Oud-Vossemeers gezin begint een camping in Hongaars dorp Loflied op de pot Het Broekenpaleis 29? ^boekenweek GR ANDO Tijdelijk inclusief Kelens granieten werkblad ««gratis montage! -3 w 6.495,- a. I 6.595,- OPEN HUIS Bert Kramer Dieleman 'Nieuwe start wordt groot avontuur voor ons allemaal 10% KORTING Het Broekenpaleis O zonder meerprijs 4 Deze week GLASBEWASSING ANNETTE TE KOOP KI laassen 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 oktober 2004 Nomaden Westerse gasten Aannemersbedrijf De Kok is voor Castria wonen bezig met een grote renovatie in de wijk Dalempolder in Tholen. Dagelijks zie je dan bij Jan, Piet of Klaas een wc-pot in de tuin staan, een onmisbaar stuk in het huise lijk leven. Daarom dit loflied op de pot. SPECTACULAIRE Elke klant mag KORTING-GRABBELEN: 5%, 10%, 20% of zelfs 50% korting op uw aankoopbedrag op alle hoeden DE JONGE MOTOREN, www.dejongemo-toren.nl voor particulier en bedrijf Interesse? De wintercollectie is weer compleet! HERENJASSEN VESTEN, TRUIEN, BLOUSEN, SWEATERS VESTEN MET CAPUCHON, SHIRTS etc. BROEKEN: DAMESJASSEN, vele kleuren, ROKKEN, VESTEN, TRUIEN, SHIRTS Ook KINDERBROEKEN riv De spiegel voor verzorgd haar! Cj| Kaaistraat 6 4695 CJ St. Maartensdijk Telefoon: 0166 - 66 25 96 Schrauwen Vorkhef trucks b.v. Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 Dameshoeden: i95 v.a. l\EW HOLLAND VOF van Dalen-den Engelsman 6 t/m 16 oktober Bij aankoop van een kinderboek van tenminste 9,99 krijgt u het kinderboeken weekgeschenk van Paul Biegel GRATIS. IK Van Inclusief: koel/vriescombinatie Van OW; GRANDO KEUKENS HALSTEREN Telefoneren, internetten en afspraken maken zijn momenteel zo'n beet je de hoofdtaken van de 32-jarige Alinda Snellens uit Oud-Vossemeer. Sinds ze dit voorjaar samen met haar man Hans (35) de beslissing heeft genomen om naar Hongarije te emigreren, is er een hoop regelwerk op het echtpaar afgekomen. Hun huis staat inmiddels te koop en in april - als de barre winter in Hongarije voorbij is - verkassen vader en moeder Snellens met hun vijf kinderen naar hun nieuwe woonplaats Tapioszo- los. In het dorpje, net onder Boedapest, gaan ze vervolgens keihard aan de slag met het aanleggen van een camping. Als alles volgens plan ver loopt, willen Hans en Alinda Snellens aan het begin van het kampeer- seizoen 2006 de eerste gasten ontvangen. Wat bezielt een jong gezin uit een welvarend land als Nederland om zich in zo'n groot avontuur in een vreemd en relatief arm land te stor ten? Deze vraag hebben Hans en Alinda Snellens de afgelopen tijd regelmatig moeten beantwoorden. Alinda: „De meeste mensen begrij pen niet waar we aan beginnen. Som migen zullen ons zelfs voor gek ver klaren. Hans heeft een goede baan als hoofd bedrijven bij de Rabobank in Halsteren en Lepelstraat. Je geeft dus een flink stuk financiële zekerheid op in ruil voor een onzekere toekomst als zelfstandig ondernemer. Hoe de mensen er over denken, interesseert ons echter niet zoveel. Door verschil lende gebeurtenissen in onze familie- en kennissenkring zijn Hans en ik ons anders en bewuster met onze toe komst bezig gaan houden. Bij ons groeide steeds meer het besef dat we samen alles uit het leven willen ha len. Dit geldt niet zozeer voor mate riële zaken, als wel voor dingen die we met ons gezin samen kunnen doen. Wij hebben gekozen voor een groot gezin en we willen ons beiden dan ook intensief met de opvoeding van de kinderen bezig kunnen hou den. Als campingeigenaar gaan Hans en ik niet alleen veel meer samenwer ken, er blijft (zeker buiten het kam- peerseizoen) ook veel meer tijd over om dingen samen met de kinderen te doen." In Oud-Vossemeer hebben de Snel lens' het overigens altijd prima naar hun zin gehad. Ze zijn er niet voor niets vier jaar blijven 'hangen', het is hun record. In de tien jaar dat het van oorsprong Brabantse echtpaar ge trouwd is, zijn ze maar liefst acht keer verhuisd. „Wij zijn net van die nomaden hè", grapt de vrouw des huizes. Van ruimtegebrek in en om hun tot woning verbouwde land- bouwschuur aan de Patrijzenweg is geen sprake. En de mensen in het dorp zijn volgens de goedlachse huis vrouw ook erg vriendelijk. „Als moe der van vijf jonge kinderen - Rosanne (8), Driek (7), Bart (6), Krijn (2) en Hans jr. (10 maanden) - heb je na tuurlijk altijd volop aanspraak. Je brengt ze dagelijks naar school of naar clubs en via die contacten leer je steeds meer mensen kennen. Voor wat betreft de woonomgeving en leefomstandigheden hoeven we hier dus zeker niet weg. Maar toch groei de bij Hans en mij een gevoel dat we onze bakens wilden verzetten. In au gustus zijn we met het hele gezin naar onze nieuwe woonplaats ge weest. Hans was al direct heel enthousiast over de plek en de moge lijkheden voor recreatievoor- zienin- gen. Alle nutsvoorzieningen zijn er aanwezig, maar er moet uiteraard wel het een en ander gebeuren voordat onze campinggasten er zorgeloos kunnen ontspannen. We gaan zelf in een oud landhuis op het campingter rein wonen. Ik vond het gelijk een mooie plaats om aan een nieuw avon tuur te beginnen en ook de kinderen hadden het prima naar hun zin in Hongarije. Nu kun je een paar week jes vakantie natuurlijk niet vergelij ken met het leventje dat we er als dorpsbewoners zullen gaan leiden. We beseffen dat terdege. Het eerste jaar wordt voor ieder van ons lastig. We moeten ons de taal machtig ma ken - Hongaars is één van de moei lijkste talen ter wereld - en terwijl Hans en ik hard aan de slag gaan om onze camping op te zetten, moeten de kinderen hun weg zien te vinden in een ook voor hen wildvreemde om geving. Als de eerste stappen tot in tegratie eenmaal maar genomen zijn, zal het leven er voor ieder van ons al een heel stuk gemakkelijker op wor den." In het gebied waar de familie Snel lens zich gaat vestigen, liggen vol gens het ondernemende echtpaar volop mogelijkheden voor het ex ploiteren van een moderne camping. Hans en Alinda Snellens hebben tijdens de zomervakantie al een bezoek gebracht aan hun nieuwe woonplaats in Hongarije. Op de plaats van de oude boomgaard, waar ze tijdens de vakantie met hun kinderen speelden, zullen ze volgend jaar hun eigen camping aanleggen. Op het perceel - een voormalige boomgaard van 9000 vierkante meter - komen in eerste aanleg 40 ruime plaatsen voor caravans, vouwwagens of tenten. Daarnaast komen er een aantal (6 10) chalets, sanitairgebou- wen, een gloot zwembad, speeltuin, speelveld, een campingwinkel en een bar met overdekt terras. Alles zal in eerste instantie speciaal afgestemd worden op de wensen van Westerse kampeerders. „De omgeving is er schitterend en er zijn allerlei facilitei ten voor de actieve en passieve recre ant. Bovendien is Hongarije, zeker in verhouding tot wat wij hier gewend zijn, een goedkoop land. Nu het land sinds 1 mei deel uit maakt van de Eu ropese Unie, gaan de ontwikkelingen er helemaal erg hard. Wij hebben dus het idee dat we er precies op tijd bij zijn met onze plannen. Met de burge meester van Tapioszolos - een dorpje van 2500 inwoners - hebben we al kennisgemaakt. Hij was erg enthou siast over onze plannen. Ons initiatief geeft de streek uiteraard een positieve impuls. Hopelijk leidt het enthousias me bij de lokale overheid ook daad werkelijk tot een vlotte afhandeling van de aanvraag van onze vergunnin gen." Het wordt hoe dan ook hard sappelen voor de twee pioniers, maar ze heb ben er het volste vertrouwen in dat het ze goed zal gaan daar in het voor malige Oostblok. „Het onderwijs is er van hoog niveau, de medische zorg is goed en tijdens ons verblijf kregen we ook de indruk dat het er sociaal en maatschappelijk gezien wel goed zit. Aan doemdenken doen wij niet mee. Wij gaan er gewoon vanuit dat we in onze opzet zullen slagen. Voordat we vertrekken, moet er nog heel wat ge regeld worden. Maar we staan eigen lijk nu al te popelen om ons in het avontuur te storten." Stemmen van lezers De een die krijgt een nieuwe, de andere weer niet. Ik blijf gewoon maar wachten op een zwarte piet. En of de zon dan schijnt of niet, Drink Troka limonade en geniet. Hoogedele pot, o roem van alle tijden, 'k wil op dit uur aan jou mijn dichtkunst wijden. Ik weet dat jij trouw aan je plichten Zo menig druk wist te verlichten. En was de nood soms hoog gestegen, Jij was tot redding steeds genegen. Het is bekend dat jij zonder klagen, Ons altijd edelmoedig hebt gedragen, Hoe gelen, zwarten, bruinen, blonden, Bij jou immer verlossing vonden. Helaas weet ik, o schoonste van de potten, Dat men zo vaak met jou gaat spotten, Onmisbaar stuk in 't huiselijk leven, Wil dit euvel ons vergeven. Och dat het mensdom op deze aarde, Jou respecteerde naar je waarde. O machtige held nooit uitgestreden, Hoe roemrijk was jouw grijs verleden. Jij was ons voor in krijgskunsten en listen; Explosies heb je meegemaakt, eer wij van buskruit wisten. En trommelvuur heb jij reeds opgevangen, Toen wij nog pijl en boog aan 't lichaam hadden hangen. En toen wij het gifgas hadden uitgevonden, Wist jij reeds pot, dat die reeds eeuwen lang bestonden. Ja men gebruikte jou steeds vol vertrouwen, De vreemdste dingen kreeg jij te aanschouwen. Want armen en rijken. Lieten jou hun achterdeel bekijken. Je zag ze groot ja ook wel klein, Van vorsten en vorstinnen. Je zag ze met een steenpuist, ja zelfs van negerinnen. En of je zo'n aangezicht nu zag geheel en al verschrompeld, Jij bleef jezelf, mijn trouwe pot, jij werd nooit overrompeld. Helaas kreeg jij van alle naties, Als dank slechts nul voor je prestaties. Och dat de gammele nageslachten, Hierin nog eens verandering brachten. Maar toch ga voort, draag willig steeds je lasten, En val niet om als wij in het donker naar je tasten, Dan kan het zijn dat jij in betere dagen, Nog eens tot ridder wordt geslagen. J. Aalbrechtse Czn., Tholen. JONGE DAMESMODE HOEDEN Hoogstraat 21, 4691 CA Tholen Telefoon 0166-602164 Wattstraat 2a, Tholen 0166-606090 Even weken: do,vr,zat Oneven weken: ma,di,wo,zat. Najaarsaktrie Gratis kledingpakket bij aankoop van een motor fiets of wel kortingen tot 1QQQ Euro Helmenaktie: HJC ZF-Ö van 109,50 voor 129,50 5anden korting 20-25% Groot aanbod gebruikte motoren: Tour sportief Kijk voor de aktuele voorraad occassionmotoren op: Uw adres voor betaalbaar onderhoud en reparatie Glasbewassing Schoonmaakwerkzaamheden Gevelreiniging Portiek- en galerijreiniging Dakgootreiniging Gespecialiseerd in etsverwijdering Glasbewassing van uw woning volgens 6 wekelijks contract al vanaf 8,- incl. reinigen raamomlijsting en vensterbanken. Neem geheel vrijblijvend contact met ons op, telefoonnummer: 0166 - 66 15 11 b.g.g. 06 - 51 1148 14. Internet: http://www.wibo.zeelandnet.nl/servio/ Servio staat voor: Schoon En Rein Voor Ieder Object Zuid Zlfde Haven 25 - Bergen op Zoom Scotch Soda Ook in leder, verschillende modellen. Wrangler, Levis, Lee, L.T.B., Cars, Double six, Scotch Soda, Brams Paris, Maverick etc. en natuurlijk onze enorme collectie BROEKEN, JQ, Angelo, Wrangler, Levis, L.T.B., Cars, Brams Paris etc. fantasie, alle maten. Tot ziens! Tel. 0164-234800 - VRIJ PARKEREN! O N 4 12 Industrieterrein Vijfhuizenberg 72a 4708 AL Roosendaal Tel. 0165-559320 Fax. 0165-547982 Verkoop (nieuw en gebruikt), verhuur, leasing, reparatie, service en onderdelen van vorkheftrucks. -- Voor project- woningstoffering i tapijt vinyl i gordijnen ■marmoleum i (buiten)zonwering laminaat 600 stuks Zandpad 90, Middelharnis Tel. (0187) 482431 Komatsu heftruck 2,5 ton Linde heftruck 1,5 en 2 ton Still heftruck 2 ton Ford 8210 gen 2 IMC 956 XL MF 698 met voorlader Rumpstad 4-schaar ploeg Kuhn 3-schaar ploeg varimaster Kverneland 3-schaar ploeg Baselier loofklapper 4-rij Baselier rijenfrees geheel compleet Quads 250 cc 150 cc 90 cc 40 cc 2 stuks elektrische kistenkantelaars 2 stuks gebruikte hefmasten Kuhn roterra nieuw Wifo woeler 5-poots R| speciale prijs nieuw Ferrari frees met toebehoren Landbouwmechanisatie Wouthoekweg 5c 4695 RH Sint-Maartensdijk Tel. 0166-663207/663495 Fax 0166-663029 e-mail: p.van.dalen@hetnet.nl Boekhandel en Kantoorinrichting Hoogstraat 14-16,4691 CB Tholen Telefoon 0166 - 60 25 97Fax 0166 - 60 39 54 E-mail:boek-kant. vakh.dieleman@hetnet.nl I UBUÊKVMaV'Htm P"*3 Yfri m mm Tand prothetische Praktijk mi Voor reparatie, aanpassing en vernieuwing van uw gebitsprothese Prothese op implantaten Vergoeding door particuliere en ziektekostenverzekeraars Reparatie klaar terwijl u Wacht of Winkelt Openingstijden Ma t/m Don 7.30 - 12.00 13.00 - 17,00 u. Vrijdag van 7.30 - 12,00 u. De praktijk: Eendrachtsweg 9 4691 EK Tholen Tel. 0166 606444 E-mail: info@toineklaassen.ni Sfeervol en modern Bloesemwit, afmeting: 270 x 270 cm. Inclusief: fornuis met achterwanc en afzuigkap 01 koelkast *7 li koffie/espressomachine carrouselkast zelfsluitend ladesysteem 5 jaar Grando garantie Keukenkiassieker Vanille, afmeting: 250 x 285 cm. afzuigkap zelfsluitend ladesysteem 5 jaar Grando garantie Lid van de Organisatie Nederlandse Tandprothetici, registrator. 310 HKZ Gecertificeerd *Dit geldt voor keukens vanaf 5.000,-. Actie is geldig tot en met 31 oktober 2004. Vraag naar de voorwaarden. CANADAWEG 14A, 4661 PZ HALSTEREN, (INDUSTRIETERREIN OUDE MOLEN) TEL. 0164-630340 www.grandokeuken.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 20