Provincie Zeeland Programma begroting Aanpak Japanse oesters Verburgh Plannen gevraagd Smerdiek klopt negen dames s 't Baeken periodekampioen BADKAMERTELEVISIE Rampen bestrijding op internet (Officiële Mededelingen Vier vissers naar naselectie; weinig vis N.K. Koersballen NIEUW! Donderdag 4 november 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 45/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Het provinciaal bestuur van Zeeland in Middelburg en het Centrum voor Schelpdieronderzoek in Yerseke zijn op zoek naar praktijkervaringen met het terugdringen van de grote hoeveelheid Japanse oesters in de Zeeuwse wateren. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten Statenvergadering via radio te beluisteren Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 Milieu Saneringsplan voor malige stortplaats Schelde-Rijnweg te Tholen V Eerste verlies Smerdiek 2 Punt Thol.Boys 4 zwaar bevochten WHS 3 tevreden met gelijkspel Belangrijke winst Smash 2 Wilgen knotten en struiken rooien op natuurwerkdag SPS 2 verstevigt positie vochtbestendig Abdij Nieuws Provinciale Staten krijgen 12 no vember de programmabegroting 2005 ter vaststelling voorgelegd. De ontwikkeling en het behoud van een duurzaam Zeeland staan centraal in de begroting. De doel stelling moet worden bereikt door evenwicht te brengen in de sectoren economie, zorg en eco logie. Tussen 2004 en 2007 wil len Gedeputeerde Staten hieraan 47 miljoen euro besteden. In het tweede deel van die periode - 2005-2007 - wordt gerekend met 8 miljoen euro aan extra investeringen in werkgelegenheid en mobiliteit, zorg en sociaal beleid en in ruimtelijke kwaliteit, waaronder natuur. Economie en mobiliteit Voor vernieuwend ondernemer schap wil het dagelijks provincie bestuur met subsidies de concur rentiepositie van het midden- en kleinbedrijf en de toeristische sector in Zeeuwsch-Vlaanderen versterken. Vooral beginnende en jonge ondernemers worden aan gespoord naar Zeeland te komen. Met provinciegeld moet een deel van de bezuinigingen die het rijk in het openbaar vervoer door voert, worden rechtgetrokken. Zorg en sociaal beleid Met de invoering van de Wet op de jeugdzorg per 1 januari willen GS de stroomlijning tussen hulp- aanvraag en -aanbod verbeteren, waardoor wachttijden worden bekort. Via SportZeeland wordt gepro beerd zoveel mogelijk mensen in de provincie aan het sporten te krijgen. Ruimtelijke kwaliteit Het werk in de gebiedsgerichte plannen gaat door. Er zijn van die plannen voor Walcheren, Schou wen, het Veerse Meer en West Zeeuwsch-Vlaanderen. In het natuurbeleid zal meer aan sluiting worden gezocht met agrarisch natuurbeheer, natuur- gerichte recreatie en water berging. Provinciale Staten zijn de budget houder bij de provincie. Zij stellen Op www.zeeland.nl staat onder het onderdeel Commissaris van de Koningin informatie over open bare orde en veiligheid. Dit be leidsterrein hoort tot de bevoegd heden van de commissaris. De rampenbestrijding en grens overschrijdende samenwerking maken er onderdeel van uit. Onder de knop Procedures bij rampen is een filmpje te zien, waarin inzicht wordt geboden in de vijf fasen, waarin een ramp zich kan ontwikkelen. De fasen zijn ontleend aan de Gecoördi neerde Regionale Incidenten- bestrijdings Procedure (GRIP). Te zien is ook welke hulpverle nende en andere instanties in de diverse fases bij calamiteiten ingeschakeld kunnen worden. Het filmpje duurt ruim dertien minuten. Het wordt vertoond met windows media player (8,7 MB). Op www.zeeland.nl is allerlei informatie over de provincie Zeeland en haar bestuur te bekij ken. de programmabegroting vast in hun vergadering van 12 novem ber, 9.30 uur, in de Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Waar de staten het niet eens zijn met de voorstellen van GS, kun nen zij die bij meerderheid van stemmen aanpassen. De ontwerp-programmabegroting is voor 9 euro te koop bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. De begroting is ook te raadple gen op www.zeeland.nl. Wie over zulke ervaringen be schikt, wordt gevraagd een ondernemersplan in te dienen. Aan de hand van de ideeën en plannen wordt nagegaan of een wetenschappelijk begeleide prak tijkproef in 2005 kans van slagen heeft. De Japanse oesters of creuses gaan steeds meer overlast ver oorzaken. Verondersteld wordt dat zij de van origine in de Zeeuwse wateren thuishorende mossels en kokkels verdringen. Dat heeft weer gevolgen voor de mosselsector en voor schelp- dieretende vogels, zoals schol eksters. Bovendien zijn de op hopende schelpen messcherp, waardoor zij op sommige loca ties leiden tot verwondingen bij zwemmers en andere waterrecre anten. Omvang Het onderzoek van het Centrum voor Schelpdieronderzoek moet leiden tot inzicht in de omvang van de overlast en wat daartegen is te doen. Het onderzoek wordt in opdracht van de provincie uit gevoerd; rekening wordt gehou den met allerlei aspecten en be langen. Met de ondernemersplan nen wil de provincie het beeld completeren. Inhoud De plannen om de Japanse oes- terbanken beheersbaar te hou den, moeten bestaan uit een mmmmttm Zeeland De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstel lenden zijn van harte welkom om op de publieke tribune de debat ten bij te wonen. Datum: vr 12 november Aanvang: 09.30 uur (het tijd stip is met een half uur ver vroegd!) Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Concept-standpunt GS inzake de Ontwikkelingsschets 2010 Scheide-estuarium. - Initiatiefvoorstel van de leden Wiersma en Luijt-Verheij inzake natuurontwikkeling c.a. Wester- scheide. korte omschrijving van de aan pak. Duidelijk moet zijn of bij voorbeeld wordt uitgegaan van bevissing of van een andere methode. Aandacht moet er zijn voor de ecologische effecten en de bodemberoering. Rekening moet worden gehouden met de positie van de oesterbanken: zowel boven als beneden laag water. De eigen praktijkervarin gen moeten worden vermeld. Als hergebruik van de schelpen of het oestervlees onderdeel uit maakt van de plannen, wordt ook dat aangegeven. Verder wordt gevraagd een globaal overzicht te verstrekken van de omvang en capaciteit van de voorgestelde maatregelen, alsook een schat ting van de kosten en baten. De kosten van de te maken plan nen blijven voor rekening van de opsteller. Aan de plannen kunnen geen rechten worden ontleend. Wel zal een samenvatting van alle ingediende voorstellen worden opgenomen in het onderzoeks rapport dat na de proef in de Oosterschelde wordt opgesteld. Tot uiterlijk twee weken na ver schijning van deze AbdijNieuws kunnen plannen worden ingediend bij de provincie Zeeland, directie welzijn, economie en bestuur, t.a.v. de heer J. Broodman, post bus 153, 4330 AD Middelburg. Bij de heer Broodman, tel. 0118- 631443, kan ook nadere infor matie over het project worden ingewonnen. - Provinciale Woonvisie. - Provinciaal beleidskader en investeringsbudget stedelijke vernieuwing 2005-2010. - Voortgang van het provinciale beleid met de bijbehorende financiële raming: de program mabegroting 2005, de najaars nota en de 2e bestuursrappor- tage. - Beleidsprogramma Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan en het Meerjarenprogramma Infra structuur Zeeland en het daarbij behorende Investeringsplan 2005. - Besteding rijksbijdrage open baar vervoer 2004. - Evaluatie en afronding fast-ferry project Vlissingen-Breskens. Hebt u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel naar de ver gaderingen van Provinciale Staten luisteren. Voordrachten voor de Zeeuwse Milieuprijs kunnen nog tot 15 no vember ingezonden worden. De eerste prijs is een kunst werk en een geldbedrag van €4000,-. Aanmeldingsformulier en informa tie kunt u telefonisch aanvragen (0118-631437) of via de mail: statencommissie@zeeland.nl. Op de website www.zeeland.nl (zoek: milieuprijs) leest u meer over het doel en de criteria. Staténza3t. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ontvan gen van Metaforce B.V. te Rotter dam met betrekking tot de bo demverontreiniging ter plaatse van en in de omgeving van de voormalige stortplaats aan de Schelde-Rijnweg te Tholen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bo dembescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 4 november tot en met 2 december 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9- 12 uur, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166- 668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Damesvoetbal Barendrecht beëindigde de wedstrijd tegen Smerdiek dames zaterdag met maar negen speelsters. Eén dame kreeg rood voor het beledigen van de scheidsrechter, waarbij het duel in de eerste helft tien minuten werd onderbroken. Een andere Zuid-Hol landse kon na de rust vertrekken toen ze Anne Hage, die was doorge broken, neerlegde op de rand van het zestienmetergebied. Koploper Smerdiek won de wedstrijd met 5-1 en vergrootte de voorsprong op Ba rendrecht tot zes punten. Zaterdag gaan de blauw-zwarten op bezoek bij Zwaluwen, dat met twee punten minder op de tweede plaats staat. Smerdiek begon sterk. Na zes minu ten lobde Tina Dujakovic de bal uit een vrije trap van Emmy Molhoek over de keeper. Twee minuten later werd Angelique Hage onderuit ge haald door een tegenstander die ze juist had gepasseerd. De bal ging op de stip en Josca Jansen zorgde voor 2-0. Barendrecht ging lopen zeuren. De scheidsrechter voelde zich bele digd, gaf een speelster de gele kaart en vervolgens rood omdat ze ver wensingen in zijn richting zou heb ben geuit. De verbale reacties van Barendrecht op die beslissing maak ten dat de arbiter het spel tien mi nuten stil legde. De overigens spor tieve wedstrijd kreeg er een nare bijsmaak van, vond Smerdiek. Dat had pech toen een vrije trap van Ilse Polderman tegen de paal belandde. Barendrecht bleef ook doorgaan, de spits liet drie Thoolse dames haar hakken zien en scoorde 2-1. De thuisclub viel in deze fase wat te rug. Na de rust was Smerdiek een stuk beter. Toen Anne Hage werd neer gelegd stuurde de arbiter opnieuw een Barendrechtse naar de kant, zo dat de ploeg negen dames over hield. Smerdiek profiteerde en speelde de bal snel rond. Uit een voorzet op maat van Anne Hage maakte Angelique Hage er 3-1 van. Een paar minuten later raakte een afstandsschot van Anne de paal. Uit een steekbal van Lenny Stoutjesdijk bracht Ilse Polderman de stand op 4-1. En dezelfde speelster scoorde ook de vijfde treffer, nu op aange ven van Angelique Hage. Vlak voor tijd leek er zelfs een zesde doelpunt voor de thuisclub aan te komen, maar de voorzet van Anne Hage werd door alle blauw-zwarten ge mist. Bij het Nederlands kampioenschap kustvissen konden de Thoolse sportvissers dit keer niet imponeren, terwijl ze vorig jaar de topdrie vormden. Jan Verhees uit Oud-Vos- semeer was zaterdag op de zestien de plaats de best geklasseerde, net vóór zijn dorpsgenote Clarinda v.d. Zande die wél de beste dame van de wedstrijd was. Pierre Tröster van de Oosterscheldevissers werd 18e en zijn teamgenoot Cees v.d. Velde 25e. Deze vier hebben zich in ieder geval geklasseerd voor de naselectie (Verhees en Van der Zande gaven tevoren aan, daaraan niet mee te doen). Titelverdediger Kees An- driesse uit Stavenisse moest met de 43 plaats genoegen nemen, hij sloeg één vis aan de haak. Verhees haalde er vijf op de kant. Bij de korpsen werd Remi Lindhout uit Sint-Maartensdijk met de Edel- karper vierde. Zesde werd het vier de korps van de Oosterscheldevis sers uit de smalstad en 't Scharretje uit Oud-Vossemeer eindigde als achtste. De vangst was zaterdag met 242 vissen - ongeveer 200 deelnemers - bepaald niet om over naar huis te schrijven. Van de 26 Thoolse deel nemers vingen er twaalf helemaal niets. Het was mistig en koud bij Noord-Stroe (Wieringen) in Noord- Holland, waar de titelstrijd dit keer plaats vond. Komende zaterdag vindt op het strand tussen Vlissingen en Zoute- lande de nationale titelstrijd plaats voor dames en jeugd. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van: Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt 51 p; 2. C. van Gorsel 32 p; 3. C. van Mierlo 31 p; 4. A. Wielaard 26 p; 5. B. Bijnagte 18 p; 6. W. Bijl 17 p; 7. M. Dane 14 p; 8. J. Bijnagte 13 punten. Tholen stad: Imevr. R. Nagte- gaal met wisselende partner 27 p; 2. mevr. A. Scherpenisse en D. Schellinger 21 p; 3. R. v.d. Houten en N. Moerkerken 20 p; 4. W. Scherpenisse en L. Soomers 15 p; 5. mevr. R. van Driel en mevr. R. Burrows 14 p; 6. mevr. C. Wilsing en mevr. F. Schellinger 12 punten. Meulvliet: 1. B. Schot 26 p; 2. R. Vroegop 24 p; 3. J. Bos, W. Bijl en T. Goode 19 p; 6. W. Schot 17 p; 7. L. Verschoor 13 punten. Reserve vierde klasse De tweede keus van Smerdiek liep in Scharendijke tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan: 2-1. De blauw-zwar ten hadden weinig in te brengen tegen de degelijke Schouwse ploeg die vanaf het beginsignaal de betere was. De druk op het doel van Rick Zwagemaker was dan ook groot, maar het vizier van de ZSC-spitsen stond niet altijd op scherp. Bij Smerdiek stond Niels Hage voorin als het ware op een eiland, terwijl de voorhoede door ge brek aan snelheid nauwelijks gevaarlijk kon worden. Vlak voor de rust profiteerde ZSC van slecht uitverdedigen om de score te openen. Na de thee speelde Smerdiek iets beter. De gelijkmaker kwam er toen Hilbert Brinkman na een hoekschop in de rebound de bal vanaf de zestienmeterlijn tegen de touwen schoot. Dat zorgde voor optimisme aan Thoolse kant, en als een voorzet van Rens de Viet niet te hard was geweest, had Hage zijn team zelfs naar een voorsprong kunnen koppen. Op een aantal schietpogingen na waren de blauw-zwar ten niet meer gevaarlijk, maar bij hun doel was het spitsuur. Wonder boven wonder bleef een Schouwse treffer uit. totdat na onoplettendheid in de verdediging Zwage maker een tweede keer moest vissen. Het slotoffensief van Smerdiek leverde niets op. ZSC kreeg de mogelijkheid om de sco re op te voeren, maar de spits schoot het leer op miraculeuze wijze naast het doel. In een zware wedstrijd hebben Tholense Boys 4 en Vrederust 2 de punten ge deeld: 1-1. De Tholenaren, gemiddeld tien jaar ouder dan de tegenstander, le den in de eerste helft op het natte en zware veld veel balverlies. De betere kansen waren voor de Brabanders. Een doorgebroken aanvaller stuitte op doel man Rini Potappel, waarna hij hem vol gens medespelers opzettelijk in het ge zicht raakte. Potappel redde ook goed op een kopbal vanaf zes meter voor zijn doel. Bij een tegenstoot startte Vincent van Westen vanaf de eigen helft, maar hij werd niettemin wegens buitenspel af gefloten. Inmiddels waren Sander van Zetten en Marco v.d. Wielen in het veld gekomen voor André Buscop en Stefan Zoeteweij. In de tweede helft ging het aanvankelijk nauwelijks beter bij de Tholenaren. Tot na een kwartier Van der Wielen een vrije trap vanaf 18 meter precies in de verre hoek van het doel schoot. Vrederust ging op zoek naar de gelijkmaker, maar een hard schot werd een prooi voor Potappel. Toen bij een diepe bal het vlagsignaal van de Thoolse grensrechter door de arbiter werd weg- gewoven, kwam Vrederust tóch langszij. Alle protesten van de geel-zwarten ten spijt. De thuisclub bleef aandringen, maar Tholen gaf niets meer weg. WHS 3 heeft 2-2 gespeeld tegen Cortge- ne 1De Sint-Annalanders zochten van af het beginsignaal de aanval en stelden al meteen de Noord-Bevelandse doel man op de proef. De thuisclub, met snel le mensen voorin, was met uitvallen ge vaarlijk. Het veldoverwicht van WHS werd na tien minuten beloond met een doelpunt van Erik Reijnierse. De groen- witten hadden, tegen het beter in de wedstrijd komende Cortgene, verdedi gend de zaak op orde. En de WHS-aan- vallers zorgden telkens voor onrust in de achterhoede, maar waren onzuiver in de afwerking. Tien minuten v,oor de rust kreeg Abby Hommel de bal op het rand je van buitenspel, nam die goed mee en schoot onhoudbaar in de rechterhoek (0- 2). Hierna misten Reijnierse en Rien den Engelsman nog kansen. John Keur en Niels Kodde kwamen na de pauze in het veld voor Ruurd Kats en Reijnierse. Bij het eerste contact beoordeelde Keur de bal verkeerd, legde deze klaar voor een Cortgene-spits en die tekende de 1-2 aan. WHS leek de draad op te pakken, maar na tien minuten leverde doelman Amé van Vossen de bal bij het uitverde digen in bij een tegenstander die de bal in het lege doel schoot. Zelf had Cortge ne tot dan toe nauwelijks uitgespeelde kansen gecreëerd. WHS herstelde zich en kreeg diverse kansen op de winst. Rob v.d. Klooster verscheen alleen voor de keeper, Abby Hommel schoot via de sluitpost naast en ook Niels Kodde kreeg een doelkans. Maar het leverde niets meer op en na twee nederlagen waren de groen-witten tevreden met het punt. De week tevoren speelde WHS tegen SPS 3 een slechte wedstrijd, zodat de rood-witten verdiend met de punten naar huis gingen (0-1WHS, dat na tien goede minuten terug zakte, had veel balbezit maar deed daar weinig mee. Halverwege de eerste helft kopte Tonnie v.d. Werff uit een hoekschop de enige treffer binnen. Nog twee keer moest doelman Amé van Vossen gestrekt naar de hoek om te voorkomen dat SPS ver der uitliep. Na de rust kwamen de Sint- Annalanders beter in de wedstrijd, maar uitgespeelde kansen kregen ze niet. De SPS-defensie hield stand onder de toe nemende druk. Met uitvallen waren de bezoekers gevaarlijk. De beste kans op de gelijkmaker was voor Edwin Geuze, maar voor open doel schoot hij, te ge haast, de bal over. Voor hem was de wedstrijd overigens bijzonder, want zijn vader Thijs speelde mee bij tegenstan der SPS. Tafeltennis Smash 2 heeft in de inhaalwedstrijd tegen 't Batje 1 uit Wolphaartsdijk een belangrij ke 8-2 overwinning behaald. Gabriël Gun- ter wist, net als een week eerder, zijn team genoten dusdanig te inspireren dat er een grote overwinning uit de bus kwam. Smash staat zodoende niet langer laatste in de tweede klasse, maar de verschillen zijn minimaal. Het degradatiegevaar is dan ook nog niet geweken, terwijl een tweede plaats in de rangschikking óók tot de mo gelijkheden behoort. Het blijft daarom spannend. Het derde team van Smash ging naar Wil lemstad en verloor daar met 7-3 van Witac 2. De Sint-Annalanders staan derde en kunnen de competitie rustig uitspelen. Bij de jeugd won het eerste team thuis met 6-4 van Oudelande. Smash 2 ging in de Wellevaete hard onderuit tegen Back Hands: 0-10. Ook het derde jeugdteam kreeg in eigen huis klop, het verloor met I -9 van Tanaka. Bij Smash werd de sterk ste speler Eric Bruijnzeel node gemist. Smash 4 kwam met een 7-3 nederlaag te rug van koploper Effect uit Terneuzen. Programma: ODT 2-Smash 1 (5 nov.), Smash 2-ODT 4, Smash 3-Markiezaat 5. Smash 4-Kapelle 5; Westerzicht-Smash jeugd 1, Westerzicht-Smash 2, Markie- zaat-Smash 3, Smash 4-Westerzicht. Vrijwilligers gaan zaterdag aan de slag in de Zeeuwse natuur. Op twaalf plekken steken ze de handen uit de mouwen tijdens de Natuur werkdag. Zo worden er wilgen ge knot bij de Geulsche Weel, aan de Oudelandsedijk/Zandweg tussen Sint-Annaland en Stavenisse. En op het Middelvlieteiland aan de oostkant van het Krammer-Volke rak wordt wilgenopslag verwij derd. Iedereen die mee wil helpen is welkom, waarbij het voor de or ganisatie - stichting Landschapsbe heer Zeeland - handig is wanneer men zich tevoren aanmeldt (via www.natuurwerkdag.nl of tel. 0113-230936). Het knotten van de wilgen bij de Geulsche Weel gebeurt door de Na- tuurvereniging Tholen, van 9 uur tot half één. Dat knotten, eens in de vier a vijf jaar, is nodig om de bo men te behouden. Aan weerskanten van de waterpartij, ontstaan na een dijkdoorbraak, staat een dubbele rij wilgen. Het Middelvlieteiland moet aan trekkelijk blijven voor vogels en daarom mogen er niet teveel bo men en struiken groeien. Er zijn geiten uitgezet, maar die eten on voldoende beplanting weg. Het Zeeuwse Landschap beheert het ei land en regelt zaterdag een boot waarmee de vrijwilligers erheen kunnen. Het vertrek is om 10 uur vanaf het parkeerterrein vlakbij de uitkijktoren aan de oostkant van de Philipsdam. Rond drie uur worden de vrijwilliger weer terug aan de wal gezet. Deelnemers wordt geadviseerd ste vige schoenen of laarzen aan te trekken en eventueel een paar bo terhammen mee te nemen. Voor ge reedschap en koffie wordt gezorgd en op beide projecten is begelei ding aanwezig, Zeeuwse ziekenhuizen samen des te beter. Scoop organiseert 22 no vember in Middelburg een debat over drie ziekenhuizen in Zeeland samen des te beter. Dit naar aanlei ding van de visie van prof. Vierhout op de toekomstige organisatie van de ziekenhuiszorg in Zeeland. Reserve derde klasse SPS 2 heeft zijn positie op de tweede plaats versterkt door de nummer drie, DVO '60, met 3-5 te kloppen. In Roosendaal wist de thuisclub het eerste kwartier niet waar ze het moest zoeken. SPS drong DVO terug op de eigen helft en opende na acht minuten de score. Pe ter Noordijke onderschepte een breedte pass van de laatste man, kon vrij op de keeper afgaan en schoot de bal tussen diens benen het doel in. Maar de thuis club wist in het eigen spel te komen, profiteerde van misverstanden in de Thoolse defensie en bracht na een half uur spelen de stand binnen drie minuten op 2-1. Vervolgens zwakte DVO het offensief af om de voorsprong te conso lideren. SPS greep de gelegenheid aan om de grip op het middenveld wat te verstevigen. Ook in de tweede helft ken den de Tholenaren een bliksemstart. Bij de tweede paal wist Berrie Hage een voorzet van René van Vossen op de juis te waarde te schatten (2-2). DVO kon het ritme van de eerste helft niet meer vinden en kwam niet veel verder dan wat afstandsschoten op het doel van Alexander van As. Ook SPS schiep niet veel kansen, maar sprong daar wél zorg vuldig mee om. Dat leidde halverwege de tweede helft tot een voorsprong. Van Vossen gaf vanaf de zijkant een voorzet op Noordijke, die zich vrij draaide en kapte en via de paal 2-3 scoorde. De thuisclub was even aangeslagen en de aanvoerder gaf een minuut of vier later een te korte terugspeelbal. De Roosen- daalse keeper schopte op zijn beurt fi naal over de bal heen, zodat die net naast het doel richting de achterlijn hobbelde. Noordijke was echter meegelopen en kon nog juist het beslissende tikje ge ven: 2-4. DVO ging nu alles of niets spelen, scoorde nog een keer, maar daar bleef het bij. Twee minuten later stond Joey van Akkeren (ingevallen voor Jos Bos) op de juiste plek om een voorzet van Berrie Hage te verzilveren (3-5). Vlak voor tijd liet een DVO-aanvaller een kopkans voorbijgaan. Hage viel tien minuten voor tijd uit met een kniebles sure, voor hem kwam Niek Westdorp binnen de lijnen. Darten lenaren en krijgt daardoor de titel. In divisie 3A had Heije Piele Bieje ook nog een theoretische kans op de pe- riodetitel, maar dat verloor met 9-1 van Distel 5 en zakte daardoor naar de zesde plek. De uitslagen. Eredivisie: Calypso Wizards-Pole Position 2-8, Border- town Thrillers-De Babbelaar 1 5-5; IA: DVW-d'n Overkant 1 6-4, Hof van Holland-The Pub 1 4-6; 2B: d'n Overkant 3-Fendertse Hoeve 1 4-6; 2C: de Prutsers-Dartcentrum 7-3; 3C: Jansen Jansens 4-Noad 5-5, Jansen Jansens 5-Haestinge 5-5, Duveltjes 2-The Oldies A 5-5; 3D: The Finestarters-Sol 2 10-0. Deze week wordt de derde beker ronde gespeeld, waarin nog negen Thoolse dartteams uitkomen. De darters van 't Baeken uit Sint- Annaland hebben de eerste periode- titel weggekaapt voor de neus van De Babbelaar 2 uit Sint-Maartens dijk. 't Baeken won in divisie 3B met 8-2 van Trefpunt 2, terwijl De Babbelaar tegen The Oldies B uit Tholen niet verder kwam dan 5-5. Zodoende gaan de Sint-Annalanders met één punt voorsprong aan de lei ding. En in divisie 3C zag Haestinge uit Sint-Maartensdijk de periodetitel aan zijn neus voorbij gaan. Het team eindigde in punten gelijk met Tref punt 2, maar dat won van de zeven wedstrijden er één meer dan de Tho- Kijk ook op www.verburgh.nl b.V. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 ivufw.mburgh.nl Hi-Fi. T. V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15