Prinsjesdag hele mooie traditie, maar solidariteit zwaar op de proef Slagkracht was super kick! PLEUNE Style Voor mode en wonen Handenbinders Twee de-Kamerlid Luuk Blom (PvdA) anderhalf jaar in Den Haag Y° u n Donderdag 23 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Je voelt je bevoorrecht, ook al zitje op de achterste rij in de Ridderzaal. De buurman en zijn vrouw hebben al acht jaar lang geprobeerd om op Prinsjesdag een plaatsje te bemachtigen om de opening van het parlementaire jaar mee te maken. Naast alle kamerleden, een bonte verza meling diplomaten, leden van de Raad van State, minis ters en staatssecretarissen is er niet zoveel plaats meer. Dinsdag waren ze eindelijk bij de gelukkigen, toen ko ningin Beatrix namens de regering voor de 25ste keer de troonrede uitsprak. PvdA-kamerlid Luuk Blom (46) uit Sint-Annaland maakte het voor de tweede keer mee. Hartig woordje Klein hartje Bemiddelaar Verraden Thoolse raad De 21 deelnemers aan de play-in voor slagwerkers zijn enthousiast. En ook de organisatie bij Concordia Tholen kijkt er met genoegen op terug. Slagkracht, een landelijk project om het slagwerk bij muziekverenigingen te pro moten, is in Tholen een succes geworden. „Het is een geweldige avond geweest en ook de demonstraties op de basisscholen waren leuk", zegt coördinator Tjerk de Jonge van de Thoolse muziekvereniging. Op de website van het project reageren de jeugdige muzikanten lovend: super kick, vet cool, stoer, geweldig. Grijs kenteken Geen fileprobleem Subsidie welkom bij Wereldwinkel gemeente Thoien BEKENDMAKING „Hoewel ik niet zo monarchistisch ingesteld ben, vind ik Prinsjesdag een hele mooie traditie. Het zegt na melijk iets over Nederland. Als kind zat je al naar de gouden koets te kij ken en nu maak je dat als Tweede Kamerlid van nabij mee. Heel bij zonder en ook best gezellig." Zo gezellig is de boodschap van de regering overigens niet: sterk bezui nigen in een periode dat de econo mie stilstaat. „De solidariteit wordt op de proef gesteld", zegt de konin gin. Volgens Blom is de solidariteit door de regering in de begroting 2005 al losgelaten. „Er is sprake van afbraakpolitiek richting mensen die het al moeilijk hebben. Behalve de AOW die volstrekt terecht verhoogd wordt, gaan de WAO en WW om laag. En de regering doet niets aan het scheppen van banen. Je kunt in Nederland bijna geen voorstander meer vinden van dit beleid, behalve de regering zelf. Er is sprake van een staaltje arrogantie dat zijn weerga niet kent." Toch is het ook gezellig aan het Bin nenhof. Iedereen is feestelijk aange kleed. Zo heeft Luuk Blom zijn drie delig grijs uit de kast gehaald, waarmee hij door collega's en frac tiemedewerkers wordt gecompli menteerd. En ook in de PvdA-fractie heeft menige vrouw een hoed aange schaft, maar volgens Blom waren de hoofddeksels toch minder uitbundig dan toen de sociaal-democraten nog in de regering zaten. In de royale fractiekamer heet voorzitter Wouter Bos nog zonder stropdas de PvdA- kamerleden en hun gasten hartelijk welkom. Alleen voor de koningin doet hij een stropdas om, laat hij we ten. En tijdens de verenigde verga dering van de Staten-Generaal in de Ridderzaal is dat later ook het geval. In de fractiekamer is er oranje gebak bij de koffie. De stemming is opper best. Wouter Bos doet zijn rondje en maakt met iedereen kennis. Gelijk maar even geïnformeerd of hij Luuk Blom op rapport heeft geroepen toen er minder vleiende publicaties ver schenen over zijn pinksterreis met ex-VVD'er Geert Wilders in Slowa kije. „Ik heb inderdaad een hartig woordje met hem gesproken, maar hoge bomen vangen nu eenmaal veel wind", zegt Bos. Het Sint-An- nalandse kamerlid bevestigt het ge sprek, want welke fractievoorzitter zou er nu niet om opheldering vra gen als er dergelijke krantenberich ten verschijnen. „Maar voor de rest is alles helder. Er is niets aan de hand." Voor een kamerlid gaan in de zwaar beveiligde residentie alle deuren en hekken open. De politie springt op zij wanneer Luuk Blom naar de on dergrondse parkeergarage onder het Plein rijdt. Zijn plaats is eigenlijk bezet door het Zeeuws-Vlaamse CDA-kamerlid Myra van Loon, maar er is nog genoeg ruimte over. Binnendoor ga je naar het gebouw van de Tweede Kamer en de fractie kamers van de PvdA. Luuk Blom beschikt over een royale kamer van 40 m2 met een werktafel, een leesta fel en een zitje. Alleen de kamer van fractievoorzitter Bos is groter. Blom zat eerst boven in een krappere ruimte, maar verkoos de voormalige timmerwerkplaats als fractiekamer. „Ik kan hier met collega's overleg gen of gasten van bijvoorbeeld de industrie ontvangen." Luuk Blom werd 30 januari 2003 geïnstalleerd als 1 van de 42 PvdA- kamerleden. De enige Zeeuwse ver tegenwoordiger in die fractie heeft na ruim anderhalf jaar zijn weg wel gevonden. „Je raakt steeds meer in geburgerd in Den Haag, kent beter de weg en je dossierkennis is nu ook op peil." Blom heeft de steun van twee fractiemedewerkers voor de fensiezaken en het industriebeleid. Daarnaast beschikt hij samen met collega Samson over een secretares se, die de post verzorgt, maar ook al le rommel bij de e-mail opruimt en de bloemen in leven houdt. Het Sint- Annalandse kamerlid beweegt zich gemakkelijk in het Haagse wereldje. „In de fractie heeft hij de grootste mond, maar hij heeft maar een klein hartje", schatert een collega op de gang. Het kamerlidmaatschap is leuk, ook al vergader je heel wat af en moet je ook nogal eens 's avonds of op za terdag door het hele land opdraven. „Je komt op plaatsen waar je anders niet zou komen", zegt Blom, die vo- Heerlijk hoor, die zonnige zomermaanden. Maar bij het stijgen van de tem peratuur loopt ook regelmatig mijn bloeddruk op naar tropische waarden. De kinderen worden gelukkig al wat zelfstandiger, maar om hen te gerieven blijft er nog genoeg werk aan de winkel voor een moderne huisvader. Toch zeker als je vrouw er dan ook nog eens een dagje op uit trekt met een vriendin. Het begint bij het krieken van de dag al met het aankleden en het maken van het ontbijt. Normaliter lees ik eerst rustig mijn krantje. Maar die luxe is me, bij afwezigheid van onze chef in de huishouding, niet gegeven. Amper bekomen van het gehannes met cornflakes en chocoladevlokken wacht mij al een volgende krachtproef. ,,Wat moeten wij vandaag voor kle ren aan pa klinkt het bovenaan de trap. Gelukkig is het kwik buiten al ge stegen tot boven de 20 graden. Dat maakt de keuze uit de uitgebreide kin dergarderobes er voor mij in ieder geval een stuk makkelijker op. Een korte broek en een hemdje zijn zelfs door mij, als kledingleek, razendsnel bij el kaar gezocht. Maar als ik mijn oogappeltjes vervolgens vriendelijk vraag om lekker buiten te gaan spelen, wacht me wederom een klusje waarop ik, op mijn vrije zaterdag, niet direct zit te wachten. Het opblazen van het kin derbadje. U herkent dat vast wel. Je kunt pompen zo hard je wilt, maar de badrand krijgt maar zeer langzaam enige vorm. En alsof dat nog niet verve lend genoeg is, springt onze jongste telg, net op het moment dat ik het ven- tieltje afwil sluiten, met een grote sprong op de bassinrand. Weg lucht, sor ry pap. Grrrrzzz. Ik kan me gelukkig goed beheersen in dergelijke crisissituaties en met een gezicht dat op onweer staat, lijkt ook mijn pomp- ritme ineens een stuk hoger te liggen. Als het zwembad eenmaal op spanning staat, denk je dat het nog slechts een kwestie is van water erin en poedelen maar. Je verheugt je al op het moment waarop je je dan toch eindelijk in de lommerd kunt laven. Een misrekening, zo blijkt al snel. Want na een uurtje pompen, talloze emmers water leuren en bergen badspulletjes aanslepen, blijken de badgasten het al na 10 minuten voor gezien te houden. We vinden het niet leuk meer pap, wil jij even een handdoek voor ons pakken.Krantje aan de kant en om handdoeken maar weer. Goed en wel verzonken in het dagblad roept een van de kinderen dat hij dorst heeft. En als ik me even Oostindisch doof probeer te houden, krijgt hij bijval van zijn oudere zus. Ik had mezelf voorgenomen om het vandaag in ieder geval tot de middag 'droog' te houden, maar met al dat kinderge- zeur om me heen groeit ook het verlangen naar een alcoholische versnape ring. Ik besluit dan ook maar om het nuttige met het aangename te combi neren. Terwijl ik de jeugd twee glaasjes ranja serveer, neem ik zelf iets sterkers. Het is tenslotte ook mijn vrije dag en als je jezelf niet kietelt, lach je nooit. Inmiddels heb ik de moed opgegeven dat ik vandaag nog aan iets voor me zelf toekom. Vier kinderogen kijken me, na het nuttigen van hun consumptie, alweer vragend aan. We vervelen ons zo. Weet jij iets leuks?" Nu moet ik u vertellen dat onze woning, onze garage en het tuinhuis uitpuilen van het speelgoed. Het lijkt soms wel of je je in een dependance van Bart Smit be vindt. Maar, u raadt het al, daar zit niks leuks bij voor zoon- en dochterlief. We willen graag met jou een spelletje doen. Afgepeigerd na een middagje badmintonnen, skippyballen, jeu de boules, bellenblazen en voetballen serveer ik 's avonds een maaltijd uit eigen mag netron. Tot mijn opluchting zie ik dat de vermoeienissen van vandaag geluk kig ook bij mijn kinderen hun tol eisen. Het is zo meteen nog een kwestie van in bad en naar bed, zo taxeer ik de situatie. Dat laatste blijkt helaas niet helemaal te kloppen. Na een geroutineerde wasbeurt leg ik onze nazaten te bed. Maar nog voor ik beneden ben, roept de jongste al dat hij zijn knuffel kwijt is. Veiligheidshalve besluit ik de babyfoon maar aan te zetten. Het is een zwoele avond en als ik lekker in de tuin zit, hoor ik niets van wat de ko ters op hun kamertje uitvreten. De intercomverbinding staat nog maar am per stand-by of het communicatiekanaal vertoont sterke gelijkenis met het geen zich in de verkeerstoren op Schiphol afspeelt. De een jengelt om drinken, de ander kan niet slapen omdat er een bromvlieg op haar kamer zit en net als ik denk dat ik voor al deze probleempjes een oplossing heb gevon den, is het klaarblijkelijk tijd voor een piasronde. „Hoe was jouw dag?", hoor ik in mijn onderbewustzijn. Mijn aandacht gaat vrijwel onmiddellijk uit naar de geluidsverbinding met de kinderka mers. Ten onrechte dit keer. Ik blijk even te zijn ingedommeld en alsof ze op dat moment gewacht heeft, komt vrouwlief thuis van haar uitstapje. Oh, het was een heerlijke dag, lieg ik hardop. „En de kinderen, hebben die zich een beetje vermaakt?" Zeker, ik heb er geen kind aan gehad, overtref ik mijn eerste leugentje. In mijn hart heb ik echter diep respect voor mijn vrouw. Zij heeft namelijk de hele week met die twee handenbindertjes van ons te ma ken. PvdA-Kamerlid Luuk Blom uit Sint-Annaland (rechts) geniet na de Troonrede met o.a. Tweede-Kamervoorzitter Frans Weisglas voor de Ridderzaal van de gezelligheid op het Binnenhof. rige week nog in Zuid-Frankrijk was als vervanger van de PvdA-voorzit- ter van de defensiecommissie. Hij maakte al menige vliegreis en woon de in Kazachstan ook de lancering van de Nederlandse ruimtevaarder André Kuipers mee. „Vergaderen vormt wel de hoofd moot, maar je doet nog een heleboel andere dingen." Zo voeren de Zeeuwse Tweede-Ka merleden regelmatig overleg met gedeputeerde staten van Zeeland en op Prinsjesdag werd Luuk Blom voor de Ridderzaal nog begroet door SGP-gedeputeerde George van Heu- kelom, die als waarnemend commis saris van de koningin Zeeland verte genwoordigde. Ook voor gemeente besturen doet Blom wel eens wat in Den Haag. Voor zijn eigen gemeente Tholen bijvoorbeeld informeerde hij naar ISV-gelden, subsidies voor dorps- en stadsvernieuwing. Voor Sas van Gent bemiddelde het PvdA- kamerlid bij staatssecretaris Van Geel van milieu voor de verplaat sing van Nedalco uit Bergen op Zoom. En Bergen kon weer geld los peuteren om het fabrieksterrein schoon te maken voor woningbouw. „Je werkt dan als bemiddelaar en kunt zaken versnellen omdat er stap pen overgeslagen kunnen worden." Met de JSF (het nieuwe vliegtuig voor de luchtmacht) en de proble men bij het Rotterdamse havenbe drijf door de financiële steun aan de RDM van bedrijvendokter Joep van den Nieuwenhuyzen heeft Blom de actualiteitenrubrieken Nova, Net werk en Twee Vandaag al gehaald. „Het zijn mogelijkheden om het standpunt van de PvdA over die on derwerpen te ventileren." Staatssecretaris van defensie Van der Knaap heeft een lastige aan Blom, want hij heeft het nodige aan te mer ken op zijn beleid. Bovendien is dat een CDA'er en dan gaan bij de Pv dA'er de alarmbellen rinkelen. Blom voelt zich nog steeds 'verraden' door de christen-democraten toen de kabinetsformatie tussen CDA en Pv dA mislukte en het kabinet van CDA, VVD en D66 er na de verkie zingen begin vorig jaar kwam. „CDA, dat is palingpoiitiek, zeg ik wel eens. Je denkt dat je ze beet hebt, maar ze glippen toch nog weg. Ook bij stemmingen heb je ze niet zeker. Ik zou liever met de VVD re geren. Maar nu zit de PvdA nog in de oppositie, dus echt veel te vertel len hebben we niet. Bovendien gaat de Tweede Kamer niet overal over. Toch zit ik hier als volksvertegen woordiger om de regering te contro leren en dat gebeurt dan ook. Ik zit er voor de belastingbetaler, niet voor defensie. Je houdt rekening met plaatselijke belangen, weegt zaken af en stelt prioriteiten. Zo heb ik de werf de Schelde in Vlissingen ge steund bij de levering van marine schepen aan Indonesië, hoewel daar in onze fractie ook tegenstanders van waren gezien de schending van de mensenrechten in Indonesië. Met de sluiting van het marinevliegkamp de Kooij bij Den Helder zit je ook weer met een dilemma. Defensie moet bezuinigen, maar qua werkge legenheid is die basis voor Den Hel der enorm belangrijk omdat er niet zoveel andere bedrijven zijn. Bij de sluiting van de Orion-basis in Val kenburg ligt dat anders. Rond Lei den en Den Haag zijn er voldoende mogelijkheden voor ander werk." Dit najaar heeft Blom nog meer dan genoeg onderwerpen op de rol staan en buitenlandse reizen staan tot aan het kerstreces niet meer op het pro gramma. De herstructurering van militaire oefenterreinen die defensie wil afstoten, de financiële onderbou wing van de voortgang van de ont wikkeling van de JSF met de com pensatieorders voor Nederland, de Industriebrief en het RDM-verhaal in Rotterdam zullen de nodige aan dacht vragen. „Ik zit nu langer in de Tweede Ka mer dan dat ik raadslid ben geweest, maar toch mis ik de Thoolse ge meenteraad. Eigenlijk is het best jammer dat in onze partij de af spraak is gemaakt dat je niet tegelijk kamer- en raadslid kunt zijn, hoewel dat staatsrechtelijk wel mag." Blom denkt nog met genoegen terug aan de 'erfenis' die hij in Tholen achter heeft gelaten: het op zijn initiatief Via Slagkracht moet de jeugd en thousiast gemaakt worden voor het musiceren als slagwerker. Concor dia heeft zich ervoor aangemeld, evenals nog negen muziekvereni gingen in het land. „Vervolgens hebben we verenigingen uit de regio uitgenodigd om mee te doen aan de play-in. Van de Thoolse Bond ont breken vanmiddag alleen leden van OVM, maar wél is er een groep mu zikanten uit Hoogerheide", vertelt De Jonge. In de grote zaal van Meulvliet staan de 21 jongeren (er waren 24 aanmeldingen, maar drie muzikanten zegden alsnog af) opge steld met de verschillende slagin strumenten zoals trommels (snares en fieldsnares), basdrums, konga's, bongo's en djembés. Projectleider Henk Mennens is de docent. Hij blijkt bijzonder gedreven en weet van geen ophouden. „Op een gege ven moment hebben we gezegd: en nu pauze. Mennens had het gevoel dat hij nog maar een half uurtje be zig was." De docent componeerde tevens de beide stukken die de groep instudeert: Tumba en Blue Monday. 's Avonds is er een uitvoering in Meul vliet. Van de 21 muzikanten komen er 19 terug om de ingestu deerde nummers ten gehore te bren gen. „Twee zijn er niet, dat wisten we van tevoren. Maar een jongen uit Sint-Annaland laat een rondgang van zijn eigen vereniging schieten voor het concert", vertelt De Jonge. Met negentig bezoekers is de pu blieke belangstelling goed. De slag werkgroep van Concordia, die elf leden telt, voert zes nummers uit. „Het is voor het eerst dat ze zes nummers achter elkaar speelden. Dat is best spannend, maar het gaat goed." Jennifer v.d. Velde en Mar jolein Dietvorst verzorgen de pre sentatie op een leuke manier. De groep begint met 'Variation on a dutch poem'. Dirigent Barry van Bavel complimenteert het slagwerk ensemble op de website (www.slag- kracht.info) met wat ze hebben la ten zien en horen. Dan is het de beurt aan het Natio naal Jeugd Slagwerk Ensemble. (NJSE) De acht jongeren - die alle maal een muziekopleiding volgen - zijn met de trein en de bus naar Tholen gekomen. Zo willen ze na afloop ook terug, maar dat gaat dus niet. Met auto's brengen bestuursle den van Concordia de muzikanten (zeven van de acht komen uit Lim burg) naar het station in Bergen op Zoom. Acht nummers speelt NJSE, waaronder vier compositie-op- drachten voor het Slagkracht-pro ject. Ook het tijdens de play-in be handelde Tumba staat op het programma. De Jonge: „Ze brengen vanalles. Van body percussion tot gevoelige muziek op marimba en vibrafoon." Het optreden maakt in druk op de jeugdige Thoolse muzi kanten. 'Petje af, echt ongelofelijk', laat één van hen op de website we ten. Onderdeel van het project is ook een workshop en demonstratie op basisscholen. Die verzorgt Peter Kil uit Ossendrecht vrijdag op De Re genboog en De Veste. Zestig kinde ren doen eraan mee. Leerlingen uit de groepen 7 en 8 maken tekenin gen voor een wedstrijd en die han gen zaterdag in Meulvliet. Zes zijn er bekroond. De makers daarvan krijgen een uitnodiging om op 11 december naar Leerdam te gaan, naar de nationale jeugdmanifestatie van de KNFM. Tjerk de Jonge is enthousiast over Slagkracht. „Als het kan, doet Concordia volgend jaar weer mee." aangenomen beleid om in nieuwe bestemmingsplannen 25% van de woningbouw door Castria als socia le woningbouw te laten uitvoeren. „In de nieuwe woonwijk Vroonstede in Sint-Annaland zal dat voor het eerst toegepast worden." Hij noemt het 'doodzonde' wanneer er in de Bredenvlietpolder een glas tuinbouwgebied van 40 ha zou ko men. „Dat kan niet in zo'n open landschap en de werkgelegenheids- voordelen worden overtrokken. Re creatie is een betere economische drager en ook in het buitengebied zou er meer mogelijk moeten zijn." De gemeentepolitiek volgend, con stateert Blom dat het gemiddelde raadslid zich meer gedraagt als be stuurder dan als volksvertegenwoor diger. „Men heeft het erover welke bomen er in de Meanderlaan in Tho len moeten komen, maar dat moeten b. en w. toch regelen. Van het dualis me klopt niets. In de Tweede Kamer ben ik de regering aan het controle ren, maar niet het land aan het bestu ren. Het politieke element is in de Thoolse gemeenteraad bijna ver dwenen. De specifieke punten van de PvdA en de VVD mis je. Wie profileert zich nu eigenlijk, behalve de SGP? Het is een beetje grijzig ge worden in de raad van Tholen. In de Tweede Kamer zie je echt verschil len!" 'Vertrouwen geeft een samenleving veerkracht en daadkracht', zo begint koningin Beatrix de Troonrede, maar Blom heeft totaal geen ver trouwen in het beleid van deze rege ring. „In onze tegenbegroting staat een werkbonus van 500 euro en een investering van ruim een miljard eu ro in activeringsprojecten. Het kan dus ook anders dan het kabinet van CDA, VVD en D66 wil." Volgens de Troonrede moeten pen sioenen, zorg en andere collectieve voorzieningen met een vergrijzende samenleving door een kleinere be roepsbevolking opgebracht worden. Blom ziet voor de door de regering gepropageerde soberheid echter geen boekhoudkundige, maar een ideologische reden. „Men wil ge woon een andere samenleving, zon der solidariteit." Na lang nadenken kan het PvdA-ka- mer geen enkel goed punt in de re geringsplannen noemen. „Alleen de afschaffing van het grijs kenteken voor zover het particulieren betreft. Maar niet voor gehandicapten en niet voor het bedrijfsleven, want daarvoor is een auto een productie middel." De PvdA wil de extra uit gaven betalen door de hoogste be lastingtarieven van 52 naar 54% te verhogen en door de aftrek van pen sioenpremie bij inkomens boven de 45.000 euro te schrappen. In harder werken ziet Blom, die voorheen hoofd verkoop bij een ziektekosten verzekeraar was, geen brood. „Dat is een illusie. Slimmer werken kan wei, maar met een langere arbeids duur krijg je nog geen hogere pro ductiviteit." Op weg naar Sint-Annaland staat het Tweede-Kamerlid tussen Den Haag en Rotterdam langdurig in de file, maar hij piekert er niet over om het VVD-beleid voor nog een rij baan extra te steunen. „Files vor men geen probleem. Als je geen eten hebt of je huis wordt bescho ten, dan kun je pas van problemen spreken", zo relativeert Blom de discussie over 'de heilige koe' in Nederland. Hoe hij politiek ook met anderen van mening kan verschillen, een vriendschappelijke omgang stelt de Sint-Annalander altijd wel op prijs. „Zo behoort Geert Wilders tot mijn vrienden in de Tweede Kamer, maar zijn standpunten over bijvoorbeeld de toelating van Turkije tot de Euro pese Unie deel ik niet. Ik behandel iedereen met respect en fatsoen en dat verlang ik zelf ook van ande ren." Tot de verkiezingen van mei 2007 blijft Blom in elk geval Tweede-Ka merlid, maar in de toekomst zou hij ook nog wel eens een bestuurlijke functie willen hebben. Niet als ge kozen burgemeester, want daar is hij een groot tegenstander van. Tij dens het eten blijkt hij in zijn frac tiegenoot Klaas de Vries (oud-mi nister van binnenlandse zaken) een medestander te hebben. „Niemand op Tholen zit, denk ik, ook op een gekozen burgemeester te wachten. Het huidige systeem, met een mo gelijk nog zwaardere rol voor de ge meenteraad, werkt prima." Blom loopt niet weg met de D66- voorstellen op dat terrein. „We heb ben een buitengewoon goed kies stelsel. Alleen zou de kiezer bij de Tweede Kamer wel een tweede stem kunnen uitbrengen, aan welke combinatie hij de voorkeur geeft bij de kabinetsformatie." Sint-Annaland nadert en op de Ou de Zeedijk is het aanzienlijk rustiger dan op het Prins Clausplein. „In Den Haag laat ik alle hectiek achter me, zeker op zo'n dag als vandaag met al die televisie- en fotocame ra's. Hier geniet ik weer van de rust. Thuis hebben we het niet over de politiek, want mijn vrouw interes seert zich er niet voor. Maar mijn ouders juist weer wel Luuk Blom hoopt op de val van dit kabinet. „Maar ik ben bang dat het aanblijft tot mei 2007, want CDA, noch VVD, noch D66 hebben be lang bij verkiezingen. En zolang dit kabinet zit, zolang zit ik in de Pv dA-fractie van de Tweede Kamer. In het bedrijfsleven is je baan nu onze kerder, maar ook in Den Haag kan het zo over zijn", aldus PvdA- Tweede Kamerlid Luuk Blom uit Sint-Annaland. Stemmen van lezers In de Eendrachtbode van 16 septem ber stond een verslag van de raads commissie samenleving over de be zuinigingen op subsidies. Graag wil ik reageren op een uitspraak van de heer H. Geluk over de winsten die de Wereldwinkel Tholen zou maken. Ik vraag me af waar hij deze, overigens onjuiste, informatie verkregen heeft. Duidelijk wil ik hier stellen dat de Wereldwinkel Tholen zijn omzet ziet stijgen, gelukkig maar. Meer omzet is zeker (nog) niet altijd een beter bedrijfsresultaat. De Wereldwinkel moet, sinds zij het pand aan de Kerk straat in Tholen huurt, met inzet van al zijn enthousiaste vrijwilligers alle zeilen bijzetten om de maandelijkse lasten, die zwaar wegen, te kunnen blijven betalen. Wij zijn en blijven daarom afhanke lijk van onze trouwe klanten en dona teurs. Dat de subsidiepot leeg raakt, is voor veel Thoolse verenigingen moeilijk te verteren en ook voor ons is de sub sidie een welkome aanvulling om de winkel draaiende te houden. Naast het werk dat de vrijwilligers zien als een nuttige invulling en bij drage aan de gemeenschap, is het nog steeds zo dat wij als Wereldwinkel ons ver over de grenzen richten om dat het leven bij de Thoolse brug niet ophoudt te bestaan. En dat willen we graag zo houden. Ben Schoonen, voorzitter Wereldwinkel Tholen. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie I.M. Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke, Economische, Recreatieve en Onroerende zaken van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende bekend. Met ingang van 28 sep tember 2004 ligt op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruim telijke Ordening het ontwerp-bestemmingsplan Poststraat-Zuid te Stavenisse met toelichting gedurende vier weken in de open bare leesruimte van het gemeentehuis. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. Het gemeentehuis is geopend van 9.00-12.00 uur en met uitzondering van de maandagmiddag van 13.30-15.00 uur. Gedu rende de periode van terinzagelegging kan het ontwerp tevens desgevraagd tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sector Ge meentelijke Ontwikkeling; telefoonnummer 0166-668302. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied ten zuiden van de Poststraat en ten oosten van de Schoolstraat te Stavenisse Het plan heeft tot doel een regeling te treffen voor het beheer en de verdere ontwikkeling tot woongebied. De directe aanleiding tot het opstellen van dit bestemmingsplan is de behoefte aan bouw grond voor woningbouw voor de kern Stavenisse. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeente raad van Tholen. Sint-Maartensdijk, 23 september 2004. Advertentie I.M. Het instuderen van nieuwe nummers tijdens de play-in bevalt de jeugdige muzikanten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3