Vier keer feest voor Kees van Dis Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 oktober 2004 Brigadier genegeerd Brommer uit verkeer Gordelcontrole Botsing bij keren Rijverbod door alcohol Zonder helm Snorfietser niet helder Boete voor mistlicht Succesvolle kledingbeurs God anders? Concert Urker Vissers Omgaan met slechthorenden Zingen voor bus Nieuwe bijbelvertaling Concert in stadhuis Jam-sessies van start m Dorpshuisplan vordert Kerkkoor viert het tweede lustrum Geslaagd Boekenweek op school Deurloo beste gemiddelde Geslaagd Hoenderweg akkoord Gewond bij brand Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Hazen in bloemen Diefstal planten Geslaagd Auto in sloot Bijna 9 kilo vis Avontuur in Afrika Kerkdienst over Idols Bazen wint klaverjassen Matige vangst Kenteken onzichtbaar Fietser breekt been 26 caramboles Huizen Wilhelminastraat gfd Nieuwe voorzitter Noad Lampionnenoptocht Nieuwe ouderlingen Tholen Twee fietsers zijn bekeurd omdat ze op de Molenvlietsedijk het stopteken ne geerden van een verkeersbrigadier. Ze reden gewoon door terwijl er op de voetgangersoversteekplaats nog kin deren aan het oversteken waren. De voorvallen deden zich los van elkaar de afgelopen twee weken voor. Beide fietsers moeten 25 euro boete betalen. De bromfiets van een 16-jarige inwo ner is dinsdagmiddag door de politie uit het verkeer genomen. De jonge man is even na vier uur staande ge houden op de Ten Ankerweg, nadat was geconstateerd dat zijn rijwiel tus sen de 70 en 80 kilometer per uur reed. De afdeling verkeer van de politie on derwerpt de bromfiets aan een tech nisch onderzoek. Op de Nieuwe Postweg werden maan dagmiddag tussen 16.30 en 17.00 uur de automobilisten gecontroleerd op het dragen van een gordel. Vijf be stuurders kregen van de politie een verbaal. Op de Oudelandsepoort werd zaterdagavond eveneens een automo bilist bekeurd wegens het niet dragen van een autogordel. Een 54-jarige inwoner veroorzaakte maandagavond omstreeks 18.25 uur een aanrijding op de Aagje Deken straat te Vlissingen. Toen zij op deze weg haar auto wilde keren verzuimde ze om een 21-jarige Vlissingse auto mobilist voor te laten gaan. Door de botsing liepen beide voertuigen scha de op. Op de Oudelandsedijk werd in de nacht van zondag op maandag om streeks één uur een 19-jarige automo bilist betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Hij kreeg een be keuring en een rijverbod van een uur opgelegd. Op de Binnenkamer kreeg zaterdag middag omstreeks 16.45 uur een bromfietser een bekeuring, omdat hij zonder helm op zijn brommer reed. Op de Grindweg kwam vrijdagavond ter hoogte van de rotonde een 37-jari- ge snorfietser uit Halsteren ten val. Omstreeks 20.45 uur kwam hij vanuit de Vossemeersepoort de Grindweg op gereden. Nadat hij met zijn voertuig de trottoirband raakte kwam hij ten val. De snorfietser moest met een hoofd wond worden overgebracht naar het ziekenhuis. Uit de afgenomen bloed proef bleek de man onder invloed van alcohol te verkerfen. Op de Grindweg en in de Koningin Ju- lianastraat werden donderdagavond twee bestuurders bekeurd wegens het voeren van een mistlicht. Zij kregen een boete van 65 euro. De kleding- en speelgoedbeurs in de Timpa-fabriek heeft netto 1325 euro opgebracht. De opbrengst van de ver koopdagen gaat naar het Ronald Mc Donald kinderfonds. Op donderdag 14 oktober organiseert de Vrijzinnige geloofsgemeenschap van 10.00 tot 12.00 uur weer een kof fieochtend in het kerkgebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat. Naar aanleiding van reacties op een over denking van ds. D.C. Peters of wij God nog wel nodig hebben en over welke God het dan gaat zal hij het re cent verschenen boekje 'God anders? een nieuwe generatie denkers over God' behandelen. Ook zal hij daarbij het boek van Ton Koevoets betrekken dat getiteld is 'God tegenwoordig. Perspectieven voor een nieuwe ge loofsovertuiging.' De bijeenkomst is voor iedereen vrij toegankelijk. In de Grote Kerk van de Hervormde gemeente treedt zaterdag om 19.00 uur het Urker Visserskoor Crescendo op onder leiding van L. Kramer. Me dewerking aan het concert wordt ook gegeven door het christelijk mannen koor Rehoboth onder leiding van K. v.d. Steenhoven. Bariton Piet Baarsen zingt enkele liederen solo. Het orgel wordt bespeeld door Bram Bout en de zang wordt op piano begeleid door Harm Hoeve. De opbrengst van het concert gaat naar de MAF-zending- vliegers. De cliëntenraad van zorgcentrum Ten Anker organiseert woensdagmiddag om 14.00 uur een informatiebijeen komst voor slechthorenden en voor ouderen die met slechthorenden willen praten. De Stichting Klaverblad Zee land en de afdeling Zeeland van de Nederlandse vereniging voor Slecht horenden zullen deze bijeenkomst ver zorgen. Informatie wordt gegeven over mensen met een gehoorbeper- king en het communiceren met slecht horenden. Ook worden diverse techni sche hulpmiddelen gedemonstreerd. In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente wordt zaterdag 16 oktober een zangavond gehouden voor de stichting Siloah. Er wordt een collecte gehouden voor de aanschaf van een nieuwe rolstoelbus voor het gezinsvervangend tehuis De Beuke laar te 's Gravenpolder. In dit tehuis wonen 24 mensen met een verstande lijk handicap en enkele zijn meervou dig gehandicapt. Op de zangavond zijn er optredens van het gemengd koor Crescendo, jeugdkoor Sjaloom, het gemengd koor Sursum Corda uit Krabbendijke en jeugdkoor De Jonge Lofstem uit Scherpenisse. De zang avond begint om 19.00 uur en wordt georganiseerd door de ring Zeeland van de zangverenigingen van de Gere formeerde Gemeenten. In verenigingsgebouw 't Visnet aan de Hofstraat verzorgt dinsdagavond dr. Kees F. de Blois een informatieavond over de Nieuwe Bijbelvertaling. Hij was voorzitter van het coördinatie team en heeft ook meegewerkt aan de vaststelling van de vertaalprincipes. Door middel van een powerpoint-pre- sentatie geeft hij een indruk van het omvangrijke project, waarbij verte genwoordigers van meer dan 20 ker ken en geloofsgemeenschappen aan hebben meegewerkt. Op 27 oktober wordt het eerste exemplaar van de nieuwe bijbelvertaling overhandigd aan koningin Beatrix. De infomatie- avond begint om 19.45 uur en is voor iedere belangstellende vrij toeganke lijk. De Stichting Anthonie Keldermans concerten organiseert zaterdagavond in de hal van het stadhuis een barok- concert. Het ensemble 2MB, met Brachtje Roos op blokfluit en Michael Hinderink op clavecimbel brengen een afwisselend programma onder de titel 'Favourits'. Gespeeld wordt onder an dere het Engelse Nachtegaeltje, com posities van Sweelinck en Frescobaldi en muziekwerken van Handel en Bach. Voor het vijfde seizoen worden er vanaf zondag weer jam-sessies gehou den in eetcafé The Sixties. In plaats van een vrije inloop van deelnemende muzikanten heeft de organisatie beslo ten dat deelnemers zich voor 15.00 uur moeten melden. Vanaf 16.30 uur wor den de optredens op het podium verzorgd. De organisatie zorgt voor benodigde apparatuur, zoals gitaarver sterkers, basversterker, slagwerk en microfoons. Zanger/gitarist Kees Schipper heeft de leiding over de eer ste sessie. Muzikanten die meer infor matie willen over de jam-sessies kun nen contact opnemen met Jos Rijnkels, tel. 06-53681953. Oud- Vossemeer De gemeenteraad is bereid vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Kom voor de bouw - door Marsaki Tholen b.v. - van een multifunctioneel dorpshuis, vier starterswoningen en een woonzorgcomplex met 21 wonin gen aan de Schoolstraat, Bou Kooij- manstraat en Bonenblokstraat. Het voorstel was vorige week in de ge meenteraad een hamerstuk. Inmiddels ligt er ook een voorstel om een deel van de Raadhuisstraat te ont trekken aan het openbaar verkeer. Het gaat om het stuk van de Bou Kooij- manstraat tot het ambachtsherenhuis, dat na de oorlog is aangelegd en waar voor de gemeente toen eigenlijk het ambachtsherenhuis had willen afbre ken. Dit stuk straat verdwijnt in de plannen, het wordt onderdeel van het dorpshuis- en woonzorgcomplex. De huizen eraan zijn vorig jaar al afgebro ken. En volgend jaar valt het uit de jaren vijftig daterende wijkgebouw, waarin ook de bibliotheek is onderge bracht, onder de slopershamer. Kerkkoor 'The Next...' viert zaterdag avond om 19.00 uur in de St.Willi- brorduskerk haar tweede lustrum. De viering is voorbereid door de liturgie- groep van 'The Next' in samenwer king met pastor W. Wiertz en diaken R Hoefnagels. Het koor werd 11 oktober 1994 opgericht door een aantal en thousiastelingen en treedt voorname lijk in de eigen kerk op. Daarnaast zingt men ook wel eens in verzor gingshuizen. De leeftijd van de koor leden variëren van 12 tot 50 jaar. Het koor wordt begeleid op keyboard en zingt eigentijdse Nederlandse en En gelse liederen. Peter Roggeband heeft aan de Hoge school Zeeland te Vlissingen zijn Pabo-opleiding succesvol afgerond. Op de Sint-Anthoniusschool is giste renmorgen aandacht besteed aan de vijftigste kinderboekenweek. Voor de feestelijke opening hadden kinderen, leerkrachten en belangstellende ou ders zich verzameld. Samen zongen ze een lied over de kinderboekenweek, waarna de kinderen dansten op de wijs van 'de zevensprong'. Aansluitend is in alle groepen aandacht besteed aan de kinderboekenweek. Volgende week vrijdag is er een afsluiting, waarbij de groepen elkaar laten zien wat ze de voorgaande week gedaan hebben. Biljartclub De Treffers werkte de eer ste bekerronde af. Amo Deurloo speel de met 18 beurten de kortste partij, te vens had hij de hoogste serie (16 caramboles) en het beste gemiddelde (3,33). De uitslagen: N. Rooijakkers-J. van Daalen 10-9,52; C. Burgers-A. Deurloo 6,3-10; K. Hommel-P. de Leeuw 10-5,83; A. Hommel-L. van Wezel 6,88-10; P. Goossens-J. Hom mel 3,4-10; A.J. van Daalen-J. Etienne 7,95-10. Sint-Annaland Anton Elenbaas en Maarten de Vos zijn aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen geslaagd voor de opleiding civiele techniek. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben dinsdag de tweede herziening van bestemmingsplan Kom goedgekeurd. Het betreft hier de invulling van het terrein van het voormalige slopersbe drijf Jeroense aan de Hoenderweg met acht woningen. Bouwbedrijf A. Rijn berg wil er volgende maand aan be ginnen. Er zijn drie huizen verkocht: twee vrijstaande en 1 twee-onder-één kapwoning. Bij de provincie waren geen bezwaren ingediend tegen de herziening van plan Kom. De provin ciale subcommissie voor de gemeente lijke plannen had een positief advies aan g.s. gegeven. Maandag 12 oktober haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Een 15-jarige jongen raakte vorige week woensdagmiddag gewond bij een brandje in een loods aan de Ceci- liaweg. De jongen wilde in een kleine knutselruimte zijn zippo vullen. Hier door had hij zijn aansteker onderge dompeld in een emmer met benzine. Toen de jongen wilde testen of de aan steker het deed vatte zijn hand vlam. Van schrik liet hij de aansteker vallen op een houten werkbank, waardoor deze ook vlam vatte. Door de brand liep de jongen brandwonden op aan zijn arm, rug en ribbenkast. Hij werd door omstanders meegenomen om te spoelen en moest per ambulance wor den overgebracht naar het brandwon- Donderdag, vrijdag en zaterdag ■/Waanc/ag, dinsdag en woensdag knoflooksaus GRATIS! ♦i ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 JSucadelappen 1 kg 7,90 ♦Drumsticks ♦naturel/gemarineerd 1 kg 3,50 Bij 500 gr. shoarma uit eigen J keuken nu 4 broodjes en 1 bakje Dikke vleesribben 1 kg 4,50 Spareribs naturel/ gemarineerd 1 kg 4,50 Varkensfilet stukjes of lapjes 500 gr. 4,50 Hacheevlees 500 gr. 3,20 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Grill/Beenham 100 gram 1,35 Snijworst 150 gram 1,20 Grillworst uit eigen keuken 150 gram 1,- Gebr. gehakt uit eigen keuken 150 gram 1,- Vissalade 100 gram 1,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. dencentrum te Rotterdam. De brand weer rukte uit om het vuur in de loods te doven en had de brand al snel onder controle. Op een perceel met Delphiniums aan de Annavosdijk ondervindt grondge bruiker K.P. van Dijke veel overlast van hazen. Op het perceel van 1,5 hec tare verblijven gemiddeld acht hazen. De bloemen schijnen erg in de smaak te vallen bij deze dieren. Jachtopziener H. van Vossen heeft gezien de overlast toestemming gekregen om de jacht op hazen al voor 15 oktober te openen. Op het betreffende perceel mag hij de hazen met het geweer gaan doden. Voorwaarde is wel dat het perceel eerst geheel wordt afgeschermd door een afrastering. Stavenisse Bij de basisschool zijn enige tijd gele den diverse planten gestolen. De plan ten werden uit een plantenbak ge haald, die op het schoolplein stond. De planten hebben een waarde van enkele tientallen euro's. Sint-Maartensdijk Amanda Manneke heeft aan de Haag se Hogeschool het diploma voedings deskundige behaald. Een 21-jarige vrouw belandde dins dagmorgen omstreeks 7.15 uur op de Provincialeweg met haar auto in de sloot. De vrouw verloor de macht over haar stuur en kwam via de berm in een naast de weg gelegen sloot tot stil stand. De bestuurster kwam met de schrik vrij, maar haar auto was door het eenzijdig ongeval onherstelbaar beschadigd. De zevende bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Oosterschelde- vissers werd zaterdag gewonnen door J.C. Bijl. Bij de zeedijk van de Mog- gershilpolder werd voor het eerst dit seizoen door de hengelaars goed ge vangen. De 35 deelnemers haalden samen totaal 8745 gram vis boven water. De uitslag is: 1. J.C. Bijl 1485 p.; 2. D. Westdorp 1005 p.; 3. J. v.d. Broek 925 p.; 4. G. Bijl 845 p.; 5. Freek Fase (eerste jeugdlid) 650 p.; 6. J. Kodde 620 p.; 7. A. Arts 575 p.; 8. L. de Graaf 435 p.; 9. Jeromy van Hout (tweede jeugdlid) 395 p.; 10. M. Westdorp en mevr. E. van As 380 p.; 12. G. Boogaard 360 punten. Voor de Plattelandsvrouwen hield dhr. De Leeuw een lezing over Afrika. De Leeuw maakt al veertig jaar avontuur lijke reizen in dit werelddeel. Onlangs bezocht hij een gebied in midden Afri ka, waar slechts af en toe een blanke komt. Op boeiende wijze vertelde De Leeuw hoe hij in uitgeholde boom stammen over rivieren vaart en hoe hij met een jeep zich een weg baant door het nauwelijks te berijden landschap. Ook heeft hij contacten met de primi tieve bevolking, zodat hij veel over hun gebruiken kon vertellen. Na de pauze toonde dhr. De Leeuw een film, waarbij hij liet zien hoe je een apen- groep kunt benaderen en ook had hij filmopnames van tijgers en een kudde olifanten. Aan het eind van de bijee- komst overhandigde mevr. V.d. Werf namens de leden een attentie aan dhr. De Leeuw. In de Rehobothkerk wordt zondag 17 oktober om 19.00 uur een jeugddienst gehouden met als thema 'Idols'. Evan gelist Matthijs van Welie uit Rotter dam zal uitleggen hoe je in vuur en vlam kunt staan voor één Idool. Tij dens de dienst worden er opwekkings liederen gezongen onder begeleiding van vier akoestische gitaristen. De Re hobothkerk organiseert de dienst voor al ook voor jongeren die zich meer willen verdiepen in het christelijke ge loof. De eerste clubavond van klaveijasver- eniging De Pendelaars werd gewon nen door P. Bazen. De eerste tien in de uitslag zijn: 1P. Bazen 5046 punten; 2. G. van Ham 4786 p.; 3. J. van Zet ten 4701 p,; 4. J. Geldhof 4682 p.; 5. L. Kampman 4632 p.; 6. R. van Putten 4627 p.; 7. J. van Splunter 4505 p.; 8. J. Guiljam 4352 p.; 9. M. v.d. Molen 4215 p.; 10. J. van Gorsel 4134 pun ten. Scherpenisse De eerste bekerwedstrijd van hengel sportvereniging De Zeebaars na de zo merstop is gewonnen door mevr. D. Poot-Polderman. Aan de Moggershil- polder vingen de 36 deelnemers slechts 4 kilo vis. De eerste tien in de uitslag zijn: 1. Mevr. D. Poot-Polder man 665 p.; 2. H. van Popering 535 p.; 3. mevr. A. Bijl-Jansens 365 p.; 4. A. Heijboer 305 p.; 5. R. van Tiggele en G. Bijl 300 p.; 7. G. Boogaard 295 p.; 8. L. Poot 295 p.; 9. K. de Graaf 265 p.; 10. Leon de Graaf (eerste jeugdlid) 50 punten. Poortvliet Op de Molenstraat werd zondagavond een automobilist bekeurd omdat de kentekenplaat aan de achterzijde van zijn voertuig niet goed zichtbaar was, door de trekhaak aan zijn auto. In de Smidsstraat werd dezelfde avond een bekeuring gegeven aan een automobi list bij wie de verlichting van zijn voertuig niet in orde was. Een 45-jarige fietser uit Roosendaal kwam vorige week woensdag in bot sing met een auto van een 33-jarige man uit Oude Tonge. De automobilist wilde omstreeks 16.10 uur op de krui sing Zwarteweg/Paasdijkweg/Enge- laarsdijk en Bram Groenewegeweg de Zwarteweg oprijden, maar kreeg geen voorrang van de fietser die op het fiets pad naast de Bram Groenewegeweg reed. De fietser moest met een gebro ken been per ambulance worden over gebracht naar het Sint Franciscus zie kenhuis te Roosendaal. In de clubcompetitie van biljartvereni ging 't Centrum maakte J. van Dijke in zijn partij een serie van 26 caramboles. Vervolgens had hij toch nog 19 beur ten nodig voor de resterende 30 pun ten. A. Burgers en R. Polderman had den ook maar twintig beurten nodig om hun partij in winst om te zetten. De uitslagen zijn: R. Gebraad-R. Poot 6,43-10; S. de Wit-C. Nagelkerke 10- 5,70; A. Burgers-J. van Dijke 10-8,57; M. Hage-M. Uijl 6,96-10; R. Polder- man-W. Bijl 10-8,36; J. Uijl-C.Goud- zwaard 9,74-10; M. Hage-R. Polder man 4,35-10 en L. Bijl-J. van Dijke 8,78-10. Sint-Philipsland Castria Wonen gaat vier huizen bou wen op de hoek van de Wilhelmina- en de Deldensestraat. Hier is enkele jaren geleden het voormalige postkan toor afgebroken. Voor de bouw is vrij stelling nodig van het bestemmings- Het 25-jarig onderwijsjubileum van groepsdirecteur Kees van Dis werd op alle vier de basisscholen die hij onder zijn hoede heeft, op feestelijke wijze gevierd. Op De Ark in Oud-Vossemeer werd het echtpaar Van Dis dinsdagochtend in het zonnetje gezet. Je boft maar als je directeur bent van maar liefst vier verschillende ba sisscholen. Daar kwam directeur C.L. (Kees) van Dis deze week tijdens de viering van zijn 25-jarig onderwijsjubileum wel achter. Het school hoofd uit Tholen werd achtereenvolgens op de Jenaplanschool (Poort vliet), De Ark (Oud-Vossemeer) en Het Kompas (Anna Jacobapolder) in het zonnetje gezet. Morgen wacht Van Dis nog een feestprogramma op De Regenboog in Tholen, de school waar hij 25 jaar geleden als onder wijzer begon. Op alle scholen werden de heer en mevrouw Van Dis op een feestelijke manier welkom geheten door de schoolkinderen. Op de Jenaplanschool wachtte het echtpaar maandag een feestprogramma in de gemeen schapsruimte. Er waren liedjes, gedichten en een dansvoorstelling en de directeur ontving onder meer een door de kinderen gemaakt schil derij en twee kaartjes voor het bijwonen van een theaterconcert van het Engelse a-capellakoor Kings Singers. Dinsdag werd het jubileumfeest op De Ark in Oud-Vossemeer nog eens dunnetjes overgedaan. Het echt paar van Dis was met een versierde auto thuis opgehaald en bij aan komst op school stonden de kinderen hen op te wachten met erebogen en een welkomstlied. Na een spelletjesochtend en een rondritje op een huifkar, ontving de zilveren jubilaris een cadeaubon en een fotoboek. Ter afsluiting van het feestprogramma op de Vossemeerse basisschool konden de ouders van de schoolkinderen de directeur de hand schud den tijdens een receptie. Vandaag staat schooldirecteur Van Dis bij Het Kompas in Anna Jaco bapolder centraal bij de feestelijkheden die speciaal voor zijn 25-jarig onderwijsjubileum op touw zijn gezet. Tijdens een gevarieerd middag programma moet de jubilaris het bij verschillende spelletjes opnemen tegen groepjes leerlingen. Verder wacht hem een zeer smakelijke ver rassing, zo verklapt Cokky Schults-van Gogh alvast. En als blijk van waardering voor zijn inzet en betrokkenheid krijgt de Thoolse direc teur presentjes met een persoonlijk tintje aangeboden. Morgen sluit De Regenboog in Tholen de rij voor wat betreft de jubi leumfestiviteiten voor de 48-jarige schooldirecteur. Ook hier hebben de kinderen allerlei verrassingen voor jubilaris Kees van Dis in petto. Het feest zal een gezellige drukte teweeg brengen in de christelijke basis school, die met 273 leerlingen eigenlijk uit zijn jasje is gegroeid. Predikbeurten Zondag 10 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 1115 u. ds. Blom, Poortvliet. 18.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. CHRISTENGEMEENTE 10 en 16 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Linden, Spijk, H.A. 18.30 u. ds. Middelkoop, Klundert. GEREF. KERK 10 u. ds. Riemstra, Scheveningen. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. jubileumviering 10-jarig be staan R.K. koor The Next, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Capelle 18 u. ds. Bakker, Bodegraven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45 (H.A.) en 18.15 (H.D.) u. ds. Schultink, Bruinisse. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Goedvree, Arnemuiden. 18 u. ds. Nagel, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van Ginkel, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van de Oever, Sliedrecht. 19 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 14/10 19.30 u. stud. Van Maanen, Krabbendijke. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Breugem, Delft. 17 u. ds. Doorneweerd. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. plan Kem, omdat bepaalde stukken grond een andere bestemming hebben. Het verlenen van die vrijstelling was vorige week in de gemeenteraad een hamerstuk. Op de algemene ledenvergadering van voetbalvereniging Noad *67 is Jos van Splunter gekozen tot nieuwe voorzit ter. Na de stemming gaf voorzitter Adrie van Dijke na een periode van zestien jaar zijn plaats achter de be stuurstafel af aan de nieuwe voorzitter. Van Splunter bedankte Adrie van Dijke voor het vele werk dat hij voor Noad heeft verricht. Onder het voor zitterschap van Van Dijke werden onder andere nieuwe kleedlokalen en een tweede speelveld gecreëerd. Secretaris Gerard Noorthoek blikte in het jaarverslag terug op de sportieve verrichtingen van Noad en memoreer de hoe Noad 1 door een sterke tweede seizoenshelft zich in de tweede klas wist te handhaven. Het reserveteam drong door tot in de nacompetitie en bij de jeugd was er een titel te vieren bij het team van de E-pupillen. Vervol gens presenteerde penningmeester Jaap van Oudenaarde een sluitende begroting. Op voorstel van Jan van Dijke besloten de leden om naast con tributieverhoging ook de kantineprij- zen aan te gaan passen. Ook werd be sloten om de sponsortarieven aan te passen. Daarnaast wil Noad in de kan tine ieder seizoen een viertal extra ac tiviteiten gaan organiseren. Kascom- missielid Martijn Reijngoudt deelde tijdens de vergadering mee dat de pen ningmeester goed werk had verricht. Bij de bestuursverkiezingen werd jeugdsecretaris Jan Zuidweg met een ruime meerderheid herkozen, zodat hij zijn achttiende jaar in gaat als be stuurslid van Noad. Vervolgens werd Jos van Splunter gekozen tot nieuwe voorzitter. Na Bram de Raat. Leen Vroegop, Dim Hage en Adrie van Dijke is Van Splunter de vijfde voor zitter in de historie van Noad. Bij de rondvraag maakten leden gebruik van de mogelijkheid om Adrie van Dijke te danken voor zijn verrichte werk zaamheden. Ook werd er aandacht ge vraagd voor het slechte maaiwerk van de velden in de afgelopen tijd en werd gevraagd om een hetere begeleiding Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Surminski, Huybergseweg 12, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. ANGO Telefonisch spreekuur elke dinsdag 18-20 u.. 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeeland- net.nl). PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 12/10 CWI, Haven 11, St.-Maar- tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 okt. donderdag 7 9.32 -22.17 vrijdag 8 10.42 - zaterdag 9 0.12-12.47 zondag 10 1.37-14.02 maandag 11 2.32-14.52 dinsdag 12 3.19-15.32 woensdag 13 3.57 - 16.12 donderdag 14 4.32 - 16.45 vrijdag 15 5.05 - 17.20 do 14/10 4.45 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. van jeugdspelers die de stap naar de senioren moeten maken. De leden menen ook dat spelers beter moeten omgaan met trainingsmateriaal en de gebouwen. Anderen hielden een plei dooi voor een betere samenwerking tussen Noad 3 en Noad 4. Rond half elf kon Jos van Splunter de vergade ring afsluiten. Muziekvereniging Concordia organi seert vrijdagavond een lampionnen- optocht. Vanaf 19.00 uur kunnen kin deren de lampionnen komen ophalen bij dorpshuis De Wimpel. Om 19.30, uur wordt begonnen aan een feestelij ke rondgang door het dorp. De Hervormde kerkenraad is uitge breid met twee ouderlingen-kerkrent- meester. Dhr. P. van Est en dhr. J. Wolse namen hun verkiezing tot ou derling aan. Dhr. A.J. Moerland, die gekozen werd tot ouderling, besloot om het ambt niet te gaan vervullen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2