Vergunning voor bouw van serre terecht geweigerd Vervoer W V G en CVV op een rijtje Veilige schoolroutes krijgen prioriteit provinciaal bestuur Nieuwe Bijbelvertaling doet recht aan onze tijd en onze taal Vergelijking 3 vertalingen 'Er zit geen kwaad achter opmerkingen' Deurwaarder Buys opent vestiging Goes PvdA en CU willen meer huurhuizen Vroonstede Poppelaars: scholieren vormen kwetsbare groep Donderdag 21 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Beplanting Aan noordkant Compleet pakket Brief vol emotie Fietsende scholier overlijdt na ongeluk De Ichthuskerk in Tholen gaat bij de erediensten gebruik maken van de Nieuwe Bijbelvertaling. Dominee Peter Broere deelde dat dinsdag in 't Visnet mee bij een infor matieavond over deze vertaling. Kees de Blois, voorzit ter van het coördinatieteam van de vertaling, legde de circa veertig aanwezigen uit hoe het project tot stand is gekomen. De Gereformeerde kerk in Tholen gaat na een jaar het gebruik van de vertaling evalueren. Vanaf 27 ok tober 16.00 uur is de Nieuwe Bijbel Vertaling te koop in de boekhandel. Koningin Beatrix neemt in Rotterdam het eerste exemplaar in ontvangst. Alternatieven NBG-vertaling Nieuwe Bijbelvertaling Statenvertaling ABT wil organisatie spiegel voorhouden Spiegel Incident De gemeente heeft terecht geen bouwvergunning verleend voor een ser re bij de woning van het echtpaar Teeuw-Suurland aan de Sluiswege- ling in Scherpenisse. Dat heeft de Raad van State bepaald. De achtkan tige serre is enkele jaren geleden zonder vergunning gebouwd. Toen de bewoners die - na te zijn aangeschreven door de gemeente - in april 2002 alsnog aanvroegen, kwam er een negatief advies van de welstands commissie. Vervolgens weigerde de gemeente de vergunning. De Raad van State stelt de gemeente houders ten grondslag had mogen op alle punten in het gelijk. Me vrouw Teeuw, die als partij wordt ge- noemd, voerde aan dat de gemeente zijn besluit niet op het advies van de welstandscommissie had mogen ba seren. Maar volgens de Raad mogen b. en w. daaraan 'in beginsel door slaggevende betekenis toekennen'. De commissie vond dat het terras scherm (de serre was in twee delen aangevraagd: een terrasscherm en een glasdak) niet op de vorm en de richting van de woning aansluit én niet ondergeschikt is aan de woning. Een tegenadvies namens de bouwer - dat de serre zich uitstekend verdraagt met de woning en er geen sprake is van een zichtlocatie - was voor de welstandscommissie geen aanleiding om haar opvatting aan te passen. Ze meende dat de maat van de serre maakt dat er twee zelfstandige vor men naast elkaar zijn komen te staan, waarvan er één een dissonant is in de omgeving. Bovendien vond de commissie dat er wel degelijk sprake is van een zichtlocatie (de woning staat op de hoek van de Westkerkseweg - red.) in een weids polderlandschap. Op grond van inge brachte situatietekeningen en foto's oordeelt de Raad van State dat de welstandscommissie allerminst ten onrechte tot de kwalificatie zichtlo catie is gekomen. Wat betreft de rela tie met de omgeving is voor het wel standsaspect niet de vraag relevant of de serre in de lengte- dan wel de breedterichting van het huis is ge bouwd, stelt het rechtscollege. De in terpretatie van de commissie en de door mevrouw Teeuw ingeschakelde deskundige verschilt op dat punt. Voor het oordeel dat het advies van de welstandscommissie niet aan het besluit van burgemeester en wet- liggen, bestaat volgens de Raad van State geen enkele grond. Dat ver werpt ook het bezwaar van de bou wer dat aanpassing van de serre (die extra woonruimte moest bieden) ex tra geld zou kosten. Dat risico heeft ze volgens de Raad genomen door te gaan bouwen zonder een vergun ning aan te vragen. De gemeente had in juni 2002 aangegeven te wil len onderzoeken of met een vrijstel lingsprocedure tóch planologische medewerking mogelijk zou zijn en toen tevens de mogelijkheid ge noemd van het indienen van een aangepast plan. Er zijn vervolgens gewijzigde tekeningen ingeleverd, maar die beschouwde de gemeente als een nieuwe aanvraag voor over kapping van de serre. Strijdigheid van de welstandstoets met de uitgangspunten van het nieu we bestemmingsplan Buitengebied is volgens de Raad niet aan de orde, omdat dat bestemmingsplan nog niet was vastgesteld op het moment (december 2002) dat het gemeente bestuur een beslissing nam over de bouwaanvraag. Mevrouw Teeuw stelde nog dat de serre door beplan ting aan het zicht onttrokken zou kunnen worden. Daarover oordeelt de Raad dat de woningwet niet toe staat dat aan de bouwvergunning in het kader van de welstandstoets be planting als voorwaarde wordt ge steld. Op de zitting voerde de verte genwoordiger van mevrouw Teeuw nog aan dat de gemeente geen infor matie had verschaft over de wel standsnota. Maar omdat dit argu ment zó laat pas wordt aangevoerd, moet het volgens de Raad buiten beschouwing blijven. De kwestie is in oktober 2003 ook al behandeld door de sector be stuursrecht van de Middelburgse rechtbank. Die stelde de gemeente eveneens in het gelijk. De werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen krijgt nogal wat vragen en opmerkingen naar aanleiding van de veranderingen in het WVG-ver- voer, het CVV-vervoer en het zittend ziekenvervoer. Reden voor de werkgroep om alles nog eens op een rijtje te zetten. De wet voorzieningen gehandicapten (WVG) verplicht gemeenten om een vervoersvoorziening te regelen voor deze groep mensen. Sinds 1 januari mag met dit WVG-vervoer maximaal acht zones gereisd worden. Vanuit el ke plaats in de gemeente Tholen kan zo Bergen op Zoom bereikt worden. Voor iemand met een WVG-pas (aan vragen bij de gemeente) is de zone- prijs 55 eurocent, een medepassagier zonder begeleiderspas betaalt 90 cent per zone. Wie verder wil reizen dan acht zones, betaalt mét WVG-pas 1,19 euro per kilometer. Dan is het voordeliger om in de Oosterschelde- regio verder te reizen tegen CVV-ta- rief: 1,10 euro per zone. Dat kan bij het aanmelden van de rit bij de Tele- taxi-centrale (tel. 0113-250188) al be sproken worden. Het collectief vraag afhankelijk vervoer is voor iedereen bestemd, mét of zonder WVG-pas, ook voor mensen met een rollator of opvouwbare rolstoel. Zowel WVG- als CVV-vervoer moet minimaal één uur tevoren gereserveerd worden. Mensen met een WVG-pas die buiten de Oosterschelderegio willen reizen, kunnen beter een Valys-pas aanvra gen (tel. 0900-9630). Dan krijgt men jaarlijks een persoonlijk kilometer budget waarmee voor 16 eurocent per kilometer gereisd kan worden. Men komt hiervoor in aanmerking met een' bewijs van de gemeente dat men recht heeft op WVG-vervoer, een WVG- rolstoel of -scootmobiel, als men een gehandicaptenparkeerkaart heeft of een OV-begeleiderskaart. Per 1 juli is - op enkele uitzonderingen na - de vergoeding voor het zittend zieken vervoer vervallen. Mensen die een WVG-pas hebben en gebruik maak ten van de gewone zorgtaxi, mogen de pas nu ook gebruiken voor hun zit tend ziekenvervoer. Gebruikers van de gewone zorgtaxi zónder WVG-pas kunnen voor zittend ziekenvervoer een beroep doen op CVV-vervoer. Jessica de Ruiter, Andrea Bout en Milou Rijnberg voorzagen de gedeputeerden Poppelaars (links) en Van Heukelom (rechts) en burgemeester Nuis van een grote schaar om het fietspad te openen. De provincie Zeeland wil goede en veilige schoolroutes maken. Gedepu teerde Toine Poppelaars zei dat maandagmiddag in de Stove na de offi ciële opening van het fietspad Stavenisse/Sint-Maartensdijk. „Ten eer ste is fietsen gezond en ten tweede is het goed voor het milieu, want hoe minder kinderen per auto van en naar school gehaald of gebracht hoe ven te worden, hoe beter het is. Ik wil fietsen in de provincie stimuleren en gedeputeerde staten hebben 80.000 euro extra beschikbaar gesteld voor voorlichting en het ondersteunen van fietsvriendelijke acties. De provincie stimuleert het veilig fietsen. Met name scholieren zijn en blij ven een kwetsbare groep verkeersdeelnemers." Volgens Poppelaars is die stimu lans nodig, want jaarlijks raken ge middeld 70 fietsers ernstig gewond bij een ongeval. Ruim een kwart hiervan is tussen de 4 en 15 jaar en dat is teveel. Eén van de maatrege len om ervoor te zorgen dat het verkeer in Zeeland veiliger wordt, is het verbeteren van wegen en fietspaden. Aan het eind van de zit tingsperiode van dit college, in 2007, moeten langs alle 80 km we gen vrijliggende fietspaden liggen. Dat zijn fietspaden waar bijvoor beeld een berm ligt tussen de weg en het fietspad. In situaties waar dat niet kan, moet er in ieder geval goede andere fietsroutes zijn. We gaan als provincie dus flink de handen uit de mouwen steken om de komende tijd het fietsen popu lair te maken." Poppelaars, die in het gezelschap van zijn collega van onderwijs en welzijn, George van Heukelom, naar Stavenisse gekomen was, hoopte dat het 3300 meter lange fietspad tot aan de Weelweg in kor te tijd populair wordt. „Bij het ma ken van de plannen konden we aan twee kanten van de provinciale weg het fietspad aanleggen, maar we hebben gekozen voor de veilig ste optie: de noordkant. In een klein half jaar zijn de werkzaamhe den door wegenbouwmaatschappij Heijmans uitgevoerd en het resul taat mag er zijn: ongeveer 3 km nieuw asfalt tussen de Weelweg en de bebouwde kom van Stavenisse. De aanleg verliep niet zonder slag of stoot, maar voor de knelpunten zijn uiteindelijk goede oplossingen gevonden. Hier en daar is het fiets pad daarom wat dichter tegen de hoofdrijbaan aangelegd. Op meer dere plaatsen is bij woningen en bedrijven riolering aangebracht in plaats van een nieuwe sloot. Op plaatsen waar wel voldoende ruim te aanwezig was, zijn nieuwe slo ten gegraven. Om de watergangen onder de hoofdrijbaan te verbin den, zijn op een aantal plaatsen duikers van betonelementen ver lengd." De gedeputeerde vertelde voorts, dat het niet alleen gebleven is bij de aanleg van dit nieuwe fietspad. „Er is ook gekeken naar andere manie ren om de veiligheid op deze route te verbeteren. Op de hoofdrijbaan is nieuw asfalt aangebracht en er zijn nieuwe strepen op het wegdek ge zet. Ook hebben we bij twee ge vaarlijke bochten tussen Sint-Maar tensdijk en Stavenisse een snel heidslimiet ingesteld van 60 km. Tenslotte hebben we zelfs de ge meentegrens iets verplaatst. Doel hiervan is de veiligheid van fietsers, gecombineerd met ander verkeer, te verbeteren. Kortom, een compleet pakket van maatregelen!" Poppelaars erkende dat het lang ge duurd had. Daarom sprak hij ook over ,een bijzondere dag voor Sta venisse.' „Een lang gekoesterde wens gaat vandaag in vervulling. Tien jaar geleden \Verd er zelfs een heuse actiegroep voor opgericht, want door tal van omstandigheden heeft het langer geduurd dan we verwacht hadden. Bij de verkiezin gen van 2003 werden alle partijen benaderd om de noodzaak te onder strepen en iedereen was voor aan leg van dit fietspad. Er moest im mers gefietst worden over een smalle weg met veel bochten. Die situatie vonden we niet goed ge noeg, zeker niet omdat veel scho lieren ervan gebruik moeten ma ken. En scholieren zijn en blijven een kwetsbare groep verkeersdeel nemers. Daarom zijn we blij dat er tussen Stavenisse en Sint-Maar tensdijk nu een vrijliggend fietspad is. Aannemer Heijmans wil ik daar voor bedanken, de direct betrokken bewoners die grond hebben afge staan, de gemeente Tholen en wa terschap Zeeuwse Eilanden. Ieder een die heeft meegewerkt om dit project te doen slagen, wil ik heel erg bedanken", aldus gedeputeerde Poppelaars. Burgemeester Nuis bedankte op zijn beurt de provincie voor de nieuwe voorziening. „Een lang ge koesterde wens gaat inderdaad in vervulling. Toen ik ruim vier jaar geleden hier kwam, was het vraag stuk al volop aan de orde. Voor de fietsers uit Stavenisse was er sprake van een buitengewoon gevaarlijke situatie. Sommigen hebben niet 1, 2, 3 hun grond afgestaan voor dit project en in 2001 kreeg ik dan ook een brief met het opschrift: hoe lang nog? Het was een brief vol emotie, dat Stavenisse van de bui tenwereld geïsoleerd werd zonder goed fietspad. Als lokale overheid kregen we dat van de inwoners te horen, maar de provincie stelde an dere prioriteiten. Gelukkig hebben er geen ongevallen plaatsgevonden en vandaag beleven we een vreug devol moment. Als gemeentebe stuur zijn we voor de mensen uit ons dierbaar Stavenisse blij met dit prachtige fietspad. Het oude tegel pad vanaf de Weelweg naar Sint- Maartensdijk voldoet niet meer en daar kunnen de statenleden wat aan doen. Van harte bij u aanbevolen, nu de provincie nog wat geld in een oude sok heeft gevonden." Het gemeentebestuur is blij met een veilige schoolroute, zei de bur gemeester. „Niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de vol wassenen. Met aan aantal veilige honken langs deze route van Sta venisse naar Sint-Maartensdijk dienen we ook de veiligheid. De dankbaarheid en blijdschap over heerst vandaag", besloot burge meester Nuis maandagmiddag in de Stove. De 12-jarige Daniëlla van Zomeren uit Nieuw-Vossemeer is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de Halsterseweg. Zij fiet ste met twee andere meisjes van scholengemeenschap 't Rijks in Bergen op Zoom naar huis. Fietspad en hoofdrijbaan liggen vlak naast elkaar, zonder tussenberm. In eerste instantie verklaarden getuigen, dat het meisje was ge raakt door een passerende auto. Uit sporenonderzoek is echter naar voren gekomen, dat de auto het meisje niet dusdanig heeft geraakt, dat hierdoor het fatale letsel is toegebracht. Daarnaast is gebleken, dat de meisjes wel bij elkaar, maar niet naast elkaar reden. De politie zet het onderzoek voort, waarbij o.a. de twee meisjes nog gehoord worden. „Vertalen blijft altijd een keuze", zei De Blois tijdens zijn presenta tie. De inleider van de avond ging daarbij in op de discussie die in middels is losgebarsten over de deugdelijkheid van de vertaling. Met name uil de hoek van de Am sterdamse school is de nodige kri tiek gekomen, bij monde van onof ficiële hofpredikers als Nico en Caret ter Linden en Huub Ooster huis. Ook in het oktobernummer van het blad Onze Taal wordt me nige kritische noot over het presti gieuze vertaalproject gekraakt. Vanuit de Gereformeerde Gemeen te en andere orthodoxe geloofsrich tingen is het project evenmin om armd. Niettemin was het volgens De Blois tijd voor een nieuwe ver taling. „Onze eigen taal is veran derd. Woorden hebben in de loop der tijd een andere betekenis gekre gen. Neem een woord als lust dat vroeger een algemene benaming voor verlangen was. Inmiddels heeft het woord een seksuele bete kenis gekregen. Als je wilt dat mensen in deze tijd worden aange raakt door Gods Woord moet je vertalen. Daarmee doe je Gods werk eer aan." Er zijn meer redenen pm de Bijbel regelmatig te vertalen, aldus De Blois. „We hebben tegenwoordig meer kennis van de brontalen dan vroeger. We weten nu meer van de oude teksten en zijn altijd op zoek naar de oudste vorm, de vorm die het dichtst bij het origineel komt." Vertalen van een dergelijk histo risch boek is een gecompliceerde zaak, aldus De Blois. „We moeten een kloof overbruggen van tijd, taal en cultuur. Met deze vertaling willen we recht doen aan onze tijd en onze taal, en daarbij getrouw blijven aan de bronteksten." Aan de Nieuwe Bijbel Vertaling is ruim tien jaar gewerkt. De ver taling is bedoeld voor Nederland. België, de Antillen en Suriname. Onder de hoede van de belangrijk ste bijbelorganisaties waren een projectbureau, een coördinatieteam en een reeks vertalers werkzaam. Zij werden terzijde gestaan door een begeleidingsteam, een Vlaams lezerspanel en een zestigtal super- visoren afkomstig uit in totaal 22 kerken en geloofsgemeenschappen, inclusief de Joodse gemeente. De ze supervisoren deden dat wel op persoonlijke titel en niet namens hun kerk. Ook liturgen, dichters, schrijvers en literaire critici hadden hun inbreng. Bewust is gekozen voor een moderne vorm van Ne derlands. „Maar niet alle oude en grijze woorden zijn bij voorbaat fout. Sommigen van deze woorden staan ook in deze vertaling en wor den in een woordenlijst ver klaard." Aan de hand van Psalm 139 ging De Blois in op enkele belangrijke principiële wijzigingen. Zo is in de nieuwe vertaling het woord Heere vervangen door Heer. „Heere is. voor sommigen een geladen term geworden. Heer komt bij anderen hard en mannelijk over. Er zijn in de loop van het proces wel honderd alternatieven voorgesteld." Opval lend in de nu vertaalde Psalmen zijn de veel witregels. „Het is iets wat je in de oude vertalingen niet ziet. Het is een poëtisch geheel ge worden." In november organiseert de Ichthuskerk nog een aantal bij eenkomsten voor belangstellenden waarin de nieuwe vertaling naast oudere versies wordt gelegd. Genesis 1:24-25 24 En God zeide: De aarde brenge levende zielen voort, naar haar aard, vee, en kruipend, en wild gedierte der aarde, naar zijn aard! En het was alzo. 25 En God maakte het wild gedierte der aarde naar zijn aard, en het vee naar zijn aard, en al het kruipend gedierte des aardbodems naar zijn aard. En God zag, dat hel goed was. 24 En God zeide: Dat de aarde voortbrenge levende wezens naar hun aard, vee en kruipend gedierte en wild gedierte naar hun aard; en het was alzo. 25 En God maakte het wild gedierte naar zijn aard en het vee naar zijn aard en alles wat op de aardbodem kruipt naar zijn aard. En God zag, dat het goed was. 24 God zei: 'De aarde moet allerlei levende wezens voortbrengen: vee, kruipende dieren en wil de dieren.' En zo gebeurde het. 25 God maakte alle soorten in het wild levende die ren, al het vee en alles wat op de aardbodem rondkruipt. En God zag dat het goed was. „Je hebt geen oordeel te vellen over wat een andere fractie wil weten." J. van den Donker (D66) was woensdag duidelijk in de commissie be stuurszaken. ABT bezorgde burgemeester en wethouders vorige maand een hoop werk met een schriftelijke vraag. De VVD sprak daar zijn be zorgdheid over uit en wilde discussiëren over nut en noodzaak ervan. „Ik heb me eerder geërgerd aan de reactie van de VVD dan aan de vra gen van ABT", aldus Van den Donker. En P. van Belzen (CU) verwon derde zich erover dat commissieleden het nodig vonden het college standpunt te verdedigen. „Dat kan het college zelf wel." ABT vroeg het college informatie over in de jaren 2000-2004 ontvangen rijksbijdragen, belastingopbrengsten, het verloop van de financiële reser ves, kosten van huisvesting en perso neel, en een overzicht van ingescha kelde adviesbureaus. De VVD stoorde zich aan de formuleringen 'scheefgroei van kosten' en 'prestaties van de gemeentelijke organisatie'. Volgens de liberalen is dat een recht streekse aanval op de ambtelijke or ganisatie die ABT eerder ook al on heus zou hebben benaderd. Verder vond ze dat de bewering 'dat op grote schaal onvrede bij de burgers heerst' niet onderbouwd. Ook stelde fractie voorzitter G.J. Hoek dat ABT een wethouder leverde die twee jaar lang medeverantwoordelijk was voor het beleid en suggereerde dat deze als 'puinruimer' kennelijk slecht heeft gefunctioneerd. Tenslotte stelde Hoek dat de gevraagde gegevens groten deels in de jaarstukken te vinden zijn. De liberaal zei te vrezen dat ABT het spoor een beetje bijster is geraakt. „De ambtenaren krijgen een schop te gen de schenen. Maar het zijn onze werknemers en zo ga je niet met je personeel om." Hoek beschuldigde ABT van het veroorzaken van chaos en trapwerk in plaats van te besturen. ABT-fractievoorzitter J.J.P.A. Bou logne zei op zijn beurt bezorgd te zijn over de vragen van de VVD. „Ik heb niemand benaderd en zéker niet on heus." Van de kwalificaties schoppen en trapwerk nam hij afstand. „Maar je zou dus nooit eens kritisch mogen zijn met betrekking tot een organisa tie." Volgens Boulogne moet een or ganisatie zich van tijd tot tijd een spiegel voorhouden. Hij stelde dat in de media dagelijks berichten te vin den zijn over reorganisaties en de ba nen die dat kost. „Er zit geen kwaad achter onze opmerkingen. Wij be schuldigen de ambtenaren niet, maar als dat zo over komt, willen er best eens over praten met de onderne mingsraad." Het presenteren van een tegenbegroting, dat is een visie die zijn fractie heeft, zei de ABT'er, die meteen toegaf dat er weieens een foutje in zou staan. „Maar we probe ren wat aan de gemeentelijke finan ciën te doen. We willen zelf aan 'ben chmarking' doen, gemeenten onder ling vergelijken. Wat is er op tegen om daarmee te bouwen aan de ge meente?" Bij de begrotingsbehande ling zal volgens Boulogne duidelijk worden wat er met de van b. en w. ge vraagde gegevens is gebeurd. De SGP deed ook een duit in het zak je. M.J. Klippel had al een soort van vergelijking gemaakt door te stellen dat de kosten van een schriftelijke vraag in de Tweede Kamer 1700 euro zijn, terwijl deze ene vraag van ABT een paar duizend euro kostte (de be antwoording vergde 41 uren). Zijn fractiegenoot H. Geluk vond dat 'we niet deze kant op moeten'. Met het gevraagde cijfermateriaal laadt ABT volgens hem een verantwoordelijk heid op zich. „En anders hebt u wat uit te leggen." Boulogne reageerde dat de verkregen informatie best zon der gevolg kan blijven: „Als er name lijk geen meerderheid voor is in de gemeenteraad." „Dat gaat me véél te ver", riep Van den Donker. CDA'er J.P. Bout kwam terug op de ook in zijn ogen voor de ambtenaren kwet sende opmerkingen. „U versterkt bij onwetende inwoners een denkbeeld en dat doet me pijn." Boulogne wilde daar niet van weten. En toen de CDA'er hem vroeg of hij voor het zoeken van informatie niet eens aan zelfwerkzaamheid had gedacht, gooi de de ABT-fractievoorzitter Bout voor de voeten dat deze vorig jaar hetzelfde had gehandeld. Ook de SGP kreeg van Boulogne te horen dat ze in het verleden vragen had gesteld waar van de beantwoording een pak papier opleverde dat niet eens door de brie venbus kon. De overige commissieleden mengden zich niet in de discussie. Van Belzen volgde die met verwondering, zei hij. De CU'er vond dat er met de woord keus van ABT in de vragen niets loos was. Dat commissieleden het college standpunt verdedigden, bevreemdde hem. Van den Donker vond dat een fractie geen oordeel hoeft te vellen over de vragen die een andere fractie stelt. M.A.J. van der Linde (PvdA) zei dat de VVD zaken uitvergroot door termen als 'puinruimer' te gebruiken. „En natuurlijk gaat niet alles goed. Maar tel uw zegeningen, al is dat aan ABT niet besteed." De commissie wisselde ook van ge dachten over het eventueel limiteren van de tijd die aan de beantwoording van vragen wordt besteed. Alleen de SGP was daar bij monde van Klippel voorstander van. VVD'er Hoek vond het 'wat ver gaan'. „Maar het mogen stellen van een vraag is een heel be langrijk goed dat niet misbruikt mag worden." CU, D66 en ABT waren te gen een beperking. „Deze vraag van ABT was een incident", aldus Van Belzen. „We gaan niet geregeld vra gen stellen. Maar het informatierecht vind ik erg belangrijk", zei Boulogne. „Je hoeft niet naar de bekende weg te vragen", aldus Van der Linde die een vraag eventueel eerst door het senio renconvent wilde laten beoordelen. Maar dat kan volgens Van den Don ker niet. Over het vragenuurtje in de gemeen teraad waren de meeste fracties het eens dat ze daarin elkaar vragen moe ten kunnen stellen en dat interruptie mogelijk moet zijn. Het reglement zal dan aangepast moeten worden. Voor PvdA, D66 en CU is dat niet nodig, omdat er voldoende andere mogelijk heden zijn om een onderwerp in een raadsvergadering te bespreken. „Je kunt een punt op de agenda laten plaatsen", zei Van der Linde. PvdA en CU pleitten in de commmissie ruimte voor meer huurwoningen in het nieuwe bestemmingsplan Vroonstede in Sint-Annaland. Het totale plan omvat ongeveer 129 huizen. Dertig woningen daarvan worden voor sociale huur door Castria Wonen gebouwd. Volgens A.L. Piet (CU) zou den dat er 35 moeten zijn omdat er aan de haven, in het toekomstige ap partementencomplex, alleen koopwoningen komen. Ook J. Oudesluijs vroeg of er meer woningen in de sociale sector gebouwd kunnen worden. Het uitgeven van grond voor Vroon stede gebeurt geleidelijk. Eerst is er grond beschikbaar voor ongeveer vijftig woningen. Daar horen ook ongeveer tien kavels bij voor vrij staande woningen voor particulieren langs de Bierensstraat/Dorpsweg. Wethouder K.A. Heijboer lichtte toe dat juist in de eerste fase van het plan de huurwoningen van Castria gebouwd kunnen worden. Castria betaalt 136 euro per vierkan te meter, andere gegadigden 175 eu ro per vierkante meter. J.P. Bout (CDA) wilde weten of er ook andere woningbouwcorporaties buiten de gemeente, gebruik kunnen maken van een lagere grondprijs. Hij had vernomen dat de corporaties ook buiten hun eigen provinciegrenzen mogen bouwen. J. Oudesluijs (Pv dA) werd daar ook benieuwd naar, maar zei dat de gemeente 'zaken doet met Castria.' Volgens Bout kan de gemeente andere corporaties niet buitensluiten. Het ging hem om de vraag of er dan ook een lagere grondprijs zal worden berekend. Volgens Piet doet de vraag zich nu niet voor. Om er de gedachten bij te bepalen, zou het een keer als agen dapunt van de commissie opgevoerd moeten worden. Heijboer zei dat het aantal van dertig huurwoningen in overleg met Cas tria is afgesproken. Als er een ande re corporatie wil bouwen dan zal be keken moeten worden of dit past in de woonvisie van de gemeente. De commissie ging unaniem ak koord met de voorgestelde bereke ning van de grondexploitatie. De prijzen worden jaarlijks aangepast (inflatiecorrectie). Het Thoolse deurwaarderskantoor Buys Partners opent een vestiging in Goes. Samen met rechtskundig- en adviesbureau Intermedium wordt een nieuw zusterbedrijf geopend: BPI aan de Amundsenweg op indus trieterrein De Poel, waarin voorheen Autolease Zeeland was gevestigd. Buys heeft naast het hoofdkantoor aan de Ondernemersweg in Tholen vestigingen in Zierikzee en Schoon- dijke. Voor Goes was recent een deur waarder benoemd, maar door de sa menwerking met Intermedium krijgt Buys daar nog meer voet aan de grond. Op het gebied van incasso en juridische dienstverlening wordt de basis van de onderneming breder. In termedium bestaat ruim 25 jaar. Naast de incassering van vorderingen wor den er procedures bij gerechten ge voerd, maar ook debiteurenbeheer en schuldbewaking behoort tot het ta kenpakket van BPI. De samenwer king moet nog meer kwaliteit en ser vice opleveren. De directie denkt dat één loket voor minnelijke en gerech telijke incasso en algemene juridische dienstverlening op het terrein van ver bintenissenrecht (met huurrecht als bijzondere specialiteit) een plus zal betekenen. De samenwerking moet ook leiden tot meer efficiency, o.a. op het gebied van automatisering. Inter medium zit nu nog in een pand aan de Jasmijnstraat in Goes, maar in de Poel hoopt BPI op een goed herkenbare plaats met nieuw elan nog meer ze kerheid en professionaliteit te kunnen bieden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7