Jongensdroom wordt werkelijkheid voor piloot Ramon Hendrikse Vragen van nieuwe inwoners over zwembad, verkeer en supermarkten Gemeentebestuur minacht de burgers Vossemeerder vliegt op Boeing 747 van de KLM Eigenwijs, eigenzinnig en eigengereid gebaar Voor mode en wonen PLEUNE Style Boekenmarkt in Ons Huis Maatschappijleer Bijna zestig belangstellenden op 'welkom-avond' van gemeente Drie van de 19 woningen in 't Zuyderdijk zijn verkocht Y° U n Donderdag 4 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zijn kamertje aan de Schoolstraat in Oud-Vos- semeer hing vroeger al vol met posters en foto's, van straaljagers. Het vliegen in zo'n supersnel militair toe stel leek Ramon Hendrikse helemaal het einde. Een carrière als jachtvlieger zat er voor hem niet in, maar zijn droom om piloot te worden, is toch werkelijk heid geworden. Vanaf 26 oktober mocht de 22-jarige Hendrikse zich officieel KLM-verkeersvlieger noe men. Hij gaat bij de Ko ninklijke Luchtvaart Maat schappij de cockpit van een Boeing 747-400 (Jum bojet) bemannen. ,De ko ningin van de vloot', zoals de jonge vliegenier het toestel zelf vol trots noemt. Burgerluchtvaart Slechte tijd Zuid-Afrika Nieuwe inwoners van de gemeente maken zich zorgen over het verkeer, het openbaar groen, het zwembad, de bereikbaarheid van Delta en bank- en winkelvoorzienin gen. Dat bleek uit de vragen die dinsdagavond werden gesteld op de welkom-avond van de gemeente in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Er waren 410 burgers uitgenodigd die sinds vorig jaar november in de gemeen te zijn komen wonen. Lidl en Aldi Rondgang Rechten werkgever centraal in Tholen Ramon Hendrikse was er dus al op jonge leeftijd van overtuigd dat hij zijn brood in de luchtvaart wilde gaan verdienen. Zijn interesse voor alles wat met vliegen en vliegtuigen te maken had, werd in de loop der jaren alleen maar gro ter. Nadat hij van de Die Heene- trechtschool in zijn woonplaats naar het Juvenaat (gymnasium) in Bergen op Zoom ging, werd zijn toekomstbeeld steeds duidelijker. In de vijfde klas van het gymnasi um begon de toen pas 17-jarige Vossemeerder al met de selectie procedure voor de KLM-lucht- vaartschool in Eelde. Hendrikse: „Je moet aan zware toelatingseisen voldoen. Slechts een klein percen tage van alle aangemelde lucht vaartstudenten komt uiteindelijk ook daadwerkelijk door de selec tie." Hij doorstond alle proeven van bekwaamheid en in september 2003 mocht hij het felbegeerde di ploma verkeersvlieger in ont vangst nemen. Dat het niet tot een loopbaan als F16-piloot kwam, lag volgens de aspirant-vliegenier deels aan het feit dat hij aan een bril met een be paalde sterkte moest. Het zou een belemmering kunnen zijn om door de strenge medische keuring te ko men. „Niet dat je als piloot in de burgerluchtvaart geestelijk en li- chamelijk niet optimaal in orde moet zijn natuurlijk. Maar bij de luchtmacht heerst een heel andere mentaliteit dan in de burgermaat schappij. Ik had op de middelbare school voor mezelf dan ook al be paald dat het ongestructureerde le ven van een straaljagerpiloot niet zo goed bij mij past. Als je op lijn- vluchten wordt ingezet heb je veel meer regelmaat in je leven. Boven dien is de kans op werk in de bur gerluchtvaart ook veel groter dan voor F16-piloten." De kersverse KLM-medewerker laat een aantal foto's zien van zijn vliegeniersopleiding. Vooral aan een vliegstage in Florida denkt Ra mon met veel plezier terug. „Ik zat daar met een paar studiegenoten in een prachtige omgeving en in een super de luxe appartement. Het ge beurde dat je er de hele dag in je eentje met een klein vliegtuig op uitgestuurd werd. Zoiets is natuur lijk voor iedere jonge knul een droom." :Zo voorspoedig het allemaal met zijn studie ging, zo belabberd was het gesteld met het perspectief op werk. Hendrikse stond tijdens zijn opleiding weliswaar al ingeschre ven bij het jobcentre', een uitzend bureau voor-leerlingen van de ko ninklijke luchtvaartschool (KLS). Maar door diverse gebeurtenissen kreeg de internationale luchtvaart met een enorme terugslag te ma ken. „Het begon met de aanslagen op 11 september 2001 in Amerika, vervolgens kwam daar de oorlog in Irak en de onrustige situatie in Af ghanistan nog bij. De terroristische dreiging had tot gevolg dat er veel minder mensen in het vliegtuig stapten. Bovendien had ook de minder rooskleurige economische situatie een negatieve invloed op het aantal passagiers. Op zich alle maal heel begrijpelijk, maar hier door ontstond bij de KLM wel een personeelsstop. Er werd niemand meer aangenomen en ik moest me tijdelijk gaan richten op ander werk. Dat is natuurlijk wel een fik se tegenvaller als je als ambitieuze Ramon Hendrikse uit Oud-Vossemeer voelt zich als verkeersvlieger van de KLM helemaal in zijn element in de cockpit van een Boeing 747-400. ,De koningin van de vloot', noemt hij de Jumbojet liefkozend. dus maar bij een uitzendbureau in laten schrijven. Vrachtwagens los sen, schoonmaker en productie werk, van alles heb ik gesjouwd. Van vlieguren maken kwam het af jongen net je vliegeniersdiploma op zak hebt. Gelukkig ben ik van huis uit wel zo nuchter dat ik be sefte dat er hoe dan ook brood op de plank moest komen. Ik heb me gelopen jaar niet veel terecht. Vorig jaar ben ik nog een keer met mijn plaatsgenoot - en verwoed sport vlieger - Toon Goossens, vanaf vliegveld Seppe de lucht in gegaan. Dan gaat het toch weer wel even kriebelen hoor." De rust lijkt nu weer enigszins te ruggekeerd aan het internationale front en ook de economie trekt weer wat aan. Daarnaast heeft ook de fu sie tussen de KLM en Air France volgens Ramon Hendrikse een posi tieve invloed gehad op de groei die onze nationale vliegtrots het afgelo pen jaar heeft doorgemaakt. Voor hemzelf had dat tot gevolg dat hij onlangs zijn eerste arbeidsovereen komst als piloot kon ondertekenen. Waar zijn eerste vlucht heengaat, weet Ramon nu nog niet. „Ik krijg eerst een inwerkperiode van enkele weken. In die tijd wordt vooral aan dacht besteed aan veiligheidsaspec ten en de procedures aan boord. Te vens ga ik enkele simulatievluchten maken zodat ik straks optimaal voorbereid de lucht in kan. Als ik eenmaal op de lijnvluchten wordt ingezet, dan zal ik vooral naar be stemmingen in Azië, Zuid-Afrika en Amerika gaan vliegen. Het is na tuurlijk fantastisch als je in zo'n knaap van een vliegtuig, met onge veer 400 passagiers aan boord, de hele wereld over kunt vliegen." De binding met zijn geboorteplaats is na zijn opleiding in Eelde en zijn studieperiodes in het buitenland, niet zo groot meer. Toch komt Ra mon nog altijd graag naar Oud-Vos- semeer om zijn familie te bezoeken. Het geeft hem nog steeds echt het gevoel dat hij hier thuis' is. Soms komt hij op het dorp oud-klasgeno ten van de basisschool tegen, of jon gens met wie hij nog in de jeugd van v.v. Vosmeer gevoetbald heeft. Het zijn vaak vluchtige contacten, maar het doet de sportieve en le venslustige twintiger goed. Zijn ontspanning vind Hendrikse in Em- men bij zijn vriendin, op de sport school, of tijdens de trainingsritjes die hij op zijn racefiets maakt. „Ik ga op zoek naar woonruimte in de buurt van Amsterdam. Het is ge woon veel praktischer als je dichtbij je werk woont. Het leven op het platteland blijft me zeker trekken, maar nu Schiphol mijn thuisbasis wordt, is het niet meer dan logisch dat je je daar in de omgeving ook vestigt." Voor zichzelf is hij hele maal klaar voor een glansrijke loop baan als vliegenier en ook de drei ging van eventuele aanslagen van terroristen brengen Ramon Hen drikse niet uit zijn evenwicht. „We zijn tijdens onze opleiding goed op onze taak voorbereid en gevaar loop je overal", besluit de nuchtere Zeeuw. De stichting Ontspanning Gehan dicapten organiseert zaterdagmid dag de jaarlijkse tweedehands boekenmarkt. In het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg in Scherpenisse kunnen belangstel lenden een keus maken uit duizen den boeken op allerhande gebied. Zij kunnen terecht tussen half twee en half vijf. De opbrengst komt ten goede aan het wekelijks ontspanningswerk van de stich ting. In mijn column heb ik het al vele malen gehad over misstanden in de maatschappij, over verloedering en normvervaging. Als volwassene word je tegenwoordig haast onafgebroken op de hoogte gehouden van deze zaken. De media zitten immers overal bovenop en door de moder ne, digitale technologieën is het wereldnieuws al bij ons binnen nog voordat de lokale autoriteiten er weet van hebben. Bij wijze van spreken dan natuurlijk. Ik wil er eigenlijk maar mee zeggen dat we dagelijks worden geconfronteerd met beelden en berichten over honger, oorlog, vandalisme, zinloos geweld en andere ellende. Het meeste schudden we snel van ons af omdat het zich 'ver van ons bed' afspeelt. Maar wat als zich eens iets in onze eigen woonomgeving afspeelt. We wonen hier gelukkig nog in een streek waar een ingegooide ruit of omgegooide bloembak moeiteloos de voorpagina van de krant haalt. Dat is een even prettig als veilig idee, maar het zorgt er tevens voor dat onze kinderen - die later voor studie of werk waarschijnlijk uitwaaieren naar de grote stad - veel minder goed zijn voorbereid op de harde en meedogenloze maatschappij. Zij komen immers van het platteland. Een gebied waar de verleidingen van drank en drugs vele malen kleiner zijn dan in het bruisende uitgaansleven waarin met name studenten zich zo graag manifesteren. Wij zullen er als ouders dus voor moeten zorgen dat onze kinderen straks gereed zijn voor een eventuele verhuizing naar el ders. Hoe je dat aan moet pakken, is natuurlijk minder eenvoudig. Vaak verloopt dat proces als een speelse rode draad door de opvoeding. Je staat er niet dagelijks bij stil, maar eigenlijk geef je als vader en moeder constant les in maatschappijleer. Je instrueert, controleert en corrigeert je kind(eren) bij zijn of haar doen en laten. Het is daarbij vooral van be lang dat je als ouders op één lijn zit. Gewiekste kids voelen het nu een maal feilloos aan als er tweespalt is tussen pa en ma. Voor je het weet, wordt je ouderlijk gezag ondermijnd en ben je, naast de grip op je kroost, ook de innige samenwerking met je'wederhelft kwijt. Als je dit zo leest, krijg je het idee dat ik een psycholoog ben hè. Niets is echter minder waar. Ik heb als hoofd van een doorsnee gezinnetje de laatste jaren echter wel de nodige praktijkervaring opgedaan. Er heb ben zich bij ons aan tafel dan ook al heel wat discussies voorgedaan over zaken die kinderen raken. Zo kon mijn zoontje er onlangs niet over uit dat ze, na een inbraak in een plaatselijke fietsenzaak, de dief niet al vóór zijn daad hadden opgepakt. ,,Die herken je toch zo met zijn ge streepte boevenpak aanwas zijn even aandoenlijke als nuchtere ver klaring. Na het verdwijnen van een proestende lach hebben mijn vrouw en ik het joch duidelijk gemaakt dat het zo niet helemaal werkt. Iemand met slechte bedoelingen is niet zo makkelijk te herkennen als jij nu denkt, luidde onze poodschap. Het is zomaar een voorbeeld van de on schuld en naïviteit die zo kenmerkend is voor jonge kinderen. In je hart zou je willen dat dit altijd zo zou kunnen blijven, maar door schade en schande wijs geworden weten wij wel beter. Zo heb ik ook een minder onschuldig praktijkvoorbeeld van een bespreekmoment in huiselijke kring. Mijn dochter uit de brugklas was met enkele vriendinnen naar de dorpskermis. Het was zaterdagavond en van ons had ze permissie tot half elf. Totaal overstuur kwam ze echter al om tien uur de oprit opge rend. Tussen de tranen door deed ze haar relaas over een vreemde man die haar en - naar later bleek - ook andere jonge meisjes lastig had ge vallen. Fysiek was haar gelukkig niets aangedaan, maar het kind was mentaal volledig geknakt door het voorval. Ik zei het u al in het begin van dit verhaal: we moeten onze kinderen voorbereiden op hetgeen hen allemaal kan overkomen. Maar hoe, en op wat? Door individualisering, tolerantie en het vervagen van normen en waarden zijn velen de weg kwijt. De samenleving is een labyrint vol valkuilen geworden en juist in dat doolhof moeten onze kinderen hun weg zien te vinden. Zonder geluk vaart niemand wel en ik ben het hele maal eens met mensen die vinden dat je je kinderen niet eeuwig kunt be schermen. Maar ik geef eerlijk toe dat de maatschappelijke ontwikkelin gen me grote zorgen baren. En ik heb wel in de gaten dat er voor ons als opvoeders nog erg veel werk aan de winkel is. De nieuwe ingezetenen konden van- tevoren al schriftelijk vragen indie nen zodat de wethouders zich er op voor konden bereiden, Een van de vragenstellers uit Tholen vroeg of de gemeente druk kan uitoefenen op Delta nutsbedrijf om de telefonische bereikbaarheid te verbeteren. Vol gens wethouder F.J. Goossen kan de gemeente de kwestie aanhangig ma ken in de vereniging Zeeuwse ge meenten. „Dat is onze belangen- club. Vandaaruit is er wel een lijn met Delta want alle Zeeuwse ge meenten zijn aandeelhouder." Ook werd gevraagd of er in Tholen een vestiging van de postbank kon komen. Maar Goossen zei dat de vragensteller dat maar beter verge ten kan. „We zijn al blij dat we de Rabobank nog hebben." Een echtpaar uit Oud-Vossemeer vroeg aandacht voor het verkeer op de Molenweg. Volgens de bewoners van die straat is het een gevaarlijke straat voor kinderen omdat er hard wordt gereden. Ook bij het opstel len van de vuilnisbakken bij de rode stippen, kunnen volgens de bewo ners gevaarlijke situaties ontstaan. Naar dat laatste zou beter moeten worden gekeken, zei Goossen. De rode stippen zijn volgens hem lang niet overal op de juiste plaats aange bracht. Hij zou dat bij de Zeeuwse reinigingsdienst aankaarten. Andere inwoners uit Oud-Vosse meer stelden dat het onderhoud van het openbaar groen te wensen over laat. Ze wezen erop dat er onkruid in straten en stoepen groeit en dat dit groen niet verwijderd wordt. Goossen gaf toe dat er een achter stand is in het onderhoud, maar wees er ook op dat de gemeenteraad een beleid heeft vastgesteld voor het onderhoud van het openbaar groen. Bij nieuw aan te planten groen zal gekeken worden of er minder be strijdingsmiddelen nodig zijn. De gemeenten moeten dat gebruik te rugdringen. „Maar we zijn nog maar op 50 tot 60 procent van wat we eerst gebruikten. Dit is niet een, twee, drie opgelost, maar de ach terstand gaan we inhalen." Een nieuwe inwoonster uit Sint- Maartensdijk vroeg zich af hoe het is gesteld met de openingstijden van het zwembad. Ze wees erop dat het seizoen steeds korter wordt. Maar wethouder M.A.E. Velthuis kon daar nog niets over zeggen. Ook vroeg ze zich af hoe het mogelijk is dat er straks vier supermarkten zijn voor een dorp met ruim 3000 men sen: Lidl en Spar op de Markt, Pro aan de Noordpoort en Aldi aan de Sportlaan. Ze vroeg wat de visie is van het college. Wethouder K.A. Heijboer bevestigde dat de Spar wil verhuizen naar de Markt. En dat er voor de Lidl een procedure voor vrijstelling is gestart waarop al reac ties zijn gekomen (zienswijzen). Die gaat het college van commen taar voorzien. En voor de vestiging van de Aldi loopt een proces bij de Raad van State. Volgens hem wordt de zaak op 30 november behandeld, maar betekent dat nog niet dat er dan al een uitspraak is. Volgens de inwoonster zullen de su permarkten elkaar zo gaan becon curreren dat er onherroepelijk zul len afvallen. Volgens Heijboer gaan ze elkaar op de Markt niet becon curreren, maar zullen ze elkaar juist aanvullen. De inwoonster had daar sterke twij fels over: „Gaat de kleine super markt dan weg?" Maar Heijboer zei daar niets over te weten. De bezoekers werden verwelkomd door burgmeester W. Nuis. Hij had al met de meesten kennis gemaakt bij de ontvangst. En zei dat hij uit de reacties had begrepen dat velen naar Tholen waren gekomen voor de rust en de ruimte. „Daar hebben wij als gemeente Tholen patent op. Als je de herrie wil opzoeken, dan heb je die zo gevonden." Hij benadrukte dat het gemeentebe stuur graag in contact wil treden met de bevolking. En dat het van groot belang is om elkaar goed te verstaan. „Maar het is soms lastig als goede commentatoren op te tre den." De bezoekers kregen ook nog een primeur te zien. Een nieuwe film over Tholen. Nog niet helemaal af, maar toch al goed genoeg om te ver tonen. En voor alle leeftijden, zei Nuis. De film kreeg als motto mee 'Meer ruimte, ruimte voor méér'. En laat in snel opeenvolgende beel den zien wat de gemeente te bieden heeft. Een promotiefilm met veel aandacht voor weidse polders, na tuur, pleziervaart en historische ge bouwen. Rust en ruimte maar ook plaats voor meer recreatie en wo ningbouw (vooral in Tholen als dra gende kern). In groepen maakten de bezoekers een rondgang door het oude en het nieuwe gedeelte. De kamers van het college werden bezocht, de raads zaal, maar ook het archief. In de ontvangsthal konden de nieuwe Tholenaren kennis nemen van de openbare bibliotheek, het service bureau Voor elkaar en de streek VVV. Stemmen van lezers Zowel b. en w. als de raad kregen vele aanmerkingen en alternatieven op hun beleid aangereikt. PvdA- raadslid Van der Linde begrijpt dan nu ook dat het ,een lastig verhaal' blijft! Burgemeester Nuis wil koste wat kost en ongeacht de neergaande lijn in de economie (en huishou ding) de onbezonnen voorstellen van zijn vorige collega uitvoeren. Het voorstel om met de burgers te communiceren was dan ook slechts een idee dat in werkelijkheid niets heeft voorgesteld. Tevens ver woordde hij dat ingezonden brieven ,het vuurtje' hebben aangewakkerd! (Welk vuurtje? De foute beslis sing?) Dat circa 9000 burgers achter dit vuurtje stonden, wordt bewust achterwege gelaten! Dhr. Hoek (VVD wilde ook het al ternatief (incl. berekening) in de EB van 21 oktober niet onder ogen zien, het kwam immers maar van een kiezer/burger! Zelfs aanmerkin gen van gewezen en huidige ambte naren deden niet terzake! Als zoethoudertje gaat wethouder Goossen nog eens 50.000 euro uit trekken voor een impuls-onderzoek (in Sint-Maartensdijk) en later ook nog een marktonderzoek (naar een 5-sterrenhotel?). Maar hij wil eerst nieuwbouw tegen gedegen verweer van D66 en ABT in! Over strooien met pepernoten gesproken! Het .argument' van dhr. Klippel (SGP) lijkt wel op een soort hersen spoeling, die niet anders ziet en wil dan nieuwbouw ten koste van de burgers. En die zich niets aantrekt van geboden alternatieven, hoewel die goedkoper zijn! Fijne voortrek ker is dat! Hij sprak toch over ,mijn kiezers', nou burgers letten jullie volgende verkiezing goed op welk vakje je aankruist? Zoals gewoonlijk deed dhr. Bout (CDA) ook nu weer een loze uit spraak, want na een verbouwing van het huidige gemeentehuis wordt het steeds bouwvalliger', zo vindt hij. Moet dat als een wijze uit spraak worden gekwalificeerd en is dat een gegronde reden om voor nieuwbouw te kiezen? Hij beseft blijkbaar niet dat het uitgebreide ge bouw al meer dan 100 jaar meegaat en wat degelijkheid betreft zeker niet onderdoet voor nieuwbouw. Hoewel Van Belzen (CU) goed thuis is in de educatie, heeft ook hij meerdere malen onbezonnen uit spraken gedaan over het beleid tus sen verbouw en nieuwbouw. Hij is er nu pas van overtuigd, dat er al veel te veel geld is besteed voor een foutief beleid, het ware beter ge weest dat van meet af aan in te zien. Luisteren naar de burgers was er niet bij Geen van de partijen SGP, PvdA, VVD, CDA en CU is voor rede vat baar. Ze hebben de burgers slechts een halve waarheid voorgehouden en dat mondt vaak uit in een gewo ne leugen. Ooit sprak de burge meester in een toespraak over: ,zo ga je niet met elkaar om'Dat vin den de burgers ook van de colleges! Hoewel in de EB van 21 oktober de becijfering van de gemeente werd bekritiseerd (Meerman) en met dui delijke cijfers (Rijnberg) een goed kopere oplossing werd aangedra gen, werd alle kritiek van tafel geveegd met een eigenwijs, eigen zinnig en eigengereid gebaar. Onder het mom van het rapport is .goedko per' en kritiek is .aanwakkeren'. Zou dit niet kunnen worden gekwa lificeerd als negeren van de gehele Thoolse gemeenschap? Wie is ei genlijk onze stem nog waard? C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. Het besluit over het gemeentehuis is gevallen, een visie volgens het plan Bestemming Tholen 2025 is dan toch nog doorgedrukt. En hoe! Met een paginagrote presentatie in de Eendrachtbode werden de burgers geïnformeerd aangaande het resul taat van de onderzochte varianten. De daarin voorgespiegelde kostenpa tronen rammelen echter aan alle kan ten. Van de investeringen, financie- rings- en dekkingsmiddelen is een mengelmoes samengesteld, de jaar lijkse kapitaallasten zijn verkeerd berekend en de rente tijdens de bouw is niet meegeteld. Een beschamende en beledigende vertoning aan het adres van de burgers! Onbegrijpelijk dat de gemeenteraad bij zo'n ingrijpende beslissing zich niet heeft beraden over de compo nenten die opgenomen moeten wor den in een objectieve kostenvergelij- king. Neem bijvoorbeeld het vele malen herhaalde betoog van dhr. Klippel, SGP-fractievoorzitter. dat gekozen diende te worden voor de goedkoopste oplossing, uiteindelijk zijns inziens de variant Tholen. Naar mijn bevinding kan hij deze keuze niet met een reëele cijferopstelling waarmaken. Ook lijkt me bij de on derhavige vergelijking wel toepasse lijk, de enige tijd geleden door dhr. Hoek, VVD-fractievoorzitter, gele verde kritiek - zij het in een heel an der verband - op een vergelijking van appels met peren. Hij schamper de het resultaat van een vraagstelling van de ABT-fractie als appel/peren moes'. Nu hem door het college van b. bn w. met betrekking tot het ge meentehuis een dergelijk gerecht (een mengelmoes) werd voorgescho teld, slikt hij het voor zoete koek. Los van het vorenstaande, mag mijns inziens gesteld worden dat geen der onderzochte varianten acceptabel is, gezien de staat van het gemeentelijk huishoudboekje. Alle voorgedragen varianten zijn veel en veel te duur in verhouding tot de in totaliteit, binnen het beschikbare budget, te behartigen belangen, c.q. te vervullen taken. Een betaalbare oplossing kan, even tueel in onderlinge samenhang, wor den gezocht in de volgende alterna tieven: - een meer effectieve en efficiënte verbouwing van het huidige ge meentehuis in de smalstad - een daarbij te betrekken ruilmoge- lijkheid betreffende het naastgelegen bibliotheekgebouw - afstand te doen van het idee alles onder één dak', wat bijvoorbeeld voor de sociale dienst en het CWI, alsook voor de dienst openbare wer ken, geen functioneel probleem op levert in geval van afzonderlijke huisvesting - inrichting van het oude, statige stadhuis te Tholen als vergader-, trouw- en ontvangstgelegenheid. Maar, je kunt kletsen wat je wilt, het huidige gemeentebestuur zadelt de gemeenschap voor de komende 40 jaar op met de lasten van een peper duur gemeentehuis. Rien Meerman, Sint-Maartensdijk. Aannemer Gebr. Van den Nieu- wendijk uit Stellendam gaat naar verwachting in januari van start met de bouw van 19 woningen in de nieuwbouwwijk 't Zuyderdijk in Sint Philipsland. Tijdens de eerste twee informatiedagen - afgelopen zaterdag en de week ervoor - in dorpshuis De Wimpel, was er veel belangstelling voor het nieuw- bouwplan. De verkoop van 8 rij tjeshuizen, 7 twee- of drie-onder- één-kap-woningen en 4 vrijstaande villa's is in handen van de make laars Sinke Komejan Nijpels (Bergen op Zoom) en Van den Ou den uit Tholen. Volgens Koos Schreuder, verkoopdirecteur van de Bergse makelaardij, zijn er drie woningen verkocht en op nog vier andere huizen is een optie geno men. „Bij elkaar hebben we zo'n vijftig woningzoekenden mogen verwelkomen op de twee infoda- gen. Onder hen waren diverse in woners uit de gemeente Tholen, maar ook veel mensen van elders", aldus de heer Schreuder. De nieuw bouw 't Zuyderdijk komt tussen de rand van de huidige bebouwde kom - aan de kant van de Zuiddijk - en de nieuwe wijk Graefnisse te liggen. In prijs variëren de wonin gen van 186.750 euro tot 379.750 euro. Op zaterdag 20 november wordt er van tien tot twee uur nog maals een informatiedag over 't Zuyderdijk gehouden in De Wim pel. ,Heb ik als werkgever ook nog rech ten?' Dat is het thema van een on dernemersavond, woensdag om acht uur in Meulvliet in Tholen, ge organiseerd door De Rijke Part ners uit Oud-Vossemeer/Bergen op Zoom. Ziekteverzuim, pensioenen, lijfrenten, spaarloonregelingen, e.d. komen aan bod. mede gezien de ge wijzigde wetgeving. Iedere belang stellende is welkom. De bijeen komst staat onder leiding van federatie-belastingadviseur Gidy Jansen. DAMES- HÉREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Arinaland, tel. 0166-657084 I e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm I Advertentie I.M. Nieuwe ingezetenen van de gemeente namen dinsdagavond een kijkje in de archiefruimte.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3