Personeel taxichauffeur m/v Geilings 'Al het mooie van wonen en leven hebben wij gevonden in Zeeland...' chauffeui Chauffeur m/v KEURSLAGERIJ leerling winkelslager m/v J3e> TOT ZIENS EV ONZE SPMRWEEKÜ ABONNEE WORDEN? HERVORMD NEDERLAND: "ONTWAAK GIJ DIE SLAAPT...." Van dinsdag 26 oktober tot en met vrijdag 29 oktober 2004 Mededeling van het waterschap 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 oktober 2004 MEER Voor uitbreiding van ons team zoeken wij een: Deze jonge kracht met com merciële inslag verzorgt de dagelijkse transporten van aandrijvingen. Daarnaast kan de chauffeur helpen in de werkplaats om kleine opdrachten uit te voeren. Rijbewijs B is een must, met voorkeur BE Sollicitaties richten aan: Van Meer, Postbus 46, 4690 AA Tholen, t.a.v. Andre Bout Auto- en Taxibedrijf de Jonge Taxi de Jonge Poortvliet zoekt: zoekt voor zijn vestiging in Tholen J.A. GEILINGS, keurslagerij Vrijwillige Thuiszorg Tholen Steunpunt Mantelzorg Mantelzorgers in het zonnetje!! Woensdag 10 november op de Dag van de Mantelzorg ZIE DE INVULSTROOK OP PACINA 19 Broeders en zusters van Protestant Nederland P.K.N. alsmede broeders en zusters van het Hersteld Verband H.V. Onze Heiland bad en bidt: "Opdat zij allen EEN zijnen de wereld erkenne dat gij Mij gezonden hebt (Joh. 17:23). Aan ALLEN die verdriet hebben om de verdeelde Christenen. Het concilie van Nicaea onder paus Silvester 1. Welke weg toont het Woord? De Nederlandse Geloofsbelijdenis. Hoe dienen wij de overige roomse inzettingen te beschouwen? Hoe nu verder? SS Sinke Komejan Nijpels zoekt: ervaren internationaal Hit» VAN DEN OUDEN Woonpresentatiedagen op zaterdag 23 en 30 oktober kun je terecht op onze volgende vestigingen tijdens kantooruren: Ontwerp lozingsvergunning bronnering Brigdamseweg te Middelburg. Stavenisse Sint Philipsland Ond Vosscmeer Poortvliet -► Tholen, Sint Maartensdijk en Sint Annaland woensdag, donderdag en vrijdag Moet je daar nog wat speciaals voor doen? Als jij je Spaarpot komt legen ontvangje een leuk cadeautje? www.rabobanktholen.nl Rabobank Van Meer is gevestigd in Tholen en gespecialiseerd in elektrisch aandrijven en besturen. Van engineering tot en met onderhoud. Complete decentrale aan- drijfoplossingen kunnen geboden worden. Naast de reparatie en revisie van aandrijvingen kunnen in het assemblagecenter eenvou dig nieuwe aandrijvingen worden gebouwd. OPEL Bent u: woonachtig op eiland Tholen of Sint-Philipsland? klantvriendelijk? flexibel? representatief? Heeft u: minimaal rijbewijs B? twee jaar, of veel ervaring met autorijden? stratenkennis op Tholen en Sint-Philipsland? plaatsenkennis in Zeeland en West-Brabant? tijd over? affiniteit met apparatuur (navigatie en datacommunicatie)? Wij bieden u: minimaal 20 uur per week. leuke collega's en klanten. salaris conform de CAO Taxi. diensten die 6 weken vooraf worden gepland. om om het weekend vrij te zijn. Vraag het sollicitatieformulier aan. Bel 0166-61 2435 of per e-mail info@autobedrijfdejonge.nl Wij zoeken iemand die interesse heeft in het sla gersvak en 32 uur p.w. (4 dagen) wil werken in ons bedrijf en intern en extern opgeleid wil worden. Wij bieden interessante doorgroeimogelijkheden. KEURSLAGER Uw schriftelijke sollicitaties richten aan: P/a Binnenkamer 38 4691 DG Tholen Mantelzorgers zorgen voor hun partner, ouder, zoon of dochter, broer of zus, of een buur. Deze zorgtaken hebben zij op zich genomen vanwege een persoon lijke band, die zij met de ander hebben. Deze zorg hebben zij met liefde op zich genomen, maar is daar om niet minder zwaar. Soms in het tegendeel zelfs, sommige mantelzorgers cijferen zich helemaal weg. wil de Vrijwillige Thuiszorg Tholen - Steunpunt Mantelzorg deze mantelzorgers in het zonnetje zetten. Op deze dag ontvangen zij een boeket of zij mogen mee aan boord van de Frisia voor een tocht over de Oosterschelde. U kunt mantelzorgers aanmelden door te bellen naar: Vrijwillige Thuiszorg Tholen - Steunpunt Mantelzorg. Op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur tel: 0166-663784. De door de eeuwen voortgaande verzuiling is in wezen niets anders dan ongehoorzaamheid aan de in Psalm 119 zo geroemde inzettingen en verordeningen van Israels God. Onze Hei land, zoon van David, heeft ons voorgeleefd en voorgehouden dat ware discipelen moeten blij ven in de geboden van de Vader. Dat zijn Je- zus'geboden (Joh 14: 15-24). Onze liefde tot God (1e gebod) en tot onze Heere dient daar in te bestaan dat wij Zijn geboden bewaren (1 Joh. 5: 1-4). Ons is veelal voorgehouden dat Gods geboden te zwaar zouden zijn. Dat was immers toch voor Israël een feit! De Hebreeën brief leert ons dat de prediking tot Israël niet van nut was, omdat het niet met geloof ge paard ging Hebr 4:2 Maar tot ons die gelo ven in de Heere zegt Jezus dat Hij niet geko men is om te ontbinden doch om te 'volmaken' (Gr. Pleroo, Matth 5:17-19). De Woorden Gods waren met Mozes en de profeten nog niet com pleet. "De Profeet" moest immers nog komen! Deut 18: 15-19 En het verzoenend OFFER van het Gods Lam moest nog plaatsvinden. (Rom. 5:10). De na dit concilie ontstane tradities hebben ons wel héél ver doen afwijken van de GEBO DEN van onze God. Die woorden van het Mo zaïsche verbond hadden ons immers ingeprent dienen te worden! Zij waren geschonken om beschermd te zijn tegen de duisternis. Israël verviel al gauw tot afgoderij en daarmee wer den èn voor hen èn voor ons de woorden van Mozes van Godswege een utopie Ex 23: 20 e.v. Zo bleken natuurlijk adamietische schepselen niet in staat om die inzettingen te houden. Onze Heiland houdt ons in het (jesprek met Ni- codemus voor dat alléén zij, die van Boven af verwekt zijn het Koninkrijk Gods kunnen zien èn binnengaan Joh. 3: 3-6 Helaas is in onze vertalingen het begrip "wederom geboren" ge slopen. De grondtekst geeft in het Grieks anoothen gennaö, en overgezet "van Boven af Verwekken" aan. De apostel Petrus roept op tot bekering en ge loof in de Messias de Zoon van God. Voorts dat iedere gelovige zichzelf dient te laten dopen in de naam van Jezus Christus (Hand. 2: 38-40 en Matth. 28: 19 a 19b). Wij dienen onze Heere te volgen zoals hij ons voorging. Met Zijn lichaam aan de zonde gelijk ging Hij als Men senzoon in het watergraf waarna de Heilige Geest op Hem neerdaalde. Zijn oproep was en is: Bekeer je en laat je dopen tot behoudens (Mare. 16:16, 2 Cor. 5: 21 en Rom. 8: 3). Zo wijst onze Schepper de weg om de Heiland volgende een nieuwe schepping te worden! Zo ontvangen de nieuw verwekten de kracht om door de Geest te voldoen aan de eis der Wet (Rom. 8: 4-9). Alleen zó kunnen de woorden van Paulus worden verstaan om dood te zijn voor de zonden en te leven voor God in Jezus Christus (Rom. 6: 8-14). Dan geldt voor die mens de besnijdenis niet meer als eeuwige in zetting noch voor de Jood, noch voor de Griek. Doch wél het houden van Gods geboden (1 Cor. 7: 7:19). Helaas is art. 34 van deze belijdenis niet naar het woord opgesteld. A). De doop is geen reiniging van de ziel door het Bloed van Christus, doch een bewust af leggen en sterVen aan de oude adamietische natuur in het watergraf. B). Ook wordt door de doop geen verbond ge sloten. De doop is de verlossing uit de slaver nij van de zonde en de verzoening door het Bloed om Eén Lichaam te worden met het Hoofd! (Ef. 2: 5-10 en Ef. 4: 13-18). C). Tenslotte moet de nieuwe schepping door de Geest de werkingen van het vlees doden; en de oude mens afleggen en de nieuwe mens aandoen (Rom. 8:13 en Ef. 4: 20-24). De kinderdoop is een uitvloeisel van een voor- reformatorische roomse inzetting in gevallen van ziekte van kinderen tot hun behoud, doch lees dan 1 Cor. 7: 14b. De Hoogtijdagen van onze God naar Lev. 23 zijn na het concilie afgeschaft. Daarvoor kwam het feest van paus Silvester 1het roomse nieuwjaar. Voorts de zondag i.p.v. het 4e gebod, de Sabbat, en het z.g.n. geboortefeest met Kerst-mis. N.B. onze Messias werd naar het Woord in de zevende maand geboren!! Met het Pascha werd Pasen en daaraan verbonden het Pinksterfeest i.p.v. het Wekenfeest 50 dagen vanaf het Pascha gerekend. Het feest van de Ongezuurde broden, het Israëlisch Nieuwjaar, de Grote Verzoendag en het Loof huttenfeest verdwenen!! Hebben deze Hoogtij dagen voor deze tijd gèèn betekenis meer? Toch is Pascha en de Sabbat als één geheel te zien en de bevestiging van Gods Onverander lijke eeuwige woorden. Wanneer de nieuwe scheppingen God leren liefhebben en diep ontzag ontvangen voor Al hetgeen Hij gespro ken heeft, zullen zij moeten bedenken dat het onbegrijpelijk is dat zoveel van Zijn woorden voor de gelovigen zijn weggevallen. Er staat immers geschreven dat er niets mag worden afgedaan of toegevoegd aan die Heilige woor den (Deut. 4: 2). Ten aanzien van het vierde gebod moet gerealiseerd worden dat onze Heere met het oog op Zijn sterven tot de Joden sprak dat Hij 3 dagen en 3 nachten in het hart van de aarde zou vertoeven (Matth. 12:40). De z.g.n. Goede Vrijdag is dan ook een leugen van satan. Het Gods Lam ging de weg van het 'lam dat op Pascha werd geslacht tegen de avondschemering (Ex. 12: 1-12). Op de 14e van de maand Nisan hield de Heere met Zijn discipelen het Pascha. Naar de vier evangeliën viel die dag op de 4e dag der week (woensdag). De 5e dag was het de grote Sab bat der Joden naar Joh. 19: 31. Op de dag na die sabbat kochten de vrouwen de specerijen om het Lichaam van de Heere te balsemen (Mare. 16:1). Op de reguliere Sabbat rustten zij naar het 4e gebod (Luc. 24:1). Laat né die Sabbat tegen het aanbreken van de eerste dag der week gingen de vrouwen naar het graf en vonden het ledigHet Lichaam van de Messias vertoefde in het graf precies drie dagen en drie nachten vanaf Zijn begrafenis op de 14e Nisan ruim voor het 12e uur. Hij ver rees op de 17e Nisan evenzo ruim voor de eer ste dag der week. Zo stond de Heere dus uit de dood op, op de Sabbat naar het 4e gebod. Dit was de zevende dag der week(Gen. 2:1-3, Ex. 31: 15-18) Petrus zegt, Broeders, ik weet dat gij uit onkun de gehandeld hebt, gelijk ook uw oversten (Hand. 3:17 e.v). Voor hen, die menen dat de in zettingen van het oude verbond alleen voor Is raël gelden wordt u erop gewezen dat Gal. 3:27- 29 ons voorhoudt dat zij die in Christus zijn aangemerkt worden als zaad van Abraham. Waarde broeders en zusters: Laat u niet ver leiden om op deze weg voort te gaan, doch bekeer u tot het Woord van God. Onze Heiland zei immers tot Israël: "Tevergeefs eren zij Mij omdat zij leringen leren, die geboden van mensen zijn" (Matth. 15:9). H.M. Christiaanse, Kerkplein 29 Poortvliet. Dat wordt op een bijzondere manier gerealiseerd in het nieuwe, schitterende woonplan 't Zuyderdijk in St. Philipsland op de grens van Zeeland en Brabant. Een kleinschalig en exclusief plan bestaande uit 19 woningen (rijenwoningen, 2ll kap met garage, vrijstaande villa's met garage). Verkoop: EÊW* m Mostert Reactie: Postbus 14, 4413 ZG Krabbendijke tel. 0113 - 501 478, minaard@mostert-group.co Telefoon: 0164 - 233442 www.sinke.nl bergenopzoom@sinke.nl attractieve prijzen v.a. 186.750,- v.o.n. extra grote woningen met hobbyzolder bouwkundige topkwaliteit GIW-garantie grote bouwkavels school op 100 meter ideaal gesitueerd in de luwte van de Randstad prachtige natuur (strandje op 100 m) www.zuyderdijk.nl Wilt u meer weten over werkelijk groots wonen? Bezoek dan de in dorpshuis 'De Wimpel' in St. Philipsland (10.00-14.00 uur). De leden van het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden delen het volgende mee: Van Evides N.V. te Rotterdam ontvingen wij op 15 juli 2004 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging opper vlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het water schap. Het afvalwater is afkomstig van de bronnering ten behoeve van de aanleg van een opjager aan de Brigdamseweg te Middelburg. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verlenen onder het stellen van voorschriften. Ter inzage: De aanvraag, het ontwerpbesluit en andere bijbeho rende stukken liggen vanaf 25 oktober tot en met 21 november 2004 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (0118-621411), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; op de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 te Middelburg van 9.00 tot 16.00 uur. Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Juridische Zaken, Vergunningverlening en Handhaving van het waterschap (elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) tot de termijn is verstreken waarbinnen tegen het besluit beroep kan worden ingesteld. Bedenkingen Vanaf 25 oktober tot en met 21 november 2004 kan iedereen schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit. Deze bedenkingen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens deze periode is het ook mogelijk met ons van gedachten te wisselen over het ontwerpbesluit en om mondeling bedenkingen in te brengen. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (0118-621411). dingdag woensdag donderdag vrijdag Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.ni Waterschap Zeeuwse Eilanden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 12