Groene berging rioolwater Oud-Vossemeer krijgt vorm De Vossentuin sluit seizoen feestelijk af Wilo W. Lobbezoo J Johan Burgers Steigerbouw Ook verhuur van stellingen bezoek ons café! Café Hof van Holland, Opgeteld de beste! su m Landbouwer uit Rosmalen vestigt zich in Oud-Vossemeer J B Oud-Vossemeer tel.: 0166-672497 Nico en Michella Rooyakkers ven Gorsel Parket •sss-- Loon- en grondverzetbedrijf Molenstraat 1 4698 BA Oud-Vossemeer Donderdag 21 oktober 2004 9 Familiebedrijf moet wijken voor natuurgebied Natuurlijke voorziening zorgt voor schoner slootwater Ook nieuwe inwoners weten Vossemeerse speeltuin te vinden Voor al uw timmer- en metselwerk Klaverveld 1, 4698 PS Oud-Vossemeer Tel./fax: 0166-67 29 54 Klaverveld 9, Oud-Vossemeer Tel. 0166-6722 75/06-5431 03 63 Voor een gezellig avondje uiteen gourmetavond of koud en warm buffet Nieuwe parket en planken vloeren Schuren/borstelen van oude vloeren Onderhoud en reparatie Dealer Osmo Hardwax oliën Klaverveld 13, Oud-Vossemeer (ind. terrein) AUTORIJSCHOOL M. PIPPING Annelie Hommel-van Treyen Intermediair CVB Bank NV Molenweg 21 4698 AW Oud-Vossmeer t+f (0166) 672852 Wd(s]O CS[L[LD[Ü]®[1 Klaverveld 2 4698 PT Oud-Vossemeer Tel. 0166-672441 Fax 0166-672025 De heipalen voor de nieuwe landbouwschuur van de maatschap Timmermans uit Rosmalen zijn inmiddels de grond in gegaan aan de Hiksedijk in Oud-Vossemeer. Aan de Hiksedijk in Oud-Vossemeer wordt momenteel gewerkt aan de bouw van een bedrijfsloods voor de maatschap Timmermans uit Rosma len. De Brabantse landbouwonderne ming van vader Adriaan en zoon René Timmermans moet tweederde deel in krimpen vanwege de uitbreiding van natuurgebied De Grote Wielen. In en om Oud-Vossemeer hebben de Bra bantse landbouwers sinds enige jaren al zo'n 70 hectare landbouwgrond in eigendom. Daarom hadden ze ook al langer de intentie om zich hier in de omgeving te vestigen. „Het vinden van een geschikte bouwplaats en het ver krijgen van de nodige vergunningen heeft echter nogal wat voeten in de aarde gehad. Anders waren we al wel eerder overgekomen", aldus Timmer mans senior. Uiteindelijk bleken de bouwplannen gerealiseerd te kunnen worden op de plaats waar voorheen een boomgaard van de familie Deij lag. In eerste in stantie komt er alleen een loods van 55 bij 25 meter, maar de plannen om er een woning voor zoon René naast te bouwen, liggen volgens zijn vader al gereed. Timmermans heeft naast het akkerbouwbedrijf ook nog een loon- en mestdistributiebedrijf. „We kwamen met onze mestwagens vaak in gemeente Tholen. De laatste jaren zijn de activiteiten van ons mestbe- drijf echter een heel stuk teruggelo pen. We richten ons nu vooral op de landbouw en het loonwerk. Naast de 70 hectare in de Oud-Vossemeerse polders hebben we ook op Goeree- Overflakkee nog 30 hectare land bouwgrond. Het is jammer dat we in Rosmalen moesten wijken met ons bedrijf, maar ik denk dat we hier in Zeeland een prima plaats gevonden hebben om ons werk voort te zetten. Met een gedeelte van ons bedrijf blij ven we overigens ook in Rosmalen nog gewoon actief", aldus Timmer mans. Op een perceel achter het kassencom plex van de familie Weterings aan de Patrijzenweg wordt momenteel een groene berging voor de opvang van ge zuiverd rioolwater aangelegd. Uit een doorberekening van de rioolcapaciteit in Oud-Vossemeer bleek dat er aanvul lende maatregelen nodig waren om het hemelwater goed gezuiverd af te voe ren naar de sloten. Tijdens de werk zaamheden is er eerst een grote leiding aangelegd die het bergbezinkbassin, achter de rooms-katholieke begraaf plaats aan de Dorpsweg, met de nieuwe hemelwaterbuffer verbindt. Volgens Pascal van den Eijnden, beleidsmede werker rioleringen van de gemeente Tholen, heeft de aanleg van een na tuurlijke overstort drie voordelen. „Het is voordeliger om een soort grote vijver te graven, dan dat je een beton nen bassin moet plaatsen. Daarnaast zijn we er door het systeem waar nu voor is gekozen, van verzekerd dat er een veel betere zuivering van het he melwater plaatsvindt. Verontreinigin gen blijven in het bergbezinkbassin achter en dat wordt via een spoelsys- teem door de riolering naar de zuive ringsinstallatie in Tholen gedirigeerd. Het derde voordeel is dat het bassin straks als het helemaal begroeid is, niet eens opvalt in het polderlandschap." Volgens Van den Eijnden wordt de bodem van het nieuwe bassin voorzien van een folielaag. Hierdoor kan het he melwater niet de grond in gaan. Als de opvangcapaciteit bij hevige en langdu rige neerslag nog te klein blijkt te zijn, loopt het overtollige water de ernaast gelegen sloot in. Maar naar verwach ting zal dat niet zo een-twee-drie ge beuren. De groene berging krijgt een inhoud van 1400 kubieke meter. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van onge veer 350.000 euro. De contouren van de groene rioolberging aan de Patrijzenweg in Oud-Vossemeer worden al zichtbaar. Speeltuinvereniging De Vossentuin in Oud-Vossemeer sluit in de herfstvakantie een geslaagd seizoen af. Tijdens de herfstvakantie kunnen de kinderen uit Oud-Vossemeer voorlopig voor de laatste keer hun hartje ophalen in speeltuin De Vossentuin aan de Cor- nelis Frankenstraat. Op vrijdagmiddag 29 oktober worden de kinderen nog één keer verwend met friet en poffertjes. En het bestuur van de speeltuinvereni ging heeft volgens voorzitter Bianca Keereweer ook nog een leuke verras sing voor de jeugd in petto. De afslui tingsmiddag duurt van 2 tot 5 uur. Tij dens de wintermaanden is de speeltuin gesloten. De voorzitter van de speeltuinvereni ging kijkt met een goed gevoel terug op het bijna afgelopen seizoen. „Er zijn momenteel zo'n 200 kinderen uit het dorp lid van De Vossentuin en we heb ben ook al een behoorlijk aantal kinde ren uit de nieuwbouwwijk Welhoek mogen begroeten in de speeltuin. Met name tijdens de zomervakantie was het hier dagelijks erg gezellig. Vooral ou ders met jonge kinderen kunnen hun kroost veilig laten spelen en ravotten. Er is voor de ouders een zitje aan de kant en als de bezoekertjes dorst heb ben of zin in wat lekkers, kunnen ze dat hier kopen. Er is altijd toezicht van een van onze vrijwilligers en ook aan het onderhoud van de speeltoestellen en het terrein wordt veel aandacht be steed." Met het noemen van de vrijwilligers komt Bianca Keereweer bij een punt waarmee wel meer verenigingen en in stellingen tegenwoordig te maken heb ben. „We moeten al het werk eigenlijk met een te klein groepje doen. Een paar mensen ter ondersteuning erbij zou zeker welkom zijn." Na de herfstvakantie gaat de speeltuin dicht en dan duurt het weer tot april voor er weer naar hartelust geschom meld en gewipt kan worden. De win termaanden zullen worden benut voor onderhoudswerkzaamheden aan het terrein en de gebouwen en het nakij ken van de speeltoestellen. U slaagt zéker in Oud-Vossemeer t t Showroom: Elke zaterdag geopend van 10.00-16.00 uur 's avonds op afspraak Tel. 0166-672893 06-51398109 06-28639301 of 06-41546914 's avonds: 0167-506012 fax: 0166-677188 e-mailjavangorsel@zeelandnet.nl VOOR EEN GOEDE RIJ-OPLEIDING zowel theorie als praktijk U kiest toch ook, net als vele andere leerlingen, voor een goede en VERKEERSVEILIGE rijopleiding? Ga dan voor uw rijbewijs naar Veerstraat 46, Oud Vossemeer Tel. 0166-672679, tel. 06-53524916 Bank PLUS ia1deKze«e" boezen m \enten •fepSU^n •.st^ÖOte° Vdede° Veerstraat 22 4698 RM Oud Vossemeer tel.: 0166-672686/672662 fax.: 0166-672706 autotel.: 06-51198226

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9