CNV huldigt jubilarissen op avond akkoord sociale partners en kabinet Postbezorgers nieuwe stijl vaak huisvrouwen in deeltijd Mantelzorger mevrouw De Wilde vindt wat ze doet vanzelfsprekend Y° U n PLEUNE Style Voor mode en wonen 'Iedere woonkern heeft zijn eigen karakter' J.M. Vroegop 50 jaar lidtwee gouden en drie zilveren spelden Waterloop Welgelegen Spelmiddag in alle dorpen Impuls heeft hoogste prioriteit Donderdag 11 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Op het moment dat vakbonden, werkgevers en kabinet probeerden het met elkaar eens te worden over de ingre pen in de sociale zekerheid, huldigde de hout- en bouw bond CNV Tholen een aantal jubilarissen. „We hopen dat er vanavond een akkoord komt", zei districtsbestuur der P. Vlaming vrijdag in restaurant 't Veerhuis in Anna Jacobapolder. Hij zou zijn zin krijgen en daarmee kreeg de jubilarissenavond in zijn ogen een speciaal tintje. J.M. Vroegop uit Sint-Annaland - mede-oprichter van een CNV-afdeling in zijn woonplaats - ontving de gou den speld met briljant voor zijn vijftigjarig lidmaatschap. Marian de Vos uit Stave- nisse is huisvrouw en post bezorger voor TPG Post. Ze doet het werk in deel tijd en is de eerste bezorg- ster nieuwe stijl van TPG in de hele gemeente. Ook in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse worden nu postbezorgers ingezet. Vele tientallen zijn er in Tholen: mensen die belan geloos hun hulpbehoeven de partner, ouder, kind, buur of kennis verzorgen. Mantelzorg heet dat met een mooi woord. Eén van die mensen is mevrouw C. de Wilde-Bolier uit Poort vliet, die al vele jaren da gelijks bij C. Bruijnzeel op Westkerke komt. Gisteren, op de landelijke dag van de mantelzorg, werd ze door burgemeester Nuis verrast met een boeket. Als blijk van waardering uit de -samenleving aan al die mensen die op deze manier hun betrokkenheid met de naaste tonen. Een honderd tal Thoolse mantelzorgers kreeg eveneens een boeket en nog eens 95 maakten vanuit Sint-Annaland een vaartocht met de Frisia. Het steunpunt mantelzorg van de vrijwillige thuis zorg Tholen tekende voor de organisatie. Helpers op de achtergrond met boeket en vaartocht in zonnetje gezet Onbaatzuchtig Theezakje Verstandelijk gehandicapten Gehandicapte kind Nooit blokkade Drukkerij genomineerd voor landelijke prijs Districtsbestuurder P. Vlaming (links) huldigde de Thoolse CNV-leden A. Sturris, J.M. Vroegop, J.D. Potappel, L.G. Kleijn, B. Geuze en W.M. Quist (v.l.n.r.). Zes van de ongeveer 135 leden tel lende afdeling Tholen van de hout en bouwbond werden vrijdag in het zonnetje gezet. Er waren nóg twee jubilarissen, maar die hadden zich voor de bijeenkomst afgemeld. Naast Vroegop waren A. Sturris uit Sint-Annaland en W.M. Quist uit Tholen 40 jaar lid, terwijl B. Geuze, L.G. Kleijn en J.D. Potappel uit Tho len aan hun zilveren jubileum toe waren. Zij kregen naast een speld al lemaal een oorkonde, en voor de da mes waren er bloemen. Vlaming noemde het ongeloofelijk dat men sen zo lang lid blijven van de vak bond. In de dossiers had hij van geen van de jubilarissen een kwestie aan getroffen waarbij de bond was inge schakeld. Dat bleek bij dhr. Kleijn wél het geval te zijn, maar dat was door afdelingssecretaris J.J.P.A. Boulogne opgelost. „Het geeft aan hoe jullie met elkaar omgaan. Probe ren om het met praten op te lossen in plaats van er een juridische kwestie van te maken", aldus Vlaming. Hij vertelde de aanwezigen dat het CNV op een cruciaal punt is beland. De vakbond staat voor de vraag of ze op de oude vertrouwde manier verder moet gaan, of dat de zaken iets mo derner aangepakt moeten worden. „We doen immers veel meer dan al leen cao's afsluiten." Sint-Annalander Vroegop was niet uitsluitend een halve eeuw lid van de vakbond, hij is vele jaren bestuurlijk actief geweest. „U bent penning meester geweest, voorzitter en afge vaardigde naar het rayon", diepte Vlaming op. „Je groeit erin. Van huis uit waren ze ook georganiseerd", vertelde Vroegop. Hij was eerst lid van de landarbeidersbond en secreta ris van de afdeling in zijn woon plaats. „Van leden die in de bouw werkten, nam ik de vakantiebonnen in voor dhr. Vis uit Tholen. Maar als er iets was, moesten de bouwvakkers uit het dorp naar Sint-Maartensdijk." In 1959 lukte het om in Sint-Anna land een afdeling van de bouw- en houtbond CNV op te richten. Vroeg op werd voorzitter (tot 1983), secre taris en penningmeester. Tevens was hij plaatselijk vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid. De afdeling begon met acht le den. Dat waren er een dertigtal toen hij vijfjaar geleden stopte bij de vor ming van één afdeling Tholen. In 1990 is Vroegop koninklijk onder scheiden voor zijn bondswerk én voor zijn bestuurlijke werk voor zangkoor VZOS en de Hervormde Gemeente. Hij werkte als machi nist/grondwerker, eerst bij Gebr. Moerland en daarna bij Hommel, tot hij in 1988 gebruik maakte van de vut-regeling. „Ik heb in de wegen bouw gewerkt en was toen veel van huis. Zo heb ik ook mijn vrouw leren kennen, die uit Gelderland komt", vertelt de vakbondsjubilaris. Tegenover hem zit zijn dorpsgenoot A. Sturris, die 41 jaar CNV-lid is. Ook hij is vervroegd gestopt en dat bevalt hem prima. „Ik heb als kraan machinist gewerkt en ben later over gestapt naar Waco beton in Bergen op Zoom. Maar dat was een hele overgang voor me", vertelt de Sint- Annalander. Hij jubileerde eigenlijk vorig jaar al, maar het bestuur wilde liever een groepje leden tegelijk hul digen. Dat gebeurde vrijdag met een gezellig etentje. „Het is proberen hoe dit bevalt. Want voor vergaderingen komen de mensen niet meer van huis. En een bingo, zoals we voor heen deden, dat slaat ook niet meer aan", zegt secretaris Boulogne. Er zit groei in de afdeling en districtsbe stuurder Vlaming verwacht, dat als gevolg van de recente acties tégen het kabinetsbeleid er ook ledengroei zal optreden bij de bonden. De afdeling Sint-Philipsland van de hout- en bouwbond CNV houdt mor gen de jaarvergadering, met huldi ging van jubilarissen. Bondsbestuur- der G. Wildeman zal er spreken over de stand van zaken op economisch en sociaal terrein en wat dat voor de toekomst betekent. Het past in het nieuwe landelijke beleid van TPG. Bij de postdivisie moeten over tien jaar 5000 van de 25.000 voltijd banen verdwijnen. Dat gebeurt via natuurlijk verloop. De nieuwe postbezorgers krijgen een deeltijd contract. Ze hoeven zelf de post niet te sorteren, alleen te be zorgen. Dat is het verschil met de postbodes die wel zelf de post met de hand op straat en huisnummer zetten. Dat werk wordt steeds meer vervangen door machines. Eind september werden op het postkan toor in Bergen op Zoom drie sor- teermachines geplaatst. Het sorteer- centrum in Sint-Maartensdijk werd gesloten. De postbodes verhuisden naar Tholen. En brengen de post nu bij de postbezorgers, maar bestellen de post ook nog in het buitengebied. De postbezorgers worden ook door de postbodes op weg geholpen en begeleid als ze zijn aangenomen. Marianne de Vos heeft het erg goed naar de zin. De post wordt bij haar thuisbezorgd, meestal rond een uur of elf. Ze doet haar wijk Stavenisse in ongeveer 2,5 uur. Moet ze huis- aan-huis bezorgen dat doet ze er een kwartier langer over. „Het is heel Marian de Vos bezorgt hier post aan de Poststraat, schuin tegenover het voormalige postkantoor. goed te combineren met de opvoe ding van mjjn kinderen. Ik kan ze bij mijn ronde om twaalf uur bij school ophalen. Na de middag kan ik dan mijn wijk afmaken." Aan haar snelle manier van bezor gen is wel te zien dat ze al enige er varing heeft. Ze loopt echter nog wel in burgerkleding. Het rood bruine uniform komt later, zegt ze. „Dat heb ik wel meteen aange vraagd." VERVOLG VAN VOORPAGINA De verkoping werd voor het eerst in de school gehouden. In de kerk is te weinig ruimte beschikbaar, vertelt mevr. Van Haaften, „Het werd te klein en te benauwd. Hier is meer ruimte. Het aanbod is ook weer groter dan we dachten. Er is thuis heel veel aan gewerkt." De vereniging kreeg er onlangs vijf a zes jonge vrouwen bij waardoor het aantal nu rond de vijftien ligt. „Die jongeren brengen ook weer nieuwe ideeën mee. Er zijn er bij die heel cre atief zijn. En dat heb je ook nodig. Er kan meer als er ook meer jongeren meedoen." Mevrouw Van der Graaf heeft het druk achter de tafel met ap- Rector Mollerlyceum stopt. Drs,. J.L.J. van Aalzum neemt per 1 janu ari afscheid van het Mollerlyceum te Bergen op Zoom, waaraan hij 40 jaar verbonden is, waarvan 30 jaar als rector. Op 20 december is er een afscheidsbijeenkomst in stads schouwburg de Maagd. Toen de burgemeester, compleet met ambtsketen om, woensdagmorgen het boerderijtje aan de Westkerkse- weg binnen stapte, keek mevrouw De Wilde toch even vreemd op. Ze had net tevoren van overbuurvrouw M. Emmelot te horen gekregen dat ze in het zonnetje gezet zou worden. „Ik ben onder de indruk van het vele dat u doet, naar ik begrijp al sinds 'uw trouwdag. Maar u zult het alle maal wel heel gewoon vinden." Dat ■laatste beaamde mevrouw De Wilde, die aangaf dat ze niet zo nodig op de voorgrond hoeft te staan. Ze woonde 34 jaar lang op een boerderijtje aan de zeedijk vlakbij Westkerke en zorgde daar voor de inwonende opa en twee oudooms van haar man. Ook voor haar schoonouders en haar moeder deed mevrouw De Wilde ■veel, terwijl ze ook nog in de thuis zorg werkte en vier kinderen groot bracht. En 36 jaar inmiddels komt ze bij de familie Bruijnzeel aan de Westkerkseweg, waarmee ze be vriend is. Eerst hielp ze de moeder van de heer Bruijnzeel en nu is me vrouw De Wilde zeven dagen per ■week, van negen uur 's morgens tot een uur of vier 's middags, in Scher penisse. Haar man komt er ook 'warm eten. Iedere avond rijdt ze uit ■Poortvliet (waar ze nu dertien jaar woont) nog een keer naar Westkerke .om de heer Bruijnzeel te helpen. „Ik doe het met heel veel plezier en moet er niet aan denken dat ik de he- Als blijk van waardering aan alle Thoolse mantelzorgers overhandigde burgemeester Nuis gisteren in Scherpenisse een boeket aan mevrouw C. de Wilde-Bolier uit Poortvliet. le dag in mijn huisje in Poortvliet zou zitten." Ze is er in feite ingerold, vertelde ze. Eens een paar dagen weg, daar zit mevrouw De Wilde eigenlijk ook niet op te wachten, bovendien wil de heer Bruijnzeel niemand anders in huis. „En ik heb hier ook nog 50 ko nijnen zitten om te verzorgen. Dat is mijn hobby, daar ga ik mee naar ten toonstellingen." Enkele weken gele den maakte het echtpaar De Wilde tóch een uitstapje. Ze hadden twee kaartjes gewonnen voor de musical 'Mama Mia' in Utrecht. Het is prima bevallen, vertelt mevrouw De Wil de. „Mijn man was in de oorlog in Utrecht geëvacueerd en hij wilde daar al veel langer eens terug naar toe. Alle bekende plekjes van toen waren er nog." De burgemeester benadrukte nog maar eens, dat een heleboel mensen zonder zorg zouden zitten als er geen mantelzorgers waren. Hij prees de onbaatzuchtigheid waarmee deze het werk doen. En Nuis complimen teerde de vrijwillige thuiszorg om dat die - dit jaar voor de vijfde keer - aandacht schenkt aan de landelijke dag van de mantelzorg. Het thema is dit keer 'Neem even vrijaf', waarbij er aandacht wordt gevraagd voor de zogenaamde respijtzorg. Dat is ver vangende zorg die het mogelijk maakt dat mantelzorgers eens weg kunnen. Regio-coördinator J. He- ijboer-Dingemanse van het steun punt mantelzorg zegt dat er in Tho len op dit gebied een toenemende vraag is. Vervangende zorg is vaak oppasdienst, maar kan ook tijdelijke opvang zijn of spitsurenhulp. Nuis gaf mevrouw De Wilde een lin nen tas met informatiemateriaal. „En vertelt u vooral uw man hier over, want het is ook een stukje waardering in zijn richting. Dat hij dit allemaal goed vindt wat u doet." Eigenlijk verdient haar man de waardering nog meer dan zijzelf, vond mevrouw De Wilde. „Want hij heeft in al die jaren nog nooit ge zegd dat hij het er niet mee eens was." Naast het blad De Mantelzor ger en de folder De Zeeuwse Man telzorger zat er in de tas - die alle aangemelde mantelzorgers gisteren kregen - een brief van het steunpunt, een bedankkaart en een theezakje. De tas en een boeket zijn op een honderdtal adressen bezorgd. En 120 mensen - mantelzorgers, verzor genden en vrijwilligers - maakten gisterenmiddag een vaartocht over de Oosterschelde. „De meeste man telzorgers zijn door iemand anders, vaak als verrassing, hiervoor aange meld", aldus mevrouw Heijboer. Het steunpunt mantelzorg verzorgt op dinsdag 7 december in het Cen trum thuiszorg in Sint-Maartensdijk een themamiddag over het persoons gebonden budget. In heel Zeeland zijn gisteren mantel zorgers verrast met een boeket. En de christelijke thuiszorgorganisatie Curadomi presenteerde ter gelegen heid van de dag van de mantelzorg een computerprogramma dat vragers en aanbieders van onbetaalde hulp automatisch bij elkaar brengt. peltaarten, cake en boterkoek. De doos met roomhoorns is bijna leeg. „Vorig jaar had ik er zestig gemaakt. Die waren ook zo weg. Nu zijn het er honderd maar ze vliegen de deur uit." Sommigen blijven in de familie want haar dochter Jolanda Smits neemt er ook vier mee naar huis. Ook de ver koop van zelfgemaakte kaarten loopt goed. Een groepje van vier vrouwen maakt ze. Twee daarvan fotograferen allerlei onderwerpen, van koeien in de wei tot een miniatuurautootje op de vensterbank of een stilleven met emaille kan en een vergiet. De ande ren plakken de afbeeldingen op een kaart. Zo zijn er bakken met kaarten voor elk wat wils in de gang van de school waar het een komen en gaan is van bezoekers die bij willen dragen aan de 'bouwkas' van de kerk. Na roven oogst 2005 wordt begonnen met de aanleg van een stuw ten be hoeve van een adequate peilbeheer- sing in het zuidoostelijk deel van de Oud-Vossemeersepolder. Waterloop Welgelegen is het project gedoopt, dat door de landinrichtingscommissie Oud-Vossemeer in samenspraak met waterschap Zeeuwse Eilanden wordt uitgevoerd. Adviesbureau Arcadis heeft de werkomschrijving al opge steld. De aanleg van dorpsgroen bij Oud- Vossemeer en een bos bij Tholen is wegens gebrek aan geld an personele middelen uitgesteld tot volgend jaar. In de verschillende woonkernen worden de komende weken gratis spelactiviteiten verzorgd voor leer lingen van de basisschool. Martijn Reijngoudt, een derdejaars Cios- student die stage loopt bij de ge meente, zet deze zogenaamde plein tjesactiviteiten op. Hij denkt aan slagbal, trefbal, tikspelletjes, kegel- roof, touwtrekken en dergelijke. De spellen worden afgestemd op de leeftijd van de deelnemers, die ook zelf met ideeën mogen komen. Meedoen kost niets, de jeugd krijgt wél het advies om sportkleren aan te trekken. De spelmiddagen zijn steeds van kwart voor vier tot kwart voor vijf. Vanmiddag is de pleintjesactiviteit op het trapveld aan de Pilootweg in Stavenisse, morgen op het Pluim- potterrein in Scherpenisse. Op don derdag 18 november is Oud-Vosse meer aan de beurt (trapveld Patrijzenweg), vrijdag 19 november Poortvliet (trapveld Deestraat), vrij dag 3 december Sint-Annaland (trapveld Wellevaete) en vrijdag 26 november Sint-Maartensdijk (trap veld Hogeweg). In Sint-Philipsland en Tholen is de activiteit vorige week al gehouden. De collecte voor verstandelijk ge handicapten heeft 6040,65 euro op gebracht, bijna honderd euro meer dan vorig jaar. De opbrengst in de verschillende woonkernen (in Oud- Vossemeer is er niet gecollecteerd): Tholen 2207,78 euro, Poortvliet 543,25 euro, Scherpenisse 593,05 euro, Sint-Maartensdijk 568,83 eu ro, Stavenisse 582,03 euro, Sint- Annaland 877,20 euro en Sint-Phi lipsland 668,51 euro. Van 15 L/m 20 november wordt er gecollecteerd voor de Ned. stichting voor het gehandicapte kind (NSGK). Deze organisatie steunt projecten voor kinderen en jongeren (tot 27 jaar), zodat zij met hun be perking toch gewoon kind kunnen blijven. Zo helpt ze bijvoorbeeld met speciale vakanties, aangepaste speelplaatsen en zelfstandige woon vormen. Zodat jongeren met een be perking zo volwaardig mogelijk kunnen meedoen in onze samenle ving. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het gaat om de woensdag en dan is er maar een halve dag school. En biddag valt in februari soms gelijk met de voorjaarsvakantie, zodat al leen de dankdag in november veelal een losse vrije morgen is voor de leerlingen. Dankdag, 17 november a.s., wordt door de protestantse kerken op Tho len en Sint-Philipsland op een af wijkende woensdag van de landelij ke datum gevierd omdat dan de kleinere kerkgenootschappen in de gelegenheid zijn om ook één van de veelal schaarse predikanten te laten komen. Op de dank- en biddag voor gewas en arbeid worden 's morgens, 's middags en 's avonds kerkdien sten gehouden. Winkels, banken, postkantoren, het gemeentehuis en verschillende bedrijven zijn dan ge sloten. De rooms-katholieke Sint Anthoniusschool in Oud- Vosse- meer en de Montessorischool in Tholen geven op dank- en biddag gewoon les en de openbare basis scholen Ter Tolne in Tholen, de Ee- vliet in Poortvliet, de Oosterschel- deschool in Scherpenisse en Die Heenetrechtschool in Oud-Vosse meer willen dat ook gaan doen. Wethouder Van Kempen zegt nooit signalen ontvangen te hebben dat de collectieve halve vrije dag proble men oplevert. „Iedere woonkern heeft zijn eigen karakter en ook elke openbare school heeft een bepaalde Drukkerij Dieleman-Limovi uit Tholen is één van de drie genomi neerde bedrijven voor de Gouden Z Awards 2004 in de categorie leerbe drijf. Directeur Rens Tiéhem is er mee vereerd dat zijn relatief kleine onderneming die eer te beurt valt gezien de .duidelijke visie op en planmatige aanpak' van opleidin gen. „Van onze 12 medewerkers zijn er 6 aan het leren en daar ben ik zelf ook bij. Als je niet in opleidin gen investeert, dan heb je geen toe komst, wantje moet bijblijven. Drie van onze mensen zijn opgeleid als leermeester: twee drukkers en een dtp'er (zetter). In samenwerking met het grafisch opleidingscentrum hebben we voor ons bedrijf een op leidingsplan gemaakt. Dit jaar heb ben we al dertien leerlingen gehad van het vmbo, het mediacollege of het grafisch lyceum. Sommigen voor drie maanden, anderen maar voor 1 week. Het is heel gevarieerd. Zo hebben we nu een secretaresse in opleiding als leerling." De Gou den Z Awards in de grafische bran che worden in vijf categorieën toe gekend. Voor het beste leerbedrijf, maar ook voor de beste ondernemer. Er zijn twaalf bedrijven en drie on dernemers genomineerd. Vrijdag 10 december worden in Nijkerk de prijzen uitgereikt. identiteit. Mensen denken verschil lend over de bid- en dankdag en het is een goed recht van de g.m.r. om een enquête te houden, maar daar om hoeven we nog niet af te zien van gebruikelijke regelgeving. Ei- landbreed is de bid- en dankdag een gegeven. Ik wacht echter eerst de adviezen af en dan zullen b. en w. een beslissing nemen", aldus Van Kempen. Hellemons koppelt de discussie aan het maken van een vakantierooster. „Hoewel er een provinciale, Zeeuw se vakantieregeling voor het onder wijs bestaat, is Tholen nogal gericht op het Brabantse en dat leidt soms tot verschillende vakantieroosters. Maar welke beslissing het gemeen tebestuur ook neemt, er zal voor de leerlingen van de openbare scholen nooit een blokkade komen om vrij te vragen op bid- en dankdag", aldus de bovenschoolse directeur. Directeur G. Bril van De Casem- brootschool is voor handhaving. „Je kunt daar niet aan gaan tornen. Dan zou ik in de Sint-Annalandse gemeenschap verkeerd bezig zijn." Zijn collega J. Pas van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk geeft leiding aan een school waar de meerder heid voor afschaffing was. „Maar een deel is wel voor handhaving en de ouders hebben altijd het recht om vrij te vragen voor hun kinde ren. Anderen stelden echter de vraag waarom je op een openbare school collectief vrij moet geven voor dank- en biddag. Het gaat wel om marginale uren, twee halve da gen, maar die zouden bijvoorbeeld voor een studiedag van het perso neel benut kunnen worden", aldus Pas. Formeel behoeft het vakantieroos ter instemming van de g.m.r. Als er iets wijzigt aan de collectieve rege ling voor dank- en biddag, kan dat pas in november 2005, want de vrije dagen in het schooljaar 2004/2005 zijn al vastgesteld. VERVOLG VAN VOOR PAGINA van 18 oktober al ingelicht over de vervolgstap, dat de gemeenteraad 9 december een uitgewerkt plan van aanpak zal behandelen. Er ligt ook al een raadsbesluit van 28 mei 2001, dat enerzijds het vertrek van het ge meentehuis uit Sint-Maartensdijk waar mogelijk gecompenseerd moet worden en anderzijds de leefbaar heid en de sociaal-economische structuur van de smalstad een im puls gegeven wordt. Op 30 oktober 2003 nam de raad een motie aan waarin Sint-Maartensdijk en Scher penisse als duo-kernen voor de aan pak werden genoemd. Er werd een taakgroep opgericht die plannen presenteerde aan b. en w. en de raad. „Op gezette tijden werd naar de stand van zaken geïnformeerd", aldus b. en w. Het college wilde echter eerst de nadere beslissing van de Thoolse gemeenteraad over het gemeentehuis afwachten: blijven in Sint-Maartensdijk of nieuwbouw in Tholen. De laatste optie won het. B. en w. laten er geen misverstand over bestaan, dat de smalstad nu al le aandacht verdient. „Om diverse politiek-bestuurlijke redenen zijn wij met de raad de mening toege daan, dat het werk maken van het onderzoek om te komen tot een daadwerkelijke impuls voor Sint- Maartensdijk en Scherpenisse een hoge, zo niet de hoogste prioriteit behoort te krijgen." Naast de oud-directeur van openba re basisschool de Rieburch, maken Castria-directeur Jaap Kloet, brand weercommandant en voorzitter van het evenementencomité Smalstad Koos de Feijter, oud-directeur van internationale bedrijven en voorzit ter van het Smalstads mannenkoor Tom van Gurp, zorghoofd Corry van Popering en oud-schippers vrouw Betsie Sturris uit Sint-Maar tensdijk deel uit van de por-groep. Uit Scherpenisse is oud-wethouder J. Versluys erbij betrokken. De por- groep gaf geen steun aan de handte keningenactie van Rijnberg/Van Gorsel om het gemeentehuis te be houden voor Sint-Maartensdijk en deed evenmin van zich spreken voor behoud van het Markiezaatcol- lege. In gesprekken met b. en w. en de gemeenteraad werd geprobeerd om de wonden die gaan ontstaan, te helen met extra impulsen, waarvoor diverse plannen op tafel werden ge legd. De gemeenteraad heeft inmiddels 50.000 euro beschikbaar gesteld voor het maken van plannen voor Sint-Maartensdijk/Scherpenisse. F.J. Goossen is daarbij als project wethouder aangewezen, maar de por-groep vindt het allemaal veel te langzaam gaan. Volgens b. en w. is Brevet bij brief DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7,4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3