Opbrengst Adullam valt mee, kerk onderzoekt uitbreiding Smash deelt de punten met Belcrum Streetdance houdt jongeren van straat, stimuleren sport stopt Emergo na de rust op dreef bij Triade Ruim 2700 euro voor kleuters 'Uitgelezen sport om je te vermaken' ZLM WOONHUIS- VERZEKERING? Koersballen Donderdag 30 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Jeugd In Tholen 35, in Sint-Maartensdijk 12 en in Sint-Annaland 3 dansers Countryline Jeugd Wisselbeker Ingrid Geilings Frank Schoep kampioen TOV Dames Smerdiek weer aan kop Gelijkspel Noad 2 Kampioenschappen Trouwe Duif Tholen Zwaluw Oud-Vossemeer Huib Bocxe districtsmeester bridge Uitgelezen De opbrengst van de verkoping voor de stichting Adullam zater dag in Scherpenisse is hoger uit gevallen dan was gedacht. Met ongeveer 1100 euro is de stichting voor gehandicapten heel tevre den. De opkomst in het vereni gingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Schoolstraat was redelijk. Het le dental van deze gemeente groeit. Een bouwcommissie gaat uitbrei ding van het gebouw onderzoe ken. De verkoping in Scherpenisse hou den was eigenlijk een proef. Ge woontegetrouw houdt Adullam haar jaarlijkse verkoping in de Re- hobothschool in Stavenisse. Maar op een vraag van de verkoper van kinderkleding om het ook eens in Scherpenisse te proberen, heeft de stichting ingehaakt. Het was dus de eerste keer, een 'tussendoorverkoping, een extraa tje'. Maar met een onverwacht ho ge opbrengst. Behalve kleding wa ren er ook stoffen, ondergoed, hobbyartikelen, fotokaarten, diep vriestaarten, groenten en fruit. Ook konden sieraden opnieuw gepolijst worden. Kinderen konden er zakjes snoep kopen. Voor de verkoping was ruimte ge noeg, maar voor de kerkgangers en de bezoekers aan de catechisatie wordt het gebouw te klein. De Ge reformeerde Gemeente groeit. In januari telde ze 619 belijdende le den en doopleden, nu is dat 626. 's Zondags zit de kerk vol. Het gaat om de uitbreiding van de kerkzaal El ine den Braber draagt Marit van Haaften, rechts Annewil Priem. en het verenigingsgebouw waar om uit te breiden. Volgens scriba De bouwcommissie bestaat uit verschillende activiteiten worden gehouden. Er is een bouwcommissie ingesteld die gaat onderzoekem of er op de bestaande plek mogelijkheden zijn J.W. Duvekot is er nog niets con creets te melden. „Er zijn nog geen plannen. Als er een plan is, wordt dat eerst aan de leden voorgelegd. Het is allemaal nog heel pril." voorzitter M.J. Klippel, secretaris C. van Oeveren, diaken C.C. An- driesse, en de leden G.C. Quaak, B.C.L. Janssen (uit Sint-Maartens dijk) en H.A.A. Lindhout. Tafeltennis Smash heeft de eerste thuiswed strijd van deze competitie gelijk gespeeld tegen Belcrum 5. Routi nier Christian van 't Hof was weer van de partij en dat was duidelijk zichtbaar bij de Sint-Annalan- ders. Het derde seniorenteam en het eerste jeugdteam boekten overwinningen. Bij de Sint-Annalandse tafeltennis sers bleef Van 't Hof ongeslagen. Hij won alledrie zijn wedstrijden en sa men met Anné van Dijke het dubbel spel. Van Dijke was zaterdagmiddag duidelijk zoekende naar zijn vorm, maar wist in ieder geval ook één en kelpartij te winnen. Merijn v.d. Klooster kon in dit duel geen potten breken. Morgenavond gaat Smash in Sint-Willebrord op bezoek bij Back hands. Het tweede team wacht ook nog op de eerste zege, want vrijdag ging het in Roosendaal met 6-4 onderuit tegen ODT 4. De Tholenaren kwamen 3-1 voor te staan en leken op weg naar winst, maar dat liep anders. Gabriël Gunter won twee keer en Remco Vroegop één, terwijl ook het dubbelspel voor Smash was. Maar Peter Bazen scoorde geen enkel punt. Smash 3 klopte in Bergen op Zoom Mar- kiezaat 5 met 9-1 en dat was een prima competitiestart. Rafaël Fructuoso en Ma thijs v.d. Graaf speelden beide 100%, Kees van Poortvliet nam twee punten voor zijn rekening. In Kapelle deelden Smash 4 en Kapelle 5 de punten: 5-5. Aan Sint-Annalandse kant bleef Esther Bruijnzeel ongeslagen en Peter Dieleman nam twee punten mee. Daar bleef het bij, want het dubbel spel werd verloren en de van een bles sure herstelde Anky Vroegop kwam evenmin tot scoren. Voor Smash 5 was het bezoekende SVNB 3 duidelijk te sterk, de ploeg uit Kamperland won met 8-2. Jacob Elen- baas redde de eer voor zijn (earn door twee partijen te winnen. Het eerste jeugdteam wón ook zijn twee de wedstrijd. Nu werd Westerzicht uit Vlissingen met 9-1 naar huis gestuurd. Alieke Vroegop en Cindy v.d. Klooster bleven ongeslagen, terwijl Peter Over- beeke een steekje liet vallen. Ook Smash 2 nam het op tegen een team van Wester zicht en kreeg thuis met 8-2 klop. Mau- rits Keur scoorde beide punten, Wietske den Engelsman maakte haar competitie debuut. Ook het derde jeugdteam verloor met 8- 2, van Markiezaat. Eric Bruijnzeel won twee partijen, de rest kwam niet tot sco ren. In Vlissingen moest ook Smash 4 de meerdere erkennen in Westerzicht. Het leed met 7-3 de eerste nederlaag van de ze competitie. Gert-Jan v.d. Berg won twee partijen en Laurens den Engelsman één. Programma: Backhands 4-Smash 1 (1 okt.), Smash 2-SVNB 1, Vice Versa 7- Smash 3 (1 okt.), Smash 4-Hotak 9, SVD 1-Smash 5 (1 okt.); Yerseke-Smash jeugd 1, Smash 2-TCS, Smash 3-Irene, Hotak- Smash 4. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete. In Tholen stonden ze zaterdag in de rij om mee de doen aan de de monstratie streetdance. Daar na me 35 jongeren en enkele volwas senen deel aan de oefenles in Meulvliet onder leiding van gast docent Steven Grando. In Sint- Maartensdijk was de animo min der, in Sint-Annaland de opkomst slecht. Uiteindelijk schreven zich negentien deelnemers in voor een cursus streetdance. Streetdance houdt Thoolse jongeren van de straat. WhoZnext stopt. De promotietoer was het gevolg van de dance-in die vorig jaar werd gehouden in Tholen. Dat vloeide voort uit het project WhoZnext voor het stimuleren van sport onder jongeren. Er bleek behoefte onder jongeren en volwassenen aan een vervolg. Dat bleek ook uit een en quête onder de Thoolse jeugd. Zaterdag werd de belangstelling ge meten. Het begon 's morgens slap met drie belangstellenden in de Wellevaete in Sint-Annaland, maar liep op naar twaalf tussen de mid dag in Haestinge in Sint-Maartens dijk en 35 halverwege de middag in Meulvliet in Tholen. Namens de gemeente begeleidt Louise Vleugel de activiteiten van de Thoolse jongerenraad JOTH: „In Tholen stonden ze in de rij. Veel jongeren, maar ook wat vol wassenen en ouders die in de zaal kwamen kijken." Uit de deelne merslijst in Tholen blijkt dat niet al le bezoekers uit Tholen-stad zelf kwamen, vertelt Velugel. Er waren ook deelnemers uit Oud-Vosse- meer, Poortvliet, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. „Tien uur is mis schien te vroeg. Er waren in Tholen ook meisjes uit andere dorpen die een vriendin in Tholen hebben wo nen en daar hadden afgesproken mee te doen." Vleugel gaat er van uit dat er een cursus komt. Negentien hebben zich hier nu voor opgegeven. Het is de bedoeling dat dit gaat gebeuren in Tholen samen met fitnesscen trum Bobby's Gym of in Sint- Maartensdijk bij Island Power, maar dat was dinsdag nog niet dui delijk. „We gaan er van uit dat het door gaat. En dat betekent dat streetdan ce weer terug is op Tholen. Nu gaan veel jongeren het eiland af naar Bergen op Zoom of Steenber gen. Dat hoeft dan niet meer." Het zijn vooral meisjes die meedoen. Streetdance is ook veel meer voor meisjes. Jongens houden meer van breakdance. „Dat is ruiger." Bij elke danssessie stelt Bergenaar Steven Grando zich voor. Hij geeft al sinds zijn zestiende jaar les. Inmid dels zeventien jaar lang. Streetdance, breakdance, bodytraining en Thai Bo. „Ik ben van alle markten thuis. Jullie zien streetdance veel op de te levisie, in clips en op video. Als je het zelf doet, zul je pas voelen wat het'is. Soms is het makkelijk, soms is het moeilijk. Je moet goed kijken. Je bent hier om te leren. Hoe enthou siaster jullie zijn, hoe enthousiaster ik ben." Grando laat er geen gras over groei en. Hij heeft een uur de tijd waarin hij probeert een dansje aan te leren. De muziek gaat aan. De groep oefent de eerste passen. Met de rechtervoet naar voren, opzij, naar achteren en weer aansluiten. In vier tellen. En iets door de knieën: „Go." De groep in Haestinge is divers. Het zijn voornamelijk meisjes, maar er zijn ook drie jongetjes bij van acht jaar. Het oudste meisje is achttien. En dan zijn er nog de pilaren in het kleine zaaltje waar Grando, maar vooral de deelnemers, rekening mee moeten houden. De gastdocent laat ze allemaal aan één kant staan zodat iedereen zijn bewegingen goed kan zien. Het is een kwestie van voor doen en tellen, van tellen en herhalen om zo langzaam de verschillende be wegingen aan elkaar te knopen op het ritme van de muziek. Een van de moeders aan de kant be kijkt de verrichtingen van haar zoon tje. Hij zat op countrylinedance voor kinderen maar dat is gestopt. Nu zoekt hij iets anders. En dat was de reden om hier eens te komen proe ven van streetdance, zegt ze. Grando telt. Doet mee tot hij vindt dat de groep het zelf moet kunnen. Doet dan niet mee, maar telt. En valt weer in als het er nog niet goed in zit. Zo houden ze het een vol uur vol. Na afloop zeggen enkele meisjes het leuk te hebben gevonden. Makkelijk en moeilijk. Ze weten nog niet of ze zich aan zullen melden voor de cur sus. Dat hangt weer af van het lesuur (hoe laat en op welke dag) en de kos ten. Morgen (1 oktober) eindigt het sportstimuleringsproject WhoZnext dat twee jaar duurde. De jongeren- raad Tholen nam maandagavond af scheid van Louise Vleugel. Ze kreeg bloemen en een T-shirt waar de jon geren zelf een tekst op hadden ge schreven. In Haestinge oefenen deelnemers danspassen onder leiding van Steven Grando. Emergo blijft bovenin meedraai en. Zaterdag wonnen de Thoolse korfballers met 6-11 van Triade, na een week eerder Olympia met 13-7 te hebben geklopt. Tegen Triade hadden de Thoolse vakken moeite om in het spel te ko men, waardoor de thuisploeg het initiatief kon nemen. Maar méér dan twee doelpunten verschil ston den er nooit op het scorebord. Tien minuten voor de rust begon het bij Emergo beter te draaien en van 5-3 werd het 5-5. In de tweede helft gingen de Tholenaren op de inge slagen weg voort. Ze bogen de stand al snel in hun voordeel om en via 5-9 werd de 6-11 eindstand be reikt. Marchel de Frel nam vier treffers voor zijn rekening, Marco v.d. Hoek drie en Justine Weijen- berg twee. Verder scoorden Lies- beth Dam en Kristian van Heems kerk. Olympia nam een week eerder in de smalstad de leiding. Maar al snel stond het 5-1 voor de thuisclub, die bij de rust met 7-3 leidde. Na de hervatting liep Emergo uit naar 10- 4 en de teller bleef uiteindelijk op 13-7 staan. De doelpunten werden gemaakt door Jaco van Heemskerk (5x), Marco v.d. Hoek (4x), Mar chel de Frel (3x) en Patricia Pel grim. Emergo 2 moest vorige week van Ze venbergen winnen om aan te haken bij koploper KVK en deed dat ook. In een behoorlijke eerste helft, waarin goed werd verdedigd en de aanvallen effec tief waren, liep Emergo via 1-1 uit naar een 4-1 voorsprong bij de rust. In de tweede helft scoorde Zevenbergen nog een keer tegen, maar daarna gaven de rood-zwarten het tempo aan. Eindstand 7-2. Ad Farla en Jaco Rip scoorden ie der twee keer, de overige treffers kwa men van Annemiek Bentschap Knook, Renate Breure en Leo Overbeeke. Tegen Oranje Zwart kreeg Emergo B al snel een domper te verwerken. Charlot te Weijenberg viel geblesseerd uit zodat men met zeven spelers verder moest. Dat lukte goed en met een 2-2 stand bij de rust was het duel volledig in even wicht. Rick Bazen en Marieke de Rooij scoorden voor de Tholenaren. Na de hervatting speelde de thuisclub het nu merieke overwicht goed uit. Emergo kwam al gauw achter te staan, de ploeg was - net als de scheidsrechter- niet meer op zijn best en zo werd het een 10- 2 nederlaag. De B-meisjes zijn na drie wedstrijden nog zonder punten. Good Luck bleek zaterdag een paar klassen beter en liep via 6-2 uit naar een 9-3 voorsprong bij de rust. Daar kwamen in de tweede helft vier treffers bij eer Emergo iets terug kon doen. De eindstand was 17-6, ges coord werd er door Chantal Bentvelsen (2x), Gisela v.d. Ree (2x), Rhea Koop man en Marieke de Rooij. Een week eerder kwam de ploeg tegen Vios uit Willemstad niet tot scoren en verloor met 0-5. Bij de C-meisjes blijft het moeizaam gaan. In Klundert had Emergo weinig in te brengen tegen DSO, dat een paar ma ten te groot was. De Brabanders won nen met 9-0. Ook de voorgaande wed strijd, tegen Juliana, wisten de Tho lenaren de korf niet te vinden. Ze verlo ren met 8-0. Emergo E had met veel grotere cijfers van Vios kunnen winnen dan met de 1-3 die uiteindelijk op het scorebord ver scheen. Maar de ploeg sprong slordig met de kansen om. Ze blijft door de winst wél ongeslagen lijstaanvoerder. Vios kwam op voorsprong, maar dat boog Emergo nog voor de rust om in 1- 2. In de tweede helft waren de rood zwarten oppermachtig, maar ze scoor den nog slechts één keer. De doelpunten werden gemaakt door Sven Bentvelsen, Justin Poot en Juliun Zimmerman. Een week eerder klopte het team Good Luck met 1 -2. Ook toen kwamen de Tholena ren op achterstand, maar Renske de Rooij scoorde na de rust twee keer. Emergo W kwam uit Kloetinge terug met een krappe 0-1 overwinning. De Tholenaren zetten Blauw Wit van meet af aan onder druk en Juliënne Zimmer man wist te scoren. Emergo bleef goed spelen, maar dat betaalde zich niet uit in meer doelpunten. De strafworpen won Blauw Wit met 13-12. Ook tegen KVK tekende Juliënne Zimmerman voor de doelpunten. De wedstrijd werd door Emergo met 2-0 gewonnen. De straf worpen vielen met 14-11 uit in het voor deel van de ploeg uit de smalstad. Programma: ZKV-Emergo, Zevenber gen 3-Emergo 2; Emergo B-Merwic 12 u., Emergo B meisjes-Keep Fit 10.45, Emergo C meisjes-Juliana 9.30 u., Emergo E-Good Luck 9.30 u„ KVK- Emergo W. Tennis Joris Verkouteren en Ingrid Geilings hebben de individuele clubtitels behaald bij tennisvereniging Eegedima in Tho len. De titelstrijd is in de tweede septem- berweek afgewerkt onder wisselende weersomstandigheden, van prachtig rus tig tot zeer stormachtig en wat regen. De finale herenenkel werd gespeeld door Je roen Bakx en Joris Verkouteren en ken de een grillig verloop. Bakx won de eer ste set overtuigend met 6-0. Daarna kwam Verkouteren beter in zijn spel, won de tweede en de derde set en daar mee de wisselbeker. Aan weerszijden werden fouten afgewisseld met fraaie rally's. In de finale van het damesenkel stonden Ingrid Geilings en Frea Wester weel tegenover elkaar. Geilings won in twee sets en kreeg daarmee de wisselbe ker definitief in haar bezit. Ze pakte de clubtitel bij de dames namelijk voor de derde keer op rij. In het gemengd dubbel wonnen Lotte en Merijn Mulders in een spannende drie- setter van Kaat Raats en Jacco Kooij. In het herendubbel waren Levi Koreman en Merijn Mulders te sterk voor Jan van Gorsel en Jacco Kooij. En bij het dames- dubbel bleven Ingrid Geilings en Kaat Raats de baas over Ria Rietkerk en Frea Westerweel. De clubkampioenschappen werden afgesloten met een barbecue. Het clubkampioenschap van TOV in Oud-Vossemeer is opnieuw gewonnen door Frank Schoep. Hij bleef in de finale Bram Filius de baas. Schoep won de eer ste set met 6-2. In de tweede kwam Fili us terug, nam een 4-2 voorsprong, maar moest de winst met 7-5 alsnog aan Schoep laten. In de strijd om de derde plek was Bart Hertogh te sterk voor Pe ter Roggeband. In het damesdubbel bleven Cindy Reijn- goudt en Henny Filius de baas over Ma- riëtte Boonman en Jacqueline Hommel (6-4, 6-3). Bij het herendubbel ging de strijd tussen Frank Schoep/Peter Rogge band en Bram Filius/Frans Havermans. Van meet af aan was duidelijk dat laatst genoemd koppel tekort kwam, de eer sten wonnen dan ook met twee keer 6-3. In de mix ging de titel naar Cindy Reijn- goudt en Bram Filius. In twee sets klop ten ze Marriëtte Boonman en Jacques Mees (1-6,5-7). Damesvoetbal Door een 6-0 overwinning op Spijkenis- se heeft het damesteam van Smerdiek weer de leiding genomen in de competi tie. Met een schot in de kruising opende Tina Dujakovic in de tiende minuut de score. Smerdiek had een duidelijk veld- overwicht, maar was verschillende keren slordig in de afwerking. Na een overtre ding op Angelique Hage kreeg Smerdiek in de dertigste minuut een strafschop toegewezen. Voor het eerst na jaren mis te Josca Jansen vanaf elf meter. Ook An gelique Hage had pech, toen een kopbal op de lat belandde. Vlak voor tijd scoor de Tina Dujakovic alsnog de 2-0. In de beginfase van de tweede helft schreef Lenny Stoutjesdijk met een fraai schot de derde treffer op haar naam. Uitblinker Angelique Hage voerde, na een mooie combinatie met Claudia de Frel, de sco re op tot 4-0. In de twaalfde minuut van de tweede helft stond Hage tevens aan de basis van het vijfde doelpunt. Na een knappe solo liet ze Emmy Molhoek de treffer maken. Uit een comer van Lenny Stoutjesdijk bracht Angelique Hage Smerdiek met een kopbal op een ruime 6-0 voorsprong. De snelle linksbuiten van Spijkenisse kreeg een opgelegde kans om nog de eer te redden, maar ze schoot ver naast. Reserve tweede klasse Het reserveteam van Noad speelde met 2-2 gelijk tegen Zwaluwe. Vorig sei zoen wonnen de Sint-Philipslanders nog twee keer van deze tegenstander. In het eerste half uur domineerde Noad de wedstrijd en Zwaluwe werd terug gedrongen in de verdediging. Sven Buijs kreeg twee goede kansen op de openingstreffer, maar kwam niet tot scoren. Ook Ronald den Braber, Sjaak Koolaard en Dennis Kot stonden niet op scherp. Na een half uur bracht uit eindelijk Kees-Jan Verstrate Noad op de verdiende voorsprong. Voor de tweede helft kwam Jan Zuidweg in het veld voor Michiel v.d. Est. De tweede helft begon slecht voor de Sint-Phi lipslanders Binnen een minuut kreeg Zwaluwe een strafschop toegewezen, nadat de bal tegen de hand van Roland v.d. Velde was gegaan die door een duw uit balans was geraakt. Zwaluwe benutte de strafschop en probeerde bij de 1-1 stand het spel van Noad te ont regelen. Uit een pass van Danny Steijn bracht Kees-Jan Verstrate Noad weer op voorsprong. De zege leek voor de Sint-Philipslanders niet meer in gevaar te komen. Groot was de teleurstelling toen Zwaluwe dankzij een fout van de doelman toch weer langszij wist te ko men. In de allerlaatste minuut keurde de scheidsrechter nog een treffer van Noad af wegens gevaarlijk spel, zodat de Sint-Philipslanders niet verder kwamen dan een gèlijkspel. HOK. Vitesse: M.J. Laban en Zn. 1, P. Laban 2, C. Laban 3, J. Baay 4, C. Moeliker 5. Midfond: M.J. Laban en Zn. I, C. Moeliker 2, L. v.d. Kleijn 3, P. Laban 4, P. van Driel 5. Dagfond: C. Moeliker 1, C. Laban 2, K. v.d. Ber ge 3, J. van Dijke 4, P. Laban 5. Over- nachtfond: Kevin v.d. Berge 1, L. v.d. Kleijn Jzn. 2, C. Laban Azn. 3, J. van Dijke 4. Jong: C. Laban 1, P. Laban 2, M.J. Laban en Zn. 3, K. v.d. Berge 4, C. Moeliker 5. Navlucht: J. Kegge 1, K. v.d. Berge 2, C. Moeliker 3, P. La ban 4, L. v.d. Kleijn 5. Generaal: C. Moeliker 1, M.J. Laban en Zn. 2, P. Laban 3, K. v.d. Berge 4, C. Laban 5. DUIF. Vitesse: M.J. Laban en Zn. 1, 2; C. Laban 3. Midfond: M.J. Laban en Zn. 1, 2, 3. Dagfond: C. Moeliker 1, 2, 3. Overnachtfond: K. v.d. Berge 1, 2; L. v.d. Kleijn Jzn. 3. Jong: C. La ban 1, 2; M.J. Laban en Zn. 3. Na- vlucht: J. Kegge 1, 3; K. v.d. Berge 2. HOK. Vitesse aangewezen: A. Ha vermans 1, A. Capelle 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4, M. de Graaff 5; onaange wezen: A. Havermans 1, A. Capelle 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4, P. de Wilde 5. Midfond aangewezen: A. Capelle 1, M. de Graaff 2, A. Havermans 3, J. Capelle 4, D. Vaders 5; onaangewe zen: A. Capelle 1, A. Havermans 2, D. Vaders 3, M. de Graaff 4,1. Berkey 5. Dagfond aangewezen: D. Vaders 1, F. Bal 2, A. Havermans 3, A. Capelle 4,1. Berkey 5; onaangewezen: D. Vaders 1, A. Havermans 2, F. Bal 3,1. Berkey 4, A. Capelle 5. Overnacht aangewe zen: J. Capelle 1, A. Havermans 2, F. Bal 3, C. Rijnberg 4, A. van Luijk 5; onaangewezen: C. Rijnberg 1, F. Bal 2, A. van Luijk 3, J. Capelle 4, A. Ha vermans 5. Jong aangewezen: A. Ha vermans 1, I. Berkey 2, A. Capelle 3, C. Rijnberg 4, comb. Fonteijne 5; on aangewezen: A. Capelle 1, A. Haver mans 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4, I. Berkey 5. Natoer aangewezen: A. Havermans 1A. Capelle 2, D. Vaders 3, C. Hommel 4, F. Bal 5; onaangewe zen: A. Havermans 1, A. Capelle 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4, I. Berkey 5. Generaal aangewezen: A. Havermans 1, A. Capelle 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4, I. Berkey 5; onaangewezen: A. Ha vermans 1, A. Capelle 2, D. Vaders 3, J. Capelle 4,1. Berkey 5. DUIF. Vitesse: A. Havermans 1,3; E). Vaders 2. Midfond: A. Havermans 1, A. Capelle 2, M. de Graaff 3. Dag fond: D. Vaders 1, 2; F. Bal 3. Over nachtfond: A. van Luijk 1, 3; J. Ca pelle 2; A. Havermans 3; F. Bal 3. Jong: A. Havermans 1, 2; J. Capelle 3. Natoer: A. Havermans 1, 2; A. Capel le 3. Generaal: A. Havermans I; A. Capelle 2, 3. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mier- 10 23 p; 2. mevr. A. Bosters 22 p; 3. me vr. N. Minheere 18 p; 4. mevr. L. van Poortvliet 13 p; 5. mevr. D. van Dijke 11 p; 6. mevr. J. van Houte 10 p. Meulvliet: 1. G. Bolier 34 p; 2. J. Bos 31 p; 3. J. Vroegop 25 p; 4. R. Vroegop 23 p; 5. R. Bolier 17 p; 6. W. Bijl 16 p; 7. L. Verschoor 3 p. Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagtegaal, én L. Soomers en N. Moerkerken 26 p; 3. mevr. R. Bur rows en R. v.d. Houten 21 p; 4. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. van Driel 20 p; 5. W. Scherpenisse met wisselen de partner 14 p; 6. mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 7 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt en L. Wielaard 41 p; 2. A. Wielaard en J. Bij- nagte 35 p; 3. C. van Mierlo en J. Nijstad 27 p; 4. M. Dane en C. van Gorsel 25 p; 5. B. Bijnagte en W. Bijl 24 p. De fancyfair en rommelmarkt van de Juliana van Stolberg- school in Sint-Maartensdijk heeft zaterdagmiddag ruim 2700 euro opgebracht. Het geld is be stemd voor de aanschaf van speel- en leermateriaal voor de kleuters. De opbrengst was iets minder dan vorig jaar. De rommelmarkt trok 'veel be zoekers van buitenaf, de spelle tjes trokken kinderen aan. Er waren ook oud-leerlingen geko men om klasgenoten van vroeger te ontmoeten. Vanwege de slechte weersver wachting werd het springkussen afgezegd. Het bleef tot half vier droog. Ondanks het regenachti ge weer bleven er voldoende mensen over. Buiten het terrein konden kinderen een ritje ma ken met paard en wagen. Op het grasveld naast het schoolplein kon dat op de rug van een pony. Om alle artikelen goed uit te kunnen stallen, zijn er door en kele ouders ijzeren frames ge maakt voor de kramen. Die wer den voor het eerst gebruikt. Oranje zeilen zorgden ervoor dat de spullen droog bleven. En jute zandzakken dat de zeilen niet wegwaaiden. Er waren boe ken te koop, meubilair, compu ters, potten en pannen. Voor elk wat wils. Op bijna alle onderdelen was het druk. Er konden pijltjes gegooid worden, er was een kegelspel (li- monadeflessen gevuld met wa ter), blikgooien, hengelen voor de kleintjes, ballonnen prikken en sjoelen. Er was fruit en groente te koop, pannenkoeken en olie bollen. Om te voorkomen dat de leerlin gen van de school de hele middag met geld in de hand moesten lo pen, werden van tevoren al bon- nenkaarten verkocht. Dat werkte goed. Voor Marjoke Koopman en Annie Klaasse was het na negen jaar de laatste maal om als ouder mee te doen aan de fancyfair. De 72-jarige Huib Bocxe uit Sint-Maartensdijk is onlangs districts meester bridge geworden. Hij behaalde 2000 meesterpunten. Het geeft recht op een certificaat. Voor Bocxe betekent het een stukje waarde ring. Ooit probeerde hij een Thoolse bridge-afdeling op te richten. Dat lukte niet. Bocxe bleef zelf actief bij bridgeclub Steenbergen die dit jaar zeventig jaar bestaat. „Met het certificaat doe je verder niets. Het is een stukje waardering. Je kan eerst clubmeester worden met 500 meesterpunten. Daarna districts meester. Die punten verdien je door mee te spelen op de bridgedrive of bridgereizen. De punten die ik heb verzameld, komen hoofdzakelijk van de wekelijkse clubavonden. Door te degraderen en opnieuw te promo veren," zo vertelt de meester over de denksport die op Tholen wel beoefe naars kent maar geen eigen vereni ging. Bocxe maakte kennis met bridge in 1956/1957 toen hij nog in hotel Ba- rendse in Heeze als ober werkte, zo vertelt hij. „Daar kwamen de bobo's uit de regio wekelijks spelen. Eerlijk gezegd vond ik het maar niks. Ik moest die lieden altijd wakker ma ken als ik wilde vragen wat ze wil den drinken." Bocxe was wel gewend aan spelle tjes. In het grote gezin waarin hij op groeide werd ganzenbord, monopoly en dammen gespeeld. Maar ook ge kaart zoals pesten, een-en-dertigen, jokeren en later klaverjassen. Bij zijn schoonouders leerde hij pandoeren. Rond 1985 begon de beheerder van Haestige en badmeester, en zijn vrouw Anny, er serieus over te den ken om actief te gaan spelen. Ze had den al een cursus gevolgd van de te levisie. „De smalstadsfeesten waren net achter de rug. Ik was altijd bezig met de trimclub, volleybal, zwem- club en het meehelpen op koningin nedag, dus was het tijd om eens een avondje voor mezelf te nemen." Hij ging op bridgeles bij J. Terpstra in Heense Molen, volgde een cursus en vanaf die tijd ging het echtpaar we kelijks bridge spelen. Ze zijn lid van de club in Steenbergen met 120 le den die zeventig jaar bestaat. De club is aangesloten bij de Nederlandse bridgebond. „Bridgesport is een denksport en wordt inmiddels bijna overal in de wereld gespeeld volgens dezelfde re gels. Er zijn Nederlandse, Europese en wereldkampioenschappen. Maar helaas wordt er geen bridge op het eiland Tholen gespeeld. Ik heb wel eens geprobeerd het van de grond te krijgen, maar het is me niet gelukt." Het kan thuis in familieverband of in de vriendenkring worden gespeeld, bij een club, maar volgens de kers verse districtsmeester ook via inter net. „Voor ons betekent het gezellig heid. Het is goed voor de sociale contacten en voor de geest. Het is tenslotte een denksport. We houden jaarlijks een drive ten bate van een goed doel. Vanwege mijn gezond heid kan ik daar al enkele jaren niet meer aan moedoen, maar als hobby ist draag ik toch mijn steentje bij. Ik kan het iedereen aanraden. Het is niet voor niets het koningsspel der kaartspelen. Dus een uitgelezen sport om je te vermaken." Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Ten Ankerweg 72 - Tholen Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M. Kinderen vermaken zich met een kegelspel op het speelterrein van de Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17