Provinciaal bestuur 9 mm ril Provincie Zeeland Van je plekke Waarover nemen Provinciale Staten besluiten op 7 en 8 oktober a.s.? 'Vlaamse' woning mag toch voor Van Balkom 4 m In beroep lOfficiële Mededelingen Donderdag 30 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl B/HS Diversen Ontheffing Flora faunawet en Provinciale Staten 1. over het landschap en de ruimtelijke kwaliteit; 2. over de welvaart en de economische kwaliteit; 3. over de volgende stap in de voorbereiding van een besluit om wel of niet een container- terminal aan te leggen. Milieu Ontwerp-bodem- saneringsprogramma 2005-2009 Eerste nederlaag voor SPS 2 Smerdiek 3 verliest ondanks vier doelpunten WHS 4 krijgt klop Zege voor Vosmeer 3 Thol.Boys 4 niet scherp Nederlaag WHS 3 Geluk voor Smerdiek 2 Scheiding Vergadering van Provinciale Staten Abdij mm m. - Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin geven samen én apart gestalte aan het provinciaal be stuur van Zeeland. Het lijkt alsof inwoners niet dage lijks met het provinciaal bestuur van doen hebben, maar schijn bedriegt. Automobilisten en (brom)fietsers rijden over provin ciale wegen. De provincie beslist waar bedrijven zich kunnen vesti gen en volgens welke milieuver gunningen ze moeten werken. Het fiets/voetveer tussen Vlis- singen en Breskens wordt onder houden door boten van de provin cie; de exploitatie is in handen van een particulier bedrijf. Door middel van subsidies is de provincie bij tal van andere zaken betrokken. Het provinciaal bestuur is verant woordelijk voor al die zaken en kan daarop ook worden aange sproken. Drie in één In welke gevallen Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin samen optrekken en in welke gevallen apart is te lezen in de brochure "Provinciaal bestuur - Drie in één". Hierin wordt duidelijk gemaakt hoe vaak er verkiezin gen zijn, hoeveel statenleden Zeeland heeft en welke rechten en plichten ze hebben. Het voor bereidende werk voor de maan delijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats in commissievergaderingen, die naar onderwerp zijn ingedeeld en waar alle politieke partijen in ver tegenwoordigd zijn. Gedeputeerde Staten vormen het dagelijks bestuur van de provin cie. Hoe het college tot stand komt wordt in de brochure beschreven, evenals het pro- Woensdag 6 oktober zijn er twee openbare zittingen van de hoorcom- missie bestemmingsplannen in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Om 9.15 uur komt het bestemmingsplan "Bedrijventerreinen Zierikzee" aan de orde. Van Leeuwen advocaten wordt gehoord namens de heer A.M.P. van Velzen, AW Beheer bv uit Middelburg. De Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland en Thesaurie uit Renesse en Projectontwikkeling b.v. uit Bergen op Zoom zijn eveneens uitgenodigd op de zitting te ver schijnen. Zoals gebruikelijk is het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland uitgenodigd voor de zitting voor een reactie en overleg. Om 10.00 uur wordt gesproken over het "Bedrijventerrein Nieuwvliet". Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws-Vlaanderen uit Oostburg en belangengroep BBNG uit Nieuwvliet zijn uitgenodigd hun bezwaren nader toe te lichten en vragen te beantwoorden. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis is uitgeno digd om te reageren en te overleggen. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan J. van Vossen te St. Anna- land voor het doden van haas met gebruik van het geweer van heden tot 15-10-2004. De ont heffing heeft betrekking op een perceel delphinium (bloemen) aan de Anna-Vosdijk te St. Annaland, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. Bezwaar De ontheffing ligt van 1 oktober 2004 tot en met 11 november 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 11 november 2004 be zwaar tegen de ontheffing indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. gramma 2003-2007 "Alle zeilen bij" met de speerpunten en de bij behorende financiële middelen. De Commissaris van de Koningin is verantwoordelijk voor openba re orde en veiligheid. Hij is betrokken bij burgemeesterbe noemingen en hij is voorzitter van zowel Provinciale als Gedeputeerde Staten. Bovendien vormt hij samen met de fractie voorzitters uit Provinciale Staten en de griffier het presidium. Het presidium bepaalt onder meer wanneer voorstellen 'van Gedeputeerde Staten op de agenda van Provinciale Staten komen. 'Behalve de commissaris zijn ook de griffier en de provinciesecreta ris bij elke statenvergadering aan wezig. Hun andere werkzaamheden staan eveneens in de brochure vermeld. De brochure is aan te vragen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Met ingang van 4 oktober zijn de openingstijden op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur. wtmmmmtmt Zeeland mbohh De visie van Gedeputeerde Staten over die vraagstukken is in drie, onderling samenhangen de, nota's verwoord. Provinciale Staten zullen tijdens de vergade ringen van 7 en 8 oktober a.s, de kaders stellen ten aanzien van het beleid inzake de Wester- schelde Container Terminal (WCT), het Provinciaal sociaal- economisch beleidsplan (PSEB) en het Omgevingsplan Zeeland. Voortgang WCT (7 oktober op de agenda van PS) In de afgelopen periode is een aantal onderzoeken uitgevoerd om inzicht te krijgen in de moge lijke voortgang van het WCT pro ject en welk scenario daarbij gevolgd dient te worden. Op basis van de resultaten heeft de heer Ten Thij (adviseur) een advies voor de verdere voort gang van het WCT dossier opge steld. Uit de studies blijkt dat het oor spronkelijke initiatief met een Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 2005-2009 van de pro vincie Zeeland, ligt vanaf 1 okto ber tot en met 1 november 2004 voor een ieder ter inzage. Het programma is opgesteld in het kader van de Wet bodem bescherming. Het programma heeft behalve op de aanpak van voormalige gas fabrieksterreinen en water- Nieuws kade van 2600 meter met grote waarschijnlijkheid tot significante effecten leidt die met name voor de specifieke duinvorming niet gecompenseerd kunnen worden. De Europese Habitatrichtlijnen geven namelijk aan dat hetgeen er in dit specifieke gebied ver dwijnt elders in hetzelfde gebied dient terug te keren. Deze veelbetekenende gevolgen kunnen naar verwachting vermin derd dan wel achterwege blijven door een andere vormgeving van de terminal. Voorgesteld wordt nu om de kade in te korten tot een lengte van ca. 2 kilometer. Deze kade wordt in één keer aan gelegd en kan later niet alsnog worden uitgebreid. Onderzoeken hebben uitgewezen dat deze kade ongeveer 1100 directe arbeidsplaatsen oplevert en dat het openbare belang aan zienlijk is. Provinciale Staten wordt ge vraagd om in te stemmen met de uitwerking van een WCT en een compensatieplan voor de gevol gen van het aanleggen van een verkorte zeekade. Hierbij worden twee alternatieven (eenzijdige- en tweezijdige inkorting van de kade) middels een Milieu Effect Rapportage uitgewerkt. De gevol gen die zich hierbij zouden kun nen voordoen, dienen tot een minimum beperkt te worden. Ook wordt aan Provinciale Staten gevraagd in te stemmen met een maatschappelijke kosten-baten analyse, waarin de voor- en na delen van de investeringen in een containerterminal worden uitge werkt. Concreet betekent dit dat er op 7 oktober nog geen besluit over het wel of niet doorgaan van de WCT wordt genomen. Beslispuntennotitie provinciaal sociaal-economisch beleids plan 2005-2008 Deze bestispuntennotitie gaat allereerst uit van een beleids periode van 2005 tot 2008, waarbij wordt ingegaan op de ontwikkelingsmogelijkheden van de Zeeuwse economie op middel lange en lange termijn. Het twee sporenbeleid blijft een belangrijk uitgangspunt. Dit houdt in dat enerzijds de economische activi teiten van havens en industrie worden versterkt en anderzijds de groen-blauwe oase wordt ver sterkt. Provinciale Staten worden ver zocht in te stemmen met de voorgestelde beleidsperiode en met dê voorgelegde koers waarin het accent ligt op dynamiek en groei. Kaderstelling Omgevingsplan Zeeland De discussienota "Koersen voor onze omgeving", die in april door Gedeputeerde Staten werd vast- bodems met name betrekking op (mogelijk) verontreinigde locaties in het landelijke gebied. In het programma zijn de ambi ties en de toetsbare prestaties van de provincie op bodemge- bied voor de periode 2005-2009 opgenomen. Het ontwerp-programma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeente huizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare bibliot heken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissin- gen, Zierikzee en bij de Directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Een ieder kan van 1 oktober tot en met 1 november 2004 ge- motiveerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp programma indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het definitieve bodemsane ringsprogramma 2005-2009 vaststellen. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Middelburg (tel. 0118- 631400). Voor mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot de heer W. Jonkers (tel. 0118-631708) of de heer E. Janse (tel. 0118- 631737). Reserve derde klasse In Papendrecht liep SPS 2 zaterdag te gen de eerste nederlaag van het seizoen aan. Tegen Papendrecht 3 werd met 3-2 verloren. Met moeite kon SPS 2 een compleet team op de been brengen. We gens werk ontbraken Jos Bos en Maikel Goudzwaard en wegens familieomstan digheden waren Wim de Groen, Hans Hage en Corné v.d. Male eveneens niet van de partij. Ook kon er geen beroep worden gedaan op Maarten Joppe en Sjaak Quist die wegens een blessure niet fit waren. Binnen enkele minuten stond SPS al op achterstand, waarna Papendrecht nog enkele keren dicht bij een tweede treffer was. Op aangeven van Joey van Akke ren scoorde René van Vossen vlak voor rust de gelijkmaker. De openingsfase van de tweede helft was echter weer voor de thuisploeg. Papendrecht scoorde 2-1 en bleef voor gevaar zorgen. Vooral op het middenveld verloor SPS de slag, waardoor de thuisploeg voortdurend ge vaarlijk bleef. De druk resulteerde in een derde treffer van Papendrecht. Volgens SPS werd het doelpunt gemaakt uit een buitenspelpositie, maar de scheidsrech ter keurde de treffer goed. Met een slot- offensief probeerde SPS nog terug in de wedstrijd te komen. Op aangeven van Peter Noordijke scoorde Berrie Hage nog wel de aansluitingstreffer, maar de drie punten bleven in Papendrecht. In een doelpuntrijk duel verloor de derde keus van Smerdiek met 4-6 van Krabben- dijke 4. Smerdiek begon goed aan de wed strijd en stond na twintig minuten op een 2-0 voorsprong. Voor de thuisploeg scoor den Bram v.d. Male en Frans Geers. Bin nen tien minuten werd de voorsprong ech ter weer verspeeld. Vlak voor rust bracht Bram v.d. Male Smerdiek weer aan de lei ding. In de openingsfase van de tweede helft herstelde Krabbendijke de opgelopen schade weer en werd de 3-2 achterstand omgebogen in een 3-4 voorsprong. Marcel Baan scoorde vervolgens voor Smerdiek de gelijkmaker, maar door het verzilveren van twee strafschoppen stelde Krabbendij ke de zege veilig. In een sportieve wedstrijd verloor WHS 4 kansloos met 8-1 van Kapelle 6. De enige treffer van WHS kwam nog tot stand door een eigen doelpunt van een verdediger van Kapelle. Hel jonge team van Kapelle was veel sterker dan WHS. Het veteranenteam van de Sint-Annalanders kreeg in de eerste helft wel drie goede scoringskansen, maar men wist niet te profiteren. Bij rust stond het nog 2-1, maar in de tweede helft bleek Kapelle conditioneel veel sterker te zijn. Het was nog aan goed keeperswerk van Fred Raaij makers te danken dat er geen dubbele cijfers op het scorebord kwamen. Vosmeer 3 won op het eigen sportpark met 3-1 van Val Aan 3. Vosmeer kreeg in de openingsfase de beste kansen. Een schot van Henk Potappel kon door de doelman net uit doel worden getikt, waarna de bal voor de voeten kwam van Robert de Jonge die echter niet wist te profiteren. Vosmeer bleef de gevaarlijk ste ploeg en kwam uiteindelijk via een doelpunt van Henk Potappel aan de lei ding. Met een kopbal uit een hoekschop scoorde Val Aan nog voor rust de gelijk maker. Vosmeer begon sterk aan de tweede helft en stelde met twee doelpun ten de zege veilig. Reserve vierde klasse De vierde keus van Tholense Boys kreeg met 4-1 klop van Vrederust 3. Roger Luijs had zich als nieuwe doelman van Tholense Boys een leuker debuut kunnen voorstellen. Na een kwartier spelen moest hij voor de eerste keer de bal uit het net vissen. Tien minuten later scoorde Vin cent van Westen voor Tholense Boys de gelijkmaker. Voor de tweede helft kwam Piet den Boef het Thoolse team verster ken. De Tholenaren kregen wel diverse mogelijkheden maar de voorwaartsen waren niet trefzeker. Met een snelle uitval trof Vrederust wel doel, waarna de wed strijd was beslist. De thuisploeg bouwde de voorsprong uiteindelijk uit tot een 4-1 overwinning. Met een verzwakt team verloor WHS 3 met 3-1 van Colijnsplaatse Boys. Wegens afwezigheid van de keeper ging verdedi ger Edwin Geuze bij WHS onder de lat staan. Colijnsplaatse Boys was de betere ploeg en kwam na een kwartier spelen op een verdiende voorsprong. Met enkele fraaie reddingen hield doelman Geuze WHS nog op de been en in de slotfase van de eerste helft kregen de Sint-Anna landers zelfs mogelijkheden om langszij te komen. Rob v.d. Klooster en Richard de Jonge waren echter niet gelukkig in de afwerking. Ook de lat stond een doelpunt in de weg. Voor de tweede helft kwam André van Poortvliet in het veld voor John Keur. WHS ging aanvallend spelen en zette de thuisploeg onder druk. Dit resulteerde uiteindelijk in de gelijkmaker. Uit een strakke voorzet van Richard de Jonge scoorde Rob v.d. Klooster in zijn tweede officiële wedstrijd opnieuw voor de groen-witten. Bij de 1-1 tussenstand moest Niels Kodde wegens krampver schijnselen de wedstrijd staken en kwam John Keur weer terug in het veld. WHS voerde de druk op en kreeg een straf schop toegewezen toen Richard de Jonge onderuit werd gehaald. De door De Jonge genomen penalty werd échter door de doelman gestopt. Uit een tegenaanval kwam Colijnsplaatse Boys weer aan de leiding. De 2-1 achterstand bleek het keerpunt in de wedstrijd te zijn, WHS liet de moed zakken, waardoor de thuisploeg kon uitlopen naar een 3-1 voorsprong. De tweede keus van Smerdiek wist aan de goede start van de competitie een goed vervolg te geven door in Kerkwerve zijn derde competitieduel winnend af te slui ten. De zege voor Smerdiek kwam wel moeizaam tot stand en was ook onver diend. Hilbert Brinkman bracht met een kopbal Smerdiek tegen de verhouding in op voorsprong. Voor de tweede helft brachten de leiders Carlo Opree en Comé van Haaften, Rudolf van Vossen en Rens de Viet in het veld voor Wilco Keur en Rick Zwagemaker. WIK moest met tien spelers de wedstrijd vervolgen nadat een speler met een rode kaa van het veld werd gestuurd. Met een kopbal bracht Gert Jan van Ham Smerdiek op een 2-0 voorsprong. In de resterende minuten zet te WIK met tien spelers Smerdiek zwaar onder druk. De spanning kwam weer vol ledig terug in de wedstrijd toen doelman Alex Hoogendoom kansloos werd gepas seerd. WIK leek langszij te gaan komen, maar een fortuinlijk Smerdiek bleef in de slotfase op de been. Bijbelboeken in het Zeeuws. Stichting 't Kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk krijgt 2000 euro sub sidie van de provincie voor publica tie van drie bijbelboeken in het Zeeuws. P. van Balkom kan bij zijn varkensstal aan de Bram Groenewegeweg in Poortvliet toch het huis bouwen dat hij oorspronkelijk in zijn hoofd had. Dat vrijstaande huis staat in Udenhout, heeft een groot dakvlak door de lage goothoogte en is voorzien van drie dakkappelen. Van Bal kom wilde dat type het liefst ook voor zijn stal waar hij nu al zes jaar inpandig woont. Daar had de gedelegeerde architect bezwaar tegen ge maakt omdat dit type woning in het Zeeuwse niet voorkomt. Van Balkom liet zijn architect F. Martens uit Middelbeers een nieu we woning ontwerpen met een wolfsdak (schuin eindvlak). Samen kwamen ze naar de grote welstands commissie. Nu maakte deze commissie daar be zwaar tegen. Volgens voorzitter J.W. de Weerd moest de woning in samenhang gezien worden met het grote stallencomplex (7400 var kens). En was er sprake van 'archi tectonische verwarring', omdat het huis op een 'namaakboerderij' leek. J.H. Roelofs vond dat het type wo ning te veel leek op een boerderij in Brabant. Maar Van Balkom wees er op dat er al tal van dergelijke wo ningen met daken met wolfseinden zijn gebouwd op Tholen. Hij haalde een stapel foto's tevoorschijn en legde ze een voor een op tafel. Met naam en adres toonde hij aan dat er tal van dergelijke woningen zijn verrezen. De commissie moest hem daarin volmondig gelijk geven. H.J. Groenenwegen bleef echter wel bezwaren houden. En probeerde Van Balkom ervan te overtuigen er toch een meer Thoolse karakter aan te geven. En in het huis een betere scheiding aan te brengen tussen het wonen en het geplande kantoorge deelte. Groenenwegen opperde dat het eerste plan eigenlijk (het huis uit Udenhout) beter was dan wat er nu werd gepresenteerd.,, En daarmee zat hij precies op de lijn die Van Balkom zelf voorstelde: na melijk zijn huis uit Udenhout terug- bouwen aan de Bram Groenewe- genweg. Volgens De Weerd is de hoofdvorm van die woning duide lijk, maar horen de dakjes op de dakkappelen er niet op. De overige leden van de commissie konden zich in die oplossing vinden. Van Balkom ging daar ook graag mee akkoord. De jonge varkensboer kwam in 1996 naar de Weihoek en woonde zolang inpandig. Hij had graag dichter aan de weg willen wonen, maar moet volgens het bestem mingsplan bij de stal blijven, met een tussenruimte van maximaal vijftien meter. gesteld, is de eerste inhoudelijke stap richting het Omgevingsplan Zeeland. In deze nota stonden gestructu reerde stellingen en varianten op het gebied van ruimte, milieu en water in Zeeland. Met deze informatie als uitgangs punt zijn dé leden van Provinciale Staten in drie regionale bijeen komsten met vertegenwoordigers van gemeenteraden en belangen organisaties in discussie gegaan. Het ontwerp-besluit dat aan Provinciale Staten in de vergade ring van 8 oktober wordt voorge legd, omvat drie uitgangspunten: - kiezen voor een insteek van economisch beleid gericht op dynamiek; - vasthouden aan het uitgangs punt van een gematigde bevol kingsgroei; - een stevige inzet voor het ver sterken van de Zeeuwse om gevingskwaliteiten. De vergaderingen van 7 en 8 oktober in de Statenzaal van het Abdijcomplex te Middelburg zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribune de debatten bij te wonen. De Statenvergaderingen zijn ook te beluisteren via de kabel op fre quentie fm 91.0. Datum: do 7 oktober Aanvang: 10.00 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: Voortgang WCT dossier. De agenda voor de vergadering van 8 oktober treft u in het Abdij- Nieuws van volgende week aan. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Het voetbalseizoen 2004-2005 is nog maar amper bezig of de 'supporters' roeren zich alweer als nooit tevoren. Het ontneemt mij en vele anderen de lust om nog eens gezellig de tribune op te gaan. Die ellende heb ik nog nooit meegemaakt aan een wielerparcours. Daar komen de toeschouwers voor de sport en niet om herrie te schoppen en andere mensen pijn te doen. Toch kon ik vroeger langs de lijn echt geniete van 'n leuke pot voetbal, zowel bie de ama teurs as bie de profs. In onze jeugd was voetbal bekant 't êênige waemee de vrieë tied gevuld wier. Nie da m'n daer veel van adde. Mêêstal was t'r saevens buuten werktied nog wel 'n karweitje op 't stukje land van m'n voader. Soms was 't al acht ure voor m'n nog even op de fiets nae de Bos'oeve konne, om nog gauw vö donker 'n balletje mee te kunne trappen. Een jaar of vijftien terug was het, voor zover ik me kan her inneren, nog niet zo erg met het supportersgedrag. Af en toe kwam het er van om naar het stadion te gaan. Toen PSV tegen KV Mechelen de thuis wedstrijd voor een Europese finale moest spelen, wilde mijn schoonzoon Jo daar wel heel graag naar toe. „Jo", zei ik, „ik ga met je mee, maar dan wil ik wel de beste plaats van het stadion hebben. Ik be taal de kaartjes." Op d'n êêste dag van de voor- verkoap, trok Jo al êêl vroeg nae de loketten van het PSV- stadion. Ie weun mit m'n jong ste dochter in Budel, dus da's nie zo varre van Eindhoven. Saevens belden ie al. „Pa ik hei prachtige plekjes op de eretribune", vertelt ie in z'n Limburgse dialect. Vö drie kennissen ad ie ok nog de ka- ertjes te pakken gekrege, dus mit z'n vuuven zoue m'n nae de wedstrijd gaen. We reden ruim op tijd van huis, maar Jo stond al bij de ingang van het stadion op ons te wachten. En reken maar dat we een schitterend plaatsje hadden! Jo had zijn opdracht meer dan vervuld en vol ver wachting gingen we het toen ook al prachtige stadion bin nen. Philips liet zien dat het niet voor niets gloeilampen fa briceert, het veld lag er prach tig bij in het kunstlicht van heel veel lampen. M'n gienge d'r 's lekker vö zit- te. De Philips fanfaere speel den d'r lustig op los. De werre- mieng-up van de spelers zurgden d'r voor dat 't publiek a gauw in goeie stemming kwam. Langzaem liepe de tri bunes vol. 't Wier êêl gezellig in a gauw golfden 't geluud van de Ollandse en de Belgi sche supporters tegen meko- are in deur 't êêle stadion. Wat 'n leven! Kort voor de aftrap komen plots een aantal bekende Ne derlanders ons tribunevak in. Toenmalig Staatssecretaris Dees, de burgemeester van Eindhoven professor Van Ke- menade en nog een aantal ons onbekende bobo's, gingen achter een PSV-suppoost onze rij in. Of we maar even op wil den stappen! Onze kaartjes evenwel, klopten precies met de nummers van onze zitplaat sen. Na veel vijven en zessen gaven we toch maar toe aan de dringende vraag om plaats te maken voor de hoge heren. We belandden op een slechte plek vlak voor het gaas van de afrastering, ons plezier was in eens een heel stuk minder. D'n anderen dag schreef 'k 'n brief op oage pööten nae de voorzitter van PSV en nae de laetere kommesoares van de koninginne in Noord-Olland. Ik dee m'n beklag over de verne derende gang van zaeken de vorigen aevend. „Wees ma blieë da willie gin echte hoeli- gans waere, anders adde jullie flienke problemen gekrege!" Twee dagen later belt PSV-ma- nager Cees Ploegsma mij op. Hij wist niet hoe hij zich moest verontschuldigen. De kaartjes die wij hadden, hadden nooit verkocht mogen worden. Hij bood ons ter compensatie vijf vrijkaartjes aan voor PSV-Ajax die een week later gespeeld zou worden! Uiteraard maak ten we daar dankbaar gebruik van. Ook de burgemeester verontschuldigde zich in eeh persoonlijke brief en hoopte dat we toch nog vaker én Eind hoven én het PSV-stadion zou den bezoeken. De ADO/Den Aeg-supporters verdienden fleweke zondag 'n rooien in plek van 'n vriekaer- te! Cees de Leeuw, Oud-Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 19