In verbouwde kever naar stadhuis Plaatselijk nieuws Laban l^^Geslacht in eigen slagerij Bintje 8 cent 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 september 2004 Voetpaden Helpende handen Kind niet veilig in auto Inbraak in container Verkoping dameskrans Passage opent seizoen Verkoping vrouwenvereniging Ambt neergelegd Lezing over gewassen Start klaverjassen Hervormde gemeente mag gaan beroepen VERF NODIG? Molenweg/Corn. Frankenstraat Diefstal door truc Auto geheel vernield Met alcohol in de sloot Hommel scoort goed Met alcohol achter stuur Clubs met veel spanning Barbecue Plattelandsvrouwen Nieuwe ouderling Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER V 1,- Officiële opening fietspad Cursus EHBO Verbetering Parallelweg Ongeluk op kruising Start De Pendelaars Geslaagd Parallelweg/Burgemeet Uitbreiding varkensstal Auto rijdt in sloot Oosterlee beste visser Schade door muizen Nieuwe abri's Zeven kilo vis Workshop kaarten maken Nierstichting Beatrixfonds Thofen De voetpaden aan de Machteld van Gelrestraat worden vernieuwd, even als de parkeerplaatsen aan de Kui- persdreef en een gedeelte van de rij baan die toegang geeft tot zwembad de Spetter. Het gaat om een leerlin genproject. Aannemingsbedrijf A. Goedegebuure uit Sint-Annaland voert het karwei uit. Deze onderne ming was de laagste bij de aanbeste ding onderhoud straten en voetpaden. Goedegebuure schreef in voor 43.600 euro, exclusief btw. Van Haaften uit Stavenisse diende een offerte in van 58.370 euro, gebr. Oomen uit Sprun- del 59.500, gebr. Van Vossen uit Sint- Annaland 69.950, fa. Scherpenisse uit Bergen op Zoom 70.215 en gebr. Moerland uit Sint-Annaland sloot de rij met 73.500 euro. 'Bidden voor en met kinderen' is het thema dat mevr. A. Vijfhuizen uit Dirksland vrijdagavond 8 oktober uit werkt in de Rehobothkerk aan de Ds. G.H. Kerstenstraat. Zij spreekt na het huishoudelijk gedeelte van de jaarver gadering van Helpende Handen, de gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten op Tholen, Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Een 21-jarige inwoner kreeg maan dagmiddag omstreeks half zes een be keuring op de Postweg, omdat hij zijn kind op de achterbank van zijn auto vervoerde zónder dat het in een veilig zitje zat. De politie had tevens gecon stateerd dat de bestuurder bij het inha len van een landbouwvoertuig bijna in botsing was gekomen met een tege moetkomende bestelauto. Op een bedrijfsterrein aan de Schelde Rijnweg is vorige week ingebroken in een zeecontainer. Tussen woensdag middag 15.45 uur en donderdagmid dag 12.00 uur zijn er bouwmaterialen uit de container weggenomen. Over het schadebedrag kon de politie geen mededelingen doen. In verenigingsgebouw De Wingerd organiseert dameskrans Martha samen met de dames van de koffie- morgens woensdagmiddag van twee tot vijf uur de jaarlijkse verkoping. Naast bekende verkoopartikelen als kaarten, fruit, oliebollen, handwerken, sokken en Zeeuwse babbelaars is er dit jaar een groot assortiment speel goed en baby- en peuterkleding. Ook zijn er diverse raadwedstrijden en zijn er activiteiten voor de kinderen. De opbrengst van de verkoping gaat naar de vernieuwing van de fietsenstalling bij de kerk. Ook wordt de Hervormde gemeente te Oude Pekela met het geld van de verkoping ondersteund. In deze gemeente is ds. P. Vemooij als predikant werkzaam geweest. Op de eerste bijeenkomst van de Pas sage toonde dhr. Kot een fotopresen tatie van het stadje Tholen. Steeds werd een gedeelte van het stadje be licht, zoals de oesterputten in de zomer en in de winter, de haven vroe ger en nu, de veerpont en de oude en nieuwe brug. Ook waren er foto's van straten die nu niet meer bestaan, zoals de Hoge Wal en de Schoolstraat. Voor de ouderen waren er vele herkenbare plaatjes en voor de jongeren en zij die in hun jeugdjaren elders verbleven was het interessant om te zien hoe alles er vroeger uitzag. Presidente mevrouw Westra opende de bijeenkomst en stond in de medita tie stil bij de roeping van Abraham. Tijdens de bijeenkomst werd afscheid genomen van de bestuursleden Van Gorsel-Van Dijke en Van Belzen- Moerland. Als blijk van waardering kregen ze een bloemetje en een ca deaubon overhandigd. Met een humo ristische samenspraak door de beide dames werden de leden nog eens warm gemaakt om het bestuur te hel pen. Mevrouw Van de Velde-Glerum gaat als nieuwe secretaresse het be stuur helpen. Ook enkele oud-presi dentes komen het bestuur te hulp. Me vrouw van Tiggele helpt bij de financiële zaken en mevrouw Snoep bij het notuleren. In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente organiseert vrou wenvereniging 'Bidt en werkt' zater dag haar jaarlijkse verkoping. Tussen tien en drie uur worden er vele artike len te koop aangeboden, zoals brood jes, slaatjes, bloemstukken, kaas, kaarten en boeken. Ouderling J.C. van Zielst van de Her vormde gemeente heeft onlangs we gens gezondheidsredenen zijn ambt neergelegd. Binnenkort wil de ker kenraad verkiezingen gaan houden om de verschillende vacatures te ver vullen. Mevrouw M.C. de Visser-Luteijn hield voor de Plattelandsvrouwen een lezing over genetisch gemodificeerde gewassen. In een boeiende presentatie passeerden vele onderwerpen de revue. Onder andere kregen de dames te horen de overeenkomsten tussen de cellen van mensen, dieren en planten. Ook vertelde mevr. De Visser hoe men appels kan telen zonder schurft en over de toepassingen die gemaakt worden bij het onderzoek naar nieuwe medicijnen bij levensbedreigende ziektes. Tot slot konden de leden een informatiemap meenemen met als on derwerp 'Wil je kiezen watje eet, kijk op het etiket'. Op dinsdag 12 oktober komt dhr. G. Smallegange in het ge bouw van de Nederlandse Protestan tenbond vertellen over de boerderijen in Zeeland. Klaverjasclub Stad Tholen begint donderdag 7 oktober met de nieuwe clubcompetitie. De klaveijasvereni- ging speelt in café De Kroon in de Visstraat en hoopt in het komende sei zoen nieuwe leden te kunnen verwel komen. Oud- Vossemeer Van het Regionaal college voor be handeling van beheerszaken te Goes heeft de Hervormde gemeente on langs toestemming gekregen om weer een eigen predikant te beroepen. De gemeente is financieel in staat om een fulltime predikant in dienst te nemen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De trottoirs in de Molenweg en de Comelis Frankenstraat worden verbe terd. De Sint-Annalandse aannemer Goedegebuure voert het werk uit. Een bejaarde vrouw in de School straat is dinsdagmiddag tussen 13.30 en 15.00 uur door middel van een babbeltruc beroofd van een paar hon derd euro. De vrouw liet twee onbe kende vrouwen haar woning binnen. De vrouwen, vermoedelijk van bui tenlandse afkomst, vertelden dat ze een briefje wilden schrijven voor een buurvrouw die niet thuis zou zijn. Ter wijl de bejaarde vrouw werd afgeleid, is vermoedelijk een derde persoon de woning binnengekomen die een geld bedrag van een paar honderd euro en enkele sieraden uit de woning weg nam. Bij een eenzijdig ongeval op de Mare- weg reed vrijdag een 20-jarige vrouw haar auto total loss. De bestuurster verloor omstreeks 8.45 uur in een bocht de macht over het stuur, waar door de auto aan de rechterzijde van de weg in de sloot terechtkwam. Door de klap tegen de slootkant botste de auto achteruit weer terug op de weg en kwam vervolgens net voor de sloot aan de andere zijde van de weg tot stilstand. Door het zware ongeluk was de 20-jarige vrouw even buiten be wustzijn. Ze werd overgebracht naar het ziekenhuis, maar mocht na onder zoek weer terug naar huis. Op de Broekseweg vond zaterdag avond om zes uur een eenzijdig onge val plaats. Een 19-jarige jongen raak te met zijn voertuig van de weg en kwam met zijn auto op de kop in de sloot terecht. Toen de politie arriveer de, had de bestuurder de plaats van het ongeval verlaten. De politie spoor de de eigenaar weer op en constateer de bij een blaastest dat de jongeman ruim één keer de toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken. De auto was door het eenzijdig ongeval volle dig vernield. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers behaalde Jos Hommel met 2,60 punten het hoogste gemiddelde. Nico Rooijakkers noteer de met tien caramboles de hoogste serie en Karei Hommel speelde in 26 beurten de kortste partij. De uitslagen zijn: J. van Daalen-J. Hommel 9,04-10; N. Rooijakkers-C. Burgers 10-6,61; A. van Daalen-A. Hommel 6,73-10; P. Goossens-K, Hommel 4,60-10; J. Etienne-L. van Wezel 10-5,0 en A. Deurloo-P. de Leeuw 10-8,61. Sint-Annaland In de nacht van zaterdag op zondag zijn 20 automobilisten op de Veiling- weg gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Eén automobilist had de li miet overschreden en kreeg een be keuring. Dezelfde nacht werden ook tien bestuurders gecontroleerd op de Oude Sint Annalandseweg, maar ze waren allen nuchter. Zeventig jongeren deden vrijdag avond mee aan de startactiviteit van de Hervormde jeugdclubs. Vanaf ver enigingsgebouw Het Trefpunt werden de deelnemers naar het recreatieter rein van Akkermans in De Heen ge bracht. Ondanks de dreigende lucht bleef de regen beperkt tot een enkele bui. Op het recreatieterrein kregen de jongeren een tuig om en een helm op om te gaan klimmen. Op een touwen- parcours op 12 meter hoogte beleefde de jeugd spannende momenten. Naast een behendigheidsparcours konden de kinderen onder begeleiding abseilen en tokkelen. Andere groepen bleven binnen en vermaakten zich op een klimwand en met boogschieten. Ook waren er oud-Hollandse spelen en was er een creatieve opdracht waarbij de jeugd kaarten maakte voor oud jeugdleider W.P. Goedegebuure. In plaats van een officieel afscheid had hij de jeugdwerkcommissie gevraagd om een speciale activiteit te organise ren voor de jeugd. Een dag later be zorgde de jeugd een postzak vol met kaarten aan 'Oom Wim' die jarenlang leider is geweest van jongensclub Sa muel. Aan het eind van de avond wer den in de kantine van het recreatieter rein christelijke liederen gezongen onder begeleiding van piano en gitaar. Zondagavond is in de kerkdienst aan dacht gegeven aan de opening van het winterwerk. Ds. P. Vemooij uit Tho len preekte over de doortocht van het volk van Israël door de Jordaan, waar na vele jongeren samen kwamen om in een preekbespreking stil te staan bij deze geschiedenis. Voor de start van het catecheseseizoen komt maandag 11 oktober stichting De Hoop een pre sentatie geven over het werk dat zij verricht onder (ex)verslaafden. Dhr. D. Lammers, die theologie studeert in Brussel, gaat aan de jongeren van de Hervormde gemeente de catechese geven. Met een barbecue op recreatiepark Oud Kempen te Stavenisse opende de Plattelandsvrouwenvereniging Vrou wen van nu het nieuwe seizoen. De gezellige bijeenkomst werd verzorgd door de familie Smits, waar dochter Diana de restauratie van 't Kombuis sinds twee jaar onder haar hoede heeft. Ruim dertig gasten waren bij de seizoenstart aanwezig. De eerstvol gende bijeenkomst van Vrouwen van Nu is woensdag 13 oktober met een presentatie van jachtopziener Han van Vossen. Dhr. P. den Ouden is door de leden van de Hersteld Hervormde ge meente zaterdagmiddag gekozen tot ouderling. Den Ouden legde eerder zijn ambt neer wegens de scheuring die in de Hervormde ge meente ontstond na de tot standko- ming van de Protestantse Kerk in Nederland. Naast P. den Ouden had de kerkenraad G.J. Molenaar uit Poortvliet op het dubbeltal gezet. Ook de Hervormde gemeente pro beert de ontstane vacatures weer in te vullen. Zaterdagmiddag wordt er een verkiezing gehouden voor ou- derling-kerkrentmeester en twee diakenen. Voor ouderling-kerkrent- meester staan ouderling D. Quist en P.M. van 't Hof op het dubbeltal. Voor de verkiezing van een diaken kunnen de leden kiezen tussen dhr. J.H. Fase en dhr. L. Hofland en tus sen dhr. M.L. van Popering en dhr. Donderdag, vrijdag en zaterdag j/lMaandag, dinsdag en woensda m jMagere hamlappen 1 kg 5,60 ♦Varkensschnitzels ♦naturel/gepaneerd 500 gr. 4,- Bami/nasivlees 500 gr. 2,50 ♦Biefstukreepjes ♦naturel/gekruid 250 gr. 2,80 Procureurlapjes 500 gr. Saucijzen rund of varkens 500 gr. Varkenskluif 1 kg Hamburgers 5 halen Beenham 100 gram Snijworst 150 gram Grillworst uit eigen keuken 150 gram Gebraden gehakt uit eigen keuken 150 gram Brie v.d. mat 100 gram 4 BETALEN 1,35 1,20 1 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. C.J. Vroegop. Diaken J.L. van Dijke heeft besloten om zich niet meer herkiesbaar te stellen. Stavenisse Op 18 oktober wordt er officieel stilgestaan bij de realisatie van het ontbrekende stuk fietspad langs de Provincialeweg, van het dorp tot aan de Weelweg. 's Middags is er een bijeenkomst vodr genodigden in dorpshuis De Stove, waarna ge deputeerde A.J.G. Poppelaars en wethouder F.J. Goossen de officië le opening verrichten. Het fietspad is al sinds 6 september, het begin van het schooljaar, in gebruik. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In november begint de EHBO-ver- eniging met een EHBO-cursus die opleidt voor het eenheidsdiploma. Iedereen vanaf 16 jaar kan eraan meedoen. In minstens veertien les sen van twee uren leert men wat men wél en vooral wat men niet moet doen. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere hulp verlening bij bewusteloosheid, he vige bloedingen, shock, brandwon den, botbreuken, vergiftiging en reanimatie. Er wordt ingegaan op de theorie uit het lesboek en de kennis van het menselijk lichaam, maar de nadruk ligt op de praktijk. Het eenheidsdiploma is twee jaar geldig en kan - op voorwaarde dat jaarlijks zeven vervolglessen ge volgd worden - telkens voor twee jaar worden verlengd. Aanmelden voor de EHBO-cursus kan bij het secretariaat, tel. 692870. Sint-Maartensdijk De Parallelweg wordt deze herfst herbestraat. Aannemingsbedrijf Goedegebuure uit Sint-Annaland heeft daarvoor de opdracht van de gemeente ontvangen. Op het kruispunt Oudelandseweg/ Provincialeweg vond vrijdagmid dag omstreeks half zes een aanrij ding plaats tussen twee personen auto's. Een 32-jarige inwoon- ster kwam vanaf de Oudelandseweg en verleende geen voorrang aan een auto, die bestuurd werd door een 54-jarige plaatsgenoot. Beide be stuurders kwamen met de schrik vrij, maar de voertuigen liepen aan de voorzijde veel schade op. Klaverjasvereniging De Pendelaars heeft vrijdag in café De Zeeuwse Babbelaar de eerste clubavond van het nieuwe seizoen. Voorafgaand aan de eerste competitieronde houdt de klaverjasvereniging om half acht een korte jaarvergadering. De speelavonden zijn elke vrijdag om acht uur. Poortvliet Margreet Snoei heeft aan het Albe- da College te Rotterdam haar di ploma verpleegkundige behaald. Zowel de Parallelweg als de Burge- meet krijgen een opknapbeurt. De herbestrating wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf Goedege buure uit Sint-Annaland. Cochon BV te Berlicum heeft van de provincie Zeeland toestemming gekregen om bij de bestaande var kenshouderij aan de Priestermeet- weg een nieuwe stal te bouwen. Momenteel kunnen er maximaal 2760 varkens in het bedrijf verblij ven. Met de bouw van een nieuwe stal kan aan nog eens 2800 varkens plaats worden geboden, zodat het totale aantal varkens op 5640 komt. Een 23-jarige vrouw belandde vori ge week woensdagmiddag ter hoogte van de Kadijk met haar auto in de sloot. Rond 15.00 uur raakte de vrouw met haar auto in de berm, waarna ze de macht over het stuur verloor. De auto kwam achterstevo ren in de sloot tot stilstand. Door het ongeluk was de bestuurster dui zelig. Een ambulance vervoerde haar naar huis, waarna haar zwaar gedeukte auto door een bergingsbe drijf werd weggesleept. De vijfde klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Knor haan is zaterdag gewonnen door Maikel Oosterlee. Hij ving twee botten die samen een lengte hadden van 62 centimeter. Met een platvis van 34 centimeter ving Oosterlee tevens de grootste platvis van de dag. De eerste vijf in de uitslag waren: 1. Maikel Oosterlee; 2. Johan v.d. Bleek; 3. Jurian Hage; 4. Erik Brasz en 5. Rinus Lisseveld. De volgende wedstrijd is zaterdag 16 oktober. Vanaf drie uur worden dan de lijnen uitgeworpen bij de zeedijk te Stavenisse. Landbouwer Van Nieuwenhuijzen heeft toestemming gevraagd om door middel van vergifkorrels ge durende de maanden januari tot en met juni de muizen op zijn land- bouwperceel te mogen doden. Een eerder verzoek om ontheffing van de Flora- en faunawet werd afge wezen. Nu is de landbouwer schrif telijk gevraagd om zijn aanvraag te onderbouwen door middel van taxatierapporten van de aangerichte schade aan de gewassen in het ver leden. Sint-Philipsland De gemeente ontvangt van het pro vinciaal bestuur een subsidie van 10.000 euro voor het plaatsen van een nieuwe abri aan de Oostdijk en aan de Langeweg in Anna Jacoba- polder. Voorwaarde is wel dat de bushaltes worden voorzien van de vernieuwde informatiepanelen. Johan Geense won zaterdag de vis wedstrijd van hengelsportvereni ging De Makreel. Bij de junioren ging de overwinning naar Dennis Moerland. In totaal werd er zeven kilo vis gevangen. De uitslag is: 1. Johan Geense 1183 punten; 2. Adrie Reijngoudt 885 p.; 3. Gert Jan Glasbergen 835 p.; 4. Ko Pol derman 715 p.; 5. Pieter Verwijs en Jan Verwijs 645 punten. Uitslag ju nioren: 1. Dennis Moerland 745 punten; 2. Jan Lennard Kempe- neers 375 punten. In het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente geeft Ina Koster op donderdag 7 oktober een workshop kerstkaarten maken. Tot 2 oktober kunnen deelnemers zich aanmelden bij Ria v.d. Reest, tel. 0167-572788. De collecte voor de Nierstichting heeft in Stavenisse 542,21 euro op gebracht. De collecte voor het Prinses Bea trixfonds heeft in Poortvliet 354,42 euro opgebracht. De dames H. Schot en C. Uijl, die al meer dan tien jaar collecteren, kregen als blijk van waardering een verzilverde briefopener. Voor de overige collec tanten was er een lepeltje. Jos van Houdt en Leanne Geene kwamen in de customwagen van Piet de Graaf naar het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Jos van Houdt (23) uit Sint-Maartensdijk en Leanne Geene (22) uit Tholen zaten laag bij de grond toen ze vrijdag naar het gemeente huis kwamen. Ze reden in een verbouwde Volkswagen uit 1975. Van de originele kever was niet veel meer terug te vinden. Piet de Graaf uit Tholen werkte er vier jaar aan om de wagen er zo uit te laten zien. De dichte kap werd een open kapje, de wagen werd breder en lager gemaakt. Onder de motorkap werd alles verchroomd, en de wielen komen uit Amerika. In plaats van vier mensen kunnen er nu maar twee in. De bruidegom was dan ook de chauffeur en vond het prachtig dat hij over deze bruidswa gen kon beschikken. Het kostte Leanne met de lange sleep enige moeite om in en uit te stap pen. Haar lichte jurk stak mooi af tegen de metallic bordeauxrode kleur van de custom, zoals de omgebouwde wagen wordt genoemd. De auto van De Graaf is regelmatig op shows te zien en op ontmoetingsdagen voor liefheb bers van de kever. Hij haalde er al verschil lende prijzen mee. Het was voor de eerste maal dat de wagen werd gebruikt door een bruidspaar. De Graaf (tot 1999 organisator van de customdag op de oesterputten) was het bruidspaar gevolgd om te zien hoe zijn hob bywagen als moderne bruidskoets werd ge bruikt. Op de bumper lag dan ook een boeket bloemen om het geheel een feestelijk tintje te geven. Het echtpaar gaat in Tholen wonen. Jos is metselaar bij Krijger in Poortvliet, Leanne werkt in de kantine van Lamb-Weston/Meijer in Kruiningen. Predikbeurten Zondag 3 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. vr 8/10 14.45 u. ds. Vernooij (huw. bev.). HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Van der Want, Schiedam. 18.30 u. ds. Oorschot, Tholen. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-Van Dommele. 17 u. zangdienst m.m.v. Rejoice. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Capellen, Scheve- ningen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 en 16 u. dhr. Van der Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Pors, Zwijndrecht. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vlasblom, Ter Aar. 18.30 u. ds. Bevelander, Alblasser- dam. GEREF. KERK 10 u. mevr. Balder, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering m.m.v. kin derkoor 'De vrolijke kwakertjes'. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE wo 29/9 19 u. ds. Hoek. 10 u. kand. Kooij, Barendrecht. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Post, Putten. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 6/10 19.30 u. ds. Verweij. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Janse, Middelburg. 18 u. ds. Den Otter, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. Zoet, Loon op Zand. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. wo 6/10 19.30 u. ds. Van Kooten, tijdrede SGP. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Bok. 17 u. ds. Beider. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 5/10 19.30 u. ds. Karens, Werken dam. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. Pak even uw zakboekje THOLEN 2 okt. Verkoping vrouwenver. Bidt en werkt, kerk Ger. Gem., 10-15 u. 6 okt. Bijeenkomst over peuters en borstvoeding, Kuipersdreef 16, 9.30 u. 7 okt. Lezing over IJsland bij Chr. Ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 9 okt. Ensemble 2 MB, stadhuis 20.15 u. 13 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 2 okt. 25e Taptoe Oud-Vossemeer's Muziekvereniging, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tholen, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 2 okt. Instrumentenactiedag Acce lerando. SINT-MAARTENSDIJK 14 okt. Uitvoering Osiveo, Maar- tenshof, 19.30 u. 23 okt. Thools open dartkampioen schap, Haestinge, 12 u. SCHERPENISSE 9 okt. Alpha jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis, 20 u. 9 okt. Vogelexcursie Scherpenisse- polder, vogelwerkgroep natuurver., Gatweg, 9 u. SINT-PHILIPSLAND 2 okt. Rommelmarkt hervormde gemeente, De Wimpel, 10 u. BERGEN OP ZOOM 30 sept. Cor Bakker, Louis van Dijk Friends, De Maagd, 20.15 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o.. tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28. za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Van der Spuij, Stations plein 13, Bergen op Zoom, tel. 0164- 210081. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hoilandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi. tel. 0166-667337. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 sept. t/m vrijdag 8 okt. donderdag 30 5.37 -17.45 vrijdag 1 6.10-18.19 zaterdag 2 6.45 -18.52 zondag 3 7.15 -19.22 j maandag 4 7.42 -19.59 dinsdag 5 8.12 -20.35 woensdag 6 8.47 -21.17 donderdag 7 9.32 - 22.17 vrijdag 8 10.42 - wo 6/10 12.13 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. 3 okt. Viering 40 jaar Hortus Musi cus Religiosus, Gertrudiskerk 10 u. 6 okt. Inloopspreekuur voor whip- lashpatiënten, ziekenhuis Lievens- berg, 10-12 u. 12 okt. Bijeenkomst lotgenoten borstkankerpatiënten, aula zieken huis Lievensberg, 20-22 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: White chicks - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 19 en 21.15 u. K3 het magische medaillon - vr 16.15 u., za en zo 13.45, 15.30 en 17.15 u., wo 13.45 en 15.30 u. ROXY II: Ellis in glamourland - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en21.15 u., za 13.45, 18.45 en 21.15 u., zo 13.45, 18.30 en 20.45 u., wo 15.15 en 20 u. Garfield, de film - za en zo 16 u., wo 1/3.30 u. CINEM'ACTUEEL: Confessions of a teenage drama queen - vr 18.45 u., zo 16 u. La meglio Gioventü (deel 2) - ma en di 20.30 u. The bourne supremacy - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. Verrassingsvoorpremiè- re - do 20.30 u. Collateral - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.15 u.; Garfield - za, zo en wo 13.45 u. Cinema Paradiso - zo 19 u. K3 het magische medaillon - do, vr, ma en di 18.45 u., za 13.45, 14.30, 15.15 en 18.45 u., zo 13.45, 14.30- en 15.30 u., wo 13.45, 14.30 en' 15.15 u. II mio viaggio in Italia - zo 19 u. The village - vr en za 21.30 u., wo 20 u. De aardappelprijzen blijven dalen, evenals de aanvoer. Voor een kilo Bintjes drukten de handelaren in de bankjes van de veiling Sint-Anna land dinsdag niet meer dan 8 cent. Vorige week was dat nog een cent meer. Wel vonden er dinsdag drie noteringen plaats en dat Was er één meer dan donderdag. Dinsdag 28 september: Doré 11, Bintje 8, Bildtstar 8, bonken 10-13, drielingen 2, kriel 20, aanvoer 63 ton. Donderdag 23 september: Nicola 8-9, Bintje 9, bonken 10-13, drielin gen 2-3, kriel 25, aanvoer 122 ton.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2