Twee eerste prijzen voor schutter Cras Cattery steekt Emergo in het nieuw Springen vindt Mark Goedegebuure het leukste van een cross wedstrijd Uw ogen, Smash '76 verspeelt de koppositie ondanks zege ZLM GEZINSONGEVALLEN VERZEKERING? Koersballen Negenjarige motorcrosser uit Tholen tweede in landelijke finale Li Negen teams door in beker Privatiseren de Wellevaete en Meulvliet *mó i «OME*** mm/mmsmwrn- .i| mam Donderdag 14 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Simpele zege Tholense Boys 2 Op valreep punt SPS 2 Smerdiek 2 zonder puntverlies Thol. Boys 5 afgedroogd Voorsprong weg Twee winstpunten Jolanda Breure De Italiaanse motorcrosser Valentino Rossi is zijn gro te idool. Diens startnum mer 46 prijkt dan ook op de Suzuki van Mark Goe degebuure. De negenjarige Tholenaar crosst al vanaf zijn vijfde en is twee jaar actief in wedstrijden. Za terdag eindigde Mark in de landelijke DMX-finale van de KNMV als tweede, op één punt van de kampioen. Met een beker en bloemen kwam de jeugdige crosser terug uit Bleiswijk. Jeugd AVC bezorgt Burgst eerste verlies Eerste punten voor Smerdiek 3 Negen eerste prijzen voor Thoolse schutters, op de onlangs gehouden provinciale wedstrijd op de baan van Prinses Juliana te Scherpenisse. V. Cras uit Sint-Maartensdijk won zowel bij pistool klasse E als bij ge weer klasse A. Omdat de wedstrijd voor alle schutters toegankelijk was, viel het deelnemersaantal van 92 de organisatie wat tegen. Concurrentie was er desondanks voldoende. J.J. Nijsse uit Goes schoot met karabijn de maximaal te behalen 300 punten. Uiterste concentratie en conditie zijn nodig om dat te presteren. „De schietsport is niet zomaar een sport", zegt secretaris Leen Bijnag- te van Prinses Juliana. Hij bekriti seert de recente negatieve berichtge ving in de landelijke pers. „Een enkele schietpartij met slachtoffers wordt dusdanig opgeblazen als zou bij elke misdaad een lid van een schietvereniging betrokken zijn. Maar het aantal incidenten met le gale wapens is minimaal", aldus Bijnagte. De deelnemers van negen verenigingen uit het Zeeuwse lieten er de sfeer bij de wedstrijden overi gens niet door verpesten. De win naars en Thoolse resultaten zijn als volgt. KARABIJN. Liggend 12 m: 1A. Post- ma, Terneuzen, 299 p; 6. W. v.d. Male, Scherpenisse, 286 p. Drie houdingen. Klasse A: I. J.J. Nijs se, Goes, 300 p. Klasse B: 1. W. v.d. Male, Sch., 281 p. Staand 10 m. Klasse A: 1. J.J. Nijsse, Goes, 293 p. Klasse B: IA.D. Zwage- maker, Anl., 269 p; 2. A.C. Knuist, Stav., 268 p; 4. L. Bijnagte, Sch., 257 p; 5. D. Lindhoud, Sch., 257 p. Klasse C: 1. C.P. Lindhoud, Sch., 274 p; 2. J. Poot, Sch., 270 p; 3. J. Gunter, Ank, 270 p. Klasse D: 1. C.M. Kleppe, Sch., 263 p; 2. PA. Quist, Sch., 255 p; 3. L.H. Quist, Sch., 248 p; 4. P. Poot Hzn., Sch., 246 p; 5. J.P. Wagemaker, Sch., 245 p; 6. C.G. v.d. Slikke, Sch., 243 p; 7. A.C. Lindhoud, Sch., 209 p; 8. J. van Tiggele, Sch., 162 P- PISTOOL. 10 m. Klasse C: 1. Van 't Leven, 's-Gravenpolder, 245 p; 2. R. Bruijnzeel, St.-Annaland, 231 p. Klasse E: 1V. Cras, Sch., 253 p; 3. J.A. Koese, Sch., 228 p; 5. L.A. Anthonisse, Sch., 211 p. Klasse F: l .C. v.d. Slikke, Sch., 216 p; 2. J. de Graaf, Sch., 208 p; 3. C.P. v.d. Klooster, Ank, 202 p; 4. A.D. Zwa- gemaker, Ank, 198 p. GEWEER. Liggend 12 m. Klasse A1. V. Cras, Sch., 289 p; 2. A. Potappel, Sch., 289 p; 7. L. Bijnagte, Sch. 284 p; 8. J. van Tiggele, Sch., 284 p; 11. J. Poot, Sch., 279 p; 12. M.A. Schot, Stavenisse, 179 p; 14. J.A. van Tiggele, Sch., 274 p. Klasse B: I. W.S. Lous, Westkapelle, 289 p; 4. EG. Wortelboer, Sch., 281 p; 5. R. Poot, Sch., 280 p; 6. J.P. van Houdt, Sch., 275 p; 7. H.C. Bijnagte, Sch., 274 p; 8. P. Poot Jzn„ Sch., 271 p; 10. M. Joppe, Sch., 254 p. Klasse C: 1. M.J. Moerland, Sch., 268 p; 4. M.J. Oostdijk, Sch., 259 p; 5. A.C. Lindhoud, Sch., 259 p; 6. G. Rijstenbil, Sch., 233 p. Klasse D: 1. L.N. Mott, Vrouwenpolder, 265 p; 3. P. Schotkamp, Sch., 257 p; 4. A. Goudzwaard, Stav., 251 p; 5. S. Elen- baas, Sch., 243 p; 7. J.J. Bolier, Sch., 214 p; 8. J. Vos, Ank, 176 p. Klasse H: W. Lukasse, 's-Gravenpolder, 295 p. JEUGD. 12 m. Klasse 1: 1. J.W. Bij nagte, Sch., 177 p. Reserve derde Masse Tholense Boys 2 heeft het hoger geklas seerde Halsteren 2 in eigen huis een 1-4 nederlaag bezorgd. De Tholenaren wis ten de thuisclub al snel hun wil op te leg gen, maar dat overwicht resulteerde vooralsnog niet in een doelpunt. Voor stopper Bas Wezenaar schoof door naar het middenveld, wat de druk nog ver hoogde. Dat resulteerde in de openings treffer. De Halsterse keeper blokte een schot, maar via een eigen verdediger kwam de bal bij Chris Jansen die 0-1 aantekende. De Brabanders verschenen sporadisch voor het doel van Marcel Nuijten. Ook Tholen scoorde tot de rust niet meer. Het begon voortvarend aan de tweede helft, drong Halsteren ver terug en Kleppe bracht zijn ploeg uit een snel le aanval op 0-2. Het was gedaan met Halsteren, dat af en toe met harde char ges probeerde het tij te keren. Toen doel man Nuijten zich op een bal verkeek die zomaar in het Thoolse doel zeilde, stond het plots 1 -2. Maar even later verruimde Freddie Simons de marge weer. En Said Oumhamed bepaalde de eindstand op 1 - 4. De Tholenaren staan na deze overwin ning op de achtste plaats. Tegen Rood Wit 7 stond SPS 2 zeventig minuten lang achter. Na de gelijkmaker namen de Brabanders opnieuw de lei ding, maar door een eigen doelpunt ze ven minuten voor het einde bezorgden ze SPS alsnog een punt: 4-4. De ploeg uit Poortvliet staat op de derde plaats. SPS vertrok, dankzij B-junior Walter Voshol, met precies elf spelers naar Sint- Willebrord. Jos Bos kwam van zijn werk achterop, zodat er indien nodig een in valler beschikbaar was. De Tholenaren misten een aantal vaste krachten, wat met name op het middenveld duidelijk werd. A.P. v.d. Belt moest daar de gaten dichtlopen en kwam tegenover een rede lijke overmacht te staan. Na tien minu ten moest invaller-doelman Luc van Vos sen voor de eerste keer vissen. Een afgeslagen hoekschop kwam bij een vrijstaande aanvaller terecht, die hard in de kruising schoot. Zes minuten later werd een schot van richting veranderd en opnieuw was Van Vossen kansloos. De SPS-voorhoede kreeg toch ook enke le kansjes en in de twintigste minuut schoot Peter Noordijke de bal vanaf twintig meter over de iets te ver voor zijn doel staande keeper stijf onder de lat (2-1). SPS kreeg wat meer lucht, maar Rood Wit pakte de zaken weer op en strafte een klein foutje in de verdediging meedogenloos af: 3-1. Overigens slaag de de thuisclub er regelmatig in om de SPS'ers met grove overtredingen te inti mideren. Na de thee zetten de bezoekers de puntjes beter op de i en dat resulteer de in gevaarlijker aanvalsspel. Na tien minuten leverde dat de aansluitings treffer op. Dick Uijl kwam goed door op het middenveld en schoot de bal, via een uitgekiende combinatie met Noordijke, tussen de keeper en twee verdedigers in het dak van het doel. De gelijkmaker kwam van Noordijke, uit een voorzet van Sjaak Quist. Maar de eerste de beste tegenaanval van Rood Wit leverde de thuisploeg weer een doelpunt op. Rood Wit deed er alles aan om die voorsprong vast te houden. Maar toen een voorzet van Sjaak Quist door een Willibrordse verdediger in de kruising van het eigen doel werd gekopt, betekende dat tóch een punt voor de Tholenaren. Reserve vierde Masse Smerdiek 2 gaat zonder puntverlies aan de leiding in de vierde klas, zaterdag klopte het de nummer drie, Cortgene 1 met 1-5. Tóch begonnen de blauw-zwar- ten slap aan het duel: de inzet was mini maal, de passing slordig en er was te weinig aansluiting. Gelukkig voor Smer diek beschikte Cortgene over een onver wachts matige ploeg. De thuisclub kwam wél op voorsprong, dankzij Rens de Viet die een gemiste voorzet van Cortgene ongelukkig achter zijn eigen doelman kopte. De treffer bracht meer vuur in de strijd en dat betaalde zich uit in de gelijkmaker. Rick Zwagemaker werd in het zestienmetergebied onderuit gehaald, waarna Gert-Jan van Ham zijn derde strafschop van het seizoen binnen schoot. Op slag van rust had Zwagema ker kunnen scoren, maar hij kopte een voorzet van Frans Ista naast het doel. Om meer balvastheid en bezieling in de partij te krijgen, kwamen voor de tweede helft Hilbert Brinkman en Gert-Jan Snip in de ploeg voor Rudolf van Vossen en Wilco Keur. Hierna zetten de blauw zwarten het spel steeds meer naar hun hand en de druk nam toe. Aan de andere kant kwamen de Tholenaren goed weg dat Cortgene bij een aantal counters on nauwkeurig was in de afwerking. De 1-2 kwam dan ook precies op tijd: Frans Ista krulde de bal in de kruising. Even later gaf dezelfde speler een goede pass op Niels Hage, die het leer beheerst tegen de touwen werkte. Het duel leek beslist en Smerdiek kon doorgaan met aanval len. Brinkman ging goed door en legde de bal panklaar voor Hage die niet kon missen (1-4). De vijfde treffer kwam van Zwagemaker, die met een gelukje de bal door de benen van de keeper schoot. De vijfde keus van Tholense Boys dacht een makkie te hebben aan Vrederust 2 dat zonder punten onderaan stond. In plaats daarvan kregen de geel-zwarten acht doelpunten om de oren. Ze verloren met 8-2. Bij de Tholenaren was er ach terin totaal geen organisatie, zodat de Bergse spitsen alle vrijheid kregen om te scoren. Het stond al snel 2-0. Toen Mar co v.d. Wielen na een half uur in het veld kwam, duurde het maar dertig seconden eer hij wist te scoren. De Tholenaren voelden zich nogal eens benadeeld door de arbiter, waardoor de wedstrijd on vriendelijk werd. Bij de rust keken de bezoekers tegen een 6-1 achterstand aan. In de tweede helft gaven ze meer ver weer, terwijl bij Vrederust de druk er wat af was. Van der Wielen scoorde nog een keer voor Tholen, terwijl Vrederust twee treffers aan het totaal toevoegde. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Overheeke Ten Ankelwig 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888 I Advertentie I.M. Li'L.-iliüiï-I-,„:1, Het tweede team van korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk in de nieuwe kleding, geschonken door teamlid Leo Overheeke (tweede van links vooraan met de bloemen). Het tweede team van korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk is zaterdagmiddag in het nieuw gestoken door Cattery Smerdiek van Leo en Christina Overheeke. De nieuwe shirts zijn voorzien van het op schrift www.noorse-boskat.nl waarmee verwezen wordt naar de websi te. Leo Overheeke is zelf speler in het tweede team van Emergo. Hij fokt in zijn vrije tijd op kleine schaal Noorse boskatten, een zeer rustig ras met halflang haar, bijzonder lief voor kinderen en tevreden met af en toe een keer kammen. Marco van den Hoek bedankte Leo Overhee ke met een boeket bloemen voor zijn royale bijdrage aan Emergo. Het gaat goed met de enige korfbal vereniging op Tholen. Een wer vingscampagne op de basisscholen leverde maar liefst twintig nieuwe spelers op, vooral 7- en 8-jarigen. In september en oktober volgen ze een aantal gratis trainingen en Marco van den Hoek hoopt dat er velen lid zullen worden. „Alleen vergt dat dan weer meer begeleiders, maar dat zien we ook wel te regelen. Dat is ei genlijk een luxeprobleem. Wij vin den het heel positief dat er zoveel jongeren belangstelling hebben voor de korfbalsport. Jaren zat onze ver eniging tussen de 60 en 70 leden, maar binnenkort hopen we ruim bo ven de 80 uit te komen. Dat aantal hebben we in onze historie nog nooit gehaald. Met 60 jeugdspelers en 20 senioren staat de korfbalvereniging er goed voor", aldus Marco van den Hoek. Emergo 2 won zaterdagmiddag in de nieuwe shirts royaal met 11-2 van Hoogerop 1 na een 7-2 ruststand. Daarmee werden de kampioenskan sen verstevigd. Het begin was echter niet goed tegen de ploeg uit Hooger- heide, die tot twee keer toe op voor sprong kwamen. De heren van Hoogerop hadden een overwicht on der de korf en de thuisploeg was niet trefzeker. Toen de rood-zwarten slimmer gingen spelen, werd de 1-2 achterstand omgebogen in een 6-2 voorsprong en voor de rust aanbrak, werd het nog 7-2. In de tweede helft bouwden de Tholenaren de score verder uit tot 14-6. De B-junioren Rick Bazen, Janet Moerland en Ma rieke de Rooij vielen verdienstelijk in bij Emergo. Jaco Rip (5x), Gerrie Anthonisse (4x), Irene Farla (3x), Annemiek Bentschap Knoop en Arie Jansen zorgden voor de treffers. Emergo I gaf zaterdag een paar mi nuten voor het einde de 9-8 voor sprong tegen Zevenbergen I nog prijs, zodat de ploeg uit Sint-Maar tensdijk genoegen moest nemen met een 9-9 gelijkspel. Zevenbergen speelde in het vorige seizoen nog een klasse hoger. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Emergo nam een 3-1 voorsprong, maar door een tussensprint bogen de gasten de achterstand om in 3-5. Bij de rust was de marge nog maar één doelpunt: 5-6. In de tweede helft liep Zevenbergen uit, maar nooit meer dan twee punten. De Tholenaren kwamen goed terug en namen zelfs een 9-8 voorsprong, maar die ging in de slotfasé verlo ren: 9-9. Emergo I staat tweede op de ranglijst. De doelpunten kwamen van Marco van den Hoek (3x), Mar- chel de Frel (2x), Jaco van Heems kerk (2x), Nicole Dam en Jack van Rijsbergen. Bij de jeugd verloor Emergo B meisjes met 8-2 bij Vios. De ploeg uit Willemstad nam een 4-0 voor sprong en bij de rust was het al 6-0. In de tweede helft gaven de rood zwarten een stuk beter partij en Rhea Koopman en Gisela v.d. Ree zorgden voor de enige tegentreffers. Emergo C meisjes pakte opnieuw geen punten tegen Good Luck uit Middelharnis, dat met 7-0 won na een 6-0 ruststand. Emergo E speelde in Zierikzee te gen mede-koploper All Ready. De thuisploeg nam in deze topper een 1-0 voorsprong nadat een doelpunt van Emergo - volgens supporters onterecht - was afgekeurd. In de tweede helft konden de Tholenaren het hoge tempo van de thuisclub niet meer bijbenen. Toen er verdedi gend ook een aantal fouten werden gemaakt, werd het geflatteerd 4-0. Ook het vierde jeugdteam, Emergo W, verloor. Tegen koploper Hooger op werd het 0-2. Ook de strafwor- pen gingen met 3-12 naar de gasten. Programma 16 oktober: 14.00 u KVK 1 (Kapelle)-Emergo 1. 16.00 u KVK 3-Emergo 2, 11.30 u PKC (Papendrecht) B7-Emergo B, 10.30 u Keep Fit (Roosendaal) -Emergo B2M, Emergo E-Vios W-E in Sint- Maartensdijk. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. mevr. C. van Mierlo 35 p; 2. mevr. W. Lutt 29 p; 3. C. van Gorsel 28 p; 4. mevr. A. Poot 27 p; 5. J. Bijnagte 26 p; 6. mevr. M. Dane 22 p; 7. mevr. B. Bijnagte 21 p. Tholen stad: 1. N. Moerkerken 29 p; 2. mevr. F. Schellinger en mevr. C. Wilsing 17 p; 4. R. v.d. Houten 15 p; 5. L. Soo- mers 14 p; 6. D. Schellinger 13 p; 7. me vr. R. Nagtegaal 11 p; 8. mevr. R. Bur rows 6 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poort vliet 33 p; 2. mevr. N. Minheere 29 p; 3. mevr. C. van Mierlo 22 p; 4. mevr. D. van Dijke 18 p; 5. mevr. A. Bosters en mevr. J. van Houte 17 p. Jolanda Breure kwam zondag met twee winstpunten terug van een dres- suurwedstrijd in Oude Tonge. Ze deed met Hilton mee in de M2- dressuur, kreeg twee keer 158 punten en dat was beide keren goed voor een winstpunt. In de Ml-klasse kwam Vera Blom in actie met Shaka. De eerste proef leverde haar met 168 punten de eerste prijs op en een winstpunt, de tweede proef viel tegen met 154 pun ten. Suzan Reinerman deed met Panoesjo mee aan een springconcours in Roosendaal. In de B-klasse finishte de combinatie binnen de tijd, maar reed er één balkje af. Dat hij het zó goed zou doen, had Mark Goedegebuure vooraf niet gedacht, zegt hij. De Tholenaar eindigde in de eerste manche als derde en werd in de tweede man che - na een heel goede start - tweede. Hij reed daarin zelfs nog een aantal ronden op kop, maar kon dat niet volhouden. Met 92 punten bleef hij één punt van de titel ver wijderd. Die ging naar Kevin Bon uit Loenen a.d. Vecht, met 88 pun ten werd Mike v.d. Heijden uit Ha pert derde. Mark plaatste zich voor de finale dankzij een derde plek in het dis trict West. Daarvoor telden de vier beste van zes wedstrijden mee. Mark reed in Gouda, Vlissingen, Hardinxveld-Giessendam en Arkel, waar hij twee keer vijfde, derde en zesde werd. De Thoolse crosser rijdt in de periode maart tot novem ber veel wedstrijden, want naast de DMX-reeks doet hij mee aan club wedstrijden in zowel Bleiswijk als Gouda, elk twaalf per seizoen. Als er geen wedstrijd is, wordt er ge traind. Bijvoorbeeld op de baan in Rilland. Dat gebeurt ook wel op woensdagmiddag, vertelt vader Abby Goedegebuure. Hij begeleidt zijn zoon bij alle wedstrijden en trainingen. Goedegebuure senior is zelf ook een motorrijder, maar niet in wedstrijdverband. Vorig jaar reed Mark op een 50 cc motor - toen werd hij zesde in de DMX-finale - maar nu heeft hij een 65 cc schakelmotor en komt uit in de categorie kleine wielen. Motorcross is dé grote hobby van Mark Goedegebuure. Ook volgend jaar mag hij daarin nog rijden. Maar als Mark elf wordt, moet hij overstappen naar de 85 cc klasse. Over het leukste aspect van de crosswedstrijden hoeft hij niet lang na te denken: „Springen!" Het sturen van de ma chine over de hobbels in het par cours, waarbij de rijder door de snelheid los komt van de grond, is in ieder geval spectaculair. De crosser moet zijn evenwicht bewa ren. „En ik zeg Mark dat hij bij de sprong altijd recht vooruit moet kijken. Het is erg belangrijk om in de gaten te houden wat er voor je gebeurt", aldus de vader van de jonge coureur. De kleine motoren gaan met een gemiddelde snelheid van dik veertig kilometer per uur over de baan. Met name in de bochten is er het gevaar om te val len. Mark is er niet bang voor, maar heeft het al wel meegemaakt. „Ze zijn eens met veertien tegelijk onderuit gegaan." De crossers dra gen volop beschermende kleding. Een dik motorpak met borst-, arm en beenbescherming, laarzen, handschoenen en helm. Eigenlijk zijn alleen de bovenbenen minder goed beschermd, die zitten dan ook regelmatig vol blauwe plek ken. Het crossen is ook best een intensieve sport, je gebruikt heel veel verschillende spieren in je li chaam, vertelt Goedegebuure. Elke manche in een wedstrijd duurt twaalf minuten. Terwijl de meeste van zijn klasge nootjes voetballen, is de motor sport voor Mark praktisch het eni ge dat telt in zijn vrije tijd. Hij kijkt wedstrijden op televisie en speelt cross- en racespelletjes op de computer. Ook het sleutelen aan zijn machine begint te komen. Tot nu toe doet zijn vader, die monteur is, het technisch onderhoud aan de motor. De onverwacht goede klas sering in de finale is natuurlijk een opsteker, maar ook zonder dat blijft Mark Goedegebuure het mo torcrossen leuk vinden. Tafeltennis Ondanks een 6-4 overwinning te gen Breda is Smash de koppositie kwijtgeraakt in de eerste klasse. De Sint-Annalandse tafeltennis sers staan twee punten achter op Middelburg 3 dat met ruime cij fers won. Ook het derde team staat tweede, dankzij een ruime 8- 2 winst opp Hotak 7 in de vierde klasse. Smash begon in sportzaal De Welle- vaete goed tegen het altijd lastige Breda. De thuisclub nam zelfs een 4-0 voorsprong. Het werd 5-2 en Smash leek op een ruime overwin ning af te stevenen. Maar de Sint- Annalanders hadden het niet ge makkelijk en lieten Breda tot 5-4 terugkomen. Pas in de laatste partij haalden ze de winst binnen. Bij Smash bleef Christian van 't Hof voor de vierde keer op rij ongesla gen, zowel in de enkelpartijen als in het dubbelspel (meestal met Anné van Dijke). Zowel Anné van Dijke als Merijn v.d. Klooster moesten met één punt genoegen nemen. Van Dijke is nog altijd zoekende naar zijn zelfvertrouwen, terwijl Van der Klooster erg wisselvallig speelt. Zo won hij zaterdag van de sterke Rombouts, maar verloor van de zwakke Schrauwen. Hoewel de ze ge mooi is, was deze met 6-4 wat te klein gezien het scoreverloop. Het gevolg was dat de Sint-Annalanders de koppositie moesten afstaan aan Middelburg. In de vierde klasse won Smash 3 met 8-2 van Hotak 7. Marnix v.d. Graaf, voor het eerst deze competitie in de basis, liet zien nog altijd mee te kunnen. Hij won al zijn partijen. Kees van Poortvliet en Rafaël Fructuoso kwamen ieder twee keer tot winst. De zege deed Smash op klimmen naar de tweede plaats, met een wedstrijd minder gespeeld dan de koplo per. Zowel het vierde als het vijfde team verloor en beide ploegen staan op de on derste plaats in hun poule. Smash 4 moest met 7-3 de meerdere erkennen in Markiezaat 9 en wacht nog altijd op de eerste zege in de vijfde klasse. Anky Vroegop, Peter Dieleman en Esther Bruijnzeel tekenden ieder voor een punt. In de zesde klasse was Big Smash 2 met 6-4 te sterke voor de Sint-Annalanders. Jacob Elenbaas zorgde voor twee pun ten, Piet van Dijke en Chris Hage won nen ieder één keer. Smash 2 kwam niet in actie, op verzoek van tegenstander 't Batje is de wedstrijd uitgesteld naar een latere datum. Programma zaterdag: Smash-Back Hands 3, Vice Versa 2-Smash 2 (15 okt.), Witac 2-Smash 3 (14 okt.), TTVO 2-Smash 4(15 okt.), Smash 5-'t Batje 3. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete. Bij de jeugd van Smash waren de uitsla gen teleurstellend. Alleen het vierde team won en dan nog met liefst 10-0 van TTVO uit Oudelande. Het eerste jeugd team ging in Zierikzee met 9-1 onderuit tegen Scaldina. Cindy v.d. Klooster red de de eer voor de Sint-Annalanders. Smash 2 verloor in Roosendaal met 6-4 van ODT. Maurits Keur won twee partij en voor zijn team, Ilona Pleune en inval ler Jan-Willem van Vossen ieder één. In Tilburg was Smash 3 niet opgewassen tegen koploper Tios. Het verloor met 9- Iwaarbij Eric Bruijnzeel het enige punt scoorde. Zowel het tweede als het derde team verkeert in degradatiegevaar. Volleybal De Burgst had nog geen set verloren in deze competitie, dus leek het zaterdag in Breda een geduchte tegenstander voor AVC. Maar het liep anders. Het kwali teitsverschil was groot, de Thoolse vol leyballers kwamen geen moment in de problemen tót het moment dat ze zelf fouten gingen maken. Daaraan dankte AVC dan ook het verlies in de derde set. Daarop werden de zaken in de vierde set recht gezet. AVC won duidelijk met 25- 12 en daarmee de partij met 3-1 Op bezoek bij koploper Cluzona deden ook de dames van AVC het maandag goed. In een sfeerloos gymzaaltje in Ze- venbergschenhoek eindigde de partij in 2-2. In de eerste set zat er weinig bewe ging in AVC, terwijl Cluzona goed aan valsspel en een sterk blok toonde. Het won de eerste set, maar in de volgende toonden de Tholenaren veerkracht. Ze wonnen op wilskracht en dat lukte ook in de derde set. Die was spannend, beide ploegen kwamen wisselend op voor sprong. Bij een 24-23 achterstand kreeg AVC de kans om gelijk te komen, dat lukte en met prima passes en aanvalsspel won het met 24-26. In de vierde set kwa men de Tholenaren conditoneel tekort, zodat ze de winst aan de Brabanders moesten laten. Reserve vijfde Masse De derde keus van Smerdiek was er alles aan gelegen om tegen medehekkenslui ter Kruiningen 3 de winst en daarmee de eerste punten te pakken. Dat lukte, het werd 5-2. In de eerste helft zag het daar allerminst naar uit, want Smerdiek speelde erg slecht en gaf kansen weg. Kruiningen opende dan ook de score. Na de rust tapte de thuisclub uit een ander vaatje. Ze ging met drie spitsen spelen en achterin met drie verdedigers. Dat re sulteerde in een overwicht op het mid denveld én in een doelpunt van Jacco Priem (1-1). Kort daarna zorgde Bram v.d. Male voor een voorsprong. Kruinin gen was met counters gevaarlijk en de rechtsbuiten trok de stand weer gelijk. Maar Smerdiek bleef de aanval zoeken. Door twee doelpunten van Marcel Baan en één van Jan van Haaften liep de score naar 5-2 op. Darten Op de vierde speeldag van de Roosen- daalse dartsfederatie boekten de Thoolse teams in de eredivisie ruime overwinnin gen. De Babbelaar 1 klopte Blits Boys met 8-2 en Pole Position won met de zelfde cijfers van The Wanderers. In de eerste divisie zette ook d'n Overkant 1 tegen Dopko eenzelfde succes neer. Maar The Pub I verloor met 6-4 van Spinooltjes 3 en New Flyzone delfde met 2-8 het onderspit tegen Peperbus 1 De overige uitslagen. Divisie 2A: d'n Overkant 2-Sol 1 4-6. 2C: Dartcentrum- Met Succes Verzekerd 0-10. 3A: Unluc- ky-The Pub 2 5-5, Heije Piele Bieje-de Rammers 4-6. 3B: The Oldies B-Jansen Jansens 2 5-5, De Babelaar 2-0' Ca- rolan's 8-2, 't Baeken-de Spinooltjes 6- 4. Bij de RDF is ook de tweede bekerronde gespeeld. Negen Thoolse teams plaat sten zich, door winst, voor de volgende ronde: Distel 1-Pole Position 2-15, Sol 2-Korenbeurs 3 11-6, New Flyzone-Dis- tel 3 9-8, d'n Overkant 2-Haestinge 10- 7, 't Baeken-Duveltjes 2 14-3, De Bab belaar 1-Bullroos 10-7, Het Schuitje-d'n Overkant 1 4-13, De Babbelaar 2-0' Ca- rolan's 9-8 en Sol 1-Kannebuis 1 11-6. De uitslagen van de verliezende teams zijn: The Oldies B-de Prutsers 5-12, The Oldies A-Fendert Bulls 8-9, The Pub 2- d' Art of time 2-15, Dartcentrum-café Todays 1 6-11, Heije Piele Bieje- 't Tref punt 2 7-10, d'n Overkant 3-The Wande rers 0-17 en Groene Paard A-Noad 13-4. Naast deze dartcompetitie is er ook nog de zogenaamde 'soft tip' competitie: pij len met zachte punten gooien op een elektronische kast. Er is één Thoolse vereniging die meedoet: DCO, dat speelt in de regio Bergen op Zoom. Het eerste team staat vijfde in de masterdivisie met 58,4% score. DCO 2, dat vorige week met 12-9 verloor van Kefeeke 3, staat in de eerste divisie zesde met 42,9%. De dorpshuizen Meulvliet in Tholen en de Wellevaete in Sint-Annaland kunnen worden geprivatiseerd. Dat zegt het gemeentebestuur nu er voor 1 januari twee nieuwe uitbaters worden gezocht voor beide centra. Volgens wethouder F.J. Goossen zijn de functies van de buffetexploi tanten opnieuw bezien. „Ze zijn voor een deel in dienst van de gemeente, 15 tot 20 uur. Bij pri vatiseren van die functies zijn ze dat dan niet meer." Goossen licht ver der toe dat er ook een besluit van de raad ligt om het aantal personeelsle den (formatieplaatsen) bij de ge meente terug te dringen. Dit zou volgens de wethouder een mogelijk heid zijn. Het voorstel hoeft niet naar de raad omdat het besluit aan het college is gedelegeerd. Onder (sport)verenigingen en ge bruikers in Sint-Annaland is al eni ge onrust ontstaan over de nieuwe weg die het college in wil slaan. Ze willen garanties dat ze op dezelfde wijze gebruik kunnen blijven dia ken van de accommodatie. Volgens Goossen hoeven ze niet bang te zijn dat de dorphuizen in de nieuwe opzet vercommercialiseren. „De dorpshuizen zijn er voor de verenigingen. Het kaartspel gaat voor de tapijthal. Dat is een duide lijke zaak en dat zal ook worden vastgelegd." De uitbater H. van Maaren van de Wellevaete zou op 1 oktober al zijn gestopt, maar is aangebleven omdat de opvolging nog niet was geregeld. Hij is bereid gevonden tot I januari te blijven. Voor Meulvliet geldt dat uitbater C. Wolvekamp ook op 1 ja nuari wil stoppen. Volgens Goossen is er nog tijd ge noeg om nieuwe mensen te vinden. „Er hebben zich al verschillende mensen aangemeld. Maar 1 januari is wel hard." Op weg naar het Lagerhuis. De provincie betaalt 11.000 euro aan de Vara voor twee landelijke debatvor- men (Op weg naar het Lagerhuis en Op weg naar het Jeugddebat) op 20 januari 2005 in het statencomplex te Middelburg. Advertentie I.M. Bel voor een gratis oogmeti| door vakbekwame specialist het mi/(der %tei t?7? ■i -'IV waarom zou OPTIEK - 006MEETKUTOI6 CENTRUM "{JpnÓClfCft Grote Kerkstraat 18 Steenbergen tel

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13