5 Cs SPS en Smerdiek in evenwicht in amusante vierdeklasderby Volle winst voor WHS en Thol.Boys Smerdiek haalt uit tegen Ter Leede Ve rburgh Dick Soomers weg bij Stavenisse na bedreiging Eerste zege Stavenisse: 4-2 tegen zwak Mevo Voorzichtig herstel Vosmeer Gerard van Zalinge: 'We moeten eens durven winnen Bloedeloos Noad blijft verliezen Donderdag 14 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Aan de vooravond van het duel tegen Mevo heeft Dick Soomers zijn ontslag als trainer van Stavenisse inge diend. Aanleiding voor die beslissing was een aanvaring met een speler tijdens en na de afsluitende training van donderdag. Soomers voelde zich in woord en gebaar be dreigd en besloot de eer aan zichzelf te houden. „Dit heb ik nooit eerder meegemaakt in het voetbalwereldje." Drie spitsen WHS pakte eindelijk weer eens een overwinning. De ploeg van Cees Stoutjesdijk toonde zich op eigen ter rein de meerdere van Spui: 2-0. Tholense Boys had het moeilijk bij Rust Roest in Eindhoven. In de slotfase trok de lijstaanvoerder alsnog de zege naar zich toe. De concurrentie won ook, zodat de geel-zwarten nog altijd de adem van WC '68 en Kogelvangers in de nek voelen. Tholense Boys moeizaam Noad '67 is ziek en van beterschap lijkt nog geen sprake. Op eigen terrein lukte het de ploeg van Peter van Poort vliet niet om een vuist te maken tegen AZVV: 0-3. Veer tien tegendoelpunten en nul keer gescoord, dat is de trieste balans van de laatste drie wedstrijden. De slechte resultaten laten hun sporen na in de selectie, aldus Van Poortvliet. „Er is op dit moment helemaal geen vertrou wen. Niet één van de spelers zit goed in zijn vel. Van de jongeren mag je niet teveel verwachten, maar ook de er varen spelers laten het afweten. We hebben niet één kans gecreëerd." Drie punten Noad 2 en vuistslag voor Van Oudenaarde ZO VLAK LOEWE. Voetbal programma Zaterdag 16 oktober uur WHS-Smerdiek(vr.) 14.30 Dosko-Stavenisse(vr.) 14.30 Oranje Wit 2-WHS 2(dBesten) 14.30 Dinteloord 2-Noad 2(Brouwer) 12.30 Thol.Boys 2-Internos 2(Wilbrink) 12.30 DSE 2-SPS 2(Kolsloot) 14.30 Smerdiek 2-WHS 3 12.30 Cortgene 1-SPS3 14.30 SKNWK 3-Thol.Boys 3 14.30 Stavenisse 2-Alliance 2 14.30 Noad 3-Vrederust 3 15.00 Thol.Boys 5-Thol.Boys 4 14.30 Kloetinge 6-Smerdiek 3 15.00 WHS 4-VVC 4 14.30 Noad 4-Klundert 4 13.30 Krabbendijke 4-Vosmeer 4 14.30 Thol.Boys da.-Wolfaartsdijk 14.30 Smerdiek 2 da.-MZVC 1 12.30 Zondag 17 oktober uur Vosmeer 2-Victoria 4 12.00 Internos 11 -Vosmeer 3 9.45 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-AZVV 0-3. Derde kl.: WHS-Spui 2-0, Rust Roest- Thol. Boys 2-5. Vierde kl.: SPS-Smerdiek 2-2, Stave- nisse-Mevo 4-2. Vijfde kl Vosmeer-Dreischor 2-1. Dames: Smerdiek-Ter Leede 3 8-0, Thol.Boys-Nieuwdorp 2 8-0, Smerdiek 2-Zaamslag afgelast. Eerste kl. res.: Kapelle 2-WHS 2 2-0. Tweede kl. res.: Noad 2-Zwerver 3 3-2. Derde kl. res.: Halsteren 2-Thol.Boys 2 1-4, RoodWit 7-SPS 2 4-4. Vierde kl. res.: Cortgene 1-Smerdiek 2 1-5, SPS 3-SKNWK 3 1-6, WIK 2-WHS 3 3-0, Thol.Boys 3-ZSC 2 1-6, Unitas 11-Thol.Boys 4 uitgesteld. Vrederust 2- Thol.Boys 5 8-2. Vijfde kl. res.: WHS 4-Krabbendijke 4 2-5, Smerdiek 3-Kruiningen 4 5-2, We- meldinge 3-Vosmeer 4 2-5, DSE 4-Noad 4 0-0. Zesde kl. res.: Alliance 7-Vosmeer 2 3- 4, Vosmeer 3-Lepelstr.Boys 3 2-10. Jeugd: NVS-Smerdiek B 3-6, Smerdiek Dl-Dosko 9-1, VVC-Smerdiek El 1-1, Smerdiek E2-Noad E2 1-2, Smerdiek F1-Halsteren 7-3, Smerdiek F2-Alliance 0-13; Thol. Boys A-BSC 10-0, Thol. Boys B-BSC 1-2, Odio-Thol. Boys C 9- 4, Thol. Boys Dl-Zwaluwe 6-2, Noord- hoek-Thol. Boys meisjes 3-2, Thol. Boys El-DSE 4-3, Steenbergen-Thol. Boys E2 1-8, NVS-Thol. Boys E3 4-9, Steenbergen-Thol. Boys F1 0-4, Thol. Boys F2-Halsteren 9-0, Halsteren-Thol. Boys F3 4-0, Thol. Boys F4-Lepelstr. Boys 1-2; DSE-Vosmeer B 7-1, Vosmeer C-FSV 0-2, Mevo-Vosmeer meisjes 0-6, Vosmeer D-Smerdiek D2 5-6, Stavenisse E-Vosmeer E 3-8, Vosmeer F-WHS F3 0-2; Noad A-Bergen 5-1, Steenbergen- Noad C 1-5, Lepelstr. Boys-Noad El 0- 8, Noad F-Vivoo 1-6; WHS A-Unitas 6- 2. WHS Dl-NVS 1-3, Nw. Borgvliet-WHS D2 3-8, Moe-WHS El 1-4, NVS-WHS E2 2-9, WHS E3-Hal- steren 1-6, WHS F1-Steenbergen 0-2, WHS F2-Lepelstr. Boys 6-1, Moc-WHS F4 5-0; Gastel-SPS A 4-1, Val Aan-SPS C 4-2, SPS Dl-Thol. Boys D2 5-2, NSV-SPS D2 3-14. Trefzeker Topscorer Thijs Nijmeijer (SPS) 6 Reinier de Groen (Thol. Boys) 5 Egbert Moerland (WHS) 4 Erik van Haaften (Smerdiek) Nordin Achabar (Smerdiek) Hicham Benhammou (Thol. Boys) In de topscorerlijst is Reinier de Groen van Tholense Boys opge klommen naar de tweede plaats. Hij maakte zaterdag twee treffers en staat nu op vijf, één minder dan Thijs Nijmeijer die ook weer een doelpuntje meepakte. Ronnie de Graaf van Tholense Boys en John Vroegop van Vosmeer scoorden eveneens twee keer, zij staan nu op drie treffers. Liefst zes voetballers troffen voor het eerst in deze com petitie doel: Jaben Kortland van Tholense Boys, Leon de Witte van WHS, Mohammed Allali van Smer diek en Sander Smits, Jeremy Gier man en Jacco Knuist van Stavenis- De volgens Soomers onder invloed van alcohol verkerende speler meld de zich twintig minuten te laat voor de training. „Ik was bezig met een oefenvorm en vroeg hem om met een bal iets voor zichzelf te doen ter opwarming. Later zou hij dan aan sluiten bij de training. Daar wilde meneer niet aan meewerken en hij verdween naar de kleedkamer. Na afloop van de training besloot ik om de verstandigste te zijn en wilde ik het uitpraten. Toen ging hij ver schrikkelijk tekeer. Ik voelde me in mijn hemd gezet. Samen met enkele bestuursleden en leiders ben ik toen in de bestuurskamer de selecties gaan samenstellen voor zaterdag. Daar drong hij even later binnen en smeet zijn sporttas op tafel. Ook toen zijn er weer harde woorden ge vallen. Jammer dat het bestuur die jongen niet eerder op een fatsoenlij ke manier buiten de poort heeft ge zet." Samen met bestuurslid Wim Klippel ging Soomers na afloop richting zijn auto. „Ik was bang dat hij mijn wagen zou hebben beschadigd. Ge lukkig was dat niet het geval. Ik ben echt met knikkende knieën naar mijn auto gelopen. Ik hoop dit nooit meer mee te maken. Thuis heb ik besloten om er een punt achter te zetten." Soomers is bijzonder te leurgesteld in de betreffende speler. „Ik heb nooit problemen gehad met dat mannetje. Ik heb hem altijd ver trouwen gegeven, ook vorig jaar toen hij vanwege een ernstig auto ongeluk een moeilijk seizoen had. Als je dan zo bejegend wordt, voelt dat als een dolksteek in je rug. Voor mij was het de druppel die de em mer deed overlopen." De 55-jarige Soomers twijfelde vo rige week na het 4-0 verlies bij WIK al hardop aan het nut van zijn trai nerschap. De in Tholen woonachti ge oefenmeester was in Stavenisse bezig aan zijn derde seizoen. Intern was het al langer bekend dat Soo mers eigenlijk wilde stoppen. Vorig jaar liet Soomers weten zijn con tract niet te willen verlengen en vroeg hij het bestuur uit te zien naar een opyolger. De beoogde kandi daat haakte in een laat stadium van wege privé-redenen af. Daarop schoot Soomers de club alsnog te hulp en besloot hij er een jaar aan vast te knopen. Begin september drong hij er bij het bestuur nog een keer op aan om te blijven zoeken naar een nieuwe trainer. De tegen vallende resultaten zorgden ervoor dat Soomers steeds minder zin kreeg in het karwei. „Ik ben nu een maal geen trainer die braaf meehob- belt naar het eind van het seizoen. Na de vooruitgang van vorig jaar zie ik het bij Stavenisse weer langzaam inzakken. Met spelers gemaakte af spraken over trainingen en beschik baarheid worden onvoldoende nage komen. Dat stuit me tegen de borst." Soomers gaat bij Stavenisse niet met ruzie weg. Ik was blij dat de club zaterdag gewonnen heeft. Ik wens ze ook alle goeds en heb zelf twee kandidaten voor mijn opvol ging bij het bestuur aangemeld." Voorzitter Louis Wesdorp betreurt de gang van zaken. Hij was zelf op de bewuste donderdagavond niet op het veld aanwezig. Wesdorp vierde juist zijn verjaardag. „Het is jam mer dat het zo gelopen is. Het be stuur en Dick konden goed met el kaar over weg. Ook bij een groot deel van de spelersgroep lag hij goed. We zullen op zoek moeten gaan naar een opvolger. De be treffende speler is tot nader order geschorst voor alle elftallen." Vijfde klasse Vosmeer-trainer Sjaak Istha wilde na de 2-1 zege op Dreischor nog niet te hard juichen. Daarvoor voelde hij zich de week tevoren bij Volhar ding teveel in de steek gelaten door de ploeg. Istha was daarover zelfs nog zo geëmotioneerd dat hij het oplezen van de opstelling in de kleed kamer aan een ander overliet. Niettemin kreeg de geplaagde trainer een steuntje in de rug met de tweede overwinning van het seizoen. „Ik ben nog niet al te optimistisch. We moeten eerst eens een paar wedstrij den achter elkaar punten scoren. Het is allemaal veel te wispelturig." en Jacco Vaders alsnog in de ploeg kwam. In de tweede helft kwam Dreischor gevaarlijk opzetten, maar de Vosmeer-defensie gaf weinig kansen weg. De vlam sloeg nog even in de pan bij een opstootje rond Theo van eekelen en Mike van Gas teren, waarop de scheidsrechter een afkoelingsperiode inlaste. Op ver zoek van de arbitrage werd Van Gas teren gewisseld, om erger te voorko men. Daardoor maakte Benjamin Suurlant na een blessure zijn ren tree. Een kwartier voor het einde keerde de spanning in de partij te rug. Niet tijdig ingrijpen in de verde diging leverde de bezoekers de 2-1 op. Dreischor trok naar voren om het verdiende gelijkspel uit het vuur te slepen, waardoor Vosmeer ruimte kreeg om bij tegenstoten de wed strijd te beslissen. Jacco Vaders en Benjamin Suurlant bleven in gebre ke bij opgelegde kansen, zodat het tot het laatste fluitsignaal spannend bleef. „Dat laatste kwartier leek wel een uur te duren", aldus een opge luchte Istha. Dreischor was zondagmiddag in Oud-Vossemeer voor rust de gevaar lijkste ploeg. De met een vormcrisis kampende Jacco Vaders bleef aan vankelijk op de bank. De voorhoede werd nu gevormd door de ervaren John Vroegop en de fel opzittende Mike van Gasteren. Het was uitblin ker John Aarnoudse die in de ope ningsfase zijn ploeg met fraaie red dingen op de been hield. Ook dwong Aarnoudse keepersgeluk af bij een inzet op de paal. Halverwege de eer ste helft nam Vosmeer onverwacht de leiding. Na een actie van Hossain Alniahmoudi over de rechterkant sloeg John Vroegop met een schot in de verste hoek toe: 1-0. Nog voor de pauze stond Vroegop weer op de goede plaats na een voorzet van de rechterflank: 2-0. Toch zag Istha zijn elftal veel fouten maken, waardoor Almahmoudi al snel mocht inrukken Tijs Nijmeijer (links) viert voor 70 toeschouwers het eerste doelpunt van SPS'er Wiljan Lisseveld(rechts), terwijl Erik van Haaften van Smerdiek zijn teleurstelling verbijt. Na rust kon hij weer lachen met de eerste tegentreffer en het werd zelfs nog 2-2. Nijmeijer zorgde voor het tweede SPS-doelpunt een vlak daarna verliet hij het veld omdat hij nog moest werken. Het streekduel tussen SPS en Smerdiek eindigde zaterdag in een 2-2 ge lijkspel, een uitslag waar vrijwel iedereen mee kon leven. SPS had na afloop nog de meeste reden om zich achter de oren te krabben. De thuisclub gaf in luttele minuten een 2-0 voorsprong uit handen. Dat was de ploeg van Gerard van Zalinge ook vorige week bij Mevo al overko men. Daarom beende Van Zalinge met een verbeten trek om de mond van het veld. „Het wil maar niet lukken. En dat terwijl we een uur lang de wedstrijd hebben geregeerd." Vierde klasse De analyse van Van Zalinge stemde niet geheel overeen met de werke lijkheid. Het was Smerdiek dat in de openingsfase het meest dreigend richting het doel trok. Bij SPS stond Peter van der Male als derde keeper van het seizoen onder de lat. Niels Lisseveld is nog altijd geblesseerd en diens vervanger Dennis Boer ontbrak wegens verplichtingen op het werk. Van der Male zou kans loos zijn geweest als Bart Stoutjes- dijk na ruim een kwartier zijn voet vol tegen een voorzet van Nordin Achabar had gezet. In plaats daar van aaide de jonge aanvaller de bal, zodat de op dat moment verdiende voorsprong voor de bezoekers uit bleef. Nu was het SPS dat de leiding nam. Het duurde tot de 37e minuut, voordat het net bolde. Bij een voor zet van Johan Scheermeijer fun geerde de lange topscorer Tijs Nij meijer als bliksemafleider en bij de tweede paal schoot Wiljan Lisseveld hoog in het dak van het doel: 1-0. Het was in feite de vierde kans van de middag voor de thuisclub. Nij meijer schoot in riante positie een Na alle opschudding vanwege het opstappen van trainer Dick Soomers deed Stavenisse zaterdag tegen hekkensluiter Mevo wat het moest doen: winnen. Het werd onder het toeziend oog van elftalleider Adrie Knuist een 4-2 overwinning voor de thuisclub. Knuist was blij met het resultaat. „Na het verlies van vorige week bij WIK was het vijf voor twaalf voor Stavenisse. Vandaag was het eigenlijk klokslag twaalf uur. We waren verplicht om te winnen." bijzetten om de gelijkmaker te voor komen. Na de pauze was het enkel Stavenisse dat voetbalde. Jeremy Gierman deelde de genadeklap uit: 3- 1. Na een uur spelen ging de jonge Marco Oosdijk naar de kant. Erik de Rooij was zijn vervanger. Voor de laatste tien minuten bracht Adrie Knuist zijn zoon Jacco binnen de lij nen voor Jan Kees Wesdorp. De jon ge Knuist bekroonde zijn invalbeurt met de 4-1. In de extra tijd deed Me vo nog even wat terug: 4-2. Door de winst heeft Stavenisse in ieder geval afstand genomen van de nog altijd puntloze rode-lantaarndrager. Stavenisse kwam fanatiek uit de startblokken. Na een kwartier vond Sander Smits als eerste het gaatje in de zwakke defensie van de bezoe kers: 1-0. Korte tijd later was het raak dankzij Kees van Putte: 2-0. De niet fitte Peter Eerland was toen al ver vangen door Peter de Rijke. In het resterende deel van de eerste helft liet het met drie spitsen opererende Sta venisse diverse kansen op een hogere score onbenut. Na een halfuur kwam de ploeg uit Zierikzee met een benut te strafschop even terug in de wed strijd: 2-1. Doelman Marco Knuist moest zelfs nog een keer alle zeilen vrije trap in de muur, de mee opge rukte Erwin Feijtel zag na een hoek schop een kopbal van de lijn wor den gehaald en Johan Uijl vuurde na een fraaie solo op de benen van keeper Alex Stoutjesdijk. Voor het overige had SPS vooral moeite met de door Jordy Hage bij herhaling opgezette buitenspelval, waardoor veel gevaar al in de kiem smoorde. Nog voor de pauze kregen de blauw-zwarten twee mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen. Nordin Achabar schoot over, via het lichaam van een SPS-er en de lat. Op slag van rust leek het zelfs gelijk te zijn geworden. Bij een hoekschop van Bart Stoutjesdijk kroop Erik van Haaften juist voor doelman Van der Male en werkte de bal over de lijn. Het leek een geldig doelpunt, maar scheidsrechter Bleyenberg oordeelde dat de keeper onregle mentair was aangevallen. Onzin, vond Van Haaften die zijn protest met een gele kaart moest bekopen. „Ik was gewoon eerder bij de bal." Na de hervatting bleef het een op en neer gaande strijd met redelijk wat amusementswaarde. Achabar kopte slecht in na een voorzet op maat van Souliman el Bouazzaoui. Aan de overzijde stuitte Lisseveld op de keeper en leek hij bij de herkansing op de hielen te worden getrapt. Bleyenberg wilde echter van geen strafschop weten. Toch bouwde SPS na een uur spelen de voorsprong uit. Jaco Jansen bracht Nijmeijer in stel ling en de tot dan onzichtbare aan valsleider maakte het indrukwek kend en koeltjes af: 2-0. Vanwege werkzaamheden later in de middag moest het goudhaantje meteen naar de kant. Voor hem kwam de jonge Jorn Elenbaas binnen de lijnen. De 29-jarige Nijmeijer hijgde nog na toen Erik van Haaften uit het niets de 2-1 inkopte. „Het is nog wennen, vooral conditioneel", aldus de in Bergen op Zoom woonachtige Nij meijer, die als B-junior in Hoorn in terregionaal speelde. „Vorig jaar heb ik helemaal niet gevoetbald en daarvoor vierde klas zondag. Via mijn vriendin kende ik wat jongens van SPS en zo ben ik hier terecht gekomen. Het is weer leuk om lek ker te ballen. Het gaat ook niet slecht. Dit was mijn zesde seizoens treffer. Ik ben zo'n type dat je niet ziet en datdan ineens raak schiet." Smerdiek-trainer Ruud Linders voerde een dubbele wissel door om de druk op SPS verder op te voeren. El Bouazzaoui en Stoutjesdijk wer den afgelost door Gecko Tefa Birko en Jelle Rinses, waardoor de bezoe kers met drie spitsen gingen spelen. Bijna sloeg Van Haaften weer met het hoofd toe, maar Erwin Feijtel redde op de lijn. Even later was het wel raak. Na een pass van Tefa Bir ko sloop Mohammed Allali door de linies en schoof beheerst langs Van der Male de 2-2 binnen. In de reste rende twintig minuten kregen beide teams nog kansen op de overwin ning. Na een vloeiende aanval, met een slim overstapje van Johan Uijl, had Jaco Jansen de hoek voor het uitkiezen. Ook Johan Scheermeijer kreeg nog een schietkans. Aan de overzijde had Achabar na voorberei dend werk van Tefa Birko de win nende treffer op het hoofd. Ges coord werd er niet meer, tot teleurstelling van Linders. „Na die 2-2 dacht ik nog even dat we erop en erover zouden gaan. Van tevoren had ik ook gerekend op drie punten. Dat lukte niet, vooral omdat de eer ste helft van onze kant te zwak was. We legden het toen af op strijdlust en inzet. We coachen elkaar ook nog veel te weinig in het veld. Op zich is het knap dat we toch nog tot 2-2 terugkomen. Ik ben niet onte vreden over de uitslag." Van Zalinge dacht daar anders over. „SPS moet eens durven te winnen. Deze ploeg draagt een verleden met zich mee, waarin winnen een zeldzaamheid was. Ondertussen is het elftal meer vol wassen en beter geworden. Van daag hebben we het weer niet af gemaakt Bij een voorsprong laten we ons teveel in de verdediging zakken. Die angst moeten we zien kwijt te raken." Derde klasse Na een agressieve start was het Egbert Moerland die zijn ploeg binnen het kwartier op voorsprong zette. De linkerspits sneed goed naar binnen en kogelde fraai in de kruising: 1-0. Die vroege treffer gaf de thuisclub de moed dat er te gen de ploeg uit Terneuzen een positief resultaat in zat. Het spel werd goed breed gehouden en dc kansen op een grotere voorsprong bleven komen. Na voorbereidend werk van Matthijs Bruijnzeel kreeg Patrick van Schetsen een prima mogelijkheid en ook Bruijnzeel zelf kwam m schietpo sitie. Spui gokte op balverlies bij WHS om vervolgens uit de tegen aanval toe te slaan. Doelman An ton Elenbaas had echter een nage noeg werkloze middag, omdat de uitblinkende Ivan Hage als breker op het middenveld al veel tegen stoten in de kiem wist te smoren. Ook laatste man Hans van den Ouden had zijn zaakjes prima op orde en zorgde door tijdig in schuiven ook in aanvallend op zicht voor het nodige gevaar. Al leen in het eerste kwartier na de hervatting drongen de bezoekers werkelijk aan. Het was juist in de ze fase dat WHS de nodige ruimte kreeg om de beslissende tweede treffer op het bord te krijgen. Meer dan een reeks hoekschop pen. een kopbal van Ivan Hage juist over de lat en een prima schot van Van den Ouden leverden de kansen niet op. Met een geluk kige omhaal zorgde Leon de Witte na een uur spelen voor de bevrij ding: 2-0. De Witte kreeg in het resterende halfuur nog tweemaal de bal op een presenteerblaadje aangeboden door de snelle Egbert Moerland. Beide keren ging de bal juist over de lat. Ook Van Schetsen kwam oog in oog met de keeper na weer een prima bal van Moerland. „Een dik verdiende overwinning", vond trainer Cees Stoutjesdijk. „Er was inzet en agressiviteit in de duels en ook de laatste pass was beter verzorgd dan in de voorgaande weken." De slechtste wedstrijd van het sei zoen. Zo oordeelde trainer Gaby Niemantsverdriet na afloop over de geflatteerde 2-5 overwinning op Rust Roest. Ondanks de ruime cij fers was de Bergse oefenmeester matig tevreden. „We speelden in een veel te laag tempo en teveel duels werden verloren. Het was al lemaal moeizaam. We hadden moeite met de twee gevaarlijke en snelle spitsen van de tegenstander. Rust Roest is een team waar veel ploegen het moeilijk tegen zullen krijgen." Tholense Boys begon het karwei in Eindhoven zonder Johan Schot die nog altijd te veel last bleek te hebben van zijn tegen Kogelvan gers opgelopen blessure. Michael de Jong opereerde daardoor als laatste man en voor Niels Hop mans kwam er een plekje vrij op het middenveld. Hicham Benham mou creëerde de eerste kans van de middag. Na een goede actie langs twee verdedigers kwam hij oog in oog met de doelman. Jam mer genoeg voor Tholen schoot hij naast. Rust Roest had na drie over winningen op rij geen ontzag voor de bezoekers en keeper Marius Bal moest tweemaal vol aan de bak om de openingstreffer van de Bra banders te voorkomen. Reinier de Groen had pech bij een inzet op de paal. Aan de overzijde werd ook Bal gered door het aluminium. In de 23e minuut nam Tholense Boys de leiding. De Groen ging goed door aan de rechterkant en schoot, via het been van een verdediger, de 0-1 binnen. Lang duurde de vreugde niet. Na een halfuur kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Balverlies op het midden veld bij de Tholenaren werd ge volgd door een snelle counter: 1-1. In de rust wisselde Niemants verdriet rechterverdediger Rick van de Velde voor Carlo Heijboer. Na een uur spelen kwam de lijst aanvoerder weer op voorsprong. Het was Jaben Kortland die na een combinatie met De Groen voor de 1-2 zorgde. Jan de Graaff loste kort daarop Mourad Tihani af, een vaste wissel de laatste weken. Twaalf minuten voor het einde leek puntverlies nabij. Bal loste een inzet van Rust Roest en in de herkansing was het raak: 2-2. Am per twee minuten later keerde het tij opnieuw. De Jong schoof goed in en vuurde op de paal, waarbij de terugspringende bal door een attente Ronnie de Graaf alsnog achter de Eindhovense doelman werd gewerkt. Rust Roest moest risico's nemen, waarvan Tholense Boys profiteerde. Ronnie de Graaf gaf drie minuten voor het einde de genadeslag: 2-4. Rust Roest zag nog een speler voortijdig vertrek ken na een tweede gele kaart en in de laatste minuut maakte De Groen er met een mooie stiftbal zelfs nog 2-5 van. „Ook slechte wedstrijden moet je zien te win nen", constateerde Niemantsver driet nuchter. Tweede klasse afgeslagen bal schoot een vrijstaan de Axelse speler de 0-1 achter Lean- der Rouw. Na een uur spelen viel de beslissing. Een intikkertje beteken de 0-2 en kort daarop werd het met een fraaie lob over Rouw zelfs 0-3. Het resterende deel van de partij was een formaliteit. AZVV hoefde niet meer zo nodig en Noad was on machtig. Qua stand is er nog geen man overboord bij Noad, dat zich op de ranglijst omringd weet door nog een handvol zwakke broeders. Het bloedeloze spel belooft echter weinig goeds voor de komende we ken. Het vrije bekerweekeinde komt voor de Fluplanders als geroepen. „We zullen intern moeten zoeken naar alternatieven", aldus Van Poortvliet. „Deze groep heeft een impuls nodig. Mogelijk kunnen en kele andere spelers daarvoor zog gen. Jos van Splunter komt terug en ook Arjan Moerland zet zijn eerste stapjes in het tweede. Van hem mo gen we natuurlijk ook niet verwach ten dat hij meteen de ploeg op sleeptouw neemt. Het blijft een moeilijk verhaal." In zijn zoektocht naar de ultieme oplossing had Van Poortvliet dit maal Erik Fonteijne in het hart van de defensie weggezet en was Men- no Fonteijne als verdediger een linie opgeschoven. Bram Filius nam de positie van laatste man in. Op de an dere routinier Jaap van Oudenaarde wordt waarschijnlijk geen beroep meer gedaan. „Voor Jaap is het fy siek een te zware belasting geble ken", concludeerde Van Poortvliet. De eerste helft bleef Noad verdedi gend een halfuur overeind. Wel moest Erik Fonteijne met waar schijnlijk een hersenschudding vroegtijdig naar de kant. Voor hem kwam Erwin Kot in de ploeg. Kot had al een hele wedstrijd bij de re serves in de benen, tekenend voor de personele malaise bij Noad op dit moment. Niet voor het eerst dit seizoen deed een dood spelmoment de Fluplanders de das om. Na een Het damesteam van Smerdiek, inmiddels koploper in de tweede klasse, boekte zaterdag tegen Ter Leede 3 een ruime 8-0 overwinning. Bij de rust stond het al 6-0 voor de Tholenaren, die volgens leider Wim Scher- penisse stuk voor stuk een dikke voldoende haalden. Jansen maakte het halve dozijn vol, terwijl Ter Leede nog geen kans had gehad. De snelle en behendige rechtsbuiten werd door Donna Koetsier volledig uit de wedstrijd gespeeld. Bij de ruime voorsprong deed Smerdiek het na de rust kalmer aan. Niettemin werd er vlak na de aftrap alweer gescoord. Angeliqe Hage, die de bal meekreeg van Ilse Pol derman, liet haar derde treffer aan tekenen. Ramona van Tiggele raak te nog een keer de paal. De 8-0 verscheen op het scorebord na een fraaie actie van Tina Dujakovic, die Polderman in staat stelde om te doelpunten. Damesvoetbal In de tweede minuut stond de kee per van de bezoekers een treffer van Ilse Polderman nog in de weg, maar zeven minuten later was het wél raak. Anne Hage ging goed door, speelde Polderman aan en zij be diende Josca Jansen die niet faalde. Een paar minuten later schoot An- gelique Hage de bal hoog in het doel, nadat ze met een hakje was aangespeeld door Polderman. Laatstgenoemde zag zelf een schot op de lat belanden. Er kwamen meer kansen, maar topschutter An- gelique Hage had geen geluk met de afwerking. Polderman tekende uit een pass van Lenny Stoutjesdijk voor de 3-0 en zelf was ze even la ter de aangever voor een treffer van Ramona van Tiggele. Bij een mis verstand tussen de achterhoede en de keeper van de bezoekers zat An- gelique Hage er goed tussen, zij scoorde de vijfde Smerdiek-treffer. Toen een solo van Lenny Stoutjes dijk werd afgebroken door haar in het strafschopgebied onderuit te ha len, ging de bal op de stip. Josca Smerdiek Zwaluwen Barendrecht MVV '27 Jodan Boys RKDEO Lisse Peursum Xerxes DZB Berkel Ter Leede 3 WIK '57 Quick Boys Spijkenisse 16 22--1 14 21-9 13 28-7 11 12-4 11 16-9 10 10-7 7 9-6 7 10-13. 7 10-16 6 9-14 6 11-24 6 10-29 1 7-14 0 2-24 Reserve tweede klasse De tweede keus van Noad deelt de derde plaats op drie punten van de koplopers, na de 3-2 zege tegen De Zwerver 3. De bezoekers, die met één punt troosteloos onderaan staan, kregen in de laatste mi nuut een strafschop. Dat gebeurde nadat bij een hoekschop Jaap van Oudenaarde terugduwde na eerst zelf een duw te heb ben gekregen. De arbiter zag alleen de duw van de Sint-Philipslander en legde de bal op de stip. Bij de voorbereidingen voor de penalty ging Van Oudenaarde knock-out na een rechtse directe in zijn gezicht. De leidsman stond er met de rug naar toe, maar grensrechter Adrie Fon teijne attendeerde hem erop en dat resul teerde in een rode kaart voor de dader. Na het oplappen volgde de strafschop en meteen daarna floot de scheidsrechter het duel af. Noad miste een aantal vaste spelers, maar had mannen van kaliber op de bank. Zoals Jaap van Oudenaarde, Mar- tijn Reijngoudt en Arjan Moerland. Deze laatste heeft al sinds mei niet meer in het eerste elftal gespeeld als gevolg van een chronische ontsteking, maar wil via het tweede team selectie afdwingen. De Sint-Philipslanders begonnen met goed voetbal, maar de technisch vaardige be zoekers waren óók gevaarlijk. De eerste scoringskans was voor Noad. Sven Buijs kwam alleen voor de keeper, kreeg de bal van Dennis Kot, maar schoot op de doelman. Een schot van Roland v.d. Vel de werd geblokt. Aan de andere kant, bij doelman Ligtendag, zag De Zwerver zes opgelegde kansen op niets uitlopen. De openingstreffer kwam uit een hoek schop. Kot schoot deze laag en hard in en bij de eerste paal tipte Danny Steijn de bal in het doel. Voor rechtsback Erik Fonteijne, die plots met het eerste elftal mee moest, kwam Jaap van Oudenaarde in de ploeg. Net voor de rust miste Buijs een prima mogelijkheid om de voor sprong te vergroten. Na de thee kwamen de bezoekers sterk terug en dat leverde hen na een kwartier de gelijkmaker op. Het middenveld van Noad werd overlopen, reden voor de lei ders om in te grijpen. Arjan Moerland en Martin Reijngoudt kwamen in het veld voor Ike Verwijs en Patrick van Westen. De thuisploeg hervond zich en dat resul teerde in kansen. Buijs kreeg de bal van Michiel v.d. Est, omspeelde de keeper en schoot vanuit een onmogelijke hoek de 2-1 binnen. Noad drukte door. Met nog een kwartier te gaan soleerde Martin Reijngoudt vanaf links het strafschopge bied in en schoot in de korte hoek: 3-1. In de allerlaatste minuut volgde de straf schop, zoals hierboven al beschreven, wat resulteerde in een 3-2 eindstand. Fietsbeloningssysteem Trappers. De provincie beëindigt per 1 januari 2005 de campagne Trappen naar de baas, maar steekt 25.000 euro in het fietsbeloningssysteem Trappers. kan BRILJANTE BEELDKWALITEIT ZIJN Stimulate your senses. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.tierburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Cpmputersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15