Witte bol in voortuin is een pracht gezicht Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 november 2004 Blikschade Postweg Brand door zaagsel Taxatie van boeken Snuffelmarkt Nieuwe diaken Sanering voormalige stortplaats Herbestrating Zuid- Oudaan Auto tegen verkeerslicht Kerkdienst met zanggroep Expositie keramiek Volwerk wint Drie koren voor advent Zestien caramboles Informatieavond Sint Anthoniusschool Drie bestuurders weg Verrijking voor dorp Oliebollenactie Windmolens doen afbreuk aan landschap Vogels in de prijzen Diefstal uit bedrijf Kaartavond bij WHS Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER m Verkoping voor verbouw kerk Oud Ger. Gem. 140 euro boete voor bellen Dief gepakt Rijverbod wegens alcohol Diefstal uit woning Nieuwe ouderling Verbouwing bakkerij Bazen wint klaverjassen Herbestrating Platteweg Kunst en kitsch Zeebaars van 1270 gram Jongeman mishandeld op station Fancyfair en feestavond Geen subsidie voor Ontmoetingskerk Konings beste visser Tholen Een 48-jarige automobilist en een 33-jarige Thoolse kwamen dinsdag morgen om negen uur bij het invoe gen op de Nieuwe Postweg met el kaar in aanraking. Er was alleen blikschade. In het appartementencomplex in aanbouw aan de Oude Werf ont stond zaterdagmorgen een klein brandje. Er was een hoop zaagsel gaan branden, vermoedelijk door dat kortsluiting was ontstaan in een stekker van een stuk gereedschap. Om kwart over negen werd de brandweer gealarmeerd door een buurtbewoner die rook zag. Hem was ook al opgevallen dat de hele nacht een deel van de verlichting bleef branden. Het vuur was snel onder controle, de schade bleef be perkt. Het complex was vorig jaar in het nieuws toen er een kraan bo venop viel. W. van Gent taxeert zaterdag 13 no vember in het Calvijncollege aan de Zoekweg gratis oude boeken. Dit gebeurt tijdens de tweedehands boekenbeurs van tien tot vier uur, die gratis toegankelijk is. De stichting Step organiseert zater dag van tien tot drie uur weer een snuffelmarkt in de grote zaal van Meulvliet. Ongeveer 25 standhou ders hebben zich voor deze markt ingeschreven. Naast verkoop van waardevolle spullen zijn er ook standhouders die tweedehands arti kelen te koop aanbieden. Dhr. C.G. van der Slikke heeft zijn verkiezing tot diaken in de Hersteld Hervormde gemeente aangenomen. Op de plaats van de voormalige stortplaats aan de Schelderijnweg is sprake van ernstige bodemveront reiniging door minerale olie. De grond zal worden gesaneerd om de nieuwbouw van woningen aan het Waterfront mogelijk te maken. Op de bouwkavels wordt de grond ge saneerd door het afvoeren van de met olie verontreinigde stortmateri aal en het aanbrengen van een schone afdeklaag. Een deel van de rijbaan en het trot toir van de Zuid-Oudaan wordt bin nenkort opnieuw bestraat. Het is de bedoeling dat eerst de wegwerk zaamheden aan de Dalemsestraat worden afgerond alvorens men be gint in Zuid-Oudaan. De gemeente Tholen verwacht dat de herbestra ting van de Zuid-Oudaan tussen maandag 22 november en vrijdag 3 december kan worden uitgevoerd. Op de Postweg reed vrijdagmorgen om 6.36 uur een auto tegen het ver keerslicht aan. De 18-jarige chauf feur van de auto remde af omdat het verkeerslicht op rood stond, maar raakte vervolgens in de slip. De voorzijde van de auto raakte door de botsing tegen het verkeerslicht zwaar beschadigd. In de Ichthuskerk wordt zondag middag om vijf uur een zangdienst gehouden, waaraan de zanggroep d'Accord medewerking verleend. De zangdienst is bedoeld voor jong en oud. Tijdens deze bijeenkomst is er kinderoppas aanwezig. In de openbare bibliotheek De Vier Heemskinderen exposeert tot en met 31 december Carla de Winter haar keramische werkstukken. Bij de kunstwerken heeft de kunstena res gebruik gemaakt van de oude Japanse raku-methode. Bij deze methode worden de objecten eerst van transparante glazuur voorzien, waarna in de oven het object wordt verhit tot 1000 graden. Wanneer het object vervolgens uit de ovdn wordt gehaald barst het glazuur wegens het temperatuurverschil. Het werk stuk wordt vervolgens in een ton zaagsel gezet, wat direct vlam vat door de hitte van de keramiek. Door de rookontwikkeling worden de barsten zwart, wat weer een bijzon der effect oplevert. De keramische werkstukken zijn te bezichtigen tij dens de openingstijden van de bibli otheek. De laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging Stad Tholen is gewonnen door Aad Volwerk. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1. Aad Volwerk 5394 punten; 2. Marie Ver- kerke 5166 p.; 3. Johan Poot 4749 p.; 4. Herman Oldenburg 4734 p.; 5. Edward Tazelaar 4654 punten. Oud- Vossemeer Het Kerkkoor organiseert zaterdag 20 november om acht uur een koor- en samenzangavond in de N.H. kerk die in het teken staat van advent. Daarvoor zijn twee gastkoren uitge nodigd: het gemengd koor VZOS en het jongerenkoor Young Voices, alle bei uit Sint-Annaland. Ieder zingt een eigen repertoire, maar de finale wordt gevormd door een gezamen lijk optreden. De collecte komt ten goede aan het CliniClowns-project voor ernstig zieke kinderen in zie kenhuizen. De toegang is gratis. Het Kerkkoor zal 20 november het nieu we keyboard presenteren. Dit koor repeteert elke dinsdagavond om acht uur in het hervormd verenigingsge bouw aan de Ring. In de clubcompetitie van biljartver eniging Treffers maakte Jos Hommel een serie van zestien caramboles. A. van Daalen speelde in twintig beur ten de kortste partij. K. Hommel be haalde in deze speelronde met 2,83 het hoogste gemiddelde. De uitsla gen zijn: J. Etienne-J. Hommel 10-8; P. de Leeuw-A. van Daalen 6,38-10; K. Hommel-C. Burgers 9,35-10; A. Deurloo-J. van Daalen 8-10; A. Hommel-P. Goossens 10-2,80; L. van Wezel-N. Rooijakkers 8,33-10. De Rooms-Katholieke basisschool Sint Anthonius houdt dinsdagavond van half acht tot negen uur een in formatieavond op school. Ouders worden op deze bijeenkomst inge licht over de werkwijze van de school en met welke materialen en methodes er gewerkt wordt. Ook wordt uitleg gegeven over de samen werking met peuterspeelzaal De Pluus en het kinderdagverblijf Kids en Co. Bij de school kunnen ouders met hun kind ook vrijblijvend een kijkje komen nemen bij groep 1 2. Sint-Annaland Middenstandsvereniging Activa ziet drie bestuursleden vertrekken: Jan- neke Sturris, Peter Dekker en Theo Slager. De eerste stopt met haar schoenenwinkel, de tweede wil de jongere generatie een kans geven en de derde concentreert zich op de bouw van een nieuw slachthuis op de hoek van de Veilingweg/Brons- geestweg. Voor de drie vacatures is er 1 kandidaat: Frans Lindhout van doe-het-zelf-winkel Multimate. Als er geen andere gegadigden komen, overweegt het bestuur om met vijf mensen verder te gaan. Een deel van het werk wordt uit handen genomen door de activiteitencommissie AMC, bestaande uit Bram Gunter, Miranda Jansen en Anita Rijnberg. Deze drie maken echter ook deel uit van het bestuur. „Een ontzettende verrijking voor het dorp." Zo noemde EHBO-voorzitter Jeannet Smits dinsdagavond de komst van twee handzame AED-ap- paraten voor de inzet bij hartproble men. AED staat voor automatische externe defibrillator. Dankzij steun van de stichting de Wezen Armen worden er twee apparaten aange schaft. Eén komt er in zorgcentrum de Schutse en is dus dag en nacht be reikbaar, de andere AED komt in su permarkt Cl000 die ruime openstel- lingstijden heeft. Het Rode Kruis, dat voor de begeleiding zorgt, heeft ter plaatse al een kleine twintig men sen die het apparaat kunnen bedie nen. Daarvan waren er dinsdag avond in spijzenbar Poco Loco tien aanwezig om de werkwijze te be spreken. Jany Boogaard-de Lint en Chris de Neeff legden de mogelijk heden uit. Om zo'n AED te kunnen bedienen, moet je een reanimatiedi- ploma hebben en een aparte cursus. Van de plaatselijke EHBO-afdeling beginnen binnenkort 33 leden, van wie er 25 uit Sint-Annaland komen, met een AED-cursus. Daarmee komt het aantal bedieners ter plaatse dan op 35. Ook de Schutse gaat nog ver zorgsters opleiden om de daar aan wezige AED zelf te kunnen bedie nen. Er zullen onaangekondigde oefeningen worden gehouden om de inzetbaarheid te testen. De helpers dragen oranje hesjes met het op schrift AED team Sint-Annaland. De twee apparaten worden deze maand nog verwacht. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke or ganiseert zaterdag een oliebollenac tie. Vanaf half negen komen de ver kopers met de lekkernijen langs de deur. De oliebollen kunnen ook wor den afgehaald aan de zijkant van bakkerij Slager. De peuterspeelzaal vierde onlangs het zilveren jubileum. Bij de festivi teiten werd een ballonnenwedstrijd georganiseerd. De winnaars zijn: Sam Bevelander 446,5 kilometer; Sven de Viet 287,2 km; Denise IJ zerman 264,3 km; Lilian Löhrer 257,7 km; Ricardo Kloet 229 kilo meter. De ballonnen landden in Frankrijk en België. Ouders met een peuter van ongeveer 2 jaar worden door de peuterspeel zaal uitgenodigd om eens vrijblij vend een kijkje te komen nemen of een afspraak te maken met één van de leidsters. De Natuurvereniging Tholen en de Zeeuwse Milieufederatie hebben protest aangetekend tegen de plaat sing van vijf grote windmolens in de Annavosdijk- en de Moggershilpol- der. Zij menen dat er geen vergun ning verleend kan worden in het kader van de Natuurbeschermings wet, maar hun bezwaren worden door gedeputeerde staten niet over genomen. De natuurvereniging vindt dat de zeer grote molens een zeer grove inbreuk doen op het natuurlijk landschap en dominerend aanwezig zullen zijn en daardoor de rust zullen verstoren. De Zeeuwse Milieufede ratie wijst erop dat de aanvraag voor de plaatsing van de windmolens in strijd zou zijn met het door de pro vincie Zeeland gevoerde concentra tiebeleid. De vijf te plaatsen wind molens hebben een hoogte van 130 meter. Maandag 8 november haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Op de tentoonstelling van vogelver eniging Zanglust te Rillandbehaalden opnieuw leden van vogelvereniging Vogelvreugd prijzen. A. Bazen be haalde een kampioenschap en een bondsmedaille met een agapomis ro- seicolli lichtgroen van 92 punten. M.C. Goedegebuure behaalde een kampioenschap en een bondsmedaille met een grijsrug dwergpapegaai man hemelsblauw van 92 punten en een kampioenschap met een blauwvleugel van 92 punten. Op 26 en 27 november organiseert Vogelvreugd haar ten toonstelling in de Wellevaete. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. In een bedrijfspand aan de Haven weg is van zaterdag op zondag tus sen tien voor en twintig over twaalf ingebroken. Uit het pand werd een onbekend geldbedrag meegenomen. Bij een gebouw van een'sportvereni- ging werd twee dagen eerder ook een poging gedaan om in te breken. Er werd geprobeerd om de toegang te forceren, waarbij voor enkele hon derden euro's schade werd toege bracht aan het gebouw. Voetbalvereniging WHS organiseert in de wintermaanden weer drie kaartavonden in de kantine. De deel- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag ^Magere runderlappen 1 kg 7,90 JSucadelappen 1 kg 7,90 ♦Drumsticks 1 kg 3,50 ♦Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 Schouderkarbonade 1 kg 3,80 Magere varkenskluiven 1 kg 3,80 Rund- of varkenssaucijzen Slavinken 5 halen 500 gr. 2,- 4 BETALEN Gegrilde ham 100 gram 1,35 Mosterdrollade 100 gram 1,- Leverkaas 150 gram 1r- Sellerysalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. nemers kunnen klaverjassen, petoe- ten of jokeren. De eerste kaartavond is vrijdag om acht uur. Iedere kaart avond zijn er prijzen te winnen en ook wordt er een algemeen klasse ment opgemaakt, waarvoor de beste twee uitslagen meetellen. Stavenisse Het kerkgebouw van de Oud Gere formeerde gemeente wordt in de ko mende weken verbouwd. In verband met de uitbreiding van de kerk gaat de Oud Gereformeerde Gemeente tijdelijk gebruikmaken van het kerk gebouw van de Hervormde gemeen te. Door het gezamenlijk gebruik van het kerkgebouw begint de mor gendienst van de Hervormde ge meente met ingang van 14 november om elf uur in plaats van tien uur. Eerder op de morgen belegt de Oud Gereformeerde gemeente een dienst en ook 's middags maakt men ge bruik van het kerkgebouw van de Hervormde gemeente. De vrouwenvereniging organiseert zaterdag in de Rehobothschool haar jaarlijkse verkoping, waarbij dit keer het geld bestemd is voor de uitbrei ding van het kerkgebouw. Tijdens de verkoping worden ondermeer boe ken, planten, aardewerk, kaarten, snoep, speelgoed en zelfgemaakte artikelen te koop aangeboden. De verkooptijden zijn 's morgens van half elf tot half een en 's middags van een tot drie uur. Dinsdag 9 november wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Op de Nijverheidsweg kreeg dins dagmorgen om 11.22 uur een auto mobilist een boete van 140 euro we gens het niet handsfree bellen in zijn auto. Een 18-jarige jongen werd maan dagmorgen om 11.15 uur door de politie aangehouden wegens winkel diefstal. De jongen had een pak bat terijtjes weggenomen uit een winkel aan de Kaaistraat. De jongen kreeg een dagvaarding en moet zich voor de rechter gaan verantwoorden. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd omstreeks 0.50 uur een 22-jari- ge automobilist in de Westpoort aan gehouden voor een alcoholcontrole. Uit ademanalyse bleek dat de man één maal teveel had gedronken. Hij kreeg een bekeuring en een rijver bod van een uur opgelegd. In een woning aan de Gladiolen- straat werd vrijdagavond tussen 20.30 en 22.30 uur ingebroken. Uit de woning zijn waardepapieren, bed dengoed en enkele honderden euro's weggenomen. Rinus van Oudenaarde uit Scherpe- nisse is ouderling geworden in de Hervormde Gemeente Rehoboth. Er moeten nu nog twee vacatures ver vuld worden. Rehoboth heeft weer voor een nieu we periode van een jaar de peuter speelzaal 't Hummeltje gehuurd voor de kinderopvang tijdens de zondagse kerkdienst. De jeugdzaal is nodig om het archief onder te bren gen. De aanwezige kastruimte is te krap. Op 9 december wordt een gemeente avond gehouden waar o.a. de zes- jaarlijkse stemming plaatsvindt over de manier waarop de kerkenraad ge kozen wordt. Het inmiddels opgeheven kerkkoor schonk het batig saldo van 575,64 euro aan het orgelfonds van Reho both, dat nu 8746,06 euro rijk is. Met dankdag, woensdag 17 novem ber, krijgen de ouderen en zieken een fruitbakje van de Hervormde Gemeente. Bakkerij Cock Leijs heeft vergun ning gekregen voor de verbouwing van zijn zaak. In het bouwplan wordt de voorgevel en de winkelruimte veranderd. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging De Pendelaars is: I. P. Bazen 5460 punten; 2. A. Hogendoorn 5116 p.; 3. A. Arts 4753 p.; 4. L. Kampman 4602 p.; 5. M. van der Molen 4520 p.; 6. J. van Zetten 4507 p.; 7. G. van Ham 4383 p.; 8. R. van Putten 4289 p.; 9. C. Meijer 3962 punten. Scherpenisse Van maandag 8 november tot en met vrijdag 19 november wordt een deel van de Platteweg opnieuw bestraat. De trottoirs en de rijbaan aan de Platteweg 11 en 14 tot en met het kruisingsvlak met de Scarpe Eelaan worden vernieuwd. Voor de Plattelandsvrouwen hield mevr. Vos een lezing over kunst en kitsch. Zij vertelde dat in de wereld van kunst er vijf verschillende waarden zijn, namelijk de aankoop- verkoop-, verzekerings-, gevoels- en excecutiewaarde. Ook is er ver schil tussen antiek, curiosa en kunst. Aan de vrouwen werd duide lijk gemaakt dat curiosa meer waar de heeft dan antiek en dat de kunst voornamelijk bestaat uit schilderij en en tekeningen. Ook over de di verse soorten aardewerk werd uit leg gegeven. Naast Delfts blauw is ook het Japans en Chinees aarde werk bekend. Van diverse meege brachte voorwerpen mochten de dames proberen om de waarde te schatten. Dit varieerde van een ver nikkeld bonbonschaaltje van 65 euro tot een Boheems kristallenfles je van 500 euro. Aan het einde van deze gezellige en interessante bij eenkomst bedankte de voorzitter de gastspreekster voor haar komst. Op 24 november komen de dames van de Plattelandsvrouwen weer bij el kaar voor een creatieve-avond. Met de vangst van een zeebaars van 1270 gram won Dirk Westdorp za terdag de viswedstrijd van De Zee baars. Het was tevens de grootste vis die een lid van de club dit sei zoen tot nog toe aan de haak sloeg. Aan de dijk van de Moggershilpol- der haalden de 37 deelnemers aan de wedstrijd bijna negen kilo vis op de kant. Na winnaar Westdorp werd A. Heijboer tweede met 880 pun ten. Derde was M. Westdorp met 785 p, 4. Leon de Graaf 780 p (eer ste jeugd); 5. J. Gunst 665 p; 6. C. de Graaf 540 p; 7. H. Dijke 520 p; 8. A. Munter 480 p.; 9. C. v.d. Werff 465 p; 10. W. de Graaf 440 p; 11. W. van As 410 p; 12. T. Vroon 365 punten. Poortvliet Een 23-jarige jongeman werd zater dagavond omstreeks 20.00 uur op het treinstation te Bergen op Zoom mishandeld door twee mannen en een vrouw. Op het perron werd hij diverse keren met een vuist in het gezicht geslagen. Van een 24-jarige vrouw uit Bergen op Zoom werden een aantal kettinkjes van haar hals getrokken en op de spoorlijn ge gooid. De jongeman moest wegens de mishandeling per ambulance Dies van Beveren geniet van zijn tuin in de Van den Bosstraat. „Prachtig!" Dies van Beveren uit Sint-Annaland kweekt al heel wat jaren bolchrysanten in zijn bloementuin. Maar zo'n grote als er nu staat te bloeien, heeft hij nog nooit gehad. De bol van witte bloemen met gele hartjes heeft een doorsnee van bijna anderhalve meter en een om trek van 3,30 meter. Een pracht gezicht in de voortuin aan de Van den Bosstraat. Sommige bloemblaadjes kleuren al roze, een teken dat de bloei over het hoogtepunt heen is. En er zit een stukje in met oranje bruine bloemen. Van een tweede plant die Van Beveren erbij heeft gezet omdat er een 'hap' uit de bolvorm was. Voor Dies van Beveren, bijna 79, is tuinieren al vele jaren zijn grootste hobby. Veertig jaar lang had hij een groentetuin van dertig roeden (zo'n 100 vierkante meter) in de Lange- weg. „Daar zat ik drie keer op een dag", vertelt de oud-havenarbeider. Ook in een gedeelte van zijn achter tuin in de Van den Bosstraat kweekt hij nog altijd groente. „Boontjes zaai ik in het seizoen elke veertien dagen een rijtje, dan komen ze in het verschil. En dat geldt ook voor sla." Van Beveren heeft ook 'plat glas' staan, om groenten zoals sla al vroeg in het jaar te kunnen eten. In de rest van zijn achtertuin en in de voortuin (eigenlijk nogal groot voor een oudere) kweekt de Sint-Anna- lander bloemen. In de keurig omge spitte grond staan meerdere bolch rysanten, maar ook veel buxus. Van Beveren stekt de chrysanten zelf. „Dit voorjaar zo'n 20 tot 25. Ik geef ze weg aan mijn kinderen." Hij vindt het mooi om kleuren te com bineren. Zo staat er naast de voor deur een bak met vier verschillende chrysanten erin: rood, wit, geel en oranjebruin. De meeste plant hij ge woon in de tuin, dus niet in potten. „In de vaste grond doen ze het beter, doordat de wortels meer ruimte heb ben. En dat scheelt ook in de bloe men." Normaal heeft een bolchry- sant een doorsnee van 50 tot 60 centimeter, schat Van Beveren. Het grote exemplaar in de voortuin, in het voorjaar van 2001 in de grond gezet, komt op anderhalve meter. Bij gebrek aan een meetlint spant de Sint-Annalander er een touwtje overheen. Leg dat strak op het trot toir, tel de tegels van 30 cm breed die het touw bestrijkt en je weet de afmeting van de bloem. Van Beve ren geniet van zijn bloemen. En ook van de door hemzelf gekweekte buxus, die in een paar jaar tijd bui ten verwachting is gegroeid. Hij heeft ze onder meer in een cirkel vorm geplant. „Je moet er geduld voor hebben", is zijn boodschap over het kweken van bloemen en planten. „Maar ik doe het zó graag." Predikbeurten Zondag 7 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. A. Goedvree, Arnemui- den. 18.30 u. ds. P. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 1115 u. ds. Den Ouden, Genemuiden. 15 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van de Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. 17 u. zangdienst m.m.v. d'Accord. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 14 u. feestzondag, Meulvliet. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Wienen, Katwijk. 18.30 u. ds. De Bruijn, Oosterland. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. CHR. GEREF KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Huijgen. 18.30 u. ds. De Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Lange, Bruchem-Kerk wijk. 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Talsma, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Ouden, Ge nemuiden. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bosma, Den Haag. 19 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Molen dijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kleinbloesem, Gouds waard. 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. (H.D.) ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom (H.D.). 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. wo 10/11 19.30 u. ds. Tanis, Kapel- le-Biezelinge. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kooij. 17 u. ds. Kolijn. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. naar het ziekenhuis worden ver voerd. Kort na de geweldpleging ar resteerde de politie de daders in het centrum van Bergen op Zoom. De mishandelingen waren gedaan door een 36-jarige en een 29-jarige man uit Bergen op Zoom en een 35-jari- ge vrouw uit Ossendrecht. De poli tie heeft de zaak nog in onderzoek en kan nog geen mededelingen doen over het motief van de mis handeling. Het activiteitencomité Poortvliet organiseert zaterdag in 't Ouwe Raed'uus voor alle verenigingen een fancyfair. Tussen één en vijf uur worden er verschillende artike len te koop aangeboden en ook kun nen er verschillende spelletjes wor den gespeeld, 's Avonds organiseert het activiteitencomité voor de nieu we beheerster van 't Ouwe Ra ed'uus een feestavond. De wel komst-party met live-muziek begint om acht uur. De Gereformeerde Kerk ontvangt geen provinciale subsidie voor de uitbreiding van de Ontmoetings kerk met een zaal voor kinderoppas en kindernevendienst. Het verzoek van het kerkbestuur omvatte een bedrag van 3000 euro, maar vol gens de provinciebestuurders past het verzoek niet binnen het pro gramma vrijwilligerswerk en ook is er binnen de sociale zorg geen mo gelijkheid om geld te verstrekken aan kerkgenootschappen. De zevende klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164-, 259890; vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Verkouteren, Voorstraat 19, St.-Annaland, tel. 0166-653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel.. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 9/11, CWI, Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 novem ber. donderdag 4 7.17 -19.47 vrijdag 5 8.02 -20.42 zaterdag 6 8.57 -22.07 zondag 7 10.37 -23.42 maandag 8 12.02 - dinsdag 9 0.42 -13.02 woensdag 10 1.32-13.49 donderdag 11 2.17 - 14.32 vrijdag 12 2.57 -15.12 vr 5/11 6.55 LK vr 12/11 15.27 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Knorhaan aan de zeedijk te Stave nisse is zaterdag gewonnen door Rien Konings. Jurrian Hage won de wedstrijd bij de jeugd. De uit slag is: I. Rien Konings; 2. Maikel Oosterlee; 3. Wim Quist; 4. Rinus Lisseveld en 5. Jurrian Hage. De laatste wedstrijd van het seizoen wordt zaterdag 13 november ge houden. Vanaf 13.30 uur kunnen de deelnemers dan hun lijnen uitwer pen bij de zeedijk te Stavenisse. ZIE VERDER PAGINA 11

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2