PK Lindhout Diversiteit winkels zorgt voor gezelligheid Adviserend verkopen spreekt de mensen aan Actieve middenstand en gevarieerde horeca Koopkrachtbinding is enorm in Sint-Annaland Spaar voor 38,- aan gratis boodschappen. C1000 C10Ö0 Coen Moerland Je moet alles doen om het d Je moet alles doen om het de klant naar de zin te maken Corrie's verstelwerk en stoffenhandel mum Geen fratsen. Dat scheelt. Frisia rondvaarten Wie hier koopt, geeft kracht aan Tholen Frans Lindhout van Multimate: Boordevol sanitair, vloer-en wandtegels PAKKET PAKKET C1000 Gunter Sint-Annaland C1000 Stroot Tholen 2e voor Donderdag 7 oktober 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bakker Ewoud en Ria van der Maas Bakker Ewoud van der Maas staat al sinds 1971 in zijn bakkerij aan de Voorstraat in Sint-Annaland. In al die jaren is er volgens de warme bakker heel wat veran derd, zowel in het assortiment als aan de eisen die de moderne consument stelt aan zijn producten. Het brood en banket dat dagelijks vers uit zijn oven komt, gaat echter nog steeds als zoete broodjes over de toon bank. „Gelukkig maar", aldus het bakkersechtpaar. „Want als er onvoldoende omzet is, wordt het winkel aanbod in een dorp als Sint-Annaland ook automatisch kleiner. De grote Multimate bouwmarkt aan de Ceciliaweg in Sint-Annaland heeft op het eerste zicht niet veel over eenkomsten met de kleine winkels in het centrum van het dorp. Schijn bedriegt echter, zo blijkt uit een gesprek met eigenaar Frans Lindhout. Bij de grootschalige op zet van de doe-het-zelfzaak staat .adviserend verkopen' centraal. Lindhout: „Onze winkel is groot en het assorti ment is enorm uitgebreid, maar we werken met dezelfde persoonlijke aanpak als onze collega-middenstanders in het dorp. We voelen ons dan ook zeker geen buitenbeen tje binnen de Setallandse middenstandsvereniging." Bloemist Coen Moerland in de Voon Coen Moerland runt al sinds het begin van de jaren zes tig een bloemen-, dieren- en hengelsportspeciaalzaak in de Voorstraat in Sint-Annaland. Hij kent zijn pappenhei mers. Het ondernemen zit hem in het bloed, maar de steeds strenger wordende regelgeving en de alsmaar op lopende vaste lasten, baren Moerland zorgen. Zijn doch ter Celena werkt ook in de zaak, dus de continuïteit lijkt gewaarborgd. Maar de tijd zal volgens de ervaren win kelier moeten leren of dergelijke dorpswinkels ook op de lange termijn kunnen overleven. Bloemist Coen Moerland in de Voorstraat: Els van Poortvliet van café-slijterij De Hoop: Nu het najaar aanbreekt, loopt het aantal toeristen en be zoekers van de jachthaven in Sint-Annaland automatisch ook terug. Desalniettemin heerst er op en rond het Ha venplein nog volop bedrijvigheid. Dorpsbewoners en mensen uit omliggende dorpen weten de Setallandse middenstand en horeca prima te vinden. Els van Poort vliet, al 19 jaar uitbaatster van café-slijterij De Hoop, slaat de gezellige drukte op het plein voor haar zaak met een tevreden gevoel gade. „Ik denk dat we als dorpsge meenschap trots mogen zijn op het winkel- en horecabe- stand in ons dorp." Hét adres voor al uw verstelwerk geschenkenhuis POTTER-KOOPMAINI ^7 Tuincentrum Eiland Tholen Hét plantencentrum Sanitair Tegels De actie loopt van 4 oktober t/m 27 november Beste klanten, „Een goed begin is het halve werk". Daarom ontvangt u tijdens de Ie week (t/m zaterdag 9 oktober) bij besteding van elke 10,- niet 1, maar 3 SpBBfZegelS. Tot ziens bij: HANDELSONDERNEMING BULT Verkoop van: dames-, heren- en kinderfietsen Relax fietsen (met accu) Mountainbikes in de maand oktober.... Bloempotten vazen OOK glas Zowel leeg als opgeplant HALVE PRIJS Voorstraat 26, Sint-Annaland tel.: 0166-652597 11 I)e gemeente Tholen is veel meer winkelvoorzieningen rijk dan u soms denkt. Vlakbij huis zijn er tal van mogelijkheden om uw inko pen te doen. Heel gemakkelijk ook, die winkels om de hoek. U hebt bovendien geen reiskosten. En wie hier koopt, geeft kracht aan de plaatselijke gemeenschap. U ondersteunt de leefbaarheid van uw ei gen woonplaats. Dit is een publicatie van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) in samenwerking met de middenstandsvereniging Activa, de gemeente Tholen, de Kamer van Koophandel en het On dernemers Klankbord Zeeland ter stimulering van de koopkracht- binding in de gemeente Tholen. (Advertentie) Een deel van de leden van middenstandsvereniging Activa bij streekmuseum de Meestoof, op de bank v.l.n.r. vertegenwoordigers van Mary Ann, De Bruine Beer, Coen Moerland en kledingwinkel Pleune. Staande v.l.n.r. Marianne's handwerkwinkel, café-slijterij de Hoop, de Schuure, bakkerij Van der Maas, drogisterij Maja, kapsalon Miranda en Havenzicht. Op het bordes v.l.n.r. bouwmarkt Multimate, fa. Vroegop, boekhandel Heijboer, drogisterij Goedegebuure, bakkerij Slager, woninginrichting Pleune en garage Dekker. Het winkelaanbod in de dorpskern wordt op het bedrijventerrein aan gevuld met grotere zaken in de bouwsector en de autobranche met o.a. benzinestations. Multimate is één van die bedrijven met een streekfunctie. Als je niet precies weet wat je zoekt, is een bouw markt een crime. Tenminste, als je geen medewerker kunt vinden die je een handje wil helpen bij je zoektocht naar het juiste schroefje, moertje, onderdeeltje of stuk ge reedschap. Datzelfde geldt voor klanten die iets willen laten zagen. Deskundige hulp en advies is in dergelijke gevallen onmisbaar. „Maar zeker niet vanzelfspre kend", weet eigenaar Frans Lind hout uit ervaring. „Wij onder scheiden ons op dat gebied van veel grote bouwmarkten. Qua ser viceverlening en bedrijfsfilosofie zitten wij op één lijn met wat klei nere middenstanders onder deze begrippen verstaan. Waarschijnlijk juist doordat wij die extra service bieden komen er veel klanten uit de wijde omgeving naar onze bouwmarkt. Dat is goed voor ons, maar zeker ook voor de overige winkeliers in Sint-Annaland. Ik hoor regelmatig van klanten dat ze na een bezoekje aan onze zaak nog even in het dorp de rest van hun boodschappen gaan doen. Anders om werkt dat natuurlijk ook zo. Met de Cl000 supermarkt en onze bouwmarkt heb je winkels waar voor veel klanten speciaal naar Sint-Annaland komen. De andere winkels in het dorp profiteren daar zeker van mee. In een goed collec tief moet je elkaar aanvullen en haar ogen ook de aantrekkingskracht die de plaatselijke Cl000 supermarkt heeft, een belangrijke rol. „Zo'n winkel trekt veel volk, ook uit andere plaatsen. Ook wij hebben daar profijt van. Veel klanten combineren een bezoekje aan de supermarkt toch ge lijk even met een .rondje Sint-Anna land.' Bij ons lopen ze binnen om een flesje sterke drank te kopen, of ze drinken even wat in het café of op het terras. En bij een ander halen ze hun drogisterijartikelen, schoenen, kleding of een bosje bloemen. Het aanbod is hier breed genoeg, in prin cipe hoeven de mensen niet van het dorp af voor hun boodschappen. versterken. Wij zijn dan ook niet voor niets lid van de Thoolse On dernemers Federatie (TOF) en ook aan de winkelacties van de plaatselijke middenstandsvereni ging Activa doen we altijd mee. Alleen door saamhorigheid kun je het winkelaanbod in de kleine ker nen ook in de toekomst op peil houden." Hetzelfde geldt voor de plaatselijke horeca. Of je nu gezellig op een ter rasje wil zitten, ergens sfeervol wil eten, of zin hebt in een snelle en goedkope (afhaal)maaltijd, het kan allemaal in Sint-Annaland." De cafébezoekers en klanten in de slijterij laten volgens de horeca-on- dememer dan ook vaak genoeg blij ken dat ze blij zijn met de winkels en horecavoorzieningen in hun dorp. „Wij dragen als lokale ondernemers in belangrijke mate bij aan de leef baarheid en gezelligheid in het dorp en dat beseffen de mensen hier ge lukkig ook", aldus Els van Poort vliet. .Ondernemen is leuk, maar vroeger was het nog leuker.' Hier komt kort samengevat het verhaal van mid denstander Coen Moerland op neer. „Je moet steeds harder werken om het hoofd boven water te houden. Bakker Van der Maas denkt nog wel eens met enige weemoed te rug aan de tijd toen er iedere och tend een oude klant bij hem langs de achterdeur de bakkerij in kwam. „Ik trakteerde die klant op een bolus en ondanks het vroege uur lustte de ouwe baas er ook graag een flesje bier of een borrel tje bij. We keuvelden dan samen een poosje over dorpse zaken en vervolgens toog de vroege vogel met zijn broodje huiswaarts. De tijden zijn veranderd en alles en iedereen is zakelijker geworden. Ook wij", beaamt zijn vrouw Ria. Wat in haar ogen echter niet is veranderd, is de rol die de mid denstand en horeca speelt in Sint- Annaland. „In een dorpswinkel is tenminste nog even tijd voor ge moedelijkheid en persoonlijk con- Wij hebben ons assortiment volle dig afgestemd op de vraag van onze klanten. Daarnaast is het altijd al onze kracht geweest dat we soepel omgaan met specifieke wensen. Zit het plantje dat iemand op het oog heeft in een pot die hem of haar niet aanstaat, dan wordt dat bloemetje door ons zonder problemen ver plant in een bloempot die die klant wel aanspreekt. Die extra service en persoonlijke aandacht krijg je al leen maar bij kleinschalige dorps winkels. Zo ontstaat er door de ja ren heen ook een nauwe band tussen de winkelier en zijn klanten. We hebben bijvoorbeeld bij één fa- tact. Het winkelend publiek zorgt bovendien voor drukte op straat en ook zo komen er gezellige ont moetingen tot stand. Het sociale leven in een dorp lijdt er dus erg onder als er steeds meer winkels hun deuren (moeten) sluiten. Je moet hier 's woensdagsmiddags maar eens kijken als de meeste winkels gesloten zijn. Het dorps centrum ligt er dan zomaar stil en verlaten bij. Door onze midden standsvereniging Activa worden steeds weer aantrekkelijke acties op touw gezet om de koopkracht in Sint-Annaland een positieve impuls te geven. De mensen moe ten er nu eenmaal van doordron gen blijven dat het instandhouden van de middenstand voor een groot deel van hun koopgedrag af hangt." milie voor drie verschillende gene raties het bruidsboeket mogen ma ken. Zoiets geeft je werk iets speci aals." Tussen de tsjilpende vogeltjes, de aquariums met kleurige visjes en de schappen vol handelswaar, voelt Moerland zich in zijn element. „Dat er aan het Havenplein, aan de Ring en in de Voorstraat nog zoveel winkels gevestigd zijn, is volgens Moerland vooral te danken aan de positieve instelling van de in,woners uit Sint-Annaland. „De Setallandse klant is trouw. Velen beseffen dat het een voorrecht is dat je in je ei gen dorp van alles kunt kopen." Met haar eigen zaak pikt Van Poort- seizoensdrukte op de campings en in vliet een aardig graantje mee van de de jachthaven. Bovendien speelt in De koopkrachtbinding van de levensmiddelen- tot een grotere winkelconcentratie wordt een De koopkrachtbinding van de non-foodzaken in zaken in Sint-Annaland op de inwoners be- binding van 73% gehaald. Deze hoge binding Sint-Annaland bedraagt 43% en ook dat is ho- draagt gemiddeld 94%. Dit is hoger dan het in Sint-Annaland wordt mede veroorzaakt door ger dan het landelijk gemiddelde van 35%. De landelijk gemiddelde. In dorpen met een verge- de aanwezigheid van een sterke supermarkt en inwoners weten het gevarieerde winkelaanbod lijkbaar inwonertal en een vergelijkbare afstand de gunstige ligging van het dorp op het eiland, in Sint-Annaland dus goed te waarderen. U slaagt zéker in Sint-Annaland Corrie Besseling Tienhoveri 314697 GN Sint-Annaland Tel. 0166-654393 Ring 70 Ooststraat 2 Sint-Annaland Tel. 0166-65 28 70 Winkelzeeseweg 1 Sint-Annaland Tel. 0166-652117 complete showroom zeer snelle levering 80 soorten vloertegels nog ruimere keuze wandtegels goede service,correcte en gedegen uitvoering Ceciliaweg 10, St. Annaland, tel: 0166 - 65 71 88 Sparen zonder fratsen I EXTRA Bij C1000 kunt u niet alleen boodschappen doen, maar ook boodschappen krijgen. Daar hoeft u maar één ding voor te doen: boodschappen. Bij besteding van elke €10,- ontvangt u een spaarzegel. Voor 35 zegels krijgt u van ons een boodschappenpakket ter waarde van 38,-. Ga dus snel naar Cl000. BOODSCHAPPEN BOODSCHAPPEN Ook reparaties en onderdelen Bronsgeestweg 8, St.-Annaland, tel. 0166-653207 Bronsgeestweg 16 4697 RT St.-Annaland Tel. 0166-653186 b.g.g. 06-53470330 www.frisiarondvaarten.nl .rrtóftr Havenplein 15, Sint-Annaland, Tel. 0166-652310 k Laagste prijs telt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11