Van Dijkes uit zeven provincies treffen elkaar in Sint-Annaland Klachten over onderhoud aan fietspad, vijver en korenmolen Verburgh Familiestichting trekt 111 deelnemers op eerste reünie 5600 varkens in een simpele high tech stal Varkensleed Schadeclaims varkensstallen zijn afgewezen 11 L Donderdag 7 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Met zijn 94 jaren is J.H. van Dijke uit de Maartenshof in Sint-Maartensdijk zaterdag de oudste aanwezige op de reünie van zijn familie. Nog ruim honderd andere nako melingen van het 17e eeuwse Poortvlietse echtpaar Ma- rinus Jansen van Dijke en Leuntje Jans zijn naar Sint- Annaland gekomen om familieleden te ontmoeten. De bijeenkomst is georganiseerd door de familiestichting Van Dijke, waarvan Jannie van Dijke-v.d. Bor uit Poort vliet en Piet van Dijke uit Sint-Annaland de Thoolse be stuursleden zijn. Nestor Het slechte fietspad naar De Sluis. De verwaarloosde vij ver naast de Rozeboom. De korenmolen die nodig opge knapt moet worden. Bomen in de Voorstraat die te groot worden en mensen die hun bouwcontainers te lang in de straat laten staan. Vier inwoners van Sint-Philipsland ge bruiken maandagochtend het spreekuur van wethouder M.A.E. Velthuis in woonzorgcentrum de Rozeboom om te vertellen wat hun dwars zit. De komst van de bestuur der wordt op prijs gesteld. En de wethouder is te spreken over de opkomst op het spreekuur. Het is de eerste van een proef die tien weken duurt. Korenmolen Vier inwoners op proef spreekuur bij wethouder in Sint-Philipsland Rolstoel Openbare werken LOEWE. BELEEF DE SHOWROOM VAN IMABO ESSELINK Het logo van de stichting - een dijk tussen zee en land - wijst de deel nemers aan de reünie zaterdag de weg naar De Wellevaete. Daar ont vangen Jannie en Piet van Dijke, gestoken in klederdracht, de 111 familieleden die uit zeven ver schillende provincies - van Geleen tot Haarlem - komen. Slechts een zesde deel van de mensen die zich hebben aangemeld komt van Tho- len en dat valt stichtingsvoorzitter Henk van Dijke uit Amstelveen ei genlijk een beetje tegen. Want dit geslacht telt heel wat Thoolse le den. Maar met de opkomst is het bestuur zeker tevreden. De pen ningmeester, ook een Henk van Dijke maar dan uit Geleen (zijn vader kwam uit Ossendrecht), ver welkomt de aanwezigen terwijl ze genieten van koffie met een bolus. Van alle leeftijden zitten er Van Dijkes in de zaal. Een mevrouw uit Hoogerheide viert deze dag haar 87e verjaardag. De oudste aanwe zige is echter de 94-jarige J.H. van Dijke, afkomstig uit Poortvliet maar nu wonend in woonzorgcen trum Maartenshof. Hij is met zoon Hans en dochter Krijnie en hun echtgenoten naar de reünie geko men. Vanwege deze eerste reünie is 2 oktober 2004 een historische dag, memoreert Henk van Dijke. Maar ook omdat juist dan Neder- Dhr. Van Dijke uit Sint-Maar tensdijk was de oudste bij de reünie van de familie Van Dijke. land in Amsterdam massaal protes teert tegen het kabinetsbeleid. Na de koffie gaat het gezelschap naar streekmuseum De Meestoof, Jannie en Piet in hun klederdracht voorop. In vijf groepen worden de Van Dijkes rondgeleid door de ver schillende afdelingen. Om het on derlinge contact te bevorderen zijn de groepen vooraf ingedeeld. Zo wordt voorkomen dat bekenden de hele dag bij elkaar blijven. In het schoollokaal van het museum heeft vrijwilliger Frank Kousema ker een doos bij zich met oude por tretfoto's van Thoolse Van Dijkes. In de koffiekamer heeft de voorzit ter een tafel gevuld met publicaties over familieleden en over Zeeland. Onder meer de vijf delen liggen er waarin alle Nederlandse families (Van) Dijk(e) door hem zijn be schreven. Ze vormen de weerslag van veertig jaar genealogisch on derzoek. Ze zijn inmiddels op cd- rom gezet, compleet met foto's en zelfs muziek erop. Deze cd is voor belangstellende familieleden te koop. Het museumbezoek wordt afgesloten met het maken van een groepsfoto. In De Wellevaete wordt daarna een broodmaaltijd geserveerd. En vervolgens is het een gezellig samenzijn waarbij Amande de Graaf op keyboard voor achtergrondmuziek zorgt. In het dorpshuis vertelt voorzitter Henk van Dijke - die zelf geen lid is van het geslacht waarvoor de reünie op touw is gezet - over het ontstaan van de stichting, deze maand drie jaar geleden. Hij noemt de oprichting van de stich ting en de publicaties over de ge slachten Van Dijke in 2000 en 2001 'de absolute hoogtepunten in mijn genealogische hobby'. De stichting telt inmiddels ongeveer 180 donateurs en zij ontvangen twee keer per jaar het contactblad met lezenswaardige artikelen over familieleden. Ook is een website gebouwd. Jannie van Dijke is se cretaris van de familiestichting en haar man Wim verleent hand- en spandiensten. Zo bezorgt hij het contactblad bij de Thoolse dona teurs. Onder de reüniegangers zijn een twintigtal donateurs. De voor zitter roept de overigen dan ook op om eveneens donateur te worden. Hij is blij met de betrokkenheid Jannie en Piet van Dijke maken zich op om met de deelnemers aan de familiereünie van de Wellevaete naar het streekmuseum te wandelen. van de familieleden, wat bijvoor beeld geïllustreerd wordt met een suikerzakje van een Zwitsers res taurant dat hij in zijn handen ge drukt krijgt. 'Van Dyke' is de naam die daarop prijkt. Van Dijke gaat ook in op de fami liehistorie. Hij vertelt dat in de ze ventiende eeuw op verschillende plaatsen in Zeeland de familie naam Van Dijke is ontstaan. Tot op heden is hem niet gebleken dat die verschillende stammen aan elkaar verwant zijn. Daarom ook heeft hij ze in afzonderlijke boeken gepu bliceerd. „Het kan voorkomen, dat in een en dezelfde straat drie ge zinnen wonen die onze achternaam dragen maar geen familie van el kaar zijn, en dus tot verschillende geslachten behoren." De voorzitter kondigde aan dat de donateurs in de nabije toekomst geïnformeerd zullen worden over een mogelijk dna-onderzoek dat duidelijkheid zou kunnen brengen in de ver wantschap. Het geslacht waarvoor de reünie is georganiseerd (en dat de onderzoe ker de code GD93 meegaf) is het op twee na grootste dat door Henk van Dijke in kaart is gebracht. Hij heeft van Marinus Jansen van Dij ke en Leuntje Jans bijna 2100 na komelingen geregistreerd. De stamouders zijn vermoedelijk in Poortvliet geboren. In dat Thoolse dorp blijven de meeste nakomelin gen eeuwenlang wonen. In het laatste kwart van de achttiende eeuw vestigt zich een aantal van hen in Sint-Annaland. De in 1776 in Sint-Maartensdijk geboren Hendrik van Dijke wordt molenaar in Zierikzee, aan hem en zijn naza ten zal in het voorjaarsnummer van het contactblad een verhaal gewijd zijn. En in 1887 vertrekt Johannis van Dijke uit Poortvliet naar Ossendrecht, waar een grote tak van deze familie is ontstaan. Eén daarvan is Jo van Dijke, vele jaren gemeenteraadslid en wethou der in zijn woonplaats, en inmid dels bijna 58 jaar getrouwd. Van wege zijn vele grote maatschappe lijke verdiensten en zijn grote betrokkenheid bij de familie Van Dijke roept de voorzitter hem - zonder de andere aanwezigen te kort te willen doen - uit tot de nes tor van zijn familie. De organisatie is tevreden over het verloop van deze eerste reünie Van Dijke, die ook een beetje als proef wordt gezien. Willemijn van Dijke uit Breda, bestuurslid van de stich ting én lid van hetzelfde geslacht als de voorzitter, neemt alvast een schot voor de boeg met de opmer king dat over twee jaar een reünie van haar familie georganiseerd zou kunnen worden. Het college gaat de boer op, maar het is even afwachten of er iemand komt. Wethouder Velthuis en amb tenaar Patrick Neele, hoofd afde ling publiekszaken, zitten even na elf uur te wachten in de lege recre atiezaal van de Rozeboom. Niet lang want de 83-jarige M.J. den Braber komt binnen met een duide lijke boodschap aan b. en w. Hij pleit ervoor elke maand zo'n spreekuur te houden. „Dan kunnen wij onze belangen beter behartigen want er wonen hier veel bejaar den." Den Braber fietst nog veel, vertelt hij. Voor een tochtje van ruim ze ventig kilometer op een dag, draait hij zijn hand niet om. Hij kent de paden. Hij vraagt dan ook aandacht voor het fietspad naar De Sluis. Dat is volgens hem levensgevaar lijk omdat er 'een knik' in zit. Een lager gedeelte van twee tegels waardoor fietsers kunnen vallen. Met zijn handen geeft hij aan dat er een breuk in het wegdek zit. Zeker als er twee scholieren naast elkaar fietsen en niet opzij gaan voor een tegenligger, kunnen er volgens hem ongelukken gebeuren. Velthuis luistert. Biedt de man en kele malen een stoel aan, maar Den Braber blijft staan. Gebaart met zijn handen om zijn woorden kracht bij te zetten. Neele schrijft het allemaal op. Den Braber vraagt ook naar zon wering voor de Rozenboom. Net zulke als bij het woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Velthuis legt uit dat het gebouw niet van de gemeente is, maar van Castria Wonen. Ook wijst Den Braber op het weg vallen van 'subsidie' waar huurders tot 1998 van konden genieten. Het was geen huursubsidie, zo weet Den Braber nog, maar geld dat rechtstreeks van de woningstich ting kwam. Het kon toen wel om 300 tot 400 gulden gaan, zegt de bezoeker. „We hebben ons hele le ven hard gewerkt en gespaard en gespaard. Nu is het opvreten. Is het niet zo?" Neele herinnert zich vaag iets van een regeling over huurcompensa- tie. Een regeling die toen van over heidswege is afgeschaft waardoor de financiële bijdrage is komen te vervallen. Bewoonster C. Quist-van der Male uit de Rozeboom gaat wel zitten. Ze heeft een klein papiertje meege bracht met de punten die ze wil voorleggen. Ze zet ferm in: „De vijver hier naast de Rozeboom is een groot schandaal." De ronde plas met waterlelies, wordt al jaren verwaarloosd terwijl hij zo mooi zou kunnen zijn, zegt ze. Ze wijst erop dat ze er in 1999 en 2000 al een brief over de toestand van de vijver heeft geschreven in de krant. „De vijver zou opgeknapt worden in 2003. Maar er is nog niks aan gedaan. Jammer dat ik die brieven heb opgeruimd. Toen had ik er nog veel vertrouwen in dat het werd uitgevoerd." Dat vertrouwen is weg. Ze kijkt er elke dag op uit vanuit haar woning in het woonzorgcen trum. Samen met de wethouder en de ambtenaar loopt ze naar het raam van de recreatiezaal om de vijver te laten zien. Ze vraagt dan ook meteen aandacht voor de groene container voor kle ding en schoenen die naast het ge bouw staat. „De spullen zijn pas opgehaald. Hij is niet vol, maar de mensen leggen volle zakken met kleren voor de container. Ze gooien de spullen er niet in. De kinderen komen er op spelen, trekken de zakken kapot." De wethouder ziet de volle zakken liggen en schudt het hoofd. Daar zou je mensen op aan moeten spreken, vindt ze. Daarnaast staat de groene emmer voor groente-, fruit- en tuinafvaf. Er werden ook etenresten in ge gooid. „Vorig jaar kropen de ma den eruit," vertelt mevrouw Quist. Ze gooide er zelf maar een pan met kokend water over. Het is verbe terd want nu wordt er enkel groente en fruit in gedeponeerd, zegt ze. Maar de container daarnaast voor het restafval is vuil. Er ligt een 'dikke koek' op de bodem. Behalve vuil is er ook licht waar de bewoonster last van heeft. Ze wijst naar de opgeknapte Wimpel. Naar de lamp die 's avonds het logo aan de gevel van het dorpshuis verlicht. „Van 's avonds zeven tot 's och tends zeven schijnt die lamp bij ons in de kamer." De wethouder wijst erop dat de Wimpel van een stichting is en dat ze de beheerder kan vragen er wat aan te doen. Vrijwillig molenaar Jan Reijngoudt komt zijn beklag doen over de mo len. Die is in slechte staat, zegt hij. „Hij ziet er schandalig uit." Dat wordt bevestigd door de monu mentenwachters die de molen juist die morgen inspecteren, zegt hij. M.J. den Braber is in de Rozeboom de eerste bezoeker op het spreekuur bij wethouder M.A.E. Velthuis (rechts) en ambtenaar P. Neele. Hij wil weten of er al iets bekend is over het opknappen van de houten korenmolen uit 1724. Volgens de wethouder is er een voorstel dat dinsdag, de dag na het spreekuur, door het college wordt besproken. „Het gaat over de mo lens van Sint-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse, maar die van Sint-Philipsland zit er ook in. Er moet veel aan gebeuren." Reijn goudt kan 's middags bellen over de uitkomst. Reijngoudt maakt zich zorgen. Wijst er op dat er in 1999 50.000 gulden voor de molen was gereser veerd, maar dat dit toen naar de restauratie van de molen van Scherpenisse is overgeheveld. Vol gens de wethouder is er nog geld voor de molen van Sint-Philipsland gereserveerd. „Maar er is te weinig geld." Reijngoudt vraagt ook of er wat ge daan kan worden aan de lindebo men in de Voorstraat. Die werden volgens hem ieder jaar gesnoeid, maar daar is de klad ingekomen. „Ze groeien nu in de dakgoot en dat kan niet de bedoeling zijn. Ik pleit ervoor het snoeien te herstel len. Toen ze geplant werden, is ge zegd dat we het zicht op de kerk zouden behouden, maar dat gaat niet als ze niet bijgehouden wor den." Neeles lijst wordt almaar langer. De laatste bezoeker is Jan Ligten- dag. Hij vraagt of er wat gedaan kan worden aan de straatkolken in de Hengelosestraat. Die liggen volgens hem vijf centimeter dieper dan de straatstenen. Op vier of vijf plekken in de straat. Als er met een auto overheen wordt gereden, geeft dat veel gebonk, zegt hij. Of er bij een eventuele herbestrating wat aan ge daan kan worden. Ligtendag is voor zichtig. Hij begrijpt dat het niet zomaar op stel en sprong verholpen kan worden, maar kaart het toch aan. Hij wijst er ook op dat de straat erg smal is. Als auto's elkaar tegemoet rijden, dan scheelt het niet veel of de buitenspiegels raken elkaar bij het passeren. Of de straat bij de herbes trating niet wat breder gemaakt kan worden. De stoepen zijn er echter smal. Volgens Ligtendag 3,5 tegel breed. Maar volgens Velthuis zullen stoe pen in de bebouwde juist niet ver smald worden omdat er ook reke ning gehouden moet worden met mensen in een rolstoel of ouders met kinderwagens. Ze wijst naar de werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen die er juist voor pleit om trottoirs geschikt te maken voor rol stoelgebruikers. Volgens Ligtendag komt het nog al eens voor dat particulieren struiken en heggen over de stoep ('gemeen tegrond') laten groeien waardoor er minder ruimte is voor het wande lend publiek. Volgens Neele zijn de regels over aanplanten van bomen en struiken in het nieuwe bouwbe sluit echter aangescherpt. Een ander punt is dat veel doe-het- zelvers die hun huis verbouwen re gelmatig pallets of containers na het laden of lossen laten staan. „Soms wel vijf tot zes weken. Dat is slor dig en ook lastig voor mensen die hun auto er dan niet kwijt kunnen." Volgens Velthuis is dat een kwestie van 'burgerfatsoen.' „Mensen kunnen daar op aangesproken worden." Na ongeveer drie kwartier is het afgelo pen. Er komen geen burgers meer, maar Velthuis is heel tevreden over de opkomst. „Ze hadden allemaal een lijstje met vragen". Al zijn het bijna allemaal zaken die niet in haar porte feuille zitten (onder meer welzijn en sociale zaken), maar vooral in die van wethouder F.J. Goossen (openbare werken en beheer en onderhoud ge meentelijke gebouwen). Neele heeft ze allemaal genoteerd. Het valt hem op dat het om zeer concrete vragen gaat. In de hal beneden zit mevrouw Quist op een bankje. Ze heeft haar zegje gedaan. „Natuurlijk. Daar moet je gebruik van maken. Er alleen onder elkaar over klagen, daar schiet je niks mee op. Nu maar afwachten hoe lang het duurt voordat ze er wat aan gaan doen." Stemmen van lezers Er komen weer 5600 varkensbewo ners naar het eiland Tholen. Niet lang hoor, zo maar eventjes tot ze half volwassen en dik genoeg zijn, dan worden ze weer afgevoerd rich ting slachthuis en dan komt er weer een nieuwe lading. De bewoning wordt een simpele loods die hier in het 'Zeeuwse landschap past. Hij wordt wel donker gekleurd, want hij mag natuurlijk niet opvallen. Wij hoeven niet te zien wat er zich bin nenshuis allemaal afspeelt. Jammer dat het eerste plan niet goedgekeurd werd want ,daar straalde het plezier vanaf.' Welk plezier vraag ik mij af, dat je weet dat er om de zoveel tijd duizenden varkens opgefokt worden om daarna weer ingeladen te wor den richting slachthuis? Sorry, maar daar krijg ik nog geen glimlach van op mijn gezicht! Maar het volgende plan is een stuk beter voor de heren, want daar zie je namelijk niet aan de buitenkant dat het een varkensstal is. Makkelijk, dan hoef je ook niemand iets uit te leggen. Er komen zelfs noodtrappen in. Voor wie is mij niet duidelijk. Als er brand uitbreekt, is dat negen van de tien keer als er niemand aanwezig is in de stallen, behalve de 5600 var kens en die kunnen jammer genoeg geen trap lopen. Die zitten als ratten in de high tech stal op hun één vier kante meter te wachten of er bij meneer M. Welvaarts in Boxtel een alarm af gaat als het alarm tenmin ste werkt. Want het komt wel eens voor dat er ,een rat' de bedrading kapot maakt en dan heb je nog niks aan een dier- en millieuvriendelijke high tech stal! Want het wordt namelijk een dier en milieuvriendelijke stal, waar er met de dieren rekening wordt ge houden. Het wordt zo diervriende lijk, dat de dieren binnen gelost en geladen worden om geluidsoverlast te voor komen? Dus wij horen en ruiken niks. Dat de dieren alleen het daglicht zien naar het slachthuis, daar ligt M. Welvaarts uit Boxtel niet wakker van. Die vaart er wel bij! U kunt mischien wel raden dat wat mij betreft er geen vergunnin gen worden gegeven voor deze var kensstal. Die zijn er al genoeg op het eiland Tholen. J. Sinterniklaas, Sint-Maartensdijk. Met afschuw heb ik kennis geno men van de plannen om weer een nieuwe varkensstal te bouwen op Tholen. Een varkenshandelaar uit Brabant wil op de hoek van de Bram Groenewegeweg/Bitterhoek- seweg een stal laten neerzetten voor 5600 mestvarkens. Met grote erger nis vernam ik dat er zelfs gedacht wordt om het nieuwe varkenskamp uit te voeren in twee verdiepingen, zodat de varkens bovenburen en on derburen krijgen. Schaamteloos wordt gemeld, dat het een diervrien delijke stal wordt, waar elk varken een ruimte van een vierkante meter krijgt. Ik ben erg verheugd over dit ruimtelijke aspect en respect voor dieren. Er zijn allerlei leuke voorstelletjes aangaande het ontwerp van de var kensfabriek. Er wordt gekeken hoe de megastal kan worden ingepast in het Thoolse landschap. De Thoolse welstandscommissie mag ook een zegje doen. Het is al vele jaren alge meen bekend, dat talloze dieren in de bio-industrie een ellendig leven hebben in mistroostige megastallen. De dieren komen niet in de buiten lucht en hebben nauwelijks of geen beweging. Vreten en poepen, vetge mest worden en in hun eigen onge zonde (ammoniakhoudende) poep- lucht staan. Dieren krijgen allerlei onnatuurlijke stoffen toegediend, waaronder hormonen en antibiotica. Veel dieren lijden aan stress als ze zich staan te vervelen op beton en stalen roosters. Vlees dat op zo'n verwerpelijke wijze (versneld) wordt geproduceerd, kan mijn in ziens niet echt gezond zijn. Varkens behoren op natuurlijke wijze te wroeten in aarde, gras en stro en niet op beton en stalen stangen te staan dat heel ellendig voor ze is, aangezien de natuurlijke vorm van hun poten daarvoor niet geschikt is. Ook talloze biggetjes in de bio-in- dustrie worden slachtoffer van el lendige praktijken. Grote aantallen biggen worden zonder verdoving gecastreerd. Ook krulstaarten en hoektanden worden onverdoofd af geknipt. Vlees dat voor een paar euro per ki lo in de winkel ligt, is altijd vlees uit de ellendige bio-industrie. Wie wat respect heeft voor dierenwelzijn, betaalt wat meer voor een kilo vlees en kiest voor scharrelvlees of - nog beter - ekologisch vlees. Gezien de vele negatieve aspecten aan vlees eten, is het aanbevelenswaardig om minder of helemaal geen vlees te eten. Er zijn tegenwoordig genoeg vegetarische producten die ook smakelijk zijn. Met het oog op res pect voor het leven van mensen en dier en voor natuur en milieu, is de bouw van nieuwe varkensfabrieken sterk af te raden. Jan J.B. Nanning, Gareelmakersdreef 30, Tholen. De verzoeken om planschadever goeding van maatschap A. en J. van Leijsen te Poortvliet en van M.A.M. Veraart te Tholen zijn door de gemeenteraad afgewezen. Bei den claimen, schade te hebben ge leden doordat ze hun agrarisch be drijf niet konden uitbreiden met een vleesvarkensbedrijf. De in 1999 vastgestelde tiende herzie ning van het bestemmingsplan bui tengebied maakte dat onmogelijk. Deze liet een oppervlakte van 500 m2 toe, als neventak, en een uit breiding onder voorwaarden tot 1600 m2. Van Leijsen wilde 2024 m2 var kensstallen bouwen. Omdat zijn plan de grenzen van het bouwper ceel overschreed, werd de aanvraag uit 1996 geweigerd. In het door de gemeente gevraagde advies staat dat de aanvrager nadrukkelijk was gewezen op de bezwaren en de be perkingen die in de 8e en 9e herzie ning waren opgenomen. Volgens het advies mocht Van Leijsen 'er niet op vertrouwen dat de aanvraag gehonoreerd zou worden'. Hij heeft vervolgens onvoldoende gepro beerd de mogelijkheden die het bestenmmingsplan wél bood, te be nutten. Wegens passieve risicoaan vaarding moet de schade dan ook voor rekening van de maatschap blijven. Dat advies is door de ge meenteraad overgenomen. Ook Veraart wordt afgewezen op grond van passieve risicoaanvaar ding. Zijn aanvraag uit 1997 betrof een stal van 1997 m2. De 9e her ziening van het bestemmingsplan (met beperkingen tot een neventak van 1000 m2 en na vrijstelling 2000 m2) was toen al vijf maanden vastgesteld door de gemeenteraad. Vóór die tijd had Veraart met de gemeente niet over zijn bouwplan gesproken en ook in de bestem mingsplanprocedure kwam hij niet met bezwaren. Fiets naar je werk. Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling te Goes krijgt 25.000 euro subsidie van de provincie voor het project 'Campagne fiets naar je werk.' VLAK lam BRILJANTE BE6LOKWAUTEIT ZIJN. Stimulate your senses. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.irerburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. Wilt u verzekerd zijn van ioo% tijd en aandacht? Bel dan voor een afspraak 0187-475 440. gevelstenen dakpannen tegels en sanitair deuren en kozijnen sfeer verwarming plafond- en wandpaneien hout en plaatmateriaal sierbestrating bouwmaterialen gereedschappen imabo E S S E L 1 N K Middelharnls - Industrieweg 35 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5