe carnavalslied werd al direct uit volle borst mecgqr zongen. De cd - met daarop ook een speciaal lied voor de nieuwe nar - de kittuk (insigne), broches en car- navalsvlaggen van de Vlooientrap pers vonden gretig aftrek. Met zijn elfde praetje op 't biljart wist de grootste boer de lachers weer op zijn hand te krijgen. De kwinkslagen en scherpzinnigheden volgden elkaar in sneltreinvaart op. Hiermee werd de toon gezet voor de komende woaidaehen. De 11-11 viering werd besloten met carna valsmuziek van de drie plaatselijke dweilbands. De uit het Limburgse Landgraaf af komstige dirigent, die vier korpsen in Limburg, Brabant, België en Sint-Annaland onder zijn hoede heeft, behaalde voor zijn muzikale opvatting de hoogste score met twee keer 8,5. „Dat is een mooie beoor deling", aldus Westdorp. „Dit resul taat geeft een duw in de goede rich ting om een vast dienstverband aan te gaan. Zijn proefperiode loopt eind dit jaar af, maar we zitten nu al met onze dirigent plannen te maken voor de viering van het 125-jarig bestaan in 2006." De Accelerando-voorzitter noemt de eerste prijs de afsluiting van een instabiele periode. „We wilden al een paar jaar naar een concours, maar we moesten die wens steeds vooruitschuiven in verband met de zoektocht naar een geschikt muzi kaal leider. Met het aantreden van Steven Wiché in april is het gelukt om in korte tijd dit prachtige resul taat te behalen. We zijn er beretrots op. In mei zijn we met de voorberei dingen voor het concours begonnen en in een half jaar is dit het maxi maal haalbare." Voor het verplichte werk Spirit of indcpendance van Jan van der Roost kreeg Accelerando van de driekop pige jury 243,5 punten. Het keuze- werk Vuurgeesten van Jos Bosveld scoorde nog een halve punt hoger met 244 p. Juryvoorzitter Adams gaf twee keer 82 punten, Steutelings 81,5 en 82 en Conjaerts twee keer 80 punten. De jury sprak over 'een gedreven realisatie die nog opge poetst moet worden' en ,met tempe rament uitgevoerd in een enthou siaste vormgeving.' Volgens de Accelerando-voorzitter kon de dirigent zich goed vinden in het oordeel van de jury. De Sint-An- nalandse fanfare kreeg op het con cours medewerking van twee gasten: een slagwerker van Euterpe uit Sint- Maartensdijk en een sopraansaxofo nist uit Limburg. Was voorheen 80 punten de grens voor een eerste prijs, 2004 wordt als een experimenteel jaar beschouwd waaraan die limiet is weggelaten. Boven de 85 punten pro moveer je, onder de 70 punten degra deer je. Accelerando zit met 81,25 punten goed. Het resultaat werd ge vierd met een gezamenlijk buffet in motel Goes. Leerling Kirsten van Santen behaalde op het topconcours in Arnhem op trompet nog een mooie eerste prijs, zoals eerder ook Albert en Corina van Driel en het koperkwintet dat deden. Zaterdag 18 december geeft Accele rando het kerstconcert in de Sakofa- hal met medewerking van een Bel gische sopraan, die door dirigent Steven Wiché op de piano wordt be geleid. Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15