Zestigjarige te sterk voor Smash'ers Jan Neele en Louise v.d. Bosch kampioen De Vogelvrienden Linda v.d. Velde uit Scherpenisse Nederlands kampioen kustvissen Verburgh De Graaf goudhaantje bij Tholense Boys BADKAMERTELEVISIE Vogeltentoonstelling in Oud-Vossemeer kent hoog niveau Koersballen NIEUW! Donderdag 11 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Hans Leune bezorgt WHS in slotfase zege Demonstratie Thol.Boys Tafeltennissers in race voor titel Jeugd De 31ste vogeltentoonstelling van De Vogelvrienden uit Oud-Vossemeer was er een van hoog gehalte. Dat blijkt uit het grote aantal vogeltjes dat van de keurmeesters een puntenbeoordeling van 90 punten of hoger heeft gekre gen. Er kan er in de ogen van de kenners echter altijd maar één de mooiste zijn en die titel was dit keer wegge legd voor een gele mozaïek kanarie van Jan Neele uit Oud-Vossemeer. Deze vogel kreeg de maximale score van 93 punten. Jeugdkampioene werd de 12-jarige Loui se van den Bosch uit Sint-Maartensdijk. Unieke prestatie Uitslagen Gelijkspel Smerdiek 2 Smerdiek 3 krijgt er van langs Debuteren op een natio naal kampioenschap en er direct vandoor gaan met de titel. Dat presteerde de 35- jarige Linda van de Velde uit Scherpenisse zaterdag tijdens het NK kustvissen in Zoutelande. Nu wachten haar enkele selectiewed strijden voor het wereld kampioenschap, dat vol gend jaar oktober in Italië plaatsvindt. Jeugd Kampioenschappen De Vredesduif Sint- Philipsland Dames Smerdiek laten 2 punten liggen vochtbestendig b.v. Derde klasse Een laat doelpunt van Hans Leune bezorgde WHS in 's Heer Arends- kerke op de valreep een 2-3 overwinning. Door dat resultaat heeft de ploeg van Cees Stoutjesdijk zich stevig in de middenmoot genesteld. Tholense Boys maakte geen fout tegen het gepromoveerde Klundert en won op eigen terrein met maar liefst 7-0. Meest opvallende man was Konnie de Graaf die vier van de treffers voor zijn rekening nam. Door dat de concurrentie steken liet vallen, voert Tholense Boys opnieuw de ranglijst aan. v kans van de eerste helft, maar ge lukkig voor de thuisclub werd er zwak ingekopt. Een inzet van Ben- hammou werd gestuit door een Klundertse verdediger. Nog binnen de eerste tien minuten leek Tholen se Boys de leiding te nemen. De doelman van de bezoekers ging in de fout bij een hooghal van Ronnie de Graaf en grabbelde het leer ach ter de doellijn weg. Benhammou juichte al en vergat de bal tegen de touwen te jagen. Een dure misser want de assistent-scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde en het spel ging door. Het was uitstel van executie. In de 13e minuut opende De Graaf na een voorzet op maat van Michael de Jong de score: 1-0. De voorsprong leidde vreemd ge noeg tot een fase, waarin de geel zwarten onrustiger gingen spelen. Pas in het zicht van de rust volgde een nieuwe opleving. Het was Jo- han Schot die in de 41e minuut voor de bevrijdende tweede treffer zorg de door een van de lijn gehaalde in zet van Benhammou alsnog binnen te werken: 2-0. Nog in dezelfde mi nuut volgde het hoogtepunt van de middag. Met veel gevoel tilde De Graaf van ruim buiten het zestien metergebied de bal over de Brabant se doelman: 3-0. Klundert was murw, zeker toen de keeper bij de volgende aanval een schot van De Graaf door de benen liet gaan. Bijna sloeg De Graaf nog een keer toe, maar ditmaal keerde de goalie net jes. Niemantsverdriet had na afloop pretoogjes toen hij op die beslissen de fase terugkeek. „Zeker de 3-0 van Ronnie was van hoge kwaliteit. Het was zo'n doelpunt dat je ziet gebeuren, nog voordat de bal ge raakt wordt. Het hele team heeft goed gepresteerd. Ik had gevraagd om agressiviteit in het zestienmeter gebied en dat werd prima uitge voerd. Het was begrijpelijk dat we een halfuurtje minder speelden. Zo wel Michael de Jong als centrale middenvelder en laatste man Johan Schot sloten regelmatig bij voor het doel en omdat Klundert met de lan ge bal werkte, kostte het allemaal veel kracht. Dan moetje op z'n tijd gas terugnemen." De tweede helft was een formaliteit. Johan Schot keerde niet terug en werd vervangen door Rick van de Velde, waardoor aanvoerder Arie Draaijer laatste man ging spelen. In de 57e minuut werd het 5-0, na een prachtige individuele actie van Rei- nier de Groen die Michael de Jong een niet te missen kans bood. Na een snel genomen vrije trap tekende De Graaf voor de 6-0. De voor Reinier de Groen in de ploeg gekomen Mourad Tihani deelde in de slotfase ook nog in de feestvreugde door de 7-0 aan te tekenen. Tholense Boys, met de excellerende Jaben Kortland en Michael de Jong als regelaars op het middenveld, gaf na de pauze welgeteld drie kansen weg. Eenmaal schoten de Brabanders voorlangs, twee keer redde doelman Bal die al weer vijf wedstrijden op rij niet is gepasseerd. Komende zaterdag wacht het taaie Baronie. Niemants verdriet was optimistisch na de de monstratie op De Bent. „Als we met net zoveel spelvreugde en met de zelfde instelling de mat opgaan, moet het geen probleem zijn." „Een mooiere overwinning kun je niet hebben", aldus een tevreden Stoutjesdijk na de late ontsnapping bij Arendskerke. In een fase waarin beide ploegen voor de volle winst gingen, sloeg Hans Leune bij een uitval toe. Even voorbij de midden lijn omspeelde de centrumspits zijn directe tegenstander, om vervolgens dertig meter verderop evenmin een fout te maken: 2-3. Gezien de kan sen voor de pauze was de zege van de bezoekers verdiend. Op het Sfeervolle veld van Arendskerke misten Hans Leune, Patrick van Schetsen en de ingeschoven Leon de Witte in de openingsfase goede mogelijkheden om hun ploeg aan de leiding te brengen. Ook werd een treffer van Leune wegens vermeend buitenspel geannuleerd. Na ruim een kwartier nam de thuisclub on verwacht de leiding toen doelman Erik Post bij een counter het ant woord schuldig moest blijven: 1-0. Post is alweer de derde keeper dit seizoen bij WHS. Hij verving Anton Elenbaas die een weekeinde afwe zig was en deed het naar behoren. Pas kort voor de pauze kwam een sterker WHS op gelijke hoogte. Het was Egbert Moerland die na een fraaie solo ook de laatste man pas seerde en diagonaal inschoot: 1-1. De tweede helft was evenwichtiger, al bleven de beste mogelijkheden voor de Setallanders. Leon de Witte kreeg de bal in kansrijke positie juist voor de zwakke linkervoet, waardoor de inzet over de lat scheerde. In de 55e minuut nam de thuisclub voor de tweede keer een voorsprong. Een aanvankelijk weg gewerkte bal werd opnieuw inge bracht en verdween via de ongeluk kige Matthijs Bruijnzeel achter Post: 2-1. Halverwege het tweede bedrijf kwam WHS na een vloeien de aanval langszij. Michel Mossel man bracht met een mooie pass Eg- bert Moerland in stelling, die volgens het boekje teruglegde op de inkomende Patrick Van Schetsen: 2- 2. De vreugde na de winnende treffer van Leune was groot. „De blijdschap moet tot in Setalland te horen zijn geweest", aldus Stoutjes dijk. Laatste man Hans van den Ou den liep tegen een gele kaart op en zal er zaterdag wegens een schor sing tegen ZSC waarschijnlijk niet bij zijn. Met veel spelvreugde en een flinke dosis creativiteit rolde Tholense Boys zaterdag het bescheiden Klun dert op. Bij de rust was de partij reeds beslist: 4-0. In het eerste kwartier imponeerde het team van Gaby Niemantsverdriet met oog strelend voetbal waarbij de bezoe kers alle hoeken van het veld kre gen te zien. Na een slim overstapje van Hicham Benhammou was Mi chael de Jong al in de derde minuut dicht bij de openingstreffer. Ook de veelvuldig inschuivende linksachter Jeroen Nieuwkoop probeerde het met een gevaarlijk afstandschot. Na een corner kreeg Klundert de enige Tafeltennis Smash gaat met Belcrum 5, Middelburg 3 en Breda in de nacompetitie strijden om het kampioenschap in de eerste klasse. De Sint-Annalan- ders delen momenteel de koppositie met beide eerstgenoemde teams. Morgen begint Smash tegen Belcrum. Afgelopen vrijdag klopten de Thoolse tafeltennissers degradatiekandidaat ODT met 7-3. Ook Smash 5 houdt uitzicht op promotie, maar het vierde team kan de degradatie nauwelijks meer ontlopen. De degradatiezone wordt zachtjesaan verlaten, dankzij de kleine verschillen in deze klasse staat Smash momenteel tweede. Peter Bazen, Remco Vroegop en Harm Westdorp wonnen ieder twee partijen, Bazen en Westdorp zetten bovendien het dubbelspel naar hun hand. In de vierde klasse staat Smash 3 ste vig in de middenmoot na de 7-3 winst op Markiezaat 5. De tweede plaats zit er eventueel nog in voor Mathijs v.d. Graaf, Rafaël Fructuoso en Kees van Poortvliet, die ieder twee partijen wonnen. Smash 4 trad met slechts twee spelers aan, maar desondanks wisten Esther Bruijnzeel en Anky Vroegop de nederlaag tot 6-4 te beper ken. Handhaving in de vijfde klasse lijkt een onmogelijke opgave, de Sint- Annalandse hekkensluiter staat zeven punten achter op de nummer voor laatst. Het eerste en het vierde jeugdteam wonnen hun wedstrijden. Smash 1 klopte Westerzicht in Vlissingen met 6-4. Alieke Vroegop had een uitste kende dag en bleef ongeslagen. Smash 4 won thuis met 7-3 van Westerzicht. Leon de Graaf, Eva Geuze en Gert-Jan v.d. Berg wonnen ieder twee partijen. Zowel het tweede als het derde team verloor met grote cijfers. Bij de jeugd zijn geen kampioenen te verwachten, wél knokken enkele teams nog tegen de degradatie. Programma zaterdag: Belcrum 5- Smash (12 nov.), SVNB 1-Smash 2, Smash 3-Vice Versa 7, Hotak 9-Smash 4(12 nov.). Smash 5-SVD 1, 't Batje- Smash 2(15 nov.). Smash wist vrijdag dat het met ruime cijfers van ODT moest win nen om in de race te blijven voor het kampioenschap. Dat leek even mis te gaan, want de Roosenda lers gaven niets weg. Beide teams knokten zodoende voor elk punt. De Sint-Annalanders waren con tent met de 7-3 zege, want een ge lijkspel was ook mogelijk ge weest. De bijna zestigjarige ODT-verdediger Nouwen bleek voor Smash een onoverkomelijke hobbel. Hij bleef namelijk onge slagen en bezorgde daarmee Christian van 't Hof zijn tweede nederlaag in deze competitie. Me- rijn v.d. Klooster speelde goed en toonde veel strijdlust. Hij kwam net als Van 't Hof en Anné van Dijke (die samen het dubbelspel wonnen) met twee zeges naar huis. Voor de wedstrijd van mor gen in Breda is Van Dijke verhin derd. Daarom zal tweede-team speler Gabriël Gunter opgesteld worden. Van de drie nacompeti- tieduels is het treffen tegen Mid delburg als enige thuis in de Wel- levaete. Smash 2 bond (huis ODT 4 met 7-3 aan de zegekar. Dit keer won het team - dat weer in vorm lijkt te zijn - zon der Gabriël Gunter in de gelederen. Van de 440 tentoongestelde kana ries, parkieten en tropische vogels in dorpshuis de Vossenkuil waren er ongeveer 200 van de eigen leden van de Oud-Vossemeerse vogelver eniging. De overige vogels waren afkomstig van vogelliefhebbers uit Zeeland en Brabant. Woensdag werden al deze vogels grondig be keken door zes keurmeesters van de Nederlandse bond van vogellief hebbers (Nbvv). De baasjes moes ten echter tot de officiële opening van de tentoonstelling op vrijdag avond wachten voordat ze de pun tenbeoordeling te zien of te horen kregen. Oud-raadslid J.L van Gor- sel uit Oud-Vossemeer nam de ope ning van de vogeltentoonstelling en het bekendmaken van de prijswin naars dit keer voor de 25ste keer voor zijn rekening. Als blijk van waardering voor hun betrokkenheid tijdens al die jaren had Leen Vroeg op, voorzitter van De Vogelvrien den. een dinerbon en een bos bloe men voor het echtpaar Van Gorsel. De heer van Gorsel haalde in zijn openingswoord aan dat de vogel tentoonstelling ieder jaar weer een evenement is waaraan jong en oud veel plezier beleven. Donderdag middag waren er op uitnodiging van de vogelvereniging zo'n zestig ouderen van de ANBO te gast. Zij konden op hun gemak naar de vo gels kijken en onder het genot van een kopje koffie werden enkele rondjes bingo gespeeld. Vrijdag waren de hoogste klassen van de drie plaatselijke basisscholen uitge nodigd om de tentoonstelling te bezoeken. De schooljeugd kon bo vendien meedoen aan een kleur- wedstrijd die door De Vogelvrien den was uitgeschreven. Op vrij dagavond en zaterdag waren de overige belangstellenden in de ge legenheid om de tentoonstelling te bezoeken. Voorzitter Vroegop ver telde dat zijn vereniging het ieder jaar weer met veel plezier doet. De 73-jarige vogelliefhebber treedt volgend voorjaar terug als districts bestuurslid van de Nbvv, maar zijn eigen vereniging blijft hij voorlopig trouw. „We hebben een goede club met actieve leden en ik doe het be- stuurswerk nog steeds met plezier. Maar als er een jonge ambitieuze opvolger is die de voorzittershamer over wil nemen, doe ik graag een stapje terug." De bezoekers kregen letterlijk een bonte verzameling van allerlei vo gels te zien. Een gele mozaïek ka narie sprong er in de ogen van de keurmeesters echt bovenuit qua schoonheid, bouw en algemene conditie. Volgens zijn baasje Jan Neele - al sinds de oprichting in 1972 actief lid van De Vogelvrien den - is het een unicum dat je met een kanarie algemeen kampioen wordt. Met zijn vogeltjes behaalde Neele in het verleden meerdere ma len het kampioenschap in eigen dorp. „Maar dat was nu toch wel heel erg lang geleden: het moet in de jaren tachtig geweest zijn", al dus de trotse winnaar. De ervaren vogelkweker zorgt ieder jaar voor de verzorging van de tentoongestel de vogels en hij zorgt er altijd voor dat de 42 leden het verenigings- nieuws netjes in de bus krijgen. Jeugdkampioene Louise van den Bosch heeft niet zolang op haar eer ste kampioenschap hoeven te wach ten. Zij deelt haar hobby met vader Jan, die eveneens lid is van de Vos- semeerse vogelvereniging. Het vo geltje dat de Smurdiekse het jeugd kampioenschap bezorgde, was een Gouldamadines. De tropische vogel behaalde een score van 90 punten. Naast de algemene kampioenen vielen er meer opmerkelijke resul taten te noteren. Zo grossierde J. Versendaal - sinds kort woonachtig in Oud-Vossemeer en pas lid van De Vogelvrienden - in eerste prij zen. En een eerste prijs was er ook voor de agaat geel schimmel kana rie waarmee Izaak Potappel (secre taris van De Vogelvrienden) eerder een eerste plaats behaalde op de na tionale tentoonstelling in Arnemui- den. Dorpsgenoot B. Jeroense, eveneens lid van De Vogelvrienden, flikte datzelfde kunstje met een bruin geel schimmel kanarie. Je roense werd in Arnemuiden tevens kampioen in de categorie bruin wit dominant. Doordat het huidige dorpshuis plaats moet maken voor nieuw bouw moeten De Vogelvrienden voor volgend jaar op zoek naar een andere ruimte voor de tentoonstel ling. Voorzitter Vroegop: „We wil len in ieder geval graag in Oud- Vossemeer blijven. Hier trekken we erg veel publiek en dat willen we graag zo houden. De komende maanden gaan we eens rondkijken wat de mogelijkheden zijn. Het wordt wellicht even behelpen, maar dat geldt voor alle vaste gebruikers van het dorpshuis." Algemeen kampioen J. Neele, Oud- Vossemeer, 93 p; jeugdkampioen en wisselbeker jeugd L. v.d. Bosch, Sint-Maartensdijk, 90 p; derbykam pioen en wisselbeker derby J. Wal- hout, Sint-Annaland, 92 p; wissel beker kromsnavels J. Walhout, 92 p; wisselbeker kanaries J. Neele, 93 p; wisselbeker tropen, A. den En gelsman, Sint-Annaland, 92 p. THOOLSE KAMPIOENEN - BIJ ZONDERE TENTOONSTEL LING: Stammen kanaries: B. Jeroense, Oud-Vossemeer, 370+364 p; J. Neele, Oud-Vossemeer, 368 p. Enkelingen kanaries: B. Jeroense, 91 p; I. Potappel, Oud-Vossemeer 91 p; J. Neele 93 p. Enkelingen tropische vogels: P. Potappel, Oud-Vossemeer, 90 p; L. Hartman, Oud-Vossemeer, 90 p; I. van Daalen, Oud-Vossemeer, 90 p; A. den Engelsman, Sint-Annaland, 2x92 en 91 p. Enkelingen parkieten: J. Versen daal, Oud-Vossemeer, 2x91, 90 en 92 p; J. Walhout, Sint-Annaland, 2x92 p; C.P. Dorst, Stavenisse, 91 en 90 p; M. Andriesse, Stavenisse, 91 p. Jeugdkampioenen: Perry Copier, Tholen, 90 p; Louise v.d. Bosch, Sint-Maartensdijk 2x90 p; Marcel van Daalen, Oud-Vossemeer 90 p. ONDERLINGE TENTOONSTEL LING DE VOGELVRIENDEN: Kanaries enkelingen: B. Jeroense 90, 92, 91 p; I. Potappel 91, 90 p; J. Neele 93, 91 p. Tropische vogels enkelingen: P. Potappel 90 p; P. de Dreu, Goes, 3x92, 5x91, 90 p; L. Hartman 90 p; A. den Engelsman 2x92, 91, 90 p. Parkieten enkelingen: P. Westdijk, Ouddorp, 2x92 p; J. Versendaal 92, 2x91, 2x90 p, J. Walhout 2x92 p; mevr. Westdijk-Bakelaar, Ouddorp 92 p. Stammen kanaries: B. Jeroense 2x364, 370 p; J. Neele 368 p. Stammen parkieten: P. Westdijk, 374, 365, 363 p. Jeugdkampioenen onderling: Louise van den Bosch, 2x90 p; Marcel van Daalen, Oud-Vosse meer, 90 p. Reserve vierde klasse Na de nederlaag tegen ZSC waren de in het geel gestoken Smerdiekse reserves genoodzaakt om punten te pakken tegen Serooskerke 4, de andere concurrent voor de koppositie. Op de nog altijd ge blesseerde Ramon Bijl na, was de selec tie compleet. Smerdiek begon scherp en enthousiast, maar het bleek moeilijk om de fysiek sterke defensie van de gasten te verslaan. Serooskerke schiep nog de beste kansen. Een aantal keren moest de weer degelijk keepende Alex Hogen- doom in actie komen om een treffer te voorkomen. Frans Ista had voor Smer diek een mogelijkheid, maar zijn inzet werd door de doelman gekeerd. Na de thee keek de thuisclub al snel te gen een achterstand aan. Een Schouwse speler slalomde door de Smerdiekse verdediging en Hogendoorn kon vissen: 0-1. Deze achterstand bracht Smerdiek 2 tot nog meer vuur in het spel en de thuisclub dicteerde de wedstrijd verder. Kansen voor Niels Hage, Jelle RinseS, Rick Zwagemaker en Hilbert Brinkman leverden echter niets op. Gert-Jan Snip kwam in het veld voor Peter van Ast. Ludwn Troster maakte plaats voor Wil- co Keur. Serooskerke leek weer te sco ren toen Snip de bal voor het doel weg- kopte na één van de zeldzame counters van de bezoekers. Toen Niels Hage de bal vanaf de achterlijn prachtig tegen de touwen krulde, kreeg Smerdiek waar het recht op had: 1-1. De druk op het Schouwse doel hield aan, maar het bleef bij een gelijkspel, terwijl Smerdiek 2 de overwinning verdiend had. Smerdiek 3 had zaterdag niets in te brengen tegen het veel jongere We- meldinge 3, dat met 10-1 verloor. De spitsen van de thuisclub waren te snel voor de verdedigers van Smerdiek en voorin konden de blauw-zwarten hele maal geen vuist maken. Binnen een kwartier leidde Wemeldinge al met 4- 0, waarna de schade tot aan de rust be perkt bleef. Gert-Jan van Vossen kwam nog oog in oog met de keeper van Wemeldinge, maar door hel natte veld schoot de bal te ver door. Na rust eenzelfde spelbeeld, waarbij de thuis club gevaarlijk bleef. Halverwege moest keeper John van Houdt gebles seerd het veld verlaten. Theo Rijnberg was zijn vervanger. Wemeldinge liep uit tot 10-0, waarna Marc Dawson in de laatste vijf minuten de eer redde: 10-1. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. R. Vroegop en J. Bos, én W. Schot en L. van Bale 33 p; 3. W. Bijl en L. Verschoor 27 p; 4. G. Bolier en R. Bolier 26 p; 5. T. Goode en B. Schot 25 P- Tholen stad: 1L. Soomers en mevr. A. Scherpenisse 30 p; 2. D. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 29 p; 3. mevr. C: Wilsing en mevr. R. Burrows 27 p; 4. W. Scherpenisse en R. v.d. Houten 21 p; 5. mevr. R. van Driel en mevr. F. Schellin ger 15 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Bijl 36 p; 2. C. van Mierlo en M. Dane 29 p; 4. W. Lutt 25 p; 5. C. van Gorsel 23 p; 6. L. Wielaard en A. Wielaard 20 p; 8. J. Bij- nagte 13 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. L. van Poort vliet 31 p; 2. W. Bijl 26 p; 3. mevr. D. van Dijke 25 p: 4. mevr. C. van Mierlo 24 p; 5. mevr. A. Bosters 21 p; 6. mevr. N. Minheere 16 p; 7. mevr. J. van Houte 7p. Vissen doet Linda al van kinds af aan, maar ze is pas twee jaar gele den lid geworden van visvereni ging de Oosterscheldevissers in haar geboorteplaats Sint-Maar tensdijk. Haar man Kees en hun oudste zoon David (15 jaar) zijn ook verknocht aan sportvissen. „Als het even kan, gaan we er met onze motorboot op uit om te vis sen", aldus de kersverse kampioe ne. Haar debuut op een nationaal kampioenschap vond ze een leuke ervaring. „Ik moest de strijd aan binden met 24 vrouwen, maar er werd maar bar weinig gevangen. Ik had zelf een botje van 12 cm, twee pitvisjes - een van 17 cm en een van 19 cm - en een zeebaarsje van 26 cm. Bij elkaar leverde dat 74 cm vis op. Niet veel, maar uit eindelijk wel genoeg voor de winst. De nummer twee had maar 68 cm." Vol trots toont ze de medaille en een delftsblauw wandbord, die ze voor het behalen van de nationale titel heeft gekregen. „Ik werd door de andere deelnemers ook heel sportief gefeliciteerd. Zij vonden het blijkbaar wel leuk dat zich eens een nieuw gezicht meldde dat gelijk meedeed om de hoofdprijs. Dat is natuurlijk alleen maar goed voor de hengelsport in Neder land." Vier andere Thoolse deelnemers, allemaal uit Oud-Vossemeer, vie len niet in de prijzen maar plaat sten zich wél voor de naselectie. Clarinda v.d. Zande werd zesde, Truus Rijnberg zevende, Miranda Koop elfde en Ilonka van Vossen veertiende. Bij haar debuut op een nationaal kampioenschap liet kustvisser Linda van de Velde uit Scherpenisse direct al haar concurrentes achter zich. Tegelijkertijd met de dameskam pioenschappen werd er in Zoute lande ook gestreden om de Neder landse jeugdtitels. Ook hier was er succes voor vissers uit Scherpe nisse. Martijn Westdorp - lid van visver eniging de Zeebaars - behaalde met 97 cm vis de tweede plaats in de A-categorie. David van de Vel de, de oudste zoon van de natio naal kampioene, werd vijfde in de B-groep. In de A-groep kwamen zeven van de 29 deelnemers van Tholen. Be halve Westdorp plaatsten Ricardo Plompen (10e) en Kevin Koop (14e) van 't Scharretje én Arjan Heijboer (13e) van de Zeebaars zich voor de naselectie. Pieter Verwijs van de Makreel werd 22e, Sander v.d. Ree van de Ooster scheldevissers 24 en Jan Kodde van de Zeebaars 28e. De wedstrijd voor de B-jeugd (33 deelnemers) kent geen vervolg. David v.d. Velde was hier de beste Thoolse visser. De overige resul taten: 6. Jeroen den Engelsman (Zeebaars); 10. Jorian van Duuren (Makreel); 11Arjan van Moort (Makreel); 14. Corné Westerlaken (Zeebaars); 26. Jeromy van Houdt (Zeebaars); 30. Freek Fase (Zee baars). Vitesse aangewezen: Jac. Reijngoudt 1; comb. Hoek 2; A. Goudzwaard 3; J.D. Quist 4; comb. Reijngoudt en Zn. 5. On aangewezen: Jac. Reijngoudt 1; comb. Hoek 2; comb. Reijngoudt en Zn. 3; J.D. Quist 4; A. Goudzwaard 5. Midfond aangewezen: Jac. Reijngoudt 1; comb. Hoek 2; J.D. Quist 3; gebr. Rei jngoudt 4; A. Goudzwaard 5. Onaange wezen: Jac. Reijngoudt 1; comb. Hoek 2; A. Goudzwaard 3; J.D. Quist 4; gebr. Reijngoudt 5. Dagfond aangewezen: comb. Hoek 1J. van Dommelen 2; P. Wagemaker 3; S. Vermaas en Zn. 4; J.D. Quist 5. Onaan gewezen: J. van Dommelen 1; P. Wage maker 2; comb. Hoek 3; S. Vermaas en Zn. 4; J.C. Verwijs 5. Jong aangewezen: comb. Hoek 1; J.D. Quist 2; R. Reijngoudt 3; gebr. Reijn goudt 4; comb. Reijngoudt en Zn. 5. On aangewezen: comb. Hoek 1J.D. Quist 2; R. Reijngoudt 3; gebr. Reijngoudt 4; comb. Reijngoudt en Zn. 5. Navluchten aangewezen: comb. Hoek 1; R. Reijngoudt 2; comb. Reijngoudt Zn. 3; gebr. Reijngoudt 4; comb. Reijn goudt 5. Onaangewezen: comb. Hoek 1; R. Reijngoudt 2; comb. Reijngoudt en Zn. 3; gebr. Reijngoudt 4; comb. Reijn goudt 5. Overnachtfond aangewezen: J. van Dommelen 1; P. Wagemaker 2; cotnb. Hoek 3; J.C. Verwijs 4; comb. Reijn goudt 5. Onaangewezen: P. Wagemaker IJ. van Dommelen 2; comb. Reijngoudt 3; K. de Frel 4; comb. Hoek 5. Generaal aangewezen: comb. Hoek I; J.D. Quist 2; gebr. Reijngoudt 3; comb. Reijngoudt en Zn. 4; P. Wagemaker 5. Onaangewezen: comb. Hoek 1; J.D. Quist 2; Jac. Reijngoudt 3; gebr. Reijn goudt 4; P. Wagemaker 5. De dames van Smerdiek blijven on danks hun 1-1 gelijkspel tegen Zwa luwen aan de leiding in de tweede klas. Zeker gezien de kansen in de eerste helft had Smerdiek moeten winnen, maar het was een leuke wed strijd. De Vlaardingse ploeg begon evenals de bezoekers voorzichtig op het mid denveld, maar het betere spel van Zwaluwen resulteerde niet in doelpun ten. Een goed schot van Tina Dujako- vic werd gestopt door de Vlaardingse keeper. -Tina schoot even later net naast. Ook Ramona van Tiggele miste een kans nadat Zwaluwen de bal niet goed had weggewerkt. Na. een halfuur een grote kans voor Smerdiek toen Ti- na de bal panklaar voor Josca Jansen legde, die op 8 m van het doel vrij stond. De bal werd echter nog van de lijn gehaald. Onbegrip was er hij Smerdiek toen de Vlaardingse keeper een vrije trap buiten de 16 m weg- stompte. Voor hands kun je rood ge ven, maar de uitstekende scheidsrech ter deed dat niet. Na rust speelde Smerdiek veel op de helft van de tegenstander. Een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk kreeg de keeper van Zwaluwen in de tiende mi nuut niet goed weg en Josca Jansen kopte de bal prachtig binnen: 0-1. Het was echter gauw gedaan met de pret. Na balverlies in de voorhoede van Smerdiek kon de Vlaardingse spits vanaf haar eigen 16 m lijn doorlopen. Ramona van Tiggele kon er op het middenveld niet goed bij en de rug dekking was te ver weg. Met een stift over Jane Lazeront werd het 1-1Vlak voor het eindsignaal kwam Smerdiek nog goed weg toen Donna Koetsier een schot van Zwaluwen van de lijn haalde. Kijk ook op www.verburgh.nl Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. Jan Neele uit Oud-Vossemeer werd algemeen kampioen bij De Vogelvrienden, Louise van den Bosch uit Sint-Maartensdijk behaalde het jeugdkampioenschap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17