Provincie Zeeland Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma Klachten vliegveld Waterschap versterkt kust Schadeclaim van 100.000 euro als Bogert huis krijgt Vergadering Informatie lOfficiële Mededelingen Wethouder leest voor in de bank Bildtstar maar zes cent meer Donderdag 7 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 41/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De provincie krijgt geld van het rijk voor een restauratie- uitvoeringsprogramma voor gemeenten met minder dan 100 monumenten. Provinciale Staten Vergaderingen van Provinciale Staten Vergaderingen staten commissies Commissie Economie en Mobiliteit Commissie Ecologie en Water Milieu Beschikking grond wateronttrekking tbv natuurontwikkeling Schakerloopolder te Tholen In opdracht van het water schap Zeeuwse Eilanden is aannemer Hakkers uit Werkendam maandag be gonnen met het storten van stenen op twee strekdam men langs de zeedijk bij Stavenisse. Het werk was al voor vorige week voor zien, maar door de harde wind was het toen niet mo gelijk. Op andere plekken wordt de kreukelberm ver sterkt. Het werk kost bijna 40.000 euro. VAC adviseert over woningbouw Vragen skatebaan in Scherpenisse Bij bouwbedrijf Schelde-Rijnweg Tholen Als de familie Bogert uit Oud-Vossemeer toegestaan wordt bij het bouwbedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen een inpandige woning te bouwen, kunnen er van de omliggende bedrijven planschadeclaims tot een be drag van 100.000 euro worden verwacht. Negatieve gevolgen Brandwonden Nierstichting Op woensdag 13 oktober om 14.00 uur is de eerstvolgende vergadering van de afdeling Basisonderwijs en Speciaal onderwijs (B0S0) van de Provin ciale Onderwijsraad (POR) in het Provinciehuis, Abdij 6 te Middel burg. Naast de gebruikelijke agenda punten zal mevrouw Reijnders van SportZeeland een inleiding verzorgen over weerbaarheid en veiligheid in het onderwijs en mevrouw Hoekstra over "Oplei den in de school". Do niouwsbriof van moi 200*1 on Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst. Deze dienst zorgt voor registratie en beant woording van klachten. Het is belangrijk dat de klager het registratienummer van het vliegtuig, de kleuren en het tijd stip vermeldt. Zonder deze ge gevens is het bijna niet te achter halen welk vliegtuig de klachten heeft veroorzaakt. Hierdoor kan geen actie ondernomen worden. De ingediende klachten worden doorgegeven aan de "Commissie 28 luchtvaartwet". In de commis sie zitten vertegenwoordigers van de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwo nenden, gebruikers van het vlieg veld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en de Zeeuwse Milieufederatie. Voor zitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuzaken, de heer M. Kramer. Telefonische klachten over het vliegverkeer kunnen worden door gegeven op nummer 0113- 670018. Schriftelijke klachten kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middel burg. Folder De procedure voor het afhande len van de klachten en de werk zaamheden van de commissie staan beschreven in een folder. De folder kan worden aange vraagd bij de betrokken gemeen ten Goes, Middelburg, Noord- Beveland en Veere en het infor matiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42 in Middelburg. Postadres is postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon nummer 0118-631400 en e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl. de verkorte versie van het eind rapport Pilot Afstemming Jeugd- beleid-Jeugdzorg Oosterschelde- regio van juli 2004 zullen bespro ken worden. Onder voorbehoud zullen ook het jeugdzorggedeelte uit het jaarver slag van de GGD, de PABÓ- nieuwsbrief van de Hogeschool Zeeland en het verslag van de conferentie "Cultuureducatie in het primair onderwijs" ter sprake komen. De vergadering is openbaar, maar er is geen spreekrecht voor het publiek. Het advies vakantierooster 2005- 2006 is opgesteld door de Stuur groep Vakantiespreiding Zeeland. Aangezien sommige dagen door de scholen individueel ingevuld kunnen worden, is het verstandig met de betreffende school con tact op te nemen voor het defini tieve vakantierooster. Een kopie van het advies kan opgevraagd worden bij het infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Sinds 1997 is het besluit Rijks subsidiëring Monumenten (Brrm 1997) van kracht. Hierin wordt onderscheid gemaakt tussen gemeenten met meer en minder dan 100 rijksmonumenten. De zogeheten budgethoudende ge meenten (meer dan 100 monu menten) stellen jaarlijks een Gemeentelijk Restauratie Uit- voeringsprogramma op waarmee rijkssubsidie kan worden aange vraagd. Dit zijn Goes, Middel burg, Veere, Vlissingen, Schou- wen-Duiveland, Sluis en Tholen. Voor de resterende zes, niet bud gethoudende, gemeenten wordt het geld voor restauraties over geheveld naar de provincie, om te kleine budgetten tegen te gaan. De colleges van Burge meester en Wethouders van de gemeenten Borsele, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal, Hulst en Terneuzen laten aan de provincie weten welke objecten zij in het PRUP opgenomen willen zien en in welke volgorde. Het college van Gedeputeerde Staten stelt het restauratie-uitvoe ringsprogramma vast. In de nota wordt ook het nieuwe monumentstelsel toegelicht, dat het rijk naar verwachting op 1 januari 2006 in zal voeren en de kanttekeningen die de provin cies daarbij hebben. De plankos- tenregeling, die de restauratie achterstand in de categorie Woonhuizen en Boerderijen weg wil werken, komt ter sprake en het steunpunt voor de Monu mentenzorg en Archeologie, dat in Zeeland is ondergebracht bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Welke budgetten beschikbaar zijn en welke er zijn toegekend is te lezen in het Provinciaal Restau ratie Uitvoeringsprogramma 2004-2009, dat bij het provinci aal informatiecentrum besteld kan worden. Vorige week heeft u in Abdij- Nieuws kunnen lezen dat Provin ciale Staten op 7 en 8 oktober de kaders stellen ten aanzien van het beleid inzake de Wester- schelde Container Terminal (WCT), het Provinciaal sociaal- "economisch beleidsplan (PSEB) en het Omgevingsplan Zeeland. Een korte uiteenzetting treft u aan op http://www.zeeland.nl/nieuws/ abdijnieuws/onder week 40. De vergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten bij te wonen. De Statenvergaderingen zijn ook te beluisteren via de kabel op fre quentie fm 91.0. Datum: donderdag 7 oktober Aanvang: 10.00 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: mw. drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Voortgang WCT dossier. Datum: vrijdag 8 oktober Aanvang: 10.00 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: mw. drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl De meest van belang zijnde agen dapunten: - Kaderstelling Omgevingsplan; - Beslispuntennotitie Provinciaal Sociaal Economisch Beleidsplan 2005-2008; - Kredietverhoging voorberei- dingskosten kanaalkruising Sluiskil; - Provinciale verordening voor topsportevenementen en bijzon dere sportevenementen 2005- 2007; - Verordening rechtspositierege ling gedeputeerden, staten- en commissieleden; - Wijziging 2004 Landschaps verordening Zeeland 2001; - Evaluatie "Eén jaar dualisme provincie Zeeland; - Planning vergaderingen Provinciale Staten 2005. Komende week staat in het teken van de commissievergaderingen ter voorbereiding van de staten vergadering op 12 november 2004. Alle statencommissies buigen zich over de Programmabegro ting 2005 en de 2e Bestuurs- rapportage 2004 voor wat be treft die onderdelen die voor de desbetreffende commissie van belang zijn. Hieronder treft u de overige meest van belang zijnde agenda punten in twee van de vier staten commissies. Datum: 11 oktober 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: drs. A.A.D. Saman Commissiegriffier: mr. Anne- mieke Lobik statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631888 Agenda: - Meerjarenprogramma Infra structuur Zeeland 2005-2009 (MIZ); Beleidsprogramma Provinciaal Verkeers- en vervoersplan 2004-2005. Dit beleidspro gramma wordt gekoppeld aan het MIZ en jaarlijks geactuali seerd. Het bevat besluiten over fasering, prioritering en financie ring van het beleid neergelegd in het PWP; Evaluatie en afronding fast-ferry project Vlissingen-Breskens. Bij dit agendapunt komen onder meer de aanlandingsvoorzienin gen aan de orde. Datum: 13 oktober 2004 Aanvang: 13.45 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: mw. drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631437 Agenda: - Concept-standpunt betreffende de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium (ProSes); - Initiatiefvoorstel van de leden Wiersma en Luijt-Verheij inzake natuurontwikkeling c.a. Wester- schelde; - Wijzigingsverordening tot aan- passing van de Provinciale Milieuverordening; - Ontwerp Bodemsanerings programma 2005-2009. r/1 :'Uii .iji De commissievergaderingen zijn openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. De commissie griffier wilt minimaal een half uur van te voren weten als u hiervan- gebruik wilt maken. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. mmmmmmmmmmmmmmmmmsmmmM Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de Dienst Landelijk Gebied te Goes een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grondwa ter door middel van kwelbuizen ten behoeve van de natuurontwik keling in de Schakerloopolder te Tholen. De vergunning ligt van 8 oktober tot en met 19 november 2004 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9- 12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166- 668200 tst 13). Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerpvergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden-kingen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergun ning kunnen tot en met 19 no vember 2004 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Af deling be-stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra-venhage. De vergunning wordt op 20 november 2004 van kracht, ten zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Alge mene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voor lopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer (tel. 0118- 631168). In de vestiging van de ABN/Amro- bank aan de Kaaij in Tholen leest wethouder W.C. van Kempen woens dagmorgen voor aan de leerlingen van groep 7 van basisschool Ter Tol- ne. Dat gebeurt in het kader van de kinderboekenweek, waarvan de bank 'jubileumpartner' is. De wethouder zal verhalen voorlezen uit een bundel met door kinderen geschreven verha len 'De jongen die het leven tegemoet ging'. Woordvoerder M. van Tour zegt dat de bank het stimuleren van lezen en schrijven belangrijk vindt voor de maatschappelijke participatie van kinderen. „Daarnaast heeft het partnership als doel kinderen met uit eenlopende culturele achtergronden in contact te brengen met de Neder landse kinderboekenliteratuur." Voor het versterken van de twee strekdammen (ter hoogte van het bungalowpark Aan de Oever) in Stavenisse is zo'n 700 ton stenen nodig. Die worden in bakken aange voerd met een sleepboot tot in de vaargeul. Bij hoogwater wordt de bak door het werkschip (of over slagschip) opgehaald en naar de plaats gesleept naast de strekdam. De stenen wegen 40 tot 200 kilo en worden uit beunbak gehaald en op de strekdam onder water gestort. Dat gebeurt met een zogeheten po liepgrijper, met zes of acht puntige gebogen armen om onregelmatig gevormde lading te laden en te los sen. Met stokken is de plek voor het storten aangegeven. In de bak staat ook nog een kleine bulldozer om de laatste stenen bij elkaar te duwen voor de grijper. De zuidelijk strekdam is ruim hon derd meter lang en ongeveer vijf meter breed. De noordelijke is kor ter, ongeveer vijftig meter lang. Vanuit de polder steken de arm van de kraan en de palen om de werk- &T7V I r' «6 Aan de zeedijk bij Stavenisse worden vanaf de werkschuit met een kraan de stortstenen uit de beunbak gehaald en op de strekdam gegooid. schuit vast te zetten, boven de dijk uit. Dat trekt enkele nieuwsgierigen aan. Ze klimmen tegen de trap bij het bungalowpark om een kijkje te nemen. Ook Duitse gasten van het park. Ing. Arno de Munck van Hakkers houdt het werk vanaf een bankje on deraan de dijkovergang in de gaten. De zon is doorgebroken en zet de Oosterschelde in het licht. „De Duitse toeristen dachten dat we een haven aan gingen leggen. Het was moeilijk om uit te leggen dat het hier om het verstevigen van de strekdammen gaat." Na Stavenisse zette de werkschuit koers naar de dijk langs de Mog- gershilpolder en de Annavosdijk- polder (in de buurt van Sint-Anna land) om daar stenen te storten op de kreukelberm. Het laatste karwei betreft het verstevigen van deze zo ne in de buurt van de Bruinisser stelberg (de buitendijkse drenk plaats voor schapen) ten noorden van Anna Jacobapolder. Het werk moet deze week klaar zijn. Woensdagavond is er voor kinderen van 11 en 12 jaar een feest in de bibli otheek in Sint-Annaland. Daar treden kinderen op: ze zingen, rappen, dan sen of bespelen een instrument. Ver der verzorgt een dj de muziek op deze avond, waarvoor in de bibliotheek kaartjes te koop zijn. Woensdag is ook de uiterste inleverdatum voor de kleurwedstrijd en de quiz in het kader van de kinderboekenweek. De VAC (vrouwenadviescommissie) is een woonconsumentenorganisatie die plannen voor woningbouwprojec ten en woonomgeving toetst op prak tische bruikbaarheid en leefbaarheid. De leden zijn vrijwilligers met ver schillende politieke en maatschappe lijke achtergronden. De afdeling Ber gen op Zoom van de VAC werkt nauw samen met verschillende wo ningcorporaties, waaronder Castria Wonen. Van de verstrekte adviezen wordt 90% overgenomen. De afde ling zoekt nieuwe leden, met name van Tholen en uit Halsteren. Dat kun nen mannen of vrouwen zijn, jong of oud. Mensen die zich aanmelden, krijgen een korte cursus van twee keer twee dagen. Voor leergierigen zijn er nog meer cursussen. De VAC vergadert elke derde maandag van de maand. Voor bijzondere activiteiten - zoals het lezen van bouwtekeningen - wordt een extra middag ingepland. Wie meer wil weten over de VAC, of zich wil aanmelden als lid, kan con tact opnemen met Irene v.d. Broek, tel. 0164-244084. De veiling Sint-Annaland laat sinds vorige week alleen nog op dinsdag de klok draaien. Het seizoen loopt af. De verkoop loopt stroef. Alleen voor de Bildtstar en Nicola werden prijzen genoteerd en die waren met zes cent per kilo niet om over naar huis te schrijven. Dinsdag 5 oktober: Nicola 6, Bildt star 6, bonken 12, aanvoer 63 ton. De SGP-fractie en exploitant A. Dui- ne van het pompstation hebben b. en w. vragen gesteld over de geplande skatebaan op het Pluimpotterrein in Scherpenisse. Is het daar wel veilig? Komt er geen overlast voor omlig gende panden of omwonenden? Zijn die bij de keuze betrokken? Zijn er alternatieven voor de skatebaan? De raadscommissie samenleving be spreekt de zaak dinsdagavond. Dat schrijven b. en w. naar aanleiding van een onderzoek naar de mogelijk heden om een uitzondering te maken voor de familie Bogert. De gemeente raad had hier 29 april om gevraagd. In deze langslepende kwestie wilde de raad een oplossing forceren. Steden bouwkundig adviesbureau RBOI te Middelburg onderzocht de planologi sche, milieukundige en eventueel an dere ruimtelijke aspecten die verbon den zijn aan eventuele medewerking. Zowel in het oude als in het recente vernieuwde bestemmingsplan was en is geen bedrijfswoning toegestaan. Het streekplan sluit bedrijfswoningen op bedrijventerreinen niet geheel uit, zij het dat met het toestaan van be drijfswoningen op bedrijventerreinen wel uiterst terughoudend moet wor den omgegaan. Er zal een goede argu mentatie aan ten grondslag moeten liggen. Een bedrijfswoning moet echt nodig zijn en de familie Bogert is er niet in geslaagd om de noodzaak aan te tonen. Noch bij de gemeente en noch tijdens de hoorzitting bij de pro vincie. „Men is niet verder gekomen dan de opmerking, dat men meer ruimte nodig heeft voor het gezin en dit is te weinig om goedkeuring van de provincie te krijgen voor herzie ning van het bestemmingsplan." Aan het verlenen van medewerking kunnen gevolgen verbonden zijn voor de omliggende bedrijven. Voor de huidige buren hoeft een bedrijfswo ning geen probleem te zijn, maar als Jezet Conservation Engineers en La; ban in de toekomst zouden willen op- 1 schdlen van zogenaamde 3.1 naar 4.1 bedrijven (het bestemmingsplan biedt die mogelijkheid), kan dit problemen gaan geven. Ook Alplast zou bij wij ziging van de bedrijfsvoering proble men kunnen krijgen. Voor 100% ze ker is dit niet te zeggen omdat dit afhankelijk is van de gewenste be drijfsactiviteit. „Wij moeten er echter wel rekening mee houden, dat er ne gatieve gevolgen kunnen zijn voor genoemde bedrijven." B. en w. gaan verder nog in op de ont heffing voor hogere grenswaarde weg verkeerslawaai. Het perceel ligt binnen de bebouwde kom, zodat iq beginsel een ontheffing mogelijk 'is tot 65 dBa. In het verleden uitgevoer de metingen geven aan, dat daaronder wordt gebleven. De idee kan ont staan, dat niets in de weg staat een verzoek tot hogere grenswaarde bij de provincie in te dienen. Het enige cri terium dat hierbij geldt, is de bedrijfs gebondenheid en dat is nu net het punt dat de familie Bogert niet kan aantonen. „En dat is cruciaal", aldus b. en w„ die concluderen, dat het niet mogelijk is om medewerking te verle nen aan de vestiging van een inpandi ge bedrijfswoning in het bouwbedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen. Als dat wel zou gebeuren, is er sprake van precedentwerking, zo waar schuwt het college nog. Maandagavond kan de raadscommis sie ruimte er nog over praten. In de week van 11 tot en met 16 ok tober gaan overal vrijwilligers op pad om te collecteren voor de Ne derlandse Brandwondenstichting. Dankzij deze collecte - de belang rijkste inkomstenbron voor de stich ting - blijven onderzoek, preventie, maar vooral nazorg voor mensen met brandwonden mogelijk. De collecte voor de Nierstichting heeft in Poortvliet 503,87 euro op gebracht en in Scherpenisse 562,03 euro. In beide dorpen lag de op brengst lager dan vorig jaar. In Sint- Philipsland werd 601,82 euro inge zameld en in Anna Jacobapolder 228,76 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 21