Alleen nederlagen voor Thoolse vierdeklassers Dubbelslag voor de Regenboog, jongens en meisjes kampioen Meermin sterkste in zwemmarathon Zwembaden dicht na gezellige zomer Smerdiek wint, maar laat veel kansen liggen Smash houdt schade beperkt Achttien teams in dartcompetitie Koersballen Donderdag 23 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Onmachtig SPS Stavenisse overvleugeld Veel treffers Thol.Boys 4 Zege Smerdiek 2 Schalm uit Stavenisse mist kansen in finale schoolvoetbaltoernooi De Regenboog jongens en De Regenboog meisjes uit Tholen hebben woensdag het schoolvoetbaltoernooi in Sint-Maartensdijk gewonnen. In de finale versloegen de jongens nipt De Schalm uit Stavenisse met 1 -0. De meis jes waren te sterk voor De Rieburch uit de smalstad: 2-0. In de poules bij de jongens zeventallen ging de winst ook naar Tholen, naar De Veste en Ter Tolne. Even dreigde het weer roet in het eten te gooien. Na een buitje aan het begin van het toernooi, bleef het droog en werd het zonnig. De Luyster uit Sint-Philipsland meldde zich vanwege de slechte weersvoorspelling af waardoor vier wedstrijden bij de jongens en vijf bij de meisjes kwamen te vervallen. Uitslagen Over het parkeerterrein aan de Zoekweg in Tholen schalt zaterdagmiddag de muziek. Ze is niet afkomstig van de play-in voor slagwerkers in Meulvliet, maar van het ter rein van zwembad De Spetter. Op de laatste dag dat het bad open is, wordt een jeugdzwemmarathon gehouden. Een negentigtal kinderen, verdeeld over elf teams, pro beert in een tijdsbestek van zes uren zoveel mogelijk me ters af te leggen. Zwemvereniging De Meermin uit Steenbergen wint in beide leeftijdscategorieën met af stand en sleept daardoor de wisselbeker in de wacht. Jeugd Zeven treffers SPS 2 Thol.Boys 3 klopt WHS Thol.Boys 5 wint net Smerdiek 3 weggespeeld Voor de Thoolse vierdeklassers lijkt dit seizoen opnieuw niet meer dan een bijrol weggelegd. De drie eilandelijke verenigingen moesten allen hun meerdere erkennen in de tegenstander en bivakkeren in de onder ste regionen. Smerdiek speelde een goede wedstrijd tegen FSV, maar kwam op de streep tekort: 1-2. Stavenisse liet zich in het laatste kwar tier voor de pauze slachtofferen bij Chrislandia. Een sterke tweede helft resulteerde uiteindelijk in 4-2 verlies. SPS kwam op alle fronten tekort bij Bruse Boys: 5-0. teerd. In het centrum hielden Nico Nooij en Martin Potappel in een drachtige samenwerking lange tijd de deur op slot. Met een prachtig boog schot over doelman Marco Dorst nam Chrislandia de leiding: 1-0. Bij na werd het gelijk toen Jeremy Gier man na een voorzet van Marco Klip- pel de beste kans van het eerste deel kreeg. Daarna ging het mis bij Stave nisse. Ineens werden de bezoekers aan alle kanten overvleugeld door Chrislandia dat vol gas gaf. Na een beoordelingsfout van Dorst werd het 2-0. Nog voor de pauze stond de 4-0 op het bord. Het pleitte voor Stave nisse dat het zich na rust herpakte. Na een uur spelen werd Kees van Putte in het zestienmetergebied onderuit gehaald en benutte Nooij de straf schop: 4-1. Soomers bracht verse krachten binnen de lijnen, in een ul tieme poging om de bakens te verzet ten. De in de basis gestarte Jacco Knuist werd afgelost door Martin Moerland en Van Putte maakte plaats voor Youssef Souhari. Het was Sou- hari die, na al te arrogant optreden van de Chrislandia-keeper bij het meevoetballen, zijn invalbeurt be kroonde met de 4-2. De thuisclub schoot wakker en nam in de slotfase het initiatief weer over. Daarbij ont snapte het doel van Marco Dorst nog enkele malen aan doorboring. Zater dag komt lijstaanvoerder Bruse Boys naar Stavenisse. Soomers hield zich vast aan de sterke tweede helft in He- ijningen. „Misschien kunnen we zor gen voor een stuntje." De blessurelijst bij SPS blijft maar groeien. Ook doelman Niels Lis- seveld is vanwege een hernia voor tenminste acht weken uit de roulatie. Dennis Boer, in de jeugdrangen keeper, maakte zijn debuut onder de lat. Boer groeide in Bruinisse meteen uit tot de beste SPS-er. Ook hij kon echter niet voorkomen dat de thuis club al in de 2e minuut de leiding nam. Na een scrimmage verdween de bal in het dak van het doel: 1-0. Bruse Boys was fysiek sterker en legde veel meer inzet aan de dag dan het timide SPS. Juist voor de pauze werd het 2-0. Trainer Gerard van Za- linge startte na de hervatting met drie spitsen, in een poging om de opbouw van de thuisclub in een vroegtijdig stadium te verstoren. Ook hoopte hij met meer druk in de voorste lijn het zwakkere deel van de vissersploeg bloot te leggen. Van al die goede voornemens kwam niets terecht. Kort na rust volgde al de genade klap: 3-0. Het trio Johan Uijl, Tijs Nijmeijer en Hilbert van Akkeren wist voorin niets af te dwingen. Uit eindelijk kwam een onmachtig SPS er met 5-0 nog redelijk af. „Een te rechte nederlaag", oordeelde Van Zalinge. „We hadden niets in te brengen. Het was een kwestie van de schade beperkt houden." De SPS- trainer wenste zich niet te verschui len achter de vele afwezigen. „Ook onze jeugdspelers zijn goed. Maar vandaag lieten we het als elftal afwe ten. Ik ben diep teleurgesteld in de inzet van de ploeg." Smerdiek-trainer Ruud Linders moest ook zaterdag weer schuiven in zijn verdediging. Jelle Rinses en Al fred van Vossen waren niet aanwezig. Hilbert Brinkman moet bij de reser ves laten zien dat hij een plek in de hoofdmacht waard is. Daardoor stond ditmaal Ad Pipping als links achter opgesteld en deed Daan de Viet het op de voor hem vreemde po sitie van voorstopper uitstekend. Ook Leander Brinkman was aan de rech terkant sober en betrouwbaar. Het eerste halfuur was trouwens over alle linies in het voordeel van Smerdiek. De thuisclub kwam ook verdiend op voorsprong na een slippertje van de Brabantse doelman. Erik van Haaften was er als de kippen bij om de 1-0 voor zijn rekening te nemen. De ploeg uit Fijnaart deed er na de ach terstand een schepje bovenop. Smer diek kwam onder druk te staan en moest soms aan de noodrem trekken om het hoofd boven water te houden. Daarmee riep het team van Linders het onheil over zich af. Op slag van rust werd een vrije trap door FSV op schitterende wijze achter doelman Alex Stoutjesdijk geschoten: 1-1. Na de hervatting kreeg Smerdiek me teen een domper te verwerken. De buitenspelval mislukte en een Bra bantse aanvaller mocht vrij op Stout jesdijk afstomen: 1-2. Een cruciaal moment in de wedstrijd, vond Lin ders. „We hadden juist in de rust af gesproken om voor de winst te gaan. En dan moet je ineens weer achter de tegenstander aanlopen." De in de vo rige wedstrijden trefzekere Nourdin Achabar kwam in de ploeg voor de onzichtbare Richard Wielaard, waar door de dreiging voorin toenam. Met een afstandschot was Achabar ook dicht bij de verdiende gelijkmaker. Smerdiek vocht voor een beter resul taat, maar stuitte daarbij telkens op de ervaren keeper van de bezoekers. Met prachtige reddingen dreef hij Smerdiek tot wanhoop. Linders: „Het leek wel of die vent elastiek had gegeten." Komende zaterdag moet Smerdiek in Burgh-Haamstede bij DFS proberen om de eerste zege in de wacht te slepen. Linders blijft ge loven in zijn elftal. „We hebben tegen FSV te weinig gehad. Bij DFS moe ten we er weer fris van bil tegenaan. Elke wedstrijd moet voor ons dé par tij van het jaar zijn. Als dat gevoel in de groep gaat leven, komen de resul taten vanzelf." „Een geflatteerde nederlaag." Zo ty peerde Stavenisse-trainer Dick Soomers het 4-2 verlies van zijn ploeg bij Chrislandia. In het eerste halfuur konden de roodgelen het in Heijningen nog prima bijbenen. Kan sen werden niet afgedwongen, maar ook de defensie van Stavenisse zat goed in elkaar. Wim Marinissen en Han de Rooy waren niet beschikbaar, zodat Soomers Bram Smits en Erik de Rooy op de vleugels had gepos- Damesvoetbal Ondanks dat het slecht speelde, kwam Smerdiek uit Katwijk terug met een 1 -2 overwinning. Vanaf het begin van de wedstrijd was al duide lijk dat de Tholenaren sterker waren dan Quick Boys. Maar de bezoekers lieten te veel kansen liggen. In de eerste tien minuten kwam Ilse Pol derman twee keer alleen voor de keeper, maar ze faalde. Ook Claudia de Frel had de score kunnen openen. Eerst gaf ze, vrij voor doel, de bal richting Anne Hage die er echter niet aan kwam. Even later schoot ze op de lat. Quick Boys was nog niet ge vaarlijk geweest. Maar een te zachte terugspeelbal van Emmy Molhoek werd door de spits van de thuisclub onderschept en deze liet keeper Jane Lazerom kansloos. Smerdiek werkte hard. Dat leverde kansen op voor Josca Jansen en Anne Hage, maar doelpunten bleven uit. Totdat net voor de rust Ilse Polderman de bal over de keeper in het doel lobde: 1- I. In het begin van de tweede helft voorkwam Lazerom een achterstand door een schot van Quick Boys uit de hoek te tikken. Smerdiek kreeg hierna volop kansen, maar Anne Ha ge, Tina Dujakovic en Josca Jansen faalden. Ook Simone Scherpenisse leek op weg naar een treffer, maar ze kreeg een flinke duw en kon vervol gens niet meer uithalen. Met nog acht minuten op de klok maakte Emmy Molhoek haar fout uit de eer ste helft goed. Ze krulde de bal over de keeper en bezorgde haar team daarmee de overwinning. Bij Smer diek ontbraken zaterdag Ramona van Tiggele en Donna Koetsier. Tegen de tweede keus van Alliance speelde Tholense Boys 4 een merkwaar dige wedstrijd. De Tholenaren kwamen 4-1 voor te staan, na een gelijke stand kwamen ze 4-5 achter. Het werd 5-5 maar uiteindelijk scoorden de Roosen dalers de winnende zesde treffer. Tholen kwam op achterstand uit een af standsschot waarop gelegenheidskeeper Vincent van Westen zich verkeek. Met twee treffers bracht Johan Schot jr. de geel-zwarten aan de leiding. Het werd 3- 1 en via Jaap de Vos zelfs 4-1. Binnen twintig minuten na die vierde treffer stond het echter 4-4, een gevolg van slecht uitverdedigen en miscommunica tie aan Thoolse kant. Voor de tweede helft bracht Alliance drie snelle, goede voetballers binnen de lijnen. Na een kwartier scoorden de Roosendalers 4-5. Tholense Boys, waar de gemiddelde leeftijd een jaar of tien hoger lag, was sterker. Dat resulteerde in de gelijkma ker door gastspeler John Nieuwkoop. De druk op het doel van Alliance nam toe en de bezoekers loerden op de counter. De snelle balwisselingen waren voor scheidsrechter John Roodenburg moei lijk te belopen. Bij zo'n uitval scoorde Roosendaal 5-6. Protest van Thoolse kant, omdat een overtreding tegen een van hun spelers was begaan, haalde niets uit. De thuisclub voerde de druk nog op om de gelijkmaker te forceren, maar dat lukte niet. Tegen Bruse Boys 3 profiteerde Smer diek 2 optimaal van de zwakke defensie. De blauw-zwarten wonnen met 4-1De eerste doelkans was voor Rens de Viet, maar die schoot te zwak in uit de re bound na een hoekschop. Ook Jelle Rin ses was enkele keren dicht bij een treffer, maar faalde in de afwerking. De thuisclub nam de leiding uit een straf schop na het onderuit halen van Rick Zwagemaker. Gert-Jan van Ham maakte vanaf elf meter geen fout. Zwagemaker zorgde uit een dieptepass van Rens de Viet voor 2-0. Ook Bruse Boys kreeg kansen. De ploeg vond doelman Alex Hoogendoorn op zijn weg, totdat deze moest capituleren na een te zachte terug speelbal van Van Ham (2-1Na de thee kwamen Ludwin Tröster en Tijmen v.d. Kleijn in het veld voor Hilbert Brinkman (geblesseerd) en Gert-Jan Snip. Bruse Boys voerde de druk op, maar het doel punt viel aan de andere kant. Frans Ista bracht de treffer op zijn naam, vervol gens verzilverde Rinses een counter: 4-1. Doelman Hoogendoorn viel nog geblesseerd uit, zijn plaats werd ingeno men door spits en oud-doelman Zwage maker. Zelfs grensrechter Jeroen Ver maas moest op de valreep nog invallen bij Smerdiek. Bij de jongens werd de Regenboog uit Tholen kampioen. Uit groep 8 Lucas den Hartog, Jelles de Kok, Rob Slager. Matthijs van Stee, Marijn de Hond, Maik Brugman, Patricio Jansen en Anco Wesdorp. Uit groep 7 Auke Bovenberg, Marco Scheermeijer, Glenn Polsema, Niels Vos, Remco Bosman en Bob van de Berg. Begeleiders waren Kees de Hond rechts) en Herman Bovenberg. Al met al deden er negen basis scholen mee. De Rieburch kwam met vier jongensploegen en twee meisjesteams naar de velden van sv Smerdiek. De meeste deelnemers, gevolgd door de Regenboog met twee jongens- en twee meisjes teams. Er werd op vijf velden ge speeld, waarvan één kleintje achter de tribune. Even leek de kleine Schalm uit Sta venisse voor een sensatie te gaan zorgen. In de finale tegen de grote Regenboog uit Tholen ging de strijd op het hoofdveld gelijk op en kreeg de Schalm in de eerste helft zelfs de beste kansen. Twee scho ten van Perry Potappel op het doel gingen voorlangs. En in de tweede helft stopte de keeper van de Re genboog een hard schot van dezelf de Potappel. Aan de andere kant waren er ook kansen. Een van de Regenboogspelers ging alleen op de keeper af, maar de sluitpost hield het doel van zijn school met een mooie redding schoon. Het lukte de Schalm lang niet altijd elf jongens op de been te brengen om in de belangrijkste poule te spelen. Meestal zet de kleine school een zevental in. Nu waren er jongens uit drie groepen gehaald (8, 7 en 6) om een basisteam van elf te kunnen vormen. Meer waren er niet beschikbaar. Beide ploegen hadden evenveel punten toen ze de laatste wedstrijd van hun poule te gen elkaar moesten spelen. De Re genboog had met 3-2 van de Ca- sembroot uit Sint-Annaland gewonnen, met 8-0 van de Jena- plan uit Poortvliet en met 6-2 van de Rieburch. De Schalm was met 2-1 te sterk voor De Casembroot, won met 3-1 van de Rieburch en behaalde een monsterzege op de Jenaplan: 14-0. De hoogste score van het toernooi. In de tweede helft van de beslis singswedstrijd echter sloeg de Re genboog toe. Marijn de Hond nam een vrije trap net buiten het straf schopgebied. De keeper kwam uit de goal om de bal te pakken, maar het leer stuitte terug het veld in waar uitblinker Auke Bovenberg uit groep 7 de bal heel koel in het net schoot. Het doelpunt van Bo venberg, die bij RBC Roosendaal voetbalt, was meteen de eindstand, na twee keer 12,5 minuten spelen. En omdat ook de meisjes van de Regenboog goede zaken deden door de volle winst te pakken in hun poule en in de finale De Rie burch te verslaan, gingen de wis selbekers naar Tholen. Beide teams mogen in het voorjaar naar de pro vinciale kampioenschappen. Bij de meisjes zeventallen pakte de Regenboog de volle winst in poule 4 met vijf scholen. Ze wonnen van de Sint Anthonius uit Oud-Vosse- meer en van Ter Tolne met 1-0, van Die Heenetrecht uit Oud-Vosse- meer en van de Rieburch I met 2-0. Acht punten betekende een plaats in de finale. Tegen De Rieburch II, die ook de volle acht punten pakte na overwinningen op de Schalm met 3-0, Ter Tolne 2 met 6-0, Jena plan en de Regenboog 2 met 1-0. In de finale was de Regenboog te sterk voor de Rieburch: 2-0. In de strijd om de derde en vierde plek kwamen de nummers twee uit beide poules tegenover elkaar te staan. Ter Tolne I won met 2-0 van de Jenaplan. Aan het eind van de middag be dankte Hans van de Griend in de kantine de sponsor van het toer nooi, de vrijwilligers van sv Smer diek (kantinepersoneel, scheids rechters, tereinbeheerders), EHBO- er Jos Uijtdewillegen, alle begelei ders en chauffeurs van de kinderen en de kinderen zelf voor hun bij drage. „Door jullie grote opkomst is er weer een mooie dag van ge maakt." Jongens elftallen: 1 Regenboog 8 pnt, 2 Schalm 6 pnt 3 Casembroot 4 pnt, 4 Rieburch 2 pnt en 5 Jena plan 0 pnt. Jongens zeventallen poule 2: 1 Sint Anthonius 6 pnt, 2 Die Heene trecht 4 pnt, 3 Oosterschelde (Scherpenisse) 2 pnt en 4 De Veste 0 pnt. Jongens zeventallen poule 3: 1 Ter Tolne I 10 pnt, 2 Rieburch II 6 pnt (beter doelsaldo) 3 Ter Tolne II 6 pnt, 4 Regenboog II 5 pnt, Rie burch III 2 pnt en Rieburch IV 1 pnt. Meisjes zeventallen poule 4: 1 Regenboog 8 pnt, 2 Ter Tolne I 6 pnt, 3 Die Heenetrecht 4 pnt, 4 Sint Anthonius 2 pnt en 5 Rieburch I 0 pnt. Meisjes zeventallen poule 5: 1 Riebruch II 8 pnt, 2 Jenaplan 6 pnt, 3 Regenboog II (beter doelsaldo) 3 pnt, 4 Schalm 3 pnt en 5 Ter Tolne 0 pnt. Op de kant noteren ouders het aantal baantjes dat de zwemmers afleggen. Na een jaar onderbreking staat de zwemmarathon weer op de kalen der. Voor de twaalfde keer neemt de jeugd het in ploegen van acht tegen elkaar op. „We hebben de leeftijden aangepast", vertelt bad- juf Anja Lindhout. „Voorheen was de minimum leeftijd elf jaar. Dit keer is de jongste categorie 8 tot en met 10 jaar en de oudere cate gorie 11 tot en met 13 jaar." De plaatselijke zwemvereniging De Eendracht doet met twee teams mee, de Steenbergse vereniging eveneens. Alle Thoolse basisscho len zijn aangeschreven en vier hebben er positief gereageerd: Re genboog, Kraal en Ter Tolne uit Tholen, en School met de Bijbel uit Sint-Annaland. Tussen één en zeven uur zijn onaf gebroken zwemmers in het water te vinden. „Ieder kind zwemt acht 4 tien minuten en komt daardoor elk uur een keer aan de beurt", legt Anja Lindhout uit. Zij kijkt vanaf de badpost samen met Anni- que ten Voorden toe of alles goed verloopt. Aan weerskanten van het bad strepen tellers steeds het aan tal afgelegde baantjes af. De zwemmers kunnen tussendoor op adem komen in de tent die er voor elke deelnemende vereniging of school is neergezet. Het publiek moedigt de bekenden aan. Als de zes uren voorbij zijn, blijken de zwemmers van De Meermin de meeste meters te hebben afgelegd, ruim 2000 meter meer dan de an deren. De Regenboog eindigt in beide categorieën als laatste en krijgt de poedelprijs. De eindstand in poule A 11 t/m 13 jaar) is als volgt: 1De Meermin 1 19.305 meter; 2. De Eendracht 1 17.300 m; 3. De Eendracht 2 14.600 m; 4. Ter Tolne 1 14.170 m; 5Ter Tolne 2 13.600 m; 6. De Regenboog 1 13.350 m. Eindstand poule B (8 t/m 10 jaar): I. De Meermin 2 14.925 meter; 2. School met de Bijbel 12.520 m; 3. De Kraal 12.500 m; 4. Ter Tolne 3 II.220 m; 5. De Regenboog 2 10.669 m. Tafeltennis Een gehavend Smash '76 is de com petitie begonnen met een nederlaag tegen titelkandidaat Middelburg 3. De Sint-Annalanders, bij wie routi nier Christian van 't Hof ontbrak, hielden de schade beperkt tot 6-4. Van de teams die zaterdag in actie kwamen, wist alleen het eerste jeugdteam winst te behalen. Van 't Hof kon vrijdag door andere verplichtingen niet mee naar de Zeeuwse hoofdstad. Zodoende stond er een team met een gemiddelde leef tijd van 20 jaar achter de tafel, want de 17-jarige Remco Vroegop trad aan als vervanger. Samen met Anné van Dijke en Merijn v.d. Klooster stond hij voor de zware taak om de schade beperkt te houden. Dat lukte, elk van de drie won één partij. Ook het dub belspel leverde winst op voor de Sint- Annalanders, waardoor het verlies met 6-4 acceptabel was. Zaterdag krijgt de eersteklasser Belcrum 5 uit Breda op bezoek. Smash 2 ging in de Wellevaete met 2-8 on deruit tegen Vice Versa 2 uit Oudenbosch. Harm Westdorp en Remco Vroegop won nen ieder één keer. Ook Peter Bazen had een kans op de winst, maar gaf in de be slissende vijfde game een 10-3 voorsprong uit handen. Het vierde team verloor met 4- 6 van Oudelande 2. Peter Dieleman, Es ther Bruijnzeel en Leontien van Keulen werden opgesteld, Anky Vroegop herstelt nog van een blessure. Dieleman won twee partijen, de beide dames ieder één. Het naar de zesde klasse gepromoveerde Smash 5 speelde in Wolphaartsdijk 5-5 te gen 't Batje 3. Chris Hage was geblesseerd en zo traden naast Jacob Elenbaas de on getrainde Piet van Dijke en Anné Stunis aan. Elenbaas bleef ongeslagen, de beide anderen sleepten ieder één punt in de wacht Het eerste jeugdteam profiteerde van het feit dat tegenstander Oudelande met maar twee spelers kwam opdagen. Tóch wisten Cindy en Jochem v.d. Klooster en Alieke Vroegop maar een nipte 6-4 zege te beha len. Ieder van hen won twee partijen. Smash 3 verloor in Etten-Leur met 7-3 van Tanaka. Eric Bruijnzeel bleef ongeslagen en bezorgde de Tholenaren daarmee drie punten. Het vierde jeugdteam deelde de punten met Effect uit Temeuzen (5-5). Le on de Graaf won twee partijen, Laurens den Engelsman en Gert-Jan v.d. Berg ieder een. Ook het dubbelspel was voor Smash. Zaterdagmiddag zijn er vijf thuiswedstrij den in de Wellevaete, waaronder het duel van het eerste team. De partijen beginnen om twee uur. Darten Geen zestien, zoals vorige week gemeld, maar achttien Thoolse teams spelen dit seizoen darts in competitieverband bij de Roosendaalse Dartsfederatie. In Tholen zijn er nu vijf verenigingen: d'n Over kant (3 teams), The Pub (2), The Oldies (2), New Flyzone en Pole Position. Sint- Maartensdijk telt er drie: Haestinge, De Babbelaar (2) en Heije Piele Bieje; Sint- Philipsland twee: Sol (2) en Noad. In Poortvliet heeft Dartcentrum nog één team (vorig seizoen twee) en nieuw is 't Baeken uit Sint-Annaland. Op de tweede speeldag verloor in de ere divisie De Babbelaar opnieuw fors: 8-2 tegen Pole Position. The Pub deed het in divisie IA goed door Bonte Os met 6-4 te kloppen. D'n Overkant deelde de pun ten met Wapen van Nassau 2 (5-5). In 1B bleef New Flyzone met 2-8 de baas over Game Over. Overige uitslagen. Divisie 2B: D'n Overkant 3-Hof van Holland 2 3-7. 3A: Heije Piele Bieje-Zaal Koch 3 8-2, The Pub 2-Zaal Koch 4 3-7. 3B: Distel 4-de Babbelaar 2 3-7, Het Schuitje-The Oldies B 4-6, Donkerhof 3-'t Baeken 1-9. 3C: Distel 6-The Oldies A 8-2, DVW 4-Haestinge 3-7. 3D: DVW 3- Sol 2 5-5. Het reserveteam van SPS behaalde een mime 7-1 overwinning op Internos. In de ze competitiewedstrijd was voor het eerst de selectie voltallig. Dit in tegenstelling tot tegenstander Internos die te laat arri veerde en met tien spelers aan de wed strijd moest beginnen. Pas na een kwartier spelen kon de elfde man in het veld wor den gebracht. Inmiddels stond SPS 2 al op een 1-0 voorsprong door een treffer van Sjaak Quist, die een pass van René van Vossen fraai afrondde. SPS speelde in de eerste helft matig en ongeconcentreerd. Vlak voor rust wist de thuisploeg toch de score op te voeren. René van Vossen kreeg enkele goede doelkansen, maar zag zijn inzet eerst door de keeper gekeerd en vervolgens schoot hij keihard tegen de paal. De terugspringende bal kon uitein delijk door Sjaak Quist toch nog in het doel worden gewerkt. In de rust bleef doelman Luc van Vossen in de kleedkamer achter, waarna Alexan der van As het doel ging verdedigen. Niek Westdorp nam de positie over van Joey van Akkeren die wegens werkverplichtin- gen eerder aan de kant moest. Dick Uijl probeerde met een afstandsschot tot sco ren te komen, maar zijn inzet werd door de doelman gekeerd. De bal kwam ver volgens voor de voeten van Corné v.d. Male die SPS op een 3-0 voorsprong kon brengen. Internos probeerde nog wel te rug in de wedstrijd te komen, maar doel man Alexander van Ast wist met enkele reddingen een treffer te voorkomen. Met zijn derde doelpunt in deze wedstrijd bracht Sjaak Quist SPS op een veilige 4-0 voorsprong. Achtereenvolgens konden René van Vossen, Comé Goudzwaard en nog een keer René van Vossen de score opvoeren tot zeven doelpunten. Door laksheid van SPS kon Internos tussendoor nog met een treffer de eer redden. Door deze mime zege staat SPS 2 aan de lei ding van de derde klas reserve. In Sint-Annaland behaalde de derde keus van Tholense Boys een 2-3 overwinning op streekrivaal WHS. WHS 3, dat de com petitie begonnen was met een 4-2 zege op SKNWK, leed nu een onnodige nederlaag. In de eerste minuut kreeg Richard de Jon ge al een goede doelkans, maar zijn inzet ging voorlangs. In het eerste kwartier kreeg de aanvaller van WHS nog twee goede mogelijkheden maar De Jonge was niet gelukkig in de afwerking. Met een schot tegen de paal ontsnapte Tholense Boys aan een doelpunt. Ook Abby Hom mel verzuimde WHS op een verdiende voorsprong te brengen. Tegen de verhou ding in bracht René v.d. Berge Tholense Boys vlak voor mst op voorsprong. Ook in de tweede helft hadden de Sint-An nalanders een optisch veldoverwicht, maar was Tholense Boys met uitvallen zeer ge vaarlijk. Abby Hommel, Rien den Engels man en Richard de Jonge waren dichtbij de gelijkmaker, maar door een verdedi- gingsfout viel uiteindelijk de treffer aan de andere zijde. WHS 3, dat met Rudi Hage, Ruud Kats en de debuterende Rob van de Klooster een verjonging heeft ondergaan. toonde veerkracht en kwam temg in de wedstrijd. Op aangeven van Rien den En gelsman scoorde Rob van de Klooster de aansluitingstreffer. Door opnieuw een fout in de verdediging scoorde Tholense Boys al snel weer een doelpunt, zodat WHS te gen een 1-3 achterstand aankeek. In de slotfase namen de irritaties in het veld toe, maar de scheidsrechter kon in dit streekdu- el de gele kaarten op zak houden. In de laatste minuut scoorde Richard de Jonge, maar daarna had WHS te weinig tijd meer om op gelijke hoogte te komen. In een doelpuntrijke wedstrijd won Tho lense Boys 5 met 4-3 van WC 3. Via een afstandschot kwamen de bezoekers uit Halsteren op voorsprong. Tholense Boys kwam via een treffer van Wim Tichem weer langszij. Daarna nam WC weer de leiding maar nog voor mst scoorde Hanifi uit een vrije trap de gelijkmaker. Met twee doelpunten bracht Michael Marinus Tho lense Boys op een 4-2 voorsprong. Door blessures en gebrek aan wisselspelers speelde WC de slotfase met slechts negen spelers. Ondanks de numerieke minder heid wist de ploeg uit Halsteren nog temg te komen tot 4-3. Tholense Boys 5 hield stand en behaalde de eerste overwinning in het seizoen. Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 had zaterdag niets in te bren gen bij Rillandia 4. De blauw-zwarten begonnen tegen de wind in. Het was daardoor moeilijk om de bal in het spel te krijgen, terwijl de uittrappen van doelman John van Houdt even hard weer temg kwamen. Daarnaast was de defen sie niet op orde en bovendien legde de ploeg - die met tien man speelde - wei nig werklust aan de dag. De snelle spit sen van Rillandia vonden voor de mst zes keer het net. In de tweede helft kwa men er nog vier treffers bij: 10-0. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. A. Wielaard 52 p; 2. C. van Gorsel en L. Wielaard 51 p; 4. A. Poot 47 p; 5. W. Bijl 45 p; 6. W. Lutt 42 p; 7. B. Bijnagte 31 p. Tholen stad: 1. mevr. R. van Driel en L. Soomers 28 p; 2. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Nagtegaal 24 p; 3. mevr. C. Wilsing en N. Moerkerken, én D. Schel- linger en mevr. R. Burrows 20 p; 5. W. Scherpenisse met wisselende partner 13 p; 6. mevr. F. Schellinger en R. v.d. Hou ten lip. Meulvliet: 1. W. Bijl 35 p; 2. J. Bos 33 p; 3. R. Vroegop 29 p; 4. G. Bolier 26 p; 5. L. Verschoor 20 p; 6. J. Vroegop 19 p; 7. L. van Bale 18 p; 8. R. Bolier 17 p. „Namens al het badpersoneel uit Tholen en Sint Maartensdijk willen wij iedereen bedanken voor de ge zellige zomer", zegt Ellen Brasz. „Zowel Haestinge als De Spetter kunnen terugkijken op een geslaagd seizoen. Hoewel het weer bedui dend minder was dan vorig jaar, konden we toch zo'n 23.000 bezoe kers tellen in Sint Maartensdijk en 34.000 in Tholen. Net als voor gaande jaren waren er weer leuke activiteiten georganiseerd. Zo was er de zwemvierdaagse, een spelle tjesochtend, een kampeerovernach- ting bij het zwembad, kwamen de meisjes van Technika 10 de accom modatie gezellig maken en werd het seizoen zaterdag afgesloten met een jeugdmarathon, die glansrijk gewonnen werd door zwemvereni ging De Meermin uit Steenbergen. School met de Bijbel uit Sint Anna- land had meteen de wedstrijd aan gegrepen om zich te laten spom soren. Deze kinderen hebben het bedrag van 630 euro bij elkaar ge zwommen voor een nieuw school plein. Ook de banenzwemmers van 's ochtends vroeg (Doordouwers) hebben hun seizoen op een ludieke wijze beëindigd. Dit jaar hadden zij gekozen voor het thema: we gaan voor een verwarmd en. overdekt zwembad. Uitgedost in pyjama en met paraplu's kwamen zij 's och tends om half acht al aan in De Spetter. Onder veel gelach hebben de dames en heren spelletjes ge daan, gezongen en een enkeling maakte zelfs een sierlijke duik van af de duikplank het water in. Voor hen stond er koffie, thee en een schaal vol lekkere hapjes klaar. Na uitbundig afscheid te hebben genomen van iedereen zit dit sei zoen er weer op."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17