Minder strenge aanpak uitkeringen Scholen willen laagbouw, ook op plek van speeltuinvereniging Honderden euro's boete motorrijders 'Welstand' buigt zich over de kleur gevels op Markt smalstad ou4 nertst Oerlemans p_ OerlemansCz VVD bezoekt Kruytenburg en Sint-Annaland Enquête over 'welstand' Bibliotheek Tholen wel te vergelijken Donderdag 23 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 'Dit beleid is niet rechtvaardig 'We willen bij elkaar blijven, zeker in tijd van verdeeldheid' 'U bent een dodelijk projectiel Drie motorrijders hebben van de Thoolse kantonrechter hoge geldboetes gekregen en twee van hen zijn een tijdje hun rijbewijs kwijt. Ze reden met zeer hoge snelheden over de Thoolse wegen en waren al eerder bekeurd voor snelheidsovertredingen. Officier van justitie mr. J. Zon dervan hield één van hen voor dat wanneer een motor met een dergelijke hoge snelheid gaat schuiven, dit een dodelijk projectiel is voor andere weggebruikers. Ongemerkt Budelpack De Schutse Moeilijk Onverzekerd op brom- en snorfiets Grote commissie komt om de twee weken bijeen in Sint-Maartensdijk Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167-563 430 In een hartstochtelijk pleidooi hebben voorzitter Jac. van Akkeren en Pauline Rijsdijk van de cliëntenraad Tholen aangedrongen op een soe peler houding van het gemeentebestuur bij overtreding van de regels door uitkeringsgerechtigde inwoners. „Geef een stukje ruimte, zorg met name voor éénouder gezinnen met kinderen van 5-12 jaar en benut de uitstroomsubsidie voor deeltijdwerk", zo kregen de leden van de raadscommissie samenleving te horen. De noodgebouwen van De Casembrootschool zijn de speeltuin in Sint-Annaland al heel dicht genaderd. De 24-jarige B.T. uit Tholen moet respectievelijk 350 en 200 euro boe te betalen. Hij gaf vrijdag voor kan tonrechter mr. M.J.M. Klarenbeek toe, op 5 oktober vorig jaar met zijn motor te hard gereden te hebben. Bij een trajectmeting op de Rei- merswaalseweg en de Postweg wa ren .snelheden van respectievelijk 146 en 121 km/u vastgesteld, terwijl op die wegen 100 en 80 km/u als maximum geldt. „Het ging vanzelf, het ligt helemaal aan mij", ver klaarde T., waarop de rechter vroeg waarom hij de bekeuringen - totaal 605 euro - niet gewoon had betaald. Dat bleken er drie te zijn, want de Tholenaar ging ook nog op de bon omdat hij geen rijbewijs had, vertel de hij. Maar hij had slechts twee van de drie bekeuringen gekregen - zij het op een adres waar hij al drie jaar niet meer woont - en die ook betaald. Volgens de rechter ontleen de justitie T.'s adres aan de gemeen telijke basisadministratie, maar de man zei dat alle aanslagen van de gemeente op zijn huidige adres ko men. Mr. Klarenbeek wees erop, dat de Tholenaar eerder voor snelheids overtredingen is bekeurd. Omdat de nieuwe feiten meer dan twaalf maanden later zijn gepleegd, trad niet de zogenaamde recidive-rege ling in werking waarbij de rijbe voegdheid voor een periode wordt ontzegd. De officier van justitie achtte beide feiten bewezen en eiste 350 en 200 euro boete. De rechter nam dat over. „Omdat het zulke ho ge snelheden zijn, volgen zulke ho ge boetes", zei hij. R.A. (41) uit Veenendaal is zijn rij bewijs vier maanden kwijt en moet 728 euro boete betalen. Hij reed in juni vorig jaar op zijn motor over de provinciale weg bij Sint-Annaland maar liefst 184 km/u, dat is 104 km te hard.' De man vertelde de rechter, dat motorrijden zijn uitlaatklep was. Hij heeft een eigen keukenmontage- bedrijfje en kampt met de nodige problemen. De overtreding bij Sint- Annaland deed A. beseffen dat het zo niet langer kon. „Ik heb mijn motor weggedaan en een mountain bike gekocht", zei hij voor de Thoolse kantonrechter. De man bleek eerder vorig jaar ook al be keurd te zijn en dat had consequen ties voor zijn rijbewijs. Volgens A. reed er toen iemand anders met zijn motor. „Ik heb de bekeuring betaald en het geld van die persoon terugge kregen", legde hij uit. De man zou niet geweten hebben, dat hij hier over kon reclameren. De officier van justitie hoorde het hoofdschud dend aan. „Wie op kenteken be keurd wordt, krijgt er een brief bij waarin aangegeven kan worden dat iemand anders reed", zei mr. Zon dervan. „De radarmeting was 190 km, na correctie 184 km. Dat is veel en veel te hard. Ga je schuiven, dan ben je een dodelijk projectiel voor andere weggebruikers en ik reken u dit dan ook zwaar aan." De officier wilde geen rekening houden met het verhaal van de eerdere boete, omdat dit niet werd bewezen en niet meer nagegaan kan worden. Hij eiste 832 euro boete en acht maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, geheel volgens de richtlijn van justitie. A. reageerde dat hij probeert zijn geld te verdienen. Hij werkt alleen en heeft voor zijn bedrijfje absoluut zijn rijbewijs nodig. De rechter hield daar in zijn vonnis enigszins rekening mee. „Maar ten aanzien van die eerdere bekeuring moet ik u op uw ogen geloven." Hij halveerde de ontzegging tot vier maanden en verlaagde de boete naar 728 euro. Ook D.J. van V. (34) uit Berkel en Rodenrijs kreeg vier maanden rij ontzegging, maar daarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. En een boe te vafi 280 euro. Van V. reed op 8 november vorig jaar op zijn motor over de Philipsdam met een snel heid van 140 km/u. Eerder dat jaar, maar ook in 2001 en 1999, werd hij bekeurd voor het met meer dan 30 km overschrijden van de maximum snelheid. „Het was een mooie dag en er was nauwelijks ander verkeer op de weg", voerde hij ter verdedi ging aan. „U tilt er dus kennelijk niet zo zwaar aan" zei de kanton rechter. „Ik til er wél zwaar aqn, maar het gaat ongemerkt", reageer de de verdachte. Hij acht de ka| dat hij ooit nog op een motor overigens klein. Drie maanden get den overkwam hem een vrij ernstig ongeluk (hij loopt nog met krukken) doordat een auto onverwachts in haalde toen Van V. op zijn molor aan kwam gereden. De officier van justitie hield de man voor dat regels er zijn om zich aan te houden. „We mogen in het verkeer geen eigen re gels stellen." De drie eerdere over tredingen nam hij eveneens in ogen schouw voor zijn eis van 280 euro en vier maanden ontzegging waar van drie voorwaardelijk. Van V. zei niet zonder rijbewijs te kunnen, want voor zijn werk als controller bij een installatiebedrijf moet hij da gelijks naar vestigingen door het he le land. Hij zou afgelopen maandag juist weer beginnen met zijn werk, maar dan in een auto met chauffeur omdat hij zelf nog niet kan rijden. De periode van rijontzegging gaat in op het moment dat hij zijn rijbe wijs heeft ingeleverd, vertelde de rechter - die de eis van de officier overnam - de man. gcci- kalns rijdt gelc- De cliëntenraad is wel akkoord met strafmaatregelen als stok achter de deur, maar wil evenwicht in het be leid. Verlaging van de uitkering tot zelfs 50% bij herhaald tekortschieten van de cliënt wordt als een erg zware sanctie ervaren. Volgens mevr. Rijs dijk schept dat weer maatschappelijke problemen, want mensen zonder in komen gaan zwerven. „Gezinnen en individuen staan soms onder grote druk en wanneer hun uitkering min der wordt, zorg je voor problemen bij de woningstichting en nutsbedrijf Delta." Van Akkeren noemde het voorgestane beleid 'niet rechtvaardig.' „De ge meenteraad is verantwoordelijk voor 350 mensen en u stapt wel erg ge makkelijk over de problematiek heen. Ik ben ook enigszins teleurgesteld dat niemand uit de raad contact met ons opgenomen heeft. Moeten we dan net als destijds met de voorgenomen slui ting van de bibliotheken en zwemba den met 350 mensen voor het ge meentehuis gaan demonstreren?" Van Akkeren (oud-voorzitter van de PvdA Tholen) verweet wethouder Velthuis ook onjuiste informatie te geven. „Wat de wethouder zegt is on waar. Een ambtenaar zei het eerder op de gang anders", aldus Van Akkeren. De wethouder zei hier erg verbaasd over te zijn. „Ik ga af op de informatie die mij is aangereikt." Commissie voorzitter M.A.J. van der Linde vond dat deze zaak uitgezocht moest wor den vóór de behandeling in de ge meenteraad. Afhankelijk van die informatie zal De VVD-statenfractie, waaronder mevr. H.A. Polderman-Martin uit Tholen, brengt donderdagmiddag 30 september een werkbezoek aan de gemeente Tholen. In het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk wordt eerst twee uren overleg ge- Bewoners of gebruikers van pan den op de Markt in Tholen en in Sint-Maartensdijk zouden bij de gemeente een aanvraag in moeten dienen voor een vergunning als ze hun gevel willen schilderen. Dat is het advies van de grote welstands commissie. Ze bekeek onlangs op de Markt in de smalstad drie pan den die in een rozerode en bruin rode kleur zijn geverfd. De ge meente wil het oordeel van de commissie weten omdat deze pan den in een beschermd dorpsge zicht liggen. Bij de gemeente komen jaarlijks on geveer 350 aanvragen binnen die door de welstandscomissie worden bekeken. Dat gebeurt om de twee weken door de gedelegeerde archi tect H.J. Groenenwegen in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Van deze aanvragen, gaan er twintig tot dertig naar de 'grote of brede welstandscommissie.' Die bestaat uit vijf architecten die ook om de twee weken bij elkaar komen. Ze zijn in dienst van de stichting Dorp, Stad en Land uit Rotterdam. De gro te commissie bespreekt bouwaan- vragen uit het werkgebied, dat naast de gemeente Tholen ook de gemeen te Schouwen en de gemeenten op Goeree-Overflakkee omvat. Ze houdt zitting dit kwartaal in de kan tine van het gemeentehuis. Een van de vragen betreft dus de kleurstelling van de gevels op de Markt. Juist omdat de panden aan de Markt in Sint-Maartensdijk in het centrum van het dorp liggen, in de publieke ruimte, denkt de gemeente er over om eisen te stellen aan de kleur van de gevels. Het gaat in dit geval om de voorma lige bakkerij en chocolaterie Van den Hoek aan de oostkant van de Markt, nummer 53, en twee panden aan de westzijde, het pand 't Krieltje (tabak en fournituren en later het verkooppunt van brood en banket van Bazen) dat nu leeg staat op nummer 17, en Brood en Banket Ba zen op nummer 20. Het schilderen van gevels is nu niet gebonden aan regels. Er is door de gemeente geen beleid voor vastge steld. Aanleiding voor de vraag van de gemeente is de kleur die bij Brood en Banket Bazen is gebruikt. Dat zou dezelfde kleur zijn als die op de gevel bij Van den Hoek, maar de commissie betwijfelde dat nadat ze zelf poolshoogte ging nemen. Architect M.P.H. Raaijmakers is in de commissie belast met het beoor delen van aanvragen in de be schermde stads- en dorpsgezichten. Hij kijkt niet alleen naar de hoofd vorm, maar let ook op de details in de uitvoering. Het gaat immers vaak om monumentale gebouwen. Hij toonde zich kritisch over het gebruik van de kleuren. Dat geldt echter niet alleen voor het toepassen van de ro de of roodbruine kleur, maar ook voor witgeschilderde gevels. De nieuwe hal die op het bedrijven terrein in Poortvliet naast Budelpack 2 moet verrijzen, moet naar voren uitspringen. Al is het maar een me ter. Daarmee wordt de uitbreiding blijken of een raadsmeerderheid het standpunt van de cliëntenraad over neemt. PvdA, CDA, ABT en D66 waren daar nu al voor, maar dat is met 9 stemmen net geen meerderheid. „De cliëntenraad zit dichterbij het vuur dan wij", zo motiveerde M.A.H. den Haan het PvdA-standpunt. Hij miste evenwicht in het gemeentebe leid. „Het hele gezin, ook de kinde ren, wordt gekort met strafmaatrege len." Mevr. M. Ligtendag-Quist was de zelfde mening toegedaan. „Als je te veel kort, loopt het uit de hand", zei het CDA-raadslid. „Sancties moeten redelijk zijn. Daarom is er verruiming van de mogelijkheden nodig, zoals een vergoeding voor vrijwilligers werk." SGP, VVD en CU steunen b. en w. „Er is souplesse nodig om in bijzon dere gevallen van de regels af te wij ken, maar die ruimte hebben b. en w. volgens dit voorstel al", zei P. van Belzen. „En als er onbillijkheden in de regeling blijken te zitten, kunnen die bij de evaluatie besproken wor den", aldus het CU-raadslid. Wethou der Velthuis hield de commissie voor, dat b. en w. zijn doorgegaan met het streng handhaven van de regels voor uitkeringsgerechtigden omdat de meerderheid van de gemeenteraad zich daarvoor heeft uitgesproken. De reïntegratieverordening Wet werk en bijstand met de beleidsregels sti muleringsbeleid, hoogwaardige hand having, afstemmingsverordening en fraudeverordening worden vanavond in de gemeenteraad besproken. pleegd met het college van b. en w. Daarna gaan de provinciebe stuurders naar buiten. Land schapscamping Kruytenburg van de familie Van Nieuwenhuijzen wordt met een bezoek vereerd, waarna men de watersport en an dere recreatieve ontwikkelingen rond de haven van Sint-Annaland bekijkt. In de Buutengaets, het clubgebouw van de watersportver eniging, wordt het werkbezoek af gesloten. van het gebouw aanvaardbaar, zo concludeerde de grote welstands commissie die de bouwaanvraag be sprak. De kwestie was ingebracht door Groenenwegen die een week eerder de aanvraag met de indieners van het plan al besproken had. Op die bijeenkomst had hij voorgesteld om het gebouw iets naar voren te ha len. Hij lichtte toe dat de indieners daar niet veel in zagen en dat hij de kwestie zou Voorleggen aan zijn col lega's in de grote commissie. De vijf architecten bleken het snel eens. Volgens voorzitter J.W. de Weerd wordt de nieuwbouw in het plan 'tegen de bestaande loods aan geplakt', maar was de uitvoering in de kleuren van de belendende ge bouwen (blauwgrijs) al een stuk be ter (in plaats van geel). Groenenwegen vroeg of het naar vo ren laten springen een 'harde wel- standseis' is of dat de bouwers aan de slag konden gaan nu het plan al besteksgereed was. Secretaris T. Jansen vond dat de nieuwe hal 'on genuanceerd' tegen de bestaande was aangezet. M.J.J. Onrust zei er voor te zijn het pand op zijn minst naar voren te halen. Hij wees op de bestaande ingang van het pand waar het naast komt. Hij vond de ingang al niet 'echt passend bij een groot in dustrieel project.' Door nu juist het nieuwe pand iets naar voren te ha len, zou die ingang ook wat meer ac cent krijgen. De Weerd was het daar mee eens: „Het is nu slordig en on- De openbare basisschool De Ca sembrootschool en de christelijke basisschool School met de Bijbel in Sint-Annaland willen allebei nieuwbouw op de huidige plek met inbegrip van het terrein van de speeltuin Vrij en Blij. Dan is er ruimte genoeg om beide scholen in één bouwlaag te huisvesten. Het bestuur van speeltuinvereni ging Vrij en Blij voelt er echter niet veel voor om weer te moeten verkassen. De beide scholen willen bij elkaar blijven. Dat werd donderdagavond duidelijk op de informatieavond in de Wellevaete. In een van de voorstellen was de ver plaatsing van de School met de Bijbel opgenomen naar het trapveld naast de Wellevaete. „We willen bij elkaar blijven, zeker in deze tijd van zoveel verdeeldheid," zei directeur M.D. Baaij van de School met de Bijbel, doelend op de kerkscheuring in het dorp. De speeltuinvereniging wil echter het liefst blijven op de plaats waar ze nu zit, zei bestuurslid D. Mol. Oprichter en oud-voorzitter A. Rijnberg hield een gloedvol pleidooi om de speeltuin niet te verplaatsen. Volgens Rijnberg zou dat de vierde keer worden in het 40-jarig bestaan. Hij zei dat dit een zware last betekent voor de vereni ging en hij vreest schade aan de speel toestellen als deze verplaatst worden. In dit voorstel werd de speeltuin over gezet naar de plek waar nu de kleuter school (onderbouw School met de Bijbel) staat, op de hoek School straat/Kloosterstraat. Dat terrein is groter dan het terrein waar de speel tuin nu staat, maar Rijnberg vond de plek niet geschikt omdat Vrij en Blij dan aan een kruispunt zou komen te liggen. Rijnberg kwam pas aan het eind van de bijeenkomst met zijn kritiek op de voorstellen die die avond de revue passeerden. In opdracht van de gemeente had DHV een haalbaarheidsonderzoek verricht. Projectleider H. Zijp presen teerde de mogelijkheden nadat de le den van de commissie ruimte met de schooldirectie en leden van de bestu ren een rondleiding hadden gehad in de gebouwen en door de omgeving van de schoolgebouwen. Zijp liet de mogelijkheden mét de in vesteringskosten zien waaruit de commissie een keus kan maken. Met de voordelen en de nadelen. Hij schet ste drie mogelijkheden (scenario's): - 1. Blijven op de bestaande plek met gebruik van het terrein van de speel tuin. Daarop zou dan een groot deel van de uitbreiding van de School met de Bijbel plaatsvinden. Voor het ove rige zouden de gebouwen aangepast worden. Delen van de school worden verzorgd. Als het gebouw iets naar voren komt, dan maakt dat de entree ook belangrijker. Al is het maar een metertje." En dat was het algehele advies van de welstandscommissie. Het plan voor het beoogde activitei tencentrum van De Schutse (stich ting tot verzorging van verstandelijk gehandicapten) uit Kesteren aan de Coentjesweg in Oud-Vossemeer kwam ook aan bod. De tekening van architecten- en ingenieursbureau Noortwijk uit Maarssen werd er toe gelicht door ir. R. Kromhof en H. Overeem. De schets van het centrum met een plat dak noemde Kromhof 'sober en doelmatig'. Het gebouw komt niet aan de straat te liggen maar een stuk naar achteren op het perceel. In de toekomst zou aan de straatzijde een woning verrijzen, waardoor volgens Kromhof het straatbeeld intact blijft. In de gevels is een geleding aange bracht, door een afwisseling van lichte en donkere stenen. Volgens Kromhof zou het gebouw nog een stuk verder naar achteren kunnen worden geplaatst, waardoor het ook nog meer in het groen kan komen te staan, zodanig dat het in de omge ving 'wortelt.' Maar De Weerd wees erop dat het gebouw ook zichtbaar is vanuit de omgeving aan de zijkanten en ach terzijde. Volgens Kromhof valt dat gesloopt. De speeltuin zou dan ver huizen na het slopen van de kleuter school. Kosten 4.050.000 euro. Directeur G.T. Bril van de Casem- broot vroeg zich af of er dan voldoen de speelruimte rond de gebouwen zou overblijven. Volgens Zijp is er dan zelfs een overmaat van ruimte. 2. De School met de Bijbel krijgt nieuwbouw naast de Wellevaete, naast de geplande uitbreiding van het dorpshuis. De Casembrootschool blijft aan de Schoolstraat en krijgt na enig sloopwerk en verbouwingen daardoor meer ruimte. De speeltuin blijft ook. Kosten 3.300.000 euro. Bril was daar niet voor omdat hij dan met een relatief oud gebouw (uit 1960) blijft zitten dat niet aan de eisen van nu voldoet. 3. Beide scholen blijven aan de Schoolstraat en maken geen gebruik van de grond van de speeltuin. Maar moeten dan voor een deel de hoogte in om alle groepen te kunnen huisves ten. Kleuterschool wordt gesloopt. Kosten 4.450.000 euro. J. Droogendijk van de medezeggen- wel mee. Het gebouw is vanaf de Vogelsangsedijk wel te zien, maar die dijk ligt op een flinke afstand, zei hij. Onrust vroeg of er geen kapvor- men toegepast kunnen worden 'om aan te sluiten bij de gemiddelde vor men in de omgeving'. Maar dat is volgens Kromhof 'een moeilijk verhaal' omdat het plan dan veel duurder wordt. Volgens De Weerd hoeft een lessenaarsdak ech ter niet veel meer te kosten. Krom hof legde echter uit dat het gebouw wat volume betreft al hoger uitvalt omdat er aan het plafond tilliften moeten worden bevestigd. „Het ge bouw is daardoor al sowieso duur der. De stichting doet er al geld bij. De overheid zegt dat we juist sober moeten bouwen (ministerie van volksgezondheid - red.)." Elke burger, bouwkundig tekenaar of architect die bij welstandscommissie op bezoek komt om zijn bouwplan toe te lichten, krijgt de laatste tijd een enquêteformulier mee. De welstands commissie wil nagaan of de klant te vreden is over zijn bezoek aan de commissie. Er zijn drie onderdelen met verschillende vragen. Eentje over het bezoek aan de commissie, een schapsraad van de Casembroot wilde weten of er ook gekeken is naar de exploitatiekosten. „Investeringskos ten noemen is makkelijker dan ex ploitatiekosten berekenen. Maar daar gaat het wel om. Ik vrees dat er niet veel over blijft. Je zit met onderhoud en afschrijving van het bestaande ge bouw." SGP-raadslid H.W. van Eenennaam vroeg zich af of het bestuur van de speeltuinvereniging was gehoord. Dat was niet het geval. Maar namens het bestuur zei D. Mol dat Vrij en Blij het liefst op de huidige locatie wil blijven. „De speeltuin is pas aangepast. Weer verhuizen word je beu. We willen het liefst blijven zitten." Volgens A. Saarloos van Vrij en Blij zou zelfs enige uitbreiding van de speeltuin wenselijk zijn. Zij vroeg zich ook af of er voor de uitbreiding van de scholen niet enkele huizen aan Crooswijck gesloopt zouden kunnen worden. Maar volgens wethouder W.C. van Kempen was daar geen sprake van. Dat zou veel te duur wor den. Maar volgens Groenenwegen is er wel een mouw aan te passen. Op de schuine daken hoeven niet per se dakpannen te komen. „Het kan ook met golfplaat. En dat is wel sober. Het lijkt nu of we alleen maar van kapjes houden, maar we zitten wel in een achtergebied, met schuren in de omgeving. We hikken aan tegen de vorm van buiten, maar begrijpen uw probleem ook. Het wordt er al leen maar aardiger van." Volgens De Weerd, die nog eens de nadruk legt op de plaats van het ge bouw in de landelijke omgeving, kan het binnenstuk van het gebouw uit een plat dak bestaan. „De hoofd vorm is voor ons belangrijk." Als de dakvorm aan de zijkanten ook nog eens met donkere stenen in de ge vels wordt uitgevoerd, dan wint het gebouw volgens Groenenwegen aan kracht doordat er meer contrast ont staat. over het beoordelen van het plan en eentje betreft algemene opmerkingen. De klant kan met cijfers van 1 tot en met 5 invullen wat hij er van vond. De 1 staat voor slecht, de 2 voor ma tig, een 3 is voldoende, een 4 is goed en een 5 uitstekend. Vanaf 1 januari wordt de welstand in een nieuw jasje gegoten. Dan blijft er een commissie van twee architecten over, aangevuld met een burgerlid. Het gemeentebe stuur beraadt zich momenteel over de eisen die aan het burgerlid moeten worden gesteld. Bril zei te hopen dat wat er ook uit komt, het goed gebeurt. Hij opperde een vierde mogelijkheid: De scholen bij elkaar houden in één bouwlaag door ook de ruimte van de speeltuin erbij te nemen. Voorzitter M.A.J. van der Linde noemde dat een spooksce- nario. Van Kempen zei niet alleen naar de kosten te kijken, maar de scholen onderwijskundig zo in te richten dat ze vooruit kunnen. PvdA-raadslid E.M. van der Wal-Ver meulen wees er op dat renovatie en aanpassingen ook geld kosten. Ze vroeg zich af wat het scheelt in prijs als beide scholen nieuwe gebouwen krijgen op de huidige stek met het ter rein van Vrij en Blij. Bestuurslid J. Moerland van de School met de Bijbel wilde weten of de bouw van Vroonstede is meegeno men in de prognoses van het aantal leerlingen. Volgens Zijp was dat het geval. De commissieleden zullen in de ver gadering van 12 oktober een keuze bekend maken. R.B. de H. (20) uit Tholen kreeg vrijdag van de kantonrechter een boete van 70 euro omdat hij in april op een onverzekerde bromfiets had gereden op de Hiksedijk in Oud- Vossemeer. De H. verklaarde dat hij de brommer destijds nog aan het opknappen was. De hem toege stuurde bekeuring van 57 euro was hij kwijtgeraakt, zei hij. De brom mer staat nog altijd, onverzekerd, in zijn schuur. Bij verstek werd A.K.D. (43) uit Bergen op Zoom eveneens tot een boete van 70 euro veroordeeld om dat hij op een onverzekerde snor fiets had gereden. Rechter M.J.M. Klarenbeek wees erop dat D. eerder was bekeurd voor het rijden in een onverzekerde auto, maar officier van justitie J. Zondervan vond dat geen aanleiding om een hogere straf te eisen. Een aantal automobilisten dat on verzekerd had gereden, kreeg bedui dend hogere geldboets. Ze werden allemaal bij verstek veroordeeld en moeten 350 euro betalen. Het betrof C.C. (25) en P.B. (43) uit Tholen, I.S.J. (34) uit Barcelona en H. van W. (22) uit Sint-Philipsland. Deze laatste kreeg voor het rijden zonder rijbewijs nog eens 215 euro boete. Historische vestingwerken. De stichting Menno van Coehoorn te Utrecht ontvangt een bijdrage van 2000 euro van de provincie voor uitgave van het deel Zeeland van de Atlas historische vestingwerken. De gemeenteraad van Tholen laat op voorstel van de CU-ffactie een on derzoek instellen naar de kosten en bibliotheekdiensten van vergelijkbare gemeenten als Reimerswaal en Bor- sele. Raadslid P. van Belzen had be hoefte aan zo'n onderzoek omdat de bibliotheken in Reimerswaal met 392.000 euro uitkomen, terwijl men op Tholen 650.000 euro wil hebben. Wethouder Velthuis meent dat zo'n vergelijking een kwestie van appels en peren is omdat Tholen veel meer bibliotheken heeft dan Reimerswaal. De gegevens tonen echter aan, dat er qua vestigingen een goede vergelij king is tussen Tholen en Reimers waal. Tholen heeft 3 vestigingen in Tholtjn, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland, 3 uitleenposten in Sint-Philipslaiid, Oud-Vossemeer en Poortvliet en 2 bi bliobussen in Scherpenisse en Stavc- nisse. Reimerswaal heeft 5 vestigin gen in Yerseke, Rilland, Hansweejrt, Kruiningen en Krabbendijke en 2 bi bliobussen in Oostdijk en Waarde. Daarnaast nog 3 particuliere biblio theken: van de Gereformeerde Ge meente in Yerseke en Waarde en een christelijke bibliotheek in Kruiningen. Borsele heeft 2 vestigingen in Hein- kenszand en 's Gravenpolder en maar liefst 13 bibliobussen in Baarland, Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's Heer-Abtskerke, 's-Heerenhoek. Hoedekenskerke, Kwadendamme, Lewedorp, Nieuwdorp, Nisse, Oude- lande en Ovezande. De grote welstandscommissie neemt een kijkje op de Markt om de kleur van de geverfde gevels te beoordelen. V.l.n.r. secretaris T. Jansen, voorzitter J. W. de Weerd, M.P.H. Raaijmakers (monumenten), M.J.J. Onrust, H.J. Groenenwegen en ambtenaar Jan Fase. 2É\ A 1 mmam mmm. Jt Awm Openingstijden winkel Maandag 13.00 -17.30 uur Dinsdag t/m donderdag 09.00-17.30 uur Vrijdag 09.00 - 20.30 uur Zaterdag 09.00 -17.00 uur Wv "-X - Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7