Mefonze brillen magu gezien worden Smerdiek een maatje te groot voor Stavenisse: eenvoudige 4-1 winst Smash zeker van de promotiepoule 'Iemand die aan dartsport begint, raakt er helemaal aan verknocht' Verburgh BADKAMERTELEVISIE AVC door in bekercompetitie Koersballen Thoolse teams azen op periode NIEUW! Ponderdag 28 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 ft Emil Learbuch beste Nederlander w.k. bootvissen Noad 2 wint na rust Ruime zege SPS 2 Vechtpartij Thol.Boys 4 Smerdiek 2 blijft aan kop Smerdiek 3 haalt uit In de voorbije jaren waren de duels tussen Smerdiek en Stavenisse bijna altijd goed voor confrontaties op het scherpst van de snede, waarbij de roodgelen zich vaak tot het uiterste verweerden. Bij de ontmoeting op Haes tinge was er zaterdag nauwelijks sprake van spanning. Daarvoor was de tegenstand van Stavenisse, ondanks het openingsdoelpunt van Kees van Putte, te zwak. Smer diek won eenvoudig met 4-1 Ontworstelen Jeugd Sponsor Ad Gladdines gooit zelf ook pijltjes op Eerste Thoolse Open Hardlopen Wie echt verknocht is aan de dartsport, kijkt niet op een kilometertje. De deelnemers aan de Eerste Thoolse Open dartkampioenschappen zaterdag in Haestinge in Sint- Maartensdijk komen van heinde en verre. Uit Nijmegen, Wormerveer, Venlo en Dordrecht. Maar ook uit het West- Brabantse en Zeeuwse land. De plaatselijke favoriet is de 16-jarige Patrick de Jonge uit Sint-Maartensdijk. Hij wint van Hessel Duran uit Scherpenisse die ooit tot de top van Nederland hoorde. vochtbestendig b.v. Volleybal AVC '87 is erin geslaagd om in de twee de bekerronde De Burgst uit Breda, dat in de competitie een klasse hoger speelt, uit te schakelen. De Tholenaren wonnen met 3-0. Ondanks dat AVC het zonder Jan Boer en Patrick Mees moest doen, begon het team vrijdag met vertrouwen aan de wedstrijd. In de eerste set ging het tot de tien gelijk op, het was duidelijk dat bei de ploegen gebrand waren op winst. Bij sommige spelers liepen de gemoederen dan ook nogal eens op, wat een Bredase aanvaller een gele kaart opleverde. Door een goede aanval van Mathijs Hage en Maurits Boer pakte AVC de eerste set met 25-18. Door gebrek aan concentratie in het be gin van de tweede set kwam de pass niet op zijn plek. Het team van Anton Tim mermans keek daardoor al snel tegen een 1-6 achterstand aan. Maar AVC wist de draad op te pakken en kwam door een zeer harde aanval van Jens Pollie en Freddy Simons terug op 12-13. Door het beter brengen van de bal bediende setup- per Wesley v.d. Meer de Thoolse aanval lers letterlijk op hun wenken. Snoeihar de ballen van Chris Hage, door het midden, waren allerminst een uitzonde ring en de set eindigde met 25-22 in Thools voordeel. Beide teams serveerden slecht in het be gin van de derde set en in een mum van tijd stond het 10-9. AVC vervolgde het spel uit de voorgaande set. Het goede blok van Arjen Zandijk en Chris Hage stopte de aanval van de Bredanaars, die duidelijk in ademnood kwamen. Ook de ze beslissende set eindigde in 25-22. Nederland is bij het wereldkam pioenschap bootvissen op de tiende plaats geëindigd. Italië won de titel, de visserij lag hen goed want er was veel kleine vis. De wedstrijd werd gehouden in Portugal, waar vanuit Sesimbra werd gevist in de Atlanti sche Oceaan even ten zuiden van Lissabon en ten noorden van Cabo de Espichel. Emiel Learbuch uit Sint-Maartensdijk was in het indivi duele klassement de beste Neder lander met een 18e plaats na drie wedstrijden. Zijn beste klassering was een derde plaats (met elf vis sen) op de tweede dag. In totaal sloeg hij 11.330 gram vis aan de haak. Arjan Rijnberg uit Oud-Vos- semeer eindigde als 41e met 10.020 gram vis. Door het slechte weer werd het kampioenschap aangepast. Op dins dag en woensdag was er teveel wind, zodat de boten niet uitvoeren. Op vrijdag is een extra wedstrijddag ingelast. Reserve tweede klasse Dankzij een 0-3 zege op Seolto 2 heeft Noad 2 de voorsprong op de Zevenber genaren tot zes punten vergroot. De wind speelde de Sint-Philipslanders in de eerst helft parten. Arjan Moerland en Ronald den Braber begonnen in de punt van de aanval, zodat het spel aangepast moest worden om hen de bal in de voe ten te kunnen spelen. Bij een schot van Moerland uit de draai viel de bal op het dak van het doel. Maar de bezoekers wa ren ook gevaarlijk, zo wist Dennis Kot de bal van de doellijn te halen toen keep er Ligtendag al gepasseerd was. In het laatste kwartier van de eerste helft nam Seolto de regie wat over, maar de Noad- defensie gaf geen echte kansen weg. Na de rust zetten de geel-groenen, met de wind in de rug, de tegenstander meteen op de eigen helft vast. Dat leverde al snel een doelpunt op. Uit een een-twee met Ronald den Braber scoorde Arjan Moer land in de verre hoek. Hierna viel Ro land v.d. Velde uit, voor hem kwam Rei- ni Reijngoudt in de ploeg. Deze kreeg meteen een kans uit een pass van Erik Fonteijne en rondde die, alleen voor de doelman, goed af. Een tweede treffer van Reijngoudt werd wegens buitenspel afgekeurd, maar dat was volgens Noad niet terecht. Noad hield druk op het Bra bantse doel, Sietse Geluk mocht een vrije trap nemen maar schoot in de han den van de doelman. Aan de andere kant wist de snelle Jan Zuidweg te voorko men dat Seolto scoorde. Uit een volgen de aanval van de bezoekers onderschepte doelman Ligtendag de bal, bereikte met een verre uittrap Atjan Moerland en de ze schoot de 0-3 binnen. Reserve derde klasse Halsteren 2 wilde zich in Poortvliet re vancheren voor de eerdere 6-2 nederlaag in de bekercompetitie, maar kreeg zater dag opnieuw klop met ruime cijfers: 6-3. Dat de Brabanders na acht minuten aan de leiding kwamen, was niet onverdiend. Maar langzaamaan kwam SPS in de wedstrijd en dan met name René van Vossen, die zich met vier treffers tot de ster van de middag zou ontpoppen. Hal verwege de eerste helft kreeg Van Vos sende bal in de voeten, maakte een actie en vlak voordat de keeper bij de bal kon maakte hij met een sliding de gelijkma ker, Halsteren was niet bij machte om het de rood-witte verdediging echt lastig te maken. Alleen voor de keeper maakte vervolgens Jorn Elenbaas, op aangeven van Van Vossen, 2-1Maar vier minuten later schepte de Halsterse spits de bal over doelman Alexander van As heen en toen stond het opnieuw gelijk. Maar SPS kwam terug met twee doelpunten binnen één minuut. Eerst onderschepte René van Vossen een pass in de Halsterse de fensie en rondde af. Vervolgens kreeg hij na de aftrap de bal van Wim de Groen en verschalkte de doelman opnieuw (4-2). Na de rust kwam Jos Bos in de ploeg voor De Groen. Eigenlijk was de wed strijd al gespeeld. SPS hoefde niet meer zo nodig en Halsteren was niet sterk ge noeg om het duel naar zijn hand te zet ten. Halverwege de tweede helft rondde Jorn Elenbaas een strakke voorzet van Sjaak Quist in twee keer af, térwijl vijf minuten voor het einde Van Vossen uit een een-twee met Peter Noordijke zijn vierde doelpunt van de middag liet note ren. Voor de laatste tien minuten had Sjaak Quist het veld geruimd voor Atjan Dijke. Dat Halsteren nog op 6-3 kwam, was slechts voor de statistieken. Reserve vierde klasse Het treffen tussen Tholense Boys 4 en ZPR is geëindigd in een vecht partij en daarom voortijdig afgebro ken. Op het moment van staken leidden de geel-zwarten met 4-2 te gen de ongeslagen Bergenaren. Na een kwartier was Tholen op achterstand gekomen, maar vrijwel meteen daarna maakte Johan de Korte gelijk. En even later bracht Johan Schot zijn team op voor sprong uit een steekbal van Erik Nieuwkoop. Na de rust bracht Vin cent van Westen met een slap schot de stand op 3-1. Johan Schot schoot net naast het doel. Aan de andere kant stond doelman Roger Luijs pal bij de counters van de Bergenaren. In het veld werd het al onvriendelij ker, wat tot uitdrukking kwam in overtredingen van weerskanten. Een sterke rush van Vincent van Westen langs drie tegenstanders re sulteerde in de vierde Thoolse treffer. Na wat geklungel bij de thuisclub verzilverde ZPR een voorzet: 4-2. Hierna sloeg de vlam in de pan. Enkele Bergenaren trap ten geregeld na en maakten slaande bewegingen, en de reacties liepen zo hoog op dat er een handgemeen ontstond dat ontaardde in een ordi naire vechtpartij. Na tien minuten afkoelen werd de wedstrijd hervat. Maar meteen werd er van weers kanten alweer geroepen, waardoor de strijd in alle hevigheid oplaaide en het duel definitief werd afgeflo ten. Smerdiek 2 blijft koploper na de 4-2 ze ge op staartploeg Duiveland 3. De blauw-zwarten begonnen gehavend aan het duel, met oud-doelman Rick Zwage- maker in de goal (Alex Hogendoorn nam dat na de rust over) en de van een zware blessure herstellende Jeffrey Stoutjesdijk in de basis. In een gelijkop- gaande beginfase viel er weinig te bele ven. Aan weerskanten kwamen er enke le kansen en uit een counter forceerde Duiveland de openingstreffer. Maar na 25 minuten verlengde Hilbert Brinkman een voorzet, waarna Gert-Jan van Ham zijn team op gelijke hoogte bracht. De zelfde speler krulde nog voor de rust een vrije trap in de kruising: 2-1. Na de thee kwamen Perry Opree en Alex Ho gendoorn in het veld voor Jeffrey Stout jesdijk en Ramon Bijl. Zwagemaker ging in de spits spelen en Van Ham schoof terug naar de vertrouwde laatste- manpositie. Maar de blauw-zwarten konden deze middag niet overtuigen. Grote kansen werden niet gecreëerd, terwijl Hogendoorn aan de andere kant verschillende keren aan de bak moest om zijn team op voorsprong te houden. Tóch werd het 3-1 door Frans Ista, nadat Jelle Rinses bij een doelpoging in de grond had getrapt. Toen Zwagemaker de bal na een hoekschop van Ista net vol doende kon aanraken om de 4-2 te sco ren, was de partij beslist. Opree, Lud- win Tröster en Niels Hage waren ook nog dicht bij een treffer. In de slotfase viel Jeffrey Stoutjesdijk nog in voor de geblesseerde Rinses, terwijl Tröster nog geel kreeg voor onbesuisd inkomen. Waarom zou u met minder (tenoeaen nemen Advertentie I.M. Reserve vijfde klasse De derde keus van Smerdiek boekte een ruime 0-8 zege tegen Yerseke 6. Na een fel begin open de Jan Van Haaften in de twintig ste minuut de score. Yerseke kwam weinig meer aan de bal. Een voorzet van Johnny Potappel verdween ineens in het doel en na een misverstand in de verdediging van Yerseke zorgde Van Haaften voor 0-3. Na een paar minuten in de tweede helft stond het al 0-4 door Bram v.d. Male en toen was het gebeurd met de thuisclub. Via Arjan Blop- poel. Piet Bazen (ingevallen voor Wim Vroegop), Van der Male en Van Haaften liep de score naar 0-8 op. Boerderijenstichting. De Boerde rijenstichting Zeeland te Goes krijgt 2300 euro subsidie van de provin cie. Spits Nordin Achabar van ,?v Smerdiek rechts) maakte twee van de vier treffers tegen Stavenisse. Vierde klasse „Ik heb er geen moment aan getwij feld dat we deze wedstrijd winnend zouden afsluiten", verwoordde Smerdiek-trainer Ruud Linders de krachtsverhouding. „We hebben negentig minuten lang gedicteerd." Zeker na de pauze was er van een echt duel geen sprake meer, erken de leider Adrie Knuist van Stave nisse. „Bij rust waren we eigenlijk al aan het einde. We moesten vanaf het begin op ons tenen lopen. Dat kostte verschrikkelijk veel energie en die was bij rust op." Knuist was nog altijd de verant woordelijke man op de bank bij Stavenisse. Eind deze week hoopt de club een opvolger van de opge stapte trainer Dick Soomers te pre senteren. Stavenisse moest de nodi ge pionnen missen in de derby. Topscorer Adrie Smits is vrijwel het hele seizoen nog niet inzetbaar geweest en zaterdag haakte de zie ke routinier Nico Nooij in de war ming up af. Ook Martin Potappel (medische ingreep), Marco Klippel (geschorst) en Jeremy Gierman (blessure) ontbraken. Daardoor moest Knuist improviseren en en kele jonge en onervaren krachten de wei insturen. Stavenisse eindig de de partij met vier 16-jarigen in de gelederen. „En dat is tegen een ploeg als Smerdiek van het goeie teveel", aldus Knuist. Niettemin kwamen de bezoekers halverwege de eerste helft op voor sprong. Na een slippertje in de Smerdiek-defensie profiteerde Kees van Putte: 0-1. Daarvoor was de equipe van Ruud Linders al enkele malen gevaarlijk geweest. Nordin Achabar was dicht bij de openings treffer en Daan de Viet zorgde voor dreiging met een mooi afstand schot. Een betwiste strafschop bracht Smerdiek nog voor de pauze op gelijke hoogte. Na vermeend hands van Han de Rooij mocht Soulyman el Bouzzaui van elfmeter aanleggen. De linkermiddenvelder maakte geen fout: 1-1. Linders zei verbaasd te zijn over de penalty. „Ik dacht dat onze Mohammed Allali hands maakte. Ik realiseerde me trouwens ineens dat wij nog geen man voor de strafschoppen hadden aangewezen. Ik ging er vanuit dat Jordy Hage het zou doen, maar El Bouzzaui voelde zich sterk en pakte de bal zonder aarzelen." De straf schop was volgens Knuist cruciaal voor het verdere verloop van de partij. „Smerdiek heeft niet gewon nen, dankzij die penalty. Zo ver wil ik niet gaan. Wel was het een breek punt. Zij putten moed uit die pingel en wij kregen een dreun." Na de pauze kwam Stavenisse bij na niet meer over de middenlijn. Het was ook geen toeval dat doel man Marco Dorst en laatste man Peter de Rijke uitgroeiden tot uit blinkers aan roodgele zijde. Het team van Adrie Knuist wist zich niet aan de druk te ontworstelen en het was wachten op doelpunten van de thuisclub. Bart Stoutjesdijk raakte de paal en de bal kwam op miraculeuze wijze terug in het veld. Vervolgens gaf Ad Pipping een slim passje op Achabar die koelbloedig afrondde: 2-1. Een kwartier voor het einde stond Achabar op de goede plaats om ook de 3-1 aan te tekenen. Met het hoofd nog wel, iets wat de dit sei zoen trefzekere aanvaller zelden presteert. De wedstrijd was gelo pen en Linders gunde ook zijn re serves speeltijd. De voormalige doelman Rick Zwagemaker, inmid dels een regelmatig scorende spits in het tweede elftal, loste Bart Stoutjesdijk af. Jeffrey Stoutjesdijk kwam in de ploeg voor Allali en Ludwin Trogter verving de als linksachter gestarte Tijmen van der Kleijn. Ook Knuist voerde nog wat wijzigingen in zijn geplaagde elftal door. Jacco Knuist nam het stokje over van Patrick van Haaften en Rachid Zouhari nam in de voorste linie de plaats in van Marco Oos- dijk. De vele wissels kwamen het spel niet ten goede. Erik van Haaf ten zorgde twee minuten voor het einde voor het laatste hoogtepunt: 4-1. FSV 7 21 39-8 Bruse Boys 7 21 31-2 Chrislandia 7 15 23-15 ZPR'84 7 15 19-15 DFS 7 12 19-9 Brouwershaven 7 9 24-20 Smerdiek 7 8 16-19 Vrederust 7 7 17-26 SPS 7 6 14-21 SC Stavenisse 7 4 9-22 WIK '57 7 4 9-32 Mevo 7 0 12-43 Smash '76 speelt in ieder geval in de promotiepoule van de nacompeth tie. Dankzij een 7-3 overwinning tegen Smash '70 zijn de Sint-Annalan- ders minimaal verzekerd van de vierde plaats in de eerste klasse. Hekr kensluiter Smash 2 zorgde voor een daverende verrassing doof koploper Middelburg 4 in eigen huis te kloppen met 3-7. Tafeltennis Het vlaggenschip van de Thoolse ta feltennisclub boekte de vierde zege op rij. In de wetenschap dat mede koploper Middelburg 3 dik had ge wonnen, stond Smash voor de zware opgave om tegen middenmoter Smash '70 uit Noordhoek eveneens een ruime zege te behalen. En dat lukte net. Christian van 't Hof nam zijn team weer op sleeptouw, hij won al zijn partijen simpel en ver loor geen enkele game. Ook in het dubbelspel samen met Anné van Dijke was er Thoolse winst. Van Dij ke won twee enkelpartijen en Merijn v.d. Klooster één. Smash - thuis nog ongeslagen - blijft met dit resultaat volop in de race voor de titel. Van 't Hof: „De doelstelling om bij de bo venste vier te eindigen, is al gehaald. Nu nog proberen een gooi te doen naar het kampioenschap. Niets moet, maar het mag wel!" Bij Smash 2 deed het meespelen van Ga briel Gunter, oud-speler van het eerste team, wonderen. Hij inspireerde zijn ploeggenoten Peter Bazen en Remco Vroegop zodanig dat ze alledrie twee winstpartijen pakten. Ook het dubbelspel was voor Smash. Tóch is het team in de tweede klasse nog niet uit de gevarenzo ne. Om aansluiting te houden met de middenmoot moet het inhaalduel tegen 't Batje 1 uit Wolphaartsdijk komende za terdag minimaal vijf punten opleveren. Het derde team kan samen met Witac 2 gaan strijden om de tweede plaats in de vierde klasse. De Sint-Annalanders ver loren zaterdag met 8-2 van ODT 6. Ze wonnen het dubbelspel en verder scoorde alleen Mathijs v.d. Graaf een punt. Smash 4 speelde afgelopen week twee wedstrijden en verloor ze allebei, waar1 door het team op de laatste plaats in dé vijfde klasse terecht is gekomen. Df wedstrijd tegen Hotak 9 eindigde in 7-3-, met twee winstpartijen voor Esther Bruijnzeel én winst in het dubbelspel. Van Hotak 10 werd met liefst 9-1 verlo ren, waarbij Peter Dieleman de eer reddcj. Ook Smash 5 kwam twee keer achter de tafel. Thuis kon de ploeg niet winnen vao Big Smash 2, dat met slechts twee spe lers aantrad. Het werd 6-4 voor de ploeg uit Biggekerke, de Sint-Annalanders wonnen alleen het dubbelspel. Van Ka- pelle 5 werd met 7-3 gewonnen. Jacob Elenbaas, Anné Sturris en Piet van Dijke wonnen ieder twee partijen, terwijl ook het dubbelspel voor de Tholenaren was. Smash staat nu tweede in de zesde klasse en houdt kansen op een promotieduel. De jeugd kwam afgelopen weekeinde; sterk voor de dag, alle teams wonnen en dat was de eerste keer in deze competitie. Het eerste jeugdteam bleef in de Welle- vaete Middelburg met 8-2 de baas. Alie- ke Vroegop en Cindy v.d. Klooster ble-; ven ongeslagen, Peter Overbeeke nam één punt voor zijn rekening. Smash 2 ging in Middelburg op bezoek en boekte ook een 8-2 zege. Invaller Jo- chem v.d. Klooster bleef ongeslagen, ter wijl invaller Gert-Jan v.d. Berg en llona Pleune ieder twee partijen wonnen. De Sint-Annalanders deden door dit resul taat de laatste plaats over aan de gasthe ren. In Breda had Smash 3 er alle belang bij om het eveneens in de degradatiezone verkerende Belcrum te kloppen. Dat luk te, het werd 6-4. Eric Bruijnzeel bleef ongeslagen en won met zijn partner het dubbelspel. Ook Jan-Willem van Vossen pakte twee punten. Smash 4 klopte Amemuiden 6 met 6-4. Eva Geuze werd matchwinnaar, zij bleef ongeslagen. Laurens den Engelsman scoorde twee punten en het team won ook het dubbelspel. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1C. van Gorsel 44 p; 2. W. Lutt 30 p; 3. A. Wielaard 22 p; 4. A. Poot 21 p; 5. W. Bijl 17 p; 6. B. Bijnagte 16 p; 7. L. Wielaard 12 p; 8. J. Bijnagte 10 p. Meulvliet: 1. W. Bijl 36 p; 2. L. Ver schoor en W. Schot 31 p; 3. G. Bolier en J. Bos 30 p; 4. R. Vroegop en T. Goode 29 p; 5. B. Schot en L. van Bale 27 p. Tholen stad: 1. R. v.d. Houten en mevr. R. Nagtegaal 39 p; 2. mevr. R. Burrows en L. Soomers 34 p; 3. mevr. F. Schellin- ger en D. Schellinger 25 p; 4. W. Scher- penisse en mevr. R. van Driel 22 p; 5. mevr. A. Scherpenisse en N. Moerker ken 9 p. Darten In divisie 3B van de Roosendaalse Dart federatie is de strijd om de eerste perio de spannend. Koploper De Babbelaar 2 uit Sint-Maartensdijk staat twee punten voor op 't Baeken uit Sint-Annaland, met nog één wedstrijd te gaan. In divisie 3A staat Heije Piele Bieje uit Sint-Maar tensdijk vierde met drie punten achter stand, zodat ook die nog kans maakt op de eerste periode. De uitslagen van de Thoolse teams op de zesde speeldag (voor zover bekend): eredivisie: De Babbelaar 1-La Plaza 1 3-7, Double Trouble-Pole Position 0-10. IA: d'n Overkant 1-The Paupers 9-1, Dopko-The Pub 1 3-7. 2C: Dartcen trum-The Killer Bie's 4-6. 3A: Heijè Piele Bieje-Ponderosa 8-2, De Valke niers-The Pub 2 3-7. 3B: 't Baeken-La Plaza 7 5-5, De Babbelaar 2-Jansen Jansens 2 8-2, The Oldies B was vrij. 3D: Sol 2-Jansen Jansens 6 2-8. Patrick de Jonge uit Sint-Maartensdijk actief op het toernooi in de grote zaal van Haestinge. op double moet eindigen." Ook Dennis van Woerkom (13) uit Scherpenisse is verslingerd geraakt aan het spelletje. Hij doet het sinds januari. Hij woont op camping De Zeester en kan in de kantine oefenen zoveel als hij wil. „Ik ga naar ieder darttoernooi. Het vult mijn vrije tijd, je hebt wat te doen. Ik moest kiezen tussen voetballen en darten. Voetbal len ging me vervelen. In darten had ik meer plezier. En als ik moest voet ballen, moest ik ook darten." Het moeilijkste aan darten? „Om met drie pijltjes in een gaatje triple te gooien. Doubles zijn groter, dat gaat wat makkelijker." Dennis is nog niet aangesloten bij een club. Hij speelt zoveel mogelijk toernooien en wacht af tot hij veertien is om een keus te maken. Op het toernooi zijn toppers afge komen. Favoriet voor de titel is Jan van der Rassel uit Hoogerheide, maar ook Jacky Lamers uit Bergen op Zoom wordt tot de kanshebbers gerekend op de hoofdprijs, de bak kerij Ad Gladdines trophy. De sponsor die zijn naam aan het toernooi verbindt, gooit ook zijn pijltjes. Samen met zijn zoon. „Het is puur hobby," zegt onderne mer Gladdines uit Tholen die voor al in de regio bekend is als succes vol voetballer. „Ik heb er plezier in om het te doen. Ik kreeg drie jaar geleden een dartbord van sinter klaas, zodoende. Met vrienden en familie gooien we regelmatig pijl tjes. Het leuke van zo'n toernooi is dat iedereen gewoon mee kan doen. Als hoofdsponsor vond ik het aardig om zelf mee te doen. Ik heb nog een potje gewonnen ook, dus mijn dag kan al niet meer stuk." Hij kreeg veel reacties toen zijn naam via posters werd verspreid. „Iedereen associeert mij met voet bal. Er hingen posters in Zeeland en West-Brabant voor dit toernooi. Veel mensen vroegen me of ik nu ook al in de dartsport zit." Het aantal deelnemers valt wat te gen. Er konden ten hoogste 200 darters meedoen, maar het aantal bleef op 67 steken die op 24 banen de strijd aanbinden. „Maar zoiets moet gaan groeien. Ik hoop dat de deelnemers het bevalt. Dan is het voor herhaling vatbaar," zegt Gladdines. Volgens Visser kan het samenhangen met het feit dat het toernooi op zaterdag wordt gehou den. „Veel mensen hebben dan ook een andere sport. Zeker hier. De meeste toernooien worden op zon dag gehouden.'" Gladdines ziet darten als een psy chisch spelletje, zegt hij. „Als je tegenstander gegooid heeft, moet je zien bij te blijven. Om dan toe te slaan bij het uitgooien. Dat is het mooiste. Het is voor de ontspan ning ook heel goed. In de bakkerij hangt ook een bord. Daar kan ik ook wel eens een uurtje gooien. Vroeger ging ik tien kilometer hardlopen, nu pak ik een dartpijl tje. Dat kost minder inspanning." Gladdines is onder de indruk ge raakt van een aantal jeugdspelers. „Die zijn heel goed. De sport is groeiende en wordt nog steeds populairder. Steeds meer jeugd gaat het doen. Het voordeel is dat het geen dure sport is. En iemand die er aan begint, raakt er helemaal aan verknocht." Patrick de Jonge wint met gemak van Duran: 3-0. Zoals verwacht wint Van der Rassel het toernooi en dus de beker. Jacky Lamers wordt tweede en Rafe Rahman derde. Monique Vrijers wint bij de vrouwen, Alison wordt tweede en Diana IJsselstein wordt derde. Haestinge is voor de gelegenheid omgetoverd in een Embassy-Lake side entourage met bar en tafeltjes. In de grote zaal spelen de heren, in de foyer de dames. Er wordt gecon centreerd gespeeld. Het is er stil. De darters hebben geen tijd om te praten. Ze richten zich op het bord. Gooien hun partijtjes in een vlot tempo. Zo als dat hoort bij darten dat de afgelo pen jaren enorm aan populariteit heeft gewonnen dankzij de triomfen van de Hagenaar Raymon van Barne- veld, beter bekend als Barny. Er wordt gespeeld volgens het 501 systeem. Vanaf 501 wordt er afgeteld tot nul waarbij de laatste pijl in de buitenste ring gegooid moet worden (double) om op nul uit te komen. De eerste ronde is in pouleverband. Vier of vijf spelers worden in een groepje ingedeeld, spelen één keer tegen elkaar. De twee winnaars gaan door naar de winnaarsronde, de rest naar de verliezersronde. Dan volgt een knock-out systeem. De winnaars gaan door in een piramide schema, de verliezers vallen af. Een van de spelers houdt de stand bij op een bord naast het dartbord. Niek de Winter uit Tholen speelt re gelmatig in Hof van Holland in Tho len. Hij heeft even vrij en kan zich concentreren op de volgende partij. „We spelen best of five. Vijf partij tjes. Als je de eerste drie wint, ga je door. Is het gelijk bij 2-2 dan gaat de gene door die het dichtst bij de roos, bulls eye, gooit. Dan wordt ook ge daan om te kijken wie er een partij mag beginnen. Het begin is belang rijk. Je kan dan al een voorsprong opbouwen van maximaal 180 pun ten. Als je heel goed gooit, tenmin ste. Je tegenstander moet dat dan ook maar zien te gooien om gelijk te ko men." De Winter geniet van het spel. Hij is ook erg te spreken over de rookvrije ruimte. Dat is in de cafés waar de dartsport het meeste beoefend wordt. wel eens anders, zegt hij. De Winter kwam al eerder in Haes tinge spelen. Twee jaar geleden wa ren er jongeren van 12, 13 en 14 jaar die onder leiding van Arjan Zwage maker pijltjes kwamen gooien, ver telt organisator Hans Visser van het toernooi: „Hij heeft veel jeugd opge leid, maar heeft vanwege zijn werk geen tijd meer om daar mee door te gaan. Dat is jammer." Door het in clubverband te oefenen wordt de overstap naar een toernooi gemakkelijker gemaakt, zegt Niek. „En je leert rekenen. Door de stand bij te houden. Maar ik kon zelf altijd al goed hoofdrekenenen." Als Niek 68 moet gooien weet hij meteen wat hem te doen staat: „Tri ple 20, double 4." Een keer in het vakje met twintig punten in de bin nenring gooien (dat drie keer telt) en een keer in vakje vier in de buiten ring (dat twee keer telt). „Je moet al tijd op even uitkomen, omdat je altijd Kijk ook op www. verburgh. nl Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tol. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15